Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hiperaktív a gyerekem fórum

Hiperaktív a gyerekem (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
1398. evenstar
2010. nov. 2. 19:40

Zsolt :) olvastam hogy jó eszű vagy, magas IQ... Ezért, ha szellemileg fáradsz le az nem segít?? Írtad hogy sportolsz, de az testileg fáraszt le, de neked az agyad ami meg nem áll. Programozás, vagy informatika, vagy bármi ami az agyat mozgatja meg az tuti jobb lenne neked mint a sport. Mert a sport lehet egészség, erő, de van hátránya is, hogy sok a sérülés , a kopás. Mit szólsz? :)

Mellesleg attól még hogy valaki felnőtt még nem jelenti azt hogy helyesen cselekszik! :) Amiket írtál abból kiderült számomra hogy Te lelkiismeretesebb, és felelősségteljesebb vagy mint a szüleid :) Ne szomorkodj majd lesz aki észrevesz és figyelmet kapsz Tőle és az nem feltétlenül a szülők lesznek.

Ne tedd magad tönkre azzal hogy bánkódsz, rajtuk változtatni nem tudsz! De fiatal vagy és előtted van még annyi minden! Tessék magaddal foglalkozni :);)

1397. Cs.Zs.
2010. nov. 2. 09:58
Nem fog menni, gyerekkorom óta ezzel a dög depresszióval küzködöm, meg hiperaktivitással? Vagy csak menekültem. Gyerekként nem tudtam, hogy ez az. A gyógyszer nem használ. Mindenáron le akartam győzni sporttal, de már ne megy. Apám az egészségesebb gyereket választotta, még rátett pár lapáttal a betegségemre. Anyám engem választott egy idő után, de aztán eldurvult a viszony köztünk, ahogy kezdtem okosodni. Van más is, amiről nem én tehetek, csak én szopok miatta. Betegen ne vállaljon senki gyereket, mert szenvedni fog a gyerek. Ilyennel nem kísérletezik egy épeszű ember. Nem kérek apám "gyereidetakarodj" stílusából, és senkiéből aki ilyen. Nagyon rossz így élni, csak fokozza a betegséget. Én ebben a világban nem szeretek élni. Apámat a saját apja nem tudta megnevelni, én magamat neveltem, egy idő után. Nem tudtam a családomat eldugni a világ szeme elől, elvileg négy felnőtt ember. Szétment a család. Voltak ma reggel itt, de már nem ugyanaz. Semmiről nem tudunk beszélni. Tesóm már hordja ide a nőjét, amikor akarja. Nem bírok velük. Igen, és akartam valamiféle rendet tartani ebben a családban, de nem lehet. Belebetegedtem. A munkahelyeim meg bekaphatják, tudhatták volna, hogy egyszer nekem kell felnőnöm, én vagyok az idősebb testvér, de csak baszogattak. A szülőkkel ugyanígy voltam.
1396. evenstar
2010. nov. 2. 08:44
Embereket nem lehet megváltoztatni :) Hiába szeretnéd nem fog menni! Sokszor egy idegennel jobban kijön az ember mint a családtagokkal! Ez általában így van! Ne szomorkodj ne élj a múltban próbáld meg az élet apró örömeit nézni és ne mindig bánkódva! Légy optimista mert olyan rövid ez az élet hogy így éld le...! Hidd el nem okoskodni akarok neked csak tudom hogy nem jó így élni! Változtass rajtad áll foglalkozz azzal ami fontos és ne is vedd tudomásul azt ami bánt. Hisz minek vennéd ha esély nincs rá hogy változzon valami? Mint már mondtam magadnak felelj meg ne másnak ha várod nem biztos hogy megkapod! Ilyen az élet Sajnos! De te tudod úgy formálni magadban hogy könnyebb. Ne élj mindig bánkódva!
1395. Cs.Zs.
2010. nov. 1. 10:15
Az emberek akkor kapnak észbe, amikor baj van, de most sem kaptak még észbe. Kellek én valakinek? Nem.
1394. Cs.Zs.
2010. nov. 1. 10:00
Valószínűleg örökletes depresszióm van, de ezt egy kisgyerek nem tudhatja, csak bőg. Nem tudok a fenekemen ülni a hiperaktivitást is örököltem, nem tudom kitől. Azt hittem, életem végéig sportolni fogok, éreztem, hogy muszály, de nem megy, elkopott a testem. Nem bírok a három családtagommal. Nem egy gyerek feladata, hogy nevelje az öccsét. Most is azt csinál amit akar, csak én vagyok kutyaláncon, apám oszt, de már régóta. Nem kellek neki. El kellene fogadnom, de nem megy.
1393. Cs.Zs.
2010. nov. 1. 09:49
A legújjabb, hgy a tesóm elakar menni albérletbe, pedig nem bántom, közben én itt vagyok depressziósan, munkanélkülin. Köszönöm szépen!
1392. Cs.Zs.
2010. nov. 1. 09:48
Szia! De igenis vártam elismerést mert a belemet kidolgoztam a munkahelyeimért. Igenis vártam az elismerést ithon mert mindent megtettem, a békességért, és hogy a három családtagomnak jó legyen. Kihúzták alólam a talajt. Én vagyok az idősebbik testvér, engem besztattak. Tudták, hogy engem kell basztatni. Az embereknek ez egy gyilkos játékuk. Még a sját szüleim sem értették meg, hogy a jövőjüke ronthatják el, ha nem úgy foglalkoznak velem. Itt az öcsém nyert, Ő volt a szebb, Ő volt a jobb tanuló. Legutolsó húzása az volt a családomnak, hogy menjek ki hozzájuk hétvégére, mert a tesóm együtt akar lenni a barátnőjével. Mindezt úgy, hogy anyukám múlthéten kétszer közölte, hogy gyilkoljam meg magamat, ha nem bírom ezt a fejfájást, és legutóbbi alkalommal amikor kinnt voltam náluk, a kertben kergetett, ki akarta venni a kezemből a telefont, mentőt akart hívni rám. Nekik az természetes, hogy takarodjak az öcsém útjából. Én vigyáztam rájuk, mindháromra, csakis én, de rájuk nem lehet. Ilyenek. Lehet, hogy én is ilyen vagyok, csak küzdöttem ellene. Jó nagy betegség lett belőle. Tartok tőle, hogy a pokolba fogok kerülni, mert hármojukon kívűl nekem semmi mással nem szabadott volna foglalkoznom. Nem tudom megvédeni őket a saját hülyeségük elől. Apám most is szurkálódik, nem érti meg, hogy a nagyfia teljesen lerobbant. Az egyik gyereket nem akarta a háztartásba. Én mindhármukat akartam, én vesztettem.
1391. evenstar (válaszként erre: 1386. - Cs.Zs.)
2010. okt. 29. 12:20

Szia Zsolt olvasgattam a hozászolásaid és csak annyit mondok Neked hogy sose másnak akarj megfelelni mert az nem fog menni. Az élet kegyetlen nehéz és sosem lesz könnyű! Az emberek akik körülvesznek vagy vakok vagy nem akarnak odafigyelni a másikra, mindenki el van foglalva a saját gondjával bajával. Csak akkor fordítanak figyelmet ha már nagy baj van vagy ha eszükbe jut. Legjobb példa erre az ünnepek!!! Ha ünnep van mindenkinek akkor jut eszébe hogy ki kéne mutatni a másik felé a szeretetét, de az év többi napján csak a saját dolgaira figyel! Ez annyira rossz! Minden nap figyelnünk kéne a szeretteinkre és tenni kellene a kapcsolatokért mert nem megszerezni valakit a nehéz hanem megtartani! Szóval nincs figyelem és még beszélgetni se beszélgetnek az eberek igazán fontos dolgokról pedig az lenne a lényege a dolgoknak! A kommunikáció! Ebben a kegyetlen világban mindenkinek meg van a gondja baja és csakis magára számíthat! Tehát mint olvastam van amiben kimagaslóan jó vagy! Ezért ezt kamatoztasd magadért és ne másért! Ne várj elismerést hanem tedd azért mert neked abban amit csinálsz abban örömöd van :)

Én így állok az élethez és sokszor segít ez a hozzáállás! Pedig én is sokat szenvedtem és szorongtam mert meg akartam felelni másnak és nem értettem miért nem figyelnek rám és miért nem kapok odafigyelést törődést! Csakhogy ezt elvárni nem lehet. Úgy gondolom élethez nagy szerencse kell! Legyen türelmed és kitartásod hidd el meghozza gyümölcsét! Én nagyon kívánom neked így is érdekes vagy és nem kell neked gyógyszer!

Gondolkoztam rajtad és nem tudom mit szólnál hozzá ha nem a sporttal fárasztanád le magad hanem mondjuk nem tudom mennyire érdekelne esetleg téged a programozás, az informatika ahol az agyad kell használni! Mert mondjuk a sport testileg lefáraszt de mégsem volt jó de ha szellemileg fárasztod le magad tutira veszem hogy segítene. Ez csak egy ötlet. :)

1390. evenstar
2010. okt. 29. 12:07

Sziasztok!

Semmi esetre se ajánlom a gyógyszerezést! Az ilyen hiperaktív emberek vagy gyerekek másban jók és kimagaslók, ha megfigyeljük miben jó akkor abban kell támogatni nem pedig elnyomni gyógyszerekkel! Sosem adnék gyerekemnek gyógyszert!

1389. Cs.Zs.
2010. okt. 22. 11:08
De azért gondoljátok végig, mielőtt gyógyszerrel oldjátok meg, hogy a "Hiperaktivitás" mögött talán valami más feldolgozatlan lelki probléma áll.
1388. Cs.Zs.
2010. okt. 22. 10:36

Tisztelt fórumlátogatók!


Befejeztem az ide való irogatást. Talán nem teljesen ehhez a fórumhoz illő dolgokat írtam ide le, ár hiperaktív vagyok. Kívánom, hogy az ezzel küzdő emberek, (és direkt nem használom a beteg kifejezést), szóval, hogy találják meg a boldogságukat. Nehéz lesz, én belebuktam.


Zsolt

1387. Cs.Zs.
2010. okt. 21. 11:21
1386. Cs.Zs.
2010. okt. 21. 11:15
Az emberek nem értik, hogy miért lesz sok sikeres, vagy gazdag ember öngyilkos, vagy egy sportoló. Mert az egészség nincs meg, és a borzasztó, ha nincs meg. Fájdalmas.
1385. Cs.Zs.
2010. okt. 21. 11:11
Kivülről hiába látszi kivülről szépnek minden, az egészség lenne a legnagyobb kincs. Az nincsen. Figyelemhiányos vagyok, nem bírok bizonyos embeberek között meglenni, depressziós vagyok, túlérzékeny lekibeteg, és olyan kis okoska az 118-as IQ-mal, amivel csak felbosszantom magamat. Teljeen mindegy milyen ruhában járok, az emberek belémkötnek. Gyilkosok. Apám betegsége óta pánikbetegem van, ami miatt olyan dolgokat tettem amit nem szabad. Verekedtem, hazudoztam, toltam haza a pénzt, mindent megcsináltam, és aludni is próbáltam valahogyan. A Budai ingatlanomra megy ki a játék, azt irígylik tőlem. Nem nagy szám, egy kis luk. Itt megy a vonat, és az ablak alatt megy a busz. Hiába jártam én munkába szakadt cuccokban, úgy, hogy madzaggal volt megkötve a nadrágom, és konszolidált nagyon egyszerű nadrágban, az emberek szemetek. Hiába dolgoztam szombaton is, és tanultam mellete, senkit nem érdekelt. A végén már azt is titkoltam, hogy Főiskolai előkészítőre járok. Megvan az okom, hogy miért nem szeretek bizonyos embereket. Nekem csak egészség kellene, de az nincsen. Túl érzékeny az idegrendszerem, az emberek még betegebbé tettek. Erre nincsen orvosság. Inkább lennék egészséges, bárhol laknék. Időben szóltam a szüleimnek, hogy költözzünk el innen. De nem. Teljesen másnak látnak az emberek, mint amilyen vagyok. Amikor teljesen normális, és egészséges voltam, anyám közölte, hogy: "De kikupalódtal". Az első munkahelyemen kikészítettek az agyamon keresztül.
1384. Cs.Zs.
2010. okt. 21. 10:11
Beszéltem nagynénémmel. Ő sem érti mitől fájhat. Senki nem ilyen fejfájós a családból. Azt mondta, hogy én voltam az első unoka a családból, akit rajongással vett körbe a család. Nem tudom, anyu nagyon sokat morgott velem, apu meg például nekivezetett egy villanyoszlopnak. Én ezt máshogyan éltem meg. Akkor attól fáj, hogy 2000 Szilveszterén megmérgeztek, amikor tesóm elhívott szilvesztererezni. Kábítószert kevertek az italomba. Vagy az autógázolás. De már kisgyerekként szédültem. Tényleg nem bírom.
1383. Cs.Zs.
2010. okt. 21. 09:31
Iszonyatosan fáj a fejem. Szedem a gyógyszert, de FÁÁÁJ!! Nem tudom elmondani mennyire. Már kisgyerekként szédültem. CT nem mutat ki semmit. NEM BÍROM!!
1382. Cs.Zs.
2010. okt. 21. 06:34
Mit tehetek róla, hogy lelkibetegnek születtem?? Nem lehet állandóan sportolni, hogy embernek nézzek ki, a gyógyszer hatástalan.
1381. Cs.Zs.
2010. okt. 21. 06:26

Ákos: "Ember kelj fel" Ebből már nem tudok.

"Új dal, forral, benned, aki mindent lát"

Nem forral már új dal.


"Szétfolyt, ami rég volt, mostanra senki sem értené."


Ez biztos, párszor szétfolyt már.


"Mindíg a fénybe nézz"

Abból lett a baj.


"Biztos a fénybe élsz, ha feltudsz állni mikor elbuktál"


Innen nem tudok felállni


"Még bírnod kell"

Már nem bírom

1380. Cs.Zs.
2010. okt. 21. 06:16
SOk olyat kaptam tőlük, aminek más örülne. Utána tólem Ők, amnek más örülne. Jobb lett volna,ha csak szeretetet kapok. Nekem az is elég lett volna.Beszétem hajnalnan anyuval, kiderült megint sokminden. Hogy rágókat osztogat a faluban a cigánygyerekekenek. Nála a törődés a szeretet. Nálam az ölelés, a simogatás. Aztmondta a tesóm simulékonyabb volt nálam. Szó szerint ezt mondta. Én nem tudtam felnőni, mert hiányzott a gyerekkorom, és a fiatalságom, amit tanulásba, munkába, és sportba öltem, hogy ne betegedjek meg. Félek az emberektől, Ők teljesen máshogyan gondolják az életet mint én. Én nem vagyok robot. Annak kéne lennem, de nem vagyok az. Nagyon súlyos megfelelési kényszerem van a barna bőröm miatt is. Beleroppantam nem bírom. Nagyon rossz úgy élni, hogy nem lehet barátnős, több ok miatt.
1379. Cs.Zs.
2010. okt. 20. 19:33
Néha hiszek az igaz tiszteséges becsületes Istenben, aki teremtő erővel bír. Ha belegondolok, műszaki szemmel is egyértelmű, hogy az általunk ismert világegyetem ki van találva, mert működik.Teljesen logikus. De félek is tőle, mert sokszor attól tartok, hogy anarchista, és a gyenge állatokat hagyja veszni. A jó szívem, és a lelkem, ami nagyon nagy volt, meg az igazságérzetem visz a sírba.
1378. Cs.Zs. (válaszként erre: 1377. - Re87)
2010. okt. 20. 19:19

Mert a családom.

Ez vagyok, nincsenek titkaim:

[link]

1377. Re87 (válaszként erre: 1372. - Cs.Zs.)
2010. okt. 20. 17:43
Akkor ne segíts nekik!Sőt,próbálj még jobban elszakadni tőlük.Ha bántanak,parancsolnak ne is figyelj rájuk.Érzelmileg függetlenedned kellene tőlük.Az írásaid alapján nem sok jót kaptál tőlük,akkor miért érzed úgy,hogy tartozol nekik??
1376. Re87 (válaszként erre: 1375. - Cs.Zs.)
2010. okt. 20. 17:21
Írhatnál erről nekem bővebben privátban.
1375. Cs.Zs.
2010. okt. 20. 16:29
Mivel volt kemény belügyes családból származom, rávagyok kötve valamire ami nem emberi. Nem írom le mi az, de létezik, aki akar utánanézhet. Ezért kellett erőltetve mindenkiről jót gondolnom, és pozitívan gondolkodnom, mert különben baj történik. Nekem ez baromira nem kell, felemészti mindenemet. Lehet, hogy valaki ennek örülne, de nekem ez valójában nem kell.
1374. Cs.Zs.
2010. okt. 20. 16:05

Az első link félrement. Figyelemhiány :(


[link]


[link]

1373. Cs.Zs.
2010. okt. 20. 14:59

Mindíg Ő mentett meg, de ezen már Ő sem segít:


[link]


[link]


[link]

1372. Cs.Zs.
2010. okt. 20. 14:18
A szüleim kicsábítottak hétvégére hozzájuk. Megígértettem velük, hogy nem lesz gorombáskodás. Apámmal megint próbáltam beszélgetést kezdeményezni, megkérdeztem tőle, hogy rossz volt-e gyerekkorában. Elémállt, azt mondta nem hallja, és csupán két újjal! úgy megszorította az alkaromat, hogy borzasztóan fájt fél órán keresztül éreztem. Iszonyat düh van ebben az emberben. Anyámnak mondtam, hogy ez azért fájt, tudomást sem vett róla. Ma reggel hazahozott apu, és mivel rászoktam 30 évesen a dohányzásra, órára percre kikötötte, hogy mikor gyújthatok rá. (ELőtte én szagoltam 30 évig a cigarettabűzt, ki kellett festenem miután elköltöztek, mert barna volt a cigitől a plafon, és gyerekorom óta pofáztam, hogy ne dohányozzanak.) Anyuval beszéltem, a szeretetről, hogy nekem az hiányzik. Aztmondta, hogy a szeretet törődés. Gyerekkorom óta törödőm velük. Tesómat megtanítottam nem félni. Most én félek, de rettenetesen. Semmi erőm nincsen. Nem tudtam ma elmenni az új orvoshoz, akit ajánlottak. Gyengeség, félelem, és belátás, hogy ezen gyógyszer nem segít, hiszen kipróbáltak mindenfélét. Az nem változtatja meg a viszonyokat, a világot. Hazaérve anyuval beszéltem telefonon, megint leordította a fejemet. Iszonyú goromba, és a hangja néha.. Legalább a tesóm egészséges maradt, igaz az én hátamon mászott fel. Nem baj, Ő legalábbb még bírja. Utálom, hogy ebbe a családba a születtem, itt úgy kellett volna leélnem az életemet, hogy egy barátom sem lehet, minden pénzt hazaadok, és nem szólalhatok meg sehol. Köszi nem kell. Legalább volt egy pár lány, akivel szenvedélyesen csókolóztam, hol IC vonat WC-ben, hol kis utcában, hol parkban. Otthon nem. Ennyi örömöm volt. A többi mocsok szar volt. Anyám döglik a TV előtt '94 óta, apám bolond, és még engem járat le. Nem tudok mentálisan egészséges szülők nélkül élni. Hiába beszélek kerek érthető mondatokban, pontosan, nyugodtan, nem értenek. Ez nekem nem kell. Sem a lelki fájdalmak, sem az, hogy fizikailag kikészültem. Apám már nagyon régóta vadászik a fejemre. Egy mocsadék gyilkos. Hagyta, hogy elhagyott kutyaként magamat neveljem, és a tesómat, most meg odaüt nagyon keményeket. Anyám teljesen a befojása alatt van. Anyám, egyik nap aztmondta, hogy ha nem bírok ezzel a fejfájással gyilkoljam meg magamat. Délutánra nem emlékezett rá, aztmondta, képzelődöm. Küldetéstudatom volt, segíteni akartam ennek a családnak, de közben boldog szerettem volna lenni. Nem megy. Lehetetlen ennek a családnak segíteni.
1371. Cs.Zs.
2010. okt. 18. 07:37
Baromi jól rajzoltam, baromi ügyesen kerékpároztam, baromi jól tudok autót vezetni, kiváló volt a munkám, adtam haza a pénzt rendesen, mindent megcsináltam amire kértek, sportoltam, dolgoztam tanultam mégsem kellek senkinek. Én hamarosan megyek, mert ezeket a lelki, és fizikai fájdalmakat nem bírom, és nem hat a gyógyszer sem, majd kitalálom, hogy hogyan. A gecik, a rombolók, a stratégák győztek. Csinálják nélkülem, nekem ez nem kell.
1370. Cs.Zs.
2010. okt. 18. 07:31
Én nem fogom úgy leélni az életemet, hogy túl érzékeny vagyok, és nem tudok egészségesen aludni. Nem fogom leélni úgy, hogy kutyát csináltak belőlem. Nem fogom úgy leélni, hogy cigánynak néznek, mert barna a bőröm, a depresziótól, és attól, hogy Kun vagyok. Nem fogom leélni úgy, hogy viszonzatlan szerelmeim voltak, és nem volt szexuális kapcsolatom. Én nem fogom paranoiában leélni az életemet. Nekem ez nem kell. Hogy mindíg tömködöm a lukakat. Hogy tesómnak elveszik a jogosítványát ittas vezetésért, és az enyémet használja. Hogy amikor nőt vittem fel a lakásba anyám elzavarta az ajtóban állva. Mostmár nemtudok nőt felvinni, teljesen kivagyok, remélem érthető. Még mindíg anyu kicsi fia vagyok, valahogyan nem veszi észre hogy 34 éves vagyok.
1369. Cs.Zs.
2010. okt. 18. 07:16
Lehet, hogy nem hiperaktivitás, hanem érzékenység, ami nekem van.
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook