Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
2023. aug. 6. 22:26

Sziasztok!


3 hete volt orrplasztikám, és minden rendben van, egy dolog aggaszt nagyon, hogy a columellám nagyon lelóg. A műtét egyik legfontosabb oka a lógó columella felvétele volt, de történt mellette kisebbítés, keskenyítés is, amiket már most látok, hogy megtörténtek. Viszont a columellám aggasztóan lenn van, oldalról is látszik az orrom belső fala, én pedig olyat szerettem volna, ami nem csüng le. Tudom még korai aggódni, de esetleg nektek milyen tapasztalatotok van-e téren. Van olyan, akinek szintén lent volt a duzzanat miatt és később szépen felemelkedett?

32767. viktoriaerks (válaszként erre: 32764. - Szivar82)
2023. aug. 2. 10:48

Szia!

Bár én így kép alapján nem látom jelentősnek, ha nagyon aggódsz inkább a dokidnak mutasd meg szerintem… Amúgy ütéstől függetlenül is változik folyamatosan, napról-napra, oda-vissza, nekem is állt már mindenhogy. 😊

2023. aug. 2. 10:45

Sziasztok!

Töltöttem fel képet az adatlapomra műtét után 2 hónappal állapotról. IMÁDOM! A rengeteg hullámvölgy, sírás, aggódás a semmibe szállt, már nem is emlékszem… 😅 Persze szemből még nem tökéletes, sokat alakul de megtanultam nem aggódni és stresszelni rajta, sajnos elég türelmetlen ember vagyok alapjáraton. Kitartást kívánok mindenkinek, aki most lábadozik a műtét után, illetve hajrá mindenkinek, aki a műtétre vár! Minden pénzt és fájdalmat megér, tényleg! ❤️

32765. szivar82
2023. aug. 2. 09:50
Töltöttem fel képet róla.
32764. szivar82
2023. aug. 1. 23:43

Sziasztok. Június 2 - án volt műtve az orrom. Pár napja nem tapaszolom. Ma észre vettem hogy ahogy végig simítom van benne egy " törés" ami látszik is.Tegnap érte egy pici ütés. Lányom lefejelte alulról. Nem fájt nagyon viszont ma egy pici alvádt vért észre vettem.

Múlt héten és előtte pedig párom nyomta meg kicsit amikor pusztit adott. Egyenlőre nem tudom eldönteni hogy ez mikor alakult ki, vagy hogy mennyire normális.

32763. keki70 (válaszként erre: 32762. - Kolibri63)
2023. aug. 1. 11:38
Nagyon szívesen!🥰
32762. Kolibri63
2023. aug. 1. 09:36
Köszönöm szépen Keki! ❤️
32761. keki70 (válaszként erre: 32760. - Kolibri63)
2023. aug. 1. 08:56

Szia!


TAPASZOLÁS:


Hartmann Omnistrip 12 mm x 101 mm-Sebzárónak hívják,neten rendelhető.


Kapható Leukostrip sebzáró /NEM sebösszehúzó/,ez ugyanolyan jó,mert légáteresztős,jó a bőrnek.


KT ezeket ajánlotta már annak idején-évekkel ezelőtt-ha valaki igényt tartott rá.


--------------------------------------


3M Microporetape tapasz,ez érzékeny bőrre van.


Ezt is lehet a neten rendelni,2-4 nap alatt megjön.


TAPASZOLÁS MENETE:


www.youtube.com/watch?v=rmsbth5bdOs


14.50-leszedés


18.50-felrakás


Ez a KT-s videó.


--------------------------------------


És itt még egy videó róla:


YouTube --> Rhinoplasty taping


--------------------------------------


A LEGJOBB közülük Hartmann Omnistrip,ez az első a listán is.


Méretben ezenkívül van belőle 5mm-es és 1 cm-es.


Ha csak 1,5 cm kapható,az sem gond,hosszában meg kell felezni,máris jó lesz.


Egy tipp Edittől:"Omnistrip-et használok és itt szoktam beszerezni, sokkal jobb áron, mintha neten rendelném:


Gyógyászati Segédeszköz Szaküzlet (Hartmann)


1136 Budapest, Hegedűs Gyula utca 45-47.


Telefonszám: +36 1/236-0808


Nyitvatartás:


Hétfő-Péntek: 09.00-17.00"


Nem tudom,hogy pesti vagy-e,ha nem,akkor rendelni tudsz netről ill. érdemes a gyógyászati segédeszközök boltban is megnézni ill. gyógyszertárakban.A legtöbben netről rendelik.Kárász Tamásos/engem ő operált/ videót küldtem át,ott látod,hogy lehet jól felrakni ill. eltávolítani a tapaszokat.


Tapaszolás leginkább azoknak érdemes,akiknek nagyon ödémásodik az orruk,leginkább vastag bőrnél fordul elő,de ettől függetlenül normál bőrnél is lehet nagyobb fokú duzzadtság.Azért duzzadtabb az orrod egyik oldala jobban,mint a másik,mert az egyik oldalról dolgozik az orvos és ott jobban megviseli az orrot.Az egész orra vonatkozik a tapaszolás.


NEVETÉS:6 hétig bírd ki mosollyal,"enyhébb" nevetéssel,utána már lehet bátrabban,az orr összeforr arra.✌️🙂

32760. Kolibri63
2023. aug. 1. 08:49

Sziasztok!

Tegnap volt két hetes az orrom. A duzzanatból még nem igazán ment le semmi. Időnként jegelni szoktam és a körömvirág krémmel napi többször kenegetem. Több helyen írtátok, hogy tapaszoljátok az orrotokat. Nekem erről az orvosom nem mondott semmit. Abban segítsetek, hogy ezt hogyan kell és milyen tapaszt kell használni? Lejjebb viszi a duzzanatot? Az orrom jobb oldala duzzadtabb. Tapaszoljam csak ott?


A másik kérdésem, hogy mikortól lehet egy igazán jót nevetni? Én még nem merek,(pedig néha jól esne) hiszen az orr mozgásba kerül nevetéskor, vagy bármilyen arcmimikánál.

32759. keki70 (válaszként erre: 32758. - Julianna99)
2023. júl. 31. 09:26

Szia!


6 hetesen már összeforrt az orr,de még stabilabban 3 hónapos korra tehető.Ez nem azt jelenti,hogyha egy bőrlabda telibe találja,akkor nem lehet gond,de már nem olyan védtelen,mint az első hetekben.

Egy ilyen lefejelés nagyon kellemetlen tud lenni,sőt fájdalmas is,de inkább az ijeszthetett meg,hogy a kutyus az orrodhoz ért nem kicsit,nagyon.

Nem lesz semmi gond,nem látsz semmi elváltozást-ezt már bírta az orrod,további akadálymentes gyógyulást kívánok!

32758. Julianna99
2023. júl. 31. 08:53

Sziasztok! Szerencsére szépen alakul az orrom a héten lesz 6 hetes. Történt egy kis balaset ,a kutyám lefejelt tegnap este ..😀

Nem volt óriási fájdalom,de kellemetlen volt. Egyelőre nem látok rossz irányú változást ,talán jobban dagad az orrcsúcs. Okozhatott ezzel nagy kárt ,vagy 6 hét már elég arra ,hogy stabil legyen?🥺

2023. júl. 27. 17:33
Sziasztok! Volt eseknek valaki akinek az idő előrehaladtával kezdett kiadni az orra inverted V azaz fordított V alakú deformitást? Nagyon úgyérzem hogy nálam ez lesz😔 bizonyos fényben nem látszik de van hogy brutál látni.. ha egy hónap múlva sem javul írok a dokinak de addig is gondolgam hátha valaki jár hasonló cipőben. Ha esetleg nem ismetitek a kifejezést a googlebe beírva csomó képet kidob. Előre is köszönöm ha valaki válaszol😘
32756. keki70 (válaszként erre: 32754. - DETTI2020)
2023. júl. 26. 17:49
Ha gondolod,akkor rakjál fel képet az eredeti orrodról,a tervről és amit most látsz,így lehet látni a változást és az,ami neked ijesztő,lehet,hogy sokak számára teljesen természetes,akik már-velem együtt-átestek az orrplasztikán és a gyógyulási folyamaton.
32755. keki70 (válaszként erre: 32754. - DETTI2020)
2023. júl. 26. 17:44

Szia!


Most a duzzadt állapotot látod és készüljél fel,hogy lekerült a gipsz,ami már nem tartja össze az orrodat,tehát még jobban "bedurran",ahogy önálló életre kel.

Nem,ez nem a végleges állapot,most még nagyon ödémás a szövetek között,a csont is duzzadt,de hónapról-hónapra apadni fog,sok türelem kell hozzá.

Persze,fog változni,emiatt ne aggódjál.Nem egyformán duzzad az orrunk,van,akinek erőteljesebben és van,akinek alig észrevehető.

Aztán van az apad-dagad gyógyulási folyamat,ettől se ijedjél meg.Főleg akkor,amikor elkezdesz ténykedni,már nem csak a pihenésről szól a napod,az orr ezt megérzi.

Kitartást a gyógyuláshoz és ha bármi kérdésed lenne,amiben a segítségedre lehetek,írjál nyugodtan!

32754. DETTI2020
2023. júl. 26. 15:45

Sziasztok!

8 napja volt a műtétem és ma voltam gipszlevételen... nos.. hát... a látvány ijesztő, legalábbis én frankón megijedtem magamtól. A korábban megbeszéltek igen-igen távoli, groteszk "másolata" csücsül az arcomon - a régi, nagy és görbe orrom helyén. Próbálom viccesen felfogni,de őszintén szólva sokszor a sírás kerülget. Ugye fog ez még változni.. jó irányba. Más is volt így ezzel? 😰😱😩

32753. keki70 (válaszként erre: 32752. - Kolibri63)
2023. júl. 24. 11:10
Nincs mit,szívesen,alakulni fog!🥰
32752. Kolibri63
2023. júl. 24. 11:07

Köszönöm keki!

Megnyugtattál a ferdeséggel kapcsolatban. Valóban a jobb oldalamon csúnyább a szemem alatt a karika és a duzzanat is nagyobb volt. Akkor biztosan ez az oka, mert nem volt ferde orrom.

32751. keki70 (válaszként erre: 32750. - Kolibri63)
2023. júl. 24. 10:09

Szia!


Ragacslehozók:babaolaj,arcszesz,tonik,aceton,pálinka,sebbenzin.

Az apad-dagad folyamat átlagban egy év,ami egyben a gyógyulási folyamat időszaka is.Ettől persze lehet kevesebb ill. több idő is,vastagbőrnél elhúzódhat.Először jobban észreveszed a duzzadást,aztán ahogy múlnak a hónapok úgy lesz egyre kisebb mértékű.

Ferdeség:a duzzadtság miatt is tűnhet kissé ferdének,az egyik oldal általában duzzadtabb,mint a másik,az egyik oldalról dolgozik az orvos,ott jobban megviseli az orrot a beavatkozás,ezáltal duzzadtabb.Idővel helyre fog állni,ha csak nem áll fent az a helyzet,hogy eleve ferde orrból csinált az orvos egyeneset,olyankor előfordulhat,hogy minimális ferdeség marad,de ezt előre szokták jelezni.


Nincs mit,szívesen :-)

32750. Kolibri63
2023. júl. 24. 09:24

Sziasztok!

Ma került le a gipsz rólam😀

Még nagyon duzzadt az orrom, de tudom, hogy ez ilyenkor még normális.Ahogy olvasom a fórumon az elkövetkező napokban változó lesz a látvány, hol apad, hol duzzad. A kérdésem, hogy milyen hosszú ez a folyamat?

Meddig tekinthető "normálisnak" hogy beduzzad?

És az hogy itthon vettem észre, mintha lenne benne egy minimális kis ferdeség az orrcsúcsnál? Ez normális lehet és majd helyre áll?

Valamint azt szeretném megtudni, hogy a ragtapasz maradékát mivel szedjem le az arcomról és az orromról? Micellás vízzel próbálkoztam, de az orrom még nagyon érzékeny, nem lehet még dörzsölni.

Köszönöm, ha írtok!

32749. keki70 (válaszként erre: 32748. - Kolibri63)
2023. júl. 19. 20:11
Nincs mit,szívesen❤️
32748. Kolibri63
2023. júl. 19. 16:29
Köszönöm a gyors választ!
32747. keki70 (válaszként erre: 32746. - Kolibri63)
2023. júl. 19. 14:44

Szia!


Rakjál a tapaszokra plusz tapaszt,így biztos,hogy a helyén marad a gipsz.A meleg miatt és a zsírosodó bőr miatt könnyen "átázik" a tapasz és bár az orvos nagyon jól leragasztja,de én is megtoldottam plusz tapasszal a magam megnyugtatására.

Úgy tudod ellenőrizni,hogy nem mozdult el a gipsz,hogy ugyanannyinak kell kilógnia az orrcsúcsból,mint amikor elhagytad a klinikát.Ha egyezik,akkor a gipsz fix helyen van.


Gyógyulgassál,pihenjél sokat!

32746. Kolibri63
2023. júl. 19. 14:07

Sziasztok

Hétfőn volt az orrplasztikám. Idáig minden rendben, nincs semmi fájdalmam.

Ami egy picit aggaszt, hogy a gipszemet nem tartja fixen a ragtapasz és minimális ugyan, de mozog. A gravitációnak megfelelően csúszik lefelé. Biztosan az egyik oka a melegben valő izzadás, és a zsírosabb típusú bőrőm, hogy a ragtapasz az orrom melletti részén elengedett és hozzájárul az is, hogy evésnél, fogmosásnál az arcbőr mozog.

Mennyire jelent ez gondot? Nektek is volt ilyen?

Köszönöm a válaszokat.

32745. keki70 (válaszként erre: 32744. - Keki70)
2023. júl. 18. 21:31
Bocsánat:az orrháti púp tűnt el,de úgyis tudod🥰
32744. keki70 (válaszként erre: 32743. - Julianna99)
2023. júl. 18. 20:43

Amit én látok:az orrcsúcsi púp szépen eltűnt,valóban nagyon duzzadt még az orrod,viszont összehasonlítva a kéthetes és négyhetes képet már látszik,hogy apadt és az orr szélessége is változóban a jó irány felé.Olyan keskeny biztosan nem lesz,mint műtét előtt,de írtad,hogy mondta az orvos:picit “vastagabbra veszi az orrhátat” a szép eredmény érdekében.Ez meg is állja a helyét.Alakul az orrod pozitív irányba,csak egy hónapos,még kell türelem és kitartás a végleges állapothoz,én nem látok semmi problémát a képeket nézve🙂

Biztosan más is ír majd véleményt✌️

32743. Julianna99 (válaszként erre: 32742. - Keki70)
2023. júl. 18. 20:31
Nagyon köszönöm a válaszod! Töltöttem fel képet az oldalamra 😊
32742. keki70 (válaszként erre: 32741. - Julianna99)
2023. júl. 18. 20:12

Szia!


Ugyanazt tudnám írni,mint két héttel ezelőtt,viszont ha raksz fel képet a műtét előtti ill. a mostani állapotról,akkor több szem többet lát alapon könnyebb lenne a véleményezés.A tervet is jó lenne látni☺️

32741. Julianna99
2023. júl. 18. 20:07

Sziasztok! Ma 1 hónapos az orrom,de azt látom,hogy még óriási szemből . Oldalról szép. Azt kell tudni ,hogy elég vékony orrcsontom volt orrháti púppal,illetve nagyon gyengék a porcok az orromban ,amit szélesíteni kellett orrsövény porcokból( és természetesen vékony bőr)..😅

Még alig látszanak az orrom “vonalai” ,csak egy nagy tönk . Az orrcsús is egy krumpli . Attól tartok ,hogy túl vastagra sikeredett az orrom ..persze lehet,hogy túldramatizálom és a nagy meleg sem segít ,hogy gyógyuljon,de nem szeretnek vastag orrot .

32740. keki70 (válaszként erre: 32739. - Vinza)
2023. júl. 8. 21:27

Szia!


Ha jól számolom,akkor már négy hónapos múlott az orrod,amikor az orrba vágás történt.Ami biztató lehet,hogy három hónapos korra stabilan összeforr az orr.A másik,hogy az orvosod is mondta,hogy nem valószínű,hogy bármi is elmozdult volna.Aztán ott a röntgen,ami szintén alátámasztja.

Valamint most is azt látod,amit az esküvő előtt,nem változott az orrod,levonom a következtetést,hogy ahogy írod,minden rendben,csak elbizonytalanodtál,megijedtél,mert az ember akárhogy is,de nagyon félti műtét után az orrát.Évek távlatában is vigyázok az orromra,mint egy kincset őrzöm❤️

Egyébként ami fájdalmat tud okozni az orr meglegyintése vagy akár az orrba vágás még négy hónaposan is ill. még utána is,az nincs egyenes arányosságban az idő múlásával.Amikor az orr végleges állapotát látjuk,tehát már befejeződött a gyógyulási folyamat,attól még nagyon érzékeny tud lenni,idő kell neki,mire a műtét után annyira megnyugszik az orr,hogy kezdi bírni azokat a dolgokat,amik műtét előtt meg sem kottyantak neki.


Remélem,hogy kicsit sikerült megnyugodnod!☺️

32739. vinza
2023. júl. 8. 19:26

Sziasztok!


Nagyon örülök, hogy rátaláltam a csoportra mert már több napja nem hagy nyugodni egy kérdés. 😔


Van olyan köztetek akinek sikerült véletlenül megütnie/beütnie a műtött orrát? 😅


2023.02.17-én műtött Dr. Járai Tamás teljesen komplikáció mentesen, az altatás sem viselt meg. Azóta valóban türelem játék az orrplasztika. Miután levette a gipszet és pár nap után a tapaszokat is levehettem konkrétan az ájulás és a sírógörcs kerülgetett felváltva🥹😅 Nagyon bevolt dagadva, és nálam tökéletesen megjelent az, hogy napról napra változik az orr és megy le az ödéma, úgyhogy csak türelem és kitartás!

Én egyébként minden egyes héten csináltam képet profilból és szemből, hogy követni tudjam a változást😁

Nekem tökéletesen funkcionál, már a műtét utáni 2. vagy 3. napon szelelt mindkét orrom és hálistennek azóta is ritkán dugul be, de a tengervizes orrspray segíteni szokott.

Egészen jól ment mindent 2023.06.25-ig ahol egy esküvőn tánc közben véletlenül telibe orrba vágott az egyik vendég😞 Ott igazából fel sem fogtam hirtelen mi történt de borzasztóan fájt (szerencsére nem vérzett😥 E-mailben azonnal konzultáltam a Doktor Úrral, hogy ne aggódjak, ennyitől nem valószínű, hogy bármi elmozdult volna. (Röntgent is csináltattam a helyi sztkban eltörve nincsen)


Azóta furcsa érzéseim vannak az orromban, az orrhát néha bizsereg, bedagad az orrom oldala majd leapad, illetve egyszer-kétszer véres orrváladék is távozott. Az esküvő előtti heti képekkel összehasonlítva minden ugyanolyan mint az ütés előtt. Szerintetek minden rendben van és csak túlparázom a dolgot?


Nagyon köszönöm előre is a válaszokat!☺️

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook