Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hiperaktív a gyerekem fórum

Hiperaktív a gyerekem (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
1038. tigris18
2008. nov. 13. 14:37

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, és segítséget kérnék az ügyben, hogy a gyerekemet a Vadaskerti Alapítványnál hiperaktívnak találták és jövőre iskola.Tud -e valaki olyan sulit, ahol ilyen gyerekek vannak, vagy kimondottan ilyen gyerekekkel foglalkoznak, mert ő nem fog tudni végigülni 7x45 percet egy sima általános iskolában. Köszi a segítséget

1037. Sznebk2 (válaszként erre: 1036. - Baliko.gyongyi)
2008. nov. 12. 17:14

Nekem épp ellenkezőleg, mindent (jóformán) mindent, megesznek.Már szopizásnál, meg mindig. De le is szorongják meg ugrálják, azért mindkettő masszív, de ki vannak a bordáik. :)

Igazából ha pont ilyen főzelék féléket eszik az talán nem is olyan nagy baj. Más gyerek meg kizárólag chipset, meg pirítóst, ilyeneket eszik. Azért nem lehet könnyű. Nálam is általában A és B menü van, mert véletlenül sem szeretnének egyformát enni, ráadásul Viktorom-, tej-, casein-, szója-, mogyoró- és dióérzékeny, úgyhogy nem egyszerű... Szerintem majd talán kialakul. Nekem sok mindent az oviban kóstoltak meg, otthon rá sem néztek. Most meg már itthon is kérik. Talán ez is valami tiltakozás, vagy egszerűen csak tényleg sok mindent nem szeret.

1036. baliko.gyongyi (válaszként erre: 1030. - Gerna)
2008. nov. 12. 14:43
Sóska, spenót, pár tésztaféle, meg a husi egy-két változatban, aztán ezzel ki is merítettük a választékot. Szerencsére néha rá tudom venni, hogy kóstoljon meg valami újat, és ha mázlim van szereti, és akkor bővül a kínálat. De egy csomószor külön főzök neki, mert azért a család többi tagja mást is megenne.
1035. baliko.gyongyi (válaszként erre: 1034. - C190cb809a)
2008. nov. 12. 14:38

Szia!

Szerintem ne tekintsd megfutamodásnak. Mi 3 évvel ezelőtt óvódát váltottunk (most elsős), én sokáig húztam, különféle indokokat találtam, hogy ne tegyem meg (rossz lesz neki az új környezet, hogy fog beilleszkedni, szeret ide járni, meg nehogy már az óvónőnek legyen igaza, és mi menjünk, mert ő nem bír vele, stb.). Utólag azt gondolom sokkal előbb kellett volna. Az új oviban is voltak vele problémák folyamatosan, de teljesen máshogy viszonyultak hozzá, embernek tekintették, és elfogadták, hogy ilyen, még akkor is, amikor már nagyon kiakasztotta őket. És sokkal könnyebben beilleszkedett, mint gondoltam volna, pedig nem egy nagy barátkozó típus.

1034. c190cb809a (válaszként erre: 1032. - Sznebk2)
2008. nov. 8. 18:32

Sziasztok!

Nos végül is én tudom kezelni a dolgait. A tüzeskedéssel nincs mit csinálni. Mert nem piromán majd leszokik róla. Ennyi..

Hordom ezután is a nev.tan. Ez a javasolatuk. Meg igen az iskola váltást. Na azzal nemtudom mit tegyek. Igen a gyerek az első de annyira bánt ez a megfutamodás. Annyit küzdöttem most meg elkullogjunk?..A harcokat meg kell vivni!.. Annyi ember hiszi még mindig magáról, hogy fensőséges. Az eggyik tanárnéni (ő új és fiatal!) elfogadja afiam ő nemakarja minden áron megváltoztatni. Már ezt is nagy előre lépésnek tekintem és fél sikernek. Nos tele vagyok kétejjel..remélem az évvégéig letisztulnak a dolgok. Aztán újra elgondolkodunk a változásról.

1033. varbóc
2008. nov. 8. 04:22
A Ritalin tabletta szedése igen hasznos
1032. Sznebk2 (válaszként erre: 1031. - C190cb809a)
2008. nov. 7. 21:28
Szia! Hát nem is tudom, mit mondjak. Természetesen annak nagyon örülök, hogy semmi baja a kicsinek. De hát nektek csak van vele bajotok, ha állandóan gond van. Nem ajánlották fel, hogy esetleg Nektek adnának tanácsokat? Nos, pl. a Vadasban kimondottan szülőknek is tartanak csoportot, ahol meg lehet beszélni, elemezni, hogy vajon mit csinálunk rosszul, ha a gyermek így meg úgy reagál. Segítenek önvizsgálatot tartani, illetve a gyerek szemszögéből mutatni a világot, hogy lássuk mi is, hogy ami nekünk természetes, azt nekik tanítani, vagy mutatni kell. Mit lehet ilyenkor tenni? Figyelemfelkeltés... Nyilván azt mondják, többet kell vele foglalkozni, ami nagyon nehéz, hiszen úgy tudom, van még két másik tesó is, ugye? Másik faluban nincs iskola? Én pl. 25 km-re hordom őket, mert így a jobb nekik. Borzasztó nehéz lehet, sok-sok áldozattal jár. De amint írtabb lejjebb, nem igazán tartható a jelenlegi állapot. Valamit ki kell találni, mert Te is beleőszülsz az egészbe. Most tudtok egyáltalán tenni valamit, hogy jobb legyen? Lehet, hogy egyszerűen tényleg csak az osztálytársak, vagy a tanító van ilyen rossz hatással rá, hogy frusztrálják, nem szeretik, kiközösítik. Akkor viszont tényleg csak a környezetváltozás, az iskolaváltás a megoldás. Nem irigyellek... Kitartás!
2008. nov. 7. 19:23

Sziasztok!

Meg jöttünk a 10 napos kivizsgálásból. Nos semmi baja a gyereknek. Mozgékonyabb az átlagnál ennyi. Nem hiperaktiv, nem figyelem zavaros. A tüzeskedésére nem tudtak semmit mondani. Figyelem felkeltés. A lopkodással kapcsolatba..azzal bünteti a környezetét, hogy ezt-azt el csen, hogy bosszankodjanak rajta. Meg még nemalakult ki az erkölcsi gát benne majd idővel ez is meg jön. Na ennyi. Ja meg ha nem szeretik az iskolába vigyem másikba. Nehagyjam, hogy emiatt elveszitse az önbizalmát. Igen de hová. A falunkba csak ez az egy iskola van. Most nagyon aranyos. Nagyon nyugott jót tett mindenkinek, hogy egy kicsit távol volt.

1030. gerna (válaszként erre: 1028. - Baliko.gyongyi)
2008. nov. 7. 17:55
Megeteted, amikor hazaér... mit szeret egyáltalán?
1029. anyuca66 (válaszként erre: 1027. - Mam55)
2008. nov. 7. 17:11
drinfo.hu itt sok infót találsz betegség, gyógyszerleírás. Ismered??
1028. baliko.gyongyi (válaszként erre: 1025. - Gerna)
2008. nov. 7. 15:37

Helló!

Reggel 7-kor, meg 11-kor vesz be gyógyszert. Reggel 1 tablettát, 11-kor meg felet. De többet azért nem szívesen adnék neki. És legkorábban fél 4-kor mehetnék érte, ha napköziben van. De az is aggaszt, hogy nagyon rossz evő. Ha napközis lesz alig fog megint enni, igaz hogy a tízórait, uzsonnát én csomagolom neki, de az ebédet ha nem szereti (vagy úgy gondolja, hogy nem), meg se kóstolja. Itthon is sokat kínlódok vele, hogy mit főzzek neki.

1027. mam55 (válaszként erre: 1026. - C190cb809a)
2008. nov. 7. 14:35
Sajnos én is azt értem meg, hogy felhívnak az iskolából vigyem haza mert már nem bírnak vele pedig mi speckó iskolába járunk és mégis szerintem több türelem kellene a tanároknak is.Mi is a pszihiátrán vagyunk már második hete most kezdik a gyógyszeres kezelést nem tudom milyen lesz most néztem utána a neten leírom a nevét ha valaki tud nekem valami ujjat mondani akkor köszönöm az egyik a ripedon a másik Lamictal ezt kell szednie reggel és este tyukanyó remélem hazavihatad a kicsit ma te is.
2008. nov. 5. 19:05

Fogadd el bár az én fiamat fogadnák vissza délutánra. Pedig egésznapos iskolába jár igazságszerint haza sem küldhetnék. De velünk kivételt" tesznek csak vigyem már haza és ne zavarja a köreiket.

Még mindig a pszihológián van talán pénteken hozhatom haza a drágát. Már rettentően hiányzik...

1025. gerna
2008. nov. 5. 18:33
Szerintem is, próbáljátok meg. Valahogy a déli gyógyszerét is be kell hogy adják, mert gondolom délutánra már "kifogy".
1024. anyuca66
2008. nov. 5. 18:26
Ezt el kell fogadni! Úgy gondolom ritkán ajánlják fel az ilyent.
2008. nov. 5. 15:30

Sziasztok!

Képzeljétek, mióta szedjük a Ritalint, csak dícsérik a kisfiam az iskolában. Remélem így is marad. Eddig tanítás után mindig hazavittem. Most az osztályfőnök nagyon szeretné, hogy irassam vissza napközibe, mert nem nagyon illeszkedett be a gyerekek közé. Ő nem olyan könnyen barátkozós, inkább a felnőttek társaságát keresi. Meg sokáig egyke volt. Mit gondoltok róla? Én egyenlőre annak is örülök, hogy jól megy neki a suli, és nincs vele állandó gond. Előtte mindig dührohamai voltak és verekedett. Viszont az is jó lenne, ha szerezne egy-két barátot, és ugye azért a napköziben tudnak játszani. A másik ok, hogy nekem sem lesz rá örökké lehetőségem, hogy tanítás után hazavigyem.

2008. okt. 30. 21:20

Ez pontosan igy van!

Kiváncsi vagyok a kivizsgálásnak mi lesz az eredménye!

1021. anyuca66
2008. okt. 30. 16:16
Azt elhiszem, nem jó egy kis nyugalom? Megszoktuk hogy egyfolytába készenlétbe legyél. Kedden én magányosnak éreztem magam.
1020. c190cb809a (válaszként erre: 1019. - Anyuca66)
2008. okt. 30. 13:30
Ma vissza vitték a pszihiátriára. Jövő pénteken hozhatom haza. Este beszélek vele. jaj annyira hiányzik!
1019. anyuca66
2008. okt. 28. 20:13
Jól van?? Szeretnek bújni, a testünket érezni...
2008. okt. 27. 10:06

Na ha ilyen kibeszélő shot csinálnak abból nekünk jó ki nem jön az biztos. Az nem elég szenzáció.

Az én kisfiam meg túlzottan szeret hozzábujni mindenkihez. Annyira zavar de nem tudom leszoktatni róla.

1017. Mucika2000 (válaszként erre: 1015. - Sznebk2)
2008. okt. 27. 08:59
Az odáig jó,hogy elmondhatnád a problémádat, de ezekről a problémákról egy hétig lehetne folyamatosan beszélni, és nem olyan emberrel megtárgyalni,akinek gőze nincs hozzá. Egy komoly műsorban valóban jó lenne ezt a témát átbeszélni,azért is,hogy a kívülállók is megértsék a problémát,és ne csak a rossz gyereket lássák bennük.Az én gyerekem ugyan nem hiperaktív,hanem mániás depresszióban szenved,ami még ismeretlenebb az emberek számára,mint a hiperaktivitás.
1016. gerna (válaszként erre: 1015. - Sznebk2)
2008. okt. 26. 21:04
Nahát! majd biztos mennek mások helyetted... szakértőnek meg talán valaki a szcientológusoktól. (Bocs, a májam - rendetlenkedik.)
1015. Sznebk2
2008. okt. 26. 20:23
Képzeljétek, megkerestek az RTL Klubtól, hogy indul egy új műsor, ahol - ha van kedvem - elmondhatnám a "problémánkat". Először el is gondolkodtam rajta, végre egy újabb fórum, ahol foglalkoznak a hiper gyerekek szüleivel is. Azért megkértem, hogy meséljenek kicsit bővebben a műsorról. Hát, sajnos ugyanolyan lenne, mint a Balázs meg a Mónika , csak némileg azért másabb , igazi emberek, valódi problémákkal. Válaszoltam nekik, hogy köszönöm a megkeresést, de ez sokkal összetettebb és komolyabb téma, mintsem egy műsorban tárgyalgassák. Ha egy komoly műsor lett volna, ahol mondjuk meg is hívnak egy-két szakértőt, vagy intézeti képviselőt, akkor el is mentem volna. Kár...
1014. Sznebk2 (válaszként erre: 1013. - Gerna)
2008. okt. 26. 20:08
Na erről még konkrétan nem hallottam, de valóban így van. Ádihoz hozzá sem nyúlhat senki csak én meg Apa. (az már gondolom egy másik dolog, hogy puszit sem ad, csak nagyon ritkán, de pl. nem ül bele más ölébe, mindig utálta, ha fogdossák), Viktor meg állandóan görnyedezik a nevetéstől, hogy hagyják békén. Eddig azt hittem, ez egy újabb furcsaság, meg hát én is utálom, ha hozzámérnek, vagy közel állnak, ülnek hozzám. Szóval akkor ez az oka. Köszönöm!
1013. gerna
2008. okt. 26. 20:02
Hát sok gyereket nehéz a helyzetben tartani, éppen a hiperesztézia (= túlzott tapintási érzékenység) miatt.
1012. Sznebk2 (válaszként erre: 1009. - Odyke)
2008. okt. 26. 19:08
Terápiás jelleggel? Csak mert elképzelem, az én kisfiaim nemigen bírnák ki, ahogy gyömöszkölik őket. Mocorognak, kuncognak, fel-felállnak. Gyógymasszázs?
1011. c190cb809a (válaszként erre: 1009. - Odyke)
2008. okt. 26. 18:18
Kár, hogy olyan messze laksz!
1010. anyuca66 (válaszként erre: 1009. - Odyke)
2008. okt. 26. 17:54
iskolákat kell megkérdezni, esetleg a nevelési tanácsadót...
1009. odyke
2008. okt. 26. 17:48

Sziasztok!


Hiperaktív gyerekeket szeretnék masszírozni. Tudnátok abban segíteni, hogy kivel kellene felvennem a kapcsolatot?

Siófokon lakom. email: ildimassz@citromail.hu


Köszönettel: Ildikó

❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook