Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hiperaktív a gyerekem fórum

Hiperaktív a gyerekem (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯
738. gerna
2008. szept. 11. 16:13
Aki Bp-i, megpróbálhatja a Gyermekház Iskolát. Csak hát, most már ők is felvették akit tudtak, szeptemberben már csak próbálkozni lehet.
2008. szept. 11. 14:45

Sziasztok!

Teljesen magam alatt vagyok. A 7 éves gyerekemet 10 nap után ki akarják rakni az iskolából. A tanító néni úgy vállalja csak, ha én ott ülök a gyerek mellett az iskolában minden nap, és felügyelek rá. Ilyet még az életben nem hallottam! Csak azt mondja meg, akkor a 2 éves picivel mit csinálja, elvégre vele vagyok itthon gyesen.

Tegnap fogászaton voltak, mivel 2 óra után elúnta az egy helyben üldögélést, szaladgált. Az osztálytársai megpróbálták elgáncsolni. Erre végig verte őket, káromkodott, köpködött, még a tanító nénit is megrúgta.

Azt mondták olyan agresszív, hogy nem való közösségbe. De akkor mi lesz vele, ha bezárom a 4 fal közé, hogy magántanuló legyen. Az életben nem tanul meg alkalmazkodni. Amúgy ma reggel az igazgatónőnél kezdtem. Ma megdícsérték a gyereket, mert különben aranyos, okos, az egyik legjobb eszű az osztályban. Csak ha rájön a dili, akkor nem ismer sem istent, sem embert.

Megértem én a többi szülőt is, hogy félti a gyerekét, de értsenek meg ők is engem!!!

736. c190cb809a (válaszként erre: 735. - Anyuca66)
2008. szept. 10. 18:28
Neharagudj megvagyok teljesen zuhanva nemértem ponosan mit is akarsz ezzel mondani?
735. anyuca66 (válaszként erre: 734. - C190cb809a)
2008. szept. 10. 16:43
Ez nem válasz," hogy hát igen a hiperek hajlamosak a gyujtogatásra... " az a " bűvös 1 hét" Nem elég érdekesen adja le az órát a tanár?? Hogy ráér fantáziálni...
2008. szept. 10. 16:16

Gyerekek!

Tejesen kész vagyok.. Ma megint gyujtogatott a drágafiam. Ráadásul az iskolába. A Táskámból vette ki az öngyujtót. Már nem tudom mit csináljak..kész vége...

A pszihológus azt mondta, hogy hát igen a hiperek hajlamosak a gyujtogatásra... ennyi most akkor???

733. anyuca66 (válaszként erre: 731. - B.Gaby)
2008. szept. 8. 20:16

Aki megáztatta meg is szárítja!! :-))) Mozgalmas az életed ne add fel a gyerekkel a dolgokat.

Van ilyen is hogy a "lepukkant felnőttekkel" foglalkoznak. A férjekkel nem tudunk mit kezdeni, se vele se nélküle... Már ahol... A sportot nagyon jó ötletnek tartom. Csak nehogy valami kezdeti fellángolás legyen.

Ha egy idő után elhagy a "lángolás" akkor is csinálja tovább, bíztatni kell. Ha van időd nyomozd ki lesz-e valamilyen "házi verseny" ahol a volt tanárainak is megmutathatja, Igen lesz belőlem valami.

Komolyodni is fognak. De sajnos lesz valami ami nem fog változni.

Kiírtam a lánynak (hajnalba megyek én is este elfelejtettem szólni neki) Iskola látogatásit, és a családi pótlékhoz kérj igazolást! Persze nem értette a másodikat miért kell. Párszor el kellett magyaráznom mire megértette... Kicsit zörrentünk is. Én úgy éreztem érthető voltam, de mégse...

732. c190cb809a (válaszként erre: 731. - B.Gaby)
2008. szept. 8. 19:32

Kedves Gaby!

legalább valami ki utat találtál. Nagyon értem min mész keresztül. Már én is azon a ponton voltam az elmult iskola végén, hogy magántanulóvá kérem a fiam. Aztán akiknek ez a dolga meggyöztek, hogy ne szurjak ki a fiammal ezzel a lépéssel. Nálunk a tanár rajtam keresztül probálta kiüzni a gyereket. Egy váratlan fordulattal ellenem uszitotta a szülőket. _Na ez egyébként külön érdekes-mert ha a másik gyerekét szidják akkor mindenki lapit vagy hangosan be áll a szidók közé, hogy az ő drága gyereke ugyan olyan sőt..na azt el nem ismerné egyiksem. De mindnki nagyon örül, hogy nem ő van a teritéken. Na de amikor a tanárnéninek meglett mondva, hogy ez törvénybe ütközik amit tesz meg ugy egyáltalán honnétveszi a bátorságot, hogy mindenféle tolvaj gazembernek kikiálltja a gyereket...Nos már szánja- bánja. Remélem ez igy is lesz.

731. B.Gaby
2008. szept. 8. 17:59

Üdvözlök Mindenkit!

Most régóta nem írtam ide, kicsit kimerítő volt az augusztusom. Hosszas keresgélés és gondolkodás után találtam egy helyet, ahol kizárólag hiper gyerekekkel foglalkoznak és ahol volt egy egy nyári program, "Aktív augusztus" elnevezéssel. Ez arról szólt, hogy heti több alkalommal jártak a gyerekek foglalkozásokra (1 órás tréningekről van szó), ahol gyakorlatilag "bemelegítették" őket az őszi iskolakezdésre: csoportos kapcsolatokra, folyamatos padban ülésre, tanulásra, stb. Kinyögtem az árát, de úgy érzem, megérte. A fiam most ment 7.-be, ráadásul új iskolába vittem és egyenlőre simán ment az első hét, sőt, ötöst kapott magyarból!!! Ez még nem minden: bejelentette, hogy beiratkozott kick-box edzésre és oda is jár hetente 2x!

Ez az új iskola már a harmadik iskolája a gyereknek...rettegek szinte, hogy itt simábban menjen minden...az előző iskola tavaly év elején kitette magántanulónak, mert nem tudtak vele bánni. ( illetve addig duruzsoltak, amíg alá nem írtam a papírt, innentől kezdve minden iratban az szerepelt ugye, hogy "a szülő kérésére" lett magántanuló). Ennél az alapítványnál, ahova most hordom, jogi tanácsokkal is tudnak szolgálni, nagyon talpraesett ötletekkel támogatják szegény tudatlan-tanácstalan szülőket, szóval az ő határozott tanácsukra is, de az idei tanévre nem egyeztem bele a magántanulóságba. Ennek az lett az eredménye, ahogy nagyon finoman, diszkréten, de értésemre adták, hogy így nem vállalják a gyerekemet. Kábé, mint egy leprást, úgy emlegették. Persze ezt belecsomagolták egy "ez a gyerek érdeke, értse meg anyuka, nekünk a többi gyerekkel is törődnünk kell" formaszövegbe...először sírógörcsöt kaptam, aztán az utolsó pillanatban elvittem a gyereket egy másik iskolába. Az új suliban nem csináltam titkot belőle, hogy kit viszek oda, mindent megmutattam ( Vadaskerti papírt, ceglédi bizottsági papírt, Heim Pál kórházas papírt), ettől függetlenül végtelenül kedvesen fogadtak és hallani sem akartak róla, hogy esetleg magántanuló legyen a fiam. Hál istennek ez egy kis falusi iskola, 14-en vannak az osztályban, aminek kifejezetten örülök. Csak sikerüljön!!!! A gyerek egyenlőre nagyon lelkes.

Elkezdtem vele én is omega zsírsavakat szedetni, hátha használ.

Nem hagytuk abba az alapítványt sem, hetente 2x viszem komplex viselkedés-tréningre, a gyerek szeret odajárni, meg nagyon úgy látom, hogy használ is valamit.( rengeteg gyerek jár oda, de úgy vettem észre, hogy az én fiam az egyik legenyhébb eset)

Innentől kezdve így fest egy hetem: hétfő-négyig dolgozom, utána otthon a házimunka, gyerekkel tanulás stb. Kedd: hosszúnapos vagyok, estig dolgozom, a fiammal a nővére tanul, én csak kikérdezem.Éjjel jöhet a mosogatás, stb.Szerda: szintén estig tartó hosszúnap...Csütörtök: délelőtt munka, délután egyenest tanítás után viszem fel a gyereket Pestre, az alapítványhoz, este 9-re érünk haza. Péntek: ugyanaz, mint csütörtökön.Hétvége: mosás, takarítás, kert,morgó férj.

Lassan olyan alapítványt is kell keresnem, ahol fizikálisan és mentálisan teljesen tönkrement anyákkal foglalkoznak..;)

Teljesen ki vagyok készülve! De nem hagyhatom el magam, mert van két gyerekem, egy apjuk, aki rosszabb két gyereknél,meg munkahelyem, kertem, háziállatok és mind tőlem várják az ellátást...

Most megyek, mert az előbb bementem a fim szobájába, ami úgy néz ki, mintha trotil vágott volna be, meg éjjel kint felejtettem a ruhákat a kötélen és frankón megázott minden, úgyhogy moshatok ki megint...olyan ez, mint egy mókuskerék, komolyan mondom!

730. c190cb809a (válaszként erre: 729. - Baliko.gyongyi)
2008. szept. 4. 21:12

Ne izgulj pár hét és beállnak a dolgok.

Nekem most..jaj elne kiabáljam..egész jó a gyerekem, na de még csak az első hét.. Ma még edzésre is elmerészkedtünk. Tavaj -eltanácsolták- a drága gyerekemet. Idén talán sikerül egykicsit járni. Pedig annyira szeret mozogni az az életeleme csak a kötött dolgokat nemtüri.

2008. szept. 4. 20:52

Sziasztok!

4 napja kezdtük az elsőt, de ma már 2 gyereket megütött az iskolában. Ebéd után futkozott az aulában, az igazgatónő meg kergette, mert nem állt meg neki. Mi lesz még ebből!

Amúgy tetszik neki a suli, az órák, csak a napközit nem bírja, de hát kötelező. Remélem meggondolják magukat. Délre amúgy mindig elfárad, ez így volt az oviban is. Legtöbbször ebédnél volt vele probléma.

Én meg tiszta ideg vagyok egész nap, hogy mi fog történni. Az iskola azért már mégsem olyan, mint az ovi.

Ja, és senkit nem ismert az osztályból, úgyhogy egész nap a tanító néni nyomában jár, szinte el se mozdul mellőle.

728. c190cb809a (válaszként erre: 727. - Anyuca66)
2008. aug. 31. 20:34
Nálunk uj a tanitónéni. Nagyon kiváncsi vagyok rá. A régi kicsit katonás tanánénit váltja fel . A gyengébb kezü maratt pedig az lett volna jó ha ő megy el mert nem nagyon birt a problémásabb gyerekekhez. Csak ahoz értett, hogy engem cseszegessen..
2008. aug. 31. 17:26
Mire újból megszokják a rendszerességet, eltelik 1 kis idő. korai kelés, időbe ágyba bújni, stb. Higyjük azt hogy minden frankó, és talán ettől is javulnak a dolgok.
726. Ninike04 (válaszként erre: 724. - Anyuca66)
2008. aug. 31. 15:58
Örülök neki hogy van remény hogy könnyebb lesz.Jó hogy a lányod is hazajön már.Holnap kezdődik a suli és az ovi.Kedden megint kezdjük a pszihologust.Sokminden történt vele nyáron.Én mostanában úgy érzem kicsit könnyebb vele.remélem nem változik negatívan ha beindul a suli.
725. anyuca66 (válaszként erre: 724. - Anyuca66)
2008. aug. 31. 13:30
Folytatom, :-) Kézműves szakmát választotta. Nagyon szereti, most még.
724. anyuca66 (válaszként erre: 716. - Ninike04)
2008. aug. 31. 13:25
Valamivel könnyebb, hiszen értek már az évek folyamán. Más jellegűek a problémák. Ma jön haza, telozott, este érkezem mondta.. Hiányoztunk neki bizonyára. Több élményem lesz ha újra itthon van már huzamosabb ideje. Biztosan még egy darabig rendszeresen benézek még.
723. c190cb809a (válaszként erre: 716. - Ninike04)
2008. aug. 30. 20:15
Nekem két hiperem van egy 14 és egy 8 éves fiu. A kicsivel van gond folyton. A nagy nagyon szépen megálapodott. Kezelhető, sok rossz tulajdonságát levetette. Most ugyan kamaszodik de ezzel együt sokkal elviselhetőbb mint a kicsi. Alig várom, hogy a kicsi is 12-14 éves legyen. Nagyon bízok, hogy látványos javulást fog elérni mint a báttyus.
722. Ninike04 (válaszként erre: 720. - Gerna)
2008. aug. 30. 11:44
tud nagyon aranyos is lenni.csak mikor rájön a zsarnokoskodás,meg az agresszió.De szerencsére tanulási gondok még nincsenek nála.Nagyon bízok benne hogy nem is lesz.Pedig lassan belépünk a kamaszkorba.Reménykedek hogy nem lesz még kezelhetettlenebb mint most.És hogy nem fog sokat rontani a suliban.Jó lenne ha valami olyan szakmát tanulhatna majd ami illik hozzá.És nem leszünk szűk keretek közé szorítva,mert rosszul tanul.Mert attól félek.
721. ec63a7fc29 (válaszként erre: 717. - Gerna)
2008. aug. 30. 11:38
Könnyebb!!!
720. gerna (válaszként erre: 719. - Ninike04)
2008. aug. 30. 11:33

Fel a fejjel, hátha a jó tulajdonságokat is örökölte ;-) Energia, ötletesség...


Valóban könnyen lehet belőlük "ex": a jó tulajdonságaikba szeretünk bele, de a rossz tulajdonságokkal kell együtt élnünk.

719. Ninike04 (válaszként erre: 718. - Gerna)
2008. aug. 30. 10:28
Na ez jó.akkor mostmár tudom(vagyis sejtem)hogy drága exem is hiper.És ezért azok a gyerekek is.Mintha a 80 % róla írták volna.Ezt viszont nem szeretném ha a fiunk is olyan lenne mint ő.De vannak benne hasznos dolgok is amit lehet alkalmazni.Csak meg kell tanítani a gyereknek.A lány még nem tudom milyen lesz.ő még csak nagycsoportot kezdi az oviban.Álltalánoságban nincs vele annyi gond mint a fiúval.Nála teljesen más a gond.Mondjuk lassan 1 éve nem történt semmi baleset vele ami a figyelmetlenségéből adódott volna.
718. gerna
2008. aug. 30. 10:07

Nem tudom, miért nem működik az első link,


[link]

717. gerna (válaszként erre: 716. - Ninike04)
2008. aug. 30. 10:06

Bocs! a nagyokosok azt állítják, hogy bizonyos kor után lehet könnyebb is meg nehezebb is.


Lásd pl: [link]

716. Ninike04 (válaszként erre: 715. - Anyuca66)
2008. aug. 30. 09:08

Megértelek én is ugyan így érzek a többi családdal.

Kérdeznék valamit.Azt állítják a nagyokosok hogy bizonyos kor után könnyebb lesz velük.Ezt te hogy érzed?Mert neked már csak 20 éves a lányod?Tényleg könyeb?Vagy ugyanúgy szenvedsz.

2008. aug. 30. 08:50

Teljesen igazatok van. El vagyunk zárva a külvilágtól. A "normális gyerekek szülei" jobban járnának, ha nem segítés helyett, Legalább Nem Tennének Keresztbe Nekünk.! ( szándékos volt a 2 írásjel )

Én is félek a tanévtől. Hiába 20 éves, nyári szünet az "övéké volt" a vőlegényével. Tölem kb.150 vagy több km-nyi távolságra. Utolsó évesek mindketten. Egyetlen dolgot nem szeretnék, Nagymama lenni, most még!!! Sok erőt mindenkinek!

714. c190cb809a (válaszként erre: 713. - Ninike04)
2008. aug. 29. 14:23

igen és maradunk magunknak.

Kezdtem hlolajat adni a fiamnak. Bár az van ráirva, hogy 14éves kortól. Azért remélem nem árt neki. Semilyen válltozást nem látok rajta. Na megyek szétcsapok köztük..

713. Ninike04 (válaszként erre: 712. - C190cb809a)
2008. aug. 29. 14:13

Nekünk is azt javasolja a pszichológus vigyem társaságba a gyereket.De kérdem én hova?Itt kisvárosban nem sok ilyen tipusú gyerek van mint ő.A "normális gyerekek"szülei meg nem is engedik a saját gyereküket az enyém közelébe.Mintha leprás lenne.Pedig szegényke igényelné.Az osztályából alig van barátja.Inkább nagyobbakkal játszik.

Még jó hogy a lányom teljesen más tipusú hiper.De ők ketten akkor is két kakas.Ölik is egymást szépen.

712. c190cb809a (válaszként erre: 711. - Ninike04)
2008. aug. 29. 13:15

Sziasztok!

Az eleje irásod a fiamról is szolhatna. 3-dikba megy , uj tanárt kap, mindenért ő a hibás.

Nem tudom ti hogy vagytok vele de ma ugyérzem elértünk a csucsra. Nem birom tovább. Egésznap ölik egymást a két hiper fiam. Jobbára a kicsi,- a nagy meg nem hagyja magát. Ma megtaláltam a "bölcsek kövét" mi is nekem a legnagyobb bajom..? Elszigeteltek a gyerekek. Nemmehetünk sehova mert bárhova megyünk ahol nincs hiper nincs egy pillanatnyi nyugalmam. Álandoan rá szólok, rá figyelek. Na és ezt még élvezi is -mert ugye vele foglalkozok meg akinél vagyunk az is vele foglalkozik és ez nagyon klasz-. Ha hozzánk jönnek akkor elkezdi prudukálni magát és leállíthatatlan. A vendégek menekülnek nem is jönnek egy darabig. Már a rokonok sem tolerálnak. Az iskolát ismerjük mennyire nem tolerálnak... És bezárult a kör.

2008. aug. 29. 09:35

Hát nekünk most kezdi a harmadikat.Én is félek tőle.Ő is normál suliba jár.Szegényre sokszor csak rákenik a zűrt.A tanárok meg elhiszik.Mert hát ő problémás.

Tanulni azt szeret,szerencsére.Remélem most is fog.Új tanítónk lesz.Pedig még utolsó hónapban is úgy volt ez a tanárnő viszi őket egészen 5 ig.Erre évzárón derült ki csak nem.Hanem aki a napközis tanító volt az kapja meg az osztályt.Ja és férfi.Mondjuk nem lesz idegen szerencsére.Meg már ő is ismeri a gyereket.

2008. aug. 29. 09:19
Nem tom, hogy az ötödik milyen lesz, de a negyedik nagyon gáz volt, akkora mennyiségü magolnivaló volt szinte minden tantárgyból, hogy nem is értettem mire jó ez? Van e értelme? A tantónénivel beszélgettünk és megállapitottuk, hogy pl. a negyedik végéig megtanult nyelvtan anyaggal simán le lehetne érettségizni.
2008. aug. 29. 09:17
Idén meg az Egri Csillagok lesz. Még bele se kezdtünk. A tanulás mellé leültetés a héten csakis hatalmi szóval ment meg zsarolással. De kell mert nyelvtanból elég gyenge, egy három szavas mondatba képes kb. 5 hibát belecsempészni.
❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook