Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯
32019. 4c59b35a22 (válaszként erre: 32018. - Fannychenal)
2022. aug. 7. 21:29

Szuper! Nagyon köszönöm!! :) Rákeresek mindenkepp. Kozben mas forumokra is raneztem es pont ot ajanlottak.


Lattam amugy, hogy volt kerdesed a 2. mutet kapcsan. Nekem a masodik bonyolult volt es nem feloras, de igy is sokkal jobban viseltem az egesz procedurat masodszorra es gyorsabban is gyogyult. Nem volt beverezve, belilulva az arcom sem. De lehet ez egyen es orvos fuggo is.


De annyit tudok mondani, hogy nem bantam meg, nekem is a papagaj csort kellett felemelni, plusz a feleslegesen logo bort korrigalni.

32018. fannychenal (válaszként erre: 32016. - 4c59b35a22)
2022. aug. 7. 19:20
Szia! Dr. Pónyai Katinka a legjobb szakember sztem az országban, nézd meg az instáját + a Dermart Buda oldalát: a lehető legjobb anyagokkal dolgozik és vérprofi. Konzultáción megmondja, ha valamit nem javasol, vagy nem lehet megcsinálni a bőrödön stb, a szem alatti karika is ilyen érzékenyebb dolog. Nekem anno két pötty hyaluront rakott az álam két oldalára, hogy egyenes legyen, tökéletesen is tart, a barátnőm meg szájat töltetni jár hozzá és meg nem mondanád, hogy hozzányúltak, annyira természetes.
32017. fannychenal (válaszként erre: 32002. - Zso92)
2022. aug. 7. 19:11
Köszi a választ, én is végül úgy döntöttem, hogy belevágok, ha már felajánlotta: legyen olyan, amilyet szerettem volna, és télleg csak egy pici emelés kellene már, semmi csontos művelet. (Plusz fotográfus vagyok túlfejlett vizuális kritikai érzékkel, így kb kiveri a szemem ha pl képeken látom viszont a papagájcsőrt :D) Mondjuk most sztem szabin van a doki, mert egy hete nem reagál és nem veszi fel a telefont sem, de ha hazajött, majd megbeszéljük, remélem. Rád írok priviben még pár kérdéssel, ha nem baj!
32016. 4c59b35a22
2022. aug. 6. 21:51

Sziasztok!


Elnezest kerek az off topicért elöre is, de korabban volt ket orrmutetem es annyi jo tippet es segitseget kaptam mar toletek, hogy most visszaregisztraltam az oldalra.


A nozimmal elegedett vagyok, de szeretnek hialuronsavas feltoltest a nevetorancba es a szemem ala. A legjobb orvost vagy borgyogyaszt keresem. Lehet erre vannak mas forumok is, de erdekelne hogy esetleg valamelyikotok megprobalta-e mar? Volt e rossz tapasztalat? Esetleg orvos akit preferaltok?


Engem anno KT mutott es elegedett is vagyok vele. De nem tudom, hogy neki hogy megy a feltoltes. Termeszetes eredmenyt szeretnek es olyan orvost aki megbizhato anyaggal dolgozik.


Nagyon koszonok elore is barmilyen eszrevetelt, tanacsot.:)


Szep estet,

Kicsillag

32015. keki70 (válaszként erre: 32014. - Anna28)
2022. aug. 4. 20:06
Örülök-szívesen💙🐥🌸
32014. Anna28 (válaszként erre: 32013. - Keki70)
2022. aug. 4. 17:53
Köszi mindent! Sokat segítettél ❤️
32013. keki70 (válaszként erre: 32011. - Anna28)
2022. aug. 4. 16:05

Nem kell hat hétig,ha kényelmetlennek éreznéd,de ha bírod és még kényelmes is,akkor jót teszel vele az orrodnak.

Tapaszolás:igen,ha nappalra is fent tudod hagyni,akkor érdemes akkor is,azt meg úgyis látod,amikor le kell cserélni a tapaszokat,mert koszos lesz vagy már kevésbé tapad,vagy mert éppen olyan helyre mész,ahol nem szívesen mutatkozol tapaszokkal.Azt is látni fogod,hogy mennyit segít a tapaszolás a duzzadtságot illetően és hogy érdemes-e csinálnod.

/Bizonyos szerveknél jó a vízhajtó alkalmazása/pl.szív,vese/,de itt nem,ha arra gondoltál,hogy a nyirokfolyadék így "kiürül"./

32012. Anna28 (válaszként erre: 32010. - Keki70)
2022. aug. 4. 15:19
még egy dolog, lehet, hogy butaság: vízhajtó segíthet szerinted?
32011. Anna28 (válaszként erre: 32010. - Keki70)
2022. aug. 4. 15:17
Nagyon hálás vagyok, szuper vagy! Valószínűleg vastag a bőröm, de megfogadom a tanácsokat, amiket leírtál, biztosan segíteni fog. Arra pl. nem gondoltam, hogy ilyen sokáig kellene "emelve" aludni, de akkor szépen visszateszem a plusz párnákat éjszakára. Tapaszolni éjjelre kell vagy egész nap?
32010. keki70 (válaszként erre: 32009. - Anna28)
2022. aug. 4. 13:01

Szívesen :-)


Még nagyon az elején vagy a gyógyulási időszaknak-ami átlagban nézve egy év-,még javában folyik nálad az apad-duzzad játék,a hőségtől még pluszban duzzad az orr.A duzzanat látványra nagyban függ a bőr vastagságától,minél vastagabb a bőr,annál látványosabb a duzzadtság ill. jobban el is húzódik vastag bőrnél látványra az apadás.

A csontos orrhátnál fog először bekövetkezni az apadás,a szövetek között lévő nyirokfolyadék felszívódik,ezt fogja majd követni az orrcsúcs,ahol fél év tájékán kezdődik meg az apadás,amikor az orr rendes vérkeringése beindul.De ez is egyénfüggő,a fél évet átlagban nézzed.

Az én orrom télen készült,gipszlevételnél már láttam,hogy milyen formát vesz fel,ha a duzzadtság megszűnik.Három hónaposan már felsimult a bőr-szövet a csontos orrhátra és fél évesen az orrcsúcs is leapadt.Nem volt nálam alapból sem olyan jelentős a duzzadtság,reggel mindig az apadt formát láttam,ehhez nagyban hozzájárult,hogy félig ülve aludtam hat héten át,így a vénás vér eltudott folyni a szív irányába és nem pangott az orrban,ezáltal nem okozott duzzadást.Estére-ahogy csináltam a napi dolgaimat három gyerek mellett-lett kissé duzzadtabb az orrom,pl.hajoltam porszívózáskor,igaz,hogy óvatosan,de emeltem is,stb...nem volt vészes a dagadás,nekem fel sem tűnt,férjem mondta,hogy ő látja.

Tehát visszatérve a kérdésedre,szépen és gyorsan gyógyult az orrom,már gipszlevételkor is elégedett voltam,utána levő hónapokban még finomodott és jobban kirajzolódott az orr körvonala.

Az én bőröm a vékony és normál között van,sosem tudtam csak az egyikbe kategorizálni,ezért maradtam abban,hogy a kettő között :-)

Éjszakára nagyon jó gyulladáscsökkentő és duzzanatlehúzó a körömvirágkrém,vékonyan bekened és reggelre kifejti a jótékony hatását.Kevés kell belőle,mert zsíros krém.


Akiknél jelentős a duzzanat-főleg vastagbőrnél-,többen is tapaszolnak,átküldöm neked,hogy milyet érdemes venni,hogy zajlik a menete és eltudod dönteni,hogy esetleg alkalmazod-e.

32009. Anna28 (válaszként erre: 32007. - Keki70)
2022. aug. 4. 09:10
Köszi, hogy leírtad, ez azért bíztató :) nálam is vannak jobb napok, amikor leapad, aztán másnap meg kétszeresére dagad fel.. de gondolom ez megszűnik majd idővel. Látványra neked hogy alakult? Mikor voltál elégedett először a "szemből" képpel? Nekem az orrcsúcs duzzanta miatt sajnos oldalról sem tetszik még, de mivel mindig lógott az orrom, így azzal jobban ki tudtam békülni a gyógyulás alatt. Viszont az nagyon zavar, hogy szemből eddig semmi problémám nem volt vele, most meg ugye a duzzanat miatt az sem szép :) nálad mikor kezdett alakulni, esztétikussá válni?
32008. keki70 (válaszként erre: 32006. - Anna28)
2022. aug. 3. 18:14
Hat hétig nem tudtam az oldalamra feküdni,félig ülve aludtam,amihez hozzá is szoktam,de ahogy letelt a hat hét,már engedte az orrom,hogy az oldalamon aludhassak,alacsony kis párnán,hogy ne nyomódjon az orrom a párnához,viszont ne is nagyon lógjon a levegőben,olyan aranyközépút :-)
32007. keki70 (válaszként erre: 32006. - Anna28)
2022. aug. 3. 18:12

Szia!


Nekem is ilyen összetett volt.Alaphelyzetben nálam nem volt fájdalom,a feszítő és zsibbadó érzés igen.Hat hét után már sokkal jobb volt,már csak akkor éreztem a feszítő ill. leszakad az orrom érzést,amikor az oldalamra akartam feküdni.Ez hat hét után sikerült,akkor ezek az érzések megszűntek.

Viszont futásnál még volt leesik az orrom érzés,úgyhogy a sportot még el kellett tolnom,az orrom nem engedte.

Alaphelyzetben viszont már megszűnt ahogy írtam,hat hetesen.

Én gipszlevétel előtt éreztem,hogy olyan gennyszag jön az orromból-nagyszerű gondoltam,az orvos is érezni fogja-,de aztán gipszlevétel után már nem volt jellemző,óvatosan lehetett orrot fújni,aztán egyre bátrabban a hat hét felé közeledve és már nem éreztem a szagot.

Egyébként fél éves korig még normális a gennyszag-büdi érzés,ha utána is megmarad,akkor kell rá odafigyelni és az orvosnak jelezni.


Gyógyulgassál,fel a fejjel,egyre jobb lesz,kitartás!

32006. Anna28
2022. aug. 3. 17:56

Sziasztok!

Tegnap voltam 3 hetes, nyitott, teljes orrplasztikám volt, orrcsúcs korrekcióval, orrsövénnyel kombinálva. Szeretném megkérdezni, kinek meddig tartott a fájdalmas, feszítő duzzanat? Tudom, hogy egyéngüggő is, csak szeretnék erőt meríteni a kitartáshoz :) másnak is büdik a sebek az orrban? :(

32005. 0210ab52c7
2022. aug. 1. 21:24

Sziasztok!


Csütörtökön leszek 5 hetes.

Az én orrom nagyon csúnya volt de Rezek doki csodaszépet csinált belőle.

Azon kívűl hogy edzések után befeszűl úgy hogy szinte fáj, és az hogy büdi más bajom nincs.

Én imádom.

32004. keki70 (válaszként erre: 32003. - Paradise)
2022. aug. 1. 18:51
Szia,küldtem,szívesen :-)
32003. Paradise
2022. aug. 1. 16:38

Sziasztok!


Dr. Járai Tamásnak tudja valaki a telefonszámát, illetve el is tudná nekem küldeni?


Köszönöm előre is!

32002. Zso92 (válaszként erre: 31992. - Fannychenal)
2022. aug. 1. 13:14
Nekem is hasonló volt, maradt benne egy kis felesleges porc középtájt, így nevetés esetén lejjebb került az orrcsúcs, mint kellett volna (vagyis inkább középtájt lett púpos, így optikailag az orrcsúcs lejjebb került). Én direkt olyan dokit választottam, aki nyitott a korrekcióra, így belementem. Nekem nagyon apró változtatást kellett csak eszközölni, vágva nem is lett az orrom alul, emlékeim szerint zárt műtéttel lett megoldva, csonthoz nem kellett nyúlni. Azt mondta a doki, hogy véleménye szerint ez nem egy rizikós műtét és vélhetően jobb eredményt lehet elérni majd vele. Második műtét gipszlevétel után nagyon beparáztam, mert iszonyat magasra volt emelve a csúcs és nagyon "feszesnek" tűnt a rögzítés érzetre. Szerencsére szépen formálódott, lejjebb került a csúcs. Most már elégedett vagyok vele, én bántam volna, ha nem megyek bele. Mérlegeltem és az orvos elmondásai alapján úgy döntöttem, hogy apró rizikó van ugyan,de egy kis műtét ez és ha a végén elégedett leszek, akkor full megérte. :) Döntsd el mennyire zavar, engem örökre piszkált volna, ha úgy marad, ebben biztos vagyok.
32001. Zso92 (válaszként erre: 31999. - Nemethpp)
2022. aug. 1. 13:05
Attól függ. Nekem zárt volt a második, be se lilult a fejem, épphogy egy kis porcot kellett kivenni. Pikk-pakk véglegeshez nagyon közeli formát kaptam. Azóta is nagyon meg vagyok vele elégedve. (szőrszálhasogatás ON: apróságokat nyilván változtatnék rajta ha lehetne csettintésre, de ez ilyen műfaj:))
32000. Polla2 (válaszként erre: 31992. - Fannychenal)
2022. júl. 23. 16:05

Szia!

Bár nekem több szempontból sem sikerült az orrom, de nekem is gond ez. Persze Kárásznál ez nem indok a korrekcióra, azt mondta, hogy mimikaval nem tud mit kezdeni.

Ha rászánod magad, mindenképpen írd meg!

31999. Nemethpp (válaszként erre: 31998. - Molly93)
2022. júl. 22. 05:16
Szia, nem a második műtét miatt írok, viszont a 9 hónapos képek, nekem nagyon tetszenek. Sokat változott a 2 és 3,5 hónapos kinézet óta. Finomodott 😊 de ez csak az én véleményem. De a 2. műtétről annyit hallottam, hogy nehezebben regenerálódik a nózi.
31998. Molly93
2022. júl. 20. 22:11

Sziasztok!

Frissítettem a naplóm, 9 hónapos az orrom.

Ha bárkinek van tanácsa/tapasztalata második műtéttel kapcsolatban megköszönném ha írna.

31997. keki70 (válaszként erre: 31996. - Temmp)
2022. júl. 19. 13:39
Nincs mit,ha időközben lenne még kérdésed csak írjál,amire tudok,szívesen válaszolok👌💕
31996. temmp (válaszként erre: 31995. - Keki70)
2022. júl. 19. 11:05

Koszonom!! Sokat segitettel!!

Telen lehet raszanom magam, ha lesz megint maszkos orulet, legalabb nem lesz feltuno :)

31995. keki70 (válaszként erre: 31994. - Temmp)
2022. júl. 19. 10:42

Szia!


Azt mondjuk,hogy átlag egy év az orr gyógyulási folyamata.Ettől függetlenül minden embernél más és más,van,akinél előbb befejeződik,van,akinél kitolódik,ez sokat függ attól,hogy milyen az orr vastagsága.

Nálam az apadási folyamat gyors volt a csontos orrháti részen,valamint utána követte is az orrcsúcsi rész.

Viszont az orr érzékenysége,zsibbadása és az orrcsúcs keménységérzése elhúzódott.Míg a két előbbi nyolc hónapos korig tartott,az utóbbinál 2-3 év is kellett,mire sajátomnak éreztem az orrcsúcsot.De ettől még nem volt duzzadt,viszont mivel az orrnak nem kis dolog a beavatkozás,úgy a regenerálódás is eltart egy ideig.

Amikor lekerült rólam a gipsz,már akkor láttam,hogy milyen lesz a végeredmény,csak finomabb formában.A formája megvolt az orromnak,a nyirokfolyadéknak kellett a szövetekből felszívódnia.Gyorsan rendes orr lett belőle,a te szavaiddal élve :-)

Ha megejtesz az orvosnál-orvosoknál konzit,ott úgyis elmondják,hogy milyen vastagságú a bőröd,az orrcsúcsodat hogyan tudják alakítani,kb.mire számítsál.

Utána aztán ráérsz átgondolni,hogy megléped-e a műtétet.


Sok szerencsét!

31994. temmp (válaszként erre: 31985. - Keki70)
2022. júl. 19. 08:32

Szia!

Én is gondolkodom az orrplasztikan (is :) ), de ez a 6-8-10 honapos ducisag megijeszt. Ez komoly? Mikor lesz belole rendes orr? Nekem pont az a bajom, hogy az orrom egy krumpliban vegzodik.

31993. Editt2 (válaszként erre: 31992. - Fannychenal)
2022. júl. 18. 22:11
Szia, nekem volt orrcsúcskorrekcióm Járainál. Szerintem negyed annyira "macera" van vele, mint a nagy műtétnél. Nincs gipsz, nem duzzad, kevesebb varrat, fájdalomra nem is elékszem...Nekem ez a tapasztalatom, remélem tudtam segíteni. :-D
2022. júl. 17. 20:35

Sziasztok!


A tanácsotokat szeretném kérni. Egy év 4 hónapja volt az orrműtétem: normál állapotban tetszik a végeredmény, ám nevetéskor sajnos továbbra is csúnyán leesik az (ennyi idő után is kőkemény) orrcsúcs, nem sikerült az emelés. Járai azt mondta az éves kontrollon, hogy valszeg azért, mert erős a mimikám - mindenesetre rögtön látta a problémát és felajánlotta a korrekciót. Mostanában kéne ráírjak időpont egyeztetés végett.


Nem tudom, mi legyen, mert őszintén baromira nem szeretném még egyszer végigcsinálni azt a szenvedést, viszont a doki azt mondta, hogy mindössze félórás procedúra lenne, és csak az orrcsúcshoz nyúlna. De ugye így is altatás + nyitott technika, szóval újra felduzzadt seb begyógyulás-szájmerevség hetekig-hónapokig...


Van itt esetleg olyan, aki hasonló cipőben jár, esetleg már volt ilyen kisebb korrekciója, vagy csak az orrcsúcsát műtötték? Vagy olyan, akinek szintén ilyen lassan puhult, de amikor végre visszapuholt az orrcsúcsa, még változott kissé a forma?


Nagyon megköszönném, ha rám írnátok a tapasztalataitokkal, hogy mire lehet számítani, megkönnyítené a döntést! :)

31991. littlemisssunshine (válaszként erre: 31990. - Zamioka)
2022. júl. 16. 21:56

Szia Zamioka!


Nagyon köszönöm a válaszodat! Bár az kicsit rosszul hangzik, hogy több hétig ott marad, azért megnyugtató, hogy végül eltűnik. Bízom benne, hogy nekem is így lesz.

31990. Zamioka (válaszként erre: 31988. - Littlemisssunshine)
2022. júl. 16. 14:54
Szia, nekem is volt ilyen tapasztalatom a 7.hónap környékén. Egy nagy piros pattanásszerű duzzanat jelent meg az orrom jobb oldalán. Akkora volt a duzzanat, hogy asszimetrikussá vált az orrom szemből. Én is egy kicsit megijedtem. Pár hét alatt gyógyult meg és tűnt el teljesen. Lrp Cicaplast balzsamot használtam rá.
❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook