Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hiperaktív a gyerekem fórum

Hiperaktív a gyerekem (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯
648. gerna
2008. júl. 23. 14:18

Összehasonlításképpen a Gekko Képességfejlesztő áraiból:



Intenzív képességfejlesztő kurzus:

1 év, 96 alkalom, hetente 2 x 60 perces fejlesztő foglalkozás:



12 részletben (havonta): 40 000 Ft

Egy összegben fizetve: 380 000 Ft



És úgy tudom, ott a gyerek nem egyedül van, hanem kiscsoportban.

647. gerna
2008. júl. 23. 13:54
Értem én! de mégsem kérhet kevesebbet - főleg, ha "jó" az illető.
646. B.Gaby (válaszként erre: 644. - Gerna)
2008. júl. 23. 13:24

Szia!

Masszázson és kozmetikusnál még soha nem voltam, bármennyire hihetetlen, fodrásznál kb. 4 éve jártam utoljára (hosszú hajam van és a nagylányom festi-vágja), nyelvórára sem járok. 20 éves munkaviszony és felsőfokú végzettség után a családi pótlékokkal együtt SEM éri el a fizetésem a 120E forintot. Havi szinten 36-40E ft.-ot kellene ennek a tanárnak kifizetni, ugyanis heti 2-3 kezelésnek van csak értelme.

Apuka sem segít túl sokat....Nem a gyerektől sajnálom ezt a pénzt, hanem attól a gyógypedagógustól, aki ezért a pénzért csak részképesség zavarokkal foglalkozik. Nekünk viszont komplex terápiára lenne szükségünk: részképesség zavarok kezelése mellett viselkedéskontrollra, meg mozgástherápiára. Tudok is egy helyet, egész augusztusban iskolai előkészítéssel foglalkoznak majd, és összespóroltam 15E ft-ot is, amiből hátha sikerül egy részét fizetnem. Csak éppen fel kéne miatta járni Pestre, ami naponta min.3.5 óra utazást jelent oda-vissza.(+ az útikültséget ugye, és az nem kevés).

Megérted most már , miért találtam soknak? ( plusz ott van a nagyobbik gyerekem is, aki gimnazista, el lehet képzelni, hogy a tankönyvei mennyibe fognak kerülni ősztől, két gyerek mellett semmiféle támogatást nem kapok, úgyhogy erősen meg kell gondolnom, hova teszem a pénzem. Sajnos.)

Itt vidéken nemigen dúskálhatunk a lehetőségekben, a helyi nevelési tanácsadóban lévő dolgozókat ismerem, nem alkalmasak erre a feladatra, az ottani pszichológus meg finoman fogalmazva is egy tökfej ( amikor régebben nála jártunk, arra volt leginkább kíváncsi, hogy van-e szeretőm, a gyereket meg sem vizsgálta ).

645. DODICA (válaszként erre: 644. - Gerna)
2008. júl. 23. 08:01
Igen, bizonyára annyi, s persze nem a pénz számít, de van, aki se a kozmetikust, se a fodrászt, se semmit nem engedhet meg magának. Ha innen nézed, akkor bizony nagyon drága a dolog! Pl. egy 3 gyerekes családban nem jut ennyi pénz egy gyerekre. :(
644. gerna (válaszként erre: 643. - B.Gaby)
2008. júl. 23. 06:00

Szia B.Gaby!

Már megint kötekszem: óránkánt 3 ezer - akkor az majdnem annyi, mint a fodrász, vagy a kozmetikus, masszázs, esetleg egy nyelvóra díja? persze, hogy sok, kifizetni minden sok.

Milyen területen kellene helyrekapni, a tanulásban? vagy figyelemfejlesztés?

643. B.Gaby (válaszként erre: 642. - Juca anya)
2008. júl. 22. 23:09

Úgy, ahogy mondod:ördögi kör. Nem elég, hogy a gyerekkel is kínlódok, az apjával is meg kell vívni a harcot. Ez engem hosszútávon ki fog készíteni, úgy érzem. Teljesen egyedül vagyok hagyva...anyósoméknak el sem jutott a tudatukig, hogy mi a probléma, a nagyobbik gyerekem gimnazista, tanítási időben nincs ideje az öccse körül segíteni, anyám egy kis faluban lakik és buszjáratokhoz van kötve, így ő sem tudná mindig kezelésre kísérni a gyereket ( meg a gyerek állítása szerint túl sokat rikácsol vele, aminek nagyon nem örülök). Aki mindig feltétel és szó nélkül segített, nem nézte le a gyereket a "másságáért", az az Édesapám volt, nos Ő meg 2 éve fent van az angyalok között....

Itt vidéken amúgy is nagyon nehéz intézni mindent, most éppen gyógypedagógust keresek, aki a nyár hátralevő részében kicsit helyrekapná a gyereket, van is, de óránként 3000 ft-ot kér, ami heti 9000 ft-ot jelentene...borzalmasan soknak tartom és sajnos mostanában nem tudok ennyit elkanyarítani a költségvetésből.

2008. júl. 22. 22:33
Erre szokták mondani, hogy "ördögi kör". Nálunk is nehezen fogadta el, hogy pszichiáterhez járunk. Aztán most ez a homeopátia!!! Mert hallott róla rosszat is stb. De én meg azt mondom, mindent meg kell próbálni! Mikor magántanuló lett a gyerek, mennyit hallgattam!!! De ő persze nem volt itthon, amikor a fontos döntéseket meg kellett hozzni! Nagyon vacak ez így, mert nem csak a gyerekeket teszi ez tönkre, hanem a kettőnk közötti kapcsolatot is beárnyékolja. Ami visszaüt a gyerekekkel való kapcsolaton is!
641. B.Gaby
2008. júl. 22. 15:13

Sziasztok!

Sajnos nekem sincsenek épkézláb ötleteim, mivel ugyanebben a cipőben járok. Apuka egyáltalán nem fogadja el, hogy létezik ilyesmi. Ebből az következik, hogy folyamatos nálunk a balhé otthon és ez egyáltalán nem tesz jót a gyereknek. Eleinte azt sem akarta megengedni, hogy orvoshoz vigyem a kölyköt, azt úgy oldottam meg, hogy az utolsó pillanatban szóltam neki, hogy megyünk a kórházba, időpontunk van...Folyton piszkálja a gyereket azzal is, hogy miért hozott év végén két kettest is haza a bizonyítványban, hiába magyarázom neki, hogy mi a diszlexia-diszkalkulia, egyáltalán nem érti meg.

Fogalmam nincs mit lehetne ilyenkor tenni...ha egyedül maradnánk, anyagilag nem bírnám. Így meg a gyereknek nem jó.

640. DODICA (válaszként erre: 638. - Juca anya)
2008. júl. 21. 20:33

:))


Ez is annyira ismerős volt...


Annyi a különbség, hogy mostanság én dolgozom, s ő van a gyerekekkel. Rémálom mindenkinek.


Pszichológust amúgy alapból kilövi, esélytelen. Mondjuk én se hiszem, hogy változna általa valami, de végső elkeseredésemben hajlandó lettem volna rá, hátha...

639. DODICA (válaszként erre: 635. - Juca anya)
2008. júl. 21. 20:29

Detto. Nálunk ugyanez. Nem elég, hogy szenvedek a 3 gyerekkel, s ugye a legidősebb s az egyetlen fiú a hiper, még az apjukkal is kínlódhatok. Néha nem is tudom eldönteni, melyikőjük a nagyobb állat....

Márpedig sajna az is igaz, hogy amit a felnőtt mutat, az visszaüt. Ha máskor nem, amikor apjuk kiteszi lábát a lakásból. Ami ezután jön, azt is én kapom.... Páromtól meg azt, hogy nem bírok a gyerekkel nélküle. Pedig csupán arról van szó, én hiszek az agresszió nélküli nevelésben. Biztos, hogy nehezebb folyamat, s több odafigyelést igényel, s az eredmény is lassabban érkezik, de szerintem a későbbiekben meghálálná...

2008. júl. 21. 20:06

Nem bántódtam meg egyik reagáláson sem. Ha apa nélkül maradunk, akkor végünk. Egyedüli keresőként van. Mivel én nem dolgozom - gyerek végett - ezért ez azt hiszem kizárva. Sokat beszélgetek vele erről, hogy szerintem nem jó a viselkedése, aztán egy darabig csönd van, de után ismét balhé. Megfogadja, hogy soha többé semmiért nem szól rájuk, de nem tudja betartani. Én sokat jártam pszichológushoz, amire ő a munkája végett nem tudott eljönni. Egyébként külföldön dolgozik, hétvégén van csak itthon.

Szoktam mondani neki, hogy nem két nap alatt kell nevelni!!!

Ilyenkor magába száll, elgondolkodik, de aztán minden a régi. Amúgy meg mindent megtenne értük, és meg is tesz, csak ezek a veszekedések ne lennének!!!!!

Azért még várok öteleteket, tapasztalatokat.

Egyébként könyvtárnyi könyvet olvasott a gyereknevelésről, úgy látszik nem sok maradt meg benne!!! :((

637. gerna (válaszként erre: 635. - Juca anya)
2008. júl. 21. 17:00
Bocs, de pont az ilyen helyzetek miatt (lenne) szükséges a legtöbb esetben családterápia.
636. anyuca66 (válaszként erre: 635. - Juca anya)
2008. júl. 21. 16:30
Ezek és hasonló helyzetek az igazán nehezek. Nincs ötletem, sajna. Lehet hogy ilyenkor kell eldönteni együtt, vagy apa nélkül. De sokkal jobb nem várható ettől, ha apa nélkül folytatjuk. Bocs ha megbántottalak, néha a szélsőségeket is figyelembe kell venni.
2008. júl. 21. 14:54

Üdvözlet mindenkinek! Nálunk most az a helyzet alakult ki, hogy a párom már egyáltalán nem akarja elfogadni azt, hogy "ilyen" a gyerek. Az utóbbi időben valóban sokkal szemtelenebb, visszabeszél, egész nap hülyeségekre tanítja a tesóját. Nálatok ilyenkor mi a "leszerelés"?

Visszatérve a gyerekek apja, már minden nap örületes balhét tud csapni, és ezzel kihozza a gyerekből az "állatot", azért, mert nem fogad neki szót! Hát erre írjatok valamit, hogy ti hogyan reagáljátok, reagálnátok le az ilyen helyzetet!!! Köszi.

2008. júl. 20. 11:32
Ez is jellemző rájuk, nehezen szakadnak el rólunk. Erősítést kérnek, anya ( tanító néni ) jó így, stb kérdések.
633. baliko.gyongyi (válaszként erre: 632. - Ninike04)
2008. júl. 19. 22:42
Helló! Jó neked. Az én kisfiam újabban nem mozdul mellőlem 2 métert sem. Hiába mondtam neki, hogy menjen le úszótáborba (imádja a vizet), azért nem ment el, mert nem vagyok ott. Igaz ő még csak 7 éves.
2008. júl. 19. 21:42
Nekem most 3 hétig pihi van,mert nagyfiam odavan nyaralni.Most legalább tudok pihenni kicsit.
2008. júl. 16. 20:51
Az én hiperkém meg a barátnőm hiperkéje tulságosan is megértik egymást. Olyan dolgaik vannak, hogy az ember haja az égnek ál. Kettőzve ez a fajta hiperke fől ér egy katasztrófával.
2008. júl. 16. 19:27
A lány se jött ki a fiúval. Akkor 11 évesek lehettek. Igaz a közmondás két dudás egy csárdában. Nem mondhatnám hogy hú de jó barátnő volt, de sok mindent megbeszéltünk. És nagyon el volt keseredve a gyerek miatt. A lányt 1 éve az anyai nagynéni neveli. (De ez már nagyon rég volt ő halt meg).
2008. júl. 16. 16:53
Nekem van egy hasonszörü barátnőm. De mégis ugy vagyok vele nem szeretem ha az én hiperkém meg az ő hiperkéje együt van mert az maga a katasztrófa. Vele azért sokmindent megbeszélek szólóba. No persze a hiperkék sem egyformák. Az ővé legalább jó tanuló. Meg sokmindenbe másabb. Tényleg néha eldugnám. Mert mi ketten nagyon jól megvagyunk a gyerekkel. Nem kéne annyit gondolnom a jövőjére.
2008. júl. 15. 20:47
Ezek a pillantások "fájdalmasak". Pedig nem vagyunk, és a lurkó se fertőző. Baráti házaspárt is nehéz találni. Egyet találtam, ( találtunk) de a pasi egy kicsit belevitte az enyémet a kimaradásba. És azzal se vagyunk kisegítve, magunkra hagynak...
627. Ninike04 (válaszként erre: 626. - C190cb809a)
2008. júl. 15. 20:38
Sajnos megértelek.Én is annyira utálom azokat a lenéző pillantásokat amiket az úgymond normális gyerekek szüleitől látok időnként.Minta a tekintetükkel ki tudnának üldözni a világból.És ugye nekünk sincs itt senki olyan akivel össze tudnánk járni.Mert akinek nem problémás a gyereke az nagyívben elkerül minket,mintha fertőző lenne ez a kór.Problémás meg csak egy van ,de az meg egyébb okból nem jön össze mint barát.(Sajna nagyon bejött neki a párom és azt hitte esetleg több is lehet mint barát.)
626. c190cb809a (válaszként erre: 625. - Ninike04)
2008. júl. 15. 20:28
Azér tudod annyira rossz, hogy egy kisgyerek miatt kivagyunk rekesztve a közösségből. Nem tulzok. Mi egy faluba lakunk. nem mehetek a gyerek nélkül sehova mert a férjem se nagyon bir vele. Mert nem viselem el ha bántják. Már annyit bántották. Mi lesz igy vele néha nagyon félek ...
625. Ninike04 (válaszként erre: 624. - C190cb809a)
2008. júl. 15. 20:22

nyugodj meg mostanában már nekem sincs sajnos mivel másik városba költöztünk.Így már nincs senki a családból a közelünkben.De ugye mivel itt tudtunk házat venni költöztünk.

Nekünk is ez a gond hogy nincs olyan ismerős akire csak egy kicsit is rá tudnám bízni legalább az egyiket.Na meg ugye ez nálunk is fennáll hogy nem biztos hogy jól reagálnák le a viselkedésüket.

624. c190cb809a (válaszként erre: 623. - Ninike04)
2008. júl. 15. 19:08

Mennyire igazad van sajnos nekem nincs aki vigyázzon rá vagy is én nem merem senkire bizni mert az nembiztos, hogy holnap is szóba állna velem.

A legujabb dilije, hogy az álatokkal -játszik- ő a nagy álatbarát de ha elunja a játékot a kismacskával akkor azért kicsit meg-meg kinozza. Amitől mi is falra mászunk és igen már megint csak kiabálok.

623. Ninike04 (válaszként erre: 622. - C190cb809a)
2008. júl. 15. 14:43

Csak azért mert mi is szoktuk ezzel fenyegetni,de nem tartom jónak mert úgymond hitelét veszti a szülő.Mert ha nem hagyom otthon akkor minek mondom.

Sakk matt helyzet.

Na mondjuk nálunk volt tényleg egy alkalom mikor nem jöhetett velünk a cirkuszba.De akkor még meg tudtuk oldani hogy ki vigyáz rá.Na utánna lehetett is vele fogni.De mostanában már sajna nem.

622. c190cb809a (válaszként erre: 621. - Ninike04)
2008. júl. 15. 14:35
Hát igen most megfogtál.. Mert persz, hogy nem marad itthon mert hova, kire is hagyhatnám. De igen ijesztegetésnek jó..
621. Ninike04 (válaszként erre: 619. - C190cb809a)
2008. júl. 15. 14:24
És ha nem úgy viselkedik tényleg otthon is marad?
2008. júl. 15. 14:22
Nem tudom,de itt a tanító néni alapon használta ezt a jutalmazást.Pl ha szorzótábláztak és jól mondták akkor óra végén kapták a cukrot.de ugyan ez volt a logopédusnál is.És ugye ez nem csak a hiper gyerekeknek jön be.Mi is szoktuk használni,de nem csak nasival hanem matricával is.Mivel azt is szeretik gyűjtögetni és ragasztgatni.A zsebpénzes viszont nekünk se jött be.
619. c190cb809a (válaszként erre: 618. - Juca anya)
2008. júl. 15. 14:20

Igen ha belegondolok ezt nemtudatosan müveltem eddig is. Most is kinti munkát csinálják (jó sok gyümölcsöt levert ez a bolond szél azt szedik össze) ha ezt megteszik veszekedés nélkül ideülhetnek a gép elé.

Menni akarunk pestre a vidámparkba most éppen ezért kell -normálisan- viselkedni mert akire sokat rá kell szolni az itthon marad. Most nagyon iparkodnak. Kiváncsi leszek meddig tart??...

❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook