Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nyaki tájékon merev izmok. Szédülés, hányinger, volt vagy van valakinek hasonló problémája? Milyen kezelést illetve gyógyszert kapott rá? fórum

Nyaki tájékon merev izmok. Szédülés, hányinger, volt vagy van valakinek hasonló problémája? Milyen kezelést illetve gyógyszert kapott rá? (tudásbázis kérdés)


2009. dec. 21. 16:39

A férjemnek van ilyen problémája. Röntgen szerint enyhe meszesedés ill. enyhe kopás is a nyaki csigolyáknál.

Neki a nyakmasszázs használ a leginkább, izomlazító krémmel. De most fizikoterápiára jár.

Nyakiverőér vizsgálatra csak január végére kapott időpontot.

Neki még javasolták a nyaki gyógytornát is.

18. Astaroth (válaszként erre: 17. - Agis)
2009. dec. 19. 10:30

Nem vagyok orvos, és szerencsére sok közöm nem is volt hozzájuk. Amit mondasz azzal egyetértek, mert egy tünetet, ezerféle betegség okozhat, DE én azért írtam le azokat figyelmeztetésnek, mert ezekről sokan nem tudnak, idehaza a meningitis-ismereteink nem annyira széleskörűek és ha jól megnézed, egy-két tünetet leszámítva, igencsak általános tünetei vannak, ennek a veszélyes betegségnek. Nem vészharangot akartam kongatni, de ha azok a tünetek, amiket leírtam tömegesen és egy időben jelentkeznek, akkor igenis orvos, még ha hülyének is néznek érte!

Egyetlen egy a biztos pont, a vörös foltok, de ha azok megjelentek, akkor már igencsak késő van, mert az már az apró belső vérzések jele.


Szóval a bejegyzés inkább tájékoztató, semmint "frászt-hozó" jellegűnek lett szánva. :)

17. agis (válaszként erre: 16. - Astaroth)
2009. dec. 18. 10:20
A laikus mindig a legrosszabra gondol, egy emlékfoszlány alapján próbál meg diagnózist felállítani, ez nem megy ilyen egyszerűen. Miden orvosi vizsgálat négy lépésből áll....
16. Astaroth (válaszként erre: 9. - Agis)
2009. dec. 18. 09:50

Nem állt szándékomban senkit se ijesztegetni, egyszerűen csak eszembe jutott az a kis papír, amit kint kaptam még Angliában a meningitis-szel kapcsolatban és ezek a tünetek voltak rajta (képekkel illusztrálva, ha kell akkor bescannelem). :P


Amúgy ha az orvos nem tud segíteni, akkor keressen egy jó sportmasszőrt. :)

15. a1baa7edcc (válaszként erre: 14. - 2934fa17dd)
2009. dec. 16. 17:36
Miert? Abszolut igaza van.
14. 2934fa17dd (válaszként erre: 13. - Agis)
2009. dec. 16. 15:52
Szépen megkérlek,hagyd el ezt a fórumot!!Köszönöm!!
13. agis (válaszként erre: 12. - 2934fa17dd)
2009. dec. 16. 15:49

Ha szerinted nem értek hozzá, az ár csak a te egyéni, szociális problémád. Javalltam egy kezelési módot, ha nem tetszik ugord át. Ha a saját orvosoddal is így viselkedsz nem tudom mit vársz tőle...hogy nekiálljon masszírozni?


Egyébként sem láttam a nyakadat, nem tapintottam, nem mozgattam át, lövésem sincs mi lehet..tudod erről szóla differenciáldiagnosztika mert egy tünet 100 betegség jele is lehet.


Nem baj, fújd a magadét, de ilyen stresszesen örülj neki, hogy csak a nyakadt merevedett meg, és nem kaptál infarctust.

2009. dec. 16. 15:46

Nem hisztizek gondolhatod!

És honnan veszed,hogy megrántottam!?Azt csak én tudom mitől fáj!De köszi a tippet!Bekenem magam tetőtöl talpig!!!

Én meg a helyedben nem szólnék hozzá olyan fórumhoz amihez nem értek!!

11. agis (válaszként erre: 10. - 2934fa17dd)
2009. dec. 16. 15:39

Juj de agresszív vagy. Első köben kend be piroxikámmal vag ybármilyen, drogériában kapható sportkrémmel...lehet csak megrántottad. Nem kell a legrosszabbra gondolni, mondom még egyszer.



Juj de hiszti szag van...:)

10. 2934fa17dd (válaszként erre: 9. - Agis)
2009. dec. 16. 15:34
Tényleg? Biztos!!!??????? Akkor valószinüleg a merev nyak gyógyithatatlan!? Majd akkor nyugszok bele ha minden létező gyógymódot kipróbálok,és semmi se segit! Majd a sirban elfogadom akkor már mindeggy lesz!!
9. agis (válaszként erre: 4. - Astaroth)
2009. dec. 16. 15:25

Miért ijesztgeted? Differenciáldiagnosztika nélkül én azt mondanám, hogy annyira idegesíti, hogy merev a naka (amit valszeg elalud) hogy azért van hányingere.


Nem kelle a legrosszabbra gondolni.


Bigyóné, én nem lennék az orvosod. El kell fogadni, hogy igenis, vannak dolgok, amin nem lehet segíteni.

2009. dec. 16. 15:03

Nekem nem annyira regen volt ilyen, es kiderult, hogy almomban nagyon csikorgattam a fogaim. Egy picit lazitottam lefekves elott es nyugiban mentem el aludni. Azota nincs problemam.


Persze nalad lehet mas is. A helyedben felkeresnem az orvost (en is azt tettem.)

2009. dec. 16. 15:01
Nekem csak futáskor van szédülés.Az orvos szerint el vannak meszesedve a nyaki csigolyák,de nem lett bebizonyitva.Azt mondta erősitsem a nyaki izmokat.Segitsenek tartani a fejemet.
2009. dec. 16. 15:01
Holnap elmegyek dokihoz,ha nem segit megmondom neki ,adja vissza az orvosi diplomáját!!!
2009. dec. 16. 14:59
Sokszor úgy érzem mintha markolná valaki a nyakamat!Annyira fáj!!!!
2009. dec. 16. 14:58

Erre nagyon figyeljen oda, mert ezek a meningitis jellemző tünetei.

Egyéb tünetek: bőrön vörös foltok, melyek nyomás hatására sem halványodnak el, bágyadtság, végtag fájdalmak, fényérzékenység, álmosság, koncentrációzavar, láz és azt hiszem még a nehéz légzés is.


Ha ezek közül több együttesen jelentkezik akkor azonnal forduljon orvoshoz!

2009. dec. 16. 14:56
Nekem szokott lenni, mozdulni sem tudok szinte. 5 napos injekciókúrát szoktam kapni. (Ugyanígy lobban be a derekam is.)
2009. dec. 16. 14:55
anyukámnak. de neki kiderült, hogy az egyik nyaki csigolyanyúlványa hosszabb, mint kellene, és az nyomja el az idegeket. nem tudnak vele semmit csinálni nála.
2009. dec. 16. 14:53
Nyaki tájékon merev izmok!Szédülés hányinger, volt vagy van e valakinek hasonló probélmája!Milyen kezelést illetve gyógyszert kapott rá?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook