Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯
32378. Sami32
2023. febr. 10. 13:01

Sziasztok!


Két hét múlva esedékes a műtétem, sajnos épp kicsit meg vagyok fázva, de remélem ez nem lesz akadály.


Az lenne a kérdésem, hogy ti használtatok-e clinsint (orr-és melléküreg öblítő szett tubussal és izotóniás/hipertóniás oldattal), vagy felesleges és elegendő a “sima” orrspray.


Illetve még az a kérdésem, hogy van-e olyan vitamin amit nem ajánlott szedni mostantól, az E-vitaminról hallottam ilyet például.


Minden más tippet szívesen fogadok a felkészüléshez! :)

32377. keki70 (válaszként erre: 32376. - Szaszi.)
2023. febr. 10. 11:19
Szia,semmi gond,nagyon szívesen!🥰
32376. Szaszi. (válaszként erre: 32349. - Keki70)
2023. febr. 9. 22:17
Szia! Bocsi, hogy még csak most reagálok. Köszönöm szépen a tartalmas választ!! :)
32375. keki70 (válaszként erre: 32374. - Tonymontana)
2023. febr. 6. 18:42
Hat hét-kedves egészségedre :-)
2023. febr. 6. 17:38
Nekem is van egy kerdesem: meddig tart a “tusszenteni csakis nyitott szajjal” szabaly? Itthon meg elvagyok ezzel de szerintem igy is az egesz tarsashaz azt hallgatja ahogy en tusszogok, ugyanig szerencsecsomagkent meg is faztam a 4. hetem vegere, a cerna is irritalja az orromat, rengeteget tusszentek :D itthon elvagyok ezzel, es most nem is megyek sehova, de ha mar kozossegbe megyek akkor nem biztos hogy az 1 km-es kornyeket felvernem a kamionsoforoket megszegyenito hapcizasommal - persze ha muszaj akkor muszaj.
32373. Tonymontana (válaszként erre: 32372. - Whateveryouknowbp)
2023. febr. 6. 17:35
Szia! Egy pici heg van az orrod alatt, valtozo, kinek hogyan gyogyul, sok mindentol fugg. Vekonyabb boron ez is jobban gyogyul, mint vastagon. Szerintem az jo kiindulo pont, hogy mas esetekben hogyan szoktal hegesedni. Nekem a legelejen egy alig lathato kis csik volt, es kesobb lett erosebb. Kenegetem dermatix hegkezelovel. Mivel az orr alatt van, nem feltuno, es ha nem szepen hegesedik, akkor is vannak ra kezelesek. Nekem eddig az a tapasztalatom hogy a heg az utolso ami erdekel :D annyi minden mas van. Bizom benne, hogy idovel majd szepen kihalvanyul.
2023. febr. 6. 13:40
Sziasztok! Ami most felmerült bennem, hogy nyílt orrplasztika után hogy kell elképzelni a heget? Nekem általában sajnos lassan gyógyulnak a sebeim, foltokkal. Maradhat ez észrevehető később, nektek milyen tapasztalatotok van? Köszönöm!:)
32371. Lill777 (válaszként erre: 32370. - Keki70)
2023. febr. 6. 10:37
Ismét köszönöm szépen Keki! :)))
32370. keki70 (válaszként erre: 32369. - Lill777)
2023. febr. 5. 17:18
Átküldtem neked is,igaz,hogy magától is regenerálódik egy idő után a bőr,de fel lehet gyorsítani :-)
32369. Lill777
2023. febr. 5. 17:11
Nekem is hámlik :D És tiszta mitesszer az egész...
32368. keki70 (válaszként erre: 32367. - Chanel78)
2023. febr. 5. 15:34

Szia😊


Igen,teljesen normális,nem tudott szellőzni a bőröd a gipsz alatt és ezért így próbálja regenerálni magát.

Nekem egyszerre volt zsíros a bőröm és közben kopott.

Átküldök pár tippet,amit itt a fórumon alkalmaztunk :-)

32367. Chanel78
2023. febr. 5. 11:45
Sziasztok😊megint én . Normális , hogy foszlik az orromról a bőr? Alig merek hozzá érni kellemetlen érzés miatt , hogyan szedhetném le ?😜
32366. Lill777 (válaszként erre: 32365. - Chanel78)
2023. febr. 4. 17:27

Nekem 3 hete volt. Az én orrom is még sokszor krumpli, de mint bárki más is itt megerősítheti, ez teljesen normális.


A gyógynövényes krémeket a Györgytea oldalról rendeltem, fantasztikusak, nagyon tiszták és koncentrált bennük a hatóanyag. A többi gyártó sajnos csúnya összetevőket tesz a termékeibe, parabéneket, illatanyagokat meg minden fenét, amik se az orrodnak, se úgy általában a testednek nem tesznek jót. Vagy pedig a hatóanyag tartalom nagyon alacsony bennük.


Igen nyugodtan kenheted őket az orrodra, varratszedés után a gyógyuló sebre, nyálkahártyára is lehet.

32365. Chanel78 (válaszként erre: 32360. - Lill777)
2023. febr. 3. 23:53

Szia , milyen körömvirág krémet használsz gyógyszertárban vásárolt?S ezt kenhetem az orromra ?Neked mikor volt a műtéted?

Köszönöm a tippeket 🥰

32364. Chanel78 (válaszként erre: 32359. - Keki70)
2023. febr. 3. 23:46

Szia 😊

Nagyon szépen köszönöm a választ igen kicsit sikerült megnyugodnom

😀. Hálás köszönet 🙏😍😉

32363. keki70 (válaszként erre: 32361. - Whateveryouknowbp)
2023. febr. 3. 08:45
Szia,küldtem,szívesen :-)
32362. Anna28 (válaszként erre: 32357. - Keki70)
2023. febr. 3. 08:26
Köszönöm, akkor továbbra is kitartok és bizakodom:) Keki❤️
2023. febr. 3. 08:10
Sziasztok, egy hónap múlva lesz a műtétem, már nagyon izgulok:) Kicsit elkezdtem megkérdőjelezni a döntést, ugye ez normális, másnál is volt így? Sokat olvasgattam itt, gyűjtöm az infokat. Esetleg a sokat emlegetett listát megkérhetem, hogy továbbítjátok nekem? Köszönöm:)
32360. Lill777 (válaszként erre: 32358. - Chanel78)
2023. febr. 3. 07:10

Szia, körömvirág krémmel kenesgesd, engem VK műtött és "kötelező" a használata minden nap. Csodálom, hogy neked nem mondta a dokid. Azt a nyálkahártyára is nyugodtan kenheted (picit benyúlhatsz az orrlyukadba pálcikával, de ne mélyre).


Az orrdagadásra szedhetsz bromelain kapszulát, ill ami nekem még segített, hogy nagyon óvatosan az orromra kenek fekete nadálytő krémet, az egyrészt segít levinni a duzzanatot, illetve a csontok gyógyulását is segíti.

32359. keki70 (válaszként erre: 32358. - Chanel78)
2023. febr. 2. 22:30

Szia!☺️


Persze,apadni fog,az elkövetkezendő hetek-hónapok erről fognak szólni.Időnként persze beduzzad,ha éppen olyan dolgot teszel,ami ezt elősegíti pl.hajolás,lógó fej,igazából minden olyan,ami a mindennapokhoz tartozik és intenzív tevékenység.Ebből jön aztán ki az apad-duzzad folyamat-állapot,ami természetes velejárója a gyógyulási időszaknak.

De aztán amikor már olyan fázisba kerül az orr,amikor már egyre inkább a gyógyulás vége felé jár,az apadással számolhatsz.Még nagyon az elején vagy a folyamatnak,úgyhogy ez nem a végleges állapot.

Orrdugulás:nálam gipszlevétel után megszűnt,nagyon sokat jelentett,hogy az orromat óvatosan már fújhattam,ürült a váladék.De van,akinél hónapokig is eltart,hogy időnként eldugul az orr,ez is a gyógyulási folyamat velejárója,ahogy duzzadt az orrnyálkahártya,a varratok,sebek,stb...mind-mind akadályozhatják a levegő útját.

Gennyszag:az orr mélyéből jövő váladék-genny szaga is normális,pár héten belül általában megszűnik,ha hat hónap után is jelen van,akkor már odafigyelést igényel-orvosi ellenőrzést.

Ahogy ürül az orr mélyéből,úgy fog elmúlni.Saját magát regenerálja.

Gyógyulgassál,kitartást kívánok hozzá és minél akadálymentesebb gyógyulást!

Remélem,hogy sikerült megnyugodnod!🤣

32358. Chanel78
2023. febr. 2. 21:14

Sziasztok ☺️

2 hete voltam orrplasztikán orrsövényferdülés és komplett orr áttszabás 😅Azt szeretném kérdezni , hogy most a jelenlegi orr méret még lehet kisebb vagy már végleges?Nekem ugyanis még kicsit nagynak tünik. Még persze kicsit duzzadt , de akkoris 🙃S nektek akik hasonló műtéten át estetek meddig volt ez az orrdugulás ? Néha jó , de néha dugul az egyik orrlyuk vagy a másik .Plussz ami zavar tegnap genny szagot is éreztem .Ez normális vele járója a gyógyulásnak ? Mivel kenegethetném ? Köszike ha valaki kicsit megnyugtat 🤣

32357. keki70 (válaszként erre: 32350. - Anna28)
2023. febr. 2. 20:44

Szia Anna!


7 hónaposan még alakulhat-főleg az orrcsúcs,akkor kezd el igazán apadni és ha valakinél vastag a bőr,még tovább is elhúzódhat.A feszülő érzés pont azt jelzi,hogy még javában gyógyul,átlag fél évesen indul be rendesen az orr vérkeringése ill. arra rendeződik és kezd az orrcsúcs "életre kelni".

Remélem,hogy az orvostól jó híreket kapsz kontroll alkalmával!

32356. keki70 (válaszként erre: 32354. - Tonymontana)
2023. febr. 2. 20:39
Szívesen🥰
32355. Anaelisa (válaszként erre: 32351. - Tonymontana)
2023. febr. 2. 19:49
Igen, normális, a lényeg hogy nehogy kihúzd, vagy rángasd mert nem tudod, hol a vége… :) Ha kiáll nagyon és nem lehet visszanyomkodni akkor vágd le nyugodtan egy steril kisollóval csak annyira hogy ne lógjon ki (patikai alkohollal letörölt ollóval). A levágást nekem Járai tanácsolta anno egy pánikolós sms-re.
32354. Tonymontana (válaszként erre: 32353. - Keki70)
2023. febr. 2. 17:07
Haha :) ismet koszonom a megnyugtatast Dori! :) ❤️
32353. keki70 (válaszként erre: 32352. - Keki70)
2023. febr. 2. 16:02

Eszembe jutott:rozmár :-)

Szóval úgy néztem ki,amikor kint lógtak :-)

32352. keki70 (válaszként erre: 32351. - Tonymontana)
2023. febr. 2. 15:39

Szia!


Igen,amit látsz,az felszívódó varrat,én olyan királykéknek láttam és időnként kilógott egy-egy az orrlyukakból,akkor kézzel visszanyomtam :-)

De idővel szétmállik vagy akár látod is távozni egyben-nálam egyben távoztak-,emlékszem,hogy jó ideig őrizgettem őket,ahogy a gipszet is :-)

Igen-normális :-)

2023. febr. 2. 14:56
Sziasztok! Holnap lesz 4 hete a mutetem. Tudtam, hogy meg fog jelenni cerna az orrlyukamban, ez ma meg is tortent, viszont valamiert en feherre szamitottam, de ami kilog, az sotetkek/feketes, mint ami az orrom alatt volt. Termeszetesen erre is mint mindenre parazok :) ilyen sotet cernanak kell megjelennie az orrban, ez normalis? Nektek is ilyen volt?
32350. Anna28
2023. febr. 1. 14:34
Sziasztok! Ezer éve nem jártam erre, lassan 7 hónapos az orrom, hamarosan megyek kontrollra. Van olyan köztetek, akinek ennyi idő után is dagadt az orra? Nekem sajnos még mindig nem szép, főleg az orrcsúcs a cimpák feletti rész, érzem is, hogy feszül. Volt egy időszak, amikor szebb és kisebb volt, de mostmár lassan egy hónapja teljesen beállt erre a formára. Nyilván majd a dokitól is megkérdezem, hogy mit lát, de nem vagyok túl boldog, volt olyan köztetek esetleg, akinek ennyire lassan gyógyult mint nekem, de végül mégis szép lett? :(
32349. keki70 (válaszként erre: 32348. - Szaszi.)
2023. jan. 30. 23:04

Szia!


Három hónap után már lehet menni nyomkodásra,ha bírod.

Emberfüggő:van,aki jól bírja,van,aki az egy évet kivárja.Mondjuk rám sosem volt jellemző a mitesszer,de persze akadt,hát nem igazán álltam neki kezelni,a szemöldökszedéssel sem jutottam előbbre,szóval ezek a dolgok nekem nehezen mentek.

Viszont az orr három hónapos korra már stabilan összeforrt,tehát nem lesz semmi baja a nyomkodástól,azért jó megemlíteni a kozmetikusnak,hogy óvatosan az orron,mert operálva volt.

De tényleg sok embernek simán ment,nem okozott gondot és nem panaszkodtak,jól bírták a kezelést.

Én maradtam a a varázsszereknél-egy évig biztos :-)

❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook