Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
32742. keki70 (válaszként erre: 32741. - Julianna99)
2023. júl. 18. 20:12

Szia!


Ugyanazt tudnám írni,mint két héttel ezelőtt,viszont ha raksz fel képet a műtét előtti ill. a mostani állapotról,akkor több szem többet lát alapon könnyebb lenne a véleményezés.A tervet is jó lenne látni☺️

32741. Julianna99
2023. júl. 18. 20:07

Sziasztok! Ma 1 hónapos az orrom,de azt látom,hogy még óriási szemből . Oldalról szép. Azt kell tudni ,hogy elég vékony orrcsontom volt orrháti púppal,illetve nagyon gyengék a porcok az orromban ,amit szélesíteni kellett orrsövény porcokból( és természetesen vékony bőr)..😅

Még alig látszanak az orrom “vonalai” ,csak egy nagy tönk . Az orrcsús is egy krumpli . Attól tartok ,hogy túl vastagra sikeredett az orrom ..persze lehet,hogy túldramatizálom és a nagy meleg sem segít ,hogy gyógyuljon,de nem szeretnek vastag orrot .

32740. keki70 (válaszként erre: 32739. - Vinza)
2023. júl. 8. 21:27

Szia!


Ha jól számolom,akkor már négy hónapos múlott az orrod,amikor az orrba vágás történt.Ami biztató lehet,hogy három hónapos korra stabilan összeforr az orr.A másik,hogy az orvosod is mondta,hogy nem valószínű,hogy bármi is elmozdult volna.Aztán ott a röntgen,ami szintén alátámasztja.

Valamint most is azt látod,amit az esküvő előtt,nem változott az orrod,levonom a következtetést,hogy ahogy írod,minden rendben,csak elbizonytalanodtál,megijedtél,mert az ember akárhogy is,de nagyon félti műtét után az orrát.Évek távlatában is vigyázok az orromra,mint egy kincset őrzöm❤️

Egyébként ami fájdalmat tud okozni az orr meglegyintése vagy akár az orrba vágás még négy hónaposan is ill. még utána is,az nincs egyenes arányosságban az idő múlásával.Amikor az orr végleges állapotát látjuk,tehát már befejeződött a gyógyulási folyamat,attól még nagyon érzékeny tud lenni,idő kell neki,mire a műtét után annyira megnyugszik az orr,hogy kezdi bírni azokat a dolgokat,amik műtét előtt meg sem kottyantak neki.


Remélem,hogy kicsit sikerült megnyugodnod!☺️

32739. vinza
2023. júl. 8. 19:26

Sziasztok!


Nagyon örülök, hogy rátaláltam a csoportra mert már több napja nem hagy nyugodni egy kérdés. 😔


Van olyan köztetek akinek sikerült véletlenül megütnie/beütnie a műtött orrát? 😅


2023.02.17-én műtött Dr. Járai Tamás teljesen komplikáció mentesen, az altatás sem viselt meg. Azóta valóban türelem játék az orrplasztika. Miután levette a gipszet és pár nap után a tapaszokat is levehettem konkrétan az ájulás és a sírógörcs kerülgetett felváltva🥹😅 Nagyon bevolt dagadva, és nálam tökéletesen megjelent az, hogy napról napra változik az orr és megy le az ödéma, úgyhogy csak türelem és kitartás!

Én egyébként minden egyes héten csináltam képet profilból és szemből, hogy követni tudjam a változást😁

Nekem tökéletesen funkcionál, már a műtét utáni 2. vagy 3. napon szelelt mindkét orrom és hálistennek azóta is ritkán dugul be, de a tengervizes orrspray segíteni szokott.

Egészen jól ment mindent 2023.06.25-ig ahol egy esküvőn tánc közben véletlenül telibe orrba vágott az egyik vendég😞 Ott igazából fel sem fogtam hirtelen mi történt de borzasztóan fájt (szerencsére nem vérzett😥 E-mailben azonnal konzultáltam a Doktor Úrral, hogy ne aggódjak, ennyitől nem valószínű, hogy bármi elmozdult volna. (Röntgent is csináltattam a helyi sztkban eltörve nincsen)


Azóta furcsa érzéseim vannak az orromban, az orrhát néha bizsereg, bedagad az orrom oldala majd leapad, illetve egyszer-kétszer véres orrváladék is távozott. Az esküvő előtti heti képekkel összehasonlítva minden ugyanolyan mint az ütés előtt. Szerintetek minden rendben van és csak túlparázom a dolgot?


Nagyon köszönöm előre is a válaszokat!☺️

32738. keki70 (válaszként erre: 32737. - Julianna99)
2023. júl. 5. 21:13

Szia!


Bizony,teljesen normális,az átlag egy éves gyógyulási időszakba simán belefér az érzékenység.Vigyázzál rá,mert már nem védi a gipsz,elég egy papírlappal véletlenül meglegyinteni-velem ez történt-,nagyon tud fájni.

Külsőleg kentem körömvirágkrémmel,éjszakára nagyon jó volt,mert hosszú időn át kitudta fejteni a jótékony hatását,gyulladásra és duzzadtságra kiváló.

32737. Julianna99
2023. júl. 5. 20:36

Sziasztok! Legújabb észrevételem , hogy nyomásra /érintésre picit fáj az orrnyergem . 2 (hetes vagyok)

Ez ilyenkor normális? 🙂

Köszönöm a válaszokat!

32736. keki70 (válaszként erre: 32735. - Julianna99)
2023. júl. 3. 15:42
Ha csak minimálisan lesz szélesebb,az nem befolyásolja a végeredményt,attól még szép lesz,inkább a szemnek kell hozzászoknia,hogy ott egy kicsit más.
32735. Julianna99 (válaszként erre: 32730. - Keki70)
2023. júl. 3. 15:28
Igen,nekem púp volt és azt mondta a doki,hogy csak úgy tudja szépre ,hogy picit “vastagabbra veszi az orrhátat” ,(nagyon vékony a bőröm és gyengék a porcok) ,de remelem az összkép szép lesz ettől független . 🥺
32734. keki70 (válaszként erre: 32733. - Szivar82)
2023. júl. 3. 10:19
Köszi,neked is legyen szép napod!✌️🥰
32733. szivar82 (válaszként erre: 32732. - Keki70)
2023. júl. 3. 10:12
Köszönöm szépen! Szép napot!
32732. keki70 (válaszként erre: 32731. - Szivar82)
2023. júl. 3. 09:38

Szia!


Ilyenkor még teljesen normális,nem egyformán oszlik el az ödéma az orr szöveteiben.

Az egyik oldalról dolgozik az orvos,azt mindig jobban megviseli a beavatkozás és látható ezért is aszimmetria.

Idővel ahogy gyógyul és leapad az orr alakulni fog.

Kitartás!

32731. szivar82
2023. júl. 3. 09:03
Sziasztok! Egy hónapja műtött Járai Tamás. Mennyire normális hogy nem egyforma a két oldal? A két orrlyuk sem. Amikor apadt sem látom egyformának.
32730. keki70 (válaszként erre: 32729. - Julianna99)
2023. júl. 3. 08:46

Szia!


Az orrháti púp korrigálásával szélesebb lenne az orr-trapézosabb-,de az orvos megtudja oldani,hogy a végeredmény ne egy széles orr legyen,valamennyire lehet szélesebb,de minimálisan.

Nagy valószínűséggel az ödémát látod,ahogy apad az orr,úgy fog kirajzolódni a kecsesebb formája.

Nem marad ilyen,alakulni fog!

32729. Julianna99
2023. júl. 3. 08:03

Sziasztok! Nekem múlthét szerdán vették le a gipszet. Iszonyat nagy és széles jelenleg az orrom (pedig nem volt széles előtte sem)

Oldalról szép. Létezik,hogy ekkora ödéma lenne szemből?🥺 kissé meg vagyok ijedve ,bár biztos friss még,de jelenleg olyan mint egy krumpli

32728. simone
2023. jún. 30. 18:37
Sziasztok! Hétfőn megyek dr. Karvász Tamáshoz orrplasztika konzultációra. Csinálta valakinek az orrát?
32727. keki70 (válaszként erre: 32726. - Csavarkulcs)
2023. jún. 28. 20:50
Igen-drága így is,úgy is.
2023. jún. 28. 20:03
2 misiből kitelik egy orrműtét?
32725. novara2 (válaszként erre: 32723. - Dorisz89)
2023. jún. 24. 15:13

Szia!


Bocsi, azt a részt azért irtam, mert magamat ezzel nyugtattam/nyugtatom, mikor észreveszek valamit az orromon, ami nem "tökéletes" 😅


Most vagyok 4,5 hónapos, és nem, mióta észrevettem nem lett nagyobb. Illetve nekem is ott jelent meg, ahol korábban is volt egy kinövés/kiphosis szerű dombocska/pukli, gondolom azt vágták le, és most az dagad vagy valami.

32724. Dorisz89 (válaszként erre: 32720. - Tonymontana)
2023. jún. 23. 07:23

Szia!


Igazad van, egyébként nem gorcsoltem annyira ra, ha ilyen marad, nem zavar :)

Amugy eloben jobban latszik vmiert, mint a képen amit feltoltottem, de meg ugy sem zavaro, csak ne legyen nagyobb 😃


Köszönöm! 🙏

32723. Dorisz89 (válaszként erre: 32718. - Novara2)
2023. jún. 23. 07:18

Szia!

Persze, tudom h, nincs tökéletes orr, ezzel nincs semmi baj, csak feltem, nehogy vasorrru baba legyek megint 😂 h visszano az, ami miatt megmuttettem 😏

Most mennyi idos az orrod? Es nem lett akkor ezek nagyobb a pukli, ugye?

32722. Dorisz89 (válaszként erre: 32716. - Keki70)
2023. jún. 23. 07:14

Szia Keki! Nagyon köszönöm a választ!

Jaj Isten ments, h emiatt ujra kés alá fekudjek, en azt meg 1* nem akarom atelni 😅 ha igy marad, nem zavar, csak attol feltem, nehogy visszanojon oda vmi nagy pukli.

Remélem ennel nagyobb nem lesz! Köszönöm! 🙏

32721. Tonymontana (válaszként erre: 32717. - Novara2)
2023. jún. 22. 22:42
Szia! :) en is sokaig ugyanigy feltem a napszemcsitol, szerintem ugy 3-4 honaposan kezdtem bator lenni es probalkozni vele. Vettem egy extra konnyed napszemuveget. Oszinten szolva akkor se ereztem kellemetlennek es most se nyom de en meg mindig felve hordom lassan 6 honaposan. Azert mar nem szenvedek a napsutesben, 4,5 honap utan mar felvettem ha kellett, de limitalom, hogy meddig van rajtam. Szerintem majd 1 ev utan fogom ugyanolyan nyugiban hordani, mint elotte.
32720. Tonymontana (válaszként erre: 32715. - Dorisz89)
2023. jún. 22. 22:35

Szia! Ez a kis pukli total semmiseg, ha nem mutatod a nyillal, en aztan biztos eszre nem veszem :D nagyon szep az orrod es az ilyen abszolit minimalis es eszrevehetetlen “tokeletlenseg” csak termeszetesebbe es ez altal pont tokeletesse teszi. Ezen ne stresszelj. Kulonben ahogy eszrevettem baromi gyakori ezen a reszen a puposodas egy orrmutet utan, nagyon sokaknal megfigyeltem. Nekem ennel sokkal erosebb pup jelent meg par honap utan, most olyan hogy neha tok sima neha puposabb, igy nem annyira foglalkozok vele. En is csontnak ereztem de megis jon-megy, ezert inkabb valami gyogyulassal jaro dagadasnak velem. Az ilyen abszolut minimalis dolgokra tenyleg annyira nem eri meg rapanikolni. Tudom, hogy konnyu mondani, de ezt most tuti hogy tulfigyeled. Ha az ember igy figyeli gorcso alatt akkor nem csak az orrban de igazabol barmiben lehet velt vagy valos hibat felfedezni. En azt mondom, hogy ha valami nem szembetuno es karikazni/nyilazni kell, hogy barki eszrevegye, az biztosan nem egy akkora hiba, amin megeri idegeskedni.

Kitartast, szep az orrod! :)

32719. keki70 (válaszként erre: 32717. - Novara2)
2023. jún. 22. 21:58

Szia!


4-6 hetesen lehet próbálkozni a szemüveghordással,te ezen már tényleg bőven túlvagy.Ha felveszed a szemüveget és nem nyomja az orrnyergedet,nem marad piros a helye ill. nem hagy nyomot-benyomódást,akkor nyugodtan hordhatod.Ha viszont az itt felsoroltakat tapasztalod,akkor még várni kell vele.

32718. novara2 (válaszként erre: 32715. - Dorisz89)
2023. jún. 22. 20:54

Szia! Nekem is kialakult igy 3-4 hónaposan egy kis pukli a nyeregnél, amit valamiért amúgy csak 3/4-es profilból látni, bal oldalt. De tényleg annyira pici, hogy nem zavaró, szerintem csak én látom, és én is csak akkor, ha nagyon, nagyon közel állok a tükörhöz.


Illetve amióta megműtötték az orrom, elkezdtem megfigyelni más emberek orrát is, és észrevettem, hogy még a natúr orrok sem tökéletesek, még azok is amelyek kimondottan szépek, és egy orvos sem nyúlna hozzá, még azokon is van itt-ott egy picike kis pukli, vagy bemélyedés vagy egyéb. A sztárok orrát is elkezdtem nézni, és még nekik sem precizen egyenes. Kevés az az ember, akinek tökéletesen szabályos. Eddig csak egy francia tik tok-er lánynak láttam, hogy olyan orra van, hogy teljesen sima és "tökéletes", de azért figyelembe kell venni, hogy soha nem láttam élőben, igy lehet ő is smink és filter segitségével éri ezt igy el.

32717. novara2
2023. jún. 22. 20:47

Sziasztok!


Én most már 4,5 hónapnál tartok a műtét után. Elővigyázatosságból nem hordtam eddig szemüveget, mert féltem, hogy ez miatt behorpadna az orrom. Most már viszont nagyon szeretnék napszemüveget hordani, lévén, hogy egyre jobban tűz a nap.


Bőven túl vagyok a 6hét-3 hónapon, de valamiért nagyon aggódom, hogy felveszem a napszemcsit, és aztán bevés nekem ott valamit. Főleg, hogy azért még érzékeny az orrom, nem annnyira mint műtét után persze, de na, értitek :D

32716. keki70 (válaszként erre: 32715. - Dorisz89)
2023. jún. 22. 15:37

Szia Dorisz!


Tényleg csak egy nagyon minimális hullám van,hidd el,hogy ezt senki nem veszi észre,csak te látod és mi,mert magunkkal szemben nagyon kritikusak vagyunk.Szép nagyon az orrod és ha esetleg maradna egy év gyógyulás után és zavarna,akkor még mindig van lehetőség a korrekcióra vagy amit még szoktak,feltölteni az adott helyet,viszont az nem egy életre szól,időnként meg kell ismételni.De egyáltalán nem biztos,hogy nem duzzanat,a csont is betud duzzadni.Ha nem ez lesz,akkor ahogy lement az ödémásodás,úgy mutatja meg csontos orrhát,ha van egy kis eltérés,és nem teljesen folyamatos a vonal.

Nem lesz rosszabb,emiatt ne aggódjál,de tényleg tiszta szívemből írom,hogy most sem rossz,teljesen rendben van az orrocskád.Ha megnézed az én képeimet,az enyém sem stimmel tizedmilliméterre,de úgy,ahogy van nagyon szeretem.Nem vártam mérnöki pontosságú eredményt-műtöttben nincs is-,de ha megnézem,hogy milyen volt az eredeti nyugodtan kijelenthetem,hogy számomra tökéletes a mostani.

Kitartás,van még idő és egy év után is vannak megoldások arra,ha esetleg zavaró lenne számodra,meglátod.

32715. Dorisz89
2023. jún. 22. 12:54

Sziasztok!


Töltöttem fel egy képet, most lesz 4 hónapos az orrom, es ugy vettem eszre, h "hullam" van benne, egy kis pukli az orrhaton. Nem puha, szoval sajnos nem odema, teljesen csontos tapintata van. Ketlem, hogy elmulna, de ugye rosszabb mar nem lesz??? 😭 Volt vkinek hasonlo, es milyen lett a teljes gyogyulas utan? Es ez mitol alakult ez ki mostanra?

32714. Tonymontana (válaszként erre: 32707. - Manóca66)
2023. jún. 19. 11:38
Szia! Sokkal :) mar megertettem, hogy az az 1 ev gyogyulasi ido “nem vicc”. Sokat szenvedtem foleg az elejen, nagyon megviselt a mutet lelkileg. Sokkal tovabb tartott megszoknom a valtozast, mint az atlagnak, az alapjan, amit itt olvastam (egyebkent pedig nem ritka azert, hogy ez nem mindenkinek konnyu). De fokozatosan jobb lett. Kb 3,5 honap utan kezdtem tenyleg a reginek erezni magamat, es ugy igazan megszokni es “eggye valni” a helyre billentett nozimmal; most lassan 6 honapja volt a mutet es mar ugy erzem szepen osszebaratkoztam a feljavitott nozival :) funkcionalisan is rendben vagyok, es mar kb mindent ugy csinalok, mint a mutet elott, voltam mar szoliban, jarok furdobe, szaunaba, gozbe (figyelek azert, hogy ilyenkor ne az orromon at lelegezzek), az orromat is mar majdnem ugy fujom, mint regen (csak nem “cibalom” :D). Nagyjabol ennyi :)
32713. keki70 (válaszként erre: 32712. - Whateveryouknowbp)
2023. jún. 18. 21:05

Nincs mit,szívesen❤️Persze,érezted volna,nekem három hónaposan érintésre nagyon érzékeny volt,sőt még utána is,elég volt egy lappal meglegyintenem és még a könnyeim is kijöttek.

Hat hét alatt forr össze az orr,viszont a három hónapban az a jó,hogy arra már stabilan összeforr,már nem olyan "sebezhető",mint hat hetesen.

Alakulgat még,egy év gyógyulási időszakkal érdemes számolni,ez olyan átlag,lehet kevesebb,de bőrtípustól függően több is.

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook