Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hiperaktív a gyerekem fórum

Hiperaktív a gyerekem (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
798. baliko.gyongyi (válaszként erre: 789. - Gerna)
2008. szept. 21. 14:34
Emelt családi pótlékhoz: nálunk minden megvan hozzá ami kell, csak a főorvos szerint "Minden szülő csak ezt akarja". Csak akkor írja alá a papírt, ha a gyereknél már oda fajul a dolog, hogy csak magántanuló lehet. De így is délben hazahozom, tehát fél napot velem tölt, ha dolgoznék, hogy csinálnám meg. Amúgy én a másik gyerekemmel vagyok itthon gyesen, így tudom megtenni. Amúgy szívesen lemondok arról a kb. 10.000 Ft-ról, csak ne lenne vele semmi gond.
797. Sznebk2 (válaszként erre: 796. - Gerna)
2008. szept. 21. 14:16
Igen, de erre ugye nincs kapacitás. Sőt, az integrált osztályokat részesítik előnyben, pedig elméletben biztosan jó, de egyszerűen egy tanár 24-30 gyerekre... Akármilyen türelmes, felkészült, mint a nővérem. Ő is meséli gyakran,hogy hiába tudja, hogy a kislány hiper, egyszerűen az év elején még küzd, hogy együtt haladjanak, de mivel most már feléjük is követelmény van, nem tud leragadni az osztály egy kislány miatt. Így több hét leforgása alatt eljut valóban az utolsó padba, majd azt csinál, amit akar, csak csöndben legyen. Volt, hogy a házit sem tudta már megcsináltatni vele, mert délutánra úgy elfáradt a kislány, hogy csak tollal firkálta össze a füzetét. Ezzel szemben év végén 75-80%-os felmérőket írt a kislány, tehát még is megragadta, amit az órán csináltak. Ráadásul nővérem végigkíséri a mi sorsunkat is, tehát látja az érem másik oldalát is.
796. gerna (válaszként erre: 795. - Sznebk2)
2008. szept. 21. 13:33

Nahát! akkor kedden majd számolj be rendesen ;-)


"Paradicsom" bárhol lehetne, ahol 10 gyereknél kevesebb van egy osztályban, felkészültek a tanítók és megvannak a megfelelő szakemberek. De hát...

795. Sznebk2
2008. szept. 21. 13:30
Köszönöm szépen, elolvasgatom majd. Képzeljétek, felvettem a kapcsolatot Gerna javaslatára a Gyermekházzal és nem utasítottak el! Sőt! Kedden megyek be az intézményvezetőhöz elbeszélgetésre! Jaj, nagyon-nagyon szeretném, ha felvennék a két csemetémet, ez valóságos paradicsom nekik! Az sem baj,hogy utazni kell, most is 25 km-t viszem őket nap, mint nap. Igaz, én a világ végére is elhordanám őket, ha tudom, hogy nem szoronganak, stresszelik magukat és nem azt hallgatják naphosszat, hogy rosszak.
794. gerna
2008. szept. 20. 22:36

Azt hiszem, ez volt:


[link]

793. gerna (válaszként erre: 792. - Sznebk2)
2008. szept. 20. 22:30

Nem pont így: reggel, délben beveszi, estére nem, mert zavarja az alvást. Hétvégén általában nem kell bevenni (hacsak: otthon nincs nagy baj), meg nyári, őszi, téli ... stb. szünetekben sem.


A gyógyszer segít kikerülni a többi csapdát, amivel sok másodlagos problémát szedhetnek össze az évek alatt. (Önértékelési, beilleszkedési gondok.) Már tettem egy összeállítást a felnőttkori dolgokról, itt van valahol lejjebb...

792. Sznebk2 (válaszként erre: 791. - Gerna)
2008. szept. 20. 21:01
Aha, értem. Tehát ha pl. reggel meg délben beveszi, akkor estére visszahat, mintha mi akkor innánk kávét? Vagy akkor kell éjszakára is, és akkor gyakorlatilag mindig? Akkor meg már felnőtt koráig? Mert azzal kecsegtetnek, hogy kamasz, felnőtt korukra már tudnak gazdálkodni az energiájukkal és akkor már nem lesz annyi gond velük.
791. gerna (válaszként erre: 790. - Sznebk2)
2008. szept. 20. 20:57
Épp ez a baj, hogy hamar kiürül a gyógyszer, beveszik reggel és délben már újra pótolni kell. A bevétel után 3-4 óráig hatásos, a gyerek jobban figyel, nyugodtabb, utána jön a "visszahatás", vagyis a helyzet romlik. Ezért szoktak délben hazamenni, vagy: valaki vállalja, hogy beadja neki a gyógyszert, nagyobb gyerek beveszi magától.
790. Sznebk2 (válaszként erre: 789. - Gerna)
2008. szept. 20. 20:19

Nekem rajta van a rehab. bizottság papírján, hogy organikus eredetű hiperkinetikai zavar. Akkor erre járna emelt családi? Sajnos nekem amúgy is jár a fiúk után, mert tüdőbetegek, csak kíváncsiságból érdekel.

Én mindenképpen másik orvoshoz mennék!!! Több szem többet lát. Mondjuk azt sem várhatjuk el, hogy egy-két hét alatt angyal legyen a gyerek csupán a gyógyszertől. És a tanítónéni meg elmehetne a csudába, egyszerűen nem ért a SNI-s gyerekek nyelvén, ez nyilvánvaló. A nővérem tanító néni és kiakadt, hogy hogy lehet egy alsóst az igazgatóhoz rángatni, akárhogy köpköd is. Az én kisfiam sem bírja a sok embert maga körül. Itthon minden oké, ha elmegyünk minden oké, de a sok ember között megőrül. A másik bírja, ő másképp problémás. Folyton kotyog, hamar felfortyan és persze mindig mindenért az én két fiam a hibás, ugye mondanom sem kell. Volt, hogy ketten másztak egy (szintén problémás) fiúra, mert Ádit megrúgta. Itthon elbeszélgetés (talán ért valamit), de az óvónő van ott, neki kell lerendezni. Legalább is ezt sulykolják belém, mert én bizony a pszichológusig, pszichiáterig jutottam, idegösszeomlással. Szóval ha nem vagy ott, nem tudsz mit csinálni, hiába mondják neked, hogy ezt csinálta meg azt csinálta. Nővérem szerint csak a szülő lesz idegbeteg, de attól még a gyerek másnap is kajla lesz, amit neki kell leszerelni. A gyógyszerről nekem azt mondta a (Vadasban) doktor nénink, hogy 3óra alatt kiürül,és persze az állandó megfigyelés nagyon fontos. De mondom, nekünk nem ajánlotta, amíg nincs még komolyabb probléma.

789. gerna (válaszként erre: 787. - Baliko.gyongyi)
2008. szept. 20. 19:10

"a pszichiáter, aki nem is látja, mi alapján dönti el, hogy mikor jó az adag"


Ha 1/2 tablettát kap, azt biztos, hogy emelni kell (1 tbl a közepes termetű óvodás adagja). Ez próba-adag, hogy nem reagál-e kifejezetten rosszul rá a gyerek.

Általában szoktak kérni a szülőtől + pedagógustól is beszámolót ahhoz, hogy megállapítsák, használ-e a gyógyszer.

Kimelelt családi pótlék: szakértői vélemény alapján jár, ha "organikus" eredetű sajátos nevelési igényű a gyerek.

788. c190cb809a (válaszként erre: 787. - Baliko.gyongyi)
2008. szept. 20. 18:37

A hiperekre nem jár magasabb csal. pótlék. A gyógyszerreől azt tudom elmondani, hogy a nagyfiamnak adtam pár évig annyira lelassult tőle. Meg nem nőt szinte semmit. Aztán abba hagytuk hirtelen megnőt(ez lehet, hogy nem a ygógyszer miatt van) nos a lassúsága megmaratt.

Rengeteg rosszat halottam a gyógyszerről ugy, hogy a kicsinek nem is mertem adni már.

787. baliko.gyongyi (válaszként erre: 754. - B.Gaby)
2008. szept. 20. 15:08

Szia!

Mi megyeszékhelyen lakunk, mégsincs olyan iskola, ahol elfogadnák az ilyen gyerekeket. A gyógyszert nekünk a gyerekpszichiáter azóta mondja, hogy meglátta a gyereket. Eddig ellenálltam, kipróbáltunk egy csomó mindent, de semmi nem vált be. Most, hogy 8 nap után ki akarták rakni az iskolából, azt mondtam próbáljuk ki, de nem vagyok benne biztos, hogy jól döntöttem. Most fél tabletta ritalint kell szednie, én nem látom a változást, de hát úgy mint nálatok, nálunk sem otthon van vele a fő probléma, hanem a közösségben. Ott agresszív, verekszik, köpköd, káromkodik, rugdalózik, meg minden amit el tudsz képzelni. Máskor meg egy áldott jó gyerek. Bevásárlásnál amíg én várok a sorban feladja a leveleket, csekkeket a postán, ha olyan kedve van segít a házimunkában. Mindig megdícsérik, hogy milyen udvarias, kedves. De hát ezt a formáját az iskolában (óvodában) nem nagyon mutatja be. Most 3 hét után 2-szer volt az igazgatónőnél. Amúgy egy csomó piros pontja, meg csillagja van. Azt mondják jól tanul, érdekli minden. De ha bántják, csúfolják (vagy ő úgy érzi, hogy rajta nevetnek), akkor kiborul a bili, és jön a dühroham.

Most hogy a gyógyszert elkezdtük is előfordult vele egyszer. Úgyhogy gondolom majd emelik a dózist, csak nem tudom, hogy a pszichiáter, aki nem is látja, mi alapján dönti el, hogy mikor jó az adag.

A tanító néni véleménye alapján? Amikor ő mindenért szól. A múltkor mesélte, hogy a kisfiamat a mögötte álló megrúgta, lökdöste, erre ő visszarúgott. És mondja, hogy úgye megbeszéltük, hogy szólsz, ha gond van?! Ezt a másik gyereknek miért nem mondja. Most mivel ő hiperaktív, nála mindent észrevesznek, de ha másik kettő agyonüti egymást az sem baj.

Én már idegileg teljesen ki vagyok készülve, lassan nekem is pszichológushoz kell járnom. Ja és van még egy 2 éves pici fiam is. Őrá meg azt mondta a pszichiáter, hogy adjam be bölcsődébe, hogy a naggyal még többet tudjak foglalkozni. De nehogy már ő mondja meg. Így is lelkiismeret furdalásom van egy csomószor, hogy egy csomószor a nagymamára bízom, mert a naggyal mindig van valami elfoglaltság, ahova nem tudom magammal vinni. Meg ő is abban a korban van, amikor minden érdekli, űgyhogy mellette tanulni, bármit csinálni, nem nagyon lehet.

Mi különben a gyerekpszichiátrián a főorvoshoz járunk, de vele is lassan tele van a hócipőm. Olyan okos tanácsokat tud osztani. Ja, és ha ő nem tudja beállítani mégsem a gyógyszert, akkor fel kell mennünk majd Pestre a Vadaskertbe.

De az emelt családi pótlékot, azt nem adja meg, mert szerinte nem jár, de akiket ismerek hasonló, vagy kisebb problémával, mindenki megkapta, mert ő a másik doktornőhöz jár. Mondták nekem is, hogy kérjek tőle időpontot, de nem tudom, hogy reagálna a főorvosnő, ha átmennék egy beosztottjához!!!

786. Sznebk2
2008. szept. 20. 12:55
Nekem is volt, hogy olyan tanácsot adtak, amivel már eleve nem értettem egyet. (amikor szadizni kell a gyereket, hogy megtanulja, én vagyok a főnök) Ahogy Gerna is mondja, én is szemezgetni, szelektálni szoktam az orvosok tanácsaiból. De a saját megérzéseink a legjobbak. Én egyformán "nevelem" a két fiút, mégis teljesen mások. Máshogyan zizik. :)
785. gerna (válaszként erre: 784. - Mucika2000)
2008. szept. 20. 10:46
Még mindig jobb, ha "tanácsot ad", mint az a vonulat, mely szerint hiperaktivitás nem létezik. Egyébként a tanácsot azért adják, hogy próbáld ki, ha beválik, tartsd meg. Olyan ez, mint a szakácskönyv: mindenki tud magától is főzni, de néha kipróbál új recepteket is.
784. Mucika2000 (válaszként erre: 776. - Sznebk2)
2008. szept. 20. 09:47
Hát az én fejemben is megfordult már, hogy pszichológiát kellene tanulnom,annyira beleástam már magam a dolgokba. Most egyetemre is járok levelezőn, volt ilyen tantárgyunk is,határozottan érdekel a dolog.Könnyen adnak ám tanácsot a pszichológusok,de nem velük élnek ezek a gyerekek,és más találkozni ilyen gyerekkel és más nevelni.Járunk egyébként pszichológushoz viselkedés terápiára,amit a lányom nagyon szeret,de őszintén szólva én sok hasznát nem látom. Na azt el tudom képzelni mit csinálhat egész nap a két gyerek,de biztos aranyosak.Néha már mi is inkább jókat nevetünk a lány dolgain. Egyébként meg mindenki szerint aki ismeri a lányomat azt mondja,hogy sokkal okosabb,mint az ő korabeli gyerekek.Nagyon jó a memóriája,nagy a szókincse,és néha olyanokat tud mondani, amit egy felnőtt is megirigyelhetne.Legalább a sok rosszban van valami jó is.
783. Sznebk2 (válaszként erre: 782. - C190cb809a)
2008. szept. 19. 21:13
Te mindig elég leszel neki, hogy legalább legbelül hallgasson Rád! Te vagy neki a legfontosabb, még ha nem is mutatja és látszólag Téged bánt a dolgaival. Persze fogalmam sincs, mit lehet tenni, ha már komolyabb dolgokról van szó, lopásról, verekedésről, szándékos bántásról. (ez nem Neked szól) Talán csak abban lehet reménykedni, hogy türelemmel mindig hozzád fog fordulni, ha baja van. Talán még időben hozzád fog fordulni, hogy segíthesd. Igen, mi talán annyit tudunk nekik és rajtuk segíteni, ha biztosítjuk szeretetünkről és azt, hogy hozzánk fordulhatnak, ha igazán baj van.
782. c190cb809a (válaszként erre: 781. - Sznebk2)
2008. szept. 19. 20:27

Nagyon nehéz kérdés..Már korábban leirtam nagyon "kemény dolgokat csinál az én kicsim.Igen a büntetésnek vannak fokozatai.Igen a bünti egyenes arányba nő a cselekedettel.

Dícsérem, dícsérem viszont kevés vagyok ehez. Mert kevés ember dícséri viszont sok az az ember aki "ostorozza. Még rettentő fontos ÉN mit mondok de késöbb valyon elég leszek e ez neki...?

781. Sznebk2
2008. szept. 19. 19:29
Még annyit, bocsánat, hogy ennyit "dumálok", hogy a békesség kedvéért addig hagyd rá, amíg nem bántja vagy bosszantja a tesókat. Ők nagyon tudnak alkalmazkodni általában. Ha már őket is sérti a viselkedése, akkor torold meg azonnal valamivel. Küld ki, vagy be, vagy nem nézheti a tv-t, vagy nem gépezhet egy órát, vagy ilyesmi. Te miket szoktál alkalmazni, ha már nem bírod?
780. Sznebk2
2008. szept. 19. 19:27
Ja, ha napokkal később derül ki a rosszasága, azért mond el neki, hogy nem volt szép amit csinált. Hátha. De ha jó volt, akkor nagyon-nagyon mondjad neki! Adj neki valami finomat, meg simogasd meg! Nekünk ez még hat, de még csak 6 évesek múltak. Mert ugye egy 12 éves fiúnak már vajmi keveset ér egy rágó vagy egy simi anyától. Az állandó küzdelem miatt részvétem.
779. Sznebk2 (válaszként erre: 778. - C190cb809a)
2008. szept. 19. 19:23
Hááát, nem egyszerű! Nos, az azonnali visszajelzés a lényeg. Ha jó (ha csak 5 percet nyugton van), akkor bőséges özöne a "büszke vagyok Rád", "nagyon ügyes vagy", "szépen csináltad" dicséreteknek, ha meg kajla, akkor azonnal megmondani, hogy most szomorú vagyok, ezt nem, tilos, meg az egy, kettő, három. Végső esetben meg a bünti, ami szintén azonnal kell, hogy teljesüljön. Be a szobába, vagy a fürdőbe. Aztán persze ordít, meg rugdossa az ajtót, meg vonszolod a fél lakáson keresztül. Olyan könnyű mondani, hogy mit csináljunk, de nem olyan könnyű véghez is vinni! Nálunk beválni látszik Viktornál ez, amiket írtam. Ádi nehezebb eset. De még úgy ahogy kezelhető. De hogy mi lesz később???
2008. szept. 19. 18:12

Álandó küzdelem az életem. Néha annyira nemtudok már mit kitalálni mivel fogjam meg? Van, hogy napokmulva derül ki a rosszasága. Mint most is. De ma jó volt akkor mit csináljak mert a rosszat valahogy megkéne büntetni. Hát most "olcson" meg uszta. Hétvége van ilyenkor itthon vannak a tesok sokkal többet megkell engednem neki a békesség kedvéért. Mennyire vissza is él vele.

Utálok büntetni de ráhagyni sem szabad. Ti mit csináltok ilyen esetben?

777. anyuca66 (válaszként erre: 776. - Sznebk2)
2008. szept. 19. 16:25
Nem unalmas az élet mellettük. Azt viszont Nagyon Jól Tetted hogy ezt tanulod. ( lehet hogy a gyerekünk fogantatása előtt el kellene végezni egy ilyent?? De ismerek pedagógusokat, úgyan úgy viselkedtek a gyerekükkel mint BÁRMELY anya, sőt le voltam döbbenve hogy ŐK is "következetességüket" elhagyják ilyenkor. ) Annakidején én "dadusnak" akartam tanulni a munkaügyi központon keresztül. De sajna olyan "bajom van" engedik a gyerekvállalást a dokik, de sok szakmát nem űzhetek....
776. Sznebk2 (válaszként erre: 775. - Mucika2000)
2008. szept. 19. 16:13
Nekem annyira elegem lett amúgy a sok "okos" orvosból, hogy el kezdtem magam tanulni gyógypedagógiai asszisztensnek. Mondtam, hogy ha ezek nem értenek a fiaimhoz, majd én a szeretetem, türelmem és megértésem mellett tanulok hozzá és legalább megértem, mit miért csinálnak, mit hogyan gondolnak. Így, hogy egy kicsit tanulom is, valóban sok helyen el lehet csúszni, nagyon gyorsan lehet a tüneteket csoportosítani. Az egyik kisfiamat hol autisztikusnak, hol hiperaktívnak gondolom, pedig az anyja vagyok. Vannak furcsa dolgai, de lehet, hogy ő egyébként is bogaras típus, csak már én látok bele sokat. Szóval nehéz és nem könnyű megfelelni nekünk sem, a gyerekeknek sem. Két hiperaktív fiúcskával amúgy nagyon mozgalmasak a napjaink, ha jellemezni kellene, egy nagy mosollyal jellemezném. Jópofák, jó a humoruk és mindig, de mindig történik velünk valami.
775. Mucika2000 (válaszként erre: 774. - Sznebk2)
2008. szept. 19. 15:55

Szia!


Hát remélem,hogy nekem vannak csak ennyire rossz élményeim,és tényleg az orvos nem volt a helyzet magaslatán.Csak azt nem értem,hogy aki ezt tanulta,az hogy nem tudja megkülönböztetni a hiperaktivitást a mániás depressziótól? Ott komolyan a doki azt mondta,azért ilyen a gyerek,mert én nem vagyok teljesen normális.Na nem konkrétan ezekkel a szavakkal,de a lényege ez volt.És hiába a szép környezet ami a Vadaskertben van,lassan egy év telt el,de a lányom még mindig emlegeti az ottani rossz élményeit,viszont a másik igazi kórházi légkör volt,szerintem sokkal rosszabbak voltak a körülmények,ott mégsem voltak rossz emlékei. Abba bele sem merek gondolni, hogy mindezt a kálváriát két gyerekkel átélni mennyivel megterhelőbb lehet.

774. Sznebk2 (válaszként erre: 773. - Mucika2000)
2008. szept. 19. 13:01

Sziasztok!

Teljesen átérzem a kálváriátokat, viszont a Vadaskerthez fűződő élményeidet nagyon sajnálom. És egyúttal kérlek is, hogy ne általánosíts, mint ahogyan másoktól is elvárod, hogy a gyermekeinket ne vegyék egy kalap alá. Szóval én pontosan 3,5 évig hordtam, cibáltam, cipeltem, kilincseltem, vizsgáltattam, figyeltettem a gyerekeimet, könyvnyi zárójelentés, ambuláns lap és konzultációs véleményezéssel a zsebünkben kerültünk a Vadaskertbe, ahol MEGHALLGATTAK, ELHITTÉK és befektették a gyerekeimet. Addig mindenhol le voltam tudva, ikrekes anyuka, nem alszik, túlhajszolt. Tehát ne a Vadaskertet ítéld el, hanem esetleg az orvost, aki nem volt elég körültekintő. Ugyanúgy, ahogyan nem iskolát, hanem tanítót javasolnak választani, a Vadasban is van jó orvos, meg nem jó orvos. Mi jókhoz kerültünk, nagyon körültekintően, több héten át vizsgálva és azóta több helyről alátámasztva adtak diagnózist. És hiába ikrek, teljesen más képesség-problémákat állapítottak meg és kezelik is. Én pl. ha újra csinálnám, egyből a Vadasba mennék. Ja, és nekünk - súlyos hiperkinetikai zavar - fel sem merült a gyógyszerezés, mert járunk kognitív viselkedés terápiára, meg én is kapom a "kiképzést". Mikor rákérdeztem, hogy kell-e, azt mondták, a jelenlegi helyzetben nem javasolják, pedig az oviban folyton probléma van. Mindamellett szerencsés vagy, hogy kiderült a kislányod baja, most már remélem, hogy nagyon hamar révbe értek és a gyermeked értékeit fogják kiemelni és fejleszteni. Nektek is sok erőt, kitartást kívánok, no meg türelmet!

773. Mucika2000 (válaszként erre: 737. - Baliko.gyongyi)
2008. szept. 19. 10:34

Szia!


Korábban olvastam irásodat,de csak most van rá időm válaszolni.

Mi pontosan ugyan igy jártunk,ahogyan te,úgy,hogy tudom mit érzel.A lányom kizárta az osztályt a folyosóra többször meg csinált egyéb szép dolgokat is.Tavalyi évet két iskolában végezte el a második félévet magántanulóként,most egy harmadikba átvették a jegyző hatására,de oda is magántanulóként.Ja és két kórházban is voltunk,összesen 5 hetet.Nemt udom,lehet,hogy irtad,hogy voltatok-e már kivizsgáláson a gyerekeddel? Sajnos nekem a Vadaskerttel csak rossz tapasztalataim vannak,amit már irtam is,ott minden gyerek hiperaktív,mindegyiknek ritalint adnak,és ott én szülő szorultam szerintük kezelésre. Nem csak hiperaktivitás miatt ilyenek a gyerekek,és nem a ritalin jó az ilyen betegségekre.Amióta az én lányomnak végre diagnosztizálták a baját,és a megfelelő gyógyszert kapja,nem ritalint,és nem nyugtatót,azóta rengeteget változott jó irányban.És nagyon sokat fejlődött a figyelme,írása.Nagyon -nagyon sok olyan gyereket láttam a kórházban aki magatartásilag katasztrófális volt,de ez mind megfelelő gyógyszerrel javítható,anélkül katasztrofális lenne nálunk is a helyzet.Ha elfogadod a segítségemet akkor írj privátban és le tudom neked részletesen irni,hogy mi hol jártunk,én mennyi helyen intézkedtem,mi tudna esetleg rajtad is segíteni. És a másik fontos dolog,könnyen rámondják a gyerekre,hogy hiperaktív,mert tényleg ez a legkönhnyebb,ha nem úgy viselkedik,mint bármely másik gyerek,de a hiperaktivitásra,mint betegségre semmiféle kedvezmény nem jár.Viszont tényleg mélyebb kivizsgálás esetén fény derül a tényleges betegségre,mert szerintem minden ilyen magatartászavar,pszichés betegségre vezethető vissza,amelyre igénybe vehető a gyerek után gyes,utazási kedvezmény,ingyenes tankönyv,közgyógyellátási igazolvány,ami azért nem mindegy. Érdekesnek találom,hogy a Vadaskertben mindenki hiperaktív volt, másik kórházban viszont ahol az a megszűnt OPNI orvosai dolgoznak,a három hét alatt egyetlen hiperaktívnak titulált gyerekkel sem találkoztam,pedig volt sok gyerek.Minden egyes magatartászavarral küzdő gyereknek valamilyen pszichés betegsége volt,és megjegyzem,hogy a Vadaskert zárójelentésétől égnek állt a hajuk.

772. gerna (válaszként erre: 771. - Sznebk2)
2008. szept. 18. 22:28

Nézd meg itt: [link]

(bár úgy látom, éppen készítés alatt áll a honlap)

771. Sznebk2 (válaszként erre: 770. - Gerna)
2008. szept. 18. 21:02
Igen, köszönöm a megerősítést! Az a helyzet, hogy nagyon az erdőkertesihez húz a szívem (nem tudom megmagyarázni miért), a Gyermekháznak még utánanézek, arról még nem hallottam. Ne haragudjatok, hogy traktállak titeket ezzel a témával, de biztos vagyok benne, hogy nem vagyok egyedül, és olyan boldog voltam, hogy végre egy profi csapatra bukkantam, akinek nem kell megmagyaráznom, hogy a kisfiaim miért hangosak, zizik és miért megyünk ki az utcára egyáltalán! Most még azzal küzdök (mondom, szorongó anyuka vagyok!), hogy ma reggel azt mondta az óvó néni, aki három éve velük van, hogy tegnap majdnem megverte Ádit, mert olyan rossz volt. (rossz!) Mikor visszakérdeztem, elterelte a szót. Nem akarok a gyerekeknek rosszat, ügyet sem akarok csinálni, mert láthatólag Ádit nem érdekli, csak Viktor, az ikertesó méltatlankodott az eseten, bár állítása szerint ő jót mulatott. Gondolom a látványon, mert Ádit kirángatta a csoportból az óvónő. Ilyen még nem volt, de már látom, hogy kezdenek besokallni. Nagyon nehéz nyarunk volt, komoly betegségen vagyok túl, amiért több, mint egy hónapig kórházban voltam és anyás fiúk lévén nagyon megviselte őket. Ezért nehéz most az oviban a rendszer. Nálatok minden rendben ment az iskola-ovi kezdéssel?
770. gerna (válaszként erre: 769. - Sznebk2)
2008. szept. 18. 17:18
Szerintem válaszd az erdőkertesit, vagy próbáld meg a "Gyermekház"at (Bp.)
769. Sznebk2
2008. szept. 18. 17:14

Sziasztok! Egy iskola a sok közül, ahova megpróbáltunk bejutni:


"Sajnos nem tudom bíztatni. Iskolánkba évente 5-6 sajátos nevelési igényű gyermekeket tudunk fogadni, ők elsősorban XV, ker lakosok kell, hogy legyenek, mivel az Önkormányzat támogatja az iskolát.

A hyperkinetikus zavar egyébként is kizáró körülmény, mivel számukra a normál 25 fős létszám nem ideális. Mindenképpen kisebb létszámú osztályt kell választania, mint a mienk, illetve közelebbit, semmiképpen nem volna szerencsés a sok utazás. Szóval, ha volna hely és lehetőség részünkről, akkor is lebeszélném, mert nem hinném, hogy ez volna Önöknek az ideális megoldás.

Sok sikert kívánok az iskolakereséshez, üdvözlettel"

Gondolom ismerős Nektek is. Csak érdekességképp közlöm. Szép napot! :)

❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook