Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hiperaktív a gyerekem fórum

Hiperaktív a gyerekem (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯
348. gerna (válaszként erre: 347. - DODICA)
2008. márc. 29. 12:05
Nem lehet szembeállítani a 2 dolgot: a gyógyszer és a "jó" nevelés együtt. A hiper gyerekek szülei megviseltek, általában bizonytalanok a nevelési elvek és gyakorlat terén, sokszor már önmagukban is, ezért az alapelv: a gyereknek gyógyszer, a szülőknek, a családnak tanácsadás/terápia. Elég sok könyv foglalkozik ezzel a témával, ha valakit érdekel, írok kis listát.
347. DODICA (válaszként erre: 345. - Gerna)
2008. márc. 29. 11:49

Kíváncsian várom, mi erről a véleményed!


A szülői nevelés egyik legfontosabb dolga segíteni a hiper gyereket megtanulni a maga urává válni. Ez nem hinném, hogy szerencse kérdése, sokkal inkább szeretet, bizalom, elfogadás, odafigyelés, támasz nyújtás, stb... Nagy szavaknak tűnhet, de érdemes hinni benne. :) Többet ér, mint a gyógyszer, ami kiszámíthatatlan hatással bírhat.

346. DODICA (válaszként erre: 344. - Gerna)
2008. márc. 29. 11:47

Még nehezebb, ha nem tanítjuk meg őket beilleszkedni a társadalomba...


Vannak élethelyzetek, amikor valamit bármennyire is szeretnénk, nem tudjuk megvalósítani. :( Hiába tudjuk, mikor mi lenne a legoptimálisabb, ha körülményeink nem engedik a legnagyobb áldozatok árán se...

345. gerna (válaszként erre: 343. - DODICA)
2008. márc. 29. 08:19
Jó! cserébe én is megírom, mi szokott felnőttkorban történni a kezeletlen hiperekkel. Ha a "maga ura" tud lenni, nincs főnöke vagy ő lesz a főnök, akkor szerencséje volt.
344. gerna (válaszként erre: 342. - DODICA)
2008. márc. 29. 08:15
Pont ezért nehéz velük a 30-as osztálylétszámban, de még 20-asban is :( Nehéz nekik is, az osztálytársaknak is, meg a pedagógusnak is. Amit te mondasz, az megvalósítható, persze költségesen és fáradságosan.
343. DODICA (válaszként erre: 340. - Gerna)
2008. márc. 29. 08:12
Igen, elnevezésében autista központ, de ettől még azon gyerekek is itt kapnak helyet (az épület külön szárnyában, érdekel, a lépcsőn merre kell fordulni, s mely szobákat foglalják el??? ), akikről írtam.
342. DODICA (válaszként erre: 338. - Gerna)
2008. márc. 29. 08:11

Amit írsz, azzal a legelső mondatod kivételével egyetértek. Igen, sajnos tényleg olyanok, amuilyenek...

DE!!! A fő cél miért az, hogy csökkenjen a hiperség??? Hát szerintem pont az a legnagyobb baj, hogy ebben határozzák meg a fő célt! Nem. Nem a hiperséget kell csökkenteni, azzal csak ártunk nekik! (Meg magunknak is, de erre később jövünk rá...) Helyette a hiperségük előnyeire kell fektetni a hangsúlyt, kihasználni hihetetlen nagy energiáikat értelmes dolgokra. Agyilag sokan közülül zsenik, amit gyógyszerrel szépen el lehet nyomni, de odafigyeléssel, szeretettel, elfogadásukkal, és következetes neveléssel hatalmas dolgokra lesznek képesek.

persze mindezt sokkal nehezebb véghezvinni, mint hozzányúlni bármelyik tablettához.... (Amit fekete-fehéren azért valljuk be, senki se igazol, hogy tényleg hat, s pont és csak ott, ahol kell...)


Sorry, most mennem kell dolgozni, szombatos is vagyok. :))

341. gerna
2008. márc. 29. 08:10
Vagyis olyan sehol sincs. Ha tévednék, homályosíts fel.
340. gerna (válaszként erre: 339. - DODICA)
2008. márc. 29. 08:07
Dodica, a ti városotokban autista központ van. "Gyógyszertől leépült hiperaktiv gyerekek központja" az tuti nincs.
339. DODICA (válaszként erre: 334. - Gerna)
2008. márc. 29. 08:04

Na igen.


Legkésőbb addigra a mellékhatások is nyilvánvalóak: a szellemi képesség fejlődése megakad, visszafordul, a mozgáskoordináció retardálttá válik, stb... Sajnos, akinél ez történik, a folyamat visszafordíthatatlan, hiába áll le a gyógyszerről.


Nem állítom, hogy ez minden gyógyszert szedőnél törvényszerűen így alakul, de annál azért gyakoribb eset, mint ahogy állítják (pont a mi városunkban van azon országos központ, ahol elhelyezik a testileg-szellemileg-s persze immár lelkileg is teljesen leépült volt hiperaktív gyerekeket!!). Hát ez az, amit sose kockáztatnék.

Kinek mi a fölösleges....

338. gerna (válaszként erre: 337. - DODICA)
2008. márc. 29. 08:04

A fő cél az, hogy csökkenjen a hiperség, javuljon a figyelemzavar, így jobban "felveszi" a fejlesztést azokon a területeken, ahol elmaradása van.

Hogy jobban elviselje a környezete? ez kölcsönös, neki is jobban el kell viselni a környezetét! a hiper gyerekek sokszor panaszkodnak, tele vannak "ellenségekkel" az osztályban, iskolában. "Feltűnő" viselkedésükkel sajnos ezt is kivívják maguknak. Az alkalmazkodás kölcsönös.

337. DODICA (válaszként erre: 335. - Gerna)
2008. márc. 29. 07:58

Nem volt hajlandó lemásolni.


Rajzolás tekintetében végképp nem volt iskolaérett, node ugye az iskolaérettség is komplex dolog, nem egy részegység a döntő benne. Szép is lett volna, ha egy hiányzó képesség miatt nem mehetett volna iskolába, mikor más területen legalább harmadikos szinten állt. ;)


A cél mi? Hogy könnyebb legyen a környezetnek elviselni a gyereket? Mert a gyereknek a gyógyszertől csak látszólag könnyebb egy ideig.. :((

336. gerna
2008. márc. 29. 06:25
Amúgy van egy új(abb) gyógyszer is, a neve Strattera. Aki Ritalint szed, kérdezze róla orvosát, gyógyszerészét.
335. gerna (válaszként erre: 333. - DODICA)
2008. márc. 28. 22:10

Az iskolával aznap? hát nyilván aznap nem megy.

A "nemes" cél érdekében.


Ha gyűlöl rajzolni? azért mondjuk a Bender-teszt alakzatait vagy az iskolaérettségi rajzot csak hajlandó lemásolni, több-kevesebb sikerrel. Nem kiállítási darabot kell produkálnia.

334. gerna (válaszként erre: 329. - DODICA)
2008. márc. 28. 22:07
Fölösleges? hát majd kiderül, ha előbb nem, akkor kamaszkorban.
333. DODICA (válaszként erre: 331. - Gerna)
2008. márc. 28. 22:05

A félreértés valószínű onnan adódik, hogy nekem nem két éven belüli a konkrét tapasztalatom.


Csak egy kérdés: mi van a gyerek napirendjével a tesztelések során? Mert ugye az a nap nem átlag, nem "normális", mindenképpen kizökkenti a gyereket...Mi van az iskolával pl.?


És mi van olyankor, ha a gyerek gyűlöl rajzolni? :)) (Nálunk ez volt a helyzet kb. 6 éven át, míg végre sikerült megszerettetni vele valamelyest.)

332. DODICA (válaszként erre: 324. - 749ede2517)
2008. márc. 28. 22:01

Szép lenne...


Kár, hogy ez max. Pesten valósítható meg. :(


Még azt is el tudom képzelni, hogy az ottani diákok nagy része gyógyszer nélkül is "lenyugszik" a hozzáértő pedagógusok között. (Erről is lehet hallani...)


Sajnos nem mindenki tudja úgy intézni az életét, hogy a gyerek érdekében Pestre menjen élni...

331. gerna (válaszként erre: 328. - DODICA)
2008. márc. 28. 22:00

Félreértesz! a vizsgálatok:


gyerek jön, Ritalin nélkül --- tesztelés, figyelem, rajz, viselkedés megfigyelése stb.


gyerek jön, Ritalint reggel bevette --- hasonló teszt, figyelem, rajz, stb.


Tehát: ugyanannál a gyereknél látszik vagy nem a különbség.

330. gerna (válaszként erre: 326. - DODICA)
2008. márc. 28. 21:58
Én nem tudom, országosan hogy megy ez a dolog, a mi kis városunkban és környékén ez a rendszer.
329. DODICA (válaszként erre: 325. - Gerna)
2008. márc. 28. 21:58
Elfogadom, tény, több, mint két éve hiperaktív a fiam. :)) Utóbbi években nem jártam vele pszichiáternél (se), teljesen fölösleges lenne.
328. DODICA (válaszként erre: 323. - Gerna)
2008. márc. 28. 21:56

"A vizsgálatok a szokásos figyelemvizsgáló tesztek, emlékezet- és részképességvizsgáló tesztek. Sokszor már a gyerek írásképén is látható a különbség. Rajzok rendezettebbek, kidolgozottabbak."


Mindez egyénenként óriási különbségeket mutathat!!! Ez alapján gyógyszert írni???

Ugyanakkor interperszonális kapcsolatban ( s ugye a dokinéni se társaságon belül figyeli a gyereket) ezen tesztekben inkább rmekelnek, mint alulmaradnak. Az emlékezetükkel se szokott lenni zavar, sőt... Az értelmezésükkel inkább...


Rendezett, kidolgozott rajz? Mármint a hiperaktív gyereknél?

327. gerna (válaszként erre: 324. - 749ede2517)
2008. márc. 28. 21:54
Ez pontosan így van, de sajna, kevés a lehetőség. Én is tudok 5. osztályos gyereket, aki naponta utazik Budapestre oda-vissza, hogy ilyen iskolába járhasson.
326. DODICA (válaszként erre: 322. - Gerna)
2008. márc. 28. 21:53

Én ugyan bármit el is hihetnék neked akár, ha történetesen nem ismernék olyanokat, akik szedik, nem lennének pszichiáterek és orvosok a családomban, stb...

Mindaz, amit most írtál, az amolyan szokásos szöveg (Ritalin-hívőktől hallottam én is elég sokszor, főleg, amikor közöltem, sose adnám a gyerekemnek), jól hangzik.


Érdekelne amúgy az itteni fórumozók közül azok tapasztalata, akik adják a gyereknek, náluk is van ennyi vizsgálat? Lehet, én csodaországban élek, de ennyi cirkuszt nem produkálnak körülötte errefelé. :))) Bár kétségtelen, ez nagy hiba.


A hiperaktív gyerekek gyakorta borzasztó rosszul tűrik a rengeteg vizsgálatot, pszichiáterhez/orvoshoz hurcolást. Egyrészt felborul a rendszerük, napirendjük. Másrészt különcökké válnak, tudatosul bennük másságuk, ami ellen tiltakoznak, hiszen olyanok akarnak lenni, mint az átlag.... Holott egyáltalán nem buták (huzamos gyógyszerszedők viszont azzá válhatnak), s türelmen, szereteten, elfogadáson kívül nincs másra szükségük. Nem betegek!!!

325. gerna (válaszként erre: 321. - DODICA)
2008. márc. 28. 21:48
Ránéz és már írja is: ez régebben lehetett, kb. 2 éve erősen megszigorították a felírást és az ellenőrzést is.
2008. márc. 28. 21:47

Sziasztok!


A családomban is van két hiperaktív gyerek, nem az enyémek, csak mint kűlsős szeretnék hozzászolni!

Le a kalappal azok a szülők elött akiknek probléma van a gyerekükkel és nem adják fel harcolnak!

Nálunk a nagyobbik szed gyógyszereket, mert már nem csak magára nézve volt veszélyes hanem másokra is (ez nem túlzás, miattuk hullott szét a családunk és rengetegen elfordúltak tőlük ez persze az anyjuk hibája mert nem lett volna szabad a homokba dugnia a fejét).

Amióta kezelés alatt áll végig tudja aludni az éjszakákat, nem akar öngyilkos lenni, kezdi érteni a Világot és van sikerélménye ami a legfontosabb. Olyan iskolába jár ahol foglalkoznak vele és nem 30-nál kezdődik a létszám!

Az anyja is belátta, h hamarabb kelett volna elkezdeni(mint ahogy javasolták az óvodában)mert így nem magának hanem gyereknek ártott, mert igenis speciális nevelésre van szükségük iskolában is óvodában is!

Távol áll tőlem, h bárkit is megbántsak ez csak az én véleményem!

323. gerna (válaszként erre: 321. - DODICA)
2008. márc. 28. 21:46

A laborvizsgálat, testsúly stb. arra kell, hogy nincs-e valami kedvezőtlen eltérés, ami miatt vissza kell tőle venni a gyógyszert.



A vizsgálatok a szokásos figyelemvizsgáló tesztek, emlékezet- és részképességvizsgáló tesztek. Sokszor már a gyerek írásképén is látható a különbség. Rajzok rendezettebbek, kidolgozottabbak.

322. gerna (válaszként erre: 320. - DODICA)
2008. márc. 28. 21:43

Most képzeld el, a Ritalin véletlenül szinte AZONNALI hatású! ez valóban ritka a pszichiátriai szerek esetében. És mégis, a "kipróbálás" így zajlik: figyelemvizsgáló tesztek, egyéb teljesítménytesztek felvétele Ritalin előtt, majd a gyógyszer bevétele után, rögtön ugyanazon a napon... a 2 teljesítmény összehasonlítása. Kb. 1 hét telik el ilyen módon teszteléssel, a viselkedés megfigyelésével.

Ha lényeges különbséget tapasztalnak a Ritalin "javára", akkor mondható ki, hogy a gyereknek szüksége van a szerre.

321. DODICA (válaszként erre: 319. - Gerna)
2008. márc. 28. 21:38

Tudom. Bocs, elírtam. Kissé fáradt vagyok... Természetesen pszichiátert kell érteni alatta.


Talán mesélhetnél kicsit a vizsgálatokról, a szakorvosi ellenőrzésről, ami alapján el lehet dönteni, jogos a gyógyszer adása.... (Nem mintha nem tapasztaltam volna. :) Mármint azt a részét, ami alapján a vény a kezedbe kerül. Ránézett a gyerekemre a gyerekpszichiáter/kifejezetten hiperaktívokkal foglalkozik/, s írta a receptet.)

A laborvizsgálat a világon semmit se mutat ki az agyi tevékenység másságáról.... Se a testsúly, se a magasság...

320. DODICA (válaszként erre: 313. - Gerna)
2008. márc. 28. 21:31

1. A gyerekem nem kísérleti nyúl. :))


2. A pszichiátriai szerek (ide sorolják ugye a Ritalint is) hatása sose derül ki 1-2 hét alatt, jóval több idő kell ahhoz, hogy a megfelelőre rátaláljanak. (Mert ugye azon vizsgálatokra ebben az országban se idő, se pénz, ami pontosan mutatná, melyiket kellene adni.)

319. gerna (válaszként erre: 317. - DODICA)
2008. márc. 28. 21:29

Te is tudod, hogy pszichológus nem ír gyógyszert.


Ki és hogyan vizsgálja? ez a gyógyszer dupla vényes, egyéni javaslat és engedély alapján írható fel, legalább félévenként szakorvosi ellenőrzés jár mellé, laborvizsgálattal, testmagasság- testsúlyméréssel.

❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook