Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hiperaktív a gyerekem fórum

Hiperaktív a gyerekem (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯
498. gerna
2008. jún. 26. 11:59

Kis kiegészítés a Szcientológiai Egyház honlapjáról:


" Az Egyház által 1969-ben alapított Állampolgári Bizottság az Emberi Jogokért (CCHR) hatékony, változást létrehozó erőt képvisel a területen. Mint nonprofit és adómentes közhasznú..."


lásd: [link]



info@cchr.hu ezt valahogy kihagyta.

2008. jún. 26. 09:52

Kedves Fórum olvasók!

Továbbítanám ezt a felhívást:


Az Állampolgári Bizottság az Emberi Jogokért Alapítvány kutatómunkája során feltárta, hogy a hiperaktívnak, figyelemzavarosnak nevezett gyermekeknek adott pszichiátriai szerek számos mellékhatást és függőséget okozhatnak a gyerekeknél. Ha gyermeke „tanulási probléma” vagy „viselkedési zavar” miatt pszichiátriai szereket szed, és úgy érzi, hogy a gyermeke állapota semmit sem változott, vagy rosszabbodott emiatt, keresse fel szervezetünket.


Az alapítvány megjelentetett egy INGYENES tájékoztató kiadványt a hiperaktivitással kapcsolatban, melyet szívesen bocsát az érintettek és a hiperaktív gyermekekkel foglalkozó személyek rendelkezésére.



Cím: Állampolgári Bizottság az Emberi Jogokért Alapítvány, 1461


Budapest, Pf. 182.


Tel.: (1) 342-63-55


E-mail: info@cchr.hu


Web: www.emberijogok.hu

496. c190cb809a (válaszként erre: 494. - Tanarilla)
2008. jún. 22. 14:21

Kedves Tanarilla!

Az én fiam ugyan ijen vagy még ilyenebb. Nagyon sok gondom van vele. Most összel egy pár hónapig magántanuló lesz. Hátha a társai hiánya ráébreszti arra, hogy változnia kéne. Most épp ez az ötletem, hogy beválik e azt csak remélni merem.

495. Mucika2000 (válaszként erre: 494. - Tanarilla)
2008. jún. 20. 08:49

Szia!


Mint ahogy már többször is leírtam én is sokat szenvedtem a lányommal,egy kicsit most jobb a helyzet.Nagyon sok helyen voltam a lányommal,megyeszékhelyen lakom mégsem találtam megfelelő szakembert aki rendesen megállapította volna mi a baja.Kétszer voltunk kórházban Pesten,az egyik kórházban félrediagnosztizálták,hiperaktívnak véleményezték,de nem az.A második kórházi kivizsgálás hozott jó eredményt.Kapott rá gyógyszert(nem nyugtatót,és nem kedélyállapotjavítot,ja és főleg nem ritalint)amitől sokkal elviselhetőbb lett.Miután sok mindenen keresztül mentünk nagyon sok helyen,sok szakembernél jártunk,biztosan állíthatom,hogy az ilyen magatartászavaros viselkedések azért vannak,mivel valamilyen okból kifolyólag nem jó az agyban az ingerületátvitelük,amely lehet genetikailag öröklődő,vagy terhesség vagy szülés során kialakult oxigénhiányos állapot miatt.Az egyéb erre való gyógyszer mellett hasznos lehet a halolaj kapszula szedése is kiegészítésnek.Ha lenne kérdésed szívesen segítek,de akkor privátban írj inkább.

2008. jún. 19. 23:06

Sziasztok!

A lányom, aki a második a sorban, nagyon elviselhetetlenül viselkedik. Már sokszor nem tudom tolerálni. A legnagyobb gond az, hogy a testvéreinek rossz példát mutat. A pszichológus azt mondta, hogy majdnem hiperaktív, ezen felül rosszúl tanul, folytonos figyelemhiányban szenved, és csak a saját érdekét nézi. Nagyon nehéz így a gyereknevelés. Sokszor kétségbe esem, főleg most, hogy vakáció van. Ha tudna valaki tanácsot adni, hogy mit csináljak, mivel a testvérei megsínylik a társaságát.

2008. jún. 19. 14:27

Sziasztok!

2 hónapja szedjük az Esprico-t. A kisfiam mostanában elég rossz periódusát éli. Ti érzékeltek javulást? Nálunk max. az étvágya jobb, de ugyanúgy válogatós.

492. c190cb809a (válaszként erre: 491. - Mucika2000)
2008. jún. 1. 18:56
Képzeljétek szombaton vendégünk volt egy másik család egésznap. A ő fiuk egyidös a mienkel.Az is hiperke a javából. Össze tudtam hasonlítani az én és a barárnőm reagálását a gyerekek hasonló dolgaihoz... Nagyon megvoltam elégedve magammal jobban tolerálom a fiam hülyeségeit. De arra is rájöttem (nagy bölcse?!), hogy még jobban kéne. A Barátnőm néha meg gyapálta a fiát,az már fel sem vette...
2008. jún. 1. 18:35
Szerencsére a lányom,már leredukálta a káromkodását néhány szóra,de azt is csak akkor használja,ha nagyon felbosszantják.Miután kijöttünk a három hetes kórházi kezelésről,na azután volt olyan csúnya beszédje,hogy csak néztem,hatott rá a sok jó gyerek,azután szerencsére elhagyta őket.
490. baliko.gyongyi (válaszként erre: 485. - C190cb809a)
2008. jún. 1. 14:45
Az én gyermekem úgy káromkodik, mint a kocsis, de érdekes, hogy csak az óvodában. Otthon én még nem voltam k..., pedig az óvónő szerint ez a kedvenc szava. Amit persze tőlem tanult.
489. c190cb809a (válaszként erre: 488. - Mucika2000)
2008. máj. 30. 20:58

Ma találkoztam az edzővel mondom neki , hidd el én lennék a legboldogabb ha másmilyen lenne ez a kis kölök. Ő ilyen senki nem tudja varázsütésre megváltoztatni.

Ma a meggyemet tette tönkre mert majd ő kimagvalja nem kell segíteni!!jó csinálom a dolgom mire kimentem a gyönyörű meggyből csak egy adag magos massza lett.

Majd megütött a guta de amikor ránéztem és mindene vöröslött a meggytől olyan jót nevettem.

488. Mucika2000 (válaszként erre: 483. - Baliko.gyongyi)
2008. máj. 30. 10:58
Na ezen már mi is túl vagyunk.Mindenki olyan nagyon okos tud lenni,de azért ezeknek odaadnám egy hétre a gyereket,kiváncsi vagyok utána milyen okosságot tudna mondani.Nálam is volt a lánynál,amikor mindig bújócskázott,na hát ettől frászt kaptam én is. Büntetés nálunk sem használ,meg semmi más,ami egy normál gyereknél működik.A tanulásnál is egyszer fog az agya,mint a penge,máskor meg még azt sem tudja,ami korábban jól ment neki. Az oviban mi is úgy voltunk,mint ti,volt is egy-két összeugrásom az óvónőkkel,az egyiknek volt gyereke,de az is hülye volt,a másiknak nem volt,és olyan okosságokat tudott mondani,közben meg nem is volt gyereke.Nekem is mindig mondják,hogy biztosan el van kényeztetve,meg nem kell ráhagyni dolgokat,és hiába magyarázom,hogy rá nem hatnak a hagyományos nevelési módok,nem igazán hisznek nekem.
2008. máj. 30. 07:21
Most a foci edzésről tiltották ki végérvényesen. Mert verekszik, mert csunyán beszél és ha unalmasnak találta az edzést akkor ő elbujik. Na akkor mindenki őt kereste ez neki nagyon jó szorakozás de erre is ráuntak az edzők nem mehet többet. Amit megértek van 40 gyerek aki focizni akar.
486. Ninike04 (válaszként erre: 485. - C190cb809a)
2008. máj. 29. 21:13
Hát én is néha a kiborulás határán vagyok.Nálunk az esték a legrosszabbak,mivel akkorra már én is kezdem elveszíteni a türelmem.Általában addig jól bírom.Néha jó lenne kicsit elmenekülni a gondok elöl,de hát ugye nem lehet.Itt kell maradni és valahogy együtt átvészelni.
485. c190cb809a (válaszként erre: 484. - Ninike04)
2008. máj. 29. 20:26

Nekem is két hiperkém van sőt szerintem a harmadik is az valamilyen szinten...

A középső aki hivatalosan is ki lett nyilvánitva hiperkének.. szóval amikor a felsőbe került mindjár megbuktatták 4 tantárgyból. Addig sem volt az a jó tanuló de ugy közepesig elment. Szóval át vittem a könnyitett suliba. Több idő van az ilyen gyerekekre. Az nagyon jól megy neki. A kicsi hát maga a káoszkapitány...

Sokszor már nem is tudom mit csináljak vele? Azért el-el keseredek rendesen de persze minden marad a régibe és folytatjuk az egészet..

Abba bízok, hogy talán ha nagyobb lesz tudja egy kicsit kontrolálni magát. (Nem ütünk oknélkül, nem köpködünk,mert az csunya dolog, nem káromkodunk..ami egyébként nagyon érdekes mert álítólag mind a két fiam nagyon csunyán beszél de én még ezt nem tapasztaltam. Elöttem nem beszélnek csúnyán. Pedig sok mindent megengednek maguknak. De ezt nem.

2008. máj. 29. 18:02

Sziasztok.

Látom vagyunk egy páran gyakorló anyukák akik valahogy ki akarjuk bírni míg drága csemetéink felnőnek a nagybetűs életre.

Nekem 2 gyermekem is hiper és persze mind a kettő másként.A fiú 9 éves,Hát ő tipikus fiú.Aki állandóan verekszik,nem hallgat senkire.Az ellenőrzője meg olyan szép a beírásoktól...De tanulni legalább szeret.az egyik legjobb tanuló az osztályban,csak ugye az állandó figyelemigénye miatt nem hagy másokat érvényesülni.

A kiscsaj inkább pörög ezerrel,Már kezdi megszokni,hogy oda kell figyelnie mire mászik fel.Igaz míg idáig eljutottunk volt jó néhány balesetünk

Na és ugye fennáll a két dudás elv is mikor egymást ölik.Na nekem ez a vesztem.

Büntetés na az ami ha elő is kerül nagy ritkán nem ér semmit,inkább a jutalmazás és az ösztönzés.Érdekes mert teljesen másként működnek mint a többi gyerek.

Mi szerencsések vagyunk egyenlőre mert az oviban is meg a suliban is jó pedagógust fogtunk ki,és aránylag jó tudnak bánni velük,de már kezd a tanárnő felkészíteni ha átkerül felsőbe megszűnik a tolerancia is.Nem tudom mi lesz akkor és hogy a fiú hogy fog akkor viselkedni.De ugye ez még a jövő.

2008. máj. 29. 16:17

Sziasztok!

Nálunk nemcsak a gyerek várja a tanév végét, hanem én is. Most volt szülői értekezlet az óvodában, persze mi voltunk a téma. (Nem mentem el, mert a héten ez már a második lett volna. Ősszel kezdjük a sulit, úgyhogy most volt ott is.)Az egyik szülő szerint az óvónőnek meg kéne néha vernie a hiperaktív gyerekemet, amikor rugdalózik, káromkodik. Az óvónő szerint, ha a saját gyereke lenne, ő is meghupálná, mindjárt nem lenne agresszív. A pszichológus meg azt kérdezi tőlem: Verem-e a gyereket, mert azért ilyen agresszív?! Ja, és szerintük én tanítom itthon káromkodni, mert az óvódában aztán ilyet nem hall.

Amúgy a gyerek pszichiáter minket is mindig megvárat, aztán amikor már jól kiakad a gyerek, akkor hív be, és megállapítja, hogy semmit nem változott az állapota, sőt. Habár 1-1,5 óra várakozás után már az én vérnyomásom is az egekbe szökken.

Mi már egy csomó vizsgálaton vagyunk túl. Volt, hogy ugyanazt a vizsgálatot megcsinálták kétszer is. És ha olyan hangulatban van a gyerek, teljesen más eredmény jött ki.

2008. máj. 29. 15:20

Én nem mondtam az iskolában, hogy a gyerek hiperke. Ők nem merték előhozni egyszer sem a témát. Azt, hiszem, hogy ez a cimke a gyerek homlokán csak nehezitené azokat a harcokat, amiket ugyis meg kell vivnia. Igy nincs ingyen fejlesztés, nagy kaland. Probálkozunk magánban, meg kinlodok én. A pedagógusok már nem olyanok mint régen, de megváltozott körülöttük a rendszer is. Nincs hatalmuk és tekintélyük a rendszerből adódóan, olyan meg kevés van, aki emberként elég ahhoz, hogy kivivja a husz kölökkel, meg a negyven szülővel szemben.

Sürün kapok ejnye bejnyét a tanerőktől, meg olyan dumát, hogy már megint mit csinált, és agressziv, és nem fogad szót, összetörte, megpofozta stb. Olyankor nagyon sajnálkozom, és megigérem, hogy majd beszélek a fejével. Meg kb. havonta két havonta (amikor az egy hétre eső beirás mennyiség megüti a kritikus szintet:))bemegyek a tanerőkhöz és jópofizok, meg finoman rávilágitok a gyerek jótulajdonságaira, meg az ő rossz tulajdonságaikra. általában elszégyellik magukat. de szokott hatni kb. egy hónapra.

481. c190cb809a (válaszként erre: 476. - B.Gaby)
2008. máj. 29. 07:21

Szia!

látod te is azt igazolod, hogy a megfelelő pedagogus... igen ám de honnét szedjünk ilyet? Annyira felhigult a pedagógus szakma? Vagy ki tudja a gyerekek is sokat válltoztak az idők folyamán. Nálunk az iskolába az elsős tanitónéni aki fiatal és még nincs talán annyira -kiégve- tanítja a barátnőm hiperke fiát. Hát olyan masszivan utálja a gyereket a tanítónéni, hogy rossz nézni. Ha hozzá ér a gyerek öszerezzen a tanotónéni még az érintését sem viseli. Na nem is teljesített nála a jó képességű gyerek. Átkerült másik tanitónénihez és csodák - csodája már piros pontot kap. Egyébként ezt a gyereket csak azért vissza akarják tartani még egy évet mert annyira nehéz vele. Mindent alkövetnek, hogy ne menjen másodikba. Az annya azt se tudja, hogyan tiltakozzon. Még jó, hogy a szülő dönthet.

480. gerna (válaszként erre: 478. - Mucika2000)
2008. máj. 28. 23:16
Nem lehet modern dolgokkal dolgozni, szabványos intelligencia- és figyelemvizsgáló tesztek, részképességmérő feladatlapokkal kell, mindenütt ugyanazzal (persze korosztály szerint). Legfeljebb a berendezés lehet modern vagy lepusztult.
479. gerna
2008. máj. 28. 23:13
a végén htm-ből a szóközt ki kell venni
2008. máj. 28. 23:13
Úgy látom mindenkinél ugyanazok a "tünetek" vannak.Érdekes,hogy az enyémet sem érdekli a büntetés,amikor nem akar valamit akkor nem is csinálja,történhet bármi. Bírni nálunk sem sokan bírnak vele,ha rossz passzban van,a gyógyszer sokat segített rajta.Ezek a gyerekek egyébként is nem minden tanárt fogadnak el,ezért nehezebb velük.Én biztosan gyakorolok a lányommal nyáron,írásból kissé vannak lemaradásai,hátha be tudja szeptemberre hozni. Szerencsére mi a Tanulási Képességeket Vizsgáló Bizottságnál nem jártunk olyan rosszul,mint ti,gondolom ez attól is függ,kinek hová kell vinnie a gyereket.az viszont igaz,hogy nem valami modern dolgokkal dolgoznak szerintem,és ennyi idő alatt nem lehet rendesen felmérni egy gyereket.Most látom tőletek,hogy mennyire egyformák a problémáink,mert néha már elgondolkodok rajta,hogy tényleg én nem csinálok valamit jól(a tudatlanok próbálják belém beszélni,mit ,hogy kellene)de igy látom,hogy más is olyan tehetetlen sokszor,mint én.
477. gerna (válaszként erre: 476. - B.Gaby)
2008. máj. 28. 23:12

Nézd meg ezt is:


[link]

476. B.Gaby
2008. máj. 28. 22:57

Sziasztok Sorstársaim!

Úgy látom, nemcsak én kínlódok meg a kölkömmel alaposan...Az enyém már 12 éves, ősztől 7.-es lesz, úgyhogy nem mindegy a pályaválasztás szempontjából, hogyan tanul a jövőben. Én biztos fogom nyáron is gyötörni, meg persze a gyógypedagógus is, ha sikerül a környékünkön felhajtani olyant, aki hajlandó vele nyáron is foglalkozni. Idáig én tanultam vele,de nem tudtam mindenből megfelelően segíteni, mert pl. a matekhoz nem értek. Az is biztos, hogy abszolút pedagógusfüggő a gyerek tanulmányi eredménye...idén félévig nyelvtanból 2-es, irodalomból 3-as volt a fiam, aztán a tanárnő nyugdíjba ment.Kaptak egy fiatal, agilis tanárnőt helyette, aki képes a lukasóráin is korrepetálni a gyereket...ma felhívott a saját mobiljáról ez a tanárnő, és közölte, hogy az egész osztályból csak két gyereknek lett 5-ös az Egri Csillagok olvasónapló ( ez egy több oldalas nyomtatvány volt, ő szerkesztette), és hogy az egyik ötös a fiamé....elszorult a torkom!!!! Miért nem tud ilyen lenni minden pedagógus?! azt is mondta, hogy szerinte hiperaktivitás és diszlexia ide, vagy oda, szerinte kiemelkedő képességű a gyerek. Most ott tartunk, hogy a félévkor még 2-es és 3-as gyerekemnek magyarból csak ötöse van! Ennyit számít a pozitív hozzáállás.Nézegettem a neten, hogy milyen középiskolák fogadnak tanulási zavaros gyerekeket, hát elkeserítő az eredmény: ezek általában alapítványi iskolák, vagyis fizetősek.

A fegyelmezésről: volt olyan pl, hogy rájött a bolondóra a fiamra, és dühében felmászott az apósoméknál az óltetőre, és ott szaladgált..na, akkor nyakonvágtam! Egyébként meg feleslegesnek tartom a verést, mert úgysem érek el vele semmit, legfeljebb tovább csinálja a balhét csakazértis, dacból.

475. c190cb809a (válaszként erre: 474. - Makkamikka)
2008. máj. 28. 20:04

Igen ez olyan érdekes nagyon -nagyon ritkán kap egy-egy fülest..De azt mondom mondjuk -ha holnap sem lesz rajtad a szemüveged mikor érted jövök nyakon huzlak! megértetted, -erre azt mondja mindig a pofon jut eszedbe!

És elfogy a fegyelmezési lehetőség...

A legnagyobb bünti amit alkalmazni lehet még vele szembe ha nem jöhet ki a szobájából. -Nagyon utál egyedül lenni- Élet eleme, hogy valaki mindig figyeljen rá minden mindegy milyen módszerrel de VELE FOGLALKOZZANAK! ez a lényeg.

474. makkamikka (válaszként erre: 471. - C190cb809a)
2008. máj. 28. 19:33
és én szoktam vele nyáron tanulni, mert különben nagyon sokat felejt, meg pl. elsőben voltak lemaradásaink amit csak akkor tudtam vele ledolgozni.
473. makkamikka (válaszként erre: 471. - C190cb809a)
2008. máj. 28. 19:32
Nálam a büntetés nem nagyon müködik, csak azt érem el vele, hogy még dacosabb lesz, és felveszi a "ha már te is ellenem vagy, akkor ugyis minden mindegy" hozzáállást. persze néha büntetem, mert nincs eszközöm. MÁr az enyémkémet sem lehet kezelni. Ma hazafelé jövet nekiállt hisztizni velem egy boltban, én meg dög voltam, megkérdeztem, hogy itt pofozzam fel, vagy ráér ha kimegyünk. Tudom nem a legokosabb modszer, de kijött belölem mert rohadtul kiakasztot. Majd a kocsiban megkérdeztem, hogy , hogy is van ez, egy hete még teljesen tündi-bündi volt, most meg kibirhatatlan... mi a szösz történt. Simán ennyi volt a válasz mert: már elege van az iskolából és ő más szeretne lenni de nem megy...
472. makkamikka (válaszként erre: 470. - B.Gaby)
2008. máj. 28. 19:26

Érdekes volt anno a mi vizsgálatunk is.

Lehet, hogy ez a vizsgálat része, hogy a hiperke gyanus kölköket beteszik egy szakadt játszószobába, ahol már a játékoktól sikithatnékom támadt olyan allapotuak voltak, pedig nem vagyok sznob és tisztaságmániás sem. kb. két óra várakoztatás után voltak hajlandaók velünk foglalkozni, szintén úgy, hogy párszor már bekopogtam...

2008. máj. 28. 17:03

Már nem tudom mire fogjam napró- napra több baj lesz vel. Ma direkt bedopta az osztály labdáját a folyóba. Vissza beszél a tanitónéninek. Nem akar már dolgozni a suliba. Már nem tudom hogyan büntessem? A szemüvege csak akkor kerül elő ha engem meglát. Rajtunk kívül már nem akar szótfogadni senkinek!

Ti szoktatok nyáron gyakoroltatni velük olyan tantárgyat ami nem igen megy neki?

470. B.Gaby
2008. máj. 26. 12:08

Az én fiam is "gyagyás" volt szombaton. Megtiltottam, hogy elmenjen a barátjához, mert tanulnia kellett volna, de egész egyszerűen felült a bicajra és elhajtott. Ilyenkor mit csináljak? Csépeljem el? Az sem megoldás! Vasárnap viszont egész tűrhető volt.

Egyébként amióta adom neki az omega zsírsavakat, meg magnéziumot+cinket, azóta mintha egy kicsit nyugisabb lenne....

Múlt héten voltunk az úgynevezett "Tanulási képességeket megállapító bizottság " előtt. Ez tőlünk autóval is másfél óra utazást jelent. Reggel 8 órára voltunk berendelve. 1/4 10-kor meg is vizsgálta egy orvos, utána csak ültünk a folyosón és csak vártunk. A gyerek éhes-szomjas volt és rettentő türelmetlen, összevissza szaladgált a lépcsőkön és egyfolytában morgott. 1/2 12-kor már beszóltam az irodába, hogyha nem vizsgálják meg a gyereket hamarosan, hát akkor mi hazamegyünk! Érdekes módon 1/2 1-re kész volt a fiam ( vizsgálta még pszichológus és gyógypedagósus is, vagyis az bösszes vizsgálat együttvéve nem tartott másfél órát!)Ezek után megállapították, hogy kevert típusú tanulási zavara van, amit enyhénszólva kétlek. Az, hogy diszkalkuliás, azt én is sejtettem, de a diszlexia-diszgráfia szerintem nem áll fönt. Egész egyszerűen megvizsgáltak egy fáradt és ideges gyereket, aki nem úgy teljesített, ahogy kellett volna. Aztán meg nem is tartok egészen hitelesnek egy olyan vizsgálatot, ahol röpke időn belül vizsgálják a gyereket, akit soha nem láttak előtte,ráadásul jól meg is váratták. Viszont miután megállapításra került a tanulási zavar, vihetem gyógypedagógushoz is.

Letöltöttem a netről egy "Varázsbetű" címre hallgató progit, sajnos csak a demóját, mert ki szeretném próbálni. Tanulási zavarok kezelésére való, direkt otthoni felhasználásra kifejlesztve.

Sajnos, a demó csak 4 napig használható, a teljes verzió viszontr 30E Ft-ba kerül, amit soknak tartok. Hallott már valaki erről programról? Érdemes megvenni?

2008. máj. 25. 19:56
Biztosan front volt tegnap,mert az én lányom is kiakasztó volt,ma viszont elég rendesen mentek a dolgok.
❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook