Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hiperaktív a gyerekem fórum

Hiperaktív a gyerekem (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
1248. adhd (válaszként erre: 1241. - 75fcec8bbe)
2009. aug. 31. 10:10

Szia,


Ne haragudj, rég jártam erre, csak most látom, hogy kérdeztél.

Mi most kezdtük el a Ritalint 2 napja, mert sajnos az iskolában nincsenek barátai a kis kerge viselkedése miatt. Remélem, a gyógyszer segít és másodikban már megtalálja a helyét és nem ő lesz a fekete bárány.

Leírtam amúgy a történetünket a kezdetetktől a blogunkban, ha érdekel, olvasd el azt is: [link]


Üdv,

Panni

1247. odyke
2009. aug. 10. 13:28
Sziasztok! 5 és 8 év közötti hiperaktív gyerekek szüleinek jelentkezését várom,pacientúrát keresek,Siófokról és Székesfehérvárról!Írjatok bizalommal,segítsünk együtt,hogy a gyereknek is jó legyen!:-)
1246. cefet
2009. aug. 7. 15:27

Kedves Fórumosok,


A segítségüket szeretném kérni. Hiperaktivitás témakörben írom szakdolgozatomat és ehhez keresek olyan szülőket,akik hiperaktív gyermeküket kezdetben állami közoktatási intézménybe iratták, majd később speciális /magán/ oktatási iskolába iratták át gyermeküket.


E-mail címem: ilona.brunecker@freemail.hu


Köszönettel:

Brunecker Ilona

1245. Jety
2009. aug. 6. 19:09
Üdv mindenkinek!Konkrét kérdésem lenne, remélem valaki tud jótanáccsal segíteni. 13 éves hiperaktív unokaöcsémnek szeretnék minél hamarabb egy speciális, bentlakásos iskolát találni, elsősorban Szolnok környékén de ha máshol tud valaki az is jó. Fontos lenne, a gyereknek nagy szüksége van rá, a jelenlegi iskolája nem megfelelő neki, csak elkallódik. . . . . .
1244. anyuca66 (válaszként erre: 1243. - 75fcec8bbe)
2009. aug. 3. 15:12
dr info/gyógyszerek oda beírod a gyógyszer nevét. Valamennyi infó van róla.
2009. aug. 3. 09:46
Irtok nekem nemi felvilagositast a Ritalinrol,hasznal,mindenkinek bevalt?Koszi
1242. 75fcec8bbe (válaszként erre: 1196. - Sznebk2)
2009. aug. 3. 09:41
Szia eniko vagyok nekem is van egy 11 eves ugymond hiperaktiv kisfiam ,nem egyszeru a nevelese,mi romaniaban elunk itt nem tuok ilyen intezmenyt akik a hiperaktiv gyerekekket kezelnek,rengeteget olvastam a hiperactivitasrol,olvastam a ;;fimota gyerekekrol;;minden viselkedesi forma raillik az en gyerekemre is.Megkerlek ha tudnal segiteni a viselkedesuk kezeleseben,olvastam ti gyogyszert szedtek ami hasznal,itt nalunk nagyon nehez ezt a temat kezelni segits nekem megkerlek legalabb informaciokhoz jutni es tanacsokban.Nagyon koszonom,varom valaszotokat.
1241. 75fcec8bbe (válaszként erre: 1220. - Adhd)
2009. aug. 3. 09:32
szia,szeretnek veled az ilyen tupusu gyerekekrol beszelni,az en fiam 11 eves es hiperaktiv,orvendenek ha segitenel hogy ti hogy kezelitek a helyzeteket .
1240. adhd
2009. jún. 25. 10:33

Sziasztok!


Ez az én blogom :-) Pár hozzászólással lejjebb belinkeltem ide.


Örülök, ha tetszik, jó olvasgatást! :-))

Panni

1239. anyuca66
2009. jún. 24. 21:08
Szép az egészbe megint nem tudom hogy keveredtem arra az oldalra. De rögtön az jutott az eszembe, bemásolom ide.
1238. Sznebk2
2009. jún. 23. 21:39

Vicces, hogy pl. a Vadaskertnél tudom,hogy melyik orvosról beszél... :):):):)

Olvasgatni fogom, eddig tetszik... :)

1237. anyuca66
2009. jún. 23. 19:51
Jobb oldalt nagyon érdekes cimkék vannak. Pl a vadaskertről, szeretetbomba stb érdemes benézni.
1236. anyuca66
2009. jún. 23. 17:20
Egy kis segítség. [link] Hátha találtok olyant amire nem kaptatok még választ.
1235. baliko.gyongyi (válaszként erre: 1234. - Sznebk2)
2009. jún. 16. 14:58

Én még szerencsés helyzetben vagyok, mivel a gyes miatt itthon vagyok. Úgyhogy egész nyáron megoldott a felügyelet. 1 hétre megy majd úszótáborba, de ez nem ottalvós. Remélem jó lesz.

Jövőre meg majd meglátjuk. Habár a szüleim nekem bármikor bevállalják őket, csak a nagyobbikkal nem nagyon bírnak. De a papa azért szigorú. Ő tud rá hatni. Csak a hisztijei ne lennének.

1234. Sznebk2 (válaszként erre: 1233. - Baliko.gyongyi)
2009. jún. 16. 08:17

Remélem azért Te is kikapcsolódtál egy kicsit! :o)

Nos, elkezdődött a szünet, az ovit átépítik, így a szokásos 5 hét kényszerszünet helyett 10 hétről kell gondoskodni. És tudjátok, nem tolonganak vigyázni a gyerekekre... :) Így erre megy az összes szabink, felváltva a férjemmel. Meg az a drága nővérem is besegít, csak neki is van két sulis gyermeke, akik már nem annyira tolerálják az én nyüzsgő kisfiaimat. így állandó a konfliktus, a nővérem meg megőszül. Úgyhogy - mivel nagyon szeretem - próbálom nem nagyon leterhelni.

Szeptemberben suli. Vége lett az iskola-előkészítőnek. Nagyon jó volt. Megismerték a leendő osztálytársakat, mi meg az igazgató nénit, a leendő tanító nénit, meg még több pedagógust, akik lesznek. Hát mindannyian egy tünemények. Ez már tényleg elhivatottság. Annyira szerencsések vagyunk!!!

2009. jún. 13. 08:41

Sziasztok!

Tegnap voltam osztálykiránduláson a fiammal. Nem volt vele semmi gond. Mondjuk az ofő a többi gyerekkel sem különösebben foglalkozott, habár csak 8 évesek. És most végre itt a vakáció! Egy kis szünet nekünk szülőknek is.

1232. Sznebk2 (válaszként erre: 1230. - Dorci70)
2009. jún. 9. 19:00

Sziasztok!

Mi Erdőkertesről fogjuk minden áldott nap Újpestre vinni a fiúkat. Ez kb. 30 km, még több is egy kicsit. És ugye azt is kétszer, naponta. nem mondhatnám, hogy nem jönne jól a kertben egy benzinkút... Fogalmam sincs, hogyan fogjuk kigazdálkodni, de inkább nem eszem, csak hogy odajárhassanak.

1231. adhd (válaszként erre: 1230. - Dorci70)
2009. jún. 9. 13:55

Szia Dorci!


Babysitter nem vállalná el? Vagy anyagilag nem menne?


Panni

1230. Dorci70
2009. jún. 9. 11:56

Sziasztok, tegnap volt a gyerekem a "próbanapon" a Németvölgyiben. Egy nap után mondták, hogy köszönik, de nem veszik fel, mert már ilyen problémával már van 2 gyerekük. Most nem tudom mit csináljunk. Megpróbálom még a Vadaskert iskolát, de el sem tudom képzelni,hogy hogyan oldjuk meg Zuglóból a XI. kerületben minden áldott nap 2x.

:(

1229. lúdanyó (válaszként erre: 1228. - Adhd)
2009. jún. 9. 07:19

Nagyon össze szedetten gondolod..Nem is tudom mit kéne csinálni. Az integrálás arról szól, hogy tudatosan azzal vannak elfoglalva(hiszen papir van róla), hogy mennyire nem birnak a gyerekkel.

Az én fiam most elemébe van egészhéten kirándulnak mozoghat, beszélhet egész nap na nincs is gond vele. De arra nem jönnek rá (én sem), hogy miért nem teljesit az órán csak itthin de az ugye nem elég!

1228. adhd (válaszként erre: 1221. - Sznebk2)
2009. jún. 8. 08:16

Köszönöm szépen :-)


Nekünk is most kezd meggyűlni a bajunk az iskolával... Balázsnak egy csomó más problémája is van amit fejleszteni kéne, de az iskola erre nem hajlandó, létszámhiányra hivatkozva.

Nem akarom velük most évvégén összerúgni a port, de nyitva hagytam a dolgot azzal, hogy ez nem integrálás, hogy begyűjtünk mindenféle gyereket, felvesszük a dupla-tripla fejkvótát és utána csak panaszkodunk nyakra-főre, hogy rossz a gyerek. Ha mintagyerek lenne, akkor nem integráló suliba vinném, nyilván.

Engem ez úgy dühít, nem könnyű egy szülőnek papírt kérnie arról, hogy a gyereke nincs rendben, de megteszi, pont a gyerekért, erre nem kap mást, csak a negatív megkülönböztetést.


A Ti gyerekeitek is kifáradtak a tanév végére? Az enyém teljesen ki van purcanva (és az anyja is :-) ).

Szép napot!

1227. Ninike04
2009. jún. 7. 21:14

Kitartás?

én most kezdek félni.Mivel kötöm le hogy ne bántsa a hugait?Krisztina rosszul viseli mikor Krisztián irányítani akarja.Ha itthon vannak hét végén is mást se hallani csak visítást meg veszekedést.De már szervezkedek,meg vettem nekik pár klasz dolgot.

1226. baliko.gyongyi (válaszként erre: 1222. - Ninike04)
2009. jún. 7. 15:18

Mintha csak az én fiamról írnál. Pontosan ilyen. Csak nálunk az osztályfőnök nem ilyen. Pedig már volt hiperaktív gyerekes osztálya, én azért is vittem ebbe az iskolába. Ja, és még fejlesztő pedagógus is. De ha valami van, neki azonnal fejgörcse van.

A hátránya még az osztálynak, hogy nagy létszámú (32). De hiába lakunk megyeszékhelyen, nincs olyan iskola amelyik az ilyen gyerekekkel foglalkozna.

Amúgy intője az enyémnek sincs. Sőt, ő meg még egy kisfiú van az osztályban, akinek még fekete pontja sincs, csak csillagja meg piros pontja.

1225. Sznebk2 (válaszként erre: 1222. - Ninike04)
2009. jún. 3. 23:28

Igen, általában a kortársakkal annyira nem jönnek ki, viszont tök jó, hogy a picit úgy szereti. LEgyél Te is büszke rá! :)



Mindjárt év vége, kitartás lányok!!!!!

1224. Sznebk2 (válaszként erre: 1223. - Baliko.gyongyi)
2009. jún. 3. 23:27
Hát Kőszegre feltétlenül!!! A kedvenc városom! Ez annyira izé (fütty) dolog, hogy képesek lennének itthon hagyni, amikor közelebb kerülhetne a gyerekekhez is, meg a tanár is megismerhetné, amikor nem feladathelyzetben van. Bizonyára remek a humora is (az enyémeknek nagyon), azt is meg tudná mutatni. Ami igaz, az igaz, én is mindenhova elmegyek, az a tuti, hiszen még is csak két gyerekem van, akik négynek számítanak... Jobb, ha ott vagyok. Akkor még gond sem szokott lenni.
1223. baliko.gyongyi (válaszként erre: 1219. - Sznebk2)
2009. jún. 3. 22:10

Szia!

A bizije úgy néz ki, hogy kitűnő lesz. Az év végi felmérések is jól sikerültek neki (matek 92, olvasás-írás 100%). Nincs is panasz a tanulmányaira. Csak az a bosszantó, hogy ha valami van egyszerre beállítják az osztály rémének. Pedig úgy örültem, hogy eddig nem volt vele semmi. Most megint görcsbe rándul a gyomrom, ha megcsörren a telefon. De pár nap és itt a tanév vége. És most az osztálykirándulásból, meg az év végi buliból kihagynák. Hát azt már nem! Inkább elmegyek velük kirándulni Kőszegre.

1222. Ninike04
2009. jún. 3. 21:01

Sziasztok.rég jártam erre.

Hát az én rosszcsontom javult is meg nem is.

A mese az hogy őt mindenki piszkálja és ő csak megvédi magát.Csakhát mindenen képes felhergelni magát.

Van olyan anyuka a suliban aki kerek perec megmondta nem szereti ha a fia a fiammal van,mert Krisztiánnak nagyon erős a személyisége és elnyomja az ő kicsi fiát.

Tulzottan akaratos.és mindenkit irányítani akar.És ha nem sikerül akkor dühös.

Ha nem lenn olyan az ofi amilyen már nem is tudom hol lennénk.10x meggondolja mielőtt beírja za intőt.Mondjuk ez jó,mert múltkorában már azt mondta a fiam,hogy a tanárnéni úgyis csak ígérget.

Viszont a kicsivel bámulatosan türelmes.Kicsit féltem hogy milyen lesz vele,mert a nagyobb hugaival nem jön ki.De nagyon odafigyel r.Már jóformán apáskodik vele.Hozza viszi.és mint a nagyok öltözteti(nekem meg néha a szőr áll fel a hátamon)

1221. Sznebk2 (válaszként erre: 1220. - Adhd)
2009. jún. 3. 13:08
Isten hozott minálunk! :)
1220. adhd
2009. jún. 3. 11:33

Sziasztok!


Csatlakozhatok?

Van egy égetni- és imádnivaló hétévesem. Most fejezi be az első osztályt, az iskolában rettenetesen viselkedik, de a tanítónénije egy angyal, eszméletlen nagy szerencsénk van vele.


Elkezdtem a fórumot az elejéről olvasni, de még nem értem a végére. Írta valaki a legelején, hogy mennyi mindenre tanította meg a hiperaktív gyereke. Hogy ez mennyire így van! Balázs mellett többet tanultam meg az életről, mint előtte összesen. Sokmindent másképp látok és nagyon átértékelődtek a dolgok.

Tavaly ősz óta írok egy blogot, benne van az ő egész kis élete. Ha gondoljátok, olvassatok bele, hátha tudtok tanácsot adni és hátha találtok benne olyat, ami Nektek segít. A címe: [link]

Szóval ha nem bánjátok, maradok :-)

Panni

1219. Sznebk2 (válaszként erre: 1218. - Baliko.gyongyi)
2009. jún. 2. 21:49
Szerintem se vedd úgy a szívedre. Ez tök jó, gondold már el, kétszer volt gond fél év alatt! Hát a nővérem kisfiával (10 éves, jó tanuló, semmi különös) több gond van, úgy kell noszogatni, hogy tanuljon és mostanában mindenért sír (soha nem sír egyébként), állandóan visszadumál, szemtelen, elfáradt. Év vége van könyörgöm! Tudom, hogy most van az utolsó nagy hajrá, felmérők, meg javítások, de nagyon elfáradnak már. Nem is csoda, hogy dührohama volt a kisfiadnak. A tanítónéninek nem jutott eszébe, hogy esetleg valamivel ki is váltották nála? Egy gyerek halkan piszkálódott, vagy ő mondott olyat, amit nem kellett volna. Szerintem legyél büszke, nézd azt a jó oldalát, hogy annak ellenére, hogy mi a gond vele, még sem volt gond. Gratulálok! Milyen lesz a bizi?
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook