Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
32976. Kicsimacsek (válaszként erre: 32974. - Keki70)
jan. 28. 07:00
Nagyon nagyon köszönöm Keki!!! Annyira óriási segítség,hogy itt vagy és vàlaszolsz !! <3
32975. Andrea1414
jan. 27. 22:42

Sziasztok! Volt valakinek, hogy az egyik belső varratt begyulladt.? Ha bevilagitok latom mintha gennyes is lenne…. Es irtora be is van dagadva es piros.. Es elegge faj. Csak az egyik orrlyukban. A masikba minden oke. 4 nap mulva lesz a varrat szedesem 😬 aggodok, hogy nem e problema

Koszii

32974. keki70 (válaszként erre: 32972. - Kicsimacsek)
jan. 26. 19:35

Szia!


Altatáskor az orvos kitamponálja a garatot mindkét oldalt,hogy ne juthasson vér a gyomorba.Ha szükséges,még megtoldja plusz két tamponnal.Ha nem kerül vér a gyomorba,akkor nincs hányás.Maga az orrplasztika nem jár nagy vérveszteséggel,de ha mégis belekerül,akkor jön a hányás.Olyankor távozik a vér hányás formájában,de nem lesz tőle semmi baja az orrodnak.Kellemetlenség,ennyi.


Műtét előtt éjféltől már nem szabad enni,ennyit tudsz tenni,de ez nagyon fontos,a műtét feltétele.KT-nál műtét előtt négy órával még lehetett folyadékot inni,mindenképpen vizet és semmi mást.Orvosoddal kell egyeztetni.


Fogászat:A szájtátás az,ami nem olyan egyszerű először,kell hat hét is,mire normálisan kitudja nyitni az ember.Persze ez egyénfüggő,van,akinek még később is kellemetlen,de ha beüt egy fogfájás,muszáj elmenni a fogorvoshoz.De ne történjen ilyen és főleg ne hátsó fog legyen,aminél nagyra kell nyitni az ember száját.

Nem veszélyezteti az orrot,itt is ami kellemetlen,húzódhat az orr,nem is kicsit.


Megfázás:rosszkor jön,ha pont orrplasztika után közvetlenül történik,mert éppen azt várjuk,hogy minél gyorsabban ürüljön a váladék az orrból és tudjunk rendesen lélegezni.Ha mégis jön egy nátha,akkor nyugodtan lehet használni az orrplasztika során ajánlott készítményeket,az orrszívó-porszívó pedig csodákra képes,kíméli az orrot.Ha már lehet fújni az orrot-ez hat hetesen volt engedélyezett nálunk-,akkor nyugodtan,addig csak szuszogósan szabadott.

A lényeg,ha náthás lennél,sokáig ne pangjon az orrban a váladék,nehogy a füledre menjen.Erőteljesebb duzzadásra lehet számítani,de nem lesz baja tőle az orrodnak.


Tüsszögni lehet már gipszes időszak alatt is,sőt fogsz is,ki kell nyitni a szádat,hogy az orrban ne legyen nyomás.Szuper érzés egyébként,ahogy egyszerre kiürül sok váladék,szóval csak bátran.

Hat hét egy választóvonal,arra forr össze az orr rendesen,nyugodtan lehet tüsszögni,köhögni,stb...

Még stabilabbra három hónapos korra forr össze.


Viszketés gipsz alatt:ki kell bírni.Nem tud lélegezni a bőr a gipsz alatt,ezért viszket és minél több napig van rajta,annál jobban.Ki lehet bírni.Volt,aki egészen furcsa módon vakarta,de nem írom le,nehogy bárkinek is eszébe jusson :-)


Mielőtt bekerülsz a műtőbe,kézhez kapod a papírokat,amiket át kell olvasnod és aláírnod,abban minden benne lesz.


Szívesen <3

32973. Livike52 (válaszként erre: 32972. - Kicsimacsek)
jan. 23. 17:17
Bennem is ugyan ezek a kérdések járnak a fejemben 🙉 Engem Április 3 án fognak műteni 😊
jan. 22. 23:49

Sziasztok!

Ezer éve (kb. 20) gondolkozom az orrplasztikán és úgy néz ki hamarosan eljön az én időm, de hirtelen millió kérdésem lett.


- mi történik akkor, ha valakinél az altatás mellékhatásaként hányás jelentkezik esetleg? ez mennyire rossz a frissen műtött orra nézve??

- mivel lehet megelőzni az altatási mellékhatásokat? (kerülni valamilyen ételt, vagy előző napokban több folyadékot inni vagy valamilyen vitamint szedni?)

-fogászati beavatkozásra mikor lehet úgy elmenni, hogy az már nem veszélyezteti az orrot? (nem tervezek ilyet,de mindig a legrosszabbkor tud beütni egy fogbaj)

- megfázni / náthásnak / covidosnak lenni a műtétet követően mennyire rossz az orra nézve?

- mikortól stabil az új orr annyira, hogy már nem árt neki a tüsszögés,köhögés, szájtátás? apróbb véletlen ütés?

- a gipsz alatt nagyon viszkető / húzódó orral mit lehet tenni?

- szerződést és leírást a műtétről és az utána lévő esetleges komplikációk kezeléséről mikor kellene megkapni?



Köszönöm, ha valaki válaszol :)

32971. Betta80 (válaszként erre: 32970. - Livike52)
jan. 22. 19:14
Izgulni nem izgulok -elvárásaim sincsenek mert tudom jobb lesz mint volt 🤣
32970. Livike52 (válaszként erre: 32966. - Betta80)
jan. 20. 06:46
Megy a drukk 🥰
32969. Betta80 (válaszként erre: 32968. - Keki70)
jan. 19. 14:39
Nagyon köszi -ez igazán kimerítő válasz 💕.Nagyon cuki vagy
32968. keki70 (válaszként erre: 32966. - Betta80)
jan. 19. 13:24
Szia,ment!👌🍀
32967. Pink (válaszként erre: 32965. - Livike52)
jan. 19. 09:06
Szia🥺dehogy van rendben...tiszta ideg vagyok,megbántam....annyira fent van az orrcsúcsom kb.mint egy manó ès full ferde visszaferdűlt nem tudom lesz e ez jobb....jelen pillanatban a règi orromat akarom...nagyon magam alatt vagyok. 😞😞😞
32966. Betta80
jan. 19. 06:41
Sziasztok .Lassan közeleg a műtét 😍🙏…esetleg kaphatnék listát tőletek miket érdemes beszerezni a lábadozás időszakára ? És szívesen hallgatok meg praktikákat a túléléshez 🤣🤣🤣🤣
32965. Livike52 (válaszként erre: 32964. - Pink)
jan. 19. 06:41
Szia drága hogy vagy minden rendben az orrocskáddal? 🥰
32964. Pink (válaszként erre: 32959. - 8864flouence)
jan. 12. 13:55
Biztosan,nyugodj meg. 🙃Most èn is izgulok,mert az egyik oldalon nekem is ducibb,dagadtabb stb....7 hetes vagyok mèg nem merem fújni 🤭😁😃meg,á annyi minden....bennem is bennem van a para....lehet egyik orrlyukamon mèg vmit korrigálni kell ha nem lesz egyforma,úgyhogy èn is be vagyok szarva ès állandóan lesem,pedig az pont nem jó ilyenkor 🙃Livi drága igen vakok vagyunk,mint a denevèrek 🤷‍♀️🤷‍♀️😁😁💝
32963. Livike52 (válaszként erre: 32962. - Pink)
jan. 12. 09:39
Akkor drága egy cipőben járunk 🤔
32962. Pink (válaszként erre: 32961. - Livike52)
jan. 12. 09:27
Szia.Nálam ugyanez van ès vakoskodom sajnos 🙄😃🤓marha rossz de szemüveget talán 4-6 hónapig nem lehet...pláne vastag nehezet ami nekem itthon van,úgyhogy ez a rossz benne igen....🤷‍♀️🤷‍♀️🙃
32961. Livike52 (válaszként erre: 32936. - Keki70)
jan. 12. 09:00
Szia drága nekem olvasashoz szemüveg kell viszont a kontak lencsét nem bírom van tipped hogy tudom ezt műtét után megoldani? 🥰🙏
32960. 8864flouence (válaszként erre: 32958. - Pocokzsu)
jan. 12. 07:22
A műtét utáni egy év második felében is volt még neked zsugorodás? Mert mindenhol azt olvasni, hogy a duzzanat nagy része az első 1-3 hónapban már lemegy, utána már csak nüansznyi változások vannak.
32959. 8864flouence (válaszként erre: 32955. - Pink)
jan. 12. 07:20
Megkérdeztem róla a dokit, de eléggé lerázósan válaszolt, amiből nem is derült ki igazán számomra, hogy várható-e még változás. Remélem még fog alakulni az orrom.
32958. pocokzsu (válaszként erre: 32953. - 8864flouence)
jan. 11. 18:35
Igen siman lehet, nekem a mutet utani egy evben sokat valtozott es eszrevehetoen kevesbe volt erzekeny vagy hajlamos felduzzadni a meleg/hidegre. Vannak sebeszek akik szerint 2-3 ev utan eri el vegleges formalyat!
32957. Pink (válaszként erre: 32956. - Livike52)
jan. 11. 10:45
Ugye?? Nagyon rohan....🙆🏻‍♀️🙆🏻‍♀️😁😁 Már hetedikbe lèpek de mèg van mire várni 🤦‍♀️😃😃😩 mindegy is csak a vège legyen jó 🙏🍀🤞🤫😃💝
32956. Livike52 (válaszként erre: 32955. - Pink)
jan. 11. 10:07
Jajjjj drága már 6 hete műtöttek? Hogy el repült az idő 🥰🤔
32955. Pink (válaszként erre: 32953. - 8864flouence)
jan. 11. 08:14
Szia. Èn ugyan friss hús vagyok mèg csak 6 hetes ...de szerintem simán lehet mèg duzzadt,ahogy itt olvasgattam a hozzászolásokat korábbról....egyènfüggő kinek mikor áll be stabilan....nekem pl.mindig dugul mèg mindig pláne az egyik orrlyukam 😃🤦‍♀️🤷‍♀️😩szóval...de szólj a dokidnak,hogy megnyugodj,hogy mit mondd🙂😊
32954. Livike52 (válaszként erre: 32952. - Pink)
jan. 8. 17:41
Drukkolok neked drága 🥰
jan. 8. 15:13

Sziasztok!


Mit gondoltok, másodlagos orrplasztika esetében, a műtét után fél évvel lehetséges még, hogy duzzadt az orr? Mert nem tudom eldönteni, hogy még ödémás, vagy ez már nem lesz kisebb.

32952. Pink (válaszként erre: 32951. - Livike52)
jan. 8. 13:29
Szia🥰🙃jaaa,szerintem nekem is ez volt,mert nagy műtètem volt,akkor nekem is ilyesmi lehetett. Ezèrt nem egyszerű.....ne fèlj,lehet nem is lesz semmi exrta ès egyből gyönyörű lesz 🙏🤞🍀👌😊nekem pènteken veszi le a tapaszt hála istennek aztán majd látjuk 😃😁🍀🍀🍀💝
32951. Livike52 (válaszként erre: 32921. - Pink)
jan. 8. 07:29
Igen drága teljesen szét kell kapni az orromat és mind ez 6 beavatkozás lesz egyben 🙉 na ezért félek én nagyon
32950. Barb75 (válaszként erre: 32878. - Viktoriaerks)
jan. 4. 15:06
Hasonlóan jártam én is. Rezek doki műtött. Nagyon-nagyon kedves, empatikus, rendes ember, ritka szimpatikus. Nekem volt ferdeség és pukli is az orromban. Sokat kellett dolgoznia rajta, tavaly év első felében műtött. Szép lett, de maradt egy pukli az orrháton, amit a féléves kontrollon megmutattam és kértem, hogy keressünk rá megoldást. Korrekciós műtét lesz, ahogy mondtad is, enyhébb altatás, lehet, hogy nincs bentalvás, lehet, hogy nincs tampon (körülményektől függ), lehet, hogy nincs bevérzés a szem alatt, elvileg rövidebb lábadozás. Hamarabb megyek nálad, megosztom majd a tapasztalaraimat. Azért is jöttem vissza a fórumra, hogy felfrissítsem a tudásom az ismételt műtét előtt.
32949. Pink (válaszként erre: 32948. - Livike52)
jan. 4. 08:40
Igen,èn már kivagyok tőle 😂🤦‍♀️😃pedig mèg nem èrtem a vègère....🙆🏻‍♀️🙆🏻‍♀️
32948. Livike52 (válaszként erre: 32947. - Pink)
jan. 4. 06:57
Elhiszem drága 🥰 ez türelem játék nagyon és ha bele gondolok én még ezek előtt állok 🙉
32947. Pink (válaszként erre: 32946. - Livike52)
jan. 3. 22:03
Sziaa🥰🥰 köszönöm,megvagyok ..hullámvölgyes🙆🏻‍♀️😃 jövőhèten szedik le a tapaszt🙏🙏😩😩már rühellem mèg ha nèlküle krumpli is lesz az orrom ..😃nèha kivagyok nèha jobban🤭🤦‍♀️😃😁de muszáj türelmesnek lenni,mert különben megbolondulok🤷‍♀️😃🤦‍♀️puszi ölelès Nektek 😊🙃💝
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook