Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tennétek, ha 2, 5 hónap után sem fizet ki a főnökötök? fórum

Mit tennétek, ha 2, 5 hónap után sem fizet ki a főnökötök? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
95. ginaanyus (válaszként erre: 94. - Manul)
2010. jan. 8. 10:53

Hát én eddig semmit nem írtam alá. A kilépő papírjaimat is postán kaptam meg, egy példányban.


Még nem sikerült elérnem a könyvelőt, ha lesz fejlemény megírom.

94. manul (válaszként erre: 93. - Ginaanyus)
2010. jan. 8. 10:49

Egyre figyel,ne írj alá semmi olyat,ami az ő álláspontjukat támasztja alá!Remélem a kilépőpaőírokat nem írtad még alá!

Az eljárás szabálytalan volt,ezért akarnak egyezkedni.

Nagyon megüthetik a bokájukat,ha nem hagyod annyiban!

93. ginaanyus (válaszként erre: 92. - Manul)
2010. jan. 8. 10:01

Több mint másfél éve bejelentve dolgoztam ennél a cégnél.

A kiléptető papíron az áll: közös megegyezéssel. Amiről persze én nem tudtam semmit.

Mivel hőzöngtem az irodavezetőnél, most hívtak telefonon, hogy 10 óra után hívjam fel a könyvelőt, s talán tudnak valamilyen megoldást ajánlani.

Gondolom félnek, hogy botrányt csinálok.

92. manul (válaszként erre: 91. - Ginaanyus)
2010. jan. 8. 09:32

Milyen alapon szüntették meg a munkaviszonyodat?

Mivel ez nem olyan egyszerű,ha már túl vagy a próbaidőn!

91. ginaanyus (válaszként erre: 90. - Szasz23X)
2010. jan. 8. 09:26

Hát nála nem alkalmazható ez a módszer. Először is, szinte elérhetetlen. Próbáltam már telón hívni, nem veszi fel. Az irodába meg nagyon ritkán jön be, meghatározhatatlan időkben. Azt sajna nem tudom megtenni, hogy minden nap beutazzak és ott üljek rá várva.

Egyébként azt üzente, hogy még ő tesz nekem szívességet, hisz igénybe vehetem a munkanélkülit, s ő meg lehetőséget ad arra, hogy feketén tovább dolgozzam.

Egyébként így bele gondolva, tudtomon kívül feketén dolgoztam nov. 1-től dec. közepéig.

S most is elvárnák, hogy dolgozzak így, hisz az irodából naponta hívogatnak, hogy miért nem termelek. Én viszont így nem merek dolgozni, mert a végén még én üthetem meg a bokámat. Bár az is igaz, hogy az a pénz most különösen jól jönne, hisz be kellene fizetnem az APEH-nek a járulékot, ha el szeretném intézni a munkanélkülit.

És igen, így még a vállalkozóit sem tudom újból kiváltani.

Szóval meg vagyok lőve.

90. Szasz23X (válaszként erre: 89. - Ginaanyus)
2010. jan. 8. 09:05

Kiverném a főnökömből....

De tényleg, őszintén mondom. Rohadjon meg az ilyen. És ugye mivel visszaadtad a vállalkozóit, most kiváltani sem tudod... PF :S

2010. jan. 8. 09:03

Jelentem, a főnököm kifizetett, még decemberben. De csak annak hatására, hogy elmentem hozzá a fél családommal, s megfenyegettem, hogy pokollá teszem az életét. Még a boltba se fog tudni elmenni, mert megyek utána, és kikiabálom, hogy tolvaj, csaló.


Egyébként nagyon felháborít, hogy mit meg nem engednek maguknak egyes munkáltatók. Én most is pórul jártam.

A történet a következő:

Sok évig mint egyéni vállalkozó dolgoztam. Aztán ezt abba hagytam családi okok miatt, s elhelyezkedtem. Vagyis bejelentett fő állásom lett. Könyvelő tanácsára viszont a vállalkozói igazolványom nem adtam vissza, mert szerinte egyszerűbb, ha így szüneteltetem, mintha újat váltanék ki ha esetleg megint szükségem lesz rá.

Nem is volt ezzel semmi gond.De azért 2009.dec. 1-el mégis visszaadtam a vállalkozói igazolványom. Úgy éreztem, hogy most már biztos nem lesz rá szükségem.

A bejelentett munkámat itthonról végezhettem, s havonta csak 1-2 alkalommal kellett bemennem az irodába.

2009. dec. 17.-én szintén bementem, s beszélgetés folyamán kiderült, hogy valamit üzent nekem a főnöknőm. No gyorsan felhívtuk a könyvelőt. Ekkor estem pofára. Közölte velem a könyvelő, hogy október 31-el megszűnt a munkaviszonyom. Vagyis onnantól még egy hónapra érvénybe lépett a vállalkozóim. Mondanom sem kell, felháborodtam, hogy ezt csak véletlenül tudtam meg. Kértem, hogy akkor legalább adják oda a papírjaimat. Ezt dec. 23.-án postára is adták.

Az ünnepek miatt csak ez év jan. 4.-én tudtam jelentkezni a munkanélküli központban. Ott megkaptam a listát, hogy milyen papírokat kell még beszereznem. Köztük van egy APEH igazolás is, hogy fizettem a járulékokat. Elmentem hát az APEH-be, de ott közölték, hogy csak akkor adják ki az igazolást, ha 2009. novemberére is befizetem a kb. 40 ezer ft. járulékot. Hát ezt sajna nem tudom megtenni. Enélkül viszont nincs igazolás, s az igazolás nélkül még munkanélkülit sem kapok.

Fogalmam sincs mit tegyek.

Ti mit tennétek a helyemben???

88. 3c0814215c (válaszként erre: 87. - Ginaanyus)
2010. jan. 8. 09:00

Közben azért dolgozom is, tisztességes, megbecsült értékteremtő munkát.

Nem csak munka közben zavarnak a telefonok, hanem a pihenésben, kikapcsolódásban, szórakozásban is.

2010. jan. 8. 08:48

Aki olvassa ezt a fórumot, bizonyára észre veszi, hogy egy időben elment más irányba. Komoly támadásokat kaptam a munkám miatt egy illetőtől.

Nos én rájöttem, miért zavarják őt annyira a telefonok "munka" közben. Azért nem ér rá foglalkozni velük, mert szinte egész nap különböző fórumokba írogat. Nagyon sok helyen találkoztam a nevével, s látom, hogy mikor írja a hozzászólásait. No ennyit erről.

86. MelcsikeK (válaszként erre: 83. - 673567bc24)
2010. jan. 8. 07:49
Ez jó!:-)
2010. jan. 8. 07:49

Mit tennék?Hát:Először is biztos neki is van egy spiclije vagy talpnyalója,nevezzük inkább így.Beszélgess vele és kösd a lelkére vissza ne mondja semmiképpen,mert ez kellemetlenségeket okozhat.Aztán kezd el szépen APEH,Munkaügy...ügyvéd jóbarát...De hangsúlyozd,hogy ez titkos ám,de még mondjuk van 2 hete,hogy kifizessen.

Na ez nekem bejött.Még Túlórapénzt is kaptam,pedig egy percet sem dolgoztam tovább!

84. manul (válaszként erre: 80. - 3c0814215c)
2009. dec. 17. 15:07
Milyen leleményesek!Ezt még nem is hallottam!Engem általában a Zepter szokott zaklatni,azzal,hogy töltsem ki a szelvényét és tuti nyerek.Egyszer behúztak a csőbe,nyertem egy csomagot,de azt csak az árubemutató után adták át,amin rám akartak sózni egy több százezer forintos edénykészletet.A nagy nyereményt pedig olyan stílusban vágták hozzám,hogy "kedvesen" visszaadtam!
2009. dec. 17. 11:55

engem sem fizetett ki 2 hónapig!

Elmentem a lakására,2 verőlegénnyel!Egyből megadta! :)

2009. dec. 17. 11:54

Nagyon arik vagytok.

Tudom én is, hogy sajna nem jó híre ennek a fajta munkának.

Viszont a kérdés az volt:

"mit tennétek, ha a főnökötök 2,5 hónap után sem fizet ki?"

Ebben a fórumban szívesen olvasnám, ha erről is megírnátok a véleményeteket.

81. Toprengo (válaszként erre: 80. - 3c0814215c)
2009. dec. 17. 11:13
Nagyon durva
2009. dec. 17. 11:02
Felhívtak egy internetes adatbázistól- ahova soha nem regisztráltunk- ADATEGYEZTETÉS céljából. Leegyeztettük a cégadatokat, majd megkérdezte a hölgy mehet-e tovább a hirdetés ezekkel az adatokkal. Egyből rákérdeztem mennyibe fog ez nekünk kerülni. Kinyögte hogy az első évben ingyenes volt, de mostantól kedvezményesen évi ötvenezer forintért maradhatunk bent az adatbázisban. Ha nem kérdezek rá a díjra, nem is mondja, csak küldik a számlát.
2009. dec. 17. 09:31

Azért az sem semmi, amikor felhívják vezetékes telefonon apukámat, amit anyukám vesz fel és 10 percig bizonygatják, hogy apu beregisztrált egy oldalra és onnan keresik (ha jól emlékszem) biztosítással kapcsolatban.

A poén az a dologban, hogy apukám azt sem tudja, hol kell bekapcsolni a gépet és utoljára akkor ült számítógép előtt utoljára, amikor irodában dolgozott. És azt már min. 10 éve volt.


És szinte minden nap szól a telefon, hogy nyertünk egy nyaralást :D

2009. dec. 16. 12:31

Sziasztok!

Mindkettőtökkel egyetértek, de IGSz.-nek a véleménye közelebb áll hozzám.

El is mesélem, miért.

Az utóbbi hónapokban többször előfordult, hogy biztosítótól hívott fel ügyintéző, és hosszú percekig ecsetelte, miért kellene ezt meg azt a biztosítást választanom. Közben a kisfiam vártam, hogy pelenkázzam, etessem, stb. Eleinte nem akartam bunkó lenni, és türelmesen hallgattam, de miután ez egyre gyakoribb eset lett, és az ügyintézők hosszú percekig feltartottak engem feleslegesen, hiszen nem akarok biztosítást kötni, egyre feszültebb lettem amiatt, hogy ilyesmivel zaklatnak.

De ez még nem minden.

Pár hete megint elkezdett valaki hívogatni egy rejtett számról (ez is felháborít), és képzeljétek, be se mutatkozott, hanem ahogy én beleszóltam a telefonba, ő letette. Ez napjában 3-4-szer megismétlődött, és sokáig hívogatott így az illető. Rettenetes érzés volt, és nem tudtam mit kezdeni vele! Egyre idegesebb lettem, és amikor már sokadjára hívott fel az illető, és csodák csodája bemutatkozott - persze, hogy biztosítást akart kötni! -, mérgesen mondtam, hogy nem érdekel, és ne zaklasson tovább.

Elhihetitek, hogy nem akarok senkit elítélni, aki ilyen jellegű munkát végez, mert sosem tudhatom, én mikor kényszerülök rá, de ami sok, az sok!

Mára annyira elegem lett az ilyen jellegű telefonálásokból, hogy azt el se tudom nektek mondani.

Szerintem is zaklatás a magántelefonon való hívogatás.

77. 3c0814215c (válaszként erre: 76. - Ginaanyus)
2009. dec. 15. 22:31

De ha én nem akarom felvenni a kapcsolatot...

És tudom hogy nem csak én. Mások sem. Sokan vagyunk.

Miért olyan nehéz ezt megérteni?

2009. dec. 15. 22:26

A levelet, a telefont és a kommunikáció egyéb fajtáit többek között azért fejlesztik mind a mai napig, hogy az emberek könnyebben fel tudják venni egymással a kapcsolatot. Hogy ebből bármilyen kapcsolat kialakul-e vagy sem, az csak a két félen múlik.

Azért én nem lennék ennyire elutasító. Könnyen lehet, hogy valamikor épp arra lenne az embernek sürgősen szüksége, amit egy telefonmarketinges kínált valamikor.

Ha nyitottak vagyunk, csak a saját dolgunkat könnyítjük meg.

75. 3c0814215c (válaszként erre: 73. - Ginaanyus)
2009. dec. 15. 22:25

Nem teszek ilyet. Megtalálnak e nélkül is.

A levéllel egyébként személy szerint nekem nincs problémám. Nem érzem zaklatásnak. Mindenki küldhet amennyit akar. A többit bízzák rám. Majd én eldobom bontatlanul. :)

74. manul (válaszként erre: 71. - 3c0814215c)
2009. dec. 15. 22:25
Basszus nincs sok lehetőséged,tekintve,hogy egyre jobban támad az infrastruktúra,sok helyen épül a csatornahálózat!:DDDDDDDDD
73. ginaanyus (válaszként erre: 70. - 3c0814215c)
2009. dec. 15. 22:20

Lehet, hogy Te meg az ügyfeleidet zaklatod a leveleiddel.

Arra még nem gondoltál, hányan dobhatták már mérgesen a kukába a leveleidet? Közbe persze szidva azt, aki ilyenekkel zaklatja őket.

Ugyanis a kéretlen levél is a zaklatás egy bizonyos formája. Úgy hogy Te sem vagy különb nálam.

72. manul (válaszként erre: 70. - 3c0814215c)
2009. dec. 15. 22:13
A mi cégünk sittszállítással foglalkozik.Történt egyszer,hogy az egyik hírdetési újság üzletkötője felhívott,és el akart adni nekünk egy fél oldalas hírdetést.Na a vége az lett,hogy mi köszöntük szépen nem kértük,de ő viszont lebontatta és elszállíttatta velünk a régi házát!
71. 3c0814215c (válaszként erre: 66. - Manul)
2009. dec. 15. 22:10
Akkor inkább szippantósnak :)
70. 3c0814215c (válaszként erre: 64. - Ginaanyus)
2009. dec. 15. 22:09
Nem azért teszem közzé a számomat hogy marketinggel zaklassanak idegenek, hanem hogy az ügyfeleim elérjenek.
69. 3c0814215c (válaszként erre: 63. - Ginaanyus)
2009. dec. 15. 22:08
Nem lenézem, hanem haragszom rájuk, mert zavarnak. Megzavarnak a munkámban, beférkőznek a magánszférámba, és nem tudok ellene tenni semmit.
68. manul (válaszként erre: 65. - Russodebby)
2009. dec. 15. 21:59
Persze,mert a nagy cégek eladják az adataidat az ilyen jellegű vállalkozásoknak egy kis plussz profit reményében!Pl.:hitelt igényelsz,adatlapon megadod a számodat,abban biztos lehetsz,hogy rövid időn belül zaklatni fognak biztosítással kapcsolatban!
67. ginaanyus (válaszként erre: 35. - 3c0814215c)
2009. dec. 15. 21:53

Azért arra kíváncsi lennék, észre vetted-e miről is szól ez a fórum?

Csak hogy tudd:

leírtam, hogy vannak olyan arrogáns cégvezetők, akik csak kihasználnak másokat, dolgoztatnak, aztán meg nem akarnak fizetni.

No én arra lettem volna kíváncsi, hogy mások mit tettek volna a helyemben, hogy megkapják az elvégzett munkájukért a pénzüket.

Örülnék, ha a továbbiakban erről a témáról szólnának a hozzászólásaid.

Ha mások munkáját akarod kritizálni, szerintem

egyszerűbb ha új fórumot nyitsz ezzel kapcsolatban.

De felőlem maradhatsz is. Engem nem zavar. Csak elkönyvelem, hogy vannak ilyen, meg olyan emberek...

66. manul (válaszként erre: 62. - 3c0814215c)
2009. dec. 15. 21:40

Ez így van,és nem is csináltam sokáig.Amúgy nem telemarketing volt.Én nem vagyok alkalmas erre!De ez a tapasztalat tanitott meg arra,amit már leírtam korábban.

Szégyen ide-szégyen oda,régebben én is arogáns voltam,mert idegesítettek és lenéztem azokat,akik ezzel foglalkoznak,de mindenki kerülhet olyan helyzetbe,amiben kényszerpályára kell állnia!

A legnagyobb tiszteletem mellet megemlíteném,hogy akár Te is!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook