Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hiperaktív a gyerekem fórum

Hiperaktív a gyerekem (beszélgetős fórum)


18. Elviracska (válaszként erre: 17. - 4e7c752558)
2007. ápr. 24. 18:30

Mert ha hallottál volna róla ,nem igy nyilatkoznál,de nincsen mit veled vitatni,legyen először tapasztalatod ,és utánna bátran irogathatsz ebben a fórumban is...



Még szemét is vagy melléje,a válaszom csak ennyi...

17. 4e7c752558 (válaszként erre: 15. - Elviracska)
2007. ápr. 23. 11:44

Nem akarlak megbántani, de miből gondolod, hogy nem hallottam róla? Tapasztalatom nincs róla, de szerintem neked sem. Én csak meghallgatom azt aki átéli. További szép és szeretetteljes napot kívánok neked!!!

UI:Írj helyesen!!

16. DODICA (válaszként erre: 15. - Elviracska)
2007. ápr. 23. 11:26

Egyetértek.


Itt vagyok. :)

15. Elviracska (válaszként erre: 11. - Druida)
2007. ápr. 21. 17:25

SZerintem jó volna utánna olvassál a hiperaktivitás kérdésével kapcsolatosan.

Ha meg nem és nincsen tapasztalatod ,ne nyilatkozz olyan dolgot ,mi nem valós,és nincsen tapasztalatod.



Én a vérmérsékletet ,és a hiperaktivitást elkülöniteném ,nem mint ahogyan te fogalmazod...

14. ec63a7fc29 (válaszként erre: 13. - 363d535da9)
2007. ápr. 21. 16:17

Vagy kimagasló teljesítményűek, ha a figyelmüket tudják koncentrálni. Nem kell megvárni, míg felnőtt lesz, már korábban meghálálja.


Talán amit az indigós könyv ír, az is rájuk illik.


Türelem, türelmet terem.

13. 363d535da9 (válaszként erre: 11. - Druida)
2007. ápr. 21. 16:10

Kedves druida!


Kapásból vitába szállnék veled, merthogy nekem két hiperaktív gyerekem van. (Sőt van egy hiperaktív anyósom, és nagyanyósom is!!)

A hiperaktivitás nem csak kimondottan vérmérséklet, és viselkedés kérdése. Ezeknek a gyerekeknek, embereknek az átlagostól teljesen eltérő pl. a gondolkodási módja. Pl. logikailag teljesen másképp jutnak el A-tól B-ig, mint bárki más. Az intellektusuk kimagasló, ugyanakkor különböző részképesség zavarokban szenvednek, ezért pl. az iskolai teljesítményük a képességeik alatt marad a legtöbb esetben.

2007. ápr. 21. 15:58

Sziasztok!

Ezek a gyerekek az "indigó" gyerekek! Fontos: a szülő tegyen meg mindent a gyerek pozitív életfelfogása terén illetve a fejlődéséért. ha így tesznek felnött korúkban csodás dolgokra lesznek képesek. Nagyon sok szeretet és törödés kell nekik, késöbb meghálálják.

11. druida
2007. ápr. 21. 15:21

Röviden: hiperaktivítás nincs. Különféle vérmérsékletű és viselkedési sajátosságú gyermekek vannak. Már sok ezer éve...

Egy nem létező dolgoról beszélgettek. Ettől még lehet beszélgetni róla....

10. Elviracska (válaszként erre: 3. - DODICA)
2007. ápr. 21. 11:10

Szia

Én is megtaláltam ,ezentul itt remélem tudunk bővebben csevegni...

2007. ápr. 21. 10:12
Elvirácska, várlak itt! Remélem észreveszed ezt a fórumot! :))
8. DODICA (válaszként erre: 7. - Druida)
2007. ápr. 10. 17:55
Köszi, keresem ezt is! :)
7. druida (válaszként erre: 3. - DODICA)
2007. ápr. 8. 16:29
Olvasd el Szendi Gábor oldalán az erről szóló cikket. Néhány dolgot kiokoskodhatsz belőle. Többet, mint amit sokan tudnak a témáról, még akkor is ha a "felkentek" közé tartoznak.
2007. ápr. 8. 08:35
Sziasztok!Negyedikes gyógypedagógus hallgató vagyok, most írom a Szakdolgozatom, témám Hiperaktivitás a szülő szemével.Arról szeretnék írni, hogy a hiperaktv gyermekek szüleinek milyen problémákkal kell megküzdeniük,hogyan élik meg gyermekük állapotát.Egy kérdővvel fogom ezt felmérni.Szeretnék minél több véleményt, ezért az volna a kérésem,hogy akinek lenne kedve kitölteni és ezzel segíteni dolgozatom hitelességét, kérem jelentkezzen az e-mail címemen: evanyiri@hotmail.com Természetesen a dolgozatban semmilyen személyes adat sem fog szerepelni! Előre is köszönöm a segítségetetket! Várom a megkereséseket! Üdvözlettel Nyíri Éva És mindenkinek Kellemes Húsvéti ünnepeket Kívánok!
5. DODICA (válaszként erre: 4. - Ec63a7fc29)
2007. ápr. 7. 15:04

Mintha a fiamról olvastam volna.... bár ő még csak 8 éves. De tény, bizony minden nap mellette állok a tanulásnál, s nem azért, mert nincs esze. :)


Róla sajna nem mondható el, hogy itthon nyugis. Állandóan érzelmi zavarokkal küszködik. :(

2007. ápr. 6. 20:10

A hiperaktivitásnak is több alfaja van.

A mi lányunk a "figyelemhiányos hiperaktív" csoportba tartozik. Ez magában hordozza azt, ha bármi eltereli a figyelmét, akkor saját magától nem kapcsol vissza. Emiatt a serdülőkori hormonok megjelenéséig mellette kellett lennem, ha tanult.

Félelmetes agya van, hihetetlen memóriával, de 15 percig bírja, aztán rövid szünetet tart.( De ő 15 perc alatt annyi infót tanul meg, mint én egy óra alatt!)

Igazán az interneten szeret ugrálni, teljesen leköti, s többszáz oldalas könyveket olvas hétvégeken.

Mert élvezi.

Gondolkodása nem egyenes, hanem random, össze-vissza kapkodja fel a tudásmorzsákat, s nem megmagyarázható módon rendszerezi. Bármikor elő tudja kapni. Valamilyen ingerületátviteli zizi lehet, én megtanultam vele együtt élni, s itthon egy nagyon nyugis gyerek. A pedagógusok eleinte kivoltak tőle, de mindegyiknek elmagyaráztam, hogy ez a gyerek nem olvasta Dr Spockot, s egyéb szakirodalmakat, s nem is fog aszerint élni.


Ráadásul nincs praktikus intelligenciája, minden ami természetes egy átlagembernek, azt neki meg kell tanítani, mert magától nem találja ki mit kell csinálnia.De a jó memóriája miatt nem feltűnő.

2007. ápr. 5. 22:34

Sziasztok!

Én is idetaláltam. :)


Mi a hiperaktív s hipermotilis között a különbség?

Tetszik ez a labdás megoldás, de sajna nálunk a suliban nem megoldható. :(

Fiam, első gyerekünk hiper, most 2. osztályos. Agya hatalmas, de rengeteg magatartásproblémával küszködünk...

Én minden jó tanácsra vevő vagyok! :)

2007. ápr. 5. 17:38

Szia! Ne ggódj4 Nem vagy egyedül a problémáddal. Bár az én gyermeke nem hiperaktiv, de hipermotilis. viszont pedagógus vagyok...és nem ritka az ilyen gyerek. Legtöbbször rossznak ítélik meg, pedig...Mi az osztályunkba vettünk három fittball-labdát. a gyerekek felváltva ültek rajta az órán, de főként a hip.akt. gyermekünk. Gond nem volt vele: sőt, megtáltosodott!!!

Itthon is van egy. Én tornázgatok vele, a gyermek meg játszik. fekszik rajta, gurulgat vele...kielégíti a "pluszmozgásvágyát".

Ha otthon a hajad téped, és a gyerkőc még 12 alatt van, érdemes kipróbálni. Aránylag kis befektetés ~2500Ft.

Sok sikert!

2007. ápr. 5. 17:02

Sziasztok!


Nekem van hiperaktív gyerekem, vannak tapasztalataim, rossz emlékeim, s sikereim is. Gondolom, mindannyian, akik ebben a cipőben járunk, így vagyunk ezzel. Osszuk meg a gondolatainkat ebben a témában.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook