Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Tapasztalatok a kineziológiai kezelésről? fórum

Tapasztalatok a kineziológiai kezelésről? (tudásbázis kérdés)


2011. febr. 12. 07:26
Engem anyukám vitt el, még 14 éves koromban. Határozottan állíthatom, hogy nem hittem benne (lázadó kamaszként :D ) Mégis segített!
11. szimba (válaszként erre: 4. - Kacago325)
2011. febr. 12. 06:59
Hát igen. Ha hinni kell benne, akkor ott már valami nem kerek. :)
2011. febr. 11. 19:21

Tudományos tapasztalatok.


Az alkalmazott kineziológiát elméleti és empirikus alapokon is vitatják és áltudománynak tartják.


A rendelkezésre álló adatok nem támogatják a használatát szervi bajok diagnosztizálására.


Az eddigi független és megbízható tesztek negatív eredményt hoztak.


Képviselőik különféle diagnózist állítottak fel ugyanazokról a betegekről a tápanyagok hiánya és egyensúlya tekintetében. Ezek a diagnózisok nem feleltek meg a beteg vérképének. A javasolt gyógyászati beavatkozás eredménye nem volt jobb, mint a placebo hatás.


Egy átfogó vizsgálat megállapította, hogy az alkalmazott kineziológia képtelen meghatározni, hogy a fogászati betegek mely fogászati anyagra érzékenyek. Eredményeik nem voltak jobbak, mint a véletlen találgatás.


Az izomból a betegségre való következtetés megbízhatatlan, ami nem véletlen, hiszen az izommozgás és gerincmanipuláció közötti kapcsolat véletlenszerű jelenség.


Darázsméregre rendkívül érzékeny betegek izommozgásának alapján után az alkalmazott kineziológia négy képviselőjének el kellett döntenie, hogy a rendelkezésükre bocsátott üvegben sós víz vagy darázsméreg volt. A kísérlet az alkalmazott kineziológia szempontjából kudarccal végződött. A cikk megállapítja, hogy az alkalmazott kineziológia eredményei ebben a tekintetben nem jobbak a találgatásnál.


Egy áttekintő elemzés az International College of Applied Kinesiology által publikált 20 tanulmányról azt a következtetést vonta le, hogy azok egyike sem tartalmaz elfogadható színvonalú statisztikát, így eredményeiket nem lehet érvényesnek tekinteni.


Az alkalmazott kineziológia két vezető képviselője által készitett áttekintés kritikai vizsgálata azt állapította meg, hogy az alkalmazott kineziológia eredményességét mutató tanulmányok érvényessége nem létező, így ennek alkalmazása a klinikai gyakorlatban nem javasolható.


Az American Speciality Health klinikai bizottsága arra az eredményre jutott, hogy az alkalmazott kineziológia nem tudta bizonyítani klinikai hatékonyságát, a szakma által nem elismert, veszélyt jelent a beteg számára mind egészségügyileg, mint a betegbiztonságot tekintve, mert a kezelés helyettesítésére ösztönöz és önkényesen állapít meg diagnózist. A tudományossága valószínűtlen.


(wikipédia)

2011. febr. 11. 15:56
Nekem is sokat segített, egyértelműen pozitív hatása volt már egyetlen kezelésnek is. Több problémakörre is igénybevettem már. Ajánlottam másoknak is, akiknek szintén használt. Én is csak javasolni tudom, érdemes megpróbálni!
2010. dec. 12. 12:05

Szia!


Én is nemrég voltam és nekem is nagyon nagyon sokat segített! Csak javasolni tudom!

2009. dec. 15. 13:02
Nem egyformák a kineziológusok sem. Akinél én voltam, sok módszert alkalmazott, nekem 1000 %-ban segített. Mikor elköszöntem tőle, megéreztem a szeretetmelegét saját magamban. Fantasztikus érzés volt! Pedig mindig két lábbal álltam a földön, nem hittem az ezoterikában, mégis úgy segített, hogy nem volt semmi hókusz-pókusz.
2009. dec. 15. 12:45
Voltam 2x de kicsit kételkedem, de azért volt pozitív hatása.
2009. dec. 15. 12:43

Szia!


Én pont ma megyek az első kezelésre. Akiknél érdeklődtem, csak jókat tudtak mondani a kineziológiáról.

2009. dec. 15. 12:43
Én voltam már 2x de nekem nem annyira jött be.Lehet hogy én nem hiszek eléggé benne.Mert sok ember meg esküszik rá.
3. Depike (válaszként erre: 2. - 407cb8b578)
2009. dec. 15. 12:42
Szia! Én voltam, egyszer, a kezelés majd 2,5 órát tartott, és nekem használt már az az egy is. Eleinte humbugnak hittem, de aztán a végére - miután gyakorlatokat is végeztetett velem - meggyőzött, hogy hasznos volt.
2009. dec. 15. 12:41
Arra lennék kíváncsi használt a kezelés és hosszú távon hozott-e eredményt?
2009. dec. 15. 12:29
Tapasztalatok a kineziológiai kezelésről?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook