Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯
31390. miau55
2021. nov. 6. 11:34
közben én is naplóírásba fojtottam temérdek szabadidőm, ha valakit érdekel, jelentkezzen nyugodtan :) bár csak pre-op képeim vannak eddig.
31389. miau55 (válaszként erre: 31388. - Anaelisa)
2021. nov. 6. 10:45
köszi a biztató szavakat! :)
31388. Anaelisa (válaszként erre: 31386. - Miau55)
2021. nov. 6. 09:45
Nem lesz baj ennyitől, a varratok és a gipsz tartja. Kísérletezd ki párnákkal, hogy kényelmes. Figyelj oda, hogy ne emelj többet. A műtét utáni első két nap a legnehezebb a duzzadás miatt, de le fog menni hamar. Most reagál a szervezeted a beavatkozásra. Kitartást!
31387. miau55 (válaszként erre: 31378. - Levendula0)
2021. nov. 6. 07:04

a fájdalomról: nekem az 1. műtétem után enyhe kellemetlenség volt csak, pedig rendesen belilult, megduzzadt a gipsz alatt. de ha jól emlékszem, gyógyszert se kellett bevenni.


most 2. műtétet követően elég rendesen fáj, sajog, lüktet. Ibuprofen vettem be rá, de nem teljesen csillapítja a fájdalmat. de vlsz nagyobb beavatkozás volt.

31386. miau55
2021. nov. 6. 06:57
most arra ébredtem, hogy úgy alszom, hogy oldaltlra dőlt a fejem a nyakpárnàval együtt és a kezemmel támasztom az arcom olyan részén, ahol nincs mar ragtapasz... lehet, hogy egy órát is feküdtem így. ez mennyire gond? most tökre félek, hogy valami aprósággal "elrontom" a műtét eredményét. nagyon fáj a gerincem a felpolcolt háttal alvastól, ezért forgolódok öntudatlanul.
31385. miau55 (válaszként erre: 31384. - Anaelisa)
2021. nov. 6. 01:45

rendben, vitamint mindenképp :)


még az is eszembe jutott, hogy tegnap véletlenül megemeltem az útban lévő kb 3 kilós hátizsákom. aztán észben kaptam, hogy nem kéne. ez lehet bármi negatív hatással a gyógyulásra? igazából előtte is fájt és utána is, de a porcok csak nem mozdulnak el ennyitől, ugye?

31384. Anaelisa (válaszként erre: 31383. - Miau55)
2021. nov. 5. 22:47
Szívesen :) Szedjél még sok vitamint: D (min 2000-es), cink, MgB6, B12, C vitamin (2x500). Engem is ő műtött, rendben leszel. :)
31383. miau55 (válaszként erre: 31382. - Anaelisa)
2021. nov. 5. 22:38
köszi, erre vágytam :) amúgy igen, Járai doktornál voltam és nála lehet finoman orrot fújni és a "tengervizes orrtoilette" is mehet :)
31382. Anaelisa (válaszként erre: 31381. - Miau55)
2021. nov. 5. 22:27
Ne aggódj. Ne nyúlkálj bele, ne nézegesd és minden rendben lesz. Minden orvos más technikával műt és varr, ettől függ, lehet-e pl. tisztogatni, vagy orrot fújni. Kérdezd meg az orvosodat, mit lehet és hogy szabad-e tengervizes orrspray-vel fújni, mert ha igen, az valamennyire fertőtlenít, oldja a dolgokat amik távoznak, finoman felitatva. Inkább puha papírzsepit használj. Fotózd le magad és akkor vissza tudod nézni az állapotot. Ilyenkor természetes a kis vérzés és hogy az megalvad elől... Csak törölgesd ami jön és be ne nyúlkálj. Minden rendben lesz.
31381. miau55
2021. nov. 5. 21:13

sziasztok, megvolt a műtétem. mivel elég hipochonder vagyok mostanában, elkezdtem parázni, hogy elfertőződik a seb. tudja valaki, milyen jelekre figyeljek oda? ugye a gipsz/tapaszok miatt nem látszik a vágás és a fájdalom is lehet a gyógyulás része...


most pl wc papírral töröltem mega vér miatt, de ráparáztam, hogy nem volt steril. légyszi valaki nyugtasson meg, hogy nem lesz gond :0

31380. Orrplasztika2020 (válaszként erre: 31378. - Levendula0)
2021. nov. 4. 22:45

Kifejezett fájdalom nem jellemző de azt nagyon érzed, hogy "valamit csináltak az orrodon". Minden figyelmed az orrod irányába terelődik nehogy sérülés érje. Kb. úgy érzed magad mint egy frissen vedlett remeterák csigaház nélkül.., folyton biztonságba akarsz kerülni..

A külső vágások fájnak, szúrnak, húzódnak. Sem nevetés, sem ásítás nem jöhet szóba. Maga az orr.., mintha valaki erősen fogná, húzná lefelé, és még meg is csavarná néha - én ilyeneket éreztem. 3-4 napig nem igen lehet megérinteni/megfogni a gipszet mert olyasmi érzés mintha megrázná az orrodat az áram.. Én elvoltam paracetamollal és/vagy Algopyrinnel de nagyon nem volt rá szükség.

31379. Anaelisa (válaszként erre: 31378. - Levendula0)
2021. nov. 4. 00:32
Teljesen egyéni és beavatkozás függő. Nekem nem fájt maga az orrom, pedig nagy beavatkozás volt orrsövény, orrkagyló, elmozdult porc helyretétellel az esztétikai dolgok mellett, de a felső fogsor fájás (átvágnak idegeket, az sugárzik ki), arcduzzadás, nyirokcsomó fájás (ez a duzzanat miatt), fejfájás, láz elég kellemetlen volt 3-4 napig, de nem elviselhetetlen (napi 2 cataflamot vettem be). De van olyan akinek sajnos nagyon nagy fájdalmai voltak. Az orrnak elvileg nem kellene fájnia. Minden fokozatosan elmúlik legkésőbb gipszlevételig (7-8. nap), utána már fájdalom nincsen csak mindenféle érzetek lehetnek mint amikor izomlázad van, vagy beütöd magad és sajog. De az utána hónapokig ami megint csak egyéni.
31378. levendula0
2021. nov. 3. 23:14

Sziasztok!

A műtét után mennyire lehet érezni hogy fáj az orr?

Nagyon érződik hogy valamit csináltak az orron?

31377. foxfairy_ (válaszként erre: 31373. - Anaelisa)
2021. nov. 3. 13:03

Nagyon édes vagy , köszönöm a biztatást 🥺☺️


Próbálok türelmes lenni , de nem egyszerű.. Az sem segít, hogy rengeteg folyamatot végigkísértem képeken. És hiába volt mindegyiken más a gipszlevétel után , mint mondjuk pár héttel vagy hónappal később, azért a forma már akkor látható volt valamennyire.

Nekem szerintem nem sok esélyem van, hogy annyit alakuljon , mint a vágyott orr kinézete. Mert az egy dolog, hogy megszokom idővel.. de nem arra szerettem volna ennyi pénzt kiadni , ami "elmegy"


Csináltam naplót, raktam fel képeket. Nézz be , ha gondolod 😊

31376. foxfairy_ (válaszként erre: 31372. - Milrose)
2021. nov. 3. 12:54

Jó hallani, hogy végül megszoktad. :)


Szép is nagyon! Oldalról nagyon tetszik a tiéd. És köszönöm a biztatást :))))


Az orrcsúcsom jelenleg egy krumpli. Nehezen eldönthető, hogy most tényleg ekkora a duzzanat rajta, vagy csak csúnyán lett kialakítva a forma. Furán áll nagyon. Olyan , mint egy polly beak-es orr. Nehéz elképzelni, hogy imádni fogom valaha is ebben a formában. :D

31375. miau55 (válaszként erre: 31374. - Miau55)
2021. nov. 3. 09:04
na, sikerült beszélnem velük, nem kell a PCR, ha van oltási...
31374. miau55
2021. nov. 3. 08:57
Sziasztok, jelenleg nem tudom elérni a da VInci klinikát... tudja valaki, kell-e most PCR teszt a mútéthez, vagy elég az oltási igazolás? Köszönöm!!
31373. Anaelisa (válaszként erre: 31369. - Foxfairy_)
2021. okt. 31. 23:01
Légy türelmes, rengeteget fog változni az orrod. Most néztem vissza a gipszlevétel utáni képeket (7,5 hónapja volt). Beesettek voltak a szemeim és megnyúlt az arcom, de ez normális, idő kell míg visszarendeződnek a dolgok, hiszen az a hatalmas duzzanat/ödéma/orr “szétverése” megviselte az arcot. A szem beesettsége az ödéma utóhatása. Légy türelmes és kíméld magad, az orrod, ne emelj, ne hajolj min. 2-4 hétig (vagy ameddig az orvos mondta), és rendben lesz. A csúcs is biztos esni fog és az egész kisebbedni hiszen még duzzadt.
31372. milrose (válaszként erre: 31369. - Foxfairy_)
2021. okt. 31. 18:54
Nem lehet, hogy csak szokatlan? Nekem sem tetszett szemből amikor levették a gipszet. Idegennek éreztem, es az volt az elso gondolatom, hogy uristen mit tettem magammal. Eltelt egy hét és már imádom... Nem azert mert valtozott. Csak megszoktam. Meg kicsit összeszedtem magam. A gipszlevetelkor vhogy nagyon nyúzott es sápadt voltam még.
31371. Paradise (válaszként erre: 31369. - Foxfairy_)
2021. okt. 31. 16:05

Szia!


Ki műtött?:(

2021. okt. 31. 11:26

Sziasztok

Én csak az orrom végét szeretném kicsit feljebb. Volt valakinek ilyen műtétje? Szóval hogy a csonthoz nem nyúltak csak a porc részhez. Vagy hogy hogy működik ez a dolog? Köszönöm

31369. foxfairy_
2021. okt. 31. 11:15

Sziasztok !


Rászántam magam a műtétre én is. Pár napja vették le a gipszet, de egyszerűen azóta tükörbe sem tudok nézni. Sehol a várt hatás, a tervezetthez sem hasonlít oldalról sem , egyenes orrot szerettem volna. Most nem hogy nem egyenes, de még egy hullám is van benne... 🥺 Elölről pedig totál felborult az arcom harmóniája, előtte még bájosnak is volt mondható , de most a közelében sincs... A szemeim is mintha optikailag távolabb kerültek volna egymástól. Nézegetem más képeit gipszlevétel után közvetlen , és mindenkinél látszik a szép forma a duzzanat ellenére. Úgy érzem most, hogy nem döntöttem jól. Persze messze még a vége, de most nem tudom elképzelni , hogy ebből már bármi jó is kisülhet.


Most nem tehetek mást, várom hogy teljen az idő, hátha jobb irányba alakul a dolog. De mások friss orrával összehasonlítva tényleg nem tudom elképzelni, hogy ez nem egy rontott orr 😭



Tudtok olyanról , aki hasonlóan érzett, és végül mégis jóra fordult a helyzet idővel ?

31368. keki70 (válaszként erre: 31367. - Milrose)
2021. okt. 29. 20:00

Kb.hat héttel számoljál,nálam ennyi idő alatt rendeződött,de előfordul,akinél három hónap is kell hozzá.

De a lényeg,hogy nem marad úgy :-)

A két első fog felett átvágásra került az izom,hogy a megemelt orrcsúcs ne húzza felfelé a felső ajkat.Ezért ez az érzés.

31367. milrose (válaszként erre: 31366. - Lolao)
2021. okt. 29. 18:31

Beengedtelek😊

Tudja valaki, h amugy a felső ajak érzéketlensége meddig tart általában? Jövő héten mennék vissza dolgozni, de így elég kellemetlen, h furcsan tudok beszelni meg nevetni egyaltalan nem tudok 😅

31366. Lolao (válaszként erre: 31365. - Milrose)
2021. okt. 29. 13:32
Engem érdekelne, beengedsz kérlek?:)
31365. milrose
2021. okt. 27. 22:19
Tegnap lekerült a gipsz rólam is. Bejegyzést írtam a naplómba, ha vkit érdekel :)
31364. masckaszem (válaszként erre: 31353. - Bé2)
2021. okt. 27. 06:56

Sziasztok!


Ez nagyon fura, de nekem is ez van! 5 hetes leszek holnap.


Legyszi irjatok meg, ha meg tudtok erről valamit (ugyanígy én is).


Köszi!

31363. keki70 (válaszként erre: 31361. - Miau55)
2021. okt. 26. 16:17

Szia!


Akkor a sportot megtaláltad,azt nem ismétlem :-)


Nincsen behatárolva,hogy előtte hány nappal érdemes kerülni az alkoholfogyasztást,de egy héttel számolnám én műtét előtt,utána pedig a minél gyorsabb felépülés érdekében két hétig mindenképpen hanyagolnám.Persze itt nem egy kis pohárra gondol az ember,hanem mondjuk egy bulihangulatú több poharasra.


Alkohol fogyasztásakor a fertőzések legyőzésében óriási szerepet játszó fehérvérsejtek száma kritikus mértékben csökkenhet,miközben a citokinszint megemelkedik a vérben. Ennek a fehérjetípusnak a megemelkedése arra mutat rá,hogy az immunrendszer működése lelassul,kevésbé aktív,mint alkohol fogyasztás előtt.

Az alkohol fogyasztás késlelteti a sebek gyógyulását,továbbá kevésbé képes ellenállni a szervezet a kórokozók támadásainak.


Szívesen :-)

31362. miau55
2021. okt. 26. 15:42
Ja, látom, pont most merült föl a sport-téma :)
31361. miau55
2021. okt. 26. 15:39

Sziasztok, nov. 5-én lesz a műtétem Járai doktornál. Meg tudnátok mondani légyszi, mikortól nem lehet alkoholt inni előtte? Én pár napot és 2 hetet is olvastam különböző helyeken. És utána kb hány hétre rá kezdhetek el sportolni (nyugisabb mozgásfajták, pl jóga korábban mehet, mint a futás, gondolom)?

Köszi szépen!

❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook