Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hiperaktív a gyerekem fórum

Hiperaktív a gyerekem (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯
888. c190cb809a (válaszként erre: 887. - Ninike04)
2008. okt. 7. 13:54

Mit tettél, hogy igy alakultak a dolgaitok?

Mi ma voltunk a nev.t. ahol mindig megálapitják, hogy nincs ennek a gyereknek semmi baja. Persze ha egyedilg csak vele foglalkoznak nincs is nála jobb gyerek. Most megint hordom egy darabig a gyerek nagyon fogja élvezni, és minden marad a régibe a suliba.

2008. okt. 6. 20:53
Rég jártam erre.Nem akarom nagyon elkiabálni,de eddig még nem volt panasz a suliból.meg én is úgy érzem mintha nyugisabb lenne a fiú.Remélem maradunk is így.Nagyon boldog lennék.
886. gerna
2008. okt. 5. 12:49

Nézd meg itt:

[link]

885. gerna (válaszként erre: 883. - Stefi_02)
2008. okt. 5. 12:47
Szia! persze, pici még, de érdemes lenne pl. a hallását megvizsgáltatni, talán amiatt nem figyel. Hogy szalad és nagyokat esik, ez azért van, mert sok kisgyereknek a legnehezebb az egy helyben állás, meg hát most tanulja még (mint írod, csak egy hónapja állt fel). Budapestiek vagytok, ha meg tudod ejteni, érdemes lenne a korai fejlesztő központban vizsgálatot kérni.
884. c190cb809a (válaszként erre: 883. - Stefi_02)
2008. okt. 5. 12:39

Szia!

Szerintem még annyi változáson megy keresztül az a kisgerek most még korai lenne bármit mondani a magatartása, figyelmével kapcsolatba.

Nekem a nagyon eleven nagyok sok bajt okozó hiperkém olyan aranyos baba,kisgyerek volt csak telelegyen a pocakja és már nem is volt vele baj. Az ovodába kerülés körül ütközött ki az, hogy valamivel másabb a többinél. Szeritem ugy 3 éves kora körül kéne szakemberhez fordulnod. Addig egy kicsi KÖVETKEZETES SZIGRRAL meg lehet fogni.Jobb minél elöbb a mit szabad és mit nem tudatosítani vele.

2008. okt. 5. 07:33

Kedves Lányok,

még nagyon új vagyok itt,bevallom csak tegnap kezdtem el böngészni a fórumot, mert akkor tudatosult bennem, hogy a fiammal valami baj lehet... A tanácsotokat szeretném kérni, úgy tűnik, itt többen vagytok, akik ismerik a témát vagy hasonló cipőben járnak.

A kisfiam most 18 hónapos. Koraszülött volt, 27 hétre született. Szerencsére ebből nem volt probléma, gyönyörűen fejlődött, 10 hónapos koráig konduktor tornáztatta és mi is gyúrtuk naponta ötször. A fejlsődésneurológus többször látta, nem talált semmi problémát.

Nemrég vettem észre, hogy a kisfiam, amióta feláltt (úgy egy hónapja) megy mit a meszes. Nem néz maga elé, hatalmasakat esik, nem figyel, ha szólok utána. Nem képes tartósan (úgy értem 5 percig) egy játékra figyelni, újabbat keres. Járunk játszóházba, ott sem követi a feladatokat, gyakran egy perc után otthagyja és inkább vándorol a teremben. Ha valamiben gátoljuk, vagy valamit akar, oltári hisztit csap. Az alvás éjszaka rendben, illetve ami volt probléma, azt a fogzás számlájára íruk. Hirtelen nagyon anyás lett, csak én altathatom, de ha kisurranok az ágya mellől, ordít.. nagy változás van nálunk, két hónapja itthon van a kistestvér. Eddig azt gondoltam, hogy miatta van ez a nagy változás, de most megfordult a fejemben, hogy mégsem. Mit tanácsoltok? Felfújom a dolgot? Előre is köszönöm, ha válaszoltok, üdv mindenkinek.

882. c190cb809a (válaszként erre: 881. - Mucika2000)
2008. okt. 2. 20:43
köszönöm!
881. Mucika2000 (válaszként erre: 880. - C190cb809a)
2008. okt. 2. 20:39
Na okosam az nekem is van.Én egyébként a nálunk a gyermekpszichiátrián lévő okosakra gondoltam,mert hiába vagyunk megyeszékhely és van gyermekpszichiátriánk, egy kalap sz..t sem érnek, élükön a főorvosnővel.Egyszerűen észbontónak tartom,hogy hiába van itt nálunk ilyen osztály,Pestre vagy Szegedre kell mennünk kivizsgálásra.Na,de mindegy a lényeg,hogy nekünk végre kiderítették,ha többszöri nekifutásra is a bajt.Na addig még majd írok privátban,de nagyon szorítok nektek!!!
880. c190cb809a (válaszként erre: 879. - Mucika2000)
2008. okt. 2. 13:07

Szia!

Hát majd okt.22. Már nemtudom kinek higgyek minden tiszteletem a tied de ha mond valamit a doki elsőre neki hiszek aztán ha nem válik be akkor elkezdek gyanakodni. Persze nem az én kompetenciám, hogy felülbíráljak bárkit. Nekem az a dolgom, hogy elfogadjam amit az okasak mondanak.

Nekem meg aztán van okosam elég...

879. Mucika2000 (válaszként erre: 876. - C190cb809a)
2008. okt. 2. 10:28
Hát a legelső ami van egy pszichiátriai osztályon, hogy semmi szúró,vágó,tűzgyújtásra alkalmas eszköz meg még sok minden nem vihető be az osztályra.Műanyag evőeszközök vannak, ez a sok óvintézkedés azért van,hogy ne tegyenek sem magukban,sem másokban kárt.El nem tudjátok képzelni miket tudnak kitalálni.Az egyik ilyen tüzeskedő kisfiú skizofrén volt a másiknak nem tudom mi volt a baja.Foglalkozásokon vettek részt minden nap,pszichiáter,pszichológus egyéb terapeuták foglalkoztak velük, és gyógyszert állítottak be nekik.Sajnos ez a skizofrén kisfiú intézetben nevelkedik most már,mivel a tüzeskedése miatt közveszélyesnek nyilvánították.Sajnáltam amúgy,mert egy okos,aranyos gyerek,csak néha bekattan.Szóval nem tudom,hogy a kisfiaddal mit fognak kezdeni, de egy rendes kivizsgálás legalább 2-3 hétig eltart. Nekem gyanús,hogy tényleg hiperaktív-e a kisfiad,vagy valami más baja lehet. Ezt azért írom,mert tudom,hogy elhoztad ide a mi városunkban a pszichiátriai ambulanciára a kisfiadat, de én már ismerem őket, és szerintem egy ambuláns beszélgetésből nem állapítható meg ez,hogy a gyerek hiperaktív,és jó lesz neki a ritalin.Minket először két hétig vizsgáltak,még is félre diagnosztizálták.Mikor mentek a kórházba?
878. c190cb809a (válaszként erre: 877. - Anyuca66)
2008. okt. 1. 19:43
A psziho azt javasolja keveset foglalkozzunk azzal amit nem szeretném ha folytatná. Majd a kórházi kivizsgálás segít remélem.
2008. okt. 1. 18:12
Minél inkább tiltunk dolgokat, annál inkább csinálják. Gyakran kellene bográcsozni talán, hogy lássa a tüzet. Az kevés magyarázat nekik, nem szabad.
876. c190cb809a (válaszként erre: 875. - Mucika2000)
2008. okt. 1. 13:08

Szia drága ugy eltüntél!

Igen történt megint, hogy nembirta meg állni, hogy ne gyujtsa meg a gyufát ráadásul vendégségben voltunk.(mert otthon nincs gyufa) na ez volt az utolsó csöpp ... Elnem tudom képzelni, hogy tudnak valamit kezdeni ezzel a szokásával. Mindig abba reménykedtem, hogy most annyira megbüntettem, hogy biztos elment tőle a kedve de nem igy van..nincs ami elvenné a kedvét!

Ott a klinikán mit csináltak az ilyen gyerekekkel?

875. Mucika2000 (válaszként erre: 874. - C190cb809a)
2008. okt. 1. 10:18
Örülök neki,hogy végre kivizsgálják a kisfiadat reméljük rendesen.Tudod ezt már a privát levelezéseinkben javasoltam neked.Ez a tüzeskedés elég ijesztő dolog számomra,nem tudom ez tényleg mennyire jellemző a hiperaktív gyerekekre.Amikor mi kórházban voltunk akkor is találkoztam olyan gyerekekkel akik tüzeskedtek, de azoknak sajnos sokkal keményebb diagnózisuk volt,mint a hiperaktivitás. Nagyon-nagyon körülök a kivizsgálásnak és ennek hatására remélem javulni fog a helyzet,mivel tudom mennyit kínlódsz a kisfiaddal.
874. c190cb809a (válaszként erre: 873. - Sznebk2)
2008. szept. 30. 20:19
Már több hejen jártunk. A korházi kivizsgálást én javasoltam. Mindjárt rá állt az orvos. Biztos érzi ennek már a fele sem tréfa.
873. Sznebk2 (válaszként erre: 872. - C190cb809a)
2008. szept. 30. 14:02
Valószínűleg ez más terápiát igényel, mint a Ritalin. Bár ki tudja. A figyelemzavarban segít, talán azon keresztül másban is. Bizakodj abban, hogy komolyan vesznek, már az első lépést megtetted és ez nagyon fontos!!! Ügyes vagy és csak így tovább! Addig nyomulni, amíg jó kezekben tudod, akár orvosilag, iskolailag.
872. c190cb809a (válaszként erre: 871. - Sznebk2)
2008. szept. 30. 12:47

Köszönöm!!

Ma beszéltem a pszihologusával a gyereknek. Párhét múlva beutalják a Szegedi pszihiátriára kivizsgálásra. Na kiváncsi leszek. Mert a nagyfiamat már kivizsgálták egyszer ott a végén kapott ritarint amitöl egy életre ugy lelassult, hogy na...

871. Sznebk2
2008. szept. 30. 09:17
Hát nagyon drukkolunk, azt azért ugye tudod! :)
870. c190cb809a (válaszként erre: 869. - Sznebk2)
2008. szept. 30. 08:27

Nagyon aranyosak vagytok, hogy segíteni akartok!! De tényleg ennyi jó ötletet még senkitól nem kaptam. Ojanokat mondtak a pszihok, hogy mikor tüzeskedet és én persze -jól megbüntettem-, hogy most egy darabig ne beszéljünk róla. Mint ha nem is lenne ez probléma, na igy is tettem és mindig volt egy-két hét, hónap egye-egy gyujtogatás közt. Azt szeretném ha örökre leszokna erről a szörnyüségről, ha nem kéne rettegnem mikor gyujtja ránk a házat.! Most megprobálom a ti módszereteket. Nálunk minden gázzal megy majd megengedem, hogy meggyutsa a gáztűzhelyet, meg megkérem rajzolja le az egyik bográcsozást mint nyári élményt hátha ez jóttesz neki!

Köszi nektek!

869. Sznebk2 (válaszként erre: 868. - Gerna)
2008. szept. 29. 23:24
Na, különben az én kisfiaim is kedvelik, mindig segítenek, ha ilyen esemény van. Én is imádom. Nagyon drukkolok, hátha az egyik tanács bejön a kicsinél! A napi tűz, utána élményfeldolgozás rajzban, na az tényleg jó ötlet, csak szegény anyuka bírja-e az iramot majd. Műkallandó? Ami árammal megy és teljesen olyan, mint az igazi tűz. Mi ajándékba kaptuk, és azt kapcsolgathatják ész nélkül. Persze, ha nem csak a látvány a lényeg, hanem a szag, meg maga a cselekmény, akkor ez is egy buta ötlet részemről.
868. gerna
2008. szept. 29. 21:22

Tyúkanyóca, nincs cserépkályhátok vagy valami ilyesmi? azzal is el lehet dolgozgatni...


Az egyik fiam (talán 10 éves korában) sokat gyertyázott a szobájában. Ráadásul az égő gyertyát betette a szekrénybe és hogy ne lássam meg, rácsukta az ajtót :( Hát tűz szerencsére nem lett, de füst meg bűz, az igen.

867. 13a6fcd24f (válaszként erre: 865. - Gerna)
2008. szept. 29. 20:51
Igen,, eásáz talán még jobb, mert a feszültségét levezeti, de nem andhock jelleggel és midenféle kozt biztonságos koröomények kozt.Megnyugszi, hasznos munkát is végzett...és a hasznos munka végzésért viszont már lejet jutalmazni, igy nyivánvalóvá válik számára, hogy a céltalan tőzgyujtás, ami veszélyes, au büntivel jár, mig auaz Igai, a szép, a hasznos az jutalommal.
866. 13a6fcd24f (válaszként erre: 862. - Sznebk2)
2008. szept. 29. 20:43

Nekem is jó ötlennek tünik, ezért is írtam.


Ott leglább levezethetnéa feszültségét, gyönyörködetne -merta tűz tényleg csodálatos!, mrgfigyelhetné mkit tesz a tűz a bele kerülő anygokkal. Aztán takaritás után akár még egyszer le is rajzolhatja, hogy feldolgozza az élményt.

Hogy sa rajzot szabad-e szem lőtt hagyni vagy sem, hát ebben elég szkeptikus vagyok.

865. gerna (válaszként erre: 862. - Sznebk2)
2008. szept. 29. 20:42

Nagyon jó az ötlet, a rendszerezett tűzgyújtással. De azt hiszem, a hétvégi tűzgyújtást nemigazán tudná kivárni. Meg a tűzgyújtás nem lehet "jutalom" a jó viselkedésért, mert akkor mi van, ha elmarad a jutalom?

Napi 1 tűzgyújtás, valami hasznos formában? száraz levelek égetése, szalonnasütés...?

2008. szept. 29. 20:40

ÉS én, nem szakemberklnt azt is nagyon fontosnak gondolom, hogy az uj társakkal ne egyszerre találkozzon. Ne egyszerre kelljen megfelelnie 5-10 gyereknek, épp elég kihivás lehet neki az, hogy 2-3 gyerekkel szembenéznie és nem tudja, mit várnak tőle. Nem tud mit kezdeni az uj kapcsolatokkal, ezért zacvarában bohocót csinál magáből. Fe ha adott ké-3 gyerekben már megbizik, és réjuk meru magukát bizni, akkor bovölhet a kör.


Igy össze ez már csak ugy lehetséges, ha ti hivjátok meg őket, előtte a szülökkel is megismerkedve.


Nem vagyok szakember, de nagyon nagy foku kizonytalanságot idenditástudat keresét gondolok ilyen kicsiknél, és talán a feléjük érkező visszajelzéseket sem tudják jól kódolni.

863. Sznebk2
2008. szept. 29. 20:37
Csak egy ötlet volt. Bocs, ha hülyeségeket írok. De annyira átérzem...
862. Sznebk2 (válaszként erre: 861. - C190cb809a)
2008. szept. 29. 20:35
Kedves Gerna! Lehet pl. az is egy jutalom a hiper gyereknek, hogy ha nincs gond vele a suliban, hétvégén gyújthat egy kis tüzet a kertben? Ez vezethet valahova?
861. c190cb809a (válaszként erre: 860. - 13a6fcd24f)
2008. szept. 29. 20:29

Szia Drága!

Jaj semmi nem ál tőlem távolabb mint bántani bárkit is aki segitséggel közelit hozzám.

Az a bizonyos öngyujtó a nagyobbik fiamtól kaptam akinek eszébe sem jutott az öccse "szenvedéje". Nem dohányzom! csak a gáz gyujtáshoz vette a fiam mert egy aranyos cica volt ráfestve. Nekem akart örömöt okozni. És pont azért felejtettem el, hogy a táskámba raktam ideiglenesen, hogy mindjárt eldugom de megfelejtkeztem róla. Nagyon jó a kicsi csak neki rakott túzgyujtó hej. Kifogom ezt is probálni. Köszike és bocsi!!

2008. szept. 29. 20:09

Lenyugodtam, visszajöttem, mert ez a kérdés - a gyujtogatás, kővel dobálózés, agresszivitás, sokkal nagyon tragédia előszele lehet, minthogy ki itt kis játszmáinkat játszuk.


Ráadásul az idő mulása rossz esetben akár oda is veethet, hogy nem is akar megváltozni, hiszen őt már mindenki ebben a szerepben fogadta el.


Nyilván már rengeteg tanácsot kaptűl, nálam sokkal jpzzáértöbbektpl, de néha nem árt ujra és ujra elővenni a régi ismereteket és aktuálizálni, uh

gymond előszedni a porosodó láda mélyáről.


Őáédául el tudnék képzelni egy költözést, ahol a kisgyerek nyitott alpokkal indulhatna. És neked nem kell feltétlen azonnal mindenki tudtára adnod, hogy nehezen kezelhető. majd megismerik ők. kapjon lehetpséget. -ez persze a gyujtogatás nem oldja meg,de ki lehetne neki alalkitani egy ki kőrakó hehlyet, ahol, ha ugy érzi nem bir a benne levő feszültséggel, akkor ott felnőtt felügyelettel biztonságosan tüzet gyujthat.Megfigyelheti, hogy mi lesz az elégett fábül, levelekbpl, papirból. Ennek persze zárhatónak kell lennie, hogy pl. rossu széljárás esetén felnőtt nélkül eszébe sem jusson. És mkiután kis lelke megnyugodott akár belehetne vonnai a romeltakaritása is, ahogy az igazi z

tűzpltok teszik. kaphat akár tőzoltó saőkát, tűzoltó autót .bá gondolom ezezk már megvannak.


Nem űállitom, hogy most a varászgombot a kezedbe adta, de talán neked is lesznek ujabb és ujabb gondolataid, az ugyanis, hogy azn papanszkodunk -joggal, hogy senki nem segit, nem oldja meg ezt a nagy bajt.

859. gerna
2008. szept. 29. 14:40
A gyújtogatás nehéz kérdés... és sok idő telik el addig, amíg talán tűzoltó lesz a gyerekből. Mert itt a lényeg: élvezni a tűz látványát (na meg a "pusztítást" is).
❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook