Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hiperaktív a gyerekem fórum

Hiperaktív a gyerekem (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯
588. Mucika2000 (válaszként erre: 583. - E16386a4e9)
2008. júl. 6. 22:47
Az én gyerekem nem hiperaktív,hanem mániás depresszióban szenved,ami magatartásilag hasonló a hiperaktívval.Már az első osztályt is két iskolában járta,a második félévet magántanulóként.Úgy vette át egy iskola a második osztályba a jegyző segítségével,hogy magántanuló lesz.Az utánjárásomnak köszönhetően elértük,hogy minden nap hozzánk fog jönni a tanár két órára,nem nekem kell tanitanom őt,viszont első osztályban igy volt. Mivel van orvosi papírunk,igy a magántanulói tanítását nem az iskola,hanem az örnkormányzat fizeti,igy az iskola nagyobb kedvvel vállal el egy ilyen gyereket,mivel nem az ő költségének terhére megy. Mivel tartósan betegnek vették a gyerekemet,igy megint gyes-en vagyok vele.Nálunk van Waldorf iskola,meg is néztük,ki is próbáltuk,de sem a gyereknek,sem nekünk nem tetszett.Nálunk a várostól több kilóméterre a tanyavilágban van az iskola,nem igazán jó körülmények között működik,és azt mondta a gyerek ,hogy ott nem tanulnak semmit.Elsőben van három krétája és három üres füzete a gyerekeknek,ez a taneszköz.
2008. júl. 6. 19:20
A zenét nem említette az utóbbi szólásokba senki. Úgy emlékszem a pengetős is jó az ő esetükbe...
586. c190cb809a (válaszként erre: 584. - E16386a4e9)
2008. júl. 6. 19:19

Igen a 2 hónapot arra akarják használni, hogy belássa a gyerek, hogy rossz volt és azért nem mehet a suliba. Majd jól hiányoznak az osztálytársak éa akkor majd jó lesz és nem csinál galibát. Papirunk az van bőven kap heti 3 órai megsegítést fejlesztést matek és olvasásból és felmentették a német alól. A képesség vizsgálaton azt mondták, hogy hiperaktiv ezért kislétszámú osztályt javasoltak neki amit nem tudnak biztosítani mert nincs pénz. Mi egy faluba lakunk. Ez az egyetlen iskola van itt. A kör bezárult. Mozgás: beirattam dzsudozni állandóan enni akart mert van egy adag nassolási kényszere is. Amolyan pótcselekvés. Meg focira, azt csinálta elég sokáig vagy fél évig. De folyton probléma volt vele. Az edzést követő fél óra mulva eltünt na mindenki őt kereste az edzés áll mire megvan ... neki nagyon tetszett a tőbbi gyerek, edző meg dühöngöt.

A tüzeskedésről nem irt senki..... Irjatok róla kérlek!!

585. gerna (válaszként erre: 582. - Mucika2000)
2008. júl. 6. 19:01
Kérheti az óvoda, iskola a vizsgálatot - de ha a szülő nem egyezik bele, persze a vizsgálat elmarad. Viszont - végletes esetekben - a jegyző kötelezheti a szülőt a vizsgálatra, közreműködésre (gyermek pszichés fejlődésének veszélyeztetése indokával).
584. e16386a4e9 (válaszként erre: 583. - E16386a4e9)
2008. júl. 6. 18:44
Azon még azért érdemes lehet elgondolkodni,a mozgásterápia részeként, hogy valamilyen sportot válasszanak.Minden sportnak vannak szabályai, aki ezt a bizonyos akaratlan mozgást, állandó "nyüzsgést" megpróbálhatja kordában tartani. Pl. a lovaglás, egy olyan telepen ahol az állat gondozásában is részt vehet.
583. e16386a4e9 (válaszként erre: 582. - Mucika2000)
2008. júl. 6. 18:34

Úgy látom, hogy iskolája válogatja a megoldásokat.

Döbbenetesnek tartom, hogy második osztályos gyereknek magántanulóként kell iskolába járni!Ez azt fogja jelenteni, hogy az anya nem mehet dolgozni, mert a kötelező magánórákra be kell vinnie a gyereket az iskolába és a félévi és évvégi vizsgákra is együtt tanuhatnak.Ha nem, a gyerek lemarad, ismétel. Mi lesz akkor?! Ha van a környéken Waldorf iskola én azt javasolnám, keressék fel.A hiperaktivitás egyébként nem egy olyan dolog, amiről le lehet szokni.Ez egy akaratlan mozgásvágy, amin nem tud uralkodni. Ezért nem értem, hogy mit várnak az előző hozzászóló iskolájában a 2 hónapos türelmi időtől.

582. Mucika2000 (válaszként erre: 579. - Gerna)
2008. júl. 6. 17:55
A Nevelési Tanácsadó vizsgálatát csak is akkor kérheti az óvoda,iskola,ha a szülő beleegyezik.Tudom,mert túl vagyunk rajta,és az ottani pszichiáter is mondta.Ez mondjuk nem olyan lényeges dolog,nem ez a legnagyobb problémánk. Rám a Nevelési Tanácsadó akart úgy hatni,hogy legyen elsős a lány,mert sokat hiányzott,magántanuló volt stb. Én viszont nem hagytam magam,és jól is tettem,mivel idén egy újabb iskolában csak magántanulóként vették át,(ezt is a jegyzőnek köszönhetően,hogy egyáltalán átvették valahová)őrült jó lett volna,ha megint elsős lett volna és magántanuló,elvesztegettünk volna egy évet.Nekünk is már annyi papírunk van,de én inkább előnyét látom egyenlőre,ezek kellettek mindenhová,hogy az ügyeit intézni tudjam, és most talán egy időre én is megnyugodtam.Örökre viszont nem maradhat magántanuló,de erre még inkább nem is gondolok,mert akkor megint kezdődnek a gondok,feltéve,ha esetleg nem javul annyit a magatartása,hogy legalább délelőtt bírja az iskolát.
581. gerna (válaszként erre: 580. - Anyuca66)
2008. júl. 6. 17:13
Látom, hirtelen most arra koncentráltam, hogy elsőből nem engedték másodikba...úgy látszik, agyamra ment a meleg ;-)
580. anyuca66 (válaszként erre: 579. - Gerna)
2008. júl. 6. 17:05
Mi ezeken túl vagyunk, talán, 20 éves lett a lány. Csak utólag nekem is könnyebb okosnak lenni... Az isibe nálam nem vették figyelembe a szakvéleményt. Volt néhány... Mindazokat átéltem amiket itt írtak sokan. A kamaszkorral, másik isi kollégium bejárás, stb enyhültek a dolgok. De nem múlt el teljesen. Elszomorít hogy olyan sokat beszélnek róla mi az oka, mégis rendszeresen a szülő a rossz.! ( pedig legalább 20 éves ez a téma!)Ráadásul a többi szülőt is hamar maga mellé állíthatja egy olyan, kinek fogalma sincs róla miért nehéz velük!. Néha egy lexikon apa, anya is kevés a sok kérdéseiknek, nem beszélve a szeretet éhségükre. Nem vagyunk erre felkészülve, mert ugye melózni, majd otthon főzni stb is kéne valakinek csinálni. De a gyerek szünet nélkül kérdez, és anya mutasd meg hogyan kell kötni, persze te a főzés elején vagy.... És ha ezt nem tudjuk teljesíteni mert nincs egy cseléd anyánk, akkor az örökös nem szeretsz-eket stb vágják a fejünkhöz. Én pl évekig mentem raportra a suliba, mikor kértem a segítséget akkor melyik sulit ajánlják, nem igazán kaptam segítséget... De ha visszaolvasol (szerintem) írtam ezeket már....
579. gerna
2008. júl. 6. 16:29
Kihagytam, hogy a vizsgálatot a szülő is kérheti... na erre szokott következni az, hogy a "papír" hátrányos a gyerekre nézve stb.
578. gerna (válaszként erre: 577. - Anyuca66)
2008. júl. 6. 16:27

Hogy olvassa-e pedagógus... olvasni nem kötelező. De: a közoktatási törvény szerint a beilleszkedési, magatartási, tanulási zavarral küzdő tanulók vizsgálata, szakvéleményezése és annak alapján a megfelelő fejlesztések, felmentések, sőt a magántanulóságra történő javaslat a nevelési tanácsadás feladata.

A gyakorlatban: az óvoda, iskola kéri a gyermek vizsgálatát, kapnak róla egy írásos szakvéleményt, az abban leírt teendők (fejlesztés, felmentés stb.) végrehajtását is ellenőrzi a Nev.Tan. Van, ahol szerveznek továbbképzést a pedagógusoknak, ott persze többet tudnak (fognak tudni...) a dologról.

2008. júl. 6. 15:57

576. tyukanyoca@pcferi.hu ez igen kemény amit írsz. Gyakran ilyen "kegyetlenek". Az én lányom ismételte az elsőt, mert nem engedték másodikba, pedig másik isibe vittem. Édes mindegy lett volna neki, hogy átengedje.... Nagy nehezen végigjárta, mivel már tudta az anyagot, szinte rendszeresen zavarta az órát.! Eljött az év végi megérdemelt kirándulás. Megyeszékhelyünk nevezetességét nézték meg. NEM vitte el az osztállyal! És az Isten Nem ver bottal.... A kirándulás után sikerült betegszabira mennie, egy kis "baktériumot megennie"...( ettől még nem éreztem jobban magam, de egy kis elégtétel)

Kerestem még dolgokat a témával kapcsolatban. A keresőbe ezt írtam : hiperaktív mozgásterápia. ( mindenféle idézőjel stb jel nélkül!) Az első oldalon már sok mindent leltem. Mozgásterápiák szerepe a hiperaktivitás kezelésében( én ezt nem tudtam megnyitni,sajna ).. Harmonett cikkek, A tanulás kezdetei az óvodában!: Hiperaktivitás-túl mozkékonyság; Iskolakezdés előtt - tanulási zavarok, magatartás zavarok;. a másodikon is szinte mind jó pl Babanet Társalgó :: Téma megtekintése - Hiperaktiv gyerekek. Hiperaktivitás figyelemzavar;-ra léptek, onnan ajánl egy cikket( origo). Csak belenéztem, és ott is sok érdekes infó van.

Az információ tengerében úszunk... Az viszont érdekelne : pedagógus olvassa ezt, vagy bármely ilyen blogot, cikket???

2008. júl. 6. 14:29

Sziasztok!

Vissza olvastam vagy 3 oldalt. Örülök, hogy ennyien vagyunk itt. Meg ennyi okos, jó dolgot mondatok.

Én most éppen a padlon vagyok de teljesen. Akkora megaláztatásban volt részem az évzáron, hogy még mindig nem tudtam magam túl tenni rajta. A tanárnéni ugydöntött, hogy nem birja tovább elviselni a hiperke 2-os fiamat. Nagyon "okosan" ugy döntött, hogy ránk uszitja a szülőket. Nem tudom elmesélni de annyira feltüzelte ellenünk a szülőket, hogy azt vártam megvernek még jó, hogy nincs nálunk megkövezés mert már nem élnénk.

Na az lett a vége, hogy most egy kicsit magátanuló lesz a fiam ősztöl. Ugy tervezik a tanárok meg én is ugy 2 hónapig. Aztán akkor talán BELEÁTJA a gyerek, hogy mennyire elviselhettetlen és nem lesz többet rossz. Mert ugye CSAK rossz hiába van százhelyen leirva, hogy hiper az csak olyan mai divatos megfogalmazás...nem , nem ez a gyere csak rossz. Ugye ez köszönhető az én nevelésemnek. Előszőr azt gondoltam, hogy boritom az egész iskolát aztán most egy kicsit várok. megnézem ezt a magántanulóságot utánna majd meglátom mit tudok csinálni.

Néha meg ingok -tényleg hiper a gyerek nem csak egy nagyon rossz gyerek??? Hányszór gondolkodtam erről. Nagyon kevés az a hely ahol alátámasztják azt, hogy nem én vagy a gyerek tehet arról, hogy ilyen.

Amásik amit megakarok kérdezni tőletek, hogy a ti gyereketek is imádja a tüzet?? Az enyém oda van érte bármilyen büntetést szabok ki nem tartja vissza, ha nyugodalmat akarok kicsi időre bezárom a szobájába. Álandó rettegés az életünk. Multkor a rádióba mondták, hogy jellemző a hiperekre a tűzimádat.

575. krisztamami (válaszként erre: 574. - E-pakk)
2008. júl. 6. 11:07
utánanéztem a könyvnek, de hol lehet megkapni, hogy elolvashassam. A mozgásterápiát már nekem is ajánlották, de kit kell keresni, idegorvos ismeri a szakembert aki segíthet?
574. e-pakk
2008. júl. 6. 06:54
Hiperaktivitás - háttér lehet: neurológiai fejlődési zavar. Középsúlyos is kezelhető gyógyszermentesen, mozgásterápiával. Korai életkorban reflexvizsgálattal feltárható az ilyen háttér. 1 év alatt akár megszüntethető. Akit érdekel szülőként, szakemberként, ajánlom: Sally Goddard Blythe: Reflexek és a tanulás non invazív vizsgálata... c. kiadványt. (Medicina.) Tisztelettel : e-pakk
2008. júl. 4. 17:44
Ez is egy közös pont bennük : szeretik felhívni a figyelmet magukra. A jó oldalát kellene néznünk, talán.... Ha szépen olvas, olvastassuk föl vele az újságot? Persze a koruknak megfelelő cikk legyen, nem árt ha meggyőződünk, az ő szájába való-e?? A főzés körüli teendőink alatt meséltessük el vele mi volt az oviba-isibe a kaja, mi történt stb? Én ezt (utólag is) csak egy normális konyhába tudnám elképzelni... 2,5X1,5 konyhába (üresen ekkora az enyém kb) Nem tudom most se elképzelni valaki ott legyen a sarkamba. Ugye a pici gyereket ilyenkor a legkönnyebb lesérteni. Viszont az is igaz a világ szeretete is kevés nekik. Ha reggeltől estig csacsaogtok, játszotok az se elég. Gondolom ilyent is tapasztaltatotok. Akár hogy is vesézzük nagyon nehéz hogy az egész család elégedett legyen.
572. DODICA (válaszként erre: 567. - Makkamikka)
2008. júl. 4. 17:00

:)))


A szemüvege már megvan, bár inkább a genetika miatt szerintem.

Amúgy én se bánom, hogy olvas, hagyjuk is rengeteget, noha az élet azért másról is szól. Épp most tanítjuk ezáltal arra, hogy van kötelesség (pl. a szoba pakolása), meg van, amikor ráérünk olvasni. Nehéz, mert ebben is fanatikus, de lassan kezdi érezni, miről beszélünk.


Szerencsére jó ízlése van a könyvek terén, eddig még nem volt olyan, amire azt mondtam volna, nem olvashatja. Most épp Winnetout falja. :))

571. Juca anya (válaszként erre: 568. - Makkamikka)
2008. júl. 4. 16:55

Hát ez jó kérdés! A mi ism. körünkben van egy kissrác, aki szintén hiperaktívnak van nyilvánítva. Na ha ketten összekerülnek!!! Akkor szoktam mondani, hogy az enyém talán nem is az!!! Ő túltesz rajta.


Mivel volt pesten a Vadask.-ben, ott meg csak ilyenek vannak. Szerintem emberükre találnak. Nekik lételelmük a "hülyéskedés". Akkor a másik jókat röhög a beszólásokon, mutogatásokon. Aztán van, hogy elszabadul a pokol, mert mindenki a "főnök" akar lenni, és szerintem sokkal nehezebben egyeznek meg! Most kiváncsi leszek, mert megy egy táborba, ahol hiperaktív gyerekekkel lesz együtt egy hétig. Várom, hogy mi lesz a reakciója, neki és a nevelőknek is.

2008. júl. 4. 16:47
Nekem a volt férjem utánna jött rá hogy gond van a gyerekkel minekután különmentünk.Ezt nem úgy értem hogy elötte nem is volt gond,hanem nem vett róla tudomást,és semmilyen módon nem segített.Ha dokihoz kellett vinni és pont ő volt a soros ő inkább el se vitte mert nem kínlódik 3 gyerekkel,hogy egyet orvoshoz vigyen.Most meg tök jó mert van mivel támadnia és belekötnie.Ja meg még ártania is mert nem lehet neki megmagyarázni,hogy olyanokat enged meg neki ami miatt utánna mi hetekig szenvedünk.Ügye ezeknek a gyerekeknek rendszeresség és szabályok kellenek.Erre ő havonta ad a gyereknek 1 hétvégét amikor nincsenek semmi szabályok,és szegénykének ezzel árt a legjobban.Meg ugye utánna nekünk kell őt visszaráznunk a rendes kerékvágásba.
569. Ninike04 (válaszként erre: 568. - Makkamikka)
2008. júl. 4. 16:37

Hát a huga jelenlétében elég rosszul mivel két dudás..

Sajnos más hiper meg nincs a közelünkben így azt sajna nem tudom.

2008. júl. 4. 12:38
Kérdés: a ti manóitok, hogy viselkednek más hiperkék társaságában?
2008. júl. 4. 12:29
Dodica: olvasás. kb. ötödikes korom körül jött rám az olvasási mánia, Szinte állandóan, mindenhol, és bármit. Faltam a könyveket a családom állandan perelt velem, hogy nem lehet, igy elbujtam a padlásra, meg éjszaka a paplan alatt zseblámpával - megalapoztam a szemüveg viselésemet:) Én hagynám, vagy hagyni fogom, ha ez leszz a mániája, rossz dolgot az olvasással nem csinál, inkább azt nézd meg mit, vannak nagyon rémes sláger gyerek könyvek.
2008. júl. 4. 12:25

Ezernyi gondolat zsong a fejemben, aztán mire ide érek, valahogy nehéz megfogalmazni őket.

Pasik: Anno az apja félévesen ment el, mert nem tudta kezelni, segitség kellett volna neki, meg nekem is... nem sikerült.

5 éves volt a törpe, jött a következő, (akiről ujabb öt után is ugy gondolom, talán ő a big:) nem titkoloztam, közöltem, hogy egy hiperke tartozik hozzám, ha menekülni akar tegye, de az elején. Nem ment el, talán nem is tudta mire vállalkozik. Alapvetően igyekszik elfogadni, tolerálni, de soxor nehéz... kiakad, és türelmetlen vele. és soxor gondolja ugy, hogy simán rossz a gyerek, és direkt bosszantja, szivatja őt. A gyerköc meg teljesen odáig van érte, leginkább produkálni akarja magát neki, meg kivivni az elismerését, ami nem kevésszer sül el balul. Én meg csak lavirozok, és néha örlödöm köztük. Néha hálás vagyok a sorsnak, hogy nem egyedül kell csinálnom, néha meg úgy érzem, hogy nekem ez jutott, lehet a pasit el kell engedni, a gyerek miatt...

565. DODICA (válaszként erre: 563. - Gerna)
2008. júl. 4. 08:42

Igazad van, érdemes önkritikával szemlélni magunkat is...


Ugyanakkor ember legyen a talpán, aki tökéletesen tud helyt állni ebben a helyzetben éveken át.


Nálunk pl. igazi nagyszülői segítség sose volt, s szerintem nem is lesz. Ellenben b@szogatás mindkét oldalról jön dögivel. Valójában erre megyünk rá agyilag, s nem is arra a gondra, hogy van egy hiperaktív gyerekünk.


A tesók meg tényleg sokat szívnak. A legnagyobb feladat az ő kis életükre figyelni, hogy nekik is teljes, jó gyerekkoruk lehessen. Mert ha nem tesszük, minden és mindenki eltörpülhet a problémás gyerek mögött. Nem engedhetjük meg magunknak, hogy belefáradjunk.....

2008. júl. 4. 07:22
Úgy látom mindenki ugyanazt a csatát vívja. Nálunk a férjem elég nehezen fogadta el,hogy ilyen a gyerek.Még most is néha nehezen tűri,(de ez abból is adódik,hogy a lányom betegsége öröklődö,amit az apjától és annak családjától örökölt,csak náluk nem ennyire erősen jött elő)mert ugye mindketten egyformák,elég nehéz velük. De miután az agyára ment,és öszevesznek,utána mindig mondja,hogy mennyire szereti is a lányt,csak kicsit nehezebben viseli a különcségeit,mint én,holott ő is elég különc.És a másik nagy szerencsém, hogy elég nagy a családom, de mindenki tolerálja a lány betegségét, és nagyon szeretik őt,én szoktam szabadkozni,ha véletlen valami csúnyát,rosszat mond esetleg,de nagyon aranyosak,mondják,hogy ne foglalkozzak vele,és a rokon gyerekek meg annyira aranyosak megmagyaráztuk nekik,hogy a lány más,és van ez a betegsége, igy ők megszokták nem foglalkoznak ezzel,sőt néha jól elszórakoznak rajta,mivel mint gondolom a hiperaktiv gyerekeknek is,van egy fajta feltűnési viszketegsége,szereplési vágya és néha komplett műsort ad nekik. Sok esetben nem is a gyerekekkel van gond az iskolában,hanem a nagyokos szüleikkel.A gyerekek sokkal jobban tolerálják a különc viselkedést,nem úgy,mint a szülők,meg (tisztelet a kivételnek) a tanárok.Az én lányomnak nincs testvére,és őszintén megmondom a hideg is kiráz,hogy legyen egy másik,aki akár lehet ilyen is ,mint a mostani.
563. gerna (válaszként erre: 562. - Anyuca66)
2008. júl. 4. 06:32

Ezt a keserűséget sok szülő (anya) családon belül is átélheti: ha testvér vagy testvérek is vannak, akik szintén "nyelnek" a hiper tesó miatt. A legnagyobb ellenség ilyenkor belül van: mit tegyek, hogy a másik gyereknek is jó legyen, mit tegyek, hogy a férjem ne meneküljön emiatt otthonról. Persze, könnyebb a külső ellenségre nyomni mindent: a kéretlen tanácsadók, az iskola, a pszichológus. Nézzünk belülre (is), sokszor megsemmisítő indulatok ébrednek ott, a saját gyerekünk ellen... természetes? egy nehéz, sokszor megoldhatatlan helyzet következménye :(

Nekem van 2 saját problémás, a harmadik pedig aki szívott - bennem, a családban sokféle feszültség, károsodás emiatt. Néha persze volt bántás kívülről is, de sok-sok segítséget is kaptunk.

562. anyuca66 (válaszként erre: 561. - Juca anya)
2008. júl. 3. 23:29
Igen egy kis fejtágítás, felvilágosítás nem ártana a "normális" gyerekeket nevelő szülőknek!! Azok voltak a legnagyobb ellenségeim. És ellenségei sok szülőnek most is, ha jól érzem az itt olvasottakból. A pszhiológusnak néhány napra oda kéne adni az ilyen gyermeket, meg a sok OKOS szülőnek! Mit kezdenének vele?? Azután is osztogatnák a jó tanácsokat? A volt barátnőm is azt mondta mindig: Olyan szívesen odaadnám nekik a fiamat. Sajnos Ő ráment erre a fiúra mert meghalt váratlanul 6 éve. 20 múlt, és kap valami pénzt, mivel cselekvőképtelennek nyilvánították. ( ami sokkal több úgytudom mint a mostani 50% járadék)
561. Juca anya (válaszként erre: 560. - Krisztamami)
2008. júl. 3. 19:13

Az iskolaválasztás a legnehezebb. Az még a jobbik eset, ha van a környéken olyan iskola, ahol hétfőtől-péntekig szakképzett pszichopedagógus foglalkozik a gyerekkel. De mutasson már nekem valaki ilyet!!! Mindenhol szűnnek meg az olyan iskolák, ahova az ilyen gyerekek jártak, járnak. Integrálás??? De milyen az az integrálás, ahol az ilyen gyerekeket nem tűrik meg? Speciális iskola? Oda más problémák miatt kerülnek a gyerekek. Vagyis az első dolog amit ebben a helyzetben tenni lehetne, egy kis felvilágosítás s "normális" gyerekek szüleinek. Ugyanis többek között azzal van a probléma.

Nálunk azért került többek között a gyerek magántanulónak, mert a befogadó osztály NEM VOLT befogadó!!! Lázadás!

A szülő aztán mindent megtehet, hordhatja akár milyen csodaterápiára, ha az előítélet megmarad! Nekik papírjuk van róla, hogy ilyenek, és meg sem próbálják őket máshogy kezelni. Ha csak nem kerül a gyerek egy másik közösségbe, ahol tiszta lappal indulhat.

560. krisztamami (válaszként erre: 559. - Baliko.gyongyi)
2008. júl. 3. 18:31

Eddig én is elleneztem a gyógyszert. Tegnap voltunk orvosnál, és ma elkedtük szedni. Az agresszív viselkedése miatt kapta. Nekem is probléma az, hogy még a családban sem mindenki tudja elviselni fiam másságát. Még az édesanyja sem. Az apja külföldi, neki sem kell. Neki még azzal is megkell küzdeni, hogy rajtamkívül senkinek sem kell. A stratterát nekünk is ajánlották,de 30 ezer forint egy havi adag. Fizikálisan nem tudom büntetni. Ha olyan büntetést

helyezek kilátásba amit nem szeretne, pl kihozom a tv-t a szobájából, megteszi amit kérek. Nálunk is van olyan, ami nem jellemző a hiperkékre. Orák hosszat képes a vízparton ülni, horgászni. Nekünk még baj van az étkezéssel. Hiába diétázunk tulsúlyos. Tanulásnál az a gond, hogy a szorzást

két évig tanultuk, az órát még mindig nem ismeri, csak a digitálisat. Jó magyarbol, ismeri az állatokat,szépen rajzol, nagyon félek az ötödiktől. Szerintem nem fogja bírni, mert ami nehezebben megy nem akarja tanulni. Én feladtam mindent, most költöztünk falura, nagy tér, vízpart. Így valamivel könnyebb, csak ne kelljen

kéréseknek elegettenni.Nagyon nehéz döntéshelyzetben vagyok, Naponta hordjam a városba iskolába? irassam hetes iskolába? Sokminden függ attól, hogy hatni fog e a gyógyszer. Ha nem mit tegyek. Nagyon szeretem, de

lassan egy súlycsoportban vagyunk.

2008. júl. 3. 15:26

Mi a kisfiammal hetente jártunk Ayres-terápiára, fejlesztő foglalkozásra és terápiás úszásra több mint 1 éven át. Közben úgy éreztem 1-2 hónapig, hogy javult, de a tanév végén már sehol nem bírtak vele. Most meg itthon nyűglődünk. De nálunk minden nyáron indítanak tábort egy hónapig a hiperaktív, figyelemzavaros, stb. problémákkal küszködő gyerekeknek, úgyhogy most oda fogunk járni.

Voltunk szakértői vizsgálaton is, így mi az óvodában is jártunk gyógypedagógushoz ezen kívül, meg pszichológushoz. De soha nem annyiszor ment, ahányszor kellett volna. Volt olyan, hogy a pszichológushoz a heti 1 alkalom helyett, csak havonta 1-szer jutott el. De utána velem 3 órán keresztül tudott beszélgetni a pszichológus, és olyan okosakat tudott mondani!!! Néha úgy jöttem ki tőle, hogy szinte belém beszélte, hogy az én hibám, hogy ilyen lett ez a gyerek. Pedig enélkül is feltesszük néha magunknak a kérdést, hogy vajon mitől van ez?


Amúgy néha már úgy érzem, hogy én vagyok teljesen kész, lassan nekem kell pszichológushoz járnom.

Én nem vagyok a testi fenyítés híve, de szégyenszemre mostanában párszor rácsaptam a fenekére, mert addig bosszant, hogy szinte kiprovokálja. Sokszor tehetetlennek érzem magam.

Ha egész nap vele foglalkoznék nem lenne semmi gond, csak azt csináljuk amit ő akar. De van egy 1,5 éves kistesója, meg néha azért a házimunkát is el kéne végezni.

A gyógyszerről annyit, hogy nekünk a legelső vizsgálatom felajánlotta a pszichiáter, hogy ha 6 éves lesz kezdjük el a gyógyszert. De mi sem engedtük. Azóta minden találkozáskor megjegyzi. Az ő javaslatára szedtük az Espricot is. De nem ért semmit. Pedig vártam tőle a csodát.

Ja, és a pszichiáter szavai szerint: "A gyógyszer megváltás a gyereknek, meg a szülőnek is néha."

Gondolom ő még nem olvasott bele ebbe a fórumba.

❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook