Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
32470. Anaelisa (válaszként erre: 32469. - Shelly)
2023. márc. 10. 22:38
Nagyon finoman lehet törölgetni Járainál. Tudom hogy sokan ajánlják a tisztítást de szerintem ne tedd. Ami kijön, azt itasd fel, de én nem nyúlkáltam bele és minden rendben volt. Viszont nonstop folyt az orrom, azt óvatosan törölgettem. Ha akarod tisztogatni, szerintem várd meg a 3-4. napot. Tengervizes orrsprayt lehet fújni és kell is, az feloldja amit kell.
32469. Shelly (válaszként erre: 32468. - Lill777)
2023. márc. 10. 22:21
Ma volt… Végül megműtöttek, bár csodálkoztam , mert mire oda értem és már át is öltöztem megmérték a lázam és 37.2 😁 De adtak antibiotikumot meg fel is írt a Doktor úr. Már itthon vagyok eddig minden rendben volt levegőt is kaptam valamennyire rögtön, most mire haza értünk már semmi , tele van vérrel szerintem az orrom vérezget is…. Másnap lehet tisztogatni ugye?
32468. Lill777 (válaszként erre: 32463. - Shelly)
2023. márc. 10. 21:57
Mikor lenne a műtét? Nekem december végén volt egy durva megfázásom (valszeg covid, de nem tudom), és január közepén simán megműtöttek... ráadásul a vérképemben a fehérvérsejt a béka feneke alatt volt, de nem izgatott senkit. Minden oké azóta is, szóval ne aggódj egy torokkaparás miatt, de persze úgyis az orvosod megmondja :)
32467. keki70 (válaszként erre: 32463. - Shelly)
2023. márc. 10. 20:56
Szia,te hogy vagy,miként alakult?
32466. keki70 (válaszként erre: 32464. - Sami32)
2023. márc. 10. 20:56
32460-ban leírtam,emlékeztem,hogy nem olyan régen :-)
32465. keki70 (válaszként erre: 32464. - Sami32)
2023. márc. 10. 20:55

Szia,még csak egy hét telt el gipszlevétel óta,nem késtél le semmiről,majd alakul hétről-hétre.

Jobb lesz,ne aggódjál!

Bepanthen,Neogranormon krém sejtmegújító,rásegíthetsz a használatukkal.

Contractubex gél is nagyon jó hámosító,sejtmegújító,ha bezáródott a seb,lehet használni.

Kitartás!

32464. Sami32
2023. márc. 10. 08:52

Sziasztok!


Az lenne a kérdésem, hogy volt rajtam kívül valaki, akinek nagyon lassan gyógyult a bemetszés menti seb, az orra alján? Nekem még mindig gyulladt, piros, be van dagadva… egy hete vették le a gipszet. Az orvosom antibiotikumot írt fel, szedem, és várom hogy jobb legyen, de eléggé el vagyok keseredve…


Az előttem szólónak: ne bánd, ha nem műtenek meg betegen, nagyon erősen befolyásolja a gyógyulási folyamatot hogy milyen az immunrendszered amikor átesel a műtéten, számos szövődmény függhet ettől… ha jobban leszel, biztos hogy hamar sorra kerülsz :)


Köszi a tanácsokat!

32463. Shelly
2023. márc. 9. 16:07
Sziasztok! Szerintetek torok kaparással engednek műteni? 😩Mára elkezdett kaparni a torkom ettől féltem , mert körülöttem sok a beteg most…. És persze ez az én formám műtét elött egy nappal be is kaptam valamit…. Gondolom a műtétnek így annyi :(
32462. whateveryouknowbp (válaszként erre: 32460. - Keki70)
2023. márc. 8. 15:15
Szuper vagy, köszönöm szépen:)
32461. keki70 (válaszként erre: 32458. - Tonymontana)
2023. márc. 8. 11:23
Nincs mit,szívesen <3 Mindent jól csinálsz,amivel segíteni tudod az orr gyógyulását,azt megteszed :-)
32460. keki70 (válaszként erre: 32459. - Whateveryouknowbp)
2023. márc. 8. 11:19

Szia!


Nem baj,ha gipszes időszakban még nem szelel mindkét orrlyuk vagy csak időnként,ez teljesen normális.Duzzadt orrnyálkahártya,varratok,sebek-ezek mind akadályozhatják a levegő szabadon áramlását.Még gipszlevétel után is van,hogy időbe telik,mire lesz rendes levegőáramlás mindkét orrlyukon keresztül.

Nem feltétlenül ürül sok váladék-savó-genny,ez egyénenként változó,igen,halvány rózsaszínű,mert ez a savós váladék,amiben nagyon minimális vér is van ilyenkor,az színezi meg.

Ha az orrsziporszival a minimális váladék távozik,már megérte használnod.Úgyis eltudod dönteni,hogy érdemes-e használnod vagy mellőzheted,mert alig jön valami.Ártani nem ártasz vele,akinél sok váladék van,annak megkönnyebbülés,hogy a használatával megszabadul tőle.

A heget ráérsz akkor kenni,amikor már lekerült a gipsz és a columellán az orvos eltávolítja a varratokat.Ha nem kened is szépen begyógyul,először intenzívebben pirossá válik,aztán elhalványul.

Neogranormon,Bepanthen már akkor is használható,amikor még nincs bezáródva a seb,Contractubex is nagyon jó hegkezelő,de csak akkor szabad használni,amikor már bezáródott a seb.Szóval ezekkel rálehet segíteni a gyógyulására.

Nem,a tapaszokat úgy van,ahogy írod,nem kell piszkálni,majd az orvos távolítja el.

Nincs mit,szívesen :-)

2023. márc. 8. 10:30

Sziasztok!

Pénteken kerül le a gipszem. Eddig szerintem nagyjából jól megy a tisztítás, (köszönöm az útmutatást innen:)) Sterimarral, Coldastoppal és néha Unguentum Nasale-al, viszont azért szeretnék pár dolgora rákéérdezni.

Néha szelel mindkét orrlyukam, amúgy általában csak a bal. Próbáltam többször az orrsziporszit, de annyira nem esett jól, és csak minimális halvány rózsaszín cucc jött ezzel is. Ilyennek kéne lenni, illetve szerintetek nem baj ha ezt inkább mellőzöm egy darabig?

Kéne már mással is foglalkozni, a heget kenni gipszlevétel előtt? Nekem teljesen le van tapaszolva, ezt ugye nem kéne piszkálni addig? Köszönöm szépen!

32458. Tonymontana (válaszként erre: 32457. - Keki70)
2023. márc. 8. 09:26

Koszi Keki, egyelore tapaszolom tovabb legalabb estere vagy tovabb aztan remelm hogy ez csak atmeneti dolog. Szerencsere legtobb esetben szep egyenesnek latom.

A csucsot kenegetem koromvirag kremmel :)

32457. keki70 (válaszként erre: 32456. - Tonymontana)
2023. márc. 7. 11:39

Szia!


Igen,nagy valószínűséggel ahogy írod,a dagadás miatt látod így.Ha ödémás az adott helyen,nagyon csalókának tudja mutatni a "ferdeséget".

Szép marad,ne aggódjál!

Ha használtad eddig is,akkor továbbra is kenjed körömvirágkrémmel külsőleg,ha eddig még nem,akkor érdemes használni.

2023. márc. 7. 09:28
Sziasztok! Akiknek szembol gorbe volt az orruk: tapasztaltatok, hogy a mutet utan mintha ujra “gorbulne”? 2 honapos az orrom es ezt tapasztalom hogy bizonyos fenyviszonyokban megint gorbenek/ferdenek latom :( ez normalis es elmulhat? Csak a dagadas? Felek, hogy nehogy rosszabb legyen… mit lehet tenni ellene?
32455. whateveryouknowbp (válaszként erre: 32454. - Shelly)
2023. márc. 6. 09:24
Engem szerdán hívtak, akkor mondják el, hogy kb hányra menj majd, előtte meddig ehetsz, ilyesmik:)
32454. Shelly (válaszként erre: 32453. - Whateveryouknowbp)
2023. márc. 6. 08:51
Köszönöm , megnyugtató , hogy ilyen zökkenőmentesen ment :) Műtét elött mikor küldik az infókat, mert én még semmit nem tudok.
32453. whateveryouknowbp (válaszként erre: 32452. - Shelly)
2023. márc. 6. 08:23

Szia! Nekem nagyon friss, úgyhogy a pár napos kevés tapasztalatomat tudom csak megosztani, de az eddig meglepően kellemes.

Műtét után simán ébredtem, fáztam, de rögtön kaptam extra takarót, utána kicsit visszaaludtam, de amúgy teljesen magamnál voltam. Előtte meg utána sokáig nem lehetett inni, az kellemetlen volt mert nagyon száraz volt már a szám. Utána elkezdett pecsételősen vérezgetni, de nem vészes, csak pöttyökben, de azért egy gézt oda kellett fogni. Éjszaka párszor felébredtem emiatt, de tudtam aludni egyben úgy öt órát. Azóta már többet is és óvatosan fújogatom, orrszívót ma kezdem majd. A gipszet egy hét után veszi le, a tapaszolást még nem tudom. Ha van még kérdésed írj nyugodtan privátban:)

32452. Shelly
2023. márc. 6. 06:25

Akit Járai Doktor úr műtött írna pár sort milyen volt a műtét utáni időszak? 1 hétig van fent a gipsz? Utána tapaszolni kell? Csak hogy hogy tervezzek a jövés menéssel? 😁 Pénteken megyek hozzá. Az ébredés műtet után milyen volt?

Köszönöm!:)

32451. novara2 (válaszként erre: 32446. - Babyka007)
2023. márc. 5. 22:40
Szuper, akkor megnyugodtam. Köszi szépen a választ! (:
32450. Lill777 (válaszként erre: 32447. - Lolao)
2023. márc. 5. 19:56

A főnöködnek tényleg semmi köze ehhez, nem ő dönt erről, hanem a háziorvos.


Amúgy az orrplasztika részben funkcionális célokat is szolgál (pl. légzés javítása az orr egyenesítésénél), szóval igenis egészségügyi műtét is.

32449. Sami32
2023. márc. 5. 15:54

Sziasztok!


Nekem is van az orromon belül egy nagy dudor, de most megnyugodtam, hogy normális, tudom is, hogy van ott egy varrat ahol a duzzanat keletkezett (2 napja vették le a gipszet).


Láttam néhány esetet, ahol behorpadt oldalt az orr, ez mitől lehet?


Izgulok hogy szépen gyógyuljon az orrom, van olyasmi, ami segíthet ezen, vagy innentől a sorsra vagyok bízva és reménykedjek, hogy a sebészem (Járai) jó munkát végzett és minden rendben lesz?


Köszönöm, és kitartást mindenkinek!

32448. Anaelisa (válaszként erre: 32447. - Lolao)
2023. márc. 4. 22:39
A főnöknek semmi köze hozzá, miért vagy betegszabadságon. Betelefonálsz aznap, hogy beteg vagy és ha az orvos kiírt, akkor le is van adminisztrálva. Sőt, én megtoldottam egy hét sima szabival is. Az egészséged fontosabb mint a hülye főnök. Ha kell, beszélj egy munkajogásszal.
32447. Lolao
2023. márc. 4. 20:46

Sziasztok!

Van itt valaki akit a főnöke nem akart elengedni táppénzre orrplasztika után, arra hivatkozva, hogy ez nem egészségyügyi műtét?? Én nagyon el vagyok keseredve, nem lesz 10+ nap szabim már erre, a háziorvosom meg azt mondta simán kiír táppénzre...

32446. babyka007 (válaszként erre: 32437. - Novara2)
2023. márc. 4. 20:13
Engem is Járai műtött 3 hónapja. Nekem is azt mondta varratszedésen, ha nem lesz semmi gond, nem muszàj kontrollra menni. Viszont voltak számomra aggasztó dolgok, úgyhogy már 5 hetesen bejelentkeztem és az első napra, mikor Budapesten volt, már kaptam is időpontot. Úgyhogy én már 6 hetesen voltam nála. Nagyon-nagyon kedves volt, megnyugtatott és itt már azt mondta, hogy 6 hónaposan menjek legközelebb. Szóval szerintem egyszerűen csak nem akar felesleges köröket senkinek, de ha valami baj vagy kérdés van, azonnal fogad.
32445. keki70 (válaszként erre: 32443. - Kovirere)
2023. márc. 4. 20:00

Szia!


Nem fog megnőni,ettől ne féljél.Jó babavárást!🥰

32444. Lill777 (válaszként erre: 32441. - Keki70)
2023. márc. 4. 19:35

Köszönöm szépen 1000X

<3

32443. kovirere
2023. márc. 4. 11:54
Sziasztok! 1 év 1 hónapos Járai nózim van, imádom az első perctől. Jelenleg babát várok, 5. hónapban vagyok. Nemrég egy kismamás csoportban többen is írták, hogy sokaknak megnő az orra terhesség alatt és utána sem ment nekik vissza. Van ezzel valakinek tapasztalata, a műtött orr is változhat terhesség alatt? Köszi!
32442. keki70 (válaszként erre: 32440. - Whateveryouknowbp)
2023. márc. 4. 09:23

Szia!


Felesleges fennakadni,ahogy írod,van,hogy nem pont középre esik.

Gyógyulgassál és pihenjél sokat! :-)

32441. keki70 (válaszként erre: 32439. - Lill777)
2023. márc. 4. 09:21

:-)


A varrat miatt érzed a dudort,én végig éreztem az orrsövény mentén-ott mindenkinek végig van varrva-,idővel ellaposodnak és teljesen sima lesz.

❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook