Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hiperaktív a gyerekem fórum

Hiperaktív a gyerekem (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯
2008. aug. 29. 09:15

Sziasztok!

Enyémkém 5. -es lesz. Rendes iskolába megy nem magántanuló lesz.

Kötelező olvasmány: Tavaly a Kincskereső kisködmön volt a kötelező olvasmány meg a Tüskevár. (a Tüskevárra már nem jutott idejük, igy nagy örömömre azt nem vették:)) Amikor olvastuk akkor is szenvedett.

Ők már ma mentek iskolába, de csak három orára, órarend, házirend ismertetés ilyenek. MÉg lelkesen ment reggel a kocsiban azt mondta, hogy már kicsit hiányzik az iskola. Kiváncsi leszek, hogy még délután is ezt mondja e. :)

707. Ninike04 (válaszként erre: 706. - DODICA)
2008. aug. 29. 08:09
Nálunk a Vuk.De van suli ahol a kincskereső kisködmön.
706. DODICA (válaszként erre: 702. - Ninike04)
2008. aug. 28. 22:53

Miért? Van kötelező is? :))


Lehet, nálunk is akad, csak én épp nem tudok róla....

Ajjaj, valami olvasmány biztos lesz, szerencsére azt képes egy hétvégén elolvasni...

705. gerna (válaszként erre: 704. - C190cb809a)
2008. aug. 28. 20:16
Pontosan erre jó a megfelelő gyógyszer, meg a szója-lecitin, vagy a ginzeng, a halolaj stb...... na meg a minél kisebb létszámú tanulócsoport.
704. c190cb809a (válaszként erre: 703. - Anyuca66)
2008. aug. 28. 19:42

Hát azért a naggyal csak könyebb.

Nekem azt tanácsolták vigyem a nev.tanácsadóba. Csak tudnám minek! Ott kettesbe az aranyos tanitónénivel akármeddig el üldögél. Ha velem van kettesbe nekem is figyel akármeddig de ha már csak ketten is vannak már vége a figyelmének..na ezen kéne javítani.

2008. aug. 28. 15:41
Nagy az enyém, nyaral a vőlegényénél. és bizony vasárnap jön haza. Utolsó éves szakmás.... Nehéz lesz nekem is, egész nyáron alig volt itthon.
2008. aug. 28. 15:16
Nálunk is gond van mert a kötelező alig akar elkészülni.Én is amíg csak lehetett hagytam.Hisz csak nyár van.Viszont azért már csak végezni kellett volna vele.Ő meg ahogy csak lehet kihúzza magát alóla.Pedig szeret tanulni.
701. c190cb809a (válaszként erre: 700. - DODICA)
2008. aug. 28. 14:40

Sziasztok!

Nekem hatalmi szóval leül kicsit olvasni. A szorzótábla gyakorlását ugy csinálom, hogy a 3-rom gyerek körbe mondja. A nagyoknak nem gond a kicsi meg gyakorolja.

700. DODICA (válaszként erre: 699. - Juca anya)
2008. aug. 28. 08:49
4. osztályba megy, ráadásul angol tagozatos, s a helyzet nálunk is ugyanez. :(( Én is várom a javaslatokat! :)
2008. aug. 28. 01:30

Sziasztok!

Hát nem tudom másnál hogy van, de nálunk kész katasztrófa ez az iskola előtti hét! Cirkusz, cirkuszt követ, ha szóbakerül a tanulás! Pedig kéne egy kicsit ismételni, hiszen egész nyáron nem nyaggattam semmivel, had pihenjen. Viszont most semmilyen körülmények között nem hajlandó leülni egy kicsit gyakorolni. Igérhetek én bármit.

Ti hogy vagytok ezzel?

Valami trükk?

(4.es lesz magántanulóként)

Köszi előre is.

2008. aug. 18. 20:05
Hasonlóan gondolom. Én is meglepődtem pályaválasztásnál, fazekas szakmát ajánlották, a lány azt akarta. Nálunk is több van a gyerekbe mint amit hiszek. A túlértékelés se jó ha agyon dicsérjük.
697. c190cb809a (válaszként erre: 696. - 3aeb86a367)
2008. aug. 18. 19:13
Az iskola annyira másvilág. Imátkozzál, hogy gyerekszerető tanitót kapjatok. Ha jól indul a suli élet az egy életre meghatározza a gyerek tauláshoz való viszonyát. Arra nagyon vigyázz, hogy ne láss többet a gyerekbe mint ami van benne. Annyi szülő rontott el mindent azzal, hogy nemhitte, hogy az Ő gyereke nem eminestanuló. Inkább higgy kevesebbet és csalódj kellemesen! ( Nem oktatlak csak azt mesélem ahogy én tapasztaltam meg. Meg ne bántodj!!)
696. 3aeb86a367 (válaszként erre: 693. - Gerna)
2008. aug. 17. 23:44

Tavaly már csináltatott az ovi beiskolázásit, akkor úgy látták, még maradjon a fiam oviba egy évet. Maradtunk is. Most megint csinált az ovi és most engedték iskolába. Meg még külön is el kellett vinnünk vizsgálatra és ott azt mondták, hogy mehet rendes iskolába mert a fejlettsége olyan mint egy 8 éves gyermeknek(és ekkor 7 éves volt a fiam). De egy évvel ezelőtt még nem javasolták neki, mert a foglalkozáson 2-3 perc után már nem bírt egy helyben ülni, és nem igazán érdekelte az amit a dokinő feladott neki.

Kíváncsi leszek majd az iskolában mi lesz.

695. gerna (válaszként erre: 694. - C190cb809a)
2008. aug. 16. 20:08
Ilyen sokaknak van, sajnos. Az iskola csak a leadott papírok alapján kapja meg a fejlesztő órára a pénzt, félévenként. De ez az iskolaérettségi vizsgálatra nem vonatkozik, annak megvan a véleménye időben.
694. c190cb809a (válaszként erre: 693. - Gerna)
2008. aug. 16. 19:58
Nekem már volt olyan, hogy októberben hivtak be kép.vizs. és abban a félévben már nem fejlesztették a gyermeket mer le volt már addva a fejkvota dij. Igy aztán jól lemaratt abba a félévben.
693. gerna (válaszként erre: 691. - C190cb809a)
2008. aug. 16. 15:34
Az a helyzet, hogy ha most kezdi az iskolát, az óvodának iskolaérettségi (beiskolázási) javaslatot kell/kellett volna kérnie. Amiben szintén benne van a fejlesztési javaslat, ha szükséges. Az iskolaérettségi és a képességvizsgálatot a szülő is kérheti! sőt, még most sem késő az iskolaérettségire. (Vagyis ha úgy vesszük késő, de az iskola még nem kezdődött el.)
692. anyuca66 (válaszként erre: 685. - 3aeb86a367)
2008. aug. 16. 15:19
Van olyan is hogy FIMOTA. Ha beírod a keresőbe FIMOTA van infó bőven. Keress másik dokit, ha gondolod. (De előbb nézd meg itt a neten milyen infót találsz a betegségről). Ne haamarkodd el a doki váltást, nem biztos hogy jó ötlet...
691. c190cb809a (válaszként erre: 690. - 3aeb86a367)
2008. aug. 16. 15:13

Sziasztok!

Szerintem képességvizsgálatra kéne vinni. Ott is van pszihológus. Nekünk ott álapították meg először, hogy hiperke. Amit mindig is éreztem, tudtam annyira más volt kicsinek mint az álltalam elötte ismert gyerekek. Ők adhatnak fejlesztő órákra engedélyt. Amire szinte biztos, hogy szüksége lesz. Az iskola vagy az ovoda kérheti ezt a vizsgálatot.

2008. aug. 16. 11:43

Most már értem.

Köszike

689. gerna
2008. aug. 16. 11:04
Bocs, rosszul írtam: gy. pszichiáter lehet a gyermekgyógyászból is, ha ebből is szakvizsgázik.
688. gerna (válaszként erre: 687. - 3aeb86a367)
2008. aug. 16. 09:23

A gy.pszichiáter orvosegyetem+pszichiáter szakvizsga, gyermekgyógyászati ismeretekkel.

A pszichológus bölcsészegyetem, utána szakvizsga.

687. 3aeb86a367 (válaszként erre: 686. - Gerna)
2008. aug. 16. 07:34

Szia.

Köszönöm, hogy válaszoltál.

Igen, most szeptemberben kezdjük az iskolát, és félek is tőle nagyon. Sok gond volt az oviban is vele, sokat panaszkodott az óvonő, hogy a pici fiam ha valamit nem kapott meg akkor kiverte a hisztit. Itthon is elég hamar elsírja rajta magát.

Hát akkor tényleg úgy néz ki, hogy el kell mennünk vele gyermekpszichiáterhez.

Egyébként mi a különbség gyermekpszichológus és gyermekpszichiáter között?

686. gerna (válaszként erre: 685. - 3aeb86a367)
2008. aug. 16. 06:37
Szia! azt ajánlom, kérd ki egy másik szakember véleményét is. A hiperaktivitást általában gyermekpszichiáter szokta diagnosztizálni. Persze van olyan "vélemény" is, hogy hiperaktivitás egyáltalán nincs is. Akárhogy is nézzük, a fiad szeptemberben iskolás lesz, ugye?
2008. aug. 16. 06:06

Sziasztok.

Már sokat olvastam a hiperaktivitásról, mikor is feltűnt, hogy a felsorolt tünetek közül szinte minden jellemző a 7, 5 éves fiamra.

Ülés közben folyton babrál, fészkelődik. Nem figyel és nem koncentrál egy feladatra 5 percnél tovább, és más dolgok nagyon hamar elvonják a figyelmét. Nem figyel amikor beszélek hozzá. Az utasításoknak ellenáll. Nagyon szertelen, szeleburdi, gondolkodás nélkül cselekszik. Rettentő sokat mozog, állandóan ugrál, rohangál, viszont nagyon könnyen elesik, ezáltal sajnos tele van kék-zöld foltokkal főleg a lába. Mostani hóbortja a szekrényre való felmászás. Hiába kérem, hogy ne másszon a szekrényre, mert leesik és összetöri magát, ő csak azért is megteszi. Ha leveszem akkor aztán jön a sírás a hiszti. Viszont ha hosszabb útra kell mennünk akkor nagyon hamar elfárad. Itthon meg egész nap rohangál a lakásban. Ha leülök vele tanulni itthon, nem ül el 10 másodpercet nyugodtan. A játékokat töri zúzza. Már nincs olyan játékja ami egyben lenne neki épen. Néha agresszív és ütlegeli a másikat. Felnőtteket nem, csakis gyerekeket. Ovodástársat, tesóját. Nagyon sokat beszél, szinte lelőhetetlen. Türelmetlen nagyon. Másokat félbeszakít beszélgetés vagy játék közben. Hamar megún mindent, gyakran váltogatja tevékenységét. Borzasztó makacs, akaratos.

Ezeket már említettük a gyermekpszichológusnak akihez járunk, de azt mondta, hogy nem hiperaktív a fiam. Én viszont egyre jobban kezdem úgy érezni, hogy hiperaktív.

Szerintetek ezekből a tünetekből indulva hiperaktív lehet a gyermek, vagy nem?

Várom mindenki válaszát aki tud segíteni.

2008. aug. 15. 16:38

Hogyan tudok segíteni a fiamnak a kötelező olvasmányban?már másodszor fog neki a könyvnek,de még mindig nem tudja kitölteni a hozzá tartozó füzetet.

Egyszerűen nem figyel oda arra amit olvas.

2008. aug. 15. 16:35

Köszi a tapasztalatokat! Nekem még most egy évig magántanuló lesz, de azért megpróbálom vele.

egyébként volt az enyém is táborban, és mondták, hogy semmi baj nem volt vele, szófogadó volt stb.

Remélem nem csak elhallgatták! Akkor itthon miért nem tud így viselkedni???? Végsőkig húzni mindent!

Azért várjuk már a szeptembert, kiváncsi leszek, hogy bírjuk majd. Most lesz 4.-es!

682. Ninike04 (válaszként erre: 681. - Makkamikka)
2008. aug. 15. 08:26
Vagy ha bármi történik és a közelében volt akkor mindig ő a bűnös.Még akkor is ha semmi köze nincs hozzá.De mivel vannak ezek a problémák könnyű mindent rájuk kenni.És ugye ebben a többi gyerek is benne van mert egyik sem vállalja fel hogy nem ő csinálta hanem én.Hisz ott a hiper gyerek aki elviszi helyettem a balhét.
2008. aug. 15. 08:12
A suliban nem fogadják el őket, csak korholást kapnak meg negativ visszaigazolást. Sztem mindenki hallotta már hiperke gyerekétől, hogy: Én ugyis rossz vagyok...:(:(
2008. aug. 14. 13:26

Sziasztok!

Hogybirjátok a nyarat? Nekem egész jol megy a nemhiperekkel sokkal több a bajom mint a kicsivel. A nagyok miatt várom a sulit a kicsi miatt meg nem. Még mindig nemtudom, hogy magántanuló lesz e a gyerek.Már egészen meggyözteh, hogy az csak árt neki. Nemsegiti elő a szocializálódását. Mért nem tud a suliba is olyan aranyos lenni? Igen tudom mert nem vagyok ott...

679. baliko.gyongyi (válaszként erre: 677. - Juca anya)
2008. aug. 13. 14:04

Szia!

Mi szedtük szorgalmasan 3 hónapig, és vártuk a csodát. Az első két hétben teljesen kezelhető volt, megnőtt az étvágya. Aztán minden ment a régiben, 2-3 napig angyal, utána meg ördögfióka. Az óvodában nem bírtak vele. De azért szorgalmasan tömtük belé. Aztán az utolsó héten megint teljesen ki volt cserélve. 3 hónap után abbahagytuk. Az ára 3200 Ft volt, ebből 2 doboz fogyott el egy hónapban. Én még a magyarországi forgalmazóját is felhívtam, aki tényleg nagyon jókat mondott róla, a németországi teszteredményekről. De nálunk sajnos úgy látszik nem vált be. Nekünk a gyerek pszichiáter ajánlotta, mert én nem engedtem gyógyszert adni neki. Most kezdjük majd az elsőt, hát előre rettegek. Gondolom, a pszichiáter majd újra előhozza a témát, hogy a gyógyszer megváltás lesz nekük és a gyereknek is, mert augusztus végén kell majd mennünk hozzá.

❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook