Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hiperaktív a gyerekem fórum

Hiperaktív a gyerekem (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯
678. makkamikka (válaszként erre: 677. - Juca anya)
2008. aug. 13. 13:52

Sziasztok!

Amikor elkezdtük szedni, akkor egy hónapig látványos javulás volt a viselkedésében. Aztán mintha hozzászokott volna a szervezete...

De!!!! enyémkém volt pár hétig itt ott táborban, és nem vitte az esprico-t, mert nem akartam senkit ezzel idegelni, hogy bevetesse vele.

Amikor haza jött ujra adtam neki, és ujra ugyanaz a hatás mint az elején. Nem tudom. lehet hogy ezt igy kell alkalmazni? (bár nem ez van a papirjaira irva.)

2008. aug. 12. 21:03
Sziasztok! Ma voltunk a homeopátiás orovsnál és ajánlott egy szert ESPRICO. Tud valaki nekem tapasztalatot mondani? Láttam régebben, hogy valaki említette, de nincs "energiám" visszakeresni! Köszi.
676. c190cb809a (válaszként erre: 675. - Anyuca66)
2008. aug. 5. 20:20
A középső fiam jár könnyitett suliba ott ha minden jól megy szakmát is tanulhat. A kicsinek nem ajánlották azt a sulit. De elöbb -utobb ugy is ott köt ki. Amig lehet nemakarom koleszba küldeni.
675. anyuca66 (válaszként erre: 671. - Gerna)
2008. aug. 5. 20:08
Mikor mi jártunk 6 vagy akkor még 7 sulink volt. Egyikbe se ajánlották. És a megyeszékhelyre kellett vinnem. Ott most foglya befejezni a szakmát. Abba a suliba erre is van lehetőség.
674. c190cb809a (válaszként erre: 673. - Gerna)
2008. aug. 4. 21:26
Most megy harmadikba. Még sok harcot kell vivnom.
673. gerna (válaszként erre: 672. - C190cb809a)
2008. aug. 4. 19:59
Hányadikos a gyereked?
672. c190cb809a (válaszként erre: 671. - Gerna)
2008. aug. 4. 19:49
Nálunk 1db iskola van ide viszem vagy a szomszédfaluba. Kelek korán utazok 4x. Vagy megprobálom az igazamat érvényesíteni...
671. gerna (válaszként erre: 670. - C190cb809a)
2008. aug. 4. 19:42
Nálunk van 5 ált. iskola, legalább lehet váltani. Meg így az erőviszony is más.
670. c190cb809a (válaszként erre: 669. - Gerna)
2008. aug. 4. 19:38

Igen Nagyon költői a kérdés... Lesz e valaha a falusi iskoláknak is annyi előnye mint a városi suliknak? Hányszor találkoztam olyannal, hogy a tanár, Dr, gazdag ember gyereke itt a faluba jótanuló aztán kikerült a faluból és alig tud a középiskolába átbugdácsolni egyék évből a másikba.

De a forditotja is igaz a falusi iskolából kikerült egyszerű nép gyermeke alig 2-3. A középiskolába szárnyrakap.

669. gerna
2008. aug. 4. 17:02
Azt azért senki sem szereti, ha írásbeli panasz megy ellene, iktatva, stb. Persze kis faluban nehezebb.
668. Juca anya (válaszként erre: 667. - Juca anya)
2008. aug. 4. 16:47
Nem beszélve a felettes szervekről, akik szinte puszipajtások a tanárokkal és az igazgatóval!
667. Juca anya (válaszként erre: 665. - C190cb809a)
2008. aug. 4. 16:42
Sajnos van olyan iskola - jelen helyzetben a miénk is - ahol a TANÁROK "diktálnak"! Innentől aztán mehetek én a csuda tudja hova is!
666. gerna (válaszként erre: 665. - C190cb809a)
2008. aug. 4. 15:18

Helyes! igazgató úr sok mindenről dönthet.

Továbbképzés: muszáj nekik, legalább 7 évenként. Nem tudnak újat mondani? attól függ, milyen továbbképzésre megy. Csak ezen az egy lapon, mennyi minden van: [link]

Igazgató úr ezt is átnézhetné, és akár "ajánlhatna" egy alkalmas továbbképzést, hiperaktivitás, figyelemfejlesztés stb. témában.

2008. aug. 4. 14:01

Az nekem is a meggyöződésem, hogy akinek nagyon kéne tovább képezni magát hát az nemteszi. A tanitonő panaszkodta, hogy megint tovább képzésre kell mennie. Mennyire unja. Mint modta -neki aztán nem tudnak újat mondani, mutatni-holott álandó szélmalom harcot vivunk egymással.


Gerna Amit irtál azt most fogom kiprobálni. Iskola elején nagyon remélem, hogy lesz egy nagy beszélgetésünk az ig.urral. El nem tudom képzelni, hogy valamit tud változtatni a megalázott, megtiport helyzetünkel. De még lehetnek csodák...

2008. aug. 1. 08:34

Sziasztok! Ez a könyv nekünk is megvan, és még annyi más! Nem rossz a könyv, de én mikor a gyerek elsős tanitónénijének odaadtam, nem sok hasznát vette. Vagy el sem olvasta, vagy nem értette meg!

Azért valljuk be, gyereket könyvből nem lehet nevelni. Annyi szituáció van, amire nincs "írott biblia". Viszont az alapoknak és a fiatalabb gyerekeknek bizton jó!

663. Ninike04 (válaszként erre: 661. - Drszaszpeter)
2008. júl. 30. 18:11
volt a lapjukon részlet a könyvből.Nagyon jó amit írtak.Lehetséges hogy beszerzem én is.
662. gerna (válaszként erre: 661. - Drszaszpeter)
2008. júl. 30. 13:40

Sőt, el is lehet hozzájuk menni:


[link]


Lehet, hogy betettem már ide, de sebaj.

2008. júl. 30. 13:34
Van egy nagyon, nagyon jó könyv, amiben gyakorlati tanácsok vannak! László Zsuzsa: Az örökmozgó gyerek. Nekem ez a "bibliám". Egy 8 éves hiperaktiv kisfiú anyukája
660. gerna (válaszként erre: 657. - C190cb809a)
2008. júl. 30. 13:23

Heti 3 óra fejlesztésnél többet nem szoktak előírni a szakvéleményben. Az osztálylétszám persze nagy gond, majdnem minden figyelemzavaros gyereknél.

Ha a fejlesztéssel vagy az "eredményével" gondod van, az iskolaigazgatónál, vagy tovább: a helyi közoktatási irodánál lehet bejelentést tenni. Vagy lehet soron kívüli kontrollvizsgálatot kérni ott, ahol legutóbb szakvéleményt kapott.

659. c190cb809a (válaszként erre: 658. - Anyuca66)
2008. júl. 29. 21:31

Igen nagyon kellene de ehez én kevés vagyok.

Épp ma morfondiroztam magamban annyi új betegséget ismertek el amit régen egy kézlegyintéssel elintéztek ilyen Pl. a pánik betegség vagy a depresszió stb. a hiperséget meg nemhajlandóak elismerni vajon miért nem????

2008. júl. 29. 19:39
Azért kell(ene) neki(k) a kis létszámú osztály.
657. c190cb809a (válaszként erre: 656. - Gerna)
2008. júl. 28. 20:56

Na a fejlesztőpedagogusról én is tudnék mesélni vagy is nemsokat tudok mondani mert nem ér egy kalap szamócát sem. Meg különben is heti 3 órába mit lehet fejleszteni? Másról sem szólt mint megprobálta fegyelmezni hát nem mindig sikerrel de jobb tanuló hát az nem lett tőle a gyerek.

A nevtan. meg megprobálták, hogy hosszabb ideig tudjon koncentrálni most 10-15 perc a maximum. Hát ott egyedül volt ott tudott tovább is persze mert nem vonta el a figyelmét 23 gyerek.

656. gerna (válaszként erre: 655. - B.Gaby)
2008. júl. 24. 08:46
Az Eleventeam-nél napközi meg tanulószoba is van, mondjuk annak nem tudom, mi az ára. Zugló... hát van, akinek közel, sajnos van akinek távol.
655. B.Gaby (válaszként erre: 648. - Gerna)
2008. júl. 24. 08:21

Nagyon köszönöm a Gekko-s ötletet! Feltétlen meg fogom nézni őket, a honlapjukról kiderült, hogy egy közeli kisvárosban is nemrég nyílt Gekko játszóház.

Látjátok: erre gondoltam, otthon a gyógypedagógus fickónak is pont ennyit kellette volna fizetni, és csak a tantárgyi fejlesztést csinálta volna..itt legalább komplex programot ajánlanak!

De nem rájuk gondoltam, amikor azt mondtam, hogy tudok egy helyet, ahova elvihetném, hanem az Eleventeamre. Két éve jártunk már ott , csak Édesapám halála után nem tudtuk megoldani a heti 2x-i felhordását a gyereknek.( Pesten van, tömegközlekedéssel majdnem 2 óra járásra tőlünk.) Ők 2 éve egy alkalomra 1500 ft-ot kértek, ha előre kifizettem 10 alkalmat, az 13E ft.volt.A Gekko viszont sokkal közelebb lenne, mindenképpen megnézem ezt is.

Azt elhiszem, hogy az iskolának kéne fejleszteni a gyereket, van is "fejlesztőpedagógus": egész foglalkozás alatt kártyáztak, meg puzzlet raktak ki, meg rajzoltak. Ez nem fejlesztés.A nevtan-ról pedig nem is beszélek, a pszichológus egy hímsoviniszta fickó, alább leírtam már, hogy velünk mit csinált, de egy ismerősöm is mesélte, hogy amikor váltak a férjével, el kellett menniük hozzá és a gyereket is vinni kellett magukkal. ( gondolom szakvélemény felállítása miatt) Szegény csaj sírva jött ki onnan, annyira megalázta ez a kedves pszichológus, folyton csak a férje érdemeit ecsetelte, meg arról papolt, hogy gondolkozzon el azon, hogy vajon a férje miért lépett félre, nem véletlen ő a hibás ebben? Azt mondta az ismerősöm, hogy ha ezek után a férjének ítélik a gyereket, feljelenti a pszichológust.

2008. júl. 23. 19:28

Nálunk is akihez most jár az is úgy van vele hogy megtörte a gyereket az élet.(Válás ,Költözés,Új társ)És ugye még egy költözés.Igaz az új társsal 3 év alatt többet értünk el mint apával 8 év alatt.

Csak ugye azt az oldalát meg ő se akarja megérteni hogy nem ok nélkül dönt az ember a válásnál.Mert ugye nem minden használ a gyerekeknek.És a költözés másik városba szintén ugyan ezen okból kifolyólag volt muszáj.Pedig ott tényleg jó életünk lett volna.Csak hát apa nem hagyta volna.És az új társsal meg az sincs hogy veszekedést hallanának nem hogy mást.De akkor is ez is gond.

Na meg ugye a drága pszichológus szerint értsük meg apát aki havonta uszítja a gyereket kisebb nagyobb sikerrel(mostanában már inkább kisebb)Meg az se használ hogy olyanokat magyaráz neki amihez semmi köze nincs egy gyereknek.

De akkor is ő a jó apa.

653. Ninike04 (válaszként erre: 652. - Anyuca66)
2008. júl. 23. 19:20
De ez az amit nagyon ritkán tesznek meg.Könnyebb elzavarni mert láb alatt van a gyerek vagy mivel be se fogja a száját zavarja.
2008. júl. 23. 19:11
Sziasztok. Csak szörnyülködök az árak miatt, meg hogy semmi nem változott. Minket hibáztatnak, a "piszológus" inkább a "mi" szerelmi életünkre kíváncsiak. De ha rajzoltatná a gyerkőcöt, ki tudná következtetni magunkra vagyunk-e utalva stb-t. Valami eszembe jutott. Apukáknak játszani dumcsizni, akár szerelésbe bevonni ilyesmit kéne segíteniük mifelénk. Vélemény?
651. gerna (válaszként erre: 650. - Juca anya)
2008. júl. 23. 18:28
A fejlesztést nem a nev.tan-ban kell végezni, hanem az óvodában, iskolában, ahová a gyerek jár. De kevés a megfelelő képzettségű szakember. Az egyetlen gyors (?) megoldás az, hogy a tanítók, tanárok az idevágó szakmai továbbképzésekre menjenek. Kötelező a képzésben való részvétel, de a pedagógus sajátmaga választ - választhatná éppen ezeket is, de...? Gondolom, idővel ez is kialakul, ha már az integrált nevelés és a többi életbe lépett.
2008. júl. 23. 16:26

Pénz, pénz, pénz! Én csak azt nem értem, hogy mi szülők amúgy is meg vagyunk áldva azzal, hogy ilyen a gyerekünk. Másodszor, szerencsés az, aki legalább tud dolgozni! A nevelési tanácsadók elmennek ám a ...! Ott ingyen lehetne, de milyen az ellátás?! Ha segíteni akarunk - és miért nem akarnánk segíteni a gyerekünknek - kénytelenek vagyunk áldozni! De megkérdem én, hogy olyan család, ahol van 2 gyerek, egyik szülő keres, ott hogy a bánatba oldják ezt meg? Én egy évben 4x megyek fodrászhoz! Se kozmetikus, se masszázs. Nem iszom, nem dohányzom, nem öltözök a legújabb divat szerint, lassan már a régi szerint sem! Nem járunk moziba, vendéglőbe, sehova szórakozni. Ez mellett örülök, ha kifizetem a kötelező lakással kapcsolatos dolgainkat. Sajnos a maradék arra elég, hogy kihúzzam vele a következő hónap 10-éig!


Egyszóval ilyen anyagi "bizonytalanságban" nem igazán tud a szülő magánúton gondolkodni.


Szomorú, hogy az iskolákból hiányoznak a megfelelő szakemberek! Nevelési tanácsadók sem igazán foglalkoznak olyan terápiával, amit lejebb is már írt valaki, és amilyen szerintem sokunk gyerekének kellene.


Viszont a kedves szülőt jól hátba lehet támadni azért, mert nem tesz meg mindent a gyerekéért.

2008. júl. 23. 14:20

Sziasztok!

Nemvoltunk itthon most olvasok vissza.

Az apa ugylátszik mindenhol azonos felnem fogom miért csak az anyák fogadják el, hogy hiper a gyerekük?:::

Én is mondhatok amit akarok a gyerek rossz és persze énkényeztetem el. Az tény, hogy nehezen viselem ha bántják. Még az apjára is rászolok mikor éppen meg akarja NEVELNI és már megy is a balhé.

Sokat halgatom a rádiót valaki megmondaná nekem, hogy ott mér tudja minden okos , hogy hiperek vannak megszólaltatnak minden ILLETÉKEST de az iskola szinten meg a segitők szintjén nincs senki aki tenne is valamit. Eljön egyszer az az idő, hogy ezek a szavak nem csak pusztába kiáltott szó lesz.

Mint irtam mi is egy faluba lakunk most akar az iskola felvenni gyogypedagogust na kiváncsi leszek rá. Van nálunk az iskolába fejlesztő tanitónéni de olyan mint a harmat hát nem láttam a gyerekeken semilyen javulást az ő fejlesztése nyomán. Bezzeg a magasabb fejkvota az jól jön....

❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook