Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hiperaktív a gyerekem fórum

Hiperaktív a gyerekem (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯
2007. nov. 6. 10:01
A csp ügy úgy működik,ha a kezelőorvos tartósan betegnek minősíti a gyereket,és ezzel az igazolással lehet a magasabb összegű családi pótlékot,meg a gyes-t kérni.Csakhogy nekem Pesten azt mondta a doki,hogy ezek a gyerekekek nem minősülnek tartósan betegnek. Na erről az a véleményem,hogy aki kitalálta,annak odaadnám egy hétre a gyerekem és utána megkérdezem,hogy milyen a gyerek.Akinek esetleg mégis sikerült már, vagy van valami ötlete az irja már meg,én is próbálok még utána nézni a dolgoknak.
257. 54ec386d0c (válaszként erre: 256. - C190cb809a)
2007. nov. 6. 09:27
tudtál valamit rendezni csp ügyben?
256. c190cb809a (válaszként erre: 255. - Mucika2000)
2007. nov. 6. 08:43
Adok zsebpénzt de néha annyira nehéz rávenni őket, hogy megbecsüljenek valamit. A kislányoddal nem lesz semmi baj. Meg kéne szerettetnie sulit valahaogy. A legjobb a dicséret,meg a jutalom! Minden helyzetet játszatok el főleg ami rossz volt neki az nagyon jó.!
2007. nov. 5. 21:29
Az én lányom már mondtam,hogy úgy látom nem az a mély figyelemzavaros.Ő nem hagy el soha semmit,mindenére ügyel,és semmit nem felejt el.Nálunk csak a tanulásnál jelentkezik a suliban,nagy az iskola ellen az ellenállása.Szerintem,ha elég nagy a gyerek,a korának megfelelő zsebpénzt nyugodtan adhatsz.Legalább megtanulja a pénzét beosztani.
254. c190cb809a (válaszként erre: 253. - Mucika2000)
2007. nov. 5. 14:18
Aranyos vagy igazán! Most éppen mindent elhagyok korszakon megy át. A ceruzákat meg a zoknit már nem is db-ra veszem hanem kilóra.Ez ellen mi a tanácsotok? Már bele irtam meg meg mutataom meg büntetem ( a zsebpénzéből kell újra vennie) de mind hiába.Ja erről jut eszembe ti adtok zsebpénzt a gyereknek úgy rendszeresen? Meg egyáltalán mi a véleményetek erről?
253. Mucika2000 (válaszként erre: 250. - C190cb809a)
2007. nov. 5. 10:29
Na ez megint az az okos vagyok ám,tudok tanácsokat adni, úgy,hogy nem vagyok abban a helyzetben,mint a szülő. Honnan tudja a jövőt? Nem tudhatja, hogy akár jövőre is milyen változások lesznek az oktatásban.Ne aggódj,biztosan rendben lesz minden. Akinek ilyen szülője van aki ennyire törődik vele, az biztosan nem fog elkallódni,és találtok majd megfelelő neki való iskolát.
252. Banilla
2007. nov. 5. 10:27

Nekünk nem mértek sem IQ sem PQ szintet.

De én úgy gondolom, hogy bár vannak lemaradásaink, azért átlagosak vagyunk.


Képzeljétek, megtanult a lányom csomót kötni!!!!

Még nem maslit a cipőre, csak a csomót, de úgy örülök neki!!!! És Ő is hihetetlen büszke magára!!! Még az ovónéninek is el kellett mondanom, hgy milyen ügyes! (Itthon megkért rá)


Nálunk is működik, az éhes vagyok, milyen szép színű a fal, nézd a képet Anya...pl. a torna közben. És persze elveszti a fonalat....

251. gerna (válaszként erre: 250. - C190cb809a)
2007. nov. 5. 07:42
Vannak tárgyak, amiket ők nem tanulnak, idegen nyelv, fizika, kémia: ahol továbbtanuláshoz kellenének ezek a jegyek, oda általában nem jelentkezhetnek. De sok olyan iskola is van, ahová ezek nélkül is lehet.
250. c190cb809a (válaszként erre: 248. - Gerna)
2007. nov. 5. 07:14
Meg még az is foglalkoztat:a fiam "rendes" iskolába járt ötödikig utánna került a könnyítetbe. A rendes iskola igazgatója azt mondta sokat ártok azzal a gyereknek ha át iratom,mert abból az iskolából nem tud majd tovább tanulni. Mert ez az iskola csak a felét éri.
249. Mucika2000 (válaszként erre: 245. - Gerna)
2007. nov. 4. 22:45
Köszi,akkor hátha nincs olyan nagy gond nálunk.Úgy értem nagy gond ez is,de vannak nálunk rosszabbak is. Nálunk is megy ez a mindent figyelek,csinálok,tanulás közben.Ritka az amikor tényleg oda tud figyelni rendesen,de azért előfordul.Olyankor jól meg is lepődöm,hogy,ha figyel akkor milyen ügyesen ír,egyéb esetben összecsapja.Viszont a matek az hihetetlenül jól megy neki.Matek feladatokat saját maga önszántából csinál nagyon sokszor,arra oda tud figyelni sokáig.
248. gerna (válaszként erre: 247. - C190cb809a)
2007. nov. 4. 22:13
Legjobb az, ha a tanáraival beszélsz erről, látom már nemsokára pályaválasztás jön nálatok...
247. c190cb809a (válaszként erre: 246. - Gerna)
2007. nov. 4. 22:10
na ez jó hir köszi! Csak vajon fel nő e a feladathoz. Alkalmas lesz e rá?
246. gerna (válaszként erre: 242. - C190cb809a)
2007. nov. 4. 21:36
Ugyanazokkal a feltételekkel szerezhet hivatásos jogsit, mint bárki más: 8 általános és egészségügyi alkalmasság. Ő is 8 általánosról fog kapni bizonyítványt, vagyis az eü. alkalmasságin dől el a dolog.
245. gerna (válaszként erre: 243. - Mucika2000)
2007. nov. 4. 21:34
A PQ az a nem-verbális IQ, itt is a 100 az átlagszám.
244. c190cb809a (válaszként erre: 243. - Mucika2000)
2007. nov. 4. 21:19
A kicsinek 100-ra mérték azIQ-ját én nem látok akkora külömbséget kötöttük. A kicsi csak akkor teljesit jól ha egyénileg foglalkoznak vele. A közös felmérő pocsék. Figyelem zavaros! Mitt lehet csinálni? Pedig muszáj azt az "útálatos" számolást megcsinálni, pedig kinn süt a nap,meg éhes is vagyok, meg de szép a kép a falon -na ilyen. Megkéne várni amig kedve lesz hozzá, és akkor is csak egy ,két példát. De nem megy akkor....Fejlesztették egyénileg de minek? Az megy. Tömeges fejlesztő nincs. Mert az kéne.
243. Mucika2000 (válaszként erre: 240. - C190cb809a)
2007. nov. 4. 20:35
Én nem látom a zárójelentésen,hogy mérték volna az IQ-ját,azt úgy irták,hogy átlagosnak imponál,és ,hogy értelmes kislány. a PQ-ját mérték fel, ami 100 lett.Mértek már valakinek ilyet,ez minek az értéke és a 100 az tudja-e valaki, hogy az átlaghoz képest milyen érték? Az IQ-ban tudom,hogy a 100 a normál,a PQ-ban nem tudom.És biztosan nem rontod el az életét, ha ő jól érzi magát abban az iskolában,akkor ne aggódj.
242. c190cb809a (válaszként erre: 241. - Gerna)
2007. nov. 4. 20:34
Igen és ha nem állja meg a helyét? Neki olyan munka kéne amivel ellehet lenni pl. úthengeres ,vagy markolós. Szerezhet vajon jogsit?
241. gerna (válaszként erre: 240. - C190cb809a)
2007. nov. 4. 19:59
Az iskola miatt ne aggódj, ugyanúgy továbbtanulhat szakmunkás- vagy szakiskolában, mintha a "többségi" általános iskolában kapna bizonyítványt. De az a pár év, amíg könnyebb dolga van a tanulással, meg kisebb osztálylétszámban jár, az sokat számít.
240. c190cb809a (válaszként erre: 239. - Mucika2000)
2007. nov. 4. 19:55
Tudjátok midnyájatoknak igaza van - mot jön a de nem tudunk mit csinálni! Nem igy van? Mert végül is nem csinálnak olyan szörnyüségeket (csak néha) még sem fogadják el ,hogy ők MÁSOK (jobb szavam nincs pedig ez már foglalt) mert minden ami a redszernek nemtetszik elvetik. Igy egyszerű. Mert akkor többféle oktatási rendszer kéne. Most kettő van a hagyományos meg a könnyitett. Most olvastam hogy az emberek IQ-ja álltalába 3 féle van a 70 alatti szint ők mennek a könnyitetbe aztán a =70-85-ig nekik kéne egy másikfokozatú iskola aztán jön a 100körüli ez a zöme vannak még a zsenik az megint más kategoria. Na és itt a baj. Az én nagyfiam 79IQ-val nembirta a "rendes suli" vissza kellet rakni 69IQ-ra igy ment a könnyitetbe ott most minden nagyon jó de érzem látom valami más kéne. Mi falun lakunk nincs nagy lehetőség. Akkor mit lehet csinálni. Lehet, hogy elrontom az életét?
239. Mucika2000 (válaszként erre: 238. - Banilla)
2007. nov. 4. 19:01
Igazad van, hogy igazuk van.Kis koruktól kezdve szigorú szabályok és napirend szerint kell élniük.A lányomnak az oviban is állandóan azt mondták,hogy siessenek enni,siessenek ide,siessenek oda.Könyörgöm.Hová kell állandóan rohanniuk.Megkérdeztem a lánytól,hogy miért nem akar időnként a szünetből órára bemenni.Azt mondta.Anya olyan rövid a szünet.Sétálok a jó levegőn,kiszellőztetem a fejem,azután kezdenék szaladgálni,de becsöngetnek.Őszinte legyek.Igaza van.Tudom,hogy bizonyos korlátokat be kell tartania,de ez a hajcsár rendszer nagyon rossz dolog ebben a világban.Agyon vannak terhelve a gyerekek a szülők.Valljuk be, nekünk sincs kedvünk az állandó munkához,és sokszor én is a hátam közepére kivánom a munkahelyre járást és vannak napok amikor végigszenvedem az egészet,mert nem akarok ott lenni és azt csinálni amit muszáj.És az is igaz, ha én is olyan előadáson,továbbképzésen vagyok,ami halálra untat,hát igencsak nehéz végig ülnöm, és ez nem attól van, hogy figyelemzavaros-hiperaktív vagyok.Sokszor inkább úgy gondolok a gyerekre,hogy nem ő a rossz,hanem a többi megy a világban,úgy,mint a birkák és csinálják azt amit a társadalom elvár tőlük.Rájuk van kényszerítve a felnőttek akarata. Ez viszont nem azt jelenti, hogy jobbak ,okosabbak és boldogabbak, mint az én gyerekem.Sőt az én gyerekem sokkal érdeklődöbb,és sokkal többet tud a világról,mint az ő korabeli gyerekek.Mindent megtanul az iskolában amit tanítanak neki, csak annak nem látja értelmét, hogy órákon át ugyanazokat a dolgokat írkálják. Ő megtanul valamit,azután szeretne tovább haladni.
238. Banilla (válaszként erre: 237. - Mucika2000)
2007. nov. 4. 18:03

Hát ez teljesen igaz. Mert hiába még csak 6 éves a lányom, máris akkora kialakult egyénisége van...:))))))

És én mindig azt gondoltam, hogy bár nekünk is nehéz, de nekik meg még sokkal nehezebb... Hisz nem értik a sok szabályt, nem értik, hogy mért kell arra figyelni, ami őket nem érdekli... És valljuk meg, lehet, hogy nekik van igazuk?????


de mindegy, a lényeg, hogy a szülő tegye azt, amit helyesnek gondol (nyilván nem a gyerek rovására). Hisz úgyis súg az anyai ösztön...;)

2007. nov. 4. 16:57
Hát ne akarjuk őket megváltoztatni,mert az nem úgy működik náluk.Fogadjuk el őket,és picit próbáljunk meg mi is apróbb dolgokban javítani rajtuk,segíteni nekik. Fejlesztő és gyógypedagógus segítségével szerintem elérhetünk eredményeket, de megváltoztatni ne akarjuk,mert úgysem tudnak, hiszen nem tehetnek róla,hogy ilyenek.
236. c190cb809a (válaszként erre: 235. - Gerna)
2007. nov. 4. 13:28
Nekünk azt mondta az eggyik piszologus))) a kamaszok azért szeretnek hozzá járni ,mert feltétlenül elfogadják bár mit mond. Nem kell folyton megfelelnie az elvárásoknak. És tényleg azért visszük ide-oda,hogy a társadalmi ervárásokat produkálja. Ez igy van. Neki végül is igy van jól ahogy van .Nem igaz? Kitudja elöre mivel teszek jót? Lehet ,hogy többet ártok ,mint használok vele. Azzal ,hogy megakarom válltoztatni.
235. gerna (válaszként erre: 234. - Banilla)
2007. nov. 4. 07:16
Ha jót tesz neki, persze hogy nem felesleges! Minden gyerek más - de akit hordanak, meg úgy érzik, hogy "menni kell", az jobb, ha nem teszi. Az inkább olyan, hogy a szülő letudja a dolgot, elviszi a gyereket, de nem vesz részt benne. Egy kötelességgel több - ez nem tesz jót a gyereknek sem. Ezért mondtam, hogy nagyobb gyereknél, kamasznál más, ilyesmit nem lehet muszájból csinálni.
234. Banilla (válaszként erre: 231. - Gerna)
2007. nov. 4. 07:04
Szerintem nem felesleges. Legalábbis nekünk sokat oldta a szorongást, és a lányom amúgy is nagyon szereti a pszihológusnőjét, és alig várja, hogy menjünk hozzá!
2007. nov. 3. 22:02
Akkor lehet, hogy mi megtaláltuk a számunkra megfelelő psihiátriát? A gyereknek segít a ritalin, meg a fejlesztő terápia nekem meg, hogy a felmerülő problémát megvitassam a családterapeuta neurológussal.
232. Mucika2000 (válaszként erre: 231. - Gerna)
2007. nov. 3. 21:05
Valószínűleg igy van,de mostani tapasztalataim alapján nincs rá szükség jelenleg.
231. gerna
2007. nov. 3. 20:24

Ha a hiperaktiv gyerekekről beszélünk, őket kiskorukban valóban felesleges pszichológushoz "hordani". Nagyobb gyerekek, kamaszok viszont sokszor maguk igénylik, hogy beszélhessenek gondjukról-bajukról, önismeretüket fejleszteni, önértékelésüket javítani kell.

Kamaszkorban sokszor sokasodnak a bajok, még a családon belül is, ezt nem mindig lehet saját erőből megoldani.

230. DODICA (válaszként erre: 229. - Mucika2000)
2007. nov. 3. 19:31

Osztom a véleményed.


Segíts magadon, Isten is megsegít! :)))


A pszichiáter (több is) semmi mást nem csinált, mint az általam is ismert tankönyvi szöveget nyomta a fejünkbe. :(

Saját pszichiáter nevelőanyám is azt mondta, tök fölösleges. :)

229. Mucika2000 (válaszként erre: 228. - Gerna)
2007. nov. 3. 18:57
Saját magunk szülők is jártunk pszichiáterhez,közösen,hát az nem sokat ért. A lánynak a gyógyszer nem segített,ezért bizom a megfelelő fejlesztésben.A pszichiáterek is csak emberek,nem látják és láthatják át a te helyzetedet,ezt csak te tudod átlátni,megoldani,ha te nem akarod és tudod,akkor azon nem segíthet senki. Ez az én véleménye a sok viszontagság után,amin keresztül mentünk.
❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook