Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hiperaktív a gyerekem fórum

Hiperaktív a gyerekem (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯
228. gerna (válaszként erre: 224. - Mucika2000)
2007. nov. 3. 17:50
"Hordtam" pszichiáterhez: ehhez annyit tennék hozzá, hogy hiperaktiv gyerek esetében általában a szülőnek, szülőknek van szüksége pszichológiai vezetésre (családkonzultáció, családterápia), a gyereknek pedig a megfelelő gyógyszer és a megfelelő fejlesztés kell.
2007. nov. 3. 17:43
Ez a bambulás nálunk is nagy gond. Miról szól az a szenzómotorostorna? Erről még nem is hallottam. Valamilyen leírást ha mondanátok. Most készülünk a Pszihiátriára mióta titeket olvaslak még több kétejem lett. Nagyon ellent mondásos a diagnozisotok. Nekem a nagy fiam sokat válltozott most 13ésfél éves. Idén került könnyitett suliba. Semmi gond nélkük birja. Mig a rendes suliba megbukott. Már magamsem tudom mit csináljak?
226. Mucika2000 (válaszként erre: 225. - DODICA)
2007. nov. 3. 15:25
Örülök,hogy más is gondolkodik igy,mint én ,legalább nem hiszem azt, hogy én bolondultam meg és rosszul látom a dolgokat.Szerencsétlen gyereket húztam-vontam ide-oda,mostmár itthon csináljuk a szenzomotoros tornát,kéthetente megyünk állapotfelmérésre,hogy javult-e a lemaradása,és Gekko fejlesztőházba hordom.Ezen a két helyen valóban tudnak bánni a gyerekkel és igyekszenek javítani a helyzeten.
225. DODICA (válaszként erre: 224. - Mucika2000)
2007. nov. 3. 13:45

Én is így tapasztaltam. :((

Nem is viszem már sehova.

224. Mucika2000 (válaszként erre: 222. - 54ec386d0c)
2007. nov. 3. 10:00
Hogy őszinte legyek én kórházi kivizsgálás és a dokival történt többszöri beszélgetés és zárójelentés alapján megállapítottam, hogy csak kísérleteznek.Fogalmuk sincs igazából,hogy hogyan lehet segíteni rajtuk,legalább is a pszichiátereknél,pszichológusoknál azt látom,hogy igazából azt szajkózzák,hogy Ritalin és kész.Én adtam egy hétig a gyereknek,de enyhén szólva rosszul hatott rá,a doki állította,hogy a kórházban hatott neki,mi meg állítjuk szülők,meg tanító néni,hogy semmit nem javult,sőt.Egyébként is a dokinak mondtam,hogy szerintem az egészségre nagyon ártalmas ez a gyógyszer,ami ugye kábítószernek minősül.Meg ugye ez nem fog javitani a figyelemzavarán,csak pár órára elvileg az iskolában,utána a helyzet ugyan az.Én viszont változtatni,javitani akarok rajta,amit ez a gyógyszer nem képes megoldani.Amikor mondtam,hogy jobban hiszek a szenzomotoros tornában, meg a fejlesztőpedagógusokban,akkor már csak annyit mondott, hogy az jó, ha hiszek benne,bár a korábbi beszélgetéseinkből kiderült,hogy a szenzomotoros és Ayres terápiás tornákat lényegében nem is ismeri.Egyébként meg hordhatom és pszichiáterhez,ha maga a doki mondta,hogy az agynak pont az a része nem működik tökéletesen ezeknél a gyerekeknél,ami a szorongásért,depresszióért,magatartás és figyelemzavarért felelős.Na most akkor pár beszélgetés mit tudna javitani a gyereken,attól még az agya ugyanúgy működik.Hordtam egyébként én is korábban pszichiáterhez, de semmit nem javult a helyzet.Egy idő után utált már oda járni a gyerek,mert nem volt kedve ugyanazokról a gondokról beszélgetni állandóan.
223. Banilla (válaszként erre: 222. - 54ec386d0c)
2007. nov. 1. 18:32

Nem konkrétan a Ritalint, csak azt mondták hogy el kellene gondolkodnunk valamelyik gyógyszer használatán.

de én itt rövidre is zártam a beszélgetést, tehát konkrét gyógyszerről még nem beszéltünk. Nem tudom, de gondolom van más is a Ritalinon kívül. Meg gondolom egyeztetni kellett volna a neurológusunkkal is. vagypedig fogalmam sincs...:)))))

Ez a Vadaskertben volt. De a mostani pszihonőnkkel megbeszéltük, hogy most semmiképp, iskoláskorra meg majd meglátjuk - de én nagyon nem akarnám.

222. 54ec386d0c (válaszként erre: 221. - Banilla)
2007. nov. 1. 16:40

A szakik ajánlották a ritalint?

Mikor nálunk még nem volt tiszta diagnozis akkor probálták a kórházban a ritalint, és azt mondta az orvos:ha epi lenne nem birná a ritalint.

Minden orvos másképp tudja? Vagy csak kisérleteznek?

221. Banilla (válaszként erre: 220. - 54ec386d0c)
2007. okt. 29. 13:36

Igen tudom, hogy utalnak jelek rá - a bambulós rohamra, mert amikor hiperfókuszál a gyerek, az eeg is megváltozik. (a lányom epilepsziás, rengeteg absence (bambulós, szemfelakadós) és myoclonusos asthatius rohamai voltak/vannak, valamint részleges rohamai is voltak úgyhogy teljesen értem, hogy mit írtál!!!!! :)

Nekünk is ajánlották a gyógyszert, de én az alapból szedett többféle gyógyszerei (reggel, délben, este) miatt nem voltam hajlandó adni neki. de sajnos az nem biztos, hogy a suliban nem fog kelleni. Mi úgy döntöttünk a szakikkal együtt, hogy az oviskorban még ha lehet hanyagoljuk ezt a témát (halasztottunk is egy évet, mert nem tudott beilleszkedni egyáltalán), és majd suliskorban visszatérünk rá.

220. 54ec386d0c (válaszként erre: 218. - Banilla)
2007. okt. 29. 12:54

Az Absance epilepsia-nak olyan tünetei vannak mint amikor "bambulós rohama van" ezért kellett végigjárnunk minden ez irányú vizsgálatott. Az epilepsiát kizárták Bp-en az epilepsiacentrumban. Ott mondták, hogy a figyelem zavaros gyereknél az EEGn utalhatnak jelek epi.re. Csak azért írtam le az előző hozzászólásomban, mert ha nem számit betegségnek a hiperaktivitás amivel egyetértek inkább temperamentumnak tudom be. A figyelemzavar tünetein a ritalin segít akkor nem csak a gyógyszergyártó jár jól hanem mi is.


Nem azonnal a gyógyszerhez nyultunk, mi is jártunk Ayres tornára, psyhomotoros fejlesztésre, hang massázsra, delakatót tornáztunk otthon, de most már tudom a ritalinra is szükségünk van. Én örülnék a legjobban ha eltudnánk hagyni. Tőrekszünk rá.

219. Banilla (válaszként erre: 214. - 54ec386d0c)
2007. okt. 29. 06:48
Milyen az a suli?
218. Banilla (válaszként erre: 215. - 54ec386d0c)
2007. okt. 29. 06:48

Hát azért nem teljesen olyat produkál, mint amikor "bambulós rohama van".:)

De igen, nehéz kizökkenteni a hiperfókuszálásból... Nálunk ez az Ayres torna elkezdése előtt szinte folyamatos volt, mi nem tudtunk kommunikálni egymással.... De mostmár nagyon jó.

Remélem ez a javulás folytatódik, csak az iskolától tartok én...képzeljétek, most van nálunk a dackorszak...Mindennel dacol ellenem - még azzal is amit Ő is ugyanúgy akarna, mint én - ilyen még nem volt nálunk. Most értül el lelkileg, és nagyon örülök neki (hogy miknek örül az ember?!?!?!). de azért nagyon dühítő is... Mikor leveszi a kabátját az utcán, mert én azt mondom, hohgy húzzuk össze, mert hideg van... És 20 percen át ez megy...:)

217. Banilla (válaszként erre: 210. - B.Erry)
2007. okt. 29. 06:38
Kérlek feltétlen írj a neurofeedbackről!!! Nagyon kívéncsi vagyok rá!!!! És drukkolok, hogy segítsen!
216. Banilla (válaszként erre: 208. - Mucika2000)
2007. okt. 29. 06:37

Szia!


Meglátod a szenzomotoros torna mennyit segít!!!!!!!!!! Nekünk rengeteget. A Vadaskertben mi is voltnuk, nekünk is gyógyszert javasoltak... És elég kemény diagnózist is kaptunk....

A szorongáson, nekünk nagyon sokat segített Csilla néni, a pszihológusnőnk! Nagyon szereti a lányom. Meg az egyéni fejlesztések is nagyon jók. Sok sikert hozzá Nektek!

215. 54ec386d0c (válaszként erre: 213. - Gyerekeim)
2007. okt. 29. 00:00

Nem mindig a hiperaktívítás a gond, gyökere van mindennek. Meg kell találni és akkor lehet fejleszteni. Minket is magatartás problémával irányítottak a psihiátriára. Hosszú utat jártunk be mire kiderűlt, hogy mi a gond. Hiperkinetikus figyelem zavar + beszédészlelés zavara. Azt még most se tudjuk melyik épült a másikra. De azt tudjuk, hogy a figyelem zavaros gyerek tud olyat produkálni mint egy "bambulos" epilepsiás. Még az EEG-jén is volt jel.


Egyet értek Dr.Lenkei Gáborral . Vannak emberek akkik aktívabbak és vannak Pató Pál úrak.

214. 54ec386d0c (válaszként erre: 209. - Vivaespanya)
2007. okt. 28. 23:43

Az én fiam "nem hagyományos iskolába" jár, 12 fős osztályba, egyéni fejlesztést kap az iskolában és fejlesztésre viszem iskolán kívűl is. Ritalin nélkül nem lenne képes azt hozni mint amit hoz.


Ritalin nélkül nem érne semmit a speci iskola, a kislétszám az egyéni fejlesztés.


A spéci iskola azt akarta elérni, hogy a család költségére legyen magántanuló. A psihológus megmondta az igazgatónőnek, hogy a gyereknek közösségbe kell járnia, mert csak úgy tudunk eredményeket elérni. Mind a viselkedésben mind az egész életre való "felkészülésben".

2007. okt. 28. 22:58
Olvssátok el Dr.Lenkei Gábor cenzurázott egészség című könyvét abban leírja,hogy hivatalosan az,hogy hiperaktívás nem létezik hanem csak egy orvosok által kitalált betegség ami a gyógyszeriparnak egy jó üzlet.Régen is voltak figyelem zavaros gyermekek mégsem gyógyszerezték őket.Amugy a Kinezológiával is sok mindent ki lehet deriteni.Igaz egy kicsit drága de van amelyik egészségpénztár támogatja.
212. Mucika2000 (válaszként erre: 210. - B.Erry)
2007. okt. 28. 20:34
A 6VegEPA az a halolaj fajtája? Mennyit kell ebből adni a gyereknek?
211. B.Erry
2007. okt. 28. 20:12
Na időnként mellé ütöttem és a billentyű sem igazi...
210. B.Erry
2007. okt. 28. 20:11

Mi is figyelemzavarral küzdünk...már hatodilos, hmm mintha kicsit könnyebben mennének a dolgok.

mit tettünk eddig? Kezdtük ritalinnal....nem igazán éreztem NAGy változást a figyelem terén.

Majd primitív refleex torna..na itt már előre mutatott a dolog. Közben halolajat adtam 6 VegEPA!!- ez szuper volt, azóta ia adom.

idén már ehhez Lecitin és B komplex vitamin társul. HÁÁT jobb.

S most neurofeedback kezelés...EZ!!! végleg megszünteti a gondjainkat. De erről majd írok még, mert nincs még tapasztalatom.

2007. okt. 28. 12:09
Tanitottam "nem hagyomanyos iskolaban nam hagyomanyos gyerekeket". Gyogyszer nagyon keves esetben volt indokolt. hasznos a kisletszamu osztaly, egyeni fejlesztesek, alternativ tanitasi modszerek es sok-sok mozgas, sport: uszas, birkozas, stb. Nalunk voltak jutalomkirandulasok is. Bpiek vagytok?
208. Mucika2000 (válaszként erre: 206. - Banilla)
2007. okt. 28. 11:58
Vadaskert Kórházban voltunk Pesten kivizsgáláson,egyébként Kecskeméten lakunk. Itt nálunk elvittem a Gekko-ba állapotfelmérésre a héten és kiderült, hogy nem az az igazi mély figyelemzavara van, hanem csak csapongó,ami állítólag könnyebben javítható,mint a másik fajta figyelemzavar.Ezért nem volt jó rá a gyógyszer sem.Meg hordani fogom szenzomotoros tornára,meg lett vizsgálva,hogy miben van lemaradása,és az kerül fejlesztésre.Ja és a fejlesztő tanácsára B komplex vitamint adok inkább gyógyszerek helyett.Bizom benne,hogy javulni fog a helyzet.Őszintén szólva nem sok jó tapasztalatom van a pszichiáterekkel kapcsolatban,mindegyik csak a gyógyszert ismeri,egyéb tornákat,alternatív dolgokat mereven elutasítanak. Egyébként a figyelemzavaros gyerek mind szorongó is.Tehát,ha a figyelemzavaron javítunk,a szorongásos állapot is javul.Most én nekiindulok ezeknek a dolgoknak,és,ha úgy látom használ,akkor megírom.
207. gerna (válaszként erre: 205. - 54ec386d0c)
2007. okt. 26. 07:32
Is! és foglalkozásom körében elkövetve is találkozom velük.
206. Banilla (válaszként erre: 204. - Mucika2000)
2007. okt. 26. 06:04

Halolaj nagyon jó a figyelem megsegítésére.

Ha úgy látod, a Ritalin nem megfelelő, semiképp ne add neki!!!! JÓl tetted, hogy már nem adod!

Hová jártok orvoshoz? az én lányom is nagyon szorongó. Igen, a figyelemzavar olyan, hogy gyfolytában vagy nagyon pattog a figyelem, bár arra ami érdekli tud figyelni, ha nem is túl sokáig.

205. 54ec386d0c (válaszként erre: 203. - Gerna)
2007. okt. 24. 11:49
Saját is ? Más is?
2007. okt. 24. 10:25

Sziasztok!


Most találtam erre a fórumra és tényleg nagyon jó,hogy van ilyen. Nekem most első osztályos 7 éves a kislányom. Most voltunk kivizsgáláson,ahol szorongást és figyelemzavart állapítottak meg a gyereknél és Ritalint irtak fel neki. Én nem tudom más gyereknél ez milyen hatást váltott ki,de az enyém egy cseppet sem figyel jobban az iskolában és az iskolán kivűli magatartása a gyógyszer szedése óta katasztrófális, állandóan olyan,mintha fel lenne húzva,és mindenre idegesen reagál,ezért én őszintén szólva ma már be sem adtam neki,mert úgy látom csak rosszabb lesz tőle.Jövő héten megyünk vissza a kórházba,lehet,hogy a gyereknek mégsem ez a megfelelő gyógyszer.Akinek a gyermeke szedte már ezt a gyógyszert az irja már meg legyen szíves,hogy ő tapasztalt-e ilyen mellékhatásokat,és van-e egy úgymond hozzászokási időszak és ezt követően megszűnnek ezek a rossz mellékhatások? Az is gyanús nekem,hogy az én gyerekemnél csakis az iskolai dolgok mennek nehezebben,nem szívesen megy iskolába,összecsapja a tanulást,viszont mindent megtanul amit megtanítanak neki,és egyéb téren nincsen figyelemzavara,inkább mindent túlságosan meg is jegyez. A ti gyerekeiteknél miben nyilvánult meg a figyelemzavar,ahogy én itt olvastam a gyerekek a mindennapi életben is figyelmetlenek,az egyémnél ilyen nem áll fenn. A tapasztaltabbakat kérdezem, hogy milyen egyéb alternatív módon lehet segíteni a figyelemzavaron?

203. gerna (válaszként erre: 202. - 54ec386d0c)
2007. okt. 24. 09:05
Van egy saját is, de már 27 éves... küzdöttünk rendesen, de még most is, mivel valahogy nem akar önállósulni...
202. 54ec386d0c (válaszként erre: 201. - Gerna)
2007. okt. 24. 07:38

Nálunk a homeopátia nem vált be. Nekünk is beszélt az orvosunk 1 új szerről amit 1 évig kell szedni és minden problémánk megszünik, de nagyon drága (30 e )1 havi adag.


Tőrekszünk arra, hogy a figyzavart "nője ki" mert én úgy gondolom a hyperség felnőtt korban csak előnyére válhat ebben a rohanó világban.

Te is nevelsz ilyen problémával küzdő gyereket?

201. gerna
2007. okt. 23. 15:20

Nemcsak a Ritalin van, más gyógyszer, homeopátiás szerek, egyebek is szóba jöhetnek. Kérdés az, hogy a figyelemzavar vagy az impulzivitás a fő probléma, esetleg mind a kettő :(

Most pl. lesz "új" Ritalin is, amit csak napi 1x kell bevenni (az iskolásnak nem kell magával vinni a déli, délutáni adagot) A növekedési probléma egyeseknél előjöhet, de a R-t amúgyis ellenőrzés alatt szedhetik csak, úgyhogy ez kiderül menetközben.


Serdülőkör: valóban tévhit, hogy addigra "kinövik". Aki kinőtte, inkább a NEM hiperaktiv figyelemzavaros... ők eleve lassabbak,

nincs feltűnő impulzivitás. No meg a "hiperséget" ki lehet nőni úgy is, hogy a figyelemzavar megmarad. Tehát a figyelemzavar ellen kell bevetni mindent, amit lehet: pl. tanulási, emlékezési, életvezetési technikákat. El kell sajátítania ezeket gyerek- és serdülőkorában, hiszen felnőttként már saját magát kell(ene) irányítania!

200. Banilla (válaszként erre: 197. - 54ec386d0c)
2007. okt. 23. 14:32

Szia!


Nekem is van egy ismerősöm, akinek a kisfiánál (7 éves) most kezdik a Ritalint.

egy kicsit gondok vannak a beállításnál, de az IQ szintje a kisfiának sokkal jobb a gyógyszerrel, mint nélküle.

remélem segít nekik, és nagyon örülök, hogy nálatok ilyen javulás van!!!!!


A terápiával kapcsolatban igazad van, tényleg jó lenne, ha valahol, valaki aki hozzáértő, elismerne minket, segítene nekünk, csak annyivakl is, hogy meghallgat....

Bár a lányom pszihológusa nagyon aranyos, a legnagyobb aktuális problémát nagyon gyorsan mindig meg is tudom vele vitatni, de sajnos neki is alig van ideje...

199. Banilla
2007. okt. 23. 14:26

Sziasztok!


látom felpörögtek az események, amíg nem néztem ezt az oldalt...

Hát nálunk,(ugyan még csak most lesz 6 a csajszim) de most éljük meg a dackorszakot...

Mindennel ellenem dacol, még akkor is, amikor Ő is ugyanazt akarná, amit én...:(:)

És persze fetreng a földön hozzá, meg ilyenek... Nagyon nehéz elegendő türelemmel lennem iránta...

tegnap is pl. az orvosnál voltunk (ügyeleten, de a mi háziorvosunk volt, mert betegek lettünk, és ott is rugdosott mindenkit, fetrengett a földön, ,és mindenki csak bámult ránk... Mert már mért nem akkor lettek a legtöbben.... Na mindez már nem is igazán zavar, de hogy szegény doki ránk vár, mert a csajszim még az ajtókilincset rángatja ahelyett, hogy bemenne... Hát tényleg türelem...


a tornáját is nagyon nehéz vele csinálni, sosem akarja, mindig küzdünk, a feladatokat ( pl. logopédiai) az is küzdés....

Ráadásul, mint már írtam is ő szorongó nagyon... Aztán a logopédus meg most kérte, hogy tanítsak meg neki egy szerepjátékot... Hát annak örülök, hogy beszél vele bizonyos dolgokról... Lesz majd egy beszélgetésem az idős logopédus néninkkel...

És még csak ovis. Nagyon sokat jut eszembe a suli... Aggódok.

❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook