Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 35 vagyok és pattanásos az arcom.Van valakinek használható tanácsa? fórum

35 vagyok és pattanásos az arcom.Van valakinek használható tanácsa? (tudásbázis kérdés)


1 2
33. gulyasanitu (válaszként erre: 30. - L.agnes)
2010. márc. 28. 22:21

Én csak simán rácseppentek 1 cseppet az ujjamra és rákenem a pattira!

Pont ma áradozott a kolleganőm hogy milyen hatásos volt számára is!

32. Anyky
2010. márc. 28. 20:47

Sziasztok!

Én is nagyon sokat küzdöttem a pattanásaimmal, 30 felett is. Végül magán bőrgyógyászhoz fordultam, aki egyből a Roaccutan tablettát ajánlotta. Fél évig szedtem (napi 20mg), teljesen rendbe tett, és nemcsak a pattanásaim tűntek el, de a bőröm határozottan szebb lett, valamint a hajam sem zsírosodik olyan könnyen azóta. Már jó ideje nem kell szednem, és valóban nem térnek vissza a kínzó pattanások. Bárcsak én is előbb ismertem volna ezt a gyógyszert! A gyógyszer szedése óta nem használok semmilyen egyéb kozmetikumot, csak hidratáló krémmel kenem az arcom naponta egyszer, de semmi több. Igaz, nem is sminkelem magam, így az sem károsítja a bőröm. Teljesen természetes életet élek azóta. És a pattanások nélkül nőtt az önbizalmam, és szívesebben megyek társaságba is.

Mindenképp keress egy dokit, mert anélkül csak gyenge próbálkozásaid lehetnek, amik esetleg ideig-óráig még hatásosak is, de végleges megoldást a vényre kapható gyógyszerekkel lehet elérni.

2010. márc. 28. 14:34

Szia, én is 35 éves múltam és rengeteget küzdöttem a pattanásaimmal. Egészen kb fél évvel ezelőttig. Életem során beleestem ugyanis abba a tipikus hibába, hogy minden jól hangzó krémet és egyéb kencét ki akartam próbálni, hátha jó lesz valamelyik. Mivel állandóan összevissza kenegettem az arcomat, így egyre rosszabb lett. Erre kb egy éve döbbentem rá, amikor férjem elkezdett morgolódni, hogy már nem férünk el a sok majdnem teli krémes tubustól, az arcom meg nem szépül..... Szóval kiválasztottam magamnak egyet a sok krémből, ami jónak tűnt és megfogadtam, hogy kitartok mellette. Voltak rosszabb periódusok, de akkor sem cseréltem le a kiválasztott krémet és meglett az eredménye. Pár hónapja már az a feltűnő, ha néha jön egy pattanásom és nem az, ha valamelyi eltűnik :).

A válaszott krémem nem egy drága valami, ezért gondolom azt, hogy inkább az segített, hogy nem cserélgettem összevissza, mint előtte.

Mire az arcom kitisztult, addigra a nőgyógyász felírta nekem a Cypromix nevű fogamzásgátlót, ami szerinte a Diane megfelelője. Azt szedem már négy hónapja, de az első javulást addigra már elértem, ez esetleg csak szinten tart....majd kiderül, ha abba kell hagynom.

30. l.agnes (válaszként erre: 27. - Gulyasanitu)
2010. márc. 28. 14:10

Szia.


ezt a teafaolajat hogyan használod? Az egész arcodat bekened vele? Bocsánat, csak én is elég elkeseredetten keresek megoldást a pattanásaimra :(

29. era06 (válaszként erre: 21. - Juca78)
2010. márc. 28. 13:27

Pattanásokra jó a cink tabletta is.

A kenceficékben is ez van. A teafaolajjal együtt csak jobb lehet.

28. era06 (válaszként erre: 27. - Gulyasanitu)
2010. márc. 28. 13:22

Köszi szépen. Azt hittem ezt csak a gyógyszertárban kapható.

Az aromaxosat szoktam használni,de azt nem láttam ráírva, hogy mennyi %-os.

27. gulyasanitu (válaszként erre: 25. - Era06)
2010. márc. 28. 13:12
100%-os gyógyszerkönyvi tisztaságú,így szokták mondani,azt jelenti nem higított silányabb változat.Én 900ft körül vettem a rossmanban.Igy kérd:ausztrál teafaolaj 100%gyógyszerkönyv tisztaságú,ez biztos nem gagyi!
26. Juca78
2010. márc. 28. 12:51

Tescoba vettem 100%-os Aromaxosat,(800 Ft)

Átkentem vele az arcomat, és gyorsan enyhült a pirosodás:)

Olvastam róla, és rengeteg mindenre jó:))A kisfiam fogfájása is megszünt, párologtatóba is raktam. Asszem nem először vettem ilyet.

Köszönöm szépen a tippet :)))

25. era06 (válaszként erre: 22. - Gulyasanitu)
2010. márc. 28. 11:12
Milyen a gyógyszertári tisztaságú? hogyan kell kérni, van valami külön neve.
24. Juca78 (válaszként erre: 22. - Gulyasanitu)
2010. márc. 28. 10:58

Köszi a gyors választ:)

mindenképp kipróbálom

2010. márc. 28. 10:56

boccs tele van helyesírási hibákkal:

párologtatásra,csepegtetem,fiam

2010. márc. 28. 10:55

Teafaolaj!Keress rá!Rengeteg mindenre használom!

Pérologtatás,lábgomba,lábszag,herpesz,öblítőbe csepegteteg,testápolóba a foam eccémájára verhetetlen,a férjem samponjába korpásodás ellen csúcs,elbújhat az összes méregdrága cucc.Nekem ez a csodafegyverem!Gyógyszertári tisztaságÚt vegyetek!

21. Juca78
2010. márc. 28. 10:45

Lányok nekem is segítsetek valami jó tanáccsal!

Nekem tini korom óta pattanásos a bőröm, és én is úgy vagyok, hogy 30 évesen még csúnyább! Megpróbáltam mindent: teát, sörélesztő tablettát, krémeket, szappanokat, amik erre jók, de semmi eredmény, azoktól még jobban kijöttek.

Mintha kifordított lennék.

20. 5e48d37001 (válaszként erre: 18. - Mézgapaula)
2009. dec. 16. 09:57

Köszi a választ.Most fogok leállni januárban a dianevel,de úgy,hogy a bőrgyógyászom a yadinet írja fel még pár hónapig a diane levezetéseként,azért,hogy a hajhagymáim nem kapjanak offot és ne ritkuljon meg a hajam.Plussz nem egy nővel beszéltem akiknek totál megritkult a hajuk a tabletta után.Nem hullott nekik feltűnően csak nem nőttek új hajszálak olyan ütemben mint amilyen ütemben hullott.

Ezért kérdeztem,mert Ém most gyógyszer leállás előtt álok.Köszi!

19. globus
2009. dec. 16. 09:51
A bőrgyógyász első körben góckutatást javasol: gégészet, nőgyógyászat, labor, fogászat.
18. mézgapaula (válaszként erre: 13. - 5e48d37001)
2009. dec. 16. 09:44

Szia, ez jo kerdes, mert most is mintha ritkulna a hajam, bar szerintem nem hullik jobban, talan csak vekonyodik, lehet, hogy a Yadine elhagyasa miatt? Neha amugy nagyon hullik, bar most, hogy belegondolok, az utobbi 1 evben ezt nem figyeltem meg. Szoval szoros ok-okozati osszefuggest nem tudok felmutatni, de lehetseges:-)

A Sotret egyebkent megegyezik a Roaccutannal, en ezeket nem mertem kiprobalni, de akinel nagyon sulyos a helyzet, en is csak ajanlani tudom.

17. 5e48d37001 (válaszként erre: 15. - 81Krisztina)
2009. dec. 15. 20:14

Szia:)

Nekem nincs bőrproblémám,de a topikindító biztos talál használhatót ebbe az infóba is.

16. agis
2009. dec. 15. 15:58
Sörélesztő...napi 2 szem, legalább 2 hónapig szedni kell....helyrejön tőle a bőr.
15. 81Krisztina (válaszként erre: 14. - 5e48d37001)
2009. dec. 15. 15:37

Szia!

Igazából nem saját tapasztalat, egy unokatesóm volt nagyon durván pattanásos 28-30 éves koráig. Nagyon mély, gyulladt pattanások voltak és már az utcára is szégyellt kimenni. Mindenfélét kipróbált, krémet, ecsetelőt, fogamzásgátlót, teákat aztán amikor abbahagyta ezeket mindig egy-két héten belül újra kezdődött. A végén beadta a derekát, és elment egy teljes kivizsgálásra ahol kiderült hogy egy bizonyos bélfertőzése és emésztési problémája van, ami ilyen dolgokat produkál, jelzi a szervezetnek hogy nem működik valami. kapott gyógyszeres kezelést, diétázott és gyönyörűen rendbe jött a bőre. természetesen azért mai napig odafigyel az étkezésére, illetve hogy mit ken magára.

Akkor azt mondták neki hogy ami a bőrön elváltozás ként jelenik meg az esetek 80%-ban emésztési, pajzsmirigy működési vagy hormonális probléma.. Szerintem érdemes utána járnod és egy ilyen kivizsgálást megcsináltatni.. Ha neked is hasonló a kiváltó ok akkor egy dietetikus segíteni fog neked.

14. 5e48d37001 (válaszként erre: 3. - Csipotka)
2009. dec. 15. 14:43

Szia!

Sajnos ez az állapot arra utal,hogy a bőrőd érzékenyebb az androgénekre vagyis a férfi hormonra.

A barátnőm szedett egy Sotret nevű gyógyszert ami nem hormonális fogamzásgátló.Kifejezetten pattanásos,miteszeres,faggyús bőrre van.Csak ősztől tavaszig lehet szedni.Bőrgyógyász írja fel.8 hónapos a kúra,az Én mbrátnőm 34 évesen kezdte el szedni,és 14 éves kora óta csúnya pattanásos volt a bőre,de ez a gyógyszer még a heggeket is elmúlasztotta.Fél éve járt le a kúra,most 35 évesen 1 darab patti sincs az arcán.

Remélem tudtam segíteni

13. 5e48d37001 (válaszként erre: 7. - Mézgapaula)
2009. dec. 15. 14:38

Szia:)

Engem az érdekelne,hogy a diane és a yadine abbahagyása után nem jelentkezett-e nálad hajhullás.Előre is köszönöm!

2009. dec. 15. 12:55

Nekem soha nem volt ilyen gondom, egészen 3 évvel ezelőttig. Nagyon ronda lett az arcom, akné szerű "dolgok" lettek rajta. :)Egészen lent még az állam alatt is. Voltam bőrgyógyásznál is,egy csomó mindent kipróbáltam, de semmitől sem lett jobb. Nagyon ronda volt. Nekem egy dolog vált be,ez egy francia termék. LaRoche Posay Affaclar A.I. (larospozé effelklar A.I.) Csak azért írtam le így is, mert lehet nem jól írtam először.

Ez sem olcsó, de sokáig elég.

2009. dec. 15. 11:27
Nem két fillér (de nem is halálosan drága), de megérte, hogy soha ne legyen már ezzel gondom. :P
2009. dec. 15. 11:26

Nekem 19 éves koromban volt durván pattanásos a bőröm. Magánbőrgyógyászhoz fordultam (mert az SZTK-s csak azt mondta ecseteljem és kész, dehát mit sem ért).

A magánorvos felírta a Roaccutan nevű gyógyszert, amit fél évig kellett orvosi ellenőrzés mellett szedni. Úgy megszűnt a probléma, hogy azóta sem tért vissza. :D

2009. dec. 15. 11:00
Próbáld meg a teafaolaj szappant(nem a folyékony szappant) csak azzal mosd az arcod és szerintem "A" vitamint írass fel a bőrgyógyásszal. Fogamzásgátlót is szoktak felírni állítólag az is segíthet.
8. milochou (válaszként erre: 7. - Mézgapaula)
2009. dec. 15. 10:55
a hormonok miatt lehet pattanàsos a böröd, de persze ez több dologtol is függ. A fogamzàsgàtlo tényleg segithet. Keress fel esetleg egy olyan kozmetikust, aki hollisztikus kozmetologiàval dolgozik, hàtha tud segiteni...vagy màsik megoldàs a börgyogyàsz.
7. mézgapaula (válaszként erre: 5. - Csipotka)
2009. dec. 15. 10:50
35 ev felett a dohanyzas es a fogamzasgatlo egyutt mar noveli a trombozis kockazatat. De amugy tenyleg teljesen hatasos, de csak az emlitett ketto. Bar en amikor a Dianet szedtem, nagyon szep lett a borom, de az abbahagyasa utan soha nem latott erovel tortek elo ujra a pattanasok. Most 1 evig a Yadinet szedtem, 1 honapja hagytam abba, eddig meg minden O.K., kivancsi vagyok, mi lesz hosszu tavon.
2009. dec. 15. 10:49
Próbáld meg a csalán teát. Inni is, meg töröld át vele a bőrödet. Én is hasonló cipőben járok: harminc évesen ragyásabb vagyok, mint egy tini. Nekem ez a csalán dolog bejött. Csak utána ne felejts el hidratálni.
5. Csipotka (válaszként erre: 4. - Mézgapaula)
2009. dec. 15. 10:33
Szia! A dohányzást 19 napja hagytam abba, ebből az apropóból kerestem meg a hoxa-t. Szükségem volt hasonszőrű emberek tanácsaira. Egyébként lehet hogy a fog.gátló jó tanács, lehet hogy megpróbálom.
2009. dec. 15. 10:30
Szia, ha nem dohanyzol, a megoldas a fogamzasgatlo: Diane 35 vagy Yadine tablettat irass fel.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook