Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


15548. brill111 (válaszként erre: 15456. - Xy1234xy)
2016. nov. 19. 21:31

Ennek bizony nem változik a formája. Olyan mint volt. Horpadás , meg ez a furcsa forma. Mintha én csináltam volna gyurmából. A fotókon látszik.

Azt elképzelni sem tudom hogy ebből szebbet lehessen varázsolni egy második műtéttel.

De a legrosszabb része nem látszik. Az belül van.

15547. keki70
2016. nov. 19. 20:55

Lányok tényleg nagyon jó csapat van itt fent,mindenki próbálja a legtöbbet adni magából,hogy segítse a másikat.


Dorikaaa tényleg,hogy neked mennyi mindennel meg kellett küzdened,nem csak az orroddal.És ment-minden elismerésem a tiéd ❤


_Sunshine,Karlie-jó titeket olvasni,teljes mértékig egyetértek veletek ❤


Fruzsi-látod,mindenki melletted áll,nem vagy egyedül,tudom,hogy ez ilyenkor milyen sokat jelent.Egyedül minden nehezebben megy,de ha vannak körülötted,akik azt mondják,hogy "Fruzsi ez az orr szép",akkor kell igazságnak lennie benne,mert ennyien nem nézhetjük "félre".Meg fogsz erősödni,én már most úgy érzem,hogy sikerült elindulni ezen az úton...és mi nem hagyunk el,ebben ne is reménykedjél!!! :-) ❤

15546. keki70 (válaszként erre: 15542. - Zsu007*)
2016. nov. 19. 20:44

Szia Zsu!


A duzzadtságra a körömvirágkrémet használjad,direkt arra való és gyulladásra/külsőleg/

A feketenadálytő bevérzésre.

Nem,nem a cseppek hiánya vágott oda,azok azért vannak,hogy minél könnyebben viseljed az orrdugulást,a trutyit feloldja,könnyebben kijön,szóval sokat segít,de ami ott az orrban bent látható ilyenkor még,az nem csak neked,hanem mindenkinek ilyen.Befog gyógyulni,de tudod,hogy nem egyik napról a másikra.Én mindig a sebet ellenőriztem az orrom mélyén,éreztem,hogy nagyon vastag.Na ennek idő kellett,amire aztán levált,be kellett gyógyulnia alatta az orrnyálkahártyának.

Aztán a varratok mentén is kialakult egy "dudoros csík",idővel ez is megszűnt.

Időt kell adni az orrnak,gyógyul a saját ütemében.

15545. Zsu007*
2016. nov. 19. 20:15
Szia Sunshine! :) Köszi h írtál. :) Én dugulni már nem nagyon szoktam, el is hagytam a Nasivint szinte teljesen. Inkább a "bejárat" felől tropa az orrom, végig a hegek és a felső része belül az orrjárataimnak valami katasztrófa. Tudod amit látsz ha belenézel tükörbe és bevilágítasz. Tudom hülyén hangzik csak nem tudom hogy mondjam.. :) Szóval a hegek és azok mentén. Nem akar besebesedni hanem olyan "élő" az egész, mintha most jönnék a műtőből. Remélem segít hamar a Coldastop mert nem túl jó érzés.. És akkor finoman fogalmaztam. :/
15544. _Sunshine (válaszként erre: 15542. - Zsu007*)
2016. nov. 19. 20:01
Szia Zsu007!:)En a tengervizest nem is kezdtem hasznalni,egybol a Coldastopot,ami a betegtalyekoztatobol kovetkeztetve belul biztosan jot tesz az orrnak!Ugy erzem belul nekem is nehezkesen gyogyul,ezt amiatt gondolom,hogy rengeteget dugul meg el az orrom,van hogy teljes blokk van mind a ket orrlyukamban...Te hogy allsz a dugulassal?Rendesen szelel mar?:)
15543. Fruzsi94 (válaszként erre: 15541. - Brigi1990)
2016. nov. 19. 19:50
Igen lattam de en maset nem latom soha rossznak csak a sajatomat:) de akkor nekedis kitartast h leapadjon es szep legyen
15542. Zsu007*
2016. nov. 19. 19:44

Sziasztok kedves sorstársak :)

Olvaslak benneteket már egy ideje, most én is szeretnék kérdezni tőletek. Én szerdán voltam 2 hetes, teljes orrműtét után vagyok. Kívülről (egyelőre) nincs gondom az új orrommal, persze pufi, főleg fent ahol az orrnyeregnél csontot törtek. Egyszer majd megunja és lemegy :) meg amúgy sem vészes mert jegelem minden nap egy kicsit és kenem a fekete nadálytővel. Viszont belülről baromi lassan gyógyul. Eddig csak Sterimart használtam mert mondtam a dokinak h allergiás vagyok olajokra. Ma viszont elmentem gyógyszertárba, elmondtam h mi a bajom és azt mondták h használjam, mert erre (Coldastop) valszeg nem vagyok allergiás plusz muszáj olajozni mert sosem fog meggyogyulni. Szóval félve de belecseppentettem a Coldastop cseppet. Úgy néz ki tényleg nem ver ki tőle a csalankiütes. Éljen éljen. :) De ti hogy vagytok ez ügyben? Ennyire lassan gyógyultok Ti is belül vagy nekem csak a cseppek hiánya vágott oda ennyire?? :/ Köszi előre ha válaszoltok. Sok türelmet mindenkinek. És Fruzsi, olyan szép lettél.. Komolyan. Majd megszokod. Csak furi még neked. De nyugiii. :)

15541. brigi1990 (válaszként erre: 15539. - Fruzsi94)
2016. nov. 19. 19:35

Tényleg Fruzsi nézted a naplómat, hogy én most hogy nézek ki?

Fentről lement a duzzanat, viszont az orrcsúcsom sokkal dagibb lett (ezáltal olyan papagájos), valamint az orrom bal fele leapadt már nagyjából, viszont a jobb fele nagyon duzzadt 😂

Úgyhogy tényleg addig örülj amíg még arányosan duzzadt az egész.

Addig pedig gyűjts erőt az elkövetkező időszakhoz amikor tényleg aránytalan lesz az orrod.

Kitartás!

15540. 746076 (válaszként erre: 15539. - Fruzsi94)
2016. nov. 19. 19:23
Köszönöm, hogy beengedtél a naplódba. :-) igen megváltoztál, de szerintem sokkal szebb vagy, mint régen :-)
15539. Fruzsi94 (válaszként erre: 15538. - Lara05)
2016. nov. 19. 19:19
Koszonom szepen nagyon aranyos vagy:) probaltam sminkelni csak az a baj meg nagyon hamlik a borom meg erdes az egesz ugyh nemnagyon lehet rarakni semmit! Ugyh marad a turelem:) de koszonom a tanacsokat ❤
15538. lara05
2016. nov. 19. 19:13

Fruzsi, köszönöm, hogy beengedtél a naplódba! Oldalról gyönyörűséges az orrod, irigylem :) Szemből én csak annyi "rosszat" látok, hogy nagyon vastag.. gondolom ez azért van, mert be van duzzadva az egész.

Ha nem fáj annyira az orrod, hogy hozzáérsz és ordítasz, akkor próbálj kicsit csalni a sminkkel, próbáld kikontúrozni, sötét-halvány színekkel machinálni. Ha élőben nem is annyira, de képekről tuti másabb lesz, formásabb. :) Viszont ha még nagyon fáj, akkor én sem tudok mást mondani, mint a türelmet.

Ami pedig a gyógyulási időt illeti..addig örülj, amíg az egész be van duzzadva. Ezen most kiborultál, de mi lesz akkor, mikor majd apad-duzzad, az egyik fele már kb tökéletes, a másik fele a háromszorosára van dagadva, vagy az orrhát szép már, de az orrcsúcs csúnyán duzzadt.. ez még ezekhez képest semmi. Azt javaslom, ha nem akarsz emberek közé menni, akkor próbáld egyedül lefoglalni magad, takarítsd ki a házat, főzz sokat, olvass könyvet, nézz sorozatokat, kirándulj az erdőben, vagy csinálj bármit ami lefoglal, ne pedig a tükör előtt ülj bebábozódva azon gondolkodva, hogy mi értelme így az életednek. És gondolj arra, hogy van aki 10 évig spórol, csak hogy végre belevághasson vagy éppen soha nem lesz pénze rá, csak egy ábránd marad,, neked pedig ez a lehetőség már megadatott. Kitartás!

15537. 05e89ecc6d
2016. nov. 19. 18:36

EZ komoly? :D


Én maximum 18-nak néztelek, azt hittem még gimis vagy :DD


Minden szóval egyetértek amit írtál. Vannak élethelyzetek, amit nincs más választásunk, mint elfogadni. Amikor KT mondta, hogy tud nekem segíteni, nagyon örültem, hogy legalább helyre lehet hozni...Van akinek azt mondják, hogy már segíteni sem tudnak, annyira el van rontva...azért elég sok idő telt el a konzi és a műtét között, de úgy éltem meg azokat a hónapokat, hogy van remény. Én is sokszor voltam szomorú, de összességében a megoldást kerestem erre a helyzetre. Most pedig nagyon hálás vagyok azért, hogy a doki tudott segíteni és volt lehetőségem egy újabb műtétet bevállalni :)


Ez is nagyon igaz, hogy ha mi nem fogadjuk el magunkat, akkor mástól hogy várjuk? De most már nagyon szép vagy! :)


Amikor gipszlevételen voltam, előttem egy lány hisztizett, és nem hazudok, 1 óráig szedték ki belőle varratot, mert nem akarta megengedni, mert fájjjj jajjjj. Úgyhogy amikor sorra kerültem, rám nézett az asszisztens és megkérdezte, hogy ugye én nem félek, mert még egy ilyen hisztit nem bír ki :D LOL..Ezért gondolom, hogy sokan nem elég érettek ehhez..Csak azt tudják, hogy szép orrot akarnak, de azzal nem foglalkoznak, hogy ez mivel jár és milyen kockázatok lehetnek. Sunshine-nak is igaza van, csak az vágjon bele, aki minden kockázatot és nehézséget vállalni tud.

15536. Fruzsi94 (válaszként erre: 15531. - Keki70)
2016. nov. 19. 17:33
Koszonom nagyon jol esik hogy mindenki ennyire aranyos! Ma legalabb mar nem sirtam ugyhogy ezt nektek koszonhetem hogy kicsit pozitivabban latom a dolgokat!:)
15535. Dorikaaa (válaszként erre: 15510. - 05e89ecc6d)
2016. nov. 19. 17:21

Koszonom Karlie! Orulok h egyet ertesz velem 😊 nemtudom, h hany evesnek nezel a kepek alapjan, de atlagban 20 ev korulinek szoktak mondani, viszont februarban mar a 26-ot fogom betolteni 😁 (ami meg szamomra is hihetetlen, hiszen ugy repul az ido)

Muszaj turelmesnek lenni, es ez nem csak az orrolasztikara igaz, hanem az elet sok mas teruletere is :)

En sokszor szoktam hallgatni Louise L. Hay konyvenek a hanganyagat, vagy a Tudatalattid 10 parancsolatot, ezek sokat segitenek abban, hogy elfogadd onmagad! Youtubon is fent vannak :) nekem sok ero es turelem kellett a sajat magam elfogadasara, hiszen nekem nem csak az orrom volt az egyik problemam, hanem a szam is...ahogy a naplomban is irtam nyilt ajakkal es szajpadlassal szulettem...es az a 2 heg a szamon orokre ottmarad, barmit is teszek :) szerencses az, aki "egeszsegesen" szuletik! De ha en nem fogadom el onmagam, akkor masoktol sem varhatom el, hogy elfogadjanak engem... :)

15534. J.Hajni (válaszként erre: 15529. - Keki70)
2016. nov. 19. 17:18
Köszi Dórika! :D
15533. _Sunshine (válaszként erre: 15521. - 05e89ecc6d)
2016. nov. 19. 17:04
Karlie eszméletlen a változás!!!:)Elhiszem, hogy boldog vagy vele, annyira bájos!
15532. _Sunshine
2016. nov. 19. 16:53
Ha nem vagyunk lelkileg kellőképpen felkészülve az orrplasztikára megfelelő tájékozottság mellett, az azzal járó kellemetlenségekre, hosszú , türelmet igénylő gyógyulási folyamatra, a változásra, akkor bizony még nem szabad belevágni!Akinek frusztrációt okoz az orra, annak egy jól sikerült műtét óriási önbizalom löketet adhat, a csúnya orr okozta önbizalom hiányt orvosolja, de egyéb lelki bizonytalanságra, más jellegű,forrású,problémákra, kudarcokra nem fog megoldást nyújtani, legyen az tökéletes vagy elrontott eredmény.Hihetetlen sokat tud javítani az arcon egy szép orr: lágyítja, finomítja , kecsesíti az összképet, de az orr még mindig csak egy testrészünk…nem leszünk újak!Nem hathat ki , nem szabad hagyni , hogy kihasson , olyan szinten az életünkre, hogy drasztikus változásokat hozzunk az életünkben , negatív értelemben!A plasztikai sebész jobb esetben azt kreálja, amivel a korábbiakban megbízzuk, ezért fontos a megfelelő, világos kommunikáció , terv átbeszélése mindkét fél részéről, hogy az orvos majd ennek tudatában, a tervnek megfelelően műtsön!Nagy bizalom kell hozzá!Nyilván az orvos is arra törekszik, hogy ő és a páciens is elégedett legyen a végeredménnyel, hogy minéll kevesebb esély legyen a hibákra, korrekciókra, ezért nagyon fontos a jó orvos kiválasztása, ami a mi saját felelősségünk!Hogy az eredménnyel majd ki, hogy barátkozik meg, hogy viseli a műtét következményeit, velejáróit,az szintén egyéni felelősség!A gyógyulás hosszú, az eredmény nem azonnali!Aki ennek tudatában van, márpedig aki műtétre szánja magát kötelessége tudni, az sajnos kellemetlenségekkel számolva, türelemmel átvészeli ezt a gyógyulási időszakot, annak tudatában, hogy soha többé nem kell a régi orral, frusztrációkkal élnie!Aki erre nincs készen az még gyűjtse a bátorságot, várja ki a teljes megbizonyosodást a műtétre, hogy tiszta szívvel akarja a változást a vállalt , esetleges kockázatokkal együtt!
15531. keki70
2016. nov. 19. 16:30

Fruzsi köszönöm az engedélyt.


Tudod,hogy milyen szép orrot látok én a naplódban?!Ej a kutyafáját,irgum-burgum...és ha ez még apadni fog és jobban látszik majd a kontúrvonala az orrodnak,akkor lesz az igazi.Fogsz te még nagyon örülni ennek az orrnak,és vedd hozzá,hogy a fiam már most lecsapna rád :-) Ez pedig nagy szó,ugyanis nagyon jó ízlése van <3

15530. keki70 (válaszként erre: 15521. - 05e89ecc6d)
2016. nov. 19. 16:28
Karlie-szuper!!!Ez a három kép mindent elmond arról,amin TE átmentél,mert nem semmi volt,amiből felálltál.
15529. keki70 (válaszként erre: 15504. - J.Hajni)
2016. nov. 19. 16:18
Hajnika,amit még ajánlani szoktam,mert volt,akinek ez vált be:Hegyi Árnika krém és Hegyi Árnika golyócskák.Homeopátiás szer,a golyócskákból 3X5 db-ot kell szedni.Gyógyszertárban betudod szerezni.
15528. brigi1990 (válaszként erre: 15526. - LeaLea)
2016. nov. 19. 15:11

Nekem is az olyanok tetszenek Lea :)

Úgyhogy nyugi Fruzsi 😙

15527. Fruzsi94 (válaszként erre: 15526. - LeaLea)
2016. nov. 19. 14:34
Koszonom csajok mar sokkal jobb a kedvem h tudom mas annyira nemmlatja szornyunek:) en is probalom megszokni es nem allandoan a tukorbe nezegetni ami nem tetszik! Bizom benne hogy tenyleg karakteresebb lesz a nozim
15526. LeaLea (válaszként erre: 15522. - Brigi1990)
2016. nov. 19. 14:28
Egyetértek Brigivel, a képek alapján nekem is úgy tűnik, hogy csak a púp lett eltávolítva meg hozzá lett igazitva az orrcsúcs. Korábban is hasonló karaktere volt az orrodnak, most csak ki lett egyenesitve, finomabbak lettek a vonalak, amihez hozzá kell, hogy szokj. De jó lesz biztos, én legalábbis nem látok benne hibát. Nekem az ilyen tipusú orrok tetszenek, mint a tiéd, amik nem olyan hegyesek meg karakteresek.
15525. Nyuszikaaa (válaszként erre: 15517. - Fruzsi94)
2016. nov. 19. 14:26
Szia . Szerintem szép lett az orrod csak meg kell szoknod h egy kisebb orr nézz vissza a tükörből . Nagyon sokat lagyitott az arcvonasaidon .
15524. 05e89ecc6d (válaszként erre: 15523. - Brigi1990)
2016. nov. 19. 14:07

Én is néha ledöbbenek mennyit számít egy ORR! :)


Nagyon szeretem most :)

15523. brigi1990 (válaszként erre: 15521. - 05e89ecc6d)
2016. nov. 19. 14:06

Karlie ég és föld az első 2 kép és a 3.

Nagyon szép vagy 😙

15522. brigi1990
2016. nov. 19. 14:04

Fruzsi most megnéztem a műtét előtti képedet és akkor is ilyesmi volt szerintem az orrod formája szemből.

Csak ugye most le lett szedve a púp, ki lett egyenesítve, plusz a lógó orrcsúcs is le lett szedve, ezért néz ki még kisebbnek.

De így szebb, és majd megszokja a szemed.

Ha megnézed a naplómat, az elején én se voltam kibékülve a szembe képemmel, mert nekem is furcsa volt, hogy nem görbe, nem lóg az orrcsúcsom. Valahogy nem ugyanazt a lányt láttam a tükörben. De aztán megszoktam és most már tetszik. Ahogy vissza nézem a régi képemet szemből....hát inkább hagyjuk is :D

Én meg annak örülnék ha még "laposabb" lenne szemből, de gondolom ahogy apad le az orrcsúcsom az is lesz.

15521. 05e89ecc6d
2016. nov. 19. 14:01

Tettem fel képet : eredeti - 1. műtét (3 évre rá) - 2. műtét KT (4,5 hónap).


Többen kértetek, hogy lássátok milyen volt. Pár napig fent hagyom. Szemből is készítek majd összehasonlítást, az is elég látványos, de most nem lesz rá időm...majd jelentkezek a 6 hónapossal is.

15520. brigi1990 (válaszként erre: 15515. - Fruzsi94)
2016. nov. 19. 13:11

De nincs az elrontva :)

Majd idővel változik és akkor te is megnyugszol.

Beengedsz a naplódba? 😊

15519. LeaLea (válaszként erre: 15513. - Fruzsi94)
2016. nov. 19. 13:00

4 és fél hónaposan már kezdem elfogadni meg belátni, hogy jobb az orrom, mint az eredeti. Vannak még pánik-rohamajim, de mostmár hozzászoktam az orromhoz a hibákkal együtt. Csak hát bosszant, hogy ennyi pénzért nem kaptam teljesen olyan eredményt, amilyent szerettem volna. Még néha furcsának látom az orrom, meg mindig kiszúrom a hibákat, és félek, nehogy rosszabbodjon a helyzet. De kellett ez a változás, mert már nem tudtam elviselni az eredeti orrom!! Annyit vártam a műtétre, ez volt a legnagyobb vágyam.


Szerintem nem hülye ötlet, hogy felmondtál a munkahelyeden, és külföldre költözöl egy kis időre. Lehet, hogy elsőre hülyeségnek tűnik sok mindenkinek, de én megértem a helyzeted. Különbözőek vagyunk. Valakiknek kell ez a környezetváltás. Emlékszem, én is mennyire feszélyezve éreztem magam műtét után az ismerősök meg családtagok közelében, de mikor egy hivatalba mentem, ahol nem ismernek, vagy valami gyűlésre, ahol mindenki idegen volt, egyáltalán nem éreztem magam zavarban :) Lehet, hogy furcsa vagyok, de tényleg jobban éreztem magam abban az időszakban idegenek között, mint a szeretteim meg ismerőseim között. Valakiknek könnyebb átvészelni ezt az időszakot, ha kicsit elszakadhatnak a környezetüktől ilyen nehéz időszakokban.


nekem is voltak nehéz időszakaim. 2 évvel az orrműtétem előtt is volt egy hullámvölgyem, mikor összepakoltam, és a diplomázásom másnapján külföldre költöztem. Nem bántam meg. Kellett ez a változás az életemben. Persze sokan úgy gondolták, nagy hülyeséget csinálok.


Egyébként is, ha nem annyira szeretted a munkahelyed, akkor valószinűleg nem olyan fájó otthagyni. A külföldi szezonmunkák nehezek, de nézd a jó oldalát, legalább tudsz jól keresni és félrerakni pénzt. Aztán meg ha hazajössz, folytathatod az életed, ahol abbahagytad. Már nem fog zavarni az orrod, mert már annyira hozzászoktál, hogy nem is emlékszel a régire, és nem érzed magad furcsán a családod és ismerőseid között, és már ők sem fognak emlékezni rá, hogy pontosan milyen volt az orrod.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook