Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hiperaktív a gyerekem fórum

Hiperaktív a gyerekem (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯
978. anyuca66 (válaszként erre: 977. - Gerna)
2008. okt. 21. 20:20
Nem emlékszem az indokra, régen volt. Nem szedtünk semmit. Szemvedtünk. A Zoloftot is felírták, szedtük, és a lány vigyorgott egyfolytába, komolytalankodott. Azt is abba hagytuk. Utána sikerült az a bizonyos suli. Most 20 éves, befejezi a kézműves szakmát. És mivel menyasszony, készül az elköltözésre. Kitör néha, utálom ...ót. Visszasírod te még azt hiszem... Piti dolgok miatt, hisztizik. Nem könnyű most se, de legalább az isibe, a vőlegénye elfogadja. ( valami leesett, és keresetlen szavakat használt, az apukája meg nem állta meg szó nélkül. Ez volt a cirkusz tárgya, és akkor mondta utálok itt lakni!!)
977. gerna (válaszként erre: 973. - Anyuca66)
2008. okt. 21. 19:51

"nem tudom mi volt az de lebeszéltek", mármint a Ritalinról.

Megnéztem az adatlapodon szereplő linket, ezek szerint ezt próbálod ki helyette:


****************

Az aloe lé rendszeres fogyasztása pozitív hatással van az:


EMÉSZTŐRENDSZERRE

- enyhíti a gyomorégést, a puffadást, a székrekedést és a hasmenést, a vegyi gyógyszerekkel ellentétben nem teszi "lustává" a beleket;

- megelőzi az emésztőrendszer gyulladását okozó baktériumok keletkezését;

- enyhíti a belek működési zavarait, elősegíti a "tisztulását";

- segít anyagcserezavarok esetén;

- megelőzi a gyomor- és nyombélfekélyt;


ÁLTALÁNOS ÁLLAPOTRA ÉS KÖZÉRZETRE

- regenerálja és méregteleníti a szervezetet;

- erősíti az immunrendszert;

- elpusztítja a vírusokat, a baktériumokat és a gombákat;

- elősegíti a vitaminok és ásványi anyagok felszívódását a vékonybélben;

- segíti a vércukorszint csökkenését;

- segíti a "rossz" koleszterinszint csökkenését;

- segít a túlsúly megelőzésében.


**************


Ebben hol van benne, hogy használ hiperaktivitás/figyelemzavar esetén?

976. Sznebk2 (válaszként erre: 973. - Anyuca66)
2008. okt. 21. 19:30
Az, hogy jót hallasz, vagy rosszat... Minden gyerek más, minden szervezet más, másképp is reagálunk. Pl. nekem nem mindegy, melyik fejfájás csillapítót szedem be, mert nem használ mindegyik. Ha az orvos javasolja, meg lehet próbálni, hátha beválik. Ha nem, abba kell hagyni, ahogy kell. Ti vagytok a szülők, végül úgy is Ti mondjátok meg, mi legyen. Ne izguljatok, minden rendben lesz. Hiába neveltünk már fel egy másik, de ugyan úgy hiperaktív gyereket, mindenki másmilyen. Sok szerencsét!
975. mam55
2008. okt. 21. 19:20

mi szedrünk ritalin nálunk nem vált be most valami mást szeretnék jövő héten megyünk korházba

nem tudom mit akarnak felírni de megkell tennem.

974. c190cb809a (válaszként erre: 973. - Anyuca66)
2008. okt. 21. 19:04
igen engem is... abba is hagytam de félek megint felirják mert másuk nincs... ha csak nem álapítanak meg valami más nyavaját a hiper helyett.
973. anyuca66 (válaszként erre: 972. - C190cb809a)
2008. okt. 21. 18:57
Ritarint jó lesz ha óvatosan vagy vele. Nem jó dolgokat hallottam róla. Nem tudom mi volt az de lebeszéltek..
972. c190cb809a (válaszként erre: 971. - Mam55)
2008. okt. 21. 18:51

mi Ritarint szedtünk.Holnap én is viszem a gyerekemet a Szegedi pszihiátriára, hogy hátha a tüzeskedésével tudnának valamit kezdeni.

Ma voltunk másodszor a nev.tan. csak jót mondot a gyogypedagogus vagy milyen titulusa van- róla. Aranyos, kezelhető, teljesíti a kéréseket, kedves, jól komonikáló. Már azt néztem talán szárnyakat is varrt rá.

Ma jó napunk volt a suliba. Kapott két kitünőt szépírásból meg helyesírásból. Teljesen odavoltam a gyönyörtől. Még sose kapott maradéktalan dicséretett. Mindig volt egy-egy de..

971. mam55 (válaszként erre: 968. - C190cb809a)
2008. okt. 21. 12:45
Igev szeretneém tudni a gyógyszer nevét és hogy nektek hogy vált be mert amit mi régen szedtünk az nem igazán volt jó és most félek minden gyógyszertől.köszi
970. mam55 (válaszként erre: 969. - Gerna)
2008. okt. 21. 12:43
most olvastam kérdésed a gyermek 10 éves de ennyire még nem volt kezelhetetlen Ma voltunk pont nevelési tanácsadóba de ott sem volt hajlandó eggyütt müködni a pedagógusokkal,jövő héten megyünk korházba tavasszal már voltunk most pedig kértem a kontrollt gyógyszeres kezelésre másképp nincs iskola.Tudom nem kellene személyes kudarcnak felfogni de már én neveltem hiperaktiv gyereket és sikerűlt gyógyszernélkül következetesen most egy keményen dolgozó felnőtt.
969. gerna (válaszként erre: 967. - Mam55)
2008. okt. 20. 21:26

Személyes kudarcnak? hát szerintem, ezt nagyon rosszul fogod fel :(

Mennyi idős a gyereked?

968. c190cb809a (válaszként erre: 965. - Baliko.gyongyi)
2008. okt. 20. 21:23
Meg azt is milyen arányba?
967. mam55 (válaszként erre: 965. - Baliko.gyongyi)
2008. okt. 20. 21:06
Köszi a segítséget azt szeretném kérdezni ti mit szedtek mert muszáj gyógyszereznem pedig nem akartam. Pedig ha hiszed ha nem mellette jó tanuló igaz ez is sok harcal ját de megcsínáljuk. Ezt én személyes kudarcnak fogtam fel hogy nem sikerül gyógyszer nélkül.Sokat olvastam ilyen olyan véleményeket de kikell próbálnom valamit nekem is. Ha tudod írd már meg ti mit szedtek.Köszi
966. zoárd (válaszként erre: 962. - Sznebk2)
2008. okt. 20. 20:54
Már van jellemzés,szép 3 oldalas lista,azt kellett aláírnunk,és azt küldte el a tanerő a Nevelési Tanácsadóba.Hát,nem semmi,amiket leír.Még mindig ugyanott tart a fiam,mint az oviban:egyedül tökéletesen szépen,pontosan dolgozik,de közösségben...Dumál,nem dolgozik,látványosan un mindent.Egyedül,vagy kiscsoportban viszont brillírozik.Mi eleve úgy kerestük a sulit,hogy kiscsoportos osztályba kerüljön.Meg is volt minden beszélve.Mikor mentünk beíratkozni,akkor közölték,bocs,de megszűnt az osztály,simába kerül.De azt mondták,ne aggódjunk,mert ezek a gyerekek felvételnél 2-nek számítanak,és a tanítók tudják kezelni a helyzetet.Na ez az,ami nem igaz.Azóta küzdünk :((
2008. okt. 20. 20:49

Sziasztok!

Én sokáig elleneztem a gyógszert, de most 1 hónapja szedjük, és nem akarom elkiabálni, de azóta nincs gond vele az iskolában. Pedig a kisfiamnál aztán voltak dührohamok, verekedés, káromkodás.

Most csak jót mondanak róla. Odafigyel órán, tele van csillagokkal, piros pontokkal. Az egy negatívum talán, hogy nem nagyon barátkozik az osztálytársaival, inkább a felnőttekkel. De hát mit tehetek?

Örülök annak, hogy legalább az iskolából nem rakták ki, pedig év elején még azt akarták, hogy magántanuló legyen 7 évesen.

Most meg annak tudok örülni, hogy nem kell minden nap a sarokban állnom a tanító néninél, nem kell azon rettegnem, ha megcsörren a telefon, hogy az iskolából hívnak. És még szeret is iskolába járni.

964. c190cb809a (válaszként erre: 963. - Mam55)
2008. okt. 20. 20:38
Annyira sajnállak!! De tényleg.. csak biztatni tudlak a kamaszkor ami nagyon nehéz nálunk a nagyfiúnál az hozott megnyugvást!
963. mam55
2008. okt. 20. 20:17

Segítség kellene hiperaktiv gyermek pici korában megállapították nála nincs is ezzel semmi baj probáltuk a gyógyszert nem vált be amjd a nevelés lett a fő módszerünk minden rendbe ment mostanáig most megváltozott a gyerek viselkedése de annyira,hogy ma eltanácsolták a Vadaskerti iskolából is. Persze mondanom sem kell minden héten jár pszihologushoz ez sem segít félek ujra a gyógyszertől nem igazán vált be: Mit tanácsoltok

Én úgyérzem nincs tovább Ráadásul magatartászavarokkal is megkell küzdenünk Ezért kellene valami hasznos tanács biztos nem vagyok egyedűl. köszi

962. Sznebk2 (válaszként erre: 955. - Zoárd)
2008. okt. 20. 20:11
Szerintem megelőzheted a fölösleges köröket, ha most iziben kérsz a tanítónénitől egy írásos jellemzést a kisfiadról. Írja le milyen problémák vannak, odafigyel-e egyszemélyes feladathelyzetben, mit csinál az udvaron, stb. Én már csak így megyek dokihoz, mert nekem két évem veszett oda, hogy nem voltam ilyen előrelátó. Hidd el, tapasztalatból beszélek.:) Amúgy jobb is, hogy az első találkozásnál nincs ott a gyerek, nem kell megint végighallgatnia, hogy nem fogad szót, meg nagy a szája, vagy bármi. Sok sikert!!!
961. Sznebk2 (válaszként erre: 960. - C190cb809a)
2008. okt. 20. 20:07

Ugye hamarosan mentek? Nagyon drukkolok majd! Feltétlenül írj majd a tapasztalataidról!:)

MnéÁgnes! Köszönöm a jókívánságokat! Nem volt könnyű, rengeteg önmarcangolás, majd idegösszeroppanás a megfelelni akarástól, aztán egy év pszichológus, pszichiáter, no és az elmaradhatatlan kíváncsiság, hogy miért ilyenek, hogyan működnek az ilyen gyerekek. Jártunk szülőcsoportba is a Vadaskertben. Szóval azt hiszem mindent megtettünk a mérhetetlen szeretet mellé, hogy a kisfiaink jól érezzék magukat. És ami a legfontosabb: első szóra szót fogadnak! Na jó, van, hogy másodikra...:) Amúgy nagyon sokat beszélgetek velük, szerintem nagyon szórakoztató a társaságuk! Olyan jó humorérzékük van! Én csak kívánni tudom minden anyukának, hogy fogadja el gyermekét, ne kérdezgesse, miért pont ő, és abból próbálja a legtöbbet kihozni. Nem viszem őket játszóházba (rémálom!!!!!!!), hanem helyette elmegyünk a Duna partra, ahol lehet ordítani. Stb, stb.

960. c190cb809a (válaszként erre: 957. - 4e57a2f552)
2008. okt. 20. 19:12
Biztos elrontottam valamit sokszor van erről dilemám. Először mikor tüzeskedett ugy 3 és féléves!volt. A gázbolyler örlángjába dugott mindent, hajnalba mikor alutt az egész család. Most képzeld el. Hát nem részletezem de megbüntettem lehet, hogy nem igy kellet volna. Na a lényeg, hogy semmit nem ért attól fogva minden alkalommal meggyujtott valamit az örlángal. Teljes frászba voltunk. Végül elrakatuk a bolylert másik falra meg másmilyent vettünk zártabbat. Na de nem volt megállás. Ha gyufa vagy bár mi amivel tudott tüzet csiholni hát megtette. Pedig annyi mindent megigértem neki: ha akar gyujtani szóljon csak elöttem, meg ..napestig sorolhatnám mi mindent megprobáltam. Semmi sem tartotta vissza ha gyufa jutott a kezébe, hát azt meggyujtotta. Lehetőleg nagy titokba. Az még jobb volt, izgalmasabb igy. Mot 8 és fél éves. Na de most majd a pszihiátrián minden bajából kigyogyitják...
959. gerna (válaszként erre: 958. - Zoárd)
2008. okt. 20. 18:03
Jaj ne már! másodszorra biztos a gyereket is kérik.
958. zoárd (válaszként erre: 956. - Gerna)
2008. okt. 20. 17:57
Köszönöm szépen a válaszod!Én meg azt hittem,azért,mert engem okolhat a tanerő,hogy nem bír a fiammal :))
957. 4e57a2f552 (válaszként erre: 954. - Sznebk2)
2008. okt. 20. 17:04

Nagy szerencséd van!!!! A gyerkőcök nyilván jobban érzik magukat mert talán szabadabbak.

A mécsest azért írtam, mert talán ezzel is megelégszik egy kisgyerek, mondjuk tyukanyóca kisfia. Persze ki tudja mi járhat a buksijában.

Egy biztos: amit tiltunk az kell, mert az érdekes. De ha megszokja, hogy van lehetősége rá, már nem biztos, hogy ugyanolyan varázsa van.Ráadásul nem kell a hátunk mögött ügyeskednie és szorongania, mert biztosan tudja mit szabad és mit nem.Persze lehet,hogy nem minden gyereknél jön ez be!!! Pedig de jó lenne...

Gondolom nem kis fáradságod van benne, hogy a kisfiaid ilyen kiegyensúlyozottak lettek. Csakis minden jót tudok kívánni!!! :D

956. gerna (válaszként erre: 955. - Zoárd)
2008. okt. 20. 16:59
Szia! az első találkozás legtöbbször csak a szülővel történik. Azt a részt, ami a gyerek "múltját" és a jelenlegi problémákat tartalmazza, elég ha a szülő és a szakember beszéli meg. Elég, ez azt jelenti, hogy még jobb is, ha a gyerek nincs ott.
955. zoárd
2008. okt. 20. 15:57
Sziasztok!Tudna nekem valaki segíteni?Van egy nagyon eleven,tanerő szerint hiperaktív fiam.9 éves.Az oviban is voltunk már 2x nevelési tanácsadóban,és most elküldte a tanító néni is.Meg is kaptam a papírt,de csak engem hívnak be,a gyereket nem.Miért?Eddig mindig a gyerekkel mentem,és mind a 2x,plusz egy magán doki is azt mondta,hogy nem hiperaktív.Másnál hogy zajlott a vizsgálat suliban?Gyerekkel vagy nélküle?Előre is köszönöm,ha valaki válaszol.
954. Sznebk2 (válaszként erre: 953. - 4e57a2f552)
2008. okt. 19. 21:49

Hát azért amikor a piromániáról "beszélgettünk", azért az több volt, mint egy-két mécses gyújtás a lakásban...

Viszont a magnóra mondás nagyszerű ötlet, alkalmazni fogjuk mi is! Köszi szépen!

A színek hatását én is valósnak tartom, mi is alkalmazzuk, legalább is törekszünk rá. Piros, vörös, harsány erős színek nincsenek is a lakásban. Érdekes egyébként, hogy egy nagyon szép, új Duna parti lakóparkban laktunk, saját játszótérrel, stb. Gyönyörű berendezés, de állandóan probléma volt a fiúkkal, amit persze hallott az egész ház, aztán rajtam kérték számon. Elköltöztünk egy kertes ikerházba és két hét alatt a kisfiaimat kicserélték! A barátok (már aki megmaradt) elmondása szerint is! Kiegyensúlyozottak lettek, mindig mosolyognak. Azért gondok még vannak, de csak az oviban.

2008. okt. 19. 15:18

Sziasztok!

Mivel volt képem beleolvasni a régebbi beszélgetésekbe, eszembe jutott pár olyan dolog ami esetleg nektek is beválhat.

Pirománia. Panelház 11. emeletén lakunk és én nagyon félek a tűztől. Mikor a gyerekeim kicsik voltak és ugye érdekelte a tűz őket,azt tudtam tiltani nem szabad.Megtanítottam őket a biztonságos használatra. Fémtálcára tettem több kis mécsest és ezeket minden este meg lehetett gyújtani szülői felügyelet mellett. Nálunk lehet, hogy mindenki piromániás, mert mindenhol vannak illóolajos párologtatók és kis mécsesek. Már felnőttek, de még mindig használják(juk) ezeket.

Tanulás. Vannak olyan dolgok amiket nehéz megtanulni és az ember nem ér rá egyfolytában a gyerekét tanítani. Nálunk nagyon jól bevált az egyszerű kis magnó használata. Csak arra kellett megtanítani, hogyan olvassa fel a szöveget.A hallgatása közben heverészhet , pakolgathat. Sokkal nagyobb eredményt értünk így el, mintha egymást gyötörtük volna. Verset is remekül lehet így tanulni. Amiket a kötözködésről írtatok az minden suliban van és a megoldás... hát nagyon nehéz!!! Remélem minden gondotok előbb utóbb rendeződik!! Mindenkinek a legjobbakat!!!

Ismeritek a színek, illóolajok hatását a viselkedésre? PL. piros idegesít!!!(feldob, élénkít)

952. Mucika2000 (válaszként erre: 942. - Sznebk2)
2008. okt. 18. 11:34
Hát azzal nincs gond, kiáll ő magáért,nem egy anyám asszony katonája. Szerencsére talpraesett,megold mindent, nem hagyja,hogy elnyomják. Ennek ellenére csak úgy érzem a kórházban biztonságban,ha ott vagyok vele. Tyúkanyóca ezt nem is azért irtam,hogy gond lenne,hogy nem leszel a fiaddal,mert rád fér egy kis pihenés, hanem csak leírtam,hogy én ilyen kis féltő vagyok.A Vadaskertben én is könnyezve hagytam ott minden reggel,és alig vártam,hogy menjek érte.
951. c190cb809a (válaszként erre: 950. - Ninike04)
2008. okt. 17. 20:17
Na ebbe legalább következetes a drága. Azt mondják róla az ismerősök, a tűz nemégetné meg! az bizti! (nagytitokba azért örülök, hogy nagyon talpraesett) Talán ha félénkebb lenne visszafogná magát. Remélem ez nagykorában majd előnyére válik!
950. Ninike04 (válaszként erre: 949. - C190cb809a)
2008. okt. 17. 19:25
hát tavaly nekem is ő volt az ördög.Most meg inkább a nyuszi lett.Ekkora változás azért nem kéne.
949. c190cb809a (válaszként erre: 948. - Ninike04)
2008. okt. 17. 18:35

Hát olvasom itt a leveleteket és nem is tudom, hogy mondjam na az én gyerekem sajnos az akitől néna megkell védeni a társait mert bár ő az osztályba a legkisebb de nagyon harcias. Szembe szál magával az ördöggel is. Hozom viszem az iskolába. Nem jó kedvembe csinálom elhihetitek.

Minig abba bízok, hogy majd pár évmulva jobb lesz.

❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook