Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hiperaktív a gyerekem fórum

Hiperaktív a gyerekem (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
2008. okt. 17. 18:04

Már szólt többször a tanárnőnek.Mivel mindig azt mondjuk neki ha gond van ne maga intézze el,szóljon egy tanárnak.De sajna ez nem elég,mert általában hazafele kapják el.Ugye ott meg nincs tanár.

Most a végén a arra jutottunk bemegyünk a napközibe és ott beszélünk a gyerekekkel.

(Szülőkkel nem hinném hogy sokat érünk mert ...de ezt inkább hagyjuk.még a végén fajgyűlölőnek tűnök.)

Reméljük lesz valami változás.Mert ha nem, járhatok be elé.

Ami megint nem biztos hogy jó lesz,mert akkor meg lehet hogy ezért csúfolják majd.

Nehéz dolgok tudnak lenni az egyszerűnek látszó dolgokból.

947. Sznebk2
2008. okt. 17. 15:57
Ja, ha meg kötözködik, akkor is meg kell tanulnia, hogy vannak nála jóval erősebbek, és tudni kell, kivel meddig mehet el. Mondjuk bízom benne, hogy nem pofonok árán tudja meg, de nem lehetünk mindig ott. (sajnos)
946. Sznebk2
2008. okt. 17. 15:55
Szerintem ha nagyon eldurvul, pl. lopnak tőle, elveszik a kajáját, vagy mondjuk naponta sír,hogy utálja a világot, mert bántják, akkor közbe kell avatkozni. De bölcs nővérem mondta, hogy most azért, mert egy-kettőről tudok és beleszólok, attól még neki napi 6-8 órát nélkülem kell lenni (oviban, suliban) és nem mindent fog már elmondani. Én arra törekszem, hogy ha bántja valami, nyugodtan mondja el és akkor megbeszéljük. Ha komolyabb, akkor tanító néni, óvó néni. Vagy a froclizók szülei. (bár az már tök reménytelen)
945. c190cb809a (válaszként erre: 944. - Ninike04)
2008. okt. 17. 15:36
Na ez megint olyan amire mincs válasz. Ha nálunk a báttya aki vagy 35kg-val és vagy 50cm nagyobb megakarja gyapálni azonnal közbe lépek ugye pedig néha nem ártana. Ha még is sikerül nyakon vágnia a kis kötöszködőt azt azért visszafogotan csinálja. Szóval tisztába vannak az erő viszonyokkal. Szerencsére. Meg az ő szerencséjére!
944. Ninike04 (válaszként erre: 943. - C190cb809a)
2008. okt. 17. 15:07
Eddig én is így voltam.Tavaly mindig mondta a tanárnő egyszer pórúl jár a fiam,mert kötöszködik a nagyokkal.Idén nem tudom mi történt,de van pár kiskölök a suliban akik hazafele piszkálják.(a kiskölök nem véletlen megjegyzés volt)Ugye most döntsem el mit is csináljak.Avatkozzak be és lehet hogy még többet ártok.vagy hagyjam hogy oldja meg maga.
943. c190cb809a (válaszként erre: 942. - Sznebk2)
2008. okt. 17. 14:31
Mindkettőtöknek igaza van. Szerintem az én kisfiam egy másik gyerek ő mindig megtudta védeni magát edzésbe van a két nagy testvére edzésbe tartja. Nem is árt ha kicsit letörik a szarvát. nagyon szeret kötözködni a nagyokkal az nagyon tetszik, hogy csofolja őket és elakarják kapni ő meg elszalad ha meg utolérik segotséget hiv. Persze ottvan egy felnött aki megvédi mindig. Talán picit alább hagy ez a fene nagy bátorsága.
942. Sznebk2 (válaszként erre: 941. - Mucika2000)
2008. okt. 17. 10:35
Én is ilyen vagyok és én is ki voltam akadva a Vadasban (én bent aludtam vele), amikor napközben leskelődtem és szétszadizták a kisfiamat a nagyobbak. Mert napközben a szülőnek távol kellett maradnia, hiszen csak így lehetett megvizsgálni, hogy hogyan viselkedik egyes helyzetekben. Szóval én is sírva hívtam a férjem, hogy a csúzdánál ráléptek a kezére, meg kilökdösték a homokozóból, stb. DE: ha mindig a szoknyád mellett tartod, SOHA nem fog kiállni magáért, most azt hiszed használ, hogy ott vagy és megvígasztalod, de nem edződik, már pedig az élet a suliban is ilyen lesz, ott is szadizni fogják, ha látják, hogy fogékony rá. Tehát tyukanyóca ne legyen lelkiismeret furdalásod, van még két gyerek, akinek ugyanúgy "normális" anya kell. Jó "pihenést".
941. Mucika2000 (válaszként erre: 940. - C190cb809a)
2008. okt. 17. 10:02

Nem gonoszság ez,hanem természetes gondolat,mert fárasztóak az ilyen gyerekek.Habár, én soha nem engedném egyedül kórházban maradni a gyerekemet a pszichiátrián.A Vadaskertben bejárósak voltunk naponta vittem reggel és hoztam este,aki volt már ott tudja milyen otthonos,klassz a környezet. Az én gyerekemet viszont halálra gyötörte a sok idegbeteg gyerek,sok rossz dolgot tettek vele,ezért mái napig rossz emléke van.A másik kórház igazi kórházi környezet,őrület gyerekek,mégsincs rossz élménye róla,mivel ott voltam vele.El tudom képzelni mik történtek volna itt is vele,ha egyedül hagytam volna.Ezeknek a gyerekeknek az anyukájuk a mindenük,aki legjobban megérti őket,én semmi pénzért nem hagynám magára sehol.Eleget bántja őket mindenki, nem kell még,hogy kórházban magukra hagyva még több negatívum érje őket.

Lehet,hogy más nem igy gondolkodik, de bármennyire nehéz is velük,nem lenne egy perc nyugtom sem a lelkiismeret furdalástól,hogy magára hagytam.

940. c190cb809a (válaszként erre: 939. - Sznebk2)
2008. okt. 16. 19:08
Igen ez az egyik ok a másik -lehet, hogy nagyon gonosznak hisztek -de pár nap szabit kapok törödhetek a másik két gyerekkel mag uram bocsá' talán még magammal is...
939. Sznebk2 (válaszként erre: 938. - C190cb809a)
2008. okt. 16. 15:22
Nagyon drukkolunk! Fogd fel úgy, hogy egy újabb lépés a megoldáshoz... Sok szerencsét!
938. c190cb809a (válaszként erre: 937. - Gerna)
2008. okt. 16. 07:54

Biztos a Pestieknek?

Az én drága gyerekem megy a pszihiátriára az őszi szünetre.

937. gerna
2008. okt. 15. 20:51
Most is hirdetnek okt. 25-re kalandtúrát, az őszi szünetben pedig 6 napos tábort.
936. gerna
2008. okt. 15. 20:37
935. gerna (válaszként erre: 933. - Sznebk2)
2008. okt. 15. 20:35
Eleventeam - ők is csinálnak táborokat, napközit.
2008. okt. 15. 19:57

Sziasztok. Rég írtam, de azért minden nap olvastalak benneteket. Most az ügyben szeretnék kérdezni, hogy viszem a napokban a gyerekemet a Heim Pál kórház neurológia rendelésére. Ha van valakinek ezzel kapcsolatos "élménye" megköszönném.

ugyanis már régebben mondogatták, hogy jobb lenne kivizsgáltatni, hogy biztosak legyünk abban, hogy van-e a gyereknek valamilyen kimutatható rendellenessége, illetve nincs. Mert felmerült az, hogy gyenge az idegrendszere és ez álltal jönnek sorban a tünetek.

Szóval kiváncsi leszek, ígérem megírom, mire jutottunk. addig is várom, ha van valakinek vmi ezzel kapcsolatos észrevétele, akár jó, akár rossz! Köszi, sziasztok.

933. Sznebk2 (válaszként erre: 932. - C190cb809a)
2008. okt. 14. 20:34
Sajnos annyira úrrá van életünkön a gyermekeink állapota (akár hiper, akár más), hogy a luxus, hogy magunkkal foglalkozzunk még egy pár évig nem adatik meg. De nézzetek rá az ADHD Magyarország honlapjára, én személyesen is ismerem Ági nénit, aki nagyon lelkesen próbál segíteni a hiperaktív és más sajátos nevelést igénylő gyerekek szüleinek is. Pl. szerveznek nyári táborokat, nyári ügyeletet, hogy a szülő is tudjon egy-két órát magával foglalkozni, mert nagyon is tudja, hogy nem tudjuk kire bízni a gyerekeket, mert senki nem vállalja el. Ez is egy lehetőség... Még keresek ilyeneket, ha lesz, megírom.:)
2008. okt. 14. 20:10
na regisztráltam! majd meglátom mi lesz
931. c190cb809a (válaszként erre: 930. - Ekildikoka)
2008. okt. 14. 19:53

Na ez most kihagyom minden nap tanulunk 4-5 órát du. Teljesen kivagyok.

Holnap nev.t. na kivánvócsi vagyok most egy másikhoz megyünk. (nagyon jóképü pasi, hogy nekem is legyen benne örömöm)

Köszi ki fogom probálni mihejt kicsit tudok lazítani.

2008. okt. 14. 19:43
Főleg ha a 3D-s személyi edzőt is igénybe veszed a weben!Komplett étrendet és edzésprogramot állít össze neked személyre szabottan!Ha mindezt igénybe akarod venni regisztrálj INGYENESEN okt.31-ig!Akár egy életen át ingyen segít,hogy fittebb, fiatalabb és egészségesebb legyél!:)
929. ekildikoka (válaszként erre: 924. - C190cb809a)
2008. okt. 14. 19:38
Immunis a napi dolgokra nem leszel,de az immunrendszeredet megerősíti és ezáltal egészségesebb és ebből kifolyólag nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb is leszel!Feltölt energiával,lúgosítja a szervezetedet így vígan és dalolva jó néhány kilótól is megszabadulhatsz! :))
928. anyuca66 (válaszként erre: 926. - Sznebk2)
2008. okt. 14. 16:36
És milyen kevés van belőlük??????? :-((((((((
927. c190cb809a (válaszként erre: 926. - Sznebk2)
2008. okt. 13. 21:05
Na meg nem ért senki(bár azt mondják!)
926. Sznebk2
2008. okt. 13. 20:25
jó pszichológus a recept, vagy egy megértő férj, egy együttérző testvér, barát, aki biztat és megért.
925. Ninike04 (válaszként erre: 924. - C190cb809a)
2008. okt. 13. 19:51
És próbáltál már ilyet keresni?Én egyszer az ismerős patikus csajszinak mondtam már:adj valamit mert kikészít a gyerek.A válasza az volt nem neked kell gyógyszer,vidd a gyereket dokihoz.
2008. okt. 13. 19:21
A szülőknek valai amitől immunis lesz a napi dolgoktól olyan nincs?
2008. okt. 11. 19:47
Na,megnéztem még egyszer a részletesebb leírást és sajnos tényleg van guarana kivonat a Genioban is...:(Pedig annyira úgy emlékeztem,hogy csak a Kinetoban van!Sajnálom!Persze,ettől még ezzel kezelik a Petőben a gyerekeket,és talán ez még mindig jobb mint az a sok szintetikus,gyógyszer...
922. ekildikoka (válaszként erre: 921. - DODICA)
2008. okt. 11. 19:35

Dodica!

Ez a cég 1 éve van Magyarországon! Azért nem ajánlották nektek.A Genioban NINCS KOFFEIN!!!

Egy kolin nevű anyag van benne,ami gyorsítja az adatátvitelt az idegi rostok között!Ettől leszünk mi frissebbek agyilag,a "hipergyerekekre" pedig fordítva hat!Kiegyensúlyozza őket.

921. DODICA (válaszként erre: 918. - Ekildikoka)
2008. okt. 11. 17:32

Nem, nekünk nem javasolták, bár lehet, azért, mert akkor még nem volt forgalomban. (Kb. 3-4 éve jártunk ott utoljára)


Viszont a koffein tartalmú szereken cseppet se lepődtem meg. Többször belefutottam már olyan kutatási eredményekbe, amelyek azt igazolják, hogy kicsi gyermekkortól rendszeresen koffeint fogyasztó gyerekek körében (nah, azt így hirtelen nem tudom, melyik népcsoportnál, de mintha Dánia, Hollandia neve ugrana be...) a hiperaktivitás előfordulása szinte nulla. Rájuk a koffein pont ellentétes hatású. Csak ugye az a kérdés, mennyire terheli a szívet....

920. gerna (válaszként erre: 917. - Ekildikoka)
2008. okt. 11. 14:34
Épp ez az, hogy kerestem a Genio és a Pető Intézet szerint, de sehol nem találtam. Hol lehet elolvasni?
2008. okt. 11. 14:02
Nincs benne koffein!Az a Kineto-ban van ezt élsportolóknak,nehéz fizikai munkát végzőknek ajánlják!A guarana koffeinje található benne,nem kávé-koffein!Nem lesz olyan drasztikus hatása mint a kávénak,nem remegsz,nincs szívdobogás-érzésed!Én kipróbáltam,nem a levegőbe beszélek!Bár azt hiszem,gyerekek csak 6 vagy 8 éves kortól ihatják ezt az energiaitalt!
❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook