Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hiperaktív a gyerekem fórum

Hiperaktív a gyerekem (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
1128. vicvic
2009. márc. 20. 17:11

Sziasztok!

Annyira örülök hogy Rátok "találtam"!

Szakdolgozati témám a szindróma léte, és a szemléletformálás, mert sajnos még mindig túl sok az elutasító ember a témával kapcsolatban, nincs egy standard meghatározás, nehezen diagnosztizálják, a jogszabályi háttér zavaros, a szakértői bizottságok malmai "lassan" őrölnek.

A kérdésem az lenne, hogy ha összeállítok egy kérdőívet, van-e köztetek olyan,olyanok, aki, akik szívesen kitöltenék nekem, ha elküldöm e-mail-ben? Nagyon nagy segítség lenne, és ettől lenne igazán élő, eleven, naprakész az anyagom! Előre is köszönöm a bizalmatok, és minden elismerésem:)! Éva

1127. Mucika2000 (válaszként erre: 1125. - Sznebk2)
2009. márc. 13. 12:00
Úgy látom nem csak nálunk dolgoznak lassan. Visszaolvastam a január 20-i hozzászólásodat,és mi pont igy jártunk, mindent nekem kellett kérnem,ha el akartam érni valamit.Mondjuk sokat nem ér a Tanulási Képességet Vizsgáló Bizottság véleménye csak tényleg annyi,hogy SNI-nek vették,meg a Nevelési Tanácsadóval sem sokra megyek. Hiában tanulták a szakmát, elméletben könnyebb okosítani,mint ilyen gyerekkel együtt élni.
1126. anyuca66 (válaszként erre: 1125. - Sznebk2)
2009. márc. 10. 15:30
Telefonálj rájuk !
1125. Sznebk2
2009. márc. 8. 19:55
Már nagyon várjuk a bizottság részletes véleményét, de még nem érkezett meg... Január elején voltunk, azért most már ideje lenne, nem? Krisztimami! Az mit jelent, hogy fokozottan jelentkezik a szexuális érdeklődése? Zavaróan, nyíltan? Ebben a korban ez természetes, de nagyon fontos, hogy hogyan kezeljük. Mi szülők is, a tanár is. Azt kell megtanítani nekik, hogy mikor minek van itt az ideje és a helye. No persze sok türelemmel újra és újra elmondani, hogy most ezt nem lehet. De nem nagy parádét csapva, mert akkor meg megbélyegezzük az egész felnőtt életét, a kapcsolatait.
1124. anyuca66 (válaszként erre: 1123. - Krisztamami)
2009. febr. 27. 20:20
Privibe ment üzenet.
1123. krisztamami (válaszként erre: 1118. - Anyuca66)
2009. febr. 27. 12:09

anyuca, ha tudsz tanácsot adni segits!mi 11 évesek vagyunk, iskolai integrácio eddig sikeres volt. agressziv viselkedés miatt szed gyogyszert a fiam.az utobbi időben szekszuális érdeklődése fokozottan jelentkezik, a fiuk és a lányok felé is. ha nem sikerül a problémát megoldani ki kell venni a közösségből.

Minden tapasztalatot ötletet irjatok meg. Köszönöm.

2009. febr. 4. 22:36

Sziasztok!

A miénk is kitűnő lett, kivéve a tesi, az jó.

És még mindig szeret suliba járni, pedig most egy hétig beteg is volt.

1121. Sznebk2 (válaszként erre: 1119. - Anyuca66)
2009. jan. 24. 21:49
Én is nagyon gratulálok! Gondolom nagyon büszkék vagytok és minden okotok meg is van rá. Mennyivel másabb így...:):):):)
1120. c190cb809a (válaszként erre: 1119. - Anyuca66)
2009. jan. 24. 19:52
Gratulálok!!!
1119. anyuca66
2009. jan. 23. 16:48
Mienk kitünő lett. Nem bika erős az isi de annak örülök még mindig szereti a szakmáját, amit választott..
1118. anyuca66 (válaszként erre: 1115. - Sznebk2)
2009. jan. 23. 16:40

Ezt az utat megjártam. 20 évesek vagyunk. És egy más városba, más isi, más felfogás. Talán nem fog elveszni. Én nem tudtam volna megoldani az itthon tanítást, úgy se hogy a tanár házhoz jön!

Az itteni isi magántanulósnak, hogy én tanítsam otthon. Az is talán megfelelne ilyenkor, igenis az osztálytársaival napi kapcsolata legyen. Akár napi 2 inkább 3 tanóra! Hogy fogja megszokni azt : Időre odaérni....

2009. jan. 23. 14:49
Meg van a bizi.. Ha nem 3. lenne a matekból bizos meghúzták volna. Amugy a többi nem vészes. Már ennek is örülök.
1116. Sznebk2
2009. jan. 23. 13:39
Arról nem is beszélve, hogy velünk (anyákkal) százszor többet próbálkozik a gyerek, hogy visszautasítson, mintha egy idegen néninek kell megfelelni, beszámolni. Így még nehezebb.
1115. Sznebk2 (válaszként erre: 1114. - Anyuca66)
2009. jan. 23. 13:38
Teljesen igazad van. Ez egy borzasztó állapot. Én dolgoztam távmunkában, ott is az a szitu, amit írsz. Hogy itthon vagy, mégsem tudsz az otthoni dolgaiddal foglalkozni, főzés, mosás, vagy rendrakás. Ezért lettem inkább bejáró munkatárs, mert ez nagyon gáz. De ha a gyerek miatt kell otthon lenni, az más. Nem is értem, hogy akarják úgy biztosítani a neki járó oktatást, ha az édesanyja tanítja, akinek nem is szakmája, nem is feladata.
1114. anyuca66
2009. jan. 23. 13:12
Ha házhoz jön a tanitó(néni) az jó. Meg van a rendszeresség. ( te csinálhatod a dolgodat ) De ha te rád van bízva a napi beosztás, nehéz. Akinek sikerül, minden elismerésem. Mert otthon neked más a feladatod.A férjek apukák rohadt nehezen veszik (tűrik el) hogy otthon vagy és még sincs ebéd, mire hazaérnek. Megint csak azt mondom mi az anyukájuk vagyunk. Aki ezt meg tudja oldani vagy nem vezet háztartást, vagy van egy frankó segítője, vagy egy külön kis a lakástól totálisan elszeparált szoba. Vagy te elviszed reggel 8-ra az isibe ahol van külön szoba az ilyen nebulónak, otthagyod 3 tanórára. A társasági életből mégse marad ki teljesen. Az isi azért kapja a plusz pénzt, és mégse Ő oldja meg. Hanem te.
1113. Sznebk2 (válaszként erre: 1112. - Mucika2000)
2009. jan. 23. 12:23
Igen, én is ezeket mesélem, hogy nem szabad belenyugodni, egy 9 éves gyerek még pici, magától nem fog rendbe jönni semmi. Muszáj szakember segítsége. És ha nem kapok az egyik helyen, kutatok, keresek (mint ahogy ezt 3 éven át tettem is, számtalan zárójelentés, ambuláns lap, meg amiről még nincs is írás....) egy másikat. Az ember néha belefárad, néha mélyponton van, de ez senkinek sem jó így. Mucika, ha kikísérletezted, nagyon ügyes vagy, és ugye működik is. A nehezebb része, hogy elfogadtasd mással is a környezetedben.
2009. jan. 23. 11:07
Nekünk is megvan itthon a napirendünk, 9-11-ig itt van a tanító néni,utána pihenés ebéd,azután hetente egyszer Nevelésibe megyünk,kétszer meg az iskolába fejlesztőpedagósuhoz,utána itthon egy kis pihenés,leckeírás és eltelt a nap.sznebk2 amiket leírtál,hogy milyen taktikákat alkalmazol,hogy működjenek a dolgok,na ezeket én is kikísérleteztem magamnak,és,ha megfelelően kezelem a gyereket,akkor működnek a dolgok. Én is mindig mindent előre megmondok neki,mert a hirtelen dolgoktól sokszor falra mászik, igy meg még azt is elfogadja mire odaérünk,amihez egyébként nincs kedve. Tyukanyoca tudod mi kétszer is voltunk kórházban,mire kiderült mi baja a lányomnak, és igazából annyi bajod van a fiaddal, hogy én sem hiszem el, hogy semmi baja nincsen.Én el sem tdom mondani nektek mennyi helyre elvittem a gyerekemet,mire rájöttek mi baja van.Azt kell mondjam, gyermekpszichiátriából,pszichológiából Magyarország egy nagy nulla,tisztelet a nagyon kevés kivételnek.
1111. c190cb809a (válaszként erre: 1110. - Nanettike)
2009. jan. 22. 11:35
Na nem vagy egyedúl...Nekünk papirunk volt, hogy nem mehet még iskolába 6 évesen még is addig csürték -csavarták mig iskolás lett. Sehol nem szeretik. Legalább is nem mindegyik tanár.
1110. nanettike
2009. jan. 21. 20:28

Sziasztok!

Anyának lenni szerintem egy külön foglalkozás, most jövök az ovis szülöiröl és a téma inkább az, hogy mit fizessünk, mint a gyerek.A gyerek számukra egy másodlagos dolog ,ha akarod,hogy fejlődjön akkor otthon foglalkozz vele te magad.Nekem 2 gyerekem kinőtt már az oviból , de még 3 ovis sajnos elég rossz véleményem van a mi ovodánkról.

1109. c190cb809a (válaszként erre: 1108. - Sznebk2)
2009. jan. 21. 20:12
Az iskola, meg az óvoda egyfajta hatóságnak képzeli magát. Főleg eggyes ovónéni vagy tanárnéni..
1108. Sznebk2
2009. jan. 20. 20:50
Ma egy kicsi parázs vita támadt az óvó nénivel. A fiúk heti egy logopédiai órát kapnak az ovitól, semmi mást. Az egyik óvó néni figyelembe is veszi a problémájukat, de ugye ő csak fél napig van velük. Nos, megvolt az újabb kivizsgálás, Bizottság. Sikerült felvetetni őket a világ legjobb iskolájába (engedjétek meg ezt a kis örömködést), így azt mondtam, ne kínlódjanak a gyerekek (mert ők úgy élték meg), nem kell járniuk logopédiára. Na, én lettem a nemtörődöm szülő. Mert az rendben van, hogy nem szóbeli megállapodáson múlik, elismerem. De hogy kérdőre vonjanak, hogy miért nem engedem, hogy a nev.tan. meg az óvoda fejlessze a gyerekeimet???!!!! Kérdem én: Hol a csudában volt a nev.tan., amikor három, négy és ötévesen odavonszoltam Ádit, hogy nézzék már meg, hol volt az óvoda, amikor kétségbe esve jártunk pszichológusról pszichiáterre, gyógypedagógusról szurdopedagógusig? Elintéztem, kijártam a kivizsgálásokat, semmilyen támogatást nem kaptam a részükről, sőt. A dupla fejkvóta, az azért jól jön nekik. A két gyerekemről CSAK azért tudjuk, hogy SNI-sek, mert ÉN kértem a Bizottságot is, hogy nézzék meg őket, ÉN viszem a pénzemen a Vadaskertbe minden áldott szerdán úgy, hogy aznap nem tudok munkába menni. És Én nem engedem, hogy fejlesszék egy szerencsétlen logopédiai órával őket hetente, amikor múlt májusban azt mondta a logopédus, hogy Ádi reménytelen, mert a figyelemzavara miatt nem tud odafigyelni, hogy kerekítjük az ajkunkat. Nem esett jól!
1107. c190cb809a (válaszként erre: 1106. - Sznebk2)
2009. jan. 20. 20:18

Jó neked!

Nálam ez elképzelhetettlen...

1106. Sznebk2
2009. jan. 20. 11:47
Hát, az én férjem sem értette, hogy miért nem értik, amit mondunk. Meg miért kell százszor elmondani valamit. Meg miért kell kétpercenként emlékeztetni, hogy éppen most öltözünk vagy vetkőzünk. Leültettem, a kezébe nyomtam egy hiperaktivitásról szóló irományt. Még ez sem volt elég. Viszont amikor - enyhe női erőszakkal - elvittem az első szülőcsoportba, vagyis előtte a kivizsgálásra, na, akkor értette meg, hogy a gyerek nem tehet róla. Ez probléma, és el KELL így fogadnia. Mondjuk ő imádja a fiait, rendszeresen lehasal velük legózni, meg autóznak, sokat beszélgetünk. És amikor csinálnak valami idegtépőt (rohangálnak le-föl, meg Viktor állandóan cigánykerekezve közlekedik), akkor mindig mondom, hogy ez azért van, mert ilyenek és menjünk ki a kertbe, vagy elő a trambulinnal. Szóval állandóan tolmácsolom felé, hogy mit miért csinálnak. Most már ő is érti és nincs kiakadva. Sőt, segít nekem és így sokkal könnyebb dolgunk van.
1105. c190cb809a (válaszként erre: 1102. - Sznebk2)
2009. jan. 20. 08:14
Most volt 11-én 9 éves. Az én férjemet kimondottan idegesíti a viselkedése. Nem győzöm elvinni , elhalgatni, elhalgattatni a gyereket, nehogy a papa mérges legyen. A férfiak kevésbé toleránsak. Ez tapasztalat.
1104. Sznebk2 (válaszként erre: 1103. - Anyuca66)
2009. jan. 19. 21:50
Hát ez az! Ha apa nem partner, akkor megette a fene. De ha arra célzol, hogy egyedülálló anyaként ezt nem lehet, akkor azt kell mondanom, hogy nagyon is lehet. Akkor van gáz, ha apa veletek él és azt szajkózza, hogy hagyd anyádat, had mondja... Ilyenre céloztál?
1103. anyuca66
2009. jan. 19. 21:45
Ehhez a dolgokhoz nem csak az anya kell.!!!! Egy apa férj aki mindenben mellette áll. Vagy legalább azt szajkózza, fogadj szót! Mit mondtak ?? Próbáld meg végrehajtani.
1102. Sznebk2 (válaszként erre: 1101. - C190cb809a)
2009. jan. 19. 20:29
Most mennyi idős?
1101. c190cb809a (válaszként erre: 1100. - Sznebk2)
2009. jan. 19. 20:20
Már semmit nem teszek...küzdünk otthon és azt várom, hogy meg nő(gyorsabban mint hinnénk)Addig meg mindent az aznapi sorsra bízom...
1100. Sznebk2
2009. jan. 19. 19:50
Különben nekem is azt mondták a körzeti, nev.tan-os, hivatalos és körültekintő kivizsgálás során, hogy "Anyuka! Értse meg egyszer és mindenkorra, hogy ennek a gyereknek (Ádinak) semmi baja! Zárjuk le, és kész!" Komolyan. Ez két éve hangzott el. Ehhez képest... Szóval ne add fel, mert ez így nem állapot!
1099. Sznebk2 (válaszként erre: 1098. - C190cb809a)
2009. jan. 19. 19:47
Tudom, drukkoltunk is Nektek annak idején. Azért valami oka csak van. El is hiszem, hogy belefáradtál. De tegyük fel, hogy semmi baja. Akkor mi nem jó? Mi nem működik? Pl. az iskolában??? Senki nem segít, hát ez katasztrófa!
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook