Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Orrplasztika tapasztalatok (3. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Kinézet

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

17306. Janky802017-02-18 09:48
Kerti verzióról még nem hallottam. :) Nekem az eredeti van, azt elektromosan lehet állítani szóval kintre nem nagyon lehet vinni :)
De egy próbát mindenképp megér szerintem. Az elején érdemes gyakrabban csinálni. Ártani nem lehet vele, ha helyesen csinálod. Nekem a MacKenzie torna is sokat segített (már nem éreztem a lábam annyira elnyomta az ideget) Szerencsém volt mert egy olyan idegsebészt találtam, aki nem műtét párti, mert más már tolt volna a műtőbe. Ennek a dokinak a lányának 2 sérv volt az ágyéki szakaszon, pisilni is csak haspréssel tudott mert az ideget annyira elnyomta és már járni sem tudott. De addig tornáztatták míg rendbe jött :) Nálam az a baj, hogy akkor vagyok csak szorgalmas, ha fáj, ha nincs fájdalom akkor elhanyagolom... :(
(válasz Xy1234xy 17304. hozzászólására)

17305. Xy1234xy2017-02-18 00:15
Szia!

Téged ki műtött?☺
(válasz korcsi76 17292. hozzászólására)

17304. Xy1234xy2017-02-18 00:13
Szia!

Azt még nem-de már hallottam róla...Ismerősöméknek van-ha jobb idő lesz át megyek.../a kertben van😌/.Van a derekamnál és a nyakamnál is...most szurkáltak a héten-csak aludni semmit nem tudtam úgy fájt..látszik is a karika a szemem alatt a fotókon...na most oda kéne valami plasztika!🤔😎😂😉
(válasz Janky80 17303. hozzászólására)

17303. Janky802017-02-17 22:06
Szegényke, remélem nem tartós az állapot. A derekadra próbáltad már a denervérpadot? Nekem is van sérv az ágyéki szakaszon. Nekem jó volt. :) Megnyújtja a csigolyák közötti részt és a vákuum miatt vissza tud húzódni a kiboltosulás.
(válasz Xy1234xy 17302. hozzászólására)

17302. Xy1234xy2017-02-17 21:53
Szia!

Meg!Sőt!!!!Amúgy is rosszul vagyok a derekam miatt...most még ez is!Tettem fel képet!A linket köszi-ha a gyerek elaludt megnézem!🤗😘
(válasz Karlie 17289. hozzászólására)

17301. Xy1234xy2017-02-17 21:50
Sziasztok!

Ma észrevettem még rosszabb lett az orrom!Tettem fel új képeket!A brutál horpadás után már oldalról gömb is látszik...😭😭😭 Jövő héten leszek 6 hónapos...

17300. keki702017-02-17 16:48
Azért nem szabad fújni,mert az orrnak kell hat hét,amire rendesen összeforr.Nehogy elmozduljon benne bármi is.
Gipszlevétel után is csak olyan szuszogósan,aztán idővel egyre bátrabban.
Arra figyeljél,ha hapcizol,nyissad ki a szádat,ez fontos.
Volt olyan fórumos,akinek ugyanez volt az orvosától az utasítás,mint neked,szerintem ugyanaz operált benneteket.
(válasz korcsi76 17299. hozzászólására)

17299. korcsi762017-02-17 16:26
nagyon óvatosan fújkáltam nem jött belőle vér vagy savó..
(válasz keki70 17297. hozzászólására)

17298. korcsi762017-02-17 16:25
De jó végre kapok levegőt!
Becsöpögtetni nem mertem, mert tuti hapciznék, de óvatosan megfújkáltam és máris jobb!!!
köszi

17297. keki702017-02-17 16:22
Szia Orsi!

Amit az orvosod engedélyezett,csak azt csináld.Míg mi orrtisztítást,orrszívó-porszívózást,különböző orrcseppeket vagy orrsprayokat is használhatunk,addig van olyan orvos,aki egyiket sem engedélyezi.
Orrot nem szabad fújni gipszes időszak alatt,az orrdugulás,náthás állapot érzése pedig természetes.Gipszlevétel után könnyebb lesz,akkor már biztosan lesz olyan dolog,amire rábólint a dokid.

17296. korcsi762017-02-17 16:18
álmaim netovábbja egy orrfújás!!!!!
(válasz Janky80 17295. hozzászólására)

17295. Janky802017-02-17 16:11
Ne olyan erős fújásra gondolj. inkább csak segíteni amit feloldott az orrcsepp. amikor meg már ott van az elején fültisztítóval ki lehet szedegetni. :)inkább csöpögtess bele 2x és akkor könnyebben lefolyik.
(válasz korcsi76 17294. hozzászólására)

17294. korcsi762017-02-17 16:08
akkor te is nagyon friss vagy! nekem azt is megtiltotta, h piszkáljam vagy kifújjam...
Nekem éjjel egy idő után bedugul és akkor csak szájon át tudok levegőt venni és így oda az alvás.
(válasz LindaZ 17293. hozzászólására)

17293. LindaZ2017-02-17 14:33
Szia! Kedden volt a műtétem. Nekem a következőt javasolta az orvos. Nasivin orrcseppet felszívni, utána orrfújás (gipszet megfogni, orrcimpákat nem összenyomni). Fültisztító pálcikával az orrlukak belsejében az elejét kitisztítani, utána coldastopot felszívni. Napi 3 * Nasivin orrcsepp, napi 6*coldastop. Néhány nap múlva ritkábban kell cseppenteni. Az orrszívó-porszívót nem ajánlotta.
Nekem hatásosnak bizonyult, többször teljesen kitisztul, tegnap óta érzem az illatokat :)

17292. korcsi762017-02-17 13:50
Sziasztok! Orsi vagyok, és egy ideje olvasgatlak már titeket! Engem két napja műtöttek és most szenvedek az éjszakai orrdugulástól. Nekem a dokim megtiltotta hogy bármivel is belefújjak. szerintetek?

17291. keki702017-02-17 09:12
mint helyett mind

17290. keki702017-02-17 09:11
Viriri eltelt egy éjszaka,már látod-érzed,hogy a púp megszűnt-e és a bemélyedés.
Az apró legyintés is nagyon fájdalmas tud lenni,én csak papírlappal tettem ezt és bizony nagyon fájt.De csak az adott pillanatban,utána megszűnt a fájdalom.
Reméljük,hogy nem történt nálad semmi baj,ha mégis úgy érzed,hogy semmi változás nem történt tegnap óta,akkor fel kellene keresni az orvost.
Hat hét kell,mire rendesen összeforr az orr,tehát addig elmozdulhatnak mint a csontos,mind a porcos részek.
Sőt,még a három hónap is választóvonal,nem véletlenül nem lehet addig nyomkodni az orrot,még akkor is erősebb behatásra okozhatunk kárt az orrban.
(válasz Viriri 17285. hozzászólására)

17289. Karlie2017-02-16 22:12
Szia! Neked még megmaradt a horpadás?

Amikor az első műtét után meglógott az orrom sokat kutattam és van egy jó oldal ahol ezeket a jelenségeket külföldi orvosok megmagyarázzák. Mivel egy adott kérdéshez több orvos ad választ, így szerintem a sok azonos válasz lehet az igazság..

[link]

Több helyen olvastam, hogy ilyenkor porc graftot kell behelyezni. De azt is írják, hogy sok esetben magától eltűnik. Reméljük ez utóbbi lesz veled is, hogy egy szintbe kerül a többivel.

Nekem is volt egy elég nagy bemélyedésem az első műtét után, és azóta is tapogatom, hogy mi van most ott...
(válasz Xy1234xy 17283. hozzászólására)

17288. Janky802017-02-16 21:34
Én inkább a szemből nézettel nem voltam kibékülve. Most értem haza a kutyival a sétából, és a hidegben már olyan kis ügyes az orr. Szép keskeny, de az alsó rész még gömbölyű, de már ott is látszik némi apadás. Lett az orrnyereg is keskenyítve, de a porcos részen volt több alakítva. :)
(válasz Ruzsi123 17286. hozzászólására)

17287. Janky802017-02-16 21:30
Hallottál reccsenést, roppanást? Vérzés volt? Engem is vágtak orrba, mondjuk akkor már két hónapos volt. Tőlem ezeket kérdezte a doki amikor mondtam neki. Ilyenkor még érzékenyebb az orr, egy kisebb legyintést is nagyon meg tud érezni. Én amikor puszi közben odanyomódott a orrom hegye a párom arcához még az is érzékeny volt. Tegyél rá vizezett vattakorongot amit beteszel előtte egy kicsit a fagyasztóba. jobban rá tud simulni, mint a zselés tasak. csináld meg 2-3x ha jól esik az orrnak...
(válasz Viriri 17285. hozzászólására)

17286. Ruzsi1232017-02-16 21:28
Sziasztok, vannak itt olyanok akik szembol nem voltak elegedettek az orrukkal? :)

17285. Viriri2017-02-16 21:25
Sziasztok bepánikoltam! Barátom véletlenül megütötte az orrom ami most 3 hetes. Az orrcsúcsom szemből érte az ütés, ami nem volt erős inkább csak legyintés volt de azóta tompán fáj. És ki tudok tapintani egy púpot a porcos részen, meg látható egy bemélyedés. El tudnak ilyen kis dologtól mozdulni a porcok? Mi a teendő? Raktam fel képet, kérlek segítsetek. A púp miatt enyhén hullámos a profil, és kissé oldal fordulva látszik a vàjat metszete is

17284. Xy1234xy2017-02-16 21:21
Szia!

Holnap még meg szúrnak-de jobban kösziiii!!!😍😘
(válasz keki70 17277. hozzászólására)

17283. Xy1234xy2017-02-16 21:18
Sziasztok!

KT nálam is mindig több óra csúszással volt!Dühítő....és igazatok van-ezt én is így látom!Főleg amikor x óra csúszások után nem vonják le a díjat😎 Talán nem 3-4 műtét kéne naponta=nem csúszna és hibázna annyit mint ahogy többen tapasztaljuk...😤😠 Az én időm is lehet drága!!!főleg a kontrollnál amikor 3 órát vártam a fiammal kb 2 percért!!!!Arra sem volt "képes"hogy megvizsgálja az orrunkat...no komment!

17282. Janky802017-02-16 20:33
Reméljük ez még a korai szakasz és alakul még a forma és a 3 hónap vízválasztó lesz. Én is azt veszem észre hogy mióta betöltötte a 3 hónapot napról napra jobb.
Kitartás :)
(válasz AngelHeart1980 17280. hozzászólására)

17281. keki702017-02-16 17:10
Szia :-)

Köszönet a beszámolóért,igazad van,majd egy évesen kiderül,hogy mi lesz a továbbiakban,kell-e esetleg egy korrekció.
Nagyon nyugodtan kezeled a helyzetet,nem stresszeled magadat,nem nézed állandóan az orrodat a tükörben,hát nagyon példaértékű gyógyuló vagy <3
Még csak 11 hét telt el,azt kívánom neked,hogy a lehető legszerencsésebben gyógyuljál!
Eltudom képzelni,hogy jobb lett a látásod,talán azért,mert ahogy az ember kisebb orrot kap nagyobb lesz a rálátása a dolgokra.
(válasz AngelHeart1980 17280. hozzászólására)

17280. AngelHeart19802017-02-16 15:17
Sziasztok! Egy kis élménybeszámoló:
11 hét telt el a műtét óta, 10 hét a gipszlevétel óta (púpos, lelógó orr + törött orrsövény).
Egész jól gyógyul, nem igazán duzzadt, érzékelés is meg van. Azonban a bal oldalon bevérzés van, ezáltal ott van egy pukli, ami miatt jobbról nem egyenes az orrom. A jobb oldalon az egyik cimpa is feljebb van, és ott kicsit másabb az orrlyuk fölött a bemélyedés (ezeket nem tudom pontosan, hogy hívják). Nagyon kíváncsi vagyok a fél és az egyéves kinézetre. Masszíroznom kell még mindig, körömvirággal teszem, a Coldastop-ot használni. Ha a bevérzés nem múlik el megint lesz egy év múlva egy műtét, természetesen az ingyen. Rossz belegondolni, de nem hagyom ki, ha már ennyit fizettem, legyen egyenes. Itt nem adom fel. A rokonok még mindig nem veszik észre. :S Sem más. Pedig képeket nézve is észrevehető, balról abszolút!!!! És az eleje sem lóg, hanem fent van rendesen. /Igen, baloldalon van a bevérzés mégis onnan egyenesebbnek látszik, jobbról pedig görbének). Karácsonykor volt egy elölről, picit oldalról képem, ahol unokahúgom babáját fogom és ránézek, és full a régi orrom látom rajta. Ezenkívül unokahúgommal együtt nőttünk fel, de ő neki sem tűnt fel semmi. :( Az alapozót és a púdert nehéz rajta eloszlatni, picit furi a bőr. De túl sokat nem aggodalmaskodom, már nem is nézegetem annyit, mint az elején, akkor még fotózgattam is, most már úgy vagyok vele, hogy nem érdekel, majd 1 év múlva úgyis minden eldől!!! A szemüvegemet is alig hordtam a műtét óta és jobb lett a látásom.xD Vicces, de tényleg! Az sem egészséges, ha folyton hordjuk. Na, de ez egy másik téma. Köszi, ha elolvastátok!

17279. Elszánt2017-02-16 11:12
Mindenképpen! Nagyon kíváncsi vagyok a gipszed levételére én is!
(válasz LindaZ 17250. hozzászólására)

17278. keki702017-02-16 11:10
Szia Tina!

Erről az jut eszembe,amikor 32 hetesen mentem a magánrendelésre a nőgyógyászomhoz-maszekban jártam hozzá-és amikor beléptem mondta,hogy ne haragudjak,de el kell mennie,szül az egyik kismamája.Mondtam,hogy csak menjen,majd várok.Hát bizony egyre többen lettünk a rendelőbe,két óra múlva jött vissza az orvosom.
Eszembe jutott,hogy amikor én szülök,lehet,hogy pont énmiattam fognak majd mások várni.
És a sors milyen:pont SZTK-s rendelése volt az orvosomnak,amikor a harmadik gyerkőcöm úgy döntött,hogy bizony világra jön.Az SZTK és a kórház között ingázott a dokim,akkor énmiattam vártak mások.
Hoz az élet ilyen helyzeteket,ahogy én toleráltam a másik kismama születése miatti csúszást,úgy remélem,hogy velem szemben is így voltak a várakozók.

Tényleg nem lehet felmérni,hogy egy-egy műtét pontosan mennyi ideig tart.Más,ha csak egy műtétje van valakinek,akkor lehet kalkulálni.De amikor több van egy nap,elég egy kis csúszás az egyiknél,aztán a másiknál,stb...
De inkább fordítson az orvos több időt a műtétre,csak a páciens,aki akkor ott fekszik a műtőasztalon a legjobb eredményt kapja.
Úgy gondolom,hogy mivel nagyon toleráns voltál,te is ezt visszakapod az élettől <3
A sors valahogy így alakítja a dolgokat.

Legközelebb ha mész remélem,hogy gyorsan bejutsz majd és azt mondod,hogy megérte visszamenned.
Megértem a csalódottságodat,az ember nagyon készül egy ilyen konzíliumra,izgatott,várja a találkozást az orvossal.
Minden jót a következő időpontra!
(válasz Tina7 17261. hozzászólására)

17277. keki702017-02-16 10:55
Szia!

Meggyógyultál?Remélem,hogy már jól vagy👌
(válasz Xy1234xy 17260. hozzászólására)