Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... ❯❯
31209. keki70 (válaszként erre: 31207. - Totoka)
2021. szept. 2. 16:58

Szia Totoka!


Átküldtem mindent,gyógyulgassál!


Szívesen :-)

31208. Anaelisa (válaszként erre: 31207. - Totoka)
2021. szept. 2. 16:40
Szia! A műtéti eljárástól függ, mit szabad és mit nem. Inkább gyorsan kérdezd meg ezt is az asszisztenstől.
31207. totoka
2021. szept. 2. 16:26

Sziasztok, nekem tegnap volt a korrekciós műtétem, Kárász dokinál.

A papírjaimat sikeresen ott felejtettem, szóltam az asszisztensnek aki megígérte hogy el +küldi lefotózva, de még nem kaptam meg. Viszont nem emlékszem pontosan a műtét utáni orr kezelésre és teendőkre, hogy mit is kellene most csinálnom. Csak a Nasivines spray-zést csinálom. Tudtok segíteni hogy mit kellene még csinálni? Úgy emlékszem langyos vizes nedves fültisztítópálcikával finoman tisztítani is kell ugye?

Köszönöm szépen!

31206. Bubbybon (válaszként erre: 31204. - Orrplasztika2020)
2021. szept. 1. 13:19
Holnap műt Járai, most kicsit megijedtem 😮
31205. Kovisimi (válaszként erre: 31203. - Kitekatt1991)
2021. szept. 1. 13:00
Köszönöm szépen! :)
31204. Orrplasztika2020 (válaszként erre: 31203. - Kitekatt1991)
2021. szept. 1. 08:58
A Járainak a 'szájába kell rágni", hogy kis orrot szeretnél, mert alapból nem csinál kis orrot vagy olyan orrot csinál, amilyet ő gondol megfelelőnek. Az azonban nem biztos, hogy neked is tetszeni fog. Az orrcsúcsot szinte mindig túl gömbölyűre formázza. Velem is ez történt és egyelőre nem tetszik, amit csinált. A legjobb ha félprofilból is készül terv mert ott látszódik igazán az orrcsúcs formája, teljes profilból nem.
2021. aug. 31. 22:08
Jaj de jó lányok. Köszönöm hogy megnyugtattatok. 😄 Holnapután konzi, én már úgy izgulok. Kovisimi drukkolok a műtéthez. ☺️
31202. Bubbybon (válaszként erre: 31199. - Kitekatt1991)
2021. aug. 31. 09:43
Én vártam egy darabig, aztán végül én készítettem tervet, elküldtem neki, és visszaírt, hogy oké. Szóval szerintem az lesz a terv :)
31201. Kovisimi (válaszként erre: 31199. - Kitekatt1991)
2021. aug. 31. 09:34

Szia!

Engem jövő héten fog műteni Járai doktor úr!

Én kaptam tervet kb. 1hét után.

Én is a kis orrokat szeretem, vittem is neki fotókat, és egyáltalán nem volt sem elutasító, sem lebeszélő ezzel kapcsolatban.

Nyílván elmondja, hogy szerinte mi lenne ideális, de ha a te orrodból ki lehet hozni hasonlót mint amire vágysz, meg fogja csinálni!

Nagyon kedves és jó orvos.

31200. Anaelisa (válaszként erre: 31199. - Kitekatt1991)
2021. aug. 31. 07:59
Szia! Szerintem van érzéke, hogy az arckarakterhez illő orrot csináljon, nálam ez volt, bár én pont a másik táborba tartozom, nem akartam kicsi orrot. Ha valamit nem ajánl, mert túl kicsi, annak egészségügyi vonzata is van, de ezt majd biztos elmondja, nálad mi oldható meg biztonságosan. Igen, csinál tervet kérésre. Szerintem az ismerősöd jelezze, hogy nem kapott, biztos valami félreértés volt. Terv nélkül szerintem senki se vállaljon egy ilyen műtétet.
2021. aug. 30. 21:05

Sziasztok! A héten megyek Járaihoz konzultációra. Tényleg igaz, hogy a pisze orrokat nem szereti? Mutattam egy lánynak képeket mik tetszenek. Mondta ő is vitt képeket, de amiket én mutattam azok nagyon nem fognak tetszeni neki, mert leszólja a pisze orrokat. 😕 Nekem sajnos csak a kis íves orrok tetszenek. Tudom nem lesz olyan, mint ami a képen, de reméltem valami hasonlót ki tud hozni belőle. Bár fura, mert Bdnr orrához hasonlót szeretnék és végülis az övét is Járai csinálta. Legalábbis másodszor. 🤔

A másik dolog pedig, szokott látványtervet küldeni? Egy lányt a héten műt és neki még mindig nem küldött, pedig várja. 26 ezres konzultációért azért reméltem, hogy küld tervet időben. 😕

31198. Nosejob_Dorka (válaszként erre: 31195. - Sarah85)
2021. aug. 30. 15:46
Szurkolok! Írtam üzenetet. 🙂
31197. Narmer (válaszként erre: 31196. - Keki70)
2021. aug. 30. 15:43
Köszi 🥰
31196. keki70 (válaszként erre: 31194. - Narmer)
2021. aug. 30. 15:16
Narmer szépségeset kívánok,drukk megy!✌️🍀😊🌸
31195. Sarah85 (válaszként erre: 31191. - Nosejob_Dorka)
2021. aug. 30. 15:12

Köszönöm a bíztatást, remélem én is megoldom valahogy.

Bármilyen tanácsot szívesen fogadok tőled.

Lelkileg nem viselte meg a gyerekedet, hogy nem úgy közeledsz hozzá, mint máskor?

31194. Narmer (válaszként erre: 31189. - Sarah85)
2021. aug. 30. 13:59
Szia! Engem szerdán műtenek és van egy másfél évesem. A férjem két hétig lesz otthon velünk, addig ő fogja emelgetni. Utána valószínüleg lemegyünk a mamáékhoz vidékre.
31193. Anaelisa (válaszként erre: 31192. - Sarah85)
2021. aug. 30. 12:05

Szívesen :)

Felpolcolt háttal ülés az inkább, feküdni nem is szabad. Igen, kivettem egy hét rendes szabit és egy hét betegszabit kértem a háziorvosomtól, két hetet voltam így, de nálam nagy beavatkozás volt. Az orrsövényt, orrkagylót és porcokat is érintett amik közül az egyik porc el volt mozdulva, ahogy az orrsövény és az orrkagyló is, tehát ezeket helyre kellett tenni. Akinek “csak” a púpot szedik le, máshoz nem nyúlnak, ott azért nem tudnak elmozdulni dolgok, ezért kicsit egyéni is, kinek mennyi ideig mit nem szabad. Én állandóan aggódtam, nehogy elmozduljon valami ami frissen lett helyre téve, vagy nehogy hegesen gyógyuljon (ez ugye a mm-ek szintjén elég fontos esztétikailag), ezért triplán odafigyeltem mindenre. Utána kb 4 hónapig még magasabb párnákon aludtam a mindenféle érzetek miatt, de tudtam aludni rendesen (az orvos szerint lehetett volna rendesen a 2. hónaptól). Már rendesen vízszintben alszom, minden rendben, nem érzek semmit, elégedett vagyok. Az első kb 10 napban nem kaptam levegőt, ami normális, főleg ha az orrkagylót is korrekciózzák, de azóta igen, rendesen.

31192. Sarah85 (válaszként erre: 31190. - Anaelisa)
2021. aug. 30. 11:03

Köszönöm a válaszodat.

Meg tudtad oldani,hogy egy hétig ágyban feküdj?

Mert ezt elképzelhetetlennek tartom.

Éjszaka tudsz aludni?

Jó neked, már a nehezén túl vagy.

31191. Nosejob_Dorka (válaszként erre: 31189. - Sarah85)
2021. aug. 30. 09:57

Szia! Engem szerdán műtöttek, 2 évesem van. Szerdától péntekig anyukámnál volt, rám a férjem vigyázott. Szombaton hazahoztuk őket. Felkészítettük a kicsit, hogy anyának bibis az orra. Kedvesen mondva, rendszeresen felhívjuk rá a figyelmét, hogy az arcomnál óvatosan, stb. Anyukám vasárnap ment haza, most a héten a férjem home office-ban van, amikor éppen emelni kell a kisfiamat, ő csinálja, de egyszer már én is kivettem a hintábol.

Nekem 2 hét után nem lesz napközben segítségem, az nem tudom milyen lesz, de eddig abszolválható.


A műtét után kapott papirom alapjan ha kisgyermekünk van pl., 2 hétig kell vigyázni hogy ne érje ütés az orrot és a papír alapján 4 hétig ne emeljek. (Az emelést nem tudom majd 4 hétig elkerülni gyerek mellett, de igyekszem majd minél kevesebbet)


Nekem eddig bírható, jófej a gyerekem 😊 első napokban erős nátha tünetek miatt szerintem nagyon hasznos a segítség, de utána "csak" nagyon óvatosnak kell lenni!


Remélem tudtam kicsit segíteni! 🙂

31190. Anaelisa (válaszként erre: 31189. - Sarah85)
2021. aug. 30. 09:16
Szia! A műtét után egy hétig lesz rajtad a gipsz, addig ágynyugalom kell. Nincs jövés-menés, pakolás, hajlongás, emelni tilos. Ezt az időszakot mindenki máshogy viseli fájdalom-diszkomfort érzet szempontjából, ki jobban, ki rosszabbul, de egy dolog közös, a gyengeség, elesettség érzet, az altató hatása is kb 2 napig érezhető. Sokan aludni sem tudtunk rendesen egy hétig főleg a szájon át légzés miatt. Tehát arra számíts, hogy az ágyban leszel egy hétig minimum. Gipszlevétel után már lehet jönni-menni de hajolni, emelni tilos legalább 2 de inkább 3 hétig. Ez már könnyebb időszak, de segítségre a takarításhoz, bevásárláshoz szükséged lesz. A gipszes időszak alatt a főzéshez is kell segítség, puhább ételeket tudsz csak majd enni és nem fogsz bírni a gőz felett állni. Ütés az orrot természetesen semmilyen formában nem érheti semmikor. (A gyerekekkel kapcsolatban nem szeretnék tippeket adni, mert nekem nincsen.)
31189. Sarah85
2021. aug. 30. 00:24

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni.

3 kisgyerek mellett (9, 4, 2 évesek) szerintetek bevállalható az orrplasztika?

Nagyon nehéz a gyógyulási idő?

Persze lenne segítségem( mondjuk nem egész nap), de mégis félek.

És kb meddig kell nagyon-nagyon óvni az orrot bármilyen ütéstől?

Gondolok arra, hogy hozzám szaladnak, megölelnek, megpuszilnak.

Már van időpontom konzultációra, de a gyerekek miatt egy kicsit bizonytalan vagyok.

31188. lor2 (válaszként erre: 31186. - Bubbybon)
2021. aug. 29. 15:05
Szia! Én jegeltem és segített, utána még a levegő is mintha jobban jött volna. Nem szabad túlzásba vinni (leggyakrabban óránként) és vmit tegyél a jégre (én gézt tettem), hogy ne fagyaszd le.
31187. Anaelisa (válaszként erre: 31186. - Bubbybon)
2021. aug. 27. 14:23
A jegeléssel nagyon óvatosan, megfázhat az arc, aki érzékenyebb, annak nem szerencsés. Emelt háttal alvás, illetve enyhe vízhajtó (pl. Diuerbe) segíthet (ezt azért ne közvetlen műtét után próbálja ki senki se). Az ún. közönséges galaj tea és a diólevél tea is segíthet (patikában lehet kapni), ezeket kúraszerűen lehet együtt inni 1-1 csészével naponta max 2-3 hétig.
31186. Bubbybon
2021. aug. 27. 13:21

Mi segít egyébként a dagadáson? Tudom, természetes, de lehet valahogy enyhíteni kicsit, ideig-óráig?

Pl ha pár hetesen meg kell jelennem egy esküvőn.. hogyan tudom előtte picit apasztani? Jegelés? valami krém?

Köszi :)

31185. Nosejob_Dorka (válaszként erre: 31184. - Keki70)
2021. aug. 27. 12:33
Köszi!! 🙂 megnyugtattál. Kicsit kellemetlen a lábadozás ezen része, de ami már látszik az eredményből, az erőt ad.
31184. keki70 (válaszként erre: 31183. - Nosejob_Dorka)
2021. aug. 27. 11:30

Szia Dorka!


Bizony,teljesen normális,amiket érzel.

Enyhülés:gipszlevétel után már jobb lesz,de utána is fennállhat,kinek rövidebb,kinek hosszabb ideig.

Akár hetekig is-mint pl.nálam-,de teljesen egyénfüggő.


Gyógyulgassál,pihenjél sokat!

2021. aug. 27. 09:37
Sziasztok! Szerdán (két napja) végre túlestem a műtéten. Jelenleg a legzavaróbb, hogy nagyon keménynek érzem az orrom, húz és feszül. Gondolom ez normális, de valaki erősítsen meg! Ez mikor enyhül??
31182. fannychenal (válaszként erre: 31169. - Nonisa07)
2021. aug. 25. 20:43
Nekem eltelt már bő 5hónap, de még mindig sokszor bedugul, betelik, folyik stb, főleg este, ha hideg van vagy sokat beszélek-társaságban vagyok. Eléggé remélem, hogy ez is fél év után lassan csak elmúlik, mint ahogy az orrcsúcs puhulás-apadás is megindul, mert nem kicsit kiakasztó már...
31181. BabiNéni (válaszként erre: 31169. - Nonisa07)
2021. aug. 25. 12:40
Szia, 3 hónappal a műtét után nekem még mindig dugul, bár a száraz orrdugulás már javult (gondolom a duzzanat apad) viszont trutyi van benne rendesen így folyamatosan tisztítanom kell tengervizes fújókával. Szinte minden reggel száraz szájjal ébredek, valamint napközben is gyakran szájon át lélegzem de már észre sem veszem :D Remélem télre jobb lesz mert hidegben szájon át lélegezni nem túl szerencsés.
31180. BabiNéni (válaszként erre: 31174. - SzaboJazmin24)
2021. aug. 25. 12:35
Szia, én a 3 hónapos orrommal a mai napig kicsit megemelve plusz nyakpárnával alszom, mert ahogy Te is írod, megakadályoz hogy oldalt fekve megnyomjam. Jobb a biztonág :))
❮❮ ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook