Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hiperaktív a gyerekem fórum

Hiperaktív a gyerekem (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯
2008. okt. 11. 13:52

Több tucat olyan esetet tudnék említeni,hogy emberek milyen betegségekből gyógyultak meg

...és ezt mind az algának köszönhetően!A hátamon állt a szőr,mikor hallgattam első kézből a történeteket!

DODICA!Nektek nem javasolták ezeket a termékeket?

Az árat illetően,attól függ,honnan nézzük!100 Ft/nap...drága?

2008. okt. 11. 13:46

Kedves Gerna!

Igen,ez komoly!Nem írnék le ilyeneket,ha nem lenne komoly!Én ugyan még soha nem jártam ott,de nem gondolom,hogy a tudósok és kutatók akik publikáltak,heccből írták volna le,hogy alkalmazzák a szert a Pető-intézetben!Ez nem gyógyszer ez immunerősítő készítmény,ami a saját védekezőképességed defektusait igyekszik betömögetni ezáltal leszel egészségesebb és kiegyensúlyozottabb!Én csak azt mondom,amit nekem mondtak el az ehhez értő emberek!

916. DODICA (válaszként erre: 915. - Gerna)
2008. okt. 11. 10:11

Komoly.

Mi is a Petőbe hordtuk a fiunkat éveken át, s bár eleinte nem a hiperaktivitása miatt (bár a problémája, mint kiderült, nagyon is kapcsolatban volt a hiperaktivitással is), de a későbbiekben már igen! Pont a Petőben állapították meg róla a hiperaktivitást, s onnan indultunk a többi útra is...

915. gerna (válaszként erre: 913. - Ekildikoka)
2008. okt. 10. 22:30
Most ez komoly? Pető intézetben, hiperaktiv gyerekek... a lányom ott volt óvodás, ált. iskolás, de hiper gyereket nemigazán láttam. Inkább pont fordítva.
914. Sznebk2 (válaszként erre: 913. - Ekildikoka)
2008. okt. 10. 21:58
Köszönjük, ismerem. Már fél éve ajánlották. Sajnos koffein van benne, én ezért nem adom a fiúknak. Meg ami sajnos nem mellékes, horribilis összegbe kerül. De ha valakinek bejön, akkor nagyon drukkolok ám, ki kell próbálni. Mert ugye ahogy a gyógyszer, úgy ezek a készítmények is használhatnak egyes gyerekeknek. Nekem inkább immunerősítőnek és mellékesen hiperségre ajánlották.
2008. okt. 10. 20:54

Sziasztok!

Hiperaktív gyerekek szüleinek lenni,gondolom,nem lehet könnyű...!

Én tudok egy új termékről amit a Pethő-intézetben is használnak hiperaktív gyerekek egyensúlyban tartására,nagyon jó eredményeket értek el vele!Ez a Wellstar nevű német cég egyik nagyon jó egészséges energiaitala a GENIO !Nyugodtan nézzetek utána a neten!Hiteles,megbízható és nagyon áldásos termékek!Mind a mikroalgán alapul!Meg gyógynövények megfelelő kombinációján!Ha valakit érdekel,szívesen segítek!

912. Sznebk2 (válaszként erre: 911. - Mucika2000)
2008. okt. 10. 20:37
Az is elég baj, ha "csak" hiperaktív a gyerek. Mert ez okoz neki egy csomó szorongást, mert tudja, hogy már megint baj lesz, bármit is csinál. Nekem kerek perec megmondták, ha találok olyan sulit, amely foglalkozik speciálisan a kisfiaimmal, nem kell gyógyszer. De ha bedugom őket egy 25-30 fős osztályba, muszáj lesz, mert nem fogják bírni. Ők sem, meg más sem. De gerna javaslatára, úgy néz ki, megtaláltam a paradicsomot! Elvileg elő vannak jegyezve, persze kellenek majd megint a tanulást vizsgáló bizottság véleményei, de nem érdekel, mindent megteszek, csak vegyék fel őket. És akkor nem kell gyógyszer. De ha nagy létszámú osztályba kéne, hogy menjenek, adnám nekik. Azt mondják a gyerekek, nekik is jobb, mert nincs bennük az a kényszer, hogy babrálni, mocorogni, menni muszáj. Ha valaki volt már komolyabban pánik beteg, az tudja, hogy már attól is rosszul lehet lenni, hogy attól félünk, hogy rosszul leszünk. Ilyenkor egy nagyon gyenge szorongás-csökkentő csodákra képes. Szinte a gondolataid is szebbek lesznek, és nem tompulsz le, csak megnyugszol, nem jár a lábad, stb.
911. Mucika2000 (válaszként erre: 907. - Gerna)
2008. okt. 10. 07:02
Van ritalintól bekattant gyerek,ha nem az a betegsége amire a ritalin jó.A lányomnak felírták,mivel szerintük hiperaktív volt.Tényleg bekattant tőle,mint utólag kiderült azért,mert nem is hiperaktív,hanem teljesen más a baja.Olyan lett,mint egy kis őrült,kitágult a pupillája,de a doki szerint persze ez nem a ritalintól volt.Érdekes sem a gyógyszeradás előtte,sem utána nem volt ilyen tünet.Nagyon vigyázni kell a gyógyszeradással annyiból,hogy annak ellenére,hogy kiviszgálják,nem biztos,hogy a megfelelő gyógyszert kapja.Őszintén megmondom,én ,ha csak sima hiperaktív lenne a gyerekem nem adnék neki semmit max.természetes dolgokat,vitamin,homeopátiás stb.Sajnos a lányom betegségére ezek kevesek,muszáj a gyógyszer,viszont jót is tesz neki.Nem nekem tesz jót azzal,hogy nyugodtabb,kiegyensúgyozottabb,hanem saját magának jó és ez a lényeg, hogy ő jól érzi magát,és sokkal boldogabb.
910. 4e57a2f552 (válaszként erre: 909. - Gerna)
2008. okt. 9. 21:34
Hát az a helyzet, hogy még 2001-ben kaptam a patikában egy ingyenes ismertetőt:Homeopátia mindenkinek mindenkorra és a kiemelt rész csak annyi amit leírtam. Gondolom azóta bővültek a tapasztalatok. Azóta már sokkal többet lehet olvasni a szerekről amit én díjazok,mert sikerült elég jól eltalálnom a saját nyavalyámra, ami már csak a parlagfű. De már nem sokáig:D
909. gerna
2008. okt. 9. 21:05

És innen: [link]


"A Sedatif PC alkalmazható a stresszhez kapcsolódó zavarok előfordulásakor: érzelmi labilitás, ingerlékenység, alvászavar, különösen túlhajszolt egyének, hiperaktív gyermekek és idős betegek esetén."

908. gerna (válaszként erre: 906. - 4e57a2f552)
2008. okt. 9. 21:03

Máshonnan? én a Sedatif PC ismertetőjéből olvasom, innen:



[link]


Ebben pedig benne van, valahol a vége felé:

"Hiperaktív kisgyermekeknek, akik a tablettát biztonsággal el tudják szopogatni, adása javallott."

907. gerna (válaszként erre: 905. - C190cb809a)
2008. okt. 9. 21:00
Ritalin-tól bekattant gyereket én még nem láttam, viszont épp eleget, aki Ritalin NÉLKÜL kattant be.
906. 4e57a2f552 (válaszként erre: 904. - Gerna)
2008. okt. 9. 20:57

:)) tényleg máshonnan olvassuk, de ez nem baj, mert több az összetevő és mindenki kiemelhet mást is. Ha keresek egy szert, több helyen is elolvasom mit írnak, mert még nem láttam 2 teljesen egyforma leírást. Ezek gyógyszerképek...

A homeopátiás szerekben nincs hatóanyag, hanem információ. Egy szert csak a tünetek változásáig szabad szedni, utána csere.Beindítja a szervezet öngyógyító képességét.Sajna azért nem mindenható...

905. c190cb809a (válaszként erre: 904. - Gerna)
2008. okt. 9. 20:03
Na olyat még nemhalottam, hogy mentes a káros mellék és kölcsönhatásoktól! Mindegyiknek van mellékhatása aztán vagy elő jön vagy nem. Itt a fórumon volt egy hölgy aki hosszan irta, hogy látott pl. ritarintól bekettant gyerekeket. Na én folyton félek, hogy nehogy ártsak a gyereknek de jólenne ha válltozna az biztos.
904. gerna (válaszként erre: 903. - 4e57a2f552)
2008. okt. 9. 19:53

Hát akkor más-más ismertetőt (könyvet) olvastunk, ez a SedatifPC ismertetőjéből van:


"A Sedatif PC alkalmazható a stresszhez kapcsolódó zavarok előfordulásakor: érzelmi labilitás, ingerlékenység, alvászavar, különösen túlhajszolt egyének, hiperaktív gyermekek és idős betegek esetén.


A Sedatif PC nyugtató, stresszoldó hatású, nem okoz függőséget, ezért autóvezetők, gépkezelők esetében is alkalmazható. A szer nem toxikus és mentes a káros mellék- és kölcsönhatásoktól."

903. 4e57a2f552 (válaszként erre: 897. - Gerna)
2008. okt. 9. 19:49

A Sedatif PC stressz és alvászazar kiküszöbölésére való.Több összetevője van. A mono készítmények viszont már személyre szabottak.Az egyik könyvem: Homeopátia napjainkban pl: hangulatzavarok,nyugtalanságok,alvászavarok címszó alatt ajánl szereket.

A natursziget.com-on van orvos akinek kérdéseket lehet feltenni. hiperaktivitásra ugyan azt írja: személyre szabottan, de azt is írja,hogy van esély.A doki néni gyerekorvos és Ő nem biztos, hogy allopátiás szert is adna. Szerintem nincs egyetlen jó módszer,de talán sok jót érdemes megnézni.Dührohamokra,agresszivitásra pl. Nux vomica.

902. anyuca66 (válaszként erre: 901. - Ninike04)
2008. okt. 9. 16:51
Tv-ből elsősorban. Látszólag nem figyel, de tudnak 2 felé is!! Szerintem. A fantáziájuk is határtalannak lehet mondani...
901. Ninike04 (válaszként erre: 890. - C190cb809a)
2008. okt. 9. 15:54

Na nekem ma akkorát alkotott hogy nem igaz.És ha nem megyek be a suliba ki se derült volna.Azt hittem a föld alá süllyedek szégyenembe.

És még a végén az is kiderült,hogy a drágám nem jószándékból segítőkész,hanem ő ezért anyagi szolgáltatást vár.Sőt még elképzelése is van hogy mit mennyiért is csinált meg.Csak azt tudnám honnan szedte ezt,mert nálunk ilyesmi nem szokás.

900. c190cb809a (válaszként erre: 899. - Gerna)
2008. okt. 9. 08:44
Pedig mindenki azt várja tőle (ha őszinték akarunk lenni még mi is! Egy nagyon kellemetlen nap után elkeseredésünkben annyira szeretnénk ha a gyógyszer legalább segítene, változtatna valamit!)
899. gerna
2008. okt. 9. 08:16
Nem a "megoldás" jön a gyógyszerektől, csak a lehetőség. Nevelést (családot, óvodát, iskolát) nem helyettesítik.
2008. okt. 9. 07:52

Mi is annyi mindent kiprobáltunk az a baj, hogy minden csak átmeneti. Azt hiszem az a baj, hogy a gyogyszerektől várjuk a megoldást de nem jön el ez egyszer biztos. Vagy beáll valamiféle elfogadható szintre vagy nem. Csak imátkozhatunk, hogy vahogyan túllegyünk ezeken az éveken.

Most biztos olyat irok ami sokaknak nem tetszik a legjobban a szigoruság jön be. Ha tutujgatjuk akkor nem tudjuk kordába tartani sem az indulatukat sem a társakhoz való viszonyát. Ja és nagyon okosak legalább is azt pontosan tudják hol mit engedhetnek meg maguknak.

897. gerna (válaszként erre: 896. - 4e57a2f552)
2008. okt. 8. 22:20

Hát elméletben így van, persze. Mondjuk pont a SedativPC nincs benne a cikkben, pedig azt szokták a leggyakrabban ajánlani. A Risperdal pedig egy erős nyugtató, tehát az alapbajt (figyelemzavar) nem szünteti meg. Impulzivitás, dührohamok, vagy akár a "tüzeskedés" ellenszere lehet.

Akkor mondjuk, legyen inkább Ritalin + SedativPC. Az a baj, hogy minden gyerek másképp reagál, kinek ez válik be, kinek az.

896. 4e57a2f552 (válaszként erre: 895. - Gerna)
2008. okt. 8. 22:04

Igen,de ha már csökkenteni lehet a gyógyszereket, talán kevesebb mellékhatásnak vannak kitéve.

Vagy rosszul gondolom? :(

895. gerna (válaszként erre: 894. - 4e57a2f552)
2008. okt. 8. 20:57
Én úgy veszem ki belőle, hogy a legjobb eredményt gyógyszer (Risperdal) és homeopátiás szer együttes alkalmazásával érték el...
2008. okt. 8. 20:44

Sziasztok!

Homeopátiás dolgokat kerestem és ez is köztük volt. Remélem nem haragszotok + amiért Rátok gondoltam...

Érdemes végig nézni, hátha valakinek ez is lehet egy kis segítség. Én allergiára néhány éve használom és egyre csökkennek a tüneteim, pedig csak könyvecskékből tanultam meg a használatát.Lelkiismeretes homeopata nagyon sokat tud segíteni.Nincs mellékhatása, a tb nem támogatja, de egészségpénztári kártyára lehet vásárolni.www.cedh.hu/others/hiperaktiveloadas.ppt

893. Ninike04 (válaszként erre: 891. - Sznebk2)
2008. okt. 8. 20:26
NEKÜNK MOST PONT EZT AKARJA CSINÁLNI A PSZICHOLOGUSUNK.cSAK UGYE A TÖBBI SZÜLŐNEK IS KELL A BELEEGYEZÉSE.NEM TUDOM MIKOR JÖN ÖSSZE
892. c190cb809a (válaszként erre: 891. - Sznebk2)
2008. okt. 8. 20:07
Látod ugyan ez történt velünl. Azt mondta a nevt., hogy nem hiper ez a gyerek. Akkor mért van az, hogy mindn nap tajtékzik a tanárnő mert zavarja az órát mert nem tűri a fegyelmet, nem tartja be a szabájokat. Ugy a második harmadik óra után nem hajlandó dolgozni. Aztán egész du.azt az anyagot tanitom, iratom amit napközben kelett volna csinálnia. Na akkor én most mit csináljak vele?
891. Sznebk2 (válaszként erre: 890. - C190cb809a)
2008. okt. 8. 19:36
Nálunk is ezt akarta a nev.tanácsadó, hogy járassam a fiúkat, de hát nem is értik, mert olyan ügyesek, okosak, nincs velük baj (egyedül). Javasoltam nekik, hogy akkor beszéljenek a dr.nénivel, aki kezeli őket. Ott elmagyarázta nekik a dr.néni, hogy egyáltalán nem javasolják az egyszemélyes foglalkozást, mert ott mindig ügyesek lesznek. Amire nekik van szükségük, a csoportos, kognitív viselkedés terápia (ahova járunk is). Mert azt kell megtanulniuk, hogy hogyan alkalmazkodjanak, hogy csöndben legyenek, amikor kell, hogy kivárják a sorukat és tudjanak figyelni, ha fontos. Hiába magyaráznak meg színeztetik szegényt, ha egyedül van, nincs ami elterelje a figyelmét, kvázi figyel okosan. Inkább az a baj, hogy ezeket a doktornőnek kell elmondani egy szakembernek, akire rábízzák a tanácsadást. Most az egy dolog, hogy én addig megyek, kopogok, kilincselek, telefonálok, olvasok és kérdezek, amíg nem érzem kielégítőnek a választ, de nagyon sokan nem teszik (mert talán nem tehetik), akkor ők el vannak intézve, hogy üljön a gyerek az utolsó padba, aztán lesz valami.
890. c190cb809a (válaszként erre: 889. - Ninike04)
2008. okt. 7. 20:34
igen én is abba reménykedek egyszer véget ér a megprobáltatásom, csak a türelmem érjen odáig..
889. Ninike04 (válaszként erre: 888. - C190cb809a)
2008. okt. 7. 18:56
Nem tudom mi történt.De most nyáron rengeteget komolyodott.Remélem marad is ilyen,és nem jön vissza a rosszaság.Most is időnként kijön rajta,de az eddigihez képest ez már semmi.
❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook