Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hiperaktív a gyerekem fórum

Hiperaktív a gyerekem (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
2009. jún. 2. 21:26

Sziasztok!

Na elkiabáltam, hogy a csemetémmel nincs gond. Ma haza kellett hoznom az utolsó órájáról.

Gyógyszer szedése mellett kapott ma dührohamot. De mire érte mentem már aranyos volt. De nem emlékezik rá, hogy mitől pöccent be. Nálatok is van ilyen?

Amúgy két hete még az osztályfőnöke javasolta, hogy lehet, hogy nem is kéne gyógyszert szednie. Most meg akár otthon is maradhatna a gyerek a tanév maradék napjaiban, mert már biztos fáradt. És őrá is olyan fejfájás jött, hogy a napközis tanítónak meg kellett masszíroznia.

Igaz, ha a csemetémnek dührohama van tök durva lesz, csúnyán beszél, verekszik, nem lehet leállítani. De mióta gyógyszert szedett az egész tanév alatt a mostanival együtt 2-szer volt vele gond. Nem hinném, hogy ez olyan tragikus. Van olyan osztálytársa, aki tele van intőkkel. De hát akinek papírja van a hiperaktivitásról, annak minden legalább 3-szor annyira számít.

1217. Dorci70
2009. máj. 20. 16:09

Hát remélem, hogy sikerül. Sajnos én 2 hétig külföldön leszek, de a férjem majd viszi a próbanapokra.

Most kaptam e-mailt a Száraznád sulitól, hogy ott nem tudják fogadni.

1216. Sznebk2 (válaszként erre: 1213. - Dorci70)
2009. máj. 19. 22:49
Gratulálok, jó lenne, ha megcsípnétek! Drukkolunk, hogy a picinek is tessen. :o)
1215. gerna (válaszként erre: 1214. - Dorci70)
2009. máj. 19. 22:00

Na ez jó hír! addig is nézz rá a Krasznár és fiai könyvesbolt ajánlatára. Ami jó lenne nektek, az az

"Óvodásoknak - Diszgráfia megelőzéséhez, írásmozgások fejlesztéséhez" címszó alatt található, hiszen itt van még az 1. osztályos anyagot megelőző rész.

De ha személyesen bementek, biztos tudnak konkrétan ajánlani egy pár feladatgyűjteményt.

1214. Dorci70
2009. máj. 19. 19:49
De persze a többi sulit is evidenciában tartjuk amíg nem derül ki, hogy mehetünk-e ebbe a suliba.
1213. Dorci70
2009. máj. 19. 19:48
Ma voltunk a Németvölgyi úti ált. iskolába. Nagyon szimpatikus volt az igazgató. Fel is veszi a gyereket a kislétszámú osztályba szeptembertől, ha nem lesznek bajok a "próba" napokon. Hát remélem, hogy nem lesznek - bár a motiváció mostanra elfogyott a kisfiamból, de remélem megérti, most fontos hogy a lelkesebbik énjét mutassa. Nekem nagyon sokat segítettetek lelkileg, nagyon magam alá tudok kerülni mostanában. Köszönöm!
1212. gerna (válaszként erre: 1211. - Sznebk2)
2009. máj. 19. 06:19
90-95 az nem kevés, éppen átlagos. Persze az IQ aszerint is más számot ad, hogy milyen teszttel mérik. Jó tanító vagy fejlesztő pedagógus mellett az osztálylétszám is döntő... más dolog "figyelni" egy gyerekre 28-as vagy 15-es létszám mellett.
1211. Sznebk2
2009. máj. 18. 21:47
A 90 és 95 IQ a Bizottságnál az nagyon kevés? Gondolom azért függ a körülményektől is, fáradtságtól, hangulattól. A 125-ös jól hangzik,de attól még, ha részképesség zavar van, vagy hiperaktivitás, nem biztos, hogy érvényre tudja juttatni a magas IQ-ját. Ezért kell jó tanító, vagy fejlesztő pedagógus, hogy ki is tudja használni a képességeit. Megnéztem én is a Száraznád suli honlapját, jól hangzik. Megpróbáljátok?
1210. gerna (válaszként erre: 1209. - Dorci70)
2009. máj. 18. 20:00

Az IQ lehet magas akkor is, ha részképességzavarok vannak: nálatok ilyen a grafomotoros képesség (ami az íráshoz szükséges). Azt nem méri az IQ-teszt, arra vannak külön vizsgálatok. És persze a hiperaktivitásnál is lehet magas IQ... ugyanúgy ahogy átlagos és alacsony is.

Mi a helyzet az iskolával?

1209. Dorci70
2009. máj. 18. 19:52
Hát ez az, de a csúcs az, hogy most jövök a nevtanból. Megcsinálták azok a teszteket, amit 2 évvel ezelőtt még az oviban kellett volna. Eredmény - átlagon felüli minden, 125-ös IQ. Hát igen picikét izgett-mozgott, de csúcs jó eredmények. Na ezt most már nem értem.
1208. anyuca66 (válaszként erre: 1205. - Dorci70)
2009. máj. 18. 14:30
A legkönnyebb utat válasszák, vigyük máshova, adjál neki bogyókat... De azt hogy milyen iskolába vidd, és hová, másik városba távol tőled, arról már nem nyilatkoznak.
1207. Dorci70
2009. máj. 17. 17:17
Köszönöm, holnap fel is hívom őket. Igazándiból már a távolság sem számít - csak jó legyen a gyereknek.
1206. gerna (válaszként erre: 1205. - Dorci70)
2009. máj. 17. 07:01
A Száraznád tűnik a legjobbnak nektek, hacsak: nincs túl messze (nézd meg a honlapjukat). Vagy valahol a közeletekben, ahol kisebb létszámú 1. osztály van.
1205. Dorci70
2009. máj. 17. 06:20
Köszönöm a tippeket! Kisfiam is jól számol, olvas. Csak az írással van baj. A finom motorikai képessége van lemaradva az átlagostól. De ráadásul balkezes is. Órán nem figyel, itthon pótolunk. Most a Vadaskertben azt ajánlották, hogy fejlesztőpedagógushoz vigyük rendszeresen.Ebben az iskolában, ahova most jár - a tanító néni már levegőnek nézi. 2 éve járunk a nevtanba (ahova önként mentünk, nem küldtek), ahol azt állították eddig, hogy eleven, de nincs semmi baja. Nem hiperaktiv. Most, hogy az iskola hivatalosan is megkereste őket - már azt mondják, hogy barátkozzunk meg a gyógyszer gondolatával, keressünk másik iskolát. De hogy pl. hol - abban nem tudnak segíteni. Elkeserítő.
1204. anyuca66 (válaszként erre: 1200. - Dorci70)
2009. máj. 16. 22:49
Mennyire tanult meg olvasni, számolni? Mi tudtuk mindkettőt. De éretlennek találta a lányomat a tanító néni, ismételtünk, de másik isibe. Na itt kezdődött az iagzi baj. Nem hagyta a többieket, ő akart felelni. Nem szólították fel, hisztizett, miért mindig mást kérdeznek stb stb.
1203. Sznebk2 (válaszként erre: 1200. - Dorci70)
2009. máj. 16. 21:03
Hát én a Gyermekház Ált. Iskolát ajánlanám, nagyon jó szívvel! :) No meg igen, a Vadaskert. Ált. Iskola. Nem lesz könnyű rátalálni az igazira, de nagyon megéri! Nagyon-nagyon sok sikert és kitartást, türelmet hozzá!
1202. gerna
2009. máj. 16. 11:28
Esetleg: Vadaskert Ált. Iskola.
1201. gerna
2009. máj. 16. 11:27
Gyermekház Ált. Iskola, Száraznád Oktatási Központ?
1200. Dorci70
2009. máj. 16. 05:50
Szeretném megkérdezni, hogy tudtok-e olyan általános iskolát ajánlani ahol befogadnak hiperaktív gyerekeket? Kisfiam most elsős, de a jelenlegi iskolából el kell jönnünk mert teljesen kiközösítik őt, a tanító néni gyakorlatilag nem foglalkozik vele. Köszi előre is.
1199. Mucika2000 (válaszként erre: 1196. - Sznebk2)
2009. máj. 7. 17:35

Nekem nincs jó tapasztalatom a Vadaskerttel kapcsolatban.Vizsgálták két hétig a lányt,beadtak neki egy szem ritalint, megcsináltattak vele valami feladatokat, azt mondták,hú,de mennyivel jobban teljesített, szedje és hiperaktívnak diagnosztizálták.A gyógyszerrel az én gyerekem is olyan lett,mint egy flúgos. Amikor visszamentünk kérdeztem,hogy nincs-e más gyógyszer,és azt mondták nincs. Azután egy másik kórházban kivizsgálták és megállapították, hogy bipoláris zavara van, és nem hiperaktív.Szerintem annak aki valóban hiperaktív tudnak segíteni, de akinek más a baja, arra semmit sem érnek. Több éves tapasztalat mondatja velem, hogy minden gyerekre rámondják, hogy hiperaktív, ha valami magatartás problémája van, holott egy csomó pszichiátriai betegségnek ugyan azok a tünetei, mint a hiperaktivitásnak.Alapos kivizsgálás és diagnózis nélkül soha ne adjatok semmilyen gyógyszert a gyereknek, ambulánsan nem tudják megállapítani,hogy mi a baja. Akire meg olyan hatással van a gyógyszer, hogy vihog, hülyén viselkedik, na annak biztosan nem a megfelelő gyógyszert adták, mert elvileg annak akinek a megfelelő gyógyszert írják fel, az irányba kellene vinnie a magatartást, hogy úgy viselkedjen,mint egy normál ember. A gyógyszer meg legalább is a ritalin kábítószernek minősül. Az én gyerekem pupillája olyan tág lett tőle, mint a kábítószereseké. Amikor felhívtam az orvost,azt mondta,hogy ezt nem okozhatja a gyógyszer. Dehogynem sem előtte, sem utánna nem volt többé ilyen panaszunk.Reggel beadtam neki, a magatartása nem javult,sőt délutánra nem lehetett vele bírni.

Sznebk2 örülök viszont,hogy ti is megtaláltátok azt a helyet, ahol segítséget tudtok kapni. Sajnos nem mindig az első helyen kapunk megoldást a problémánkra, de sebaj, fő az, hogy végül én is megtaláltam a megfelelő helyet, ahová mindig fordulhatok, ha gond lenne a gyerekkel.

1198. Sznebk2 (válaszként erre: 1197. - Baliko.gyongyi)
2009. máj. 7. 14:34
Ezek nagyon jó hírek! Gratula a jó bizonyítványhoz és Neked is, hogy meg tudtátok oldani a helyzetet. További sok türelmet meg minden jót Nektek! :o)
2009. máj. 7. 08:04

Sziasztok!

Mi szedünk gyógyszert, de segít a gyermekemnek. Igaz csak az iskolában szedjük, délután haza hozom. Sokáig elleneztem én is, de végül muszáj volt. Nekünk fél tabletta volt az elején, most reggel 1, négy óra múlva egy fél. Ezzel kihúzza az iskolát. De azóta nincs rá panasz, csak dícsérik. (Persze, ha valami lenne, biztos ő lenne az osztály réme. Pedig van 1-2 nem hiperaktív gyerek az osztályukban, aki még engem, mint sokat látott szülőt is megdöbbent.)

Amikor elkezdtük szedni a gyógyszert 1 napig itthon volt megfigyelésen, és utána is hetente járt ellenőrzésre egy ideig. Minden hónapban mérik súlyát, magasságát, de szerencsére fejlődik. Épp most voltunk kontrollon. A nyáron nem kell szednünk a gyógyszert, csak ha nem bírok vele itthon. De biztos jól kijövünk majd egymással, néha jót veszekszünk. Amúgy a bizije is kitűnőnek néz ki.

1196. Sznebk2 (válaszként erre: 1193. - Anyamaci13)
2009. máj. 5. 10:34
Úristen! Ez nevetséges! Hát nem csoda, hogy nem bízol a gyógyszerben és az orvosokban! Hát ez nem csak rémes, hanem felháborító! Mind Nektek, mind a szegény gyereknek. Most nem tudom hány éves, de megér két vonatjegyet, gyertek fel a Vadaskertbe, megéri. Egyszerűen hihetetlen, hogy így adtak Nektek gyógyszert, hogy meg sem figyelték, meg Te irkáljál naplót. Aztán persze, hogy nem szabad abbahagyni. Ez nem azért van, mert kábítószer, hanem azért, mert pl. a szorongáscsökkentőt (nekünk, "normális" embereknek) sem szabad abbahagyni egyik napról a másikra, hanem felezgetni kell két-két héten át, hogy a szervezet visszaálljon. Akkor téphetem én a számat, hogy Magyarországon biztonságosan lehet szedetni a gyógyszereket, ha ilyen esetek vannak. Lehet, hogy nem is kellene gyógyszer, a Vadasban nagyon jó szülőcsoportok vannak, ott aztán mindent meg tudnak nézni az egész családról. Volt olyan család, akik nagyon messze laktak és nem volt pénzük feljönni, ezért bent aludt a gyermek. Olyan jól érezte magát, hogy nem akart hazamenni. Én csak jót tudok mondani és ilyenkor látom, hogy micsoda szerencsénk van, hogy végül megtaláltuk a megfelelő helyet, orvost. Igaz, nekünk sem egyből ment és rengeteg utánajárás, telefon, ismeretség, beszélgetés, kilincselés, bejárás volt, de megvan, jó kezekben vannak, hozzáértő, megértő és szerető szakemberek veszik körül őket. Mondom, megéri a két vonatjegy, mindenképpen próbáljátok meg szerintem.
1195. anyuca66 (válaszként erre: 1183. - Anyuca66)
2009. máj. 5. 07:25
Pedig amikor kialussza magát könnyebb vele. Mi már 20 évesek vagyunk. Illetve ezzel élek ennyi ideje nekem nem fúrcsa....
1194. anyuca66 (válaszként erre: 1193. - Anyamaci13)
2009. máj. 5. 07:23

" elvonási tünetek jelentkeznek ". Vagyis a kábszer ajtajába toltak minket?????

Igen az enyém is nevetgél, komlytalan volt. ( lejjeb írtam )

1193. anyamaci13 (válaszként erre: 1192. - Sznebk2)
2009. máj. 5. 06:51
Jó reggelt. Sajnos nekem más a tapasztalatom.Nálunk nem volt semmilyen vizsgálat.A gyógyszer felírása előtt.Kb.30-perces beszélgetés a pszichiáterrel közösen a gyerek és én is ott voltam majd,egy fajta gyógyszert felírt.Két hét után kellett vissza menni.Telefonon mondtam be a tapasztaltakat.Ja és kérte vezessek naplót.A tünetekre azt mondta ez kezdeti dolog.Két hét után újra felírt még egy fajta gyógyszert.Így már két félét kellett neki szedni.A mellékhatások fokozódtak.Nevetve ment volna az autók alá.Kimondottan a veszélyes helyzeteket kereste. Ha meg nem,akkor ült és ringatta magát, sokszor mondta,hogy fáj az agya.A doktornőt hívtam nem vagyok hajlandó tovább adni. De nem lehetett csak úgy egyszerűen leállni mert akkor meg az elvonási tünetek jelentkeznek.De nem csak itt voltunk más orvosokkal is nézettem.De máshol sem jártunk jobban.Egy másik helyen egy bizonyos gyógyszerből napi 1-szemet írtak.Következő alkalommal fel emelték 2-szemre. Mikor vissza mentünk az osztályon másik orvost találtunk.Ő Szerinte napi 1/2 is elég.Egy idő után újra orvos, adjak 1-szemet de ha úgy gondolom adjak pluszba még egy felet.Megint más orvos ugyan ott. Álljunk le vele mert több a mellék hatása mint amennyit használ.Stb.stb.írhatnék itt regényeket az orvosokról.De annak örülök,hogy azért vannak olyan esetek is amikor lelkiismeretes orvosok felelősség teljesen döntenek a gyermekekről.
1192. Sznebk2 (válaszként erre: 1191. - Anyuca66)
2009. máj. 4. 22:15
Hát igen, infók jönnek-mennek. Biztosan volt ilyen is, és meg is történhetett. De ami minket érint és fontos, hogy Magyarországon nagyon jó az ellenőrzés, nem különítik el őket (mert hova is lehetne?) és a sok ellenőrző vizsgálat során amint eltérés van a gyermeknél, feljegyzik, felügyelik, ellenőrzik és akkor javasolnak mást. Szóval lehet, hogy ilyen valaha megtörtént, de itthon bizonyosan nem fog a mi gyerekeinkkel. Beszélgetni azért lehet róla. :)
1191. anyuca66
2009. máj. 4. 21:03
Ezt az infót úgy kaptam a hiperaktivitással kapcsolatba: Gyógyszert szedettek velük Amerikában és elkülönitették őket egy speciális iskolában majd évekkel később bebizonyosodott, hogy ezen gyerekek agya összezsugorodott a gyógyszer mellékhatások miatt. Persze ezt nem verte nagydobra a média de mégis kiszivárgott és óriási botrány lett belőle.
1190. anyuca66 (válaszként erre: 1188. - Anyamaci13)
2009. máj. 4. 19:16

" Mi is kipróbáltuk de mivel figyeltem a gyereket, hamar észre vettem "ez a gyerek nem az én gyerekem".

Igen én is ezt tapasztaltam azért nem adtam neki, abba hagytuk. Teljesen olyasmilyen volt, mint aki narkózik. Komolytalan volt, nevetgélt, vigyorgott egyfolytába míg szedte...

1189. Sznebk2 (válaszként erre: 1188. - Anyamaci13)
2009. máj. 4. 11:09
A hiperaktív gyerekeknél főleg a jutalmazás az, ami egyáltalán eredményre vezet. A büntetéssel csak olajat teszünk a tűzre, de azért nálam is szokott lenni. Fontos, hogy mindig azonnal kapja a büntit, hogy ne másnap, meg a hétvégi program legyen megvonva, mert már rég nem emlékszik rá, miért kapja. És az arányosság elvével, természetesen. A gyógyszerről olvashatsz lejjebb is. Magyarországon pl. 6 éves kor alatt nem is adhatják, és állandóan vizsgálnak, felügyelik a gyermeket, hogy milyen hatással van rá. Gyermeke válogatja, van akinek bejön, van akinek nem használ. Van másfajta gyógyszer is, de annak minden hátrányát ismertették velünk és ott rendszeres vizelet, vese, májfunkció ellenőrzés folyik. Én amúgy gyógyszerpárti vagyok, ha kell és segít a gyermeken (fontos, hogy ne nekem legyen jobb gyerekem, hanem ő érezze magát jobban), akkor szedje. Mi is voltunk kipróbálási szakaszban, akkor naponta bejártunk, nagyon figyelték a fiúkat. Végül abban állapodtunk meg, hogy mivel kis létszámú osztályba fognak járni, nem szedjük. Ha ennek ellenére súlyos problémák lesznek, akkor újabb próba után megfontoljuk. Szóval semmi nincs a szülőkre erőltetve, mindenki a maga belátása szerint adhatja, de tény, hogy sok gyermek sokat köszönhet a gyógyszernek, soknak meg nem használ.
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook