Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hiperaktív a gyerekem fórum

Hiperaktív a gyerekem (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯
288. DODICA (válaszként erre: 285. - Gerna)
2008. márc. 16. 19:56

Persze. Ott írtam oda, hogy általánosságban értem, s nem a hiper gyerekekre. :))

Manapság alapvetően az iskolaérett gyerekeket is szépen oviban tartják még egy évre a szülők, valódi indok nélkül.

287. 0260f21e84 (válaszként erre: 284. - DODICA)
2008. márc. 16. 19:36
Nem minden hiperaktiv kisgyerek figyelemzavaros, de nagyreszuk igen, s nekik kell a fejlesztes, meg akar a plusz egy ev az oviban
286. 0260f21e84 (válaszként erre: 279. - Polcsi)
2008. márc. 16. 19:33

Szia polcsi

Az nem derult ki, hogy van-e papirja a gyereknek a Tanulasi Kep. vizsg, Szakertoi Bizottsagtol? Az ovono elkuldott a nevtanba ezzel? Vagy mire alapozta?

Ha tenylg hiperaktiv, mindenkepp szolni kell. A tanitonak egyreszt tudnia kell, masreszt lehet, hogy nem is tanacsoljak a gyereknek azt a fajta programot, most nem az allatsimogatasra gondolok, hanem az iskola szabalyrendszerere peldaul. A sport jo otlet szerintem is, muszaj lekotni az energiajat.

Kisletszamu osztaly nincs feletek?

285. gerna (válaszként erre: 284. - DODICA)
2008. márc. 16. 19:06
Az iskolaérettség nemcsak az értelmi képességekből áll.
284. DODICA (válaszként erre: 283. - Gerna)
2008. márc. 16. 18:26

Ha az óvodákban lehetne normális fejlesztést kapni... (Tisztelet a kivételnek.) De tapasztalatom szerint erre nem is az óvodák specializálódtak, hanem a nevelési tanácsadók, amibe így is, úgy is el kell hordani a gyereket. (Vagy nem, de ez más kérdés. ;) )


A hiper gyerekek amúgy általában korukhoz képest magasabb intelligenciával rendelkeznek, így a plusz 1 év ovi nem biztos, hogy jót tenne nekik, hiszen már unják, kinőtték. A suliban eleinte jóval több az új infó, ami leköt(het)i őket. Másrészt nagyon érzékenyek érzelmileg, s valószínű nemigen tudnák azt feldolgozni, hogy a többi megy az iskolába, míg nekik maradniuk kell a dedós oviban.


Persze a döntés függ a gyerektől, meg attól is, melyik évszakban született. Egy év eleji születésű gyerek már majdnem hét éves, mikor kezdődik az iskola....


Én spec. nem értem korunk divatját, miszerint még egy évet maradjon a gyerek oviban. (Most általánosságban értem, nem a hiperekre.) Iskolaérett gyereknek mi szüksége arra az évre? S mi szüksége látnia azt, ahogy csoporttársai mehetnek iskolába, mikor ő is várja már?

Végül így alakul ki az a furcsa felállás, hogy első osztályban találni éppen 6 éves, s majdnem 8 éves gyereket is, holott ebben a korban az a másfél-két év még igenis nagyon sokat számít.

283. gerna (válaszként erre: 279. - Polcsi)
2008. márc. 16. 17:39
Csak egy kérdés: biztos, hogy 6 évesen akarod iskolába vinni? a hipereknek jót szokott tenni még egy év "érlelés", azalatt figyelemfejlesztés, ilyesmi. Jobb ezt az óvodában megtenni, mint az 1. osztályban.
282. DODICA (válaszként erre: 281. - C190cb809a)
2008. márc. 16. 17:25

A fejlesztőről nekem is hasonló véleményem van: többet ártott, mint használt. Míg a többi gyerek üvöltve rohangált az udvaron, a hiper fiamnak órára kellett járnia, s kézügyességi dolgokat gyártania. A világon semmi értelme nem volt, a rajz-technikai készsége se ettől fejlődött (még mindig évekkel le van maradva a többitől), hanem egy olyan tanárnak köszönhető, aki önmagához képes kezelte, és sikerélményhez juttatta.

De még ez volt a jobbik eset. A rosszabb első-második osztályban volt, amikor is az év végi biziben az ének katasztrofális képet mutatott. Némi utánajárás során kiderült, 2 évig nem látogatta fiam az énekórát, mert akkor vitték fejlesztőre!!! A guta majd megütött! Egyrészt, mert ilyesmiről (órai kivét) szó se volt, másrészt nem tudtam róla, harmadrészt meg volt rá 2 hónapom (a nyári szünet), hogy a 2 éves tananyagot beleerőltessem a fejébe a legnagyobb tiltakozások közepette. Gondolhatjátok... Leültetni nyári szünetben egy örökmozgót... Szerencsére sikerült (pedig annyira se kép-se hang nem volt a fiúban az éneket illetően), ma már jeles énekből, de utólag is elismeri, kutya nagy meccs volt a részemről. :))


Nem akarok általánosítani, bizonyára van, akinek jót tesz a fejlesztő, de hiper gyerekeknél érdemes előtte nagyon mérlegelni a dolgokat, tényleg szüksége van-e rá! Már eleve az a tudat is megzavarhatja, hogy neki menni kell különleges foglalkozásra, míg az átlag.... S mivel nem buta, de tudatában van másságának (gondolom, ez nem csak az enyémre igaz), érzi a dolgokat, miközben folyton szeretne ő is átlag lenni. Emiatt nem jó, ha m,egkülönböztetésnek van kitéve, se negatív, se pozitív értelemben. Legalábbis nálunk erre jutottunk, ki is vettük a fejlesztőről (külön kisregény lenne leírni, miféle botrányok során sikerült), s tapasztalatunk szerint valamivel nyugodtabb is lett a helyzet. Egy gonddal kevesebb: már emiatt nem kell vitázni.

281. c190cb809a (válaszként erre: 279. - Polcsi)
2008. márc. 16. 13:25

Sziasztok!

Nekem az a tapasztalatom, hogy meg kell mondani a tanitónéninek, aztán várrni a csodára. Nekem mind a két fiam hiperke. Orvosilag is kivan mondva. Aztán itt vége is a segitségnek ja kapunk heti!3 öra fejlesztést. Mindig az én gyerekeimmel van baj. A nagyot -14éves- el vittem másik iskolába mert itt már tarthatatlan volt a hejzete. A kicsi 8 éves másodikas. Nos veleszemben is zéró a tolarencia. Nem akarlak elkeseríteni nehéz évek elé nézel. Inkább azért írok vértezd fel magad!

Rengeteg jó tulajdonságuk van ezeknek a gyerekeknek. De az élénkségükkel mindent hátérbe szoritanak. Az is az igazsághoz tartozik, hogy mi egy faluba lakunk itt nincs választási lehetőség, hogy hova mejik iskolába irassam.

Remélem mondtam számodra hasznosat. Üdvözöllek!

280. DODICA (válaszként erre: 279. - Polcsi)
2008. márc. 16. 09:45

Szia!


- A családdal kezdem: nem, nálunk se képes egyik oldal se tudomásul venni, hogy a gyerek "magától" hiperaktív, s nem a szülei tehetnek róla. Ez csak annyiban zavaró (de abban baromira), hogy megértés, netalán segítség helyett még a nagyszülői b@szogatással is meg kell bírkóznunk, s ez plusz energiákat vesz el tőlünk. :((

Tudom én azt, hogy régen büdös rossz kölök volt mindenki, s egy pofon megoldotta volna.... Meg azt is, hogy manapság ötször annyi gyerekre ráfogják, hogy hiperaktív, mert jól hangzik... Mégis, ha valaki ténylegesen az (márpedig kellő szakirodalom és orvosi papír birtokában a sajátomról én ki merem jelenteni), akkor a lehető legrosszabb struccpolitikát folytatni, s nem megismerkedni a helyzettel.

Tapasztalatom az, a legjobb, ha csakis magára számít a szülő, végtére is ő él a gyerekkel, s ő tudja igazán, milyen is az a hiperaktív gyermek. Ő adhatja a legtöbb segítséget neki, miközben tarthatja a hátát a világ előtt. :))) Nem könnyű (néha én se tudom, hogy éltem eddig túl 9 éve), de megéri!


- Ami a tanítónénit illeti: szerintem állj elé, beszélj vele! Nem jó, ha eltitkolod a tényt, későbbiekben a gyermeken csapódna le. Mindenképpen érdemes olyan pedagógust választani, aki felvállalja, hogy megbírkózik egy hiperaktív gyerekkel (részéről is évekig tartó kutya kemény feladat vár rá!!!!), netalántán volt már ilyen esete, ismeri a tünetegyüttest, s kezelését, stb...

Jobb, ha a fair play nevében indultok iskolába, különben kiközösíthetik, meg isten tudja, miféle lelki törést is szenvedhet a gyerek, ha nincsenek másságára felkészülve!

Ez az én véleményem.;) Pedagógusként is írom, nekem is jobban esne, ha megkapnám a szülőtől előre a bizalmat, mint hirtelen szembekerülni tanítási órán egy magatartászavaros gyerekkel.

Másrészt nagyon fontos, hogy a tanító néni és a szülők a gyerek érdekében jó viszonyban legyenek, együtt tudjanak segíteni neki.

279. polcsi
2008. márc. 16. 06:55

Sziasztok!

Most találtam rátok, és nagyon-nagyon jó érzés a tudat, hogy nem vagyunk egyedül. Ha meghallgattok, írnék pár szót a kisfiamról.

Ő már hat éves. Amikor óvodába került, az óvónő körülbelül tíz perc után közölte, hogy szerinte a fiam hiperaktív. Kizárták mindenből, amiből csak lehetett, például úgy mehettünk volna el a karácsonyi ünnepségre, ha megígértem volna, hogy végig az ölemben ül, pedig ő szerepelni szeretett volna...Egy évig járt abba az óvodába, minden délután úgy hoztam haza, hogy ő rossz volt. Az új oviban szerencsére az óvónénik kedvence lett. Vannak magatartási problémák, de nagyon jól kezelik, és a jó tulajdonságait is figyelembe veszik.

5 évesen sajnos volt egy időszakunk, amikor minden nap hisztirohamokat produkált ( utólag csodálom, hogy túléltük) , akkor kezdtük el az alapozó mozgásterápiát. Nagyon rövid idő alatt nagyon sokat javult a helyzet. A hisztirohamok most már ritkák.

Jövőre kezdi a kisfiam az első osztályt. Sportiskolán gondolkoztunk, de a férjem tart tőle, hogy nem felelne meg az elvárásoknak. Így valószínűleg egy Ökoiskolába iratjuk, mert nagyon szereti az állatokat, a természetet. Hihetetlen mennyiségű ismerete van ebben a témában.

Nagyon félek az iskolától. Szeretném tőletek megkérdezni, hogy szerintetek a tanárnővel beszéljek előzetesen arról, hogy hiperaktív és figyelemzavara van, vagy jobb, ha egyenlőre nem beszélünk róla?

Érdekelne még, hogy nálatok a tágabb család mellettetek áll? Nálunk a férjem családja szerint azért ilyen a manó, mert nem fogjuk elég szigorúan.:((((

Köszönöm, hogy meghallgattatok.

278. ec63a7fc29 (válaszként erre: 272. - Boribon79)
2008. márc. 9. 15:20

Ha jó a szemed, vagy netán még szakember is vagy, észre fogod venni a hiperaktív gyerkőcöket.


A lényeg: megtalálni a legjobb utat, amit velük be lehet járni.

277. DODICA (válaszként erre: 276. - Blasius)
2008. jan. 10. 08:48
Köszi!
276. blasius
2008. jan. 9. 22:35

Ami az ADHD (figyelemhiányos hiperaktivitás) mögött van.

Dokumentum film a szakértőkről, az ADHD attyairól.

[link]

275. Mucika2000 (válaszként erre: 272. - Boribon79)
2007. dec. 19. 17:33
Ekkora gyereknek még úgysem adnak gyógyszert és nem is kell,meg az én véleményem szerint nem is mindig használ.Mi már mindent megjártunk,igazából szerintem az orvosok nem igazán tudnak ezekkel a gyerekekkel mit kezdeni. viszont,ha nem kezelteted,a poklokat fogjátok kiállni,amikor iskolába kerül. Az én gyerekem pont olyan volt ilyen idős korában,mint a te fiad. Egyedüli lehetséges dolog amit meg lehet próbálni a viselkedés terápia,fejlesztőpedagógus,nálunk vannak fejlesztőházak(Gekko),ahová már a kicsi gyerekeket is el lehet vinni és felmérik az állapotát.Ennek alapján elkezdenek foglalkozásokat,amik javitanak a helyzeten.A másik dolog a mozgásterápia,főleg az alapozó és a szenzomotoros terápia.Ez javít az ilyen gyerekek állapotán.
274. gerna (válaszként erre: 272. - Boribon79)
2007. dec. 13. 16:01
Nézz körül itt is: [link]
273. gerna (válaszként erre: 272. - Boribon79)
2007. dec. 13. 15:59
Homeipátiás szer a SEDATIF PC, ezt lehet adni kicsi gyereknek is. Van, akinek beválik a Béres csepp megfelelő adagban (a gyerek testsúlya alapján kell kiszámolni, ez is csökkenti az izgágaságot. Béres Aktival nem jó, csak a cseppek!
2007. dec. 13. 09:03

Köszi a valaszokat. A gyogyszert nem zarom ki, de a gyerekorvos azt mondta, hogy a hiperaktivitast nem tesztelik 5 éves kor alatt, gyogyszert addig nem adnak. Gondoltam mar a homeopatiara, van valakinek ilyen tapasztalata?

Igazabol nem tudom otthon mi a menete a vizsgalatoknak, mi nem Mo-on lakunk, itt 5 éves kor elött nem történik semmi. "Maganszorgalombol" elvittem pszichologushoz, 3 helyen is voltam, de még ennyi marhasagot életemben nem hallottam. A legjobb az volt, hogy azért ilyen a gyerek, mert csaszarral született, és nem az ö döntése volt, hogy mikor születik meg. (9 nappal hortam tul, és nem volt mar elég magzatviz!)

271. c190cb809a (válaszként erre: 270. - Gerna)
2007. dec. 13. 07:34
Nekem ma kezdett el szedni gyógyszert a fiam. A nagyobbik 3évig szedte, igy tudta elkezdeni az iskolát. Ahány gyerek annyiféle képpen hat rá a gyógyszer!
270. gerna
2007. dec. 12. 18:50
A jó képességek (később: magas intelligencia-szint) nem zárja ki a hiperaktivitást.
269. gerna (válaszként erre: 268. - C190cb809a)
2007. dec. 12. 18:49
Így van, a vizsgálat még nem jelent állandó gyógyszerezést. Ha adnak is ilyenkor, az kipróbálásra van: megfigyelése annak, hogy milyen a gyerek gyógyszerrel vagy gyógyszer nélkül. Mindig a szülő kezében van a döntés.
268. c190cb809a (válaszként erre: 267. - Boribon79)
2007. dec. 12. 17:42

szia Boribon!

Nagyon nehéz igy megmondani, hogy hiperke vagy nem a kisfiad. Feltétlenül keressél pszihiátert. Vagy képesség vizsgálót, fejlesztő pedagógust(no mem azért, hogy fejlessze) ők pontosan megmondják mivan a gyerekeddel. Nem mindjárt adnak gyógyszert. Sajnos van olyan eset mikor bár mennyire hadakozunk nincs más megoldás. Magadtól vagy mert az óvónő ezt mondja ne tégy semmit. Feltétlen keresd meg a megfelelő szakembert! Ha magadtól csinálsz valamit azzal csak ártasz neki!

2007. dec. 12. 14:56

Sziasztok!

A véleményetekre vagyok kivancsi. 3 és fél éves a kisfiam, hetente 2x 3 orat jar ovodaba augusztus ota. Ezen a héten "elkapott" az ovonénije, és közölte, hogy a fiam hiperaktiv, és mindenképpen kezelésre van szüksége. Ha nem teszek valamit ez ügyben, nem vihetem többet oda.

Egy percig nem vonom kétségbe, hogy nehéz a fiammal, mivel én is sokat szenvedtem vele, de nem vagyok hajlamdo begyogyszerezni. Tudni kell rola, hogy 9 honaposan kezdett jarni, és onnantol kezdve gyakori vendégek voltunk az ügyeleten, mert mindenre felmaszott, és néha le is esett. Beszélni 7 honaposan kezdett, 2 évesen tökéletesen beszélt magyarul és franciaul (az a férjem anyanyelve). Figyelemzavara nincs, akar 1-2 orat is tud 1 dologra koncentralni, de ha nincs semmi ami leköti, valoban szörnyen tud viselkedni. Most mar a 60, 100 darabos puzzle-t rakja ki gond nélkül, sokat és elég jol rajzol (hajo, vonat, allatok). Itthon sem könnyü vele, még mindig nagyon féltékeny a 20 honapos öccsére, keveset alszik, éjszakanként még mindig 1-2x felébred. Amikor ébren van, allandoan feladatot kell adni neki, különben talal vmt maganak.

A gyerekorvos szerint nagyon magas az intelligencia szintje, imadja a dokumentum filmeket. Viszont elég nehezen kezeli az indulatait, néha dühbe gurul, aztan meg lelkiismeret furdalasa van. A Mikulastol nem akarta elfogadni a csokit, azt mondta, hogy ö rossz, és nem érdemli meg. Pedig ilyet még akkor sem mondtam soha, amikor lett volna ra okom.

266. Napocska73 (válaszként erre: 260. - Tamibabi)
2007. nov. 23. 00:02

Szia!

Szerintem ilyen pici korban még nincs hiperaktivitás. Én úgy tapasztaltam, hogy pontosan ebben a korban, úgy 15 hónap körül a gyerekek nagyon megváltoznak. Ekkorra már biztonsággal járnak általában és ugrásszerűen felgyorsul az értelmi fejlődés is. Érdeklődnek minden ismeretlen iránt. Annyira viszont még nem fejlettek, hogy tudják, hol van az a pont, ahol le kell állniuk, és hogy okosan le tudják vezetni az energiájukat. Nagyon fontos ebben a korban, hogy lehetőséget adjunk a gyereknek, hogy kielégíthesse a mozgásigényét(ez télen elég nehéz), tanítsuk játszani, hogy majd le tudja kötni magát, kapjon elég személyére szóló figyelmet, ugyanakkor fegyelmezzük is, hogy lássa a határokat (számomra ez a legnehezebb). Nekem van egy 17 éves fiam, aki hiperaktív volt óvodáskorától kb. 13-14 éves koráig. Pszichológosok állapították meg, foglalkozásokra is jártunk. Van egy 18 hónapos kisfiam is, aki "véletlenül" kb. 15 hónapos koráig a világ legnyugisabb babája volt, aztán szinte egyik napról a másikra valami nagyon megváltozott nála. Felpörögve rohangál egész nap, óbégat, egyfolytában ügyködik valamin. Visszagondolva a nagyfiam fejlődésére rájöttem, hogy nála is ugyanekkor, vagyis 15 hónaposan volt egy hasonló változás és valószínűleg attól lett hiperaktív, hogy 15 hónapos korában nem kezeltük jól a felpörgését. Szerintem a hiperaktivitás alapvetően nem a genetika eredménye, bár nyilván a hajlam is közrejátszik a kialakulásában, hanem a gyerek reakciója a külvilágból őt ért hatásokra.Talán nem tud megbírkozni a sok ingerrel, vagy több figyelmet igényel. Próbáld végigvenni, hogy a kislányod most mit jelezhet ezzel a nagy aktivitással. Nem tudom segítettem-e, de együttérzek veled.

265. 54ec386d0c (válaszként erre: 263. - Zsuzso87)
2007. nov. 22. 22:49
hol találom a cikket?
264. gerna (válaszként erre: 260. - Tamibabi)
2007. nov. 21. 17:21

Nézz körül ezen a honlapon:


www.eleventeam.hu

2007. nov. 21. 12:16
Írtam eyg cikket barátnőm gyermekéről....!ha van időtök olvassátok el légyszi és ha tudtok segítsetek rajta!vagyis adjatok valami ötletet ha tudtok köszi!
262. DODICA (válaszként erre: 260. - Tamibabi)
2007. nov. 21. 11:39

Mindenáron akarod valahova vinni? Miért?


Ha tényleg az, akkor is azt javasolnám, te képezd ki magad! A legtöbbet te teheted érte!

261. Mucika2000 (válaszként erre: 260. - Tamibabi)
2007. nov. 20. 21:11

Szia!


Mégis milyen tünetek vannak,ami miatt szerinted hiperaktív?Esetleg,ha leirnád milyen dolgokat tapasztalsz nála jobban tudnánk segíteni abban,hogy tényleg hiperaktivitás tünetei-e.

2007. nov. 20. 20:22

Sziasztok!


Segitséget szeretnék kérni. Kislányom 15 hónapos, nagyon helyes gyerek, de az utóbbi időben kezdett gyanús lenni, hogy talán hipertaktiv.

Utánaolvastam a neten, és szinte szó szerint az ő viselkedését irták le a hiperaktivitással folgalkozó oldalak, cikkek. Nem akarok hipohonder módjára megijedni - ha egyáltalán meg kell -, mindenesetre utána szeretnék járni a dolognak. Tudnátok segiteni, hogy hogy induljak el? Még nem beszéltem sem a gyerekorvossal, sem a védőnővel, mert eddig azt gondoltam, csupán eleven a gyerkőc, de azt hiszem, ennél többről van szó.

Előre is köszönöm a segitséget.

Üdv

259. c190cb809a (válaszként erre: 257. - 54ec386d0c)
2007. nov. 6. 16:09
még mindig tipródok annyi visszautasításban volt már rászem. Meg teszem. (azt hiszem). Bár néha tényleg olyan szélmalom harcnak látszik. Ma megint sokat gyakoroltuk a szövegértést itthon megy az iskolába feketepont. Már néha elegem van ,hogy feleslegesen hajtom a gyereket. Mindig mondom atanítónéninek de otthon megy !! És néz rám. Arra igazán nem osztájozhat amit én mondok. No ez van. Ha tudnám nemmegek feleslegesen.... Aki ismeri őket azt modja nem jár nekik.
❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook