Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Orrplasztika tapasztalatok (25. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Kinézet

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

17614. keki702017-02-25 18:07
Szívesen :-)
Megnézzük a képedet.
(válasz Süsü980 17613. hozzászólására)

17613. Süsü9802017-02-25 18:05
Köszönöm a választ Keki70! Be is szerzem ezt a kenőcsöt, mert a barátnőmnek 5 éve műtötték és ugyanez a problémája, csak neki meg is keményedett, most fogják kivágni neki.
A horpadás olyan, mintha hiányozna egy porcdarab...furi, hogy 4 hét után jött ki...teszek fel holnap képet, csinálok természetes fénynél, akkor látszik jól...
(válasz keki70 17612. hozzászólására)

17612. keki702017-02-25 17:55
Szia Süsü!

Persze,hogy fog apadni.Most még csak ott tartasz,hogy duzzad-apad,ez hónapokig eltarthat,aztán amikor teljesen leapad az nagyon szembetűnő.Akkor felsimul a bőr-szövet a csontos porcos vázra.
Lényegtelen,hogyha csak adott részhez nyúlt az orvos,akkor is duzzad az egész orr.
Egy év az átlagos gyógyulási idő.
Horpadás:ilyen problémája van XY-nak,majd ő ad erről tájékoztatást,hogy nála hogyan jött elő és most mi a helyzet.
Vágás:azt szokták írni a lányok,hogy magától is helyrerázódik,van,aki használta rá a Neogranormont vagy Bepanthent,de amiről a legtöbben írták,hogy nagyon bevált nekik a Contractubex gél.Ezek mind úgy hatnak,hogy sejtmegújítóak.
Hason ne aludjál három hónapig,mert az orrodat megnyomhatod,egészen pontosan "félre"nyomhatod.
Sikeres felépülést kívánok!
(válasz Süsü980 17609. hozzászólására)

17611. keki702017-02-25 17:46
Érett örülök,hogy túl vagy a műtéten és minden rendben!
Infúziót mindenki kap,csak sokszor már azalatt az idő alatt lefolyik,amíg bóbiskolunk,alszunk.
Véralvadásgátlót is van,aki kap,az orvosnak kell mérlegelnie,hogy kinek van rá szüksége az esetleges rizikók miatt.
Ilyen pl.hogy nálad volt visszérműtét.
Nem kortól függ az adása,egészen fiatalok is kapnak,huszonévesek.
Célja a trombózis,vérrögképződés megelőzése.Van,amikor már műtét előtt elkezdődik az adása,általában a hasfal bőre alá,de van,hogy műtét után otthon saját magunknak kell beadni.Vagy hozzátartozónak mutatják meg a technikáját.
KT-nál is volt,aki kapott és más orvosnál is.Ha kell,akkor kell,de ez mind azért van,hogy minden rendben legyen műtét után is.

Gyógyulgassál,pihenjél sokat!

17610. ZuziB2017-02-25 17:35
Szia Viriri, hasonló gondolataim vannak és a benyomásom KT-ról sajnos teljesen mértékben egyezik tiéddel. Én viszont ellentétben veled tudtam ezekről az XY féle esetekről, mert megnéztem a naplókat, de úgy gondoltam, hogy ezen a fórumon a legtöbb embert Ő műtötte, ezért százalékos arányban is valószínübb, hogy több KT által műtött hibás orr fog megjelenni. Ezzel nyugtattam magam, mert Őt akartam választani, tetszik a munkája. Bízva remélem, hogy én is a szerencsések közé tartozom majd...
(válasz Viriri 17606. hozzászólására)

17609. Süsü9802017-02-25 17:07
Sziasztok! Új vagyok, de már nagyon régóta nézem a fórumot, sok hasznos információhoz jutottam Nektek köszönhetően. 10 éve terveztem, hogy megműttetem az orrom. A bajom az volt, hogy egy nagy krumpli volt az orrcsúcsom, szemből nagyon zavart, keskenyebb orrot szerettem volna. Kb. Olyan volt, mint Sarka Kata műtét előtt.
Tehát nem akartam “szétveretni”. Jártam L.Zsoltnál, R.Ö.-nél, egyikük se akarta a részleges műtétet vállalni, de inkább azt éreztem mindkettőnél, hogy az annyira nem lenne kifizetődő számukra.
Végül egy doktornő volt a legmegygőzőbb számomra. Tudnám fényezni mondatokon keresztül, de nem akarom, hogy reklámnak tűnjön bármi is. Szóval V.K. szakmaileg vállalta, hogy csak a porcos részt műti, így nem volt annyira vészes számomra műtét, illetve a felépülés. Mindennel maximálisan meg voltam elégedve, egy tündér és vérprofi ez a hölgy.
4 hete műtötte. Amikor gipszet levette, gyönyörűnek láttam, de utána napról napra duzzadtabb, érzékeny és 4 hét után még mindig kemény nagyon. Ma reggel arra ébredtem, hogy a jobb felén az orrcsúcsomnak egy kisebb horpadás is van, közvetlen az orrlyuk felett az orrcsúcstól jobbra. Csak az egyik oldalon.
Mit gondoltok 4 hét után még ekkora változások történhetnek? Elképzelhető, hogy még fog apadni? A terveken sokkal keskenyebb volt szemből az orrom. Igaz már nem krumpli, de koránt sem olyan keskeny, mint amire számtottam. Ez a horpadás meg nagyon aggaszt, hogy így marad…
Szembetűnő változás mennyi ideig történhet? Van valakinek tapasztalata, hogy kb. mennyi idő az, amikor már nem igazán fog változni?
Én alszom hason, kb. 2 hétig próbáltam hanyatt aludni, de nem igazán ment, csak az elején, mivel már nem ébredek fel fájdalomra, ha álmomban megfordulok.
Ja és a vágás még mindig nagyon duzzadt és kemény, szinte kiáll. Nyitott orrműtét volt. Remélem nem a hegedessel van a gond…

17608. Érett2017-02-25 16:50
Akkor a kiszáradás lehetett a fő ok.... infúziót is kaptam raklapszámra...:)
(válasz LindaZ 17605. hozzászólására)

17607. Viriri2017-02-25 16:33
Ui: az én orrom nagyon problémás volt, KT szerint egy az ezerből. Akinek egyszerűbb dolgot kell műteni, az több orvosból válogathat, de nekem KT volt a legmeggyőzőbb mert ránézésre tudta mi a probléma, és hogyan lehet okosan javítani.
(válasz Viriri 17606. hozzászólására)

17606. Viriri2017-02-25 16:23
KT-vel kapcsolatban én egyet értek XY-nal. Nagyon remélem hogy én a szerencsések közé tartozom, akinek nem kell újra műteni az orrát, de az a nemtörődömség és kapkodás amit ő leművel az nagyon veszélyes. Utólag nem tudom őt választanám-e. Egyrészt szerintem a legjobb szakember és többet ki tud hozni egy orrból mint mások. A szemből keskenyítésre minden doki azt mondta alig lehetséges, erre KT csinált nekem egy keskeny elegáns orrot. Másrészt állandó rohanásban van, összekeveri az embereket, alig várja hogy kilökhesseb az ajtón, nemhogy a lelkünket ápolja egy ilyen helyzetben, amikor nagy szükség lenne rá. Viszont a kapkodásnak ára van, be-be csúsznak a hibák. Én erről nem tudtam, csak amikor elkezdtem olvasni a fórumot. Jó a marketing! Szóval lehet mérlegelni, egy kedves együttérző doktor csináljon átlagos orrot, amit az elégedetlenség miatt kell ujraműteni vagy KT olyat, amit más nem tud, amit az esetleges hibák miatt kell újraműteni. Nagyon bízom, hogy szerencsés leszek és nem lesz gond, de ész nélkül ugrottam a műtétbe, és jogom lett volna tudni az XY féle esetekről előte.

17605. LindaZ2017-02-25 15:24
Szia! Engem is a doktornő műtött, majdnem 4 órás volt a műtét, visszér is van, egyidősek vagyunk, de nekem nem kellett a szuri...
(válasz Érett 17599. hozzászólására)

17604. LindaZ2017-02-25 15:20
Hurrá! Süt a nap és béke van :)
Mindenkinek szép napot kívánok! ;)

17603. Kismacsek822017-02-25 15:19
Orrpiszézés hát😀😀😀😀

17602. Xy1234xy2017-02-25 15:11
Hát igen...-azt nem mondom hogy piszézzünk az orrunkkal egyet...De csak jobb így!😉 Sipirc a naplómba és egy kicsit jobban megérted a "para" hagulatom...
(válasz Kismacsek82 17601. hozzászólására)

17601. Kismacsek822017-02-25 14:51
En jofej vagyok csak valamiert te elsore nem vetted le:) valamit felreertettel, meghat az iras nem ad vissza sokmindent...azt tudom h nyersen irok hibaimmal tisztaba vagyok...nem sok cukormazzal csomagolom be a velemenyem dehat ilyen egy bika nő...de fatylat ra, minden jo ha a vege jo:);) szent a béke.
(válasz Xy1234xy 17600. hozzászólására)

17600. Xy1234xy2017-02-25 14:28
Sziasztok!

Hogy valami "pozitívum"is legyen-tőlem😀 Macskakisasszonnyal tök jól elbeszélgettünk privátban!Nem is olyan nyers mint itt volt-jó fej...😎 Hát na...csak itt beszélgetünk minden nap...Amúgy meg nem ijesztgetni akarok senkit-de nekem sok negatív dolog volt K.T-vel kapcsolatban.Ami a szivemen a számon tipus vagyok...Aki úgy érzi mindenképpen vágjon bele a műtétbe-hiába jártam így ahogy jártam- a forma és a méret hibátlan lett mint mondtam!Jó érzés a türök elött elmenni..emelt fővel járni az utcán a műtét után /de ezt csak Te tudod😉/...Ez egy hatalmas csalódás-NEKEM...de a műtétet nem sajnáltam...

17599. Érett2017-02-25 14:27
Azt hiszem a kiszáradás, a visszerműtéteim, meg mert hosszú volt a műtét... vagy az életkorom :) (41)...
Nem kérdeztem, csak bökdösöm reggelente a hasam, azt hittem ezt mindenki kapja...
(válasz Kismacsek82 17596. hozzászólására)

17598. Xy1234xy2017-02-25 14:20
Szia!

Mi olyat nem kaptunk...senki szerintem...
(válasz Érett 17595. hozzászólására)

17597. Xy1234xy2017-02-25 14:19
Biztos-ne aggódj!Azzal minden rendben lesz!Kitartàs!!!!!
(válasz korcsi76 17591. hozzászólására)

17596. Kismacsek822017-02-25 13:55
Veralvadasgatlo hasbaszuri?én KT-nal olyat nem kaptam...neked mi indokolja?
(válasz Érett 17595. hozzászólására)

17595. Érett2017-02-25 13:49
Sziasztok! Túl vagyok a műtéten. Kicsit hosszabb és bonyolultabb volt mint terveztük, de rendbe tette amit csak lehetett. Eddig senki sem írta, de Ti hogy viselitek a véralvadásgátló hasba szurit? Nekem nem esik jól... :) szerencsére csak 4* kell.
Nekem a toroksivatagosodásra a maszkban alvás bevállt! de az orra nem teszem fel, ott egyenlőre úgyis alig van átmenő forgalom...dunsztolni meg nem kéne szegényt...
Köszi mindenkinek a drukkot! :)

17594. keki702017-02-25 10:35
Szia!

Viriri nagyon jó volt olvasni téged,örülök,hogy kezded megszeretni az orrodat😀
Jó,hogy nem lett baj az orrba vágástól.
Hason azért még ne aludjál,három hónapig tilos,megnyomhatod az orrodat!
Hat hét után már lehet rendesen fújni az orrodat.
(válasz Viriri 17590. hozzászólására)

17593. keki702017-02-25 10:33
Most olvasom,hogy "ne bántsátok a feketerigót" is pont azt a márkát ajánlotta,amit én :-)
(válasz nofx 17584. hozzászólására)

17592. keki702017-02-25 10:30
Nekem a profil nagyon tetszik,szemből még jócskán duzzadt az orrod,alakulni fog-de már priviben megbeszéltük-és nagyon remélem,hogy idővel,ahogy megy le a duzzanat, megszereted <3
(válasz korcsi76 17591. hozzászólására)

17591. korcsi762017-02-25 09:25
de jó! irigyellek. én még nem szeretem... :(
remélem 4 hét múlva én is így fogok nyilatkozni, ahogy te.
tettem fel magamról képeket.
(válasz Viriri 17590. hozzászólására)

17590. Viriri2017-02-25 07:36
Sziasztok! Csak hogy egy kis pozitív dolog is legyen :) 4 hetes az orrom és elkezdtem szeretni. Aki nem követi a fórumot annak mondom, hogy rosszul lettem gipszlevételnél annyira idegen volt a látvány. És nem csak kezdem megszokni az új alakját, hanem csinosodik is napról-napra. Nem gondoltam hogy ennyit változhat akár reggelről estére is. Az orrbavágás is rendben van, KT megnyomkodta és elmúlt a fájdalom. Szerinte egy ideg rakoncátlankodott. Az orrom annyira nem idegen, hogy el szoktam felejteni, hogy műtve volt. Vízszintesben alszom hetek óta, néha akár hason is :) járok sportolni, ma már felültem a lovamra is. Az orrfújás az egyeüli gondom. Sokat vagyok kint a hidegben, ahol elkezd folyni az orrom, de az orsziporszit nem tudom magammal vinni. Mikortól szabad trombitálva orrot fújni? Ja meg még mindig rettentően hámlik az orrom. Úgy nézek ki mint valami bőrbeteg. Én addig nem megyek szoliba amíg ez rendbe nem jön, reméljük még egy hónap elég lesz neki.

17589. Xy1234xy2017-02-25 07:26
Szia!

A porszívó erősségén állítsál-szerintem a kímélettesség abban is rejlik.Nekem a sima volt-semmi baj nem volt vele.A csövet nehéz tisztítani-de szerintem az mindegyikben van.A "fejet" èn rendszeren átmostam és naponta 1× mosogatógépben fertőtlenítettem!
(válasz ne bántsátok a feketerigót 17587. hozzászólására)

17588. Kismacsek822017-02-24 22:52
Ha finom ráfújással segíted közben akkor kiszívja a cuccot az orrodból..én úgy csináltam. Fújtam óvatosan mikor odatettem h kiszívja. (Így tesztelek...de már tiszta a kép.)
(válasz ne bántsátok a feketerigót 17587. hozzászólására)

17587. ne bántsátok a feketerigót2017-02-24 22:45
Nekem először a klasszikus volt, teljesen jól ellátta a funkcióját, aztán elkavarodott, és az ariana nevűt vettük. Szerintem sokkal jobb, kíméletesebbnek tűnik és könnyebb tisztítani is.

Azért írom, hogy tűnik, mert a gyerekeim orrát szívom csak vele, megpróbáltam a sajátom is kíváncsiságból, de nekem semmit sem csinált. Akartam is írni, hogy nem tudom hogy lesz, ha megműttetem az orrom, mert ez a porszívó dolog nekem nem működik :D Lehet azért nem, mert túl hosszúak az orrlyukaim és nem tud vákumot csinálni? :D

17586. Xy1234xy2017-02-24 22:19
Kár hogy ide nem tehetem...a naplóba tettem...

17585. Xy1234xy2017-02-24 21:44
Szerintem nincs különbség köztük-max az áruk...De lehet hogy tévedek.../mi gyerekesek 1 félét veszünk/