Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hiperaktív a gyerekem fórum

Hiperaktív a gyerekem (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
1488. adhd (válaszként erre: 1487. - C130f7eb3b)
2011. júl. 23. 18:35
Jozsu, nagyon örülök neki, hogy minden rendben Balázsoddal! :-) De akkor Te saját magatokat hibáztatod az egészért?
1487. c130f7eb3b (válaszként erre: 1483. - Adhd)
2011. júl. 23. 07:57
Nem kevés a háttérinfom és nem is téves. Én is "érintett" voltam. Nekem is van egy oxigénhiánnyal született fiam, sőt a sors fintora, hogy Balázsnak hívják... az óvodai- és ált. iskolai évei alatt a hiperaktivitás összes leírt tünetét produkálta, sőt újakat is mutatott... tudom, hol rontottam el, de már nem rágódok rajta... már felnőtt, és nagyszerű ember!!!
1486. adhd (válaszként erre: 1482. - Csiputyi)
2011. júl. 23. 07:56

Szia,

Nálunk voltak. Nagyon "hasfájós" volt, 24 órából 18-at végigüvöltött. 5,5 hónaposan már mászott, 10 hónaposan már ment. Nagyon-nagyon vidám baba volt, most is folyton mosolyog, de nagyon sok érthetetlen "hisztije" volt, amikről olyan kétéves kora körül már látszott, hogy ezek dührohamok. Ha az ölünkbe vettük, szorosan átöleltük és ott tartottuk, akkor pár perc alatt lecsengett a dolog és utána nem is emlékezett rá, hogy mi történt. Ez mondjuk elég félelmetes volt és sokáig tartott. Ma is vannak dührohamai, csak már 9 éves, másfél méter magas, szóval a fizikai adottságai megvannak a szabaduláshoz és a szókincse is elég változatos verbális agresszió terén :-) :-(

Visszatérve, igen, visszagondolva voltak jelek, de nem szabad egy csecsemőt eleve úgy kezelni, mintha hiperaktív lenne, mert megterheli az egész családot és úgysem fogja jóérzésű szakember 4 éves kora előtt diagnosztizálni. Addig pedig beleőszülsz az aggódásba.

1485. adhd (válaszként erre: 1478. - 325b42d966)
2011. júl. 23. 07:50

Szia,

Mi Multitabs Immunokid halolajat és multivitamint adunk Balázsnak, imádja, de kb ennyi. (Azért írtam ki a nevét, mert ez az egyetlen gyerekvitamin, amit EP kártyával is meg lehet venni, ami azért nem mindegy.)

1484. adhd (válaszként erre: 1468. - C130f7eb3b)
2011. júl. 23. 07:46
Nem tudják kinőni. A motoros nyugtalanságot növik ki, a figyelemzavar megmarad, ami a munkavállalási "magatartáson" olykor elég erőteljesen meglátszik, ha az illető nem erőszakolja meg magát nap mint nap. A társas kapcsolatok is megsínylik a felnőttkori adhd-t. Tény, egy felnőtt adhd-s nem fog már a Tesco padlóján fetrengeni (bár ezt bármelyik kisgyerek megteszi, nem kell ehhez adhd) :-))
1483. adhd (válaszként erre: 1469. - Jozsu)
2011. júl. 23. 07:42

Szia, ne haragudj, hogy csak most válaszolok, ritkán olvasom a fórumot.

A hiperaktivitást organikus eltérés okozza, ezt már több kutatás igazolta; funkcionális MR vizsgálattal gyönyörűen kimutatható az eltérés.

Ezzel együtt igazad van, a hiperaktivitás nem betegség, hanem zavar, rendellenesség. A meddőség sem betegség, a depresszió sem betegség, az autizmus!!! sem betegség, sőt, hogy saját példát is hozzak, az endometriózis sem betegség, mégis 6 műtéten estem át miatta, az utolsó alkalmával a méhemet is kivették. Nem betegség, hanem rendellenesség, "disorder".

Balázsnál egyébként az előzményben is van organikus sérülés, ő oxigénhiányosan született. A hiperaktivitással diagnosztizált gyerekek jelentős részénél van a kórtörténetben (általában a születésnél) organikus sérülés.

Én tudom, hogy sokáig az adhd egy megfoghatatlan valami, sokaknak mentség volt, és tudom, hogy ma is ráaggatják boldog-boldogtalanra, ezért ha valaki szóvá teszi Balázs viselkedését, én nem is szoktam említeni, mert sajnos csak olaj a tűzre.

Ezért is esik rosszul, hogy kevés vagy téves háttérinformációval, érintettség nélkül megkérdőjelezed ennek a problémának a realitását és a tényleges elszenvedőket "okolod" a gyerekek viselkedészavaráért. Szerintem óvatosan kéne bánni az ilyen kijelentésekkel, így is van bennünk épp elég bűntudat.

1482. csiputyi
2011. júl. 7. 15:13

Sziasztok!


Megkérdezhetem, hogy miben különbözik egy hiperaktív gyerekké váló csecsemő viselkedése a kortársaitól?

Nem tudom, érthetően fogamaztam-e.. Arra lennék kíváncsi, hogy így visszagondolva, voltak-e egy éves kor előtt jelei annak, hogy a babátok hiperaktív lesz?

1481. c130f7eb3b (válaszként erre: 1480. - 325b42d966)
2011. júl. 6. 15:20

Ezen a linken

[link] p1=forum_tema&p2=337&p4=184

a 2885. hsz. egy szülő véleménye...

2011. júl. 5. 16:09

milyen tapasztalatotok van a haliperidol gyógyszerrel kapcsolatban?

ezt írta ma fel a pszihiáter a négy éves nevelt lányomnak.

1479. c130f7eb3b (válaszként erre: 1478. - 325b42d966)
2011. júl. 5. 07:09

Multivitamin készítmény. Szándékosan nem írok nevet, mert a piacon annyiféle van, hogy nem tudok kiigazodni köztük, melyik jó egy gyereknek. Ezért megkérdeztük a gyerek orvosát, és az ő javaslatára kezdte el szedni az egyik fajtát.

A fiú egyébként alultáplált volt, mert néhány ételen kívül nem volt hajlandó megenni semmit, a gyümölcsöt, zöldséget, főzeléket meg hírből sem ismerte - ezt az anyukájától tudom...

1478. 325b42d966 (válaszként erre: 1476. - C130f7eb3b)
2011. júl. 4. 16:05
milyen vitaminok?
1477. hte23 (válaszként erre: 1475. - Gerna)
2011. júl. 4. 11:56

Saját tapasztalatom szerint a cukor és a csoki (pl. nálunk a nutella is ) felerősitik a tüneteket.

Képtelenség mindent elkerültetni velük. Még ha meg is próbálja az ember azt, hogy minden külső ártalmas tényezőt kiiktasson, akkor is mindig találkozik egy újjal...


És nem utolsó sorban, rettenetes anyagi megterhelés is, mert valljuk be, az egészséges táplálkozáshoz és egészséges életmódhoz szükséges

termékek drágák... sokaknak megfizethetetlen...


Mi a sportot találtuk a legjobbnak, és próbálkozunk a többi kiváltó tényezőt is elkerülni...


Legalább már eljutottunk az érettségiig... Most már csak szakma és munka kellene. De sajnos ezeket a gyerekeket nem is szivesen alkalmazzák. Még diákmunkára sem... nehéz a dolguk...

2011. júl. 4. 07:09
Mindezek mellett én hiszek a vitaminok áldásos hatásában, és olvastam, hogy a hiperaktivitás tüneteit súlyos vitaminhiány is okozhatja. Az egyik tanítványomnál - természetesen az orvosa által javasolt vitaminkészítménnyel - vitaminkúrába kezdtünk, és viszonylag rövid idő alatt kedvező változásokat tapasztaltunk, vagyis enyhültek a "tünetek".
1475. gerna (válaszként erre: 1473. - 325b42d966)
2011. júl. 4. 07:02

Az Eleventeam honlapról:


"Táplálkozás



Valójában két uralkodó álláspont van a tápanyagok és a hiperaktivitás kapcsolatának magyarázatára, valószínűleg mindkettő egyidejűleg érvényes. Az egyik megközelítés szerint a különféle adalékanyagok olyan természetűek, hogy vagy önmagukban, vagy bomlástermékeik révén befolyásolják az agyműködést.


A másik felfogás allergiás reakcióról beszél. Ételek intoleranciáját két tényező okozhatja. Sok hiperaktív gyerekről derül ki, hogy glutén vagy tejérzékeny. A másik lehetséges ok, hogy a gyerekek a nyugati táplálkozás következtében szivárgó bélszindrómában szenvednek, és ezért bizonyos ételekből olyan fehérjék jutnak át a bélfalon, amelyek aztán az immunrendszert aktiválják. Ez esetben nem az allergizáló étellel van a baj, hanem a fokozottan áteresztő bélfallal.


Egyes tartósítószerek, melyet a sütőipar a kenyerekhez adagol, nyugtalanságot, ingerlékenységet, alvászavart okoz arra érzékeny gyerekekben


A mesterséges színezékek és tartósítószerek hiperaktív tüneteket okoznak."


A gyakorlatban a cukrot, csokoládét gyanúsítják - egyéni a dolog, az egyéni tapasztalat segít.

1474. c130f7eb3b (válaszként erre: 1472. - Gerna)
2011. júl. 3. 19:54
Nem, persze, hogy nem csak a szülőn múlik. Én sem akarok mindent rákenni... én is szülő vagyok. :)))
1473. 325b42d966 (válaszként erre: 1472. - Gerna)
2011. júl. 3. 17:56

mit jelent a helytelen étrend hiperaktív gyereknél?

kevés szénhidrát

E adalékanyagok

és még mi ?légyszíves segíts én még kezdő vagyok ebben a témában.

1472. gerna (válaszként erre: 1470. - C130f7eb3b)
2011. júl. 3. 16:08

Belülről jön az, a hiperaktivitás "hajlama" adott, lehet súlyosbítani (pl. helytelen étrend, nagy létszámú gyermekcsoport) és enyhíteni is. Mindenesetre nem csak a szülőkön múlik a dolog.


Én is kösz :)

1471. 325b42d966 (válaszként erre: 1468. - Monilla)
2011. júl. 3. 15:03
Igen, amit írtál annak így kellene lennie de sajnos nem így van.A bizottság előtt (Tanulási képességet Vizsgáló)csak az intézményt jelölte ki ahová a kislány nappali elhelyezését biztosította ez egy bölcsi volt,és saját szememmel láttam hogy nem egy hiperaktív gyereknek való hely heti 4szer 45 perc fejlesztéssel amit azért írt ki a bölcsödei gyógypedagógus mert a bölcsi így kapta a legtöbb pénzt a gyerek után,tehát ott semmi nem róla szólt,most sikerült találnom korai fejlesztéssel foglalkozó ovit ami szuper lenne de szeptemberig helyre kellene hoznom egészségileg orrmandula műtét de erre meg kórházat nem találok most utasítottak el a harmadik kórházból azzal az okkal hogy csak akkor lesz műthető ha pszihiáter gyógyszert ír fel neki a hiperaktivitására én hiába mondtam hogy ő nem ennyire "rossz" mint amilyen hisztit rendezett az aneszteziológusnál ,a doki nem hitt nekem így most újra vissza a pszihiáterhez ,a nevelőszülői tanácsadó semmit nem csinál,mindent a nevelőszülőnek kell megoldania,nekem kell megtalálnom a megfelelő utat hogy élhetőbb életünk legyen a kislánnyal mert így nehéz.A nevelést tanácsadóban nyáron megáll az élet,így ők sem segítenek ,talán majd őszel kapunk időpontot.a létező összes kört végig jártam már ,nekem talán annyival még rosszabb hogy még a rendszeres beszólogatásokkal is meg kell küzdenem mert az emberek többsége azt látja hogy a nevelőszülő pénzért csinálja,és sajnos a legtöbb ilyet az orvosoktól,és az asszisztensektől kapom,ahogy kiderül hogy nevelt gyermek hirtelen megváltoznak az arcok és már nem is olyan fontos segíteni neki,sajnos ezt tapasztalom hónapok óta.Erika
2011. júl. 3. 12:48

Idézet:

"30-as, 32-es osztálylétszámban, óvodai csoportban könnyebb "hiperaktivvá" válni, mint 15 főnél." - na, ezért állítom, hogy a hiperaktivitás kívülről jön, nem belülről... :D


És még valami: sajnos, kevés az olyan vitapartner, mint Te. Nem nekem ugrasz, hanem érvelsz... Köszönöm!!!

1469. gerna (válaszként erre: 1468. - C130f7eb3b)
2011. júl. 3. 10:13

99 % kinövi - ezt azért jobban megszámolnám :( A hiperaktivitás serdülő- és felnőttkorban más tüneteket okoz, keress rá a Google-ban.

Ok, az persze sok lehet, pedagógusként a családi nevelést vagy annak hiányát látod, ha dietetikus lennél akkor az élelmiszereket, adalékanyagokat, cukrot, egyebet... ha szülő, akkor az óvodai, iskolai körülményeket. 30-as, 32-es osztálylétszámban, óvodai csoportban könnyebb "hiperaktivvá" válni, mint 15 főnél.

1468. c130f7eb3b (válaszként erre: 1467. - Gerna)
2011. júl. 3. 09:48

A modern, "tudományos" szemléletet és magyarázatokat több oknál fogva is fenntartással kezelem. Részben, mert pl. itt valamelyik fórumon olvastam, hogy már az anyaméhben is többet mozognak és csecsemőként is nyugtalanabbak a később hiperaktívnak nyilvánított gyerekek. Ez finoman szólva is nevetséges. Ki állapítja meg, hogy mennyit kell mozognia a magzatnak? Mi a sok és mi a normális?! Aztán: az én lányomnál nyugtalanabb csecsemőt nehezen tudnék elképzelni, mégsem hiperaktív. Aztán: a szakirodalom a hiperaktivitást iskoláskori és serdülőkori problémaként írja le, de ma már óvodásokat is minősítenek...

Ha ez organikus probléma lenne, akkor hogy tudnák kinőni felnőttkorra?! Mert 99 %-uk kinövi!!! Olvastam több, hiperaktív gyerekként kezelt felnőtt vallomását... megdöbbentő, amiket írnak...

A szülőt és családot nem bűnbakként jelölöm az állításaimban, de ha a gyerek iskolás korra válik "hiperaktívvá", akkor a családi háttérnek mégiscsak van valami szerepe a kialakulásban... lehet az teljesen jó szándékú, de mégis elhibázott nevelés (pl. elvált szülők esetéről is tudnék mesélni...)

Lehet az ok alultápláltság (pl. kóros vitaminhiány) is.

Tény viszont, hogy 20 évvel ezelőtt neve sem igen volt ennek a problémának, arról nem is beszélve, hogy ennyi, gyógypedagógiai megsegítésre szoruló gyerek, mint amennyit most nyilvántartunk (nem csak a hiperaktívakra gondolok itt), ép ésszel belegondolva nem is lehet...

1467. gerna (válaszként erre: 1469. - Jozsu)
2011. júl. 3. 05:53

Gondolj utána ennek: a "hiperaktiv" (figyelemzavaros) gyermeknél nagyon gyakran van organikus sérülés (lásd: soft neurológiai jelek). Ezen kívül a teljes kezelés nemcsak a gyereket célozza, hanem a szülőt, családot, óvodát, iskolát is (szülőtréning, családterápia, óvodai-iskolai megfigyelés és pedagóguskonzultáció). Lehet, hogy a te megbélyegzett tanítványaidnál ez másképp van, de most ezzel a véleménnyel sikerült az "ősi" álláspontot képviselned, miszerint mindez nevelési hiba és a család, környezet káros hatása. Nyilván ilyen is van, mivel a hiperaktivitás több okból is előfordulhat, de hogy minden esetben??


Egy szakértő ;)

2011. jún. 28. 16:16

mit lehet tenni ,ha a gyerek hiperaktív,hogyan lehet neki segíteni?

jár-e hisztinek tünő rohamokkal?

1465. 14f968b657 (válaszként erre: 1462. - Hentzne.eva)
2011. jún. 26. 13:30

Szia!


Tudom hogy milyen nehéz bárkinek is elmagyarázni aki nem él benne,mert ők vagy legyintenek vagy rá mondják hogy ez csak hiszti,neveletlen stb...

De nem is probálkozom már régóta,a Huncsi kicsinek sem volt könnyű eset mint már írtam de nem azért mert nagyon síros baba lett volna hanem mert lágy szájpadhasadékkal született és 9 hónaposan műtötték meg,nagyon féltettük talán kicsit túlzottan is de mégiscsak a gyerekem....

A terhesség és a teso biztos nem tett neki sem jót még mindig nem tudnak együtt nyugodtan el lenni de még kicsik is a Zéti még nem érti meg mit is akar a bátyus....ebből is sok a konfliktus


Sajnos nehéz türelmesnek lenni tudom nekünk is a vadaskertben és fehérváron is azt mondták hogy egy ilyen típusu gyermeket csak folyamatos játékokkal feladatokkal lehet le kötni de hát nekem is ott a háztartás és a pici tehát nehéz nyugodtnak maradni de azért probálkozom....


Írj magatokról hogy vagytok mi újság igyekszem kicsit gyorsabban reagálni:-)ti merre laktok?

1464. adhd (válaszként erre: 1455. - 14f968b657)
2011. jún. 24. 14:32
Hazabeszélhetek egy kicsit? Itt a blogom: adh-disorder.blogspot.com, vannak benne linkek is, könyvajánló is, hátha találsz számodra hasznosat :-)
1463. adhd
2011. jún. 24. 14:29

Sziasztok!


Gondoltam, idelátogatok és elújságolom, mi minden történt velünk, amióta nem jártam itt. Erre mit látok: nem sorstárs anyukákat, hanem a hiperaktivitás létét is megkérdőjelező szakértők beszélgetnek. Elég rossz ezt látni.

Sajnos a hiperaktivitás szót nagyon elcsépelték; ráhúzzák már minden neveletlen, idióta kölökre, így nem csoda, hogy s többség nem hiszi el, hogy ez egy létező rendellenesség, ami egyébként funkcionális MR vizsgálattal kimutatható (ennyit arról, hogy létezik-e egyáltalán).

Balázs végre eljutott a Dohány utcai szakértői bizottság elé, ahol az adhd-n kívül megállapították a diszlexiát, diszgráfiát, diszkalkúliát és felvetették a beszédfogyatékosságot és az Aspergert. Az ő adhd-ja súlyos, kevert típusú, ezért mutatja az autizmus tüneteit is. Természetesen SNI, úgyhogy remélhetőleg megkapjuk a normális fejlesztést a sulitól.

A bizije tűrhető lett, inkább átlag feletti mint alatti. A Stratteráról visszatértünk a Ritalinhoz, a pszichiáterünket is leépítettük, mert őt csak az érdekelte, hogy felírhassa a méregdrága gyógyszert. Átjelentkeztünk a Fimotába, ahol rendesen foglalkoznak Balázzsal, elvégeztük a szülő tréninget, megy majd Balázs kalandtáborba is velük.


Hát "dióhéjban" ennyi történt velünk :-))

1462. hentzne.eva (válaszként erre: 1461. - 14f968b657)
2011. jún. 24. 13:08

Szia ma is!

Ezt a könyvet én is megnézem! Ha szakember ajánlotta, biztos jó! A másikat meg most várom, elvileg ma meg is jön. Rendeltem hozzá egy másikat is, aminek a címe: Gyógyító mesék. ezt a terapeuta ajánlotta.

milyen volt a fiad kicsinek? Mozgékony, sírós, nehezen megnyugtatható? Nem látsz összefüggést abban, hogy megszületett a tesó? Én úgy vettem észre, hogy amikor Vercsi nem kezdett el időben beszélni, utána kezdett el így viselkedni és a terhességem+ a tesó érkezése még rontott a dolgon. Addig viszonylag nyugodt gyerek volt, mindenki ezt mondta rá.

Érdekes, amit a hisztiről írsz, ez nálunk is nagyon hasonló. Saját magát be tudja pörgetni. És én már nem tudok elég kreatív lenni, hogy mindig minden szituációban ezt rugalmasan, gördülékenyen tudjam kezelni. Nehéz az ilyen viselkedést mindig tolerálni.

Örülök, hogy találtam egy hasonló problémákkal küzdő anyukát(bocs, elég hülyén hangzik, mert az nem jó, hogy ilyen gondjaink vannak, de ha már vannak, jó kibeszélni, én már nagyon ki akarom beszélni magamból, csak nem nagyon van kinek).

Minden jót Nektek!

Jó hétvégét mindenkinek!

Köszönöm!

1461. 14f968b657 (válaszként erre: 1460. - Hentzne.eva)
2011. jún. 23. 14:48

Szia!


A hunor sem volt könnyű eset soha de az utóbbi fél évben a negatív változás a mozgás mennyiségében van hihetetlen magasságokba rug sem evésnél sem pedig egy mese elolvasása alatt nem képes sem figyelni sem egy helyben maradni...a hiszti ha sikertelenség éri azzonal meg van és mindent könnyen felad igazán semmi nem érdekli és mikor már tényleg valahol ő is érzi belül hogy nem tud önmagával mit kezdeni mert semmi nem jó amit felajánlunk akkor szó szerint szétesik és akkor jön minden amit csak el tudsz képzelni hiszti kiabálás....

Az emberekkel kapcsolatban válogat kinek nyít de alapvetően mióta ovis már nem fél annyira az idegenektől és főleg a gyerekektől mert nálunk eddig ez is nagy probléma volt.

A háziorvosunk azt mondta hogy a hiperaktív és az indigó gyerekek között az a külömbség hogy az indigó gyerekek logikája memoriája kiemelkedően jó de sajnos nem vagyok még túl járatos a témában.



Ennek a könyvnek utána nézek én is:-)a férjem most ment el meg venni egyet az a címe túlmozgásos a gyermekem ezt a vadaskertben ajánlották hogy olvassuk el mert nagyon jó:-)

Nekem is két gyermekem van tudom miről beszélsz a kicsi 15 hónapos és ő is fiú:-)))

1460. hentzne.eva (válaszként erre: 1454. - 14f968b657)
2011. jún. 23. 13:06

Szia!

Amiért a Vadaskert Alapítványhoz küldtek minket, az a következő:

Veronikának nagyon rövid idejű a figyelme, nem képes egy dologgal huzamosabb ideig foglalkozni, nem nagyon köti le semmi, sokszor kapkod, türelmetlen, hiszis, stb.. Egy éve járunk a Gézengúzba, de van úgy, hogy én húzom-vonom végig, nem akar dolgozni, nincs feladat tudata. Azt mondja a terapeuta, hogy figyeli egy ideje és észrevette, hogy nagyon feszült, ideges és ha rosszat csinál, utána sem nyugszik meg. Azt mondja ez nem normális, mert más gyerek rosszat csinál és megnyugszik tőle, de Vercsinél ezt nem látja. Némi agresszív viselkedése is volt a lánykámnak az oviban, harapott, de óvónők szerint ez nem durva dolog. Neki sokkal nehezebb, mert beszélni sem úgy beszél, mint a társai, gondolom ez is frusztrálja.

A beszéd,a figyelemzavar és a viselkedése miatt értelme egy kicsit elmarad az átlagtól és azt mondták a Gézengúzban, hogy hosszú távon ez se neki, se nekünk nem jó. Ezt én is így gondolom. Nagyon nehéz vele, hiszen az ember a legjobbat akarja a gyerekének, szeretné okos, értelmes emberpalántának nevelni, de vele nem egyszerű az élet.

Most járunk úszni is hetente egyszer, remélem ez is segít egy kicsit.

Ja azt elfelejtettem írni, hogy januárban voltam vele a Tanulási Képességet Vizsgáló Bizottságnál, ahol "csak" tanulási zavart állapítottak meg, se nem hiper, se nem beszéd területen nem mondtak semmit. Most meg megyünk Pestre.

olvasmányokról: én most rendeltem egy könyvet, az a címe, hogy: Hiperaktív vagy indigó? Remélem érdekes lesz. A netezés nem mindig oldható meg két gyerkőc mellett.

Még valami. Ma kezdjük el szedni az Eskimo kids hajolajat, állítólag ez is jó hatással van az ilyen gyerekekre.

A Te fiadnak milyen tünetei vannak? Ő is kapkod, türelmetlen? Közvetlen az emberekkel, hamar barátkozik? Empatikus? Hogy érted, hogy negatívan változott a fiad mozgása? Ügyetlenebb lett? Minden érdekel. Írj, ha van időd. Akár privibe is!

Köszy!

Szép napot!

1459. gerna
2011. jún. 22. 21:12

[link]


Oldalmenü - Gyermekpszichiátriai betegségek -> Hiperkinetikus zavar

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook