Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


14230. keki70 (válaszként erre: 14229. - 05e89ecc6d)
2016. júl. 25. 12:19

Szia Karlie!


Igen,amiket írsz,azokat én is éreztem.Annyira húzódik az orr,hogy abban a pillanatban,ha valami ráz,vagy amint írtad,a busz kátyúba ment olyan érzés,mintha le akarna esni az orr.Nekem 8 hónapig volt ez az érzésem futásnál,aztán egyik napról a másik napra megszűnt.Addig ha futni próbáltam,külön fogtam az orromat,mert úgy éreztem,hogy leszakad.Egyszerűen nem ment.

Nézd,ha van lehetőséged otthon maradni addig,amíg hat hetes lesz az orrod,akkor miért ne tennéd?

De ha nincs,akkor sem lesz baja az orrodnak,csak hát tudom,hogy nagyon kellemetlen érzés.

És hát ez a második megpróbáltatás az orrodnak,lehet,hogy megviselte és most még érzékenyebb.

14229. 05e89ecc6d
2016. júl. 25. 10:49
Sziasztok! Lehet tul aggodonak tunnek a kerdeseim, de akkor lennek nyugodt ha irnatok ra. Doktor ur a gipszlevetelnel azt emlitette hogy no szauna, szolarium, utes, es a sport modjaval..2 hetes elmultam, de meg vannak dolgok amelyek nem esnek jol. Engem nagyon raz a kocsi es olyan erzes hogy az orrom mindjart leesik a helyerol. Tegnap felszalltam a buszra is, hat borzalmas volt amikor belement egy katyuba. A nehezebb ajtok kinyitasaval is szenvedni szoktam, megvarom mig valaki kinyitja. En matol dolgozok, szoval ezek a dolgok elo fognak fordulni. Persze probalok nagyon vigyazni, de nektek is hasonlo erzesetek volt? Vagy szerintetek jobb lenne ha otthon maradnek meg? Amugy bent az irodaban nem megterhelo, csak addig kell eljutni valahogy..Koszonom elore is!
14228. keki70 (válaszként erre: 14226. - Dorikaaa)
2016. júl. 25. 08:42

Aki ilyet írt neked,az látogassa meg az orvost és akkor megbeszélik,mert:nem tud kettéválni az orrsövény.

A csontok-amikből az orvos felépíti az új orrot,mert ugye több darabból rakja össze-nagyon ritkán előfordulhat,hogy elmozdul,ezért is kell vigyázni az orra az első hat hétben,amíg nem forr össze teljesen.Persze utána is óvni kell,hiszen elég egy nagyobb ütés és megtörténhet a baj.

De amit az a valaki írt neked Dórika nem állja meg a helyét és elég szomorú,hogy ilyen hülyeségeket állít.

"Ezek után lehet már nem is megyek többet."-Ja,hát akkor sosem tudja neki elmagyarázni az orvos,hogy amit ír,az valótlan.

Úgy lehet "félreérteni",ahogy félrevezetni az embert.


Semmi gond Dórika,majd ha megy valaki az orvoshoz,megkérjük,hogy kérdezzen rá és írja le itt a fórumon a választ.

14227. LeaLea (válaszként erre: 14226. - Dorikaaa)
2016. júl. 25. 00:01
Könnyen lehet, hogy össze tud forrni magától. Van egy ismerősöm, akinek betört/berepedt az orra (vagy valami hasonló), és helyrerakták neki a kórházban egy pillanat alatt. Aztán pedig nem is kellett gipszet hordania, magától összeforrt. És most nem is látszik, hogy valaha volt ez a balesete. Teljesen egyenes az orrháta.
14226. Dorikaaa
2016. júl. 24. 23:42

Bemasolom nektek amit akkor nekem irt, lehet o ertette felre, de ezt h lehet felreerteni?!

Na mind1, ennyit tudok csak enis 🤔 :


"Orsövényem vált ketté, de elvileg össze kell forrnia, ha nem forr össze, akkor kell korrekciós műtéttel helyrehozni, mondtam azt kihagynám. Ezek után lehet már nem is megyek többet."

14225. Dorikaaa (válaszként erre: 14220. - LeaLea)
2016. júl. 24. 23:38
Fogalmam sincs mitol lehet ez... :/ mivel o Pesten el, elment Karasz dokihoz megmutatni es ennyit mondott neki is, sajnos tobbet en sem tudok! :(
14224. keki70 (válaszként erre: 14223. - Brigi1990)
2016. júl. 24. 19:37

Mivel ilyen nincs,ezért is írtam,hogy KT nem mondhatott ilyet,valószínűleg félreértés történt.

Brigi neked még van időd,ezért meg is tudod majd ezt a dolgot kérdezni KT-tól,és akár még bővebb tájékoztatást is tudsz nyújtani annál,mint amit én írtam.

14223. brigi1990
2016. júl. 24. 19:32

De ha nincs olyan , hogy szétnyílik az orrsövény akkor annak a lánynak miért mondta a KT , hogy ez a gond?

Fuu most ezen én is kiakadtam :(

14222. keki70
2016. júl. 24. 19:25
általában duplán,bocsi...
14221. keki70
2016. júl. 24. 19:24

Mivel már régóta itt vagyok,veszem a bátorságot,hogy eloszlassam a kételyeket és nehogy bepánikoltassuk azokat,akiknek pár nap múlva,pár hét múlva,vagy csupán a jövőben lesz az orrplasztikájuk.


Dórika:az orrodnak nem lesz semmi baja,nyugodjál meg.

teheemy:a te orrodban sincsen kanyar.

Az orr csontokat az orvos összerakja-tehát több csontból áll össze az orrhát,orrnyereg-azok mozdulhatnak el vagy nem lesznek teljesen szimmetrikusak ! Ez ritkán előfordulhat,de pár hetesen általában ehhez hasonlót általában duzzanat okoz,főleg nyáron a meleg miatt,de ez idővel elmúlik.


OLYAN,HOGY AZ ORRSÖVÉNY SZÉTNYÍLIK,NINCS,TEHÁT SEM KT,SEM MÁS ORVOS NEM MONDHAT ILYET.


Aki ezek után is pánikol,tisztázza mindezeket az orvossal,hogy megnyugodjon.

Ja és ha még lenne ilyen,hogy szétnyílik az orrsövény-de NINCS-akkor sem lehetne érezni,ugyanis a csontos orrhát alatt helyezkedik el :-)

Remélem,hogy most mindenki megnyugodott,ennyit tudok segíteni a saját tudásommal,ha valaki még mindig kételkedik,akkor az őt érintő orvostól kérdezzen.

14220. LeaLea (válaszként erre: 14210. - Dorikaaa)
2016. júl. 24. 17:46

Ez tényleg nagyon durva :O Nem értem, hogyan nyílhat szét?!! Volt valami balesete a szobatársadnak vagy hasonló, vagy csak úgy szét jött magától?Nem lett jól összevarrva, vagy nem volt elég jó az az anyag, amit KT használt? Ez nagyon durván hangzik.


Kinek van kedve még egy korekciós műtétet átélni meg kifizetni :/ Ahhh én már kezdem bánni az egész orrműtétet :( Ki tudja mi fog történni az orrommal pár hónap múlva. Szétesik az orrcsúcsom? vagy szétválik az orrsövényem?


Annyira sajnálom Dórika és Cucu. És sajnálom a szobatársadat is :( Remélem, legalább nektek kettőtöknek nem lesz olyan nagy problémája, mint a szobatársnak.

14219. Cucu (válaszként erre: 14210. - Dorikaaa)
2016. júl. 24. 17:16
De mitől nyílt szét neki ??? Uristen ez nagyon ijesztő !
14218. keki70
2016. júl. 24. 11:37
Egyébként attól ne ijedjetek meg,ha végig tapintjátok az orrotokat és a csont nem egyenletes,nem tükörsima.Egy a fontos:kívülről ne látszódjon.
14217. keki70 (válaszként erre: 14212. - LeaLea)
2016. júl. 24. 11:34
Lea az oldalt fekvés már mehet most,egyre figyeljél,hogy legyen úgy egy párna a fejed alatt,hogy véletlenségből se történjen az meg,hogy az orrodon fekszel,elnyomod.Menni fog,nekem is ment.Valahogy rögzül az ember agyában,hogy vigyázni kell,és úgy,ahogy elaludtam reggel is úgy ébredtem.
14216. keki70 (válaszként erre: 14211. - 05e89ecc6d)
2016. júl. 24. 11:33
Karlie mosolygás mehet,miért is ne,a nevetést úgy hat hétig még kontrolláld,amíg összeforr az orrod.
14215. keki70 (válaszként erre: 14208. - Csengev)
2016. júl. 24. 11:31
Holnap akkor az orvosod is megnyugtat és írjál ám,hogy milyen lett az új orrod!
14214. keki70 (válaszként erre: 14201. - Theemy)
2016. júl. 24. 11:29

Theemy nem kanyar van ott,egyszerűen csak a két oldal nem egyformán duzzad.Idővel ki fog egyenlítődni,de most még nagyon duzzadt egyébként az orrod.

Alakulni fog,csak adj időt az orrodnak.

És ha nem írtam volna még,de lehet,hogy írtam,körömvirágkrém!

14213. 05e89ecc6d (válaszként erre: 14212. - LeaLea)
2016. júl. 24. 10:57
En meg felig ulve alszok nyakparnaval, az egyetlen pozicio amivel nem tudok igy oldalra fordulni. Meg igy reggel mindig jo az orrom, nem dagi. Amugy en is szeretnek mar ugy aludni :/
14212. LeaLea
2016. júl. 24. 10:50
Sziasztok! Mikortól megengedett az oldalt fekvés? Nekem holnap lesz 3 hetes az orrom. Sajnos sokszor arra ébredek, hogy oldalt fekszem (ez a kedvenc és legkényelmesebb pozíció számomra), pedig probálok a hátamon maradni...de nem megy :(
14211. 05e89ecc6d (válaszként erre: 14210. - Dorikaaa)
2016. júl. 24. 10:36
Multkor olvastam egy kulfoldi cikket, lehet be kellett volna ide masolnom. Amerikai orvosokat kerdeztek meg az orrplasztika utani gyogyulasrol. Tobben is nyilatkoznak es mindenki szinte ugyanazt mondta, hogy duzzanatok es horpadasok a legkulonfelebb helyen lehetnek. Elegge megviselheti a betegeket, de nem allandosulnak ezek a problemak. Remelem nalatok is hasonlo van. Ez az orrsoveny szetnyilas horror, komolyan sirhatnekom lett ahogy olvastam! Amugy en egyedul alszok meg es probalok minden massal is vigyazni, de azert sokszor a reflexek miatt nem lehet. A mosolygas, nevetes mikortol megengedett? Engem nagyon feszit igy 2 hetesen is. Jobb ha kerulom most meg a tarsasagot?
14210. Dorikaaa (válaszként erre: 14209. - Cucu)
2016. júl. 24. 07:51

Nemtudom mi lehet ez :( de eleg remiszto volt amikor megtapintotta...

Akivel egy szobaban voltam szinten hasonlo, de mar par hete erezte...visszament KT-hoz, aki azt mondta h az orrsovenye nyilt szet es ha ugy van korrekcios mutet... :/ :(

14209. Cucu (válaszként erre: 14207. - Dorikaaa)
2016. júl. 24. 01:56
Dorika nekem ugyanez van!! Raadasul szúr mintha egy tűske lenne ott ... Fura
14208. csengev (válaszként erre: 14203. - Keki70)
2016. júl. 23. 20:58

Köszi a választ! :)


Azt hiszem is én lennék ha nem csináltam volna ezt... :D

Szerencsére minden ugyanúgy áll ahogy annak kell, szín, méret, forma. Szerintem túldramatizáltam a helyzetet, de hétfőn úgyis megyek vissza a dokihoz, biztos ami biztos megkérdezem.

Hat hétig pedig mindenkivel tartom a két méteres távot, alig fogok merni emberek közé menni, de sajnos muszáj, nem lehetek itthon annyit :(

14207. Dorikaaa (válaszként erre: 14206. - Keki70)
2016. júl. 23. 17:49
Koszi Keki! Remelem igazad van! Mert neha megsimogatom az orrom h megvan-e meg.. :D de eddig ezt nem ereztem, olyan mintha egy kis arok lenne most ott, de rendesen kitaponhato ez a hasadas :/
14206. keki70 (válaszként erre: 14205. - Dorikaaa)
2016. júl. 23. 17:44

Dóri a hányás miatt-ha erőlködéssel is jár-nem válik ketté az orrsövény,de inkább az orrnyereg-orrhátra gondoltál,de az sem.

Ahogy erőlködtél előfordulhat,hogy az orr adott részén-ahol írtad-érzel valamit,de attól nem horpad be,stb.. az orr,már elég stabil,csak valószínűleg az erőlködés úgy viselte meg,mintha olyan mozgást csinálnál,amit még nem bír az orrod.

Nem lesz semmi baj,helyreáll.


Vigyázz magadra és nem kell megijedni!

14205. Dorikaaa
2016. júl. 23. 17:16

Sziasztok! Augusztus 2-an leszek 3 honapos...egy kis segitseg kellene, mert most megijedtem! A horvat tengerparton nyaralunk, tegnap ebedre kagylot ettem, de utolag kiderult hogy allergias vagyok ra....delutan 3tol estig, hanytam....kb 10 percenkent, a vegen mar csak eroltetes volt kb...szenvedtem nagyon, es este eszrevettem hogy az orrhatam bal oldali reszen van egy kis behorpadas, a tukorben vettem eszre este, eleg szepen le volt apadva az orrom, es furva sotet volna volt ott, es ha kitapintom most erzek egy kis arkot a csontos reszen! Elofordulhat hogy at erolkodestol kettevalt az orrsovenyem? Vagy mi lehet ez? Helyre jon meg magatol, vagy kell meg egy mutet?! :( :(

Eddig annyira vigyaztam ra, nem akarom egy ilyen hulyeseggel elrontani az orrom! :(

Jart mar vki igy?

A valaszokat koszi elore is! :)

14204. keki70 (válaszként erre: 14201. - Theemy)
2016. júl. 23. 12:59

Szia!


Lehet duzzanat-dobjál fel egy képet róla.


Négy hetesen még ne gondolkodjál korrekción,még javában gyógyul az orrod,teljesen az elején vagy.Produkál ilyenkor az orr meglepetéseket,amik aztán helyreállnak.

14203. keki70 (válaszként erre: 14200. - Csengev)
2016. júl. 23. 12:55

Szia!


Nem jellemző,hogy ilyen történt volna...Fontos,hogy a gipsz a helyén legyen,ezt úgy tudod ellenőrizni,hogy az orrcsúcsból ugyanannyinak kell kilátszódnia a gipszből,mint amikor elhagytad a klinikát.

Ha egy kicsit nyomtad neki,abból reméljük,hogy nem lesz gond.De vigyázni kell,mert ilyenkor nagyon érzékeny az orr és hol van még a hat hét,mire rendesen összeforr.

14202. keki70 (válaszként erre: 14199. - LeaLea)
2016. júl. 23. 12:52
Az apadás következtében jobban kirajzolódik a forma.Jó lesz,ne izguljál :-)
14201. theemy
2016. júl. 23. 12:48

Sziasztok!


4 hete volt orrplasztikám. A csontos részénél, az egyik oldalon van egy kanyar, ami szemből is és oldalról is jól látszik. olyan, mintha csontfelesleg lenne ott.

A kérdésem az lenne, hogy a forma a csontos résznél kifog egyenesedni vagy nem lett eltávolítva az a csontfelesleg? Járt valaki így?

Ha esetleg emiatt újabb műtétre kerülne a sor, akkor mennyi időnek kell eltelnie az első műtéttől?

Végül még az érdekelne, hogy az orvos, aki műtött, az garanciálisan kell hogy "kijavítsa"?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook