Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hiperaktív a gyerekem fórum

Hiperaktív a gyerekem (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯
828. gerna (válaszként erre: 827. - C190cb809a)
2008. szept. 26. 08:11

Ritalint kórházi kivizsgálás után (névre szóló engedély), félévenkénti kontroll mellett felírhatja pszichiáter. Van nevtan, ahol dolgozik ilyen, vagy a városban, gyerekpszichiátriai rendelésen.


"A nevelési tanácsadás feladata: a beilleszkedési, tanulási nehézségekkel, magatartási rendellenességekkel küzdő gyermek problémáinak feltárása, ennek alapján szakvélemény készítése, a gyermek rehabilitációs célú foglalkoztatása a pedagógus és a szülő bevonásával, továbbá az óvoda megkeresésére szakvélemény készítése az iskolakezdéshez, ha a gyermek fejlettsége, egyéni adottsága ezt szükségessé teszi."

827. c190cb809a (válaszként erre: 826. - Sznebk2)
2008. szept. 26. 08:06
nincs csak egy iskola mivel mi falun lakunk. Na és ott harmadrendü álampolgárok élnek. A Ritarint csak pszihiáter irhatja fel. A nev.tanácsadónak pontosan nem is todom mi a szerepe...?
826. Sznebk2 (válaszként erre: 825. - C190cb809a)
2008. szept. 25. 21:14
A helyi Nevelési TAnácsadó? Gondolom már jártatok ott, gondolom kb. ott írták fel a Ritalint is. Nem lehet kis létszámú osztály ott a környéken valahol?
825. c190cb809a (válaszként erre: 820. - Sznebk2)
2008. szept. 25. 20:47
Iskolába is otthon nemtudom már mit tegyek.. Azt hiszem megit iratok ritarint pedig nagyon elleneztem de nincs ötletem más..
824. Sznebk2 (válaszként erre: 823. - 4e57a2f552)
2008. szept. 25. 18:50
Szia! Nem értem nekünk mi közünk ahhoz, hogy amerikában, vagy akár itthon is ki üzletel a Ritalinnal. Az én kollegám az Algopirynt íratja fel a dokijával és azt adja el. Nyilván a kisiskolás szülei a tanító néninek adják a gyógyszert, hogy adják be és ha nagyobb lesz, csak reméljük, hogy jól felfogott érdekében ő veszi majd be. Sajnos ismerjük a jelenséget és tudjuk azt is, hogy a Ritalin másképp hat egy hiperaktív emberre, meg egy másik emberre. Természetesen mindenkinek joga van bármit gondolni a gyógyszerekről és a módszerekről. Így kerek a világ.:)
823. 4e57a2f552 (válaszként erre: 822. - 4e57a2f552)
2008. szept. 25. 18:28
Majdnem lemaradt az előzőről: linkek a Ritalinról, pár hasznos dolog, nem árt, ha ezt is tudjátok!
2008. szept. 25. 18:12
2008. szept. 25. 14:11

Sziasztok!

Mi szedtük az Espricot, de én csak a kúra elején(1-2 hét) éreztem, hogy nyugodtabb, utána teljesen olyan volt, mint előtte. Az étvágya volt jobb tőle.

Most 1 hete szedjük a Ritalint. Nem akarom elkiabálni, de most nem panaszkodnak rá a suliban, viszont alig eszik valamit.

Reggel beadom neki, meg 11-kor kell bevennie az iskolában. Persze nem neki adom oda, hanem a tanító néninek. Ma megint elfelejtette beadni neki. Erről ennyit!!! A megbízható pedagógus mintaképe. De a 7 éves elsős gyerekemnek meg mégsem adhatom oda, szegénynek úgyis minden reggel elmondom, hogy udvari szünet után kell bevennie. Mondta is, hogy ő figyelmeztette a tanító nénit amikor lementek, utána meg ő is elfelejtette.

Amúgy szerencsére szeret iskolába járni, van egy csomó piros pontja, meg ma is csillagot kapott olvasásból.

820. Sznebk2 (válaszként erre: 818. - C190cb809a)
2008. szept. 25. 13:46
Az oviban? Vagy otthon?
819. anyuca66 (válaszként erre: 818. - C190cb809a)
2008. szept. 24. 20:54
Nem irigyellek.
2008. szept. 24. 20:25
Már megint olyat tett a fiam, hogy már azt sem tudom mit tegyek. Már annyira várom, hogy kicsit idősebb legyen..
817. gerna (válaszként erre: 815. - Sznebk2)
2008. szept. 23. 06:11

Erre csak azt tudom mondani, hogy a helyi adottságoktól függ. Kérdezd a veresi nevtan-ban.

(Álmainkban: én láttam már ilyet ébren is, igaz hogy csak egyszer)

816. Sznebk2
2008. szept. 22. 22:31
Persze ezen nem is gondolkozom, mert nagyon, de nagyon szeretném és mindent meg fogok tenni, hogy sikerüljön őket elhelyezni a Gyermekházban.
815. Sznebk2
2008. szept. 22. 22:29
Még had kérdezzek annyit: Ha nem tudom a fiaimat elhelyezni kis létszámú csoportos iskolában, akkor van rá lehetőségem, hogy pl. Erdőkertesen 24 fős osztályban kísérő tanárt, vagy kihelyezett személyi segítőt kapjanak? Van ilyen, vagy csak az álmainkban meg külföldön?
814. Sznebk2
2008. szept. 22. 22:28
A hiperaktív felnőttról szóló cikk meg nagyon tetszett. Két emberre is ráismertem. Köszönöm szépen.
813. Sznebk2 (válaszként erre: 812. - Gerna)
2008. szept. 22. 22:25
igen, igen, azt csináltam meg, de persze tisztában vagyok vele, hogy ez csak egy teszt. Komolyabb következtetést nem vonok le róla, de figyelemreméltó önmagam ismeretéhez, illetve a hibáim "bevallásához".
812. gerna
2008. szept. 22. 22:21
Ez az? A HIPERAKTIVITÁS-DISZFUNKCIÓ-TANULÁSI ZAVAR TESZT
811. Sznebk2
2008. szept. 22. 22:14

Lejjebb Gerna ajánlotta nekem:

[link]


Ott találtam. Sok sikert!

2008. szept. 22. 21:59
Merre van ez a gyors teszt? légyszi irja meg valaki!
809. Sznebk2 (válaszként erre: 808. - Anyuca66)
2008. szept. 21. 21:52
Hát ez nem is kérdés! Most már miért nem kapsz emelt családit?
808. anyuca66 (válaszként erre: 798. - Baliko.gyongyi)
2008. szept. 21. 21:12
Egy ideig kaptam a kiemelt családit, de szívesen cseréltem volna egészséges szülőtársammal...
807. Sznebk2
2008. szept. 21. 20:38

Megcsináltam a hiper-gyorstesztet:

"- Enyhefokú hiperaktivitás diszharmónia nélkül még hasznos is lehet, mert azt jelenti, hogy az egyén képes a kontrollra és nagy energiái vannak." Remélem a gyerekeinkről is ezt fogjuk olvasni majd egyszer...:)

806. Sznebk2
2008. szept. 21. 20:24
Köszönöm a választ! Háát, elolvastam a hiperaktív felnőttről szóló írás(oda)t. :) Felkiálltottam! Úristen! Egyrészt sejtem, hogy a szakmádat hol űzöd, :):):), másrészt hiszen én is hiperaktív lehetek! Mindenki azt kérdezi, hogy van-e a családban. Én meg mindig azt válaszolom, ha van is valaki, maximum én lehetek az, mert állandóan túlvállalom magam, most (6 éve) a fiúk, közben egyetem - végzős vagyok - , közben 10-14 óra munka és úgy iratkoztam be a gyp.asszisztensi képzésre. Amit persze már nem bírok, így csak fizetem a semmit, abban reménykedve, hogy egyszer lesz időm tanulni is. Mintha rólam írták volna, egy-két különbséggel. A férjemmel nagy szerencsém van, ő a nyugalom én a locsi-fecsi. Szép családom van és elég sokan kedvelnek is minket. Lehet, hogy ezért is bírom az iramot a hiperfiúkkal, sztereoban? Mert sokan mondják, hogy már megőrültek volna mellettük. Ezért nem is vállalja őket senki. Külön-külön sem, nemhogy együtt...
805. gerna (válaszként erre: 804. - Sznebk2)
2008. szept. 21. 20:02

Az anyagcserezavar miatt kapta a felemelt családi pótlékot. SNI meg a kapcsolódó bajok miatt, pl. hiper is!

Tájékozott: egyrészt kitanultam az évek alatt, másrészt szakmám is ;-)


Sok minden jó lehet, de mindig csak kipróbálás után derül ki. Pl. szója lecitin, ginzeng, Sedativ PC.

804. Sznebk2
2008. szept. 21. 19:50
Pl. anyagcsere zavar miatt is lehet SNI-s? No nem indiszkrét szeretnék lenni, csak érdeklődöm. Úgy látom Gerna, nagyon tapasztalt vagy ilyen ügyekben. Most a háziorvosunk az Esprico nevű vitamint ajánlotta. Én aloéval nyomom tele őket, c vitamin, meg az állandó gyógyszerük (tüdőre). Ér valamit, ha azt is szedjük, vagy csak az is egyfajta átlagos vitaminforrás? Befolyásolhatják ilyen készítmények a fejlődésüket?
803. gerna (válaszként erre: 802. - Sznebk2)
2008. szept. 21. 19:44

Így van, újabban kétféle SNI van, de ezt a szakértői bizottság dönti el, és ők adják róla az igazolást (tanulási képesség ügyben).

De az is igaz, hogy egyes esetekben a szakorvos is kiadhatja, pl. a fiamnak anyagcsererendelésen adtak papírt.

802. Sznebk2 (válaszként erre: 800. - C190cb809a)
2008. szept. 21. 19:37
Írta Gerna, ha "organikus eredetű" szerepel a diagnózisban, akkor jár. Gondolom megvannak a BNO kódok, meg ilyesmik, ami kell. Pl. nekem a fiúk krónikus bronhitisesek és csak akkor hosszabbítják meg a tartós beteg papírjukat, ha szteroidokat (sprében) is kapnak, illetve három havonta megjelenünk kontrollon, felülvizsgálaton. Újra és újra vizsgálják őket évente, így hosszabbítgatják meg. Egy évben azonban Viktor nem kapta meg, mert éppen leálltunk próbaképp a pipáról, így nem volt meg minden feltétel. Persze visszakaptuk egy év múltán. Mert sajnos a betegség, betegség.
801. Sznebk2 (válaszként erre: 798. - Baliko.gyongyi)
2008. szept. 21. 19:33
Nálam sem a havi 10ezerről van szó, de akkor elmehetsz GYES-re vele (igaz, te most a pici miatt amúgy is, de ha az lejár, az SNI-s gyerek 10 éves koráig) és mellette vállalhatsz részmunkaidős állást, ha találsz. Arról nem is beszélve, hogy pl. az ebédet felepénzért kaphatná a suliban és még egyéb kedvezményeket is igénybe lehet venni. Ne várj az orvosra. Én pl. magam kérvényeztem a Pest megyei tanulást vizsgáló bizottságnál a kivizsgálást, illetve a diagnózis felállítását. Két héten belül időpontot kaptunk és abszolút megerősítették azt, amit már tudunk. De így már tudok menni a vezető óvónőhöz, a jegyzőhöz is akár. Egy teljesen más betegség miatt a barátnőmék is ezt tették, meg is kapták. Hiszen ha jár, akkor jár. Nem az orvos dönti el egy személyben és azt is meg lehet kérdőjelezni. Nyilván ha három orvos azt mondja, hogy nem hiper, vagy inkább máshonnan ered a gyermek problémája, akkor el kell gondolkozni,hogy talán igazuk van vagy elmenni egy negyedikhez. Én is így tettem és igazam volt. A mostani orvosai a fiúknak nem is értik, mi tartott ennyi ideig, olyan egyértelmű.
2008. szept. 21. 19:28
Nekem sajátos nevelési igényü a fiam még sem jár a magasabb csal.potlék.
799. gerna (válaszként erre: 798. - Baliko.gyongyi)
2008. szept. 21. 16:38
A Tanulási Képességvizsgáló szakvéleménye alapján is megadják, ha a gyerek sajátos nevelési igényű.
❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook