Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hiperaktív a gyerekem fórum

Hiperaktív a gyerekem (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯
378. DODICA (válaszként erre: 374. - Makkamikka)
2008. ápr. 2. 21:07

Majd hétfőn este mesélek, ha túlélem. :))

Mi úgy kb. kéthavonta be vagyunk hívatva a tanári kar elé.

Kipanaszkodják magukat, mi bólogatunk bőszen... Ettől új erőre kapnak, s minden megy a régiben. :))


De ettől még sajna nagyon fárasztó tud lenni...

2008. ápr. 2. 20:44
én már mondtam, irtam itt a véleményem nem adnék gyógszert, mert szerintem nem betegség, állapot. Ha valakinek nyugtató kell, akkor az általában én vagyok! (de én sem vagyok hajlandó beszedni:)) vagy valami gyorsitó, hogy ugyanazon a hullámhosszon pörögjünk. Vannak itt páran akiket nagyon tisztelek a nézeteikért, még ha teljesen ellentétesek is. Mindegyikük saját belátásuk, kálváriájuk alapján próbálja a szerinte legjobbat tenni. Orvosokban hinni, felelötlenség - higgy magadban, és a tőled telhető legjobb fog kijönni.... többet ugysem tehetsz...
2008. ápr. 2. 20:39

Na megjöttem. Hááát... az angol tannénihez mentem elöször. ugy kezdte, hogy milyen ez a tanulás? én meg visszakérdeztem milyen ez a tanitás? mindketten kicsit agressziv kismalacosak lettünk... kb. fél órámba került, hogy finomitsak a helyzeten, pedig igazam volt. :(

Aztán a rendes tantónénihez. Huuuuuu, az nagyon pozitiv volt. Mondta, hogy hááát vannak gondok, gondocskák... figyelmetlen (tom. van róla néhány beirásunk:)) kicsit agressziv, kicsit tul érzékeny, kicsit nehezen találja meg a hangot a többiekkel, de... tulajdonképpen fejlödik, javul a helyzet az év elejihez képest, és látja, hogy sokat tanulunk, sokat foglalkozom vele, és biztatott, hogy kitartás! REmélem holnap nem ő issza a levét a müsoromnak...

375. c190cb809a (válaszként erre: 374. - Makkamikka)
2008. ápr. 2. 17:04
Én nap mint nap szembesültem a leszidással. Mióta a ritarint szedi sokkal kevesebb baj van vele.
2008. ápr. 2. 14:25
Sziasztok mindenki! nagyon termékenyek voltatok, alig gyöztelek benneteket olvasni. Sok-sok bejegyzésnél éreztem, ugy hogy nagyon hozzászolnék, de!!!! rohanok fogadóórára. Utána sztetek mennyire leszek hisztis? Ha kulturasszony birok maradni igyekszem szólni. Nektek is görcsben van az ilyen mókáktól a gyomrotok igy elötte?
2008. ápr. 2. 09:40
Sziasztok. Az én fiam alapítványi iskolába jár, ahol szakemberek foglalkoznak velük. Az osztályban 6-an vannak, közülük 3 hiperaktív. A Ritalint már csökkentették nála. Szedi a halolaj kapszulát is (bármilyen jó, az EPA tartalom magasabb legyen mint a DHA.) 1 másik fórumban még régebben olvastam, hogy a gyereknek NONI-t adtak. Sajnos nem találolom már azt a fórumot. Hallott már valaki a NONI-ról??? Ha igen üzenjen!!!
372. DODICA (válaszként erre: 352. - Gerna)
2008. márc. 30. 22:41
A saját esetemre értettem, hogy annyit ért. Meg kicsit arra, hogy nem mindenütt jók a "szakemberek".
371. gerna (válaszként erre: 370. - Mucika2000)
2008. márc. 30. 22:32
Azoktól az állapotoktól, betegségektől kell jól megkülönböztetni, amelyek szintén igen korán (1 éves kor előtt) jelentkeznek. A bipoláris vagy depressziós zavar később jön.
2008. márc. 30. 19:51
Nagyon vigyázni kell ezzel a hiperaktivitás témával. Az én gyerekemet tavaly a Vadaskert Kórházban "vizsgálták ki"?, és megállapították,hogy depressziós és hiperaktív,és ritalint írtak fel neki.Pár napig adtam a gyógyszert a gyerekemnek,de rosszabb lett az állapota,mint volt.Visszamenve a kórházba mondtam,hogy ez a gyógyszer nem jó neki,nincs-e valami más,erre mondták,hogy nincs és mehettem isten hirével.A gyerekem állapota romlott,az iskolát,közösséget egyáltalán nem bírta,szörnyűbbnél-szörnyűbb dolgokat múvelt ott. Szerencsére sikerült bejutni az egyik pesti kórházba,ahol alapos kivizsgálás után megállapították,hogy a gyerekem bypoláris zavarban szenved és nem hiperaktív. Ott nagyon sok gyerekkel találkoztam,akikre rá lehetne fogni,hogy hiperaktívak, de egyáltalán nem azok, teljesen más mentális problémáik vannak. úgy vettem észre,hogy könnyebb a pszichiátereknek a gyerekre rámondani,hogy hiperaktív, ha magatartása kilóg a normális gyerekeké közül, ahelyett,hogy alaposabb kivizsgálásnak vetnék alá őket, és kiderülne,hogy valami teljesen más a bajuk,amire ugye a ritalin egyáltalán nem jó gyógyszer.VAnnak olyan betegségek,amelyek csak több hetes alapos kivizsgálás alapján derülnek ki, és amely betegségek tünetei szinte megegyeznek a hiperaktivitás tüneteivel, ezért mindenkit óvva intek attól, hogy alapos kivizsgálás nélkül megállapított hiperaktivitásra ritalint adjon a gyermekének.
369. c190cb809a (válaszként erre: 368. - Gerna)
2008. márc. 30. 19:34
Hát igen ma sem lettem okosabb.
368. gerna (válaszként erre: 367. - C190cb809a)
2008. márc. 30. 18:59
Vannak helyzetek, amikor nincs "legjobb" megoldás. Csak a kevésbé jók közül lehet választani.
2008. márc. 30. 18:41
Nkem segíteni ne még ilyet... Mint írtam beszéltem az igazgatóval semmi.. Mivel faluba lakunk és nálunk is fogy a gyerek csak 1 első van ráadásul egésznapos oktatásvan (mert ezért több a fejkvóta) na képzelhetitek ilyen gyerek egésznap fegyelem alatt. Annyit tudtam elérni, hogy én egyedül 2-kor elvihetem a gyereket. A kör bezárult. Na én ezért örültem a ritarinnak mint utolsó lehetőségem. De én is sokat halottam a gyógyszer ellen. Nem tudom mit kéne csinálni....
366. gerna
2008. márc. 30. 18:10
Meg aztán, egyes pedagógusok jobban kijönnek a hiperekkel, mint mások. Vagyis, néha az osztályváltás is segít (alsó tagozat).
365. gerna
2008. márc. 30. 18:08
Ilyenkor érdemes az igazgatóhoz fordulni. Vannak tanárok, akik a szülőre "nem hallgatnak", de a főnökre igen.
2008. márc. 30. 17:41
lelkiek,bocs
363. fe20557d00 (válaszként erre: 362. - C190cb809a)
2008. márc. 30. 17:40
Hát igen ez kb úgy hangzik,mintha azért kapna a gyerek fekete pontot a mert barna ahaja és nem szőke... a haja színe.Sajnálom,hogy ilyen a tanár hozzá állása,a gyermeked nem azért ilyen mert rossz,hanem azért mert van egy problémája amiknek sajnos ilyen tünetei vannak.És te voltál pszichológusnál?Esetleg neked lelkiegben segítene.
2008. márc. 30. 17:28

Az iskolába van fejlesztő pedagogus. Oda jár rendszeresen a gyerek (heti 3óra ez a max)

A tanáraik egyáltalán nem veszik figyelembe, hogy hiperke. Az ő szemükbe egy nagyon rossz kezelhetettlen , butácska gyerek a fiam. Hiába vittem szakvéleményt meg könyvet meg beszélek róla. Maghalgatják aztán kész. Sőt még azt is mondják igen igen nem szabad gyógyszert adni mert az árt (mondja a tanár) aztán ir 2 feketepontot mert megint kiment, lökdösödött, verekedet , futott vagy akármi. A félelmem- mivan ha igaza van az elöttem szólónak és ártok a gyereknek...

Na és most mit csináljak? Van az iskolába még egy olyan gyerek mint az én fiam "csak" ő okosabb. Az annyja már majd megőrül mert nem tud mit csináljon. Segitség az nincs. Mondtam az igazgatónak inditana kislétszámú osztályt ezeknek a gyerekeknek--hát arra nuncs pénz- ez van....

361. fe20557d00 (válaszként erre: 360. - Gerna)
2008. márc. 30. 17:18
Igen,pedig nagyon fontos lenne! Heti két alkalom legalább.:(
360. gerna (válaszként erre: 359. - Fe20557d00)
2008. márc. 30. 17:13
Elvileg az iskolákban kell azokat a fejlesztéseket megadni, amit a szakvélemény előír... dehát, a gyakorlat persze más :(
359. fe20557d00 (válaszként erre: 357. - C190cb809a)
2008. márc. 30. 17:11
Jár valahova a kisfiad fejlesztésre? Ahol ezeket e részképességeket fejlesztik,figyelem,emlékezet..stb
358. gerna (válaszként erre: 357. - C190cb809a)
2008. márc. 30. 17:11

Mitől ijedtél meg, melyik résztől?

Az iskolában figyelembe kell venniük a szakvéleményt, ha ti mindent megtesztek otthon, nekik is be kell látniuk, hogy a gyerek nem átlagos. Van szakvéleményes papírotok? az elsősorban az iskolának szól.

2008. márc. 30. 17:01

Annyi mindent irtatok. Én egy egyszerü ember vagyok aki nap mint nap ott ál a -szőnyeg szélén- mert ma éppen mit tett a gyerek. A férjem már nem megy be az iskolába mert elege van az állandó panasz áradatból, hogy aznap éppen mit csinált a hiperkénk. Vannak határok mikor már nem tudsz mit csinálni. Kis faluba élünk nincs mód más JÓ iskolába vinni a gyereket. A napi harcokat egyedül megvivni.... Az én fiam nagyon nehezen tanul annyira nem tud hosszabb ideig figyelni,egyhejben ülni.Mióta a ritarint szedi azóta valamejest javult a magatartása,jegyei. Igen az olvasottak alapján most megint jól megijedtem. Eddig sem voltam biztos magamba...

Most a tavaszi szünetben nem adtam neki gyogyszert most itt ülünk egy sima kivonáson már egyideje holnap iskola. Nem tud koncentrálni. Az lesz megint, én irom meg a leckéjét. Ma megtanul valamit holnap már alig emlékszik valamire. Igen és akkor most mitcsináljak?

356. gerna
2008. márc. 30. 14:32
Még valami: a verés, rendszeresen vagy hirtelen felindulásból - minden társadalmi rétegben előfordul. Független a szülő iskolai végzettségétől is! Sőt még attól is független, hogy amúgy az illető tudja, hogy helytelen megverni a gyereket. Verés, büntetés, a helyzet nem javul, inkább romlik - ilyenkor a legsürgősebb teendő összebékíteni szülőt és gyereket.
355. gerna (válaszként erre: 354. - Fe20557d00)
2008. márc. 30. 14:19
Hát igen, nem véletlenül volt régebben rájuk használatos a "nehezen nevelhető" kifejezés. A gyerek nem fogad szót, rossz, hangos, zűrös: büntessük meg, verjük meg. De mivel a hiperek a büntetésre nem változnak, sőt!!! romlanak, innen már csak egy ugrás a súlyos bántalmazás. Fimonabb lelkű szülők nem veréssel, hanem megvonásokkal, szobafogsággal büntetnek. De általában ezt is hiába.
2008. márc. 30. 13:11
Vannak oyan hiperaktív gyerekek akiknél az okok inkább pszichogének és nem neurológiai. Azoknál legtöbbször a nevelési illetve családi környezeti ártalmak azok amik kiváltják.És itt az egyetlen segítség a nevelési módszerek segítése!Gernanak meg nagyon igaza van,hogy a bántalmazott gyerekek között sok a hiperaktív...nálunk az ideiglenes hatállyal elhelyzett gyerekek akik bántalmazás miatt kerültek be,az anamnézisben szinte kivétel nélkül megtalálható a hiperaktivitás.
353. gerna (válaszként erre: 351. - DODICA)
2008. márc. 30. 10:57

Mint ebben a topikban valahol már írtam, van hiperaktiv gyerekem (is), vagyis most már huszonéves.

Az első vizsgálata (Gyp. főiskola) a lépcsőházban és a folyosón zajlott le, kb. 4 éves korában. Szuper-futkosós volt :)

352. gerna (válaszként erre: 350. - DODICA)
2008. márc. 30. 10:54

"Kalap szart sem ért": nem mindenki olyan okos, mint te, vannak szülők, akik a tanácsadáson, terápián hallanak először a hiperaktivitásról stb. Vannak családok, ahol büntetik, verik a gyereket, nevelési célzattal, mert "rossz", olyat is hallottam már, hogy "az ördög szállta meg". Azért ezeknek a családoknak jól jöhet a felvilágosítás, tanácsadás, gondozás.


Itt teszem hozzá, hogy a súlyosan bántalmazott... gyerekek között SOK a hiperaktiv, a szülő tűri talán egy darabig, aztán elszakad a cérna.

351. DODICA (válaszként erre: 348. - Gerna)
2008. márc. 29. 13:23

Nem kell a két dolgot szembeállítani, hiszen gyógyszer mellett is lehet jól/rosszul nevelni, csakúgy, mint gyógyszerezés nélkül.


A hiper gyerekek szülei meg általában nem a gyermek körüli gondok miatt megviseltek, hanem sokkal inkább az őket ért nagyszülői/társadalmi, stb. meg nem értettség és támadások miatt. Ezekkel nehezebb megbírkózni, mint magával a hiperaktív gyerekkel.

Főleg amiatt elsősorban, hogy képtelenek a gyereket másra rábízni (nincs az a hülye, aki elvállalja), így aztán sosincs egy percnyi szabadidejük egymásra, mármint kikapcsolódás szinten. A monoton hétköznapok meg, hát...


Tudnék még ezernyi más dologról is mesélni...


Kérdés: neked van hiperaktív gyereked?

350. DODICA (válaszként erre: 349. - Gerna)
2008. márc. 29. 13:17

Olvastam mindet, az első kettő meg is van nekem, többször is bele-belenézek, ha úgy érzem jónak.


Az alapmodell mindezek után véleményem és 9 évi tapasztalatom során nem jó semmire, amolyan szokványos orvosi megoldás.

A gyógyszert sose próbáltam, nem is fogom, elvből se, de a terápiára kíváncsi voltam, mind a gyereknél, mind a szülőnél. Egy kalap sz@rt se ért, jóval többet ártott családunknak, mint használt volna. Amióta vége, sokkal kiegyensúlyozottabbak, nyugodtabbak vagyunk, s kevésbé megviseltek. :) Mondjuk arra tényleg jó volt a sok sületlenséget meghallgatni, hogy megerősített abban, "segítség" nélkül is jobban csináljuk.

349. gerna
2008. márc. 29. 12:09

László Zsuzsa: Az örökmozgó gyermek


Dr. Paul Wender: A hiperaktív gyermek, serdülő és felnőtt


Jan-Uwe Rogge: Kell a gyereknek a korlát

❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook