Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hiperaktív a gyerekem fórum

Hiperaktív a gyerekem (beszélgetős fórum)


2007. jún. 13. 15:21

Most fejezte be a harmadik osztályt. Az eredményei jók. De.. mindhárom év végén ott tartotam, hogy lehet, el kellene ballagni másik iskolába, mert a társas kapcsolatai igencsak zürösek, a tanerőkkel is összetüzésekbe keveredik, sokszor félreértik, és agressziv lesz, és ezektől szamosszor meg van gyözödve, hogy ő rossz gyerek. Baromi erőfeszitésembe kerül, hogy az önbizalmat épitgessem, mikor teljesen megértem, hogy pl. a tanerő mitől van a plafonon és mért ad neki nem tul barátságos magatartás jegyeket. És nehezemre esik nem sikitani és veszekedni vele, amikor éppen olyan passzban van, hogy tenyérbemászó. A dolgozataira általában, ha nem tökéletesek, akkor azt irják: figyelmesebben!!!

Elvittem sielni, kb. egy délután alatt jobban megtanult mint én sok év alatt, az egész sielés alatt olyan talpraesett, tüneményes figyelmes kedves mókus volt, hogy kivánni sem lehetne jobbat.

Néha úgy érzem, hogy a világ legszerencsésebb szülője vagyok, néha meg huzom be fülem farkam, és szégyenkezem a máskor szuper pasi fiam miatt és lóg az orrom. és félek, hogy nincs mindig elég erőm ahhoz, hogy jól csinálja, hogy ha felnő egészséges lelkületü, boldog emberke legyen, ne folyton morgos, önbizalomhiányos agressziv kismalac.

Ti hogy tudjátok ezeket az érzéseket feldolgozni?

2007. jún. 13. 15:20
Ja...és agresszív is. Megrugdossa még az édesannyát is. (11éves.)
2007. jún. 13. 15:15
Annyit fűznék hozzá hogy a barátnőm gyógyszerezte a fiát:( Ma sajnos enyhén fogyatékos,és ha nem kap nyugtatót hisztizik
2007. jún. 13. 15:07
Egy kilenc éves fiam van. Ő a főszereplő. Négy éves volt amkor egy doki kinyögte, hogy ez a gyerek nagyon ugy néz ki, hogy hiperaktiv, nem (csak) én vagyok nagyon hisztis és telhetetlen meg türelmetlen, nem nagyon, csak ugy közepesen. Ezt akkor sem értettem milyen a kicsit a közepesen meg nagyon. Nekem néha ez is sokk. Sokat törpöltem, rágodtam, bőgtem, idegeltem a környezetemet, hogy akkor most mit is csináljak, meg hogyan. Volt doki aki azt mondta, hogy gyógyszer, volt aki homeopátiát, teát, speciális ovodát iskolát javasolt, meg mindenre volt olyan aki az ellenkezőjét. Nem tom, hogy jól döntöttem e folyamatosak a kétségeim de az eredmény: a gyereknek soha nem mondtam, hogy más lenne mint a többiek. Elöbb utóbb meg kell vivnia a meccseit, el kell fogadtatnia a magát, tehát nyugtató teát iszunk, rendes oviba jártunk, rendes iskolába járunk. De... meg van minden olyan gondunk amit a papirforma előir.
44. DODICA (válaszként erre: 43. - Makkamikka)
2007. jún. 12. 20:05

Szia!!!

Puszi neked!!!

Hihetetlen, mit váltottál ki belőlem! ;)

Annyira tetszett a belépőd! K..va jól összefoglaltad!(Már bocsi...)


Gyere csak, mesélj! Pl. hány gyereked van, hány évesek, fiú vagy lány? Meg mindent, bármit, ami eszedbe jut.

Részemről megértés garantálva! :)))

2007. jún. 12. 15:19

Szisztok. Örülök, hogy ide találtam.Nem szeretnék, többet, csak felvenni néhány emberrel (asszonnyal:) a kapcsolatot, akik ugyanebben a cipőben járnak. Akikkel lehet beszélgetni, a gyerköckémről és értik miről beszélek...

és segitenek megérteni, feldolgozni néha a helyzeteket, paranoiát amit egy hiperaktiv gyerköc mellett kaphatsz, azt hogy egyszer super okos, jólelkü kedves, máskor meg ugy érzed a gyerek direkt a te idegrendszered tropásitására utazik. Néha nagyon kétségbezuhant tudok lenni...

Jöhetek, máskor is? KÉrdezhetek? mesélhetek? nyafoghatok? dicsekedhetek, ha ugy adódik?

42. DODICA (válaszként erre: 41. - Nono80)
2007. jún. 5. 11:15
Mit adsz neki? Milyen kiszerelésben? (Azaz ch, és ilyenekre gondolok...)
41. nono80
2007. jún. 4. 13:19
Az én lányom is hiperaktív,és mi homeopatiás készítményeket adunk neki!Elég hatásosak!
40. Karak
2007. jún. 4. 13:08

Olvastam egy kiváló könyvben, a gyerekek hiperaktivitása nem betegség, ezért ne is akarjátok gyógyszerekkel kezelni.


A Könyv címe: Cenzúrázott egészség. Írta: dr. Lenkei Gábor


Ebben sok más egészségi kérdésre is választ kaptok.

39. Elviracska (válaszként erre: 37. - Szemmelver)
2007. máj. 1. 14:31
Nem azért irtam a gyógyszert ,én sem adnék semmi szin alatt ,csak kiváncsi voltam ,hogy más hallott-e ezekről a bizonyos gyógyszerekről!!!
38. Elviracska (válaszként erre: 36. - DODICA)
2007. máj. 1. 14:30

Hu nagyon sajnálom:((,hogy mi történt ,de remélem semmi komoly nem lesz...


Irok priviben ,mi történt velünk..

Vigyázzatok magatokra.

37. szemmelver (válaszként erre: 34. - Elviracska)
2007. máj. 1. 14:12

nem ajánlom a gyógyszert..

a dopamin szintje alacsony ez a hiperaktivitás oka egyes nézetek szerint

36. DODICA (válaszként erre: 34. - Elviracska)
2007. máj. 1. 14:02

Igen, hallottam. Több gyógyszerről is, mindnek lehet komoly mellékhatása. :( Én egyiket se adnám soha, nem kockáztatok. Az előnyére sincs garancia.


Vagyunk... Ma pl. lenyelt a 2 évesem 180 cm rágót. :( Para...


Remélem, hogy csakis jó híreket kaptok! Majd számolj be róla nekem légyszi!

35. ec63a7fc29 (válaszként erre: 32. - DODICA)
2007. máj. 1. 13:54

Nem, sosem gyógyszereztem a gyerekemet.

(Néha közel álltam a gondolathoz!)


A gyereknek a saját hormonháztartása megváltozik az első mensivel.(A mienk lány).

Kicsit nyugisabb lesz, s kezd normálisan / átlagosan viselkedni, gondolkodni. Bár megmarad 1-2 hülyesége, már sokkal könnyebb.

34. Elviracska (válaszként erre: 32. - DODICA)
2007. máj. 1. 11:18

Szióka


Te ia hallottál már róla ,hogy megjelentettek valamilyen hiperaktivitásra kezelhető gyógyszert ,és hosszú távon ,bénulást okoznak???



Nekem is egy egézségügyben dolgozó,ismerősöm mesélte ,és teljesen ledöbbentem...


Hogy vagytok?Mi holnap megyünk felülvizsgálatra ujra-remnykedem,hogy jó hirrel térünk haza...!!!

33. Elviracska (válaszként erre: 30. - Ec63a7fc29)
2007. máj. 1. 10:46

Igen nálunk is az van ,hogy ügyes és okos ,kitünően gondolkodik az ő korához képest.

Megéri a harcot ,ebben igazad van ,és tudom ,meg bizok benne ,hogy egyszer majd ezen is túl leszünk ,nem is kis eredménnyel.

Én nagyon a jó oldalát nézem ,és minden dolgot játékosan probálok vele elvégeztetni ,belevinni dolgokba ,mit ha parancsolva tennék nem menne .

32. DODICA (válaszként erre: 26. - Ec63a7fc29)
2007. máj. 1. 10:27

Lehet, hogy én értem félre, de megkérdezem: te gyógyszerezed a gyereked? A hormonháztartásról írtál, lehet, ezért gondoltam ezt.

Ha nem, akkor vedd tárgytalannak! :)

31. DODICA (válaszként erre: 27. - Szemmelver)
2007. máj. 1. 10:26

Ez az én félelmem is...

Bármennyire igyekszek mindent megtenni érte, attól rettegek, hogy ez kevés, s amilyen lázadó, direkt elkanyarodik majd a rossz utak felé. :(

30. ec63a7fc29 (válaszként erre: 29. - Elviracska)
2007. máj. 1. 10:10

Biztatásul mondom: Protekció nélkül felvették a kéttannyelvű gimibe! Nem butuskák ezek a gyerekek! Igaz, a szülő részéről több törődést igényelnek.

Most bánom igazán, hogy nem vezettem naplót, s sok apróságra már nem is emlékszem. Megéri a harcot! Minden szülő a saját gyermekéért, s kicsit magáért is harcol. Ne adjátok fel!

Türelem, humor és menni fog!

29. Elviracska (válaszként erre: 26. - Ec63a7fc29)
2007. máj. 1. 08:57

Elolvastam ,és köszönöm szépen a biztatást....!


A lehető legjobbakat kivánom nektek.

28. ec63a7fc29 (válaszként erre: 27. - Szemmelver)
2007. ápr. 30. 19:44
Ha csak gyógypedagógusként találkozol hiperaktív gyerekekkel, akkor nagy mázlid van. Mi egy egész életre kaptuk őket.
2007. ápr. 30. 15:02

Gyógypedagógusként mondhatom, hogy nehéz dió egy hiperaktív gyerek..

sajna egy esetben lehet csak rajta segíteni:

türelem..türelem..türelem!!!

kell a jó pedagógus, kis létszámú (10)osztály elfogadó szülőpár!!!!

aztán mire serdül, csitul az aktivitás is:))

nagyon kell vigyázni, nehogy devianciába, drogozásba, bűnözésbe forduljon!

26. ec63a7fc29 (válaszként erre: 25. - Elviracska)
2007. ápr. 29. 11:07

Én azért indítottam ezt a topicot, hogy bátorítani tudjuk egymást.

Nagyon szeretem ezt a lányomat, talán mert vele mindig történik valami, vele mindig többet kell foglalkozni. druidanak annyiban igaza van, hogy nem csodabogarak. Csak máshogyan gondolkodnak. Nekünk szülőknek kell nyitottnak lennünk arra, hogy megismerjük az ő gondolkodásukat, s higgadtan, szeretettel tudjunk velük bánni minden helyzetben .(Mert helyzet az adódik, nem is ritkán !!!)

Nehéz, mert nincs nagy társadalmi gyakorlat ennek a kezelésében, s talán kissé intoleránsakká is váltunk. Ők mások. Nem jobbak, vagy rosszabbak, csak mások. De ahogy sok helyen olvastam igaz:

A hormonháztartás változásával nyugodtabakká, általánosabbakká válnak.

A jó hír: ez így van. Eddig így látom. Már nem az a vézna kis örökmozgó. Bár a tanulási módszere is megváltozott, nehezebben tárol. Nem elsőre marad meg minden. Az interneten szeret ugrálni. Követni nem tudom a ritmusát. Ettől nyugszik le.


Kitartás! Bizonyára jó anyuka vagy, s meg is lesz a jutalma hamarosan a fáradozásaidnak! Sok türelmet kívánok a mindennapokhoz!

25. Elviracska (válaszként erre: 22. - Ec63a7fc29)
2007. ápr. 28. 11:05
A véleményem ,hogy teljesen,megegyezik az én kislányom viselkedésével,és teljesen igaz az egész sor egytől egyig ,mit elolvastatam a cikkekben.
24. Elviracska (válaszként erre: 23. - 4e7c752558)
2007. ápr. 28. 11:03

Szia

Nekem sem volt evel kapcsolatosan szándékomban bántani sem téged ,sem senkit ,sőt szeretnék itten ujabb tapasztalatokat gyüjteni hasonló helyzetben levő anyukáktól ,kiknek ugyanugy gondot okoz ,ez a probléma.

Nem vagyok megkeseredve,és nem is erről szól az egész..csupán ,egy vélemény cseréről van szó,hogy ki hogyan éli meg ezeket a dolgokat ,és ha elolvasod Dodika kiirt cikkeit ,rájössz ,hogy csak foglalkoznak komolyan evel a hiperaktivitással.

Remélem ,hogy megértettük egymást,én nem szeretnék bajt ilyent dolgokból...

23. 4e7c752558 (válaszként erre: 18. - Elviracska)
2007. ápr. 26. 15:38

Nem akartam senkit megbántani, ha szerinted megbántotalak elnézést kérek!!!

Sajnálom, hogy ennyire meg vagy keseredve, de hidd el mindenkinek megvan a saját próblémája nekem is másnak is. Te stílusod volt egy kicsit fura. Tiszteletbe tartom a véleményed kérlek tarsd tiszteletbe te is az ennyémet.

UI: mégegyszer boccs!!

2007. ápr. 26. 08:57
Dodica adatlapjáról indulva találtam 3 cikket a témával kapcsolatban. Mi a véleményetek az ott olvashatókkal kapcsolatban?
2007. ápr. 25. 19:55

Nagy ajándék egy hiperaktívnak kinevezett gyerek. A szülő egy csomó mindent tanul meg mellette:

Feltételek nélküli szeretetet, elfogadást. Megláthat egy teljesen másfajta gondolkodásmódot.

Nagyon édes. Nagyon okos. Megbízik az emberben.

S egészséges felnőtté válhat. Én nagyon élvezem.

Imádom a csajt.

20. DODICA
2007. ápr. 25. 12:38

Én valamit nem értek. Druida = angyalka2 ??


Mert Elvira válasza druidának ment, aztán angyalka2 vette magára, s reagált rá. Nincs így fölösleges félreértés köztetek?

19. Elviracska (válaszként erre: 17. - 4e7c752558)
2007. ápr. 24. 18:37

És még csak annyit ,hogy szerinted 6 teljes év alatt,lehet-e tapasztalatom ,vagy csak beszélek mint te fölöslegesen.

Az én állitásom jóval egyértelmübb ,mint a te kitünő,állitásod...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook