Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hiperaktív a gyerekem fórum

Hiperaktív a gyerekem (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯
1008. c190cb809a (válaszként erre: 1007. - Sznebk2)
2008. okt. 25. 16:24

Aranyos vagy, hogy eszedbe jututottunk!

Nem tudok semmi újat és televagyok aggodalommal. Azt mondták a fertőző osztályra vitték . Jól van. De nemtudják megmondani mikor megy vissza a pszihiátriára és mikor hozhatom haza. Meglátogatni sem tudom....

1007. Sznebk2 (válaszként erre: 1005. - C190cb809a)
2008. okt. 25. 16:12
Mi hír? Jobban vagytok? Mi a helyzet? Azért történik valami, amiért négynapos szünet van? Nagyon sokat gondolok Rátok!:)
1006. anyuca66
2008. okt. 24. 18:05

Ismeritek? [link]

Itt gyógyszer, és betegségekkel kapcsolatos dolgok.

1005. c190cb809a (válaszként erre: 1004. - Baliko.gyongyi)
2008. okt. 24. 09:06

Siasztok!

Sajnos nemtudom meglátogatni a gyerekemet mert 100km van kórházba. Telefonon tudok csak érdeklődni.

Mi is szedtük a Espicort előszőr kicsit nyugodtabb volt aztán minden marad a régibe. A Ritarint 2x felet szedet a fiam de egy idő múlva meg sem lehetett látni rajta igy inkább abba hagytuk. Most felemelik az adagját hát majd meglátjuk csak már a kórházből kijönne és vinnék vissza a pszihiátriára.

1004. baliko.gyongyi (válaszként erre: 980. - Sznebk2)
2008. okt. 23. 20:45
Mi szedtük az Espricot, nem használt semmit, és több ezer forintba került havonta.
1003. baliko.gyongyi (válaszként erre: 967. - Mam55)
2008. okt. 23. 20:34

Szia!

Mi Ritalint szedünk. Reggel vesz be 1 tablettát, 4 óra múlva meg egy felet az iskolában. Tanítás után elviszem haza, úgyhogy délután nem gyógyszerezem, sem hétvégén, sem most, hogy szünet van.

Én már évek óta küzdök vele, én is az utolsó utáni lehetőségként választottam ezt a megoldást, de nem volt már más választásunk. De a házi feladatoknál mi is vitatkozunk fél órát, utána meg villám gyorsan megcsinálja, csak valahogy rá kell vennem, hogy neki álljunk. Amúgy megy neki mint a karikacsapás, nagyon jó kis esze van.

1002. anyuca66 (válaszként erre: 998. - C190cb809a)
2008. okt. 23. 19:25
Valami hasonlókat. Az új hely hozta ki szerintem a hasmenést.
1001. Sznebk2 (válaszként erre: 1000. - C190cb809a)
2008. okt. 23. 17:59
Ó szegényke! Remélem hamar meggyógyul! Azért be tudsz menni hozzá naponta? Vagy hogyan lehet meglátogatni? Jobbulást neki!
2008. okt. 23. 13:36
Na azt hittem, hogy most nyugi van mert a kicsi sajtkukac nincs itthon. Nos nemlehetek nyugott most telefonáltak, hogy átvitték a pszihiátriáról a rendes korházba mert hány és megy a hasa. Remélem hamarosan vissza viszik. ..Mindig jön valami ami miatt lehet izgulni, idegeskedni..
999. gerna (válaszként erre: 998. - C190cb809a)
2008. okt. 22. 21:08
Én hallottam már effélét. Az igazság azonban az, hogy a hiperaktivak eleve veszélyeztettek mindenféle függőségre: alkohol, drogok, nikotin, játékgép... igazából ezek öngyógyítási kísérletek. Mindez persze a RITALIN-nem szedőkre is érvényes.
2008. okt. 22. 21:02

Na leadtam a kicsifiam a klinikán.

Nagyon jól elszorakoztatta a doktornénit. 10 napmulva kijavitva vissza kapom....

Annyira hiányzik az elöbb is hallani véltem a hangját...

Mikor eljöttem aztmondta

-mami ugye hiányozni fogok neked?

ott is hagyott gyorsan, árván mert ment az 5 perce szerzett "legjobb barátjához. Remélem legalább este hiányzok majd neki. Azt mondta az orvos csinálnak neki mindenféle vizsgálatot és valoszinű ujból Ritarint irnak neki. Amiről ma is hallotam rosszat, hogy aki ritarint szed gyereknek az felnőttnek kábitószer függövé válik!!

Ki hallott efélét??

997. Sznebk2
2008. okt. 22. 17:54

Az én kisfiaimnak is benne van a születési záróban a vércsoportjuk. Azért is hasznos lenne, még ha szúratni is kell őket, mert pl. nekem már többször altatták őket különböző okok miatt, műtét, vizsgálat és mindig nagyon fontos volt, hogy vigyem a vércsoportról szóló zárójukat. Szóval jó, ha tudjuk, nagyon hasznos lehet!

Caravell! Gratulálok! Ugye milyen jó érzés???:)

996. anyuca66 (válaszként erre: 993. - Caravell)
2008. okt. 22. 17:12
Sikerélmény rá fér minden csemetére, az inspirálná őket: mégse vagyok olyan rossz.
2008. okt. 22. 14:45

Az én gyerekeimnek sincs sehol felírva a vércsoportja, kivizsgálásnál lehet kérni a meghatározást.Többek között. Természetesen tudom, hogy ez csak segítséget nyújthat esetleg, de akinek beválik az már nagyon jó.

Én már évek óta használom ezt a módszert, és rendetlenkedni is szoktam. Viszont saját családom szempontjából csak jót mondhatok. Nagyon sok gyereknél sokféle betegség eltűnik és nem kell érte fizetni sem :D Azért nyilván a mérték is fontos. Gerna igazán nem szeretném , ha húsmérgezést kapnál!!! :)) Anyuca66 tetszik a könyv amit ideírtál,majd utánanézek köszi!

994. gerna (válaszként erre: 992. - DODICA)
2008. okt. 21. 22:27
Hát, nálam mind a 3-nak benne van... lehet, azóta már nem divat.
2008. okt. 21. 22:03
Ezt is megértük: ma felhívott az osztályfőnök, hogy a havi magatartás jegye 4-es :)) hihetetlen... :)) el nem hiszitek, hogy mennyire örülök, és azért is mert látom,h ők is örülnek neki, nekik is fontos... :) nah, ez most erőt adott...
992. DODICA (válaszként erre: 991. - Gerna)
2008. okt. 21. 21:57
Miért lenne benne? Csak a koraszülötteknek nézik, a többiekét nem lehet tudni. Vagy legalábbis 9-10 éve még így volt, én se tudom egyik gyerekemét se, szúratni meg külön ezért nem óhajtottam. (Mert amikor pl. egyszer kellett egyiknél vért venni, megnézettem volna, de ara se volt lehetőség...)
991. gerna (válaszként erre: 989. - C190cb809a)
2008. okt. 21. 21:51
Ha megvan a születési zárójelentése, abban benne van.
990. anyuca66 (válaszként erre: 983. - 4e57a2f552)
2008. okt. 21. 21:26
Dr Ingeborg Cernaj Környezet betegség- Betegség ok nélkül. 1997- kiadású könyv, magyar könyvklubtól. Sok érdekes dolgot írnak benne.
2008. okt. 21. 21:21
Na azt a könyvet megkeresem. Jaj de nemtudom a gyerek vércsoportját! Eddig még soha senkit nemérdekelt. Lehet azt kérni? Most azért szurassam meg?
988. anyuca66 (válaszként erre: 980. - Sznebk2)
2008. okt. 21. 21:16
Immunerősitő, roborálónak szeretném. Sokat ülök, szoktam szorulni. Arra is jó lenne, azért gondoltam erre. Talán pszhisen, mentálisan nem baj ha arra nincs hatása. ( rendszeresen járok dokihoz, fél évente az állandó gyógyszer miatt, évente labor. koleszterinem kicsit magas, ne egyek zsírosat. Jövőre kell mennem mucsöre, említettem az ortopédiát. megkérdezte a doki pszihiátriára jár? Járhatok ha kell mondtam. erre semmit nem mondott. De lehet hogy "csak" úgy el kellene menni).
987. Sznebk2 (válaszként erre: 986. - Gerna)
2008. okt. 21. 21:06
:)
986. gerna
2008. okt. 21. 20:59
Na igen! ha egészséges ember például pajzsmirigyhormont (tiroxin) szed, esetleg inzulint stb....... hát az sem lesz szerencsés.
985. Sznebk2 (válaszként erre: 982. - Mam55)
2008. okt. 21. 20:57
De ha valaki hiperaktív, akkor nem kábítószerként hat rá a Ritalin!!! Pont ez a lényeg! Ők - ahogy a férjem szokta mondani - fordítva vannak bekötve (villanyszerelői zsargon). Ami nekünk nem, nekik hasznos! Az erősséget meg szintén lehet kontrollálni. Ha nem hiperaktív, ne is szedjen ilyet a gyerek. Miért nem fogadod el, hogy ilyen a gyermek, vitamin nem fog rajta segíteni, viszont egy következetes, tág határon belül nevelő, megértő szülő annál inkább. Bár olyan egyszerű lenne...
984. gerna (válaszként erre: 983. - 4e57a2f552)
2008. okt. 21. 20:56
Hát én biztos feldobnám a talpam, ha 0-vércsoportú lévén, húst-hússal ennék :(
2008. okt. 21. 20:50

Tyukanyoca remélem sikerrel jártok! Nem rontottál el semmit a kisfiadnál. Én is félnék ilyen helyzetben, hiszen nem lehetsz mindig a kis gézengúz sarkában...Különben is látod milyen ügyes, hiszen megdicsérték!!!!! :))

Van egy könyvem ami érinti kicsit a hiperaktivitást is. A lényeg, hogy esetleg cukor anyagcserezavar, vagy allergia is lehet. Az orvos vércsoport szerinti étrendet javasol és vitaminokat.Azért gondol erre, mert ezek a gyerekek általában rossz étvágyúak.

Dr D'Adamo: Az AB0 terv (Táplálkozzék helyesen a vércsoportjának megfelelően) a címe. Nem tudom ki ismeri, de én így szűrtem ki számos ételt és bevált. Gondolnátok, hogy egy A vércsoportú kisgyereknek a tej mennyit árt? Mert én nem. De lányom soxor volt hurutos beteg. Most már tudom a tejtől. Ezt megfigyeltük azóta és elmúlt egy csomó baja. Azért írtam be a címet hátha valaki el akarja olvasni, ki tudja honnan érezik a segítség!

982. mam55
2008. okt. 21. 20:46
Azért ha valaki szedi a ritalint annak tudni kell hogy az egy erős szer ami az egézséges embert teljesen feldobja valahol a fiatalok kábítószernek szedik mi is azért hagytuk abba.Én még a Bérest nem probáltam de jó lenne valami természetes dolog, az-az igazság az egézségével nincs semmi baj.gyerek orvoshoz is csak az éves szűrés miatt járunk és attól félek szed magára pár kilót ami az ő esetében nem igazán lenne jó mert így is vigyáznom kell rá mert alég jó húsban van. nem azt mondom hogy kövér de pont ezt szeretném elkerűlni 10 évesen 35 kg.
2008. okt. 21. 20:38
most csak halolaj kapszullát adok neki. A ritarintól fájt a hasa. Alig evett. ugy is olyan vékonyka...
980. Sznebk2 (válaszként erre: 979. - Anyuca66)
2008. okt. 21. 20:38
Én nagy használója vagyok az aloe-s termékeknek, de csak is egyfajta vitaminpótlásként. A fiúk is isszák, de nem a hiperségük miatt, hanem, hogy ne legyenek állandóan betegek. A Bérestől én is, ők is feldobtunk pár kilót, ami már kényelmetlen volt, így abbahagytuk, igaz, nem is voltunk betegek. Az aloét ők is megisszák. Ha az immunrendszereteket akarod erősíteni, nagyon ajánlom, de semmilyen változás nem lesz a viselkedésben, vagyis azt szeretném mondani, hogy ettől ne várd, hogy jobban érzed magad (pszichésen, mentálisan). De ha már nem vagy legyengülve, kimerülve, már megéri. A fiúknak az ESPRICO-t ajánlották. Megmondom őszintén, meg is vettem, elég nagy küzdelmek árán be is veszik, de naponta négyet-négyet kellene enniük. Hát, nem tudom kifizetni. Pedig biztos jó lenne, vagy legalább is, úgy gondolom.
979. anyuca66 (válaszként erre: 977. - Gerna)
2008. okt. 21. 20:23
Aloe-t most tanulmányozom. Béres, aloé, vagy milyen "ilyen" gyógyszert vegyek, anyagilag se mindegy. Aloéra szavaznék amiket írtál én is olvastam, és erre lenne inkább szükségem. Béres se olcsó és a c vitamin hozzá....
❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook