Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hiperaktív a gyerekem fórum

Hiperaktív a gyerekem (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... ❯❯
2008. máj. 5. 07:57

szasztok!

Én kb. 5 napja adom a manónak a táplálék kiegészitő bogyót. Ugyan azt irták kellemes narancs ize van, de a kölök ezzel a kellemessel nem ért egyet. Igy reggel este megy a 'én nem akarom mert ez nagyon vacak, hányni fogok tőle.." cimü müsor. Viszont: lehet, hogy csak én gondolom, mert hinni akarok benne, vagy csak jobb időszaka van, de sokkal kevesebb " mert csak volt" és sokkal kevesebbszer játszottuk el a csakazértsem játékot, kevesebbszer nézett a gyerek ellenségnek. végülis ez is eredmény...

2008. máj. 4. 13:37
A nevelési tanácsadóban csak akkor adnak bármiféle szakvéleményt,ha kéred. Valószínűleg azért nem "bölcsek köve" semelyik gyógyszer,mert az nem jó a gyerek betegségére. A lányomnak is adtak mindent,ami szerintük jó volt,de semmi sem használt.A második kórházban történt kivizsgáláson jöttek rá,hogy mi is ténylegesen a baja,kapott egy teljesen más típusú gyógyszert,mint amilyeneket idáig,és ez szerencsére sokat javított a helyzeten.B.Gaby neked üzenem,hogy az én gyerekemet félrediagnosztizálták a Vadaskertben, azt mondták,hogy hiperaktív adtak neki Ritalint,himeltek-hámoltak,hogy mi a baja,a Ritalintól őrültebb lett,mint volt,ezért nem adtam neki.A közelmúltban történt kivizsgáláson derült ki végre,hogy mi a baja, de addig megjártuk a hadak útját,mint ti. Ha érdekel bővebben írj privátban,és ott jobban tudunk tapasztalatot cserélni,hátha mégsem hiperaktív tényleg a fiad,hanem valami más baja van,amire van gyógyszer.Az a baj,hogy minden más gyereket hiperaktívnak titulálnak,és Ritalint adnak nekik,holott nagyon sok más pszichés beteg produkál ugyanolyan tüneteket,mint a hiperaktívak,csak nekik teljesen más gyógyszer szükséges,ezért nem javul a gyerek állapota a ritalintól.
436. c190cb809a (válaszként erre: 435. - Gerna)
2008. máj. 4. 13:11

Ezt nem értem én félévig hordtam a nevelési tanácsadóba. Mert hiperke -mondták- mert a tanári szakvélemény miatt nem tud hosszü távon koncentrálni. Ott foglalkoztak heti 1 órába! (mint ha az bármire is elég lenne!)

De papirt azt nem adtak. Az alsóba még csak-csak el van a gyerek de mi lesz majd felsőbe?

Az álandó csinyjei miatt. Néha én sem értem. Mindig azt kérdem -miért kicsim miért?? Miért kell kártékonykodni elvenni másét azért, hogy eltörd el roncsd miért? Nincs válasz ő sem tudja...

Holnaptól adom ezt az itt halott étrendkiegészítőt. Mindig azt hiszem na majd ez lesz a bölcsek köve ez ad megoldást minden problémára aztán persze nem igy van de lehet mindig várni a csodát.

435. gerna (válaszként erre: 434. - B.Gaby)
2008. ápr. 30. 22:08
Az utolsó bekezdésre reagálnék: "kedvezmény" járhat a gyereknek, ha nevelési tanácsadó szakvéleményt ad róla beilleszkedési zavar indoklással. Akár magántanuló is lehet, méghozzá nem a "szülő kérésére", hanem a tanácsadó javalatával. Az a különbség, hogy ha a szülő kéri, neki kell állnia a korrepetálások stb. költségeit, ha pedig szakvélemény javasolja, akkor az iskola biztosítja ezt a gyereknek. A körzeti iskola mindenképpen fel kell hogy vegye a gyereket, akár rögtön magántanulói státuszba. Ehhez persze el kell mennetek megint a nev.tanba és előadni a helyzetet.
434. B.Gaby
2008. ápr. 30. 21:36

Sziasztok!

Én új vagyok itt, de gondoltam, megosztom veletek a tapasztalataimat. Van egy 12 éves, 6.-os fiam, aki hiperaktív. Már kicsi korában is voltak tünetei, de nem nagyon törődtem vele, azt hittem, hogy biztos azért elevenkedik, mert fiú.( a nagyobbik gyerekem lány és minden tekintetben mintagyerek). 8 hónaposan már elindult ( a mászás kimaradt). Onnantól kezdve nincs nyugovásunk...nem aludt délutánonként, egyfolytában mozgásban volt, válogatott csínytevéseket eszelt ki. Viszont beszélni elég későn kezdett: 3 éves kora után. A bölcsiben, ahol egyforma ruhában vannak a gyerekek, az én fiamra piros sapkát adtak, amíg a többin fehér volt ( hogy lássák, merre jár éppen).

Az igazi gondok akkor jöttek, amikor be kellett ülni az iskolapadba. Egy idő után nem volt hajlandó azt csinálni, amit a tanítónéni mondott, ordibált, verekedett, balhézott...engem folyton behívattak az iskolába, ahol panaszáradat fogadott mindig. 3 évet szenvedtünk, amikor egy szép napon a tanítónéni megpofozta a gyereket. Abban a pillanatban kivettem és átvittem másik iskolába. Az új helyen kb.fél évig nem volt vele gond, kezdtem örülni. A bizonyítványát feljavította 4.3-ra ( egyébként kimondottan okos gyerek). Aztán egy szép napon egy nyugdíj mellett tanító pedagógus üvöltött vele: innentől kezdve ismét jöttek a bajok, a balhék, csúnya verekedések. Ötödik osztálytól a tanulmányi eredménye is rohamosan romlani kezdett, tele lett kettesekkel. Ötödöik félévétől kitették magántanulónak arra való hivatkozással, hogy féltik tőle a többi gyereket ( ez úgy történt, hogy az iskola addig nyomott, addig duruzsolt a fülembe, amíg bele nem egyeztem a magántanulóságba, persze a gyerek papírjaiban az szerepel, hogy " a szülő kérésére").Mellesleg ő soha nem kezdeményezett még balhét, csak akkor "robban", amikor piszkálják, vagy bántják. Most itt tartunk...6.-os, én meg szépen tönkremegyek lassan...háztartás, munkahely, két gyerek, no meg az apjuk, és még tanulni is nekem kell a gyerekkel..

És hogy hol jártam vele idáig:

- Elsős korában a helyi nevelési tanácsadóban lévő pszichológusnál, aki mindenről kérdezett engem, csak a gyerekről nem, ilyneke érdekelték,pl.hogy van-e szeretőm..

-Negyedikes korában A Heim Pál kórházban, ahol alapos vizsgálatok után ( több hetes volt, látta orvos, klinikai szakpszichológus és gyógypedagógus is). Itt diagnosztizálták az ADHD-t, és kapott Ritalint. Ez borzasztó volt, egyrészt, mert nem használt igazán, aztán meg gondot okozott a felírása-kiváltása a szigorú szabályok miatt, úgyhogy egy idő után abbahagytuk.Közben az őt kezelő pszichológus elment onnan, később az orvos is.

-Ötödikes korában jártunk egy alapítványhoz, ahol hiperaktív gyerekek komplex terápiájával foglakoznak képzett gyógypedagógusok, táborokba viszik őket, hétvégi progranokat szerveznek, stb. Ennek azért lett vége, mert ide az anyám hordta a gyereket ( engem nem igazán engedtek el a munkahelyemről), ezek a tréningek mindig délután vannak. Mi vidéken lakunk, két órát utaztunk, ha oda el akartunk jutni. Közben anyám máshova költözött, úgyhogy innentől nem volt, aki fel tudta volna hordani...pedig ez jó hely volt, sajnáltam abbahagyni.

-Most ( 6.-os) nemrég volt a Vadaskertben, ahol egy fiatal és nagyon lelkiismeretes doktorhoz került. Alaposan kivizsgálták, még genetikai vizsgálat is történt. Aztán mielőtt hazavittem volna a gyereket, megkértek, hogy menjek be a Főorvosnőhöz is, akinek szintén megmutatták , mert beszélni akar velem. Égnek állt a hajam, azt hittem valami baj van..de nem, ellenkezőleg: közölték velem, hogy a fiam nem üti meg azt a szintet, ami alapján hiperaktívnak számít....vagyis szerintük nem az! Közben gyakorlatilag évek óta változatlan az állapota!

Érti ezt valaki??!!!

Persze ezek után semmiféle kedvezmény nem jár a gyereknek, nem jogosult speciális iskolára sem esetleg, semmire...az iskola kénytelen visszavenni, mert magántanuló így nem lehet.

Közben néhány hónapja omega zsírsavakat szedetek vele, meg hoemopátiás tablettát. Most azt olvastam, hogy a zellerlé is hasznos ilyenkor, majd kipróbálom..gyógyteánk is van.

Szóval próbáltam én már mindent, de semmi sem használt.

Nketek van még valami épkézláb ötletetek? Szívesen beszélgetnék, leveleznék sorstársaimmal...

2008. ápr. 29. 11:24

Sziasztok!

Megszereztem én is azt az étrendkiegészítőt. Hétfőtöl adom a gyerköcnek nagyon kiváncsi vagyok milyen változást tapasztalok.

Biztos nem azonnali a változás de csak észre veszek valamit?

2008. ápr. 29. 10:35
és az iskola mint olyan... szombaton ledolgozás volt, tehát akkor is menni kellett, vasárnapra meg egész délelöttös kötelező programot szerveztek. Na nem vittem, lemondtuk és mentünk barátokhoz. Viszont szegény igy meg hallgathatja a suliban hogy lógott... de, szerdától egy hét szünet!!!! mert náluk érettségi szünet is van. igy hátha sikerül kicsit kipihennie magát.
2008. ápr. 29. 10:31

szasztok!

Na mindenkit elszomoritottunk a panaszkodással?

Vagy mindenkinek eszébe jutottak a hasonló nyügjei, és inkább nem?

2008. ápr. 25. 20:41

Sziasztok!

Azthittem idővel jobb lesz. A nagyfiam 14 éves hiperke 6.osztályos. Az alsótagozatba valahogy megvoltak vele kicsit diszgráfiás is de jó feje van könnyen tanul. Hosszú lenne elmesélni az életét viszontagságait. Lényeg ahogy a felsőbe kerúlt már nemtolerálták tovább a MÁSSÁGÁT 4-ből megbuktatták. Mindentanárnak velevolt baja.Ha valami rossz történt az csak az én fiam lehetett. Most átvittem könnyitett iskolába. Óriásit változott de még ez sem elég az elfogadáshoz. Ha velem van kedves szófogadó nagyon nyugott gyerek. (persze kamaszodik de nem vészes)Az iskolába panaszkodnak-kezelhettetlen- én meg nemértem. Ráadásul ezt, hogy -kezelhettetlen- mondja olyan pedagogus aki 20 éve!! tanit speciális iskolába. Nemtudom mit várnak tőlem meg a gyerektől ahogy az elöbbi anyuka is mondta oldják meg az ottani dolgait itthon megoldom én.

Valaha lesz vége ennek...?

A kicsi is hiperke minden kezdődik előröl. Persze ő egész más mint a báttya. Neki probálok valamit kitalálni. Ez az étrend-kiegészítő azért érdekel.

429. DODICA (válaszként erre: 427. - Makkamikka)
2008. ápr. 25. 16:38
Az enyém egész évben ugyanolyan vad, nyugi. :)))
428. b46d5f17a9 (válaszként erre: 426. - Makkamikka)
2008. ápr. 25. 16:27
lehet kicsit fáradt - miért nem viszed el kirándulni kicsit, esetleg veszed ki a suliból pár napra, hogy pihenjen, mást csináljon, délután pedig leülsz vele te tanulni kicsit :)
2008. ápr. 25. 16:23

Iskolaváltás: állandó kérdőjelként villog a fejemben.

Mi az esélye annak hogy másik iskolában jobban kezelnek egy ilyen manócskát? ahová elmentem érdeklödni, mindenki igyekezett tündi bündi lenni. De... a mostani tantónéni is tündibündinek tünt eleinte.

és ott a veszélye annak is, hogy a manó tudomásul veszi, hogy semmi gáz, majd ha már nagyon zürös a helyzet, akkor menekülünk, anya elvisz másik iskolába....

2008. ápr. 25. 16:19

aztán irány a homeos gyógyszertár, döntöttem, kockáztatunk. Elöször kinaiul néztek rám, meg bötüztették, hogy mit is akarok, aztán rendesek voltak, és vad telefonálgatásba kezdtek. Beszerzési ár a gyógyszertár részére 2890 ft. azt mondták 3000 körül lesz az ára nekem. Aztán elkértek 2000 elöleget, hátha a nyakukon marad:) viszont holnap 10 órára lesz.

A tantónénis malórrel kapcsolatban, tantónénivel is közöltem, hogy akkor mondja meg mit tanácsol? menjünk másik iskolába? másik osztályba? Szidjam, biztassan? Itthon én elérem amit akarok megirja, megtanulja amit kell...

és kb. egy éve volt, amikor hasonló kirohanással álltunk ugyanazon a folyosón, és tettük fel egymásnak a nagyjából hasonló kérdéseket a tantónénivel... a ti krampuszkátok is megvadul igy iskolai év vége közeledtével?

425. makkamikka (válaszként erre: 423. - C190cb809a)
2008. ápr. 25. 16:09

Sziasztok!

Erösen problémáztam, hogy bepróbálkozzunk-e az esprico-val, mégiscsak uj, elöbb legyen valakiknek tapasztalata, meg ha azt mondják, hogy jó, akkor is lehet olyan mellékhatása, ami még nem jött elő. De.. délután összeszedtem a gyereket az iskolában, miután a tantónéni vagy 20 perces kiselőadást tartott, hogy katasztrófa a gyerek, mert nem figyel az órán, nem irja a füzetbe az órai munkát. majd kezembe nyomta a másik tantónéni beirását, hogy a 117-118 órát főiskolai hallgatót tartották az iskolában, és a gyerekem visszaélt a helyzettel. és beszélgessek el vele.

nem picit lettem hisztis.

Majd elöször kiosztottam tantónénit, hogy otthon megteszem amit tudok, a gyereknek azért nincs beirása, feketepontja, akármije, azért mert nincs leckéje vagy nem tanul, mert otthon ezerrel tanulok vele, viszont az iskolában ők vannak vele, nekik kell tudni kezelni a kölköket, neki kell tudni elérni, hogy leirja amit elvárnak tőle - ez a dolga, ezért fizetik, a munkahelyemről nem küldözgethetek 45 percenként sms-t hogy irja fel a leckét, irja meg az órai vázlatot.

424. baliko.gyongyi (válaszként erre: 423. - C190cb809a)
2008. ápr. 25. 15:48

Helló!

3200 Ft-ba kerül egy doboz, 60 db van benne, ez két hétig elég, mert 4 db-ot kell bevenni belőle egy nap.

423. c190cb809a (válaszként erre: 421. - Szandra81)
2008. ápr. 24. 19:30

Szia!

Szeretném megkérdezni ha tudod, hogy ez a táplálék- kiegészitő milyen árba van?

Sajnos nem mindegy.

Köszönöm

422. Noja76 (válaszként erre: 419. - Baliko.gyongyi)
2008. ápr. 23. 22:35

Sziasztok!

Én is érdeklődtem az Espricoról nálunk a patikában, mert barátnőm kisebbik fia hiperaktív. Én sokáig tanítottam ilyen gyerekeket, úgyhogy szívügyem, láttam mit csinál néha a Ritalin! Úgyhogy inkább természetes szerrel próbálkozzunk.

Nálunk a patikában azt mondták, nem ismerik, de be tudják szerezni másnapra onnan, ahonnan a többi gyógyszert is. Úgyhogy kérdezzétek meg ti is, a patikusnak tudnia kell, hol nézzen utána.

421. szandra81 (válaszként erre: 409. - DODICA)
2008. ápr. 23. 15:33
Ez nem homeos gyógyszer, hanem direkt koncentrációs zavarral küzdő gyerekek részére összeállított táplálék-kiegészítő. A forgalmazó cég telefonját megadom, mert nekem is szivesen adtak választ kérdéseimre:06/1/430 38 60 Hosptess Kft.
420. DODICA (válaszként erre: 419. - Baliko.gyongyi)
2008. ápr. 21. 08:54
Köszi a címet!!!
419. baliko.gyongyi (válaszként erre: 416. - DODICA)
2008. ápr. 20. 22:02

Szia!

Nálunk csak egy gyógyszertárban lehet kapni, de a gyerekpszichiáter ezt meg is mondta, így tudtuk megszerezni. De máshol ahol megkérdeztem, azt se tudták miről beszélek. Szerintem telefonálgasd körbe nálatok a gyógyszertárakat, és talán valamelyikben lehet kapni vagy megrendelik. Végső esetben vedd fel a kapcsolatot a forgalmazó céggel: Hosptess Kft., Budapest 1036, Bécsi út 61.

Sok sikert!

418. polcsi (válaszként erre: 416. - DODICA)
2008. ápr. 20. 07:26

Szia!

Én megrendeltem ezt a gyógyszert egy homeopátiás szereket is áruló gyógyszertárban. Remélem, hogy be tudják szerezni.

Gabi

417. polcsi (válaszként erre: 414. - Toto2002)
2008. ápr. 19. 14:24

Szia!

Az én kisfiam hat éves. Folyamatosan igényli, hogy biztosítsam a szeretetemről. Az oviban szerencsére nagyon megszerették, elfogadták. Ennek ellenére nap mint nap érik csalódások.Nagyon gyakran érzem, hogy más szülők eleve negatívan viszonyulnak hozzá, hozzám.

Én is csak reménykedem, hogy a sok szeretet, energia, a naponta újra felépített önbizalom, egyszer megerősödik.

Ha valaki ismeri az Ayres-terápiát írna nekem róla? Mi alapozó terápiára járunk.

Gabi

416. DODICA (válaszként erre: 412. - Baliko.gyongyi)
2008. ápr. 19. 10:49
Hol lehet ezt a szert kapni??
415. DODICA (válaszként erre: 414. - Toto2002)
2008. ápr. 19. 10:48

Csak ilyen tapasztalatom van...:(((


Tenni mit lehet? Ne add fel!! Egyszer majd az idő úgyis téged fog igazolni, addig meg harcolni kell!

2008. ápr. 18. 23:29
Sziasztok! Én egy középsős hiperaktív fiúcskát nevelek, és ma épp megint kibuktam (kidobtak minket sakkról, pedig ment neki, előfordult, hogy engem is elvert, csak épp bánni nem tudnak vele). Annyi elutasítást kaptunk már, hogy a gyerekem ott tart, hogy ül a földön, és üti a fejét, hogy "én hülye vagyok", vagy kifejti, hogy ő ÉRTÉKTELEN!!!! Nincs hat éves, azt sem tudom, honnan szed ilyen szavakat. Nektek is vannak ilyen tapasztalataitok? Én itthon szeneslapáttal öntöm bele az önbizalmat, de minden kevés. Túl érzékeny, és én hiába próbálom tatarozni a lelkivilágát, ha az óvoda, meg a környezet naponta lerombolja. Mit lehet ilyenkor tenni? Én egy kisvárosban élek, hurcolom dokiról dokira, de igazából senki nem segít.
413. polcsi (válaszként erre: 412. - Baliko.gyongyi)
2008. ápr. 17. 20:34

Szia!

Köszönöm, mindenképpen kipróbáljuk.:)

Gabi

412. baliko.gyongyi (válaszként erre: 410. - Polcsi)
2008. ápr. 17. 15:59

Szia!

4 db-ot kell belőle naponta bevenni, reggel és este 2-2 db-ot, evés előtt. De jó íze van, talán narancsra hasonlít az íze.

411. baliko.gyongyi (válaszként erre: 409. - DODICA)
2008. ápr. 17. 15:57

Helló!

Ez egy homeopátiás szer. A gyógyszert én elleneztem. Mivel a pszichiáter nem tudott rábeszélni, végül most ezt ajánlotta. Úgyhogy mi kipróbáljuk a kisfiamnál.

410. polcsi (válaszként erre: 408. - Baliko.gyongyi)
2008. ápr. 16. 21:30

Szia!

Megkérdezhetem, hogy hogyan kell szedni ezt a homeopátiás szert?

Köszönöm.

Gabi

409. DODICA (válaszként erre: 408. - Baliko.gyongyi)
2008. ápr. 16. 11:51

Esprico: ez a homeopátiás szer?


Valaki említett homeós gyógyszert, de nem találom, csak rémlik, ez volt az...

❮❮ ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook