Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hiperaktív a gyerekem fórum

Hiperaktív a gyerekem (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
1278. szg74 (válaszként erre: 1277. - Hte23)
2010. aug. 23. 23:22
Hát nem tudom,mi lessz? Már én is a sulitól félek,pedig még csak 4 éves.Az ovit imádja,őt is szeretik a középpont/ főleg a bohóckodás miatt/,de ott is előfordult,hogy verekedett mert nem akarták,tudták megérteni mit mond.Neked sima isibe járt a kisfiad?Az a baj,hogy nagyon kis lépésekel haladunk csak a beszéd fejlődésben előrre,nem tudom meddig jutunk suli kezdésig?Kedvenc szavam nekem is van: nyamija= éhes,és minden ami étel és ehető tavaly szokott le erről a szóról
1277. hte23 (válaszként erre: 1276. - Szg74)
2010. aug. 23. 23:12

A fiam is a szemeddel is figyelj volt.


Sokszor megfogta a fejem és maga felé forditotta. Máig ugy beszél hozzám, hogy rá kell nézni. Erről már kezdem leszoktatni.


Kedvenc fantáziaszóm: Poszaru - mosakodni.


Nálunk még az iskolában is jöttek elő gondok.

Irásnál.


Kimondta: hattyu, lebetüzte helyesen és leirta: haggyu. A tyuk=csuk és még sok sok minden.


És igen, akkor "tévesztenek" gyakrabban ha folyamatosan beszélnek, mert egyébként helyesen ki tudják mondani a szavakat.

1276. szg74 (válaszként erre: 1275. - Hte23)
2010. aug. 23. 23:04
Szia.Köszi,nem keseredek el,sőt köszönöm,hogy írtad,legalább tudom,hogy nem vagyok vele egyedül.Sajnos ha én beszélek hozzá,csak akkor néz a szemembe /számra/ ha érdekli amit mondok ezeket a pillanatokat kiszoktam használni.Volt,hogy már kínomban a tenyerem között tartottam a fejét hogy nézzen rám,de akkor meg szó szerint:forgatja a szemét,és elhúzódik.Bezzeg amikor Ő beszél arra oda kell figyelni,még mondja is:-anya a szemedel figyelj,olyan édes megtudnám enni.Most pld azzal kínlódunk hogy minden szóban ahol a szó közepén "v" betű van "b"-t mond pld obónéni,tébé stb.Már egy csomószor mondttam,mutattam neki hogy harapjon az alsó ajkára és úgy mondja de csak néha sikerül.Ha folyamatosan beszél mindíg rontja,pedig ha máshol van a "v" betű kristály tisztán ejti.Fiam 3 éves kora után kezdett szavakat mondani addig fantázia szavakat használt.120-as IQ-t mértek nálla a Tanulási képességet vizsgáló bizottságnál pedig a fele tesztet végig se csinálta unta,még a földgömbről is kiselőadást tud tartani,csak az a baj,hogy sokszor én is nehezen értem,olyankor bevörösödik a dühtől és kiabál.Sokszor a szivem szakad érte.
1275. hte23 (válaszként erre: 1274. - Szg74)
2010. aug. 23. 22:30

Nem akarlak elkeseriteni. A 18 évesem (sulyos figyelemzavaros) máig nagyon zárt szájjal beszél, és nagyon sok szót tévesen használ. Képtelen vagyok/voltam leszoktatni teljesen.

Ő kifejezetten igényli máig a szemkontaktust.

Próbáld ugy, hogy amikor Te beszélsz hozzá, akkor nézz a szemébe. Mindig. Fárasztó, de eredményes.


Ő is nagyon sokára kezdett beszélni, és ráadásul érthetően. (igaz Ő örökbefogadott és csak 3 éves kora őta a mienk)

1274. szg74
2010. aug. 23. 22:16
Sziasztok!Én új vagyok itt,nagyon örültem,hogy megtaláltalak Titeket.Igaz 1 hét volt míg végig olvastam mindent,de annyira jó,olvasni a sok infót,biztatást,tanácsot amit egymásnak adtok.Nekem van egy 4 éves figyelemzavaros,impulzivitászavaros,kis törpém,aki a hiperaktivitás tüneteire jellemző jegyeket már hordozza.(Na ez a PED intézet hivatalos megfogalmazása volt.)Szerintem a világ legkreatívabb zsiványa akit nevelgetek/nék.Sajnos a figyelemzavar miatt nagyon rosszul beszél,azt mondják az "okosok" hiába is vittem volna eddig logopédushoz,mert ha nincs szemkontaktus nem tud segíteni.2 éves kora óta hordom fejlesztőbe,Gekkózunk.Sajnos mindenhonnan leráztak bennünket,hogy mit akarunk még csak 2-3-4 éves ráérünk még.Egyfolytában kilincselek,megyek,keresek szakembert,nagyon nehéz kicsi faluban lakunk,sokan azt sem tudják mi az a hiperaktivitás,csak azt tudják,hogy "rossz" a fiam.Kérlek benneteket akinek van tapasztalata arról,hogy tudnám segíteni a beszéd fejlődését az én HŐSÖMnek segítsen.Rendkivül sokat dumál,nagy a szókincse,csak sajnos nehezen érthető minden szava.Ha próbálnám kérni,hogy nézzen rám mikor beszélek hozzá csak azért sem néz rám,kinevet.A többi dolgot már lesem írom,az előttem szólók mintha a fiamról írtak volna és az életünkről.KÖSZÖNÖM,HOGY ITT LEHETEK!!!
1273. Ncilány
2010. aug. 15. 12:04
Most hallottam, a B1 vitaminhiány van a szervezetbe, attól is lehez hiper...
1272. adhd (válaszként erre: 1271. - Sznebk2)
2010. júl. 7. 15:06

Szia!


Egyre inkább azt gondolom, h az én Balázsomnak is ebben a suliban lenne a helye... Bár a mostani helyen szeretik, beilleszkedett... De nem kapja meg a szükséges fejlesztést.

1271. Sznebk2
2010. jún. 3. 10:16
Így van. Pont tegnap olvastunk együtt esti mesét Viktorral, jaj, olyan szépen olvas már. az elejét ő olvasta, én a többit, Ádi csak élvezte, igaz, nagyon késő volt már... A fiúk is imádják ezt a sulit, folyton van valami izgi rendezvény, játék, művészetek napja, jövő héten meg Európa hét lesz, az Unió összes országát megismerhetik, az egész hét erről szól. Nem hagyományos tanítás lesz, hanem az országok szokásait, népcsoportjait, dalait, nagy embereit, kultúráját, ételeit, italait fogják megismerni. Pl. a fiúk osztálya Romániát kapta, ezért az ofő anyukája 120 gombócos töltött káposztát fog csinálni és azzal vendégelnek meg mindenkit. Persze ez nem elvárás, minden osztály maga-maga készül ahogy és amivel tud. Szóval, ha úgy veszed, nem lesz rendes tanítás, de így sokkal többet tanulnak (egyrészt más országokról, hogy egyáltalán vannak, toleranciát - meghallgatni, figyelni a másikra - türelmet, illemet a vendégvárásnál, szóval sok-sok mindent tanulnak, ami hosszú távra maradandó emlékeket hozhat.
1270. gerna
2010. jún. 1. 18:45
Ja és persze azért is nehéz, mert az efféle iskolák ellentmondásban vannak az integráció alapelvével. Marhára lehet integrálni a hiperaktiv gyerekeket, főleg nagy létszámban és plusz szakemberek nélkül :(
1269. gerna (válaszként erre: 1267. - Sznebk2)
2010. jún. 1. 18:40

Végre egy hír :)



Most gondoljátok el, ha legalább megyénként lenne egy ilyen hely! de hát pénz, pénz, pénz... és persze, ember, ember, ember.

1268. Sznebk2
2010. jún. 1. 11:44
Bocsi, a heti többszöri logopédiát és fejlesztő pedagógusi órát elfelejtettem, szerencsére csak Ádinak van rá szüksége, de megkapja, szintén napközben.
1267. Sznebk2
2010. jún. 1. 11:41

Sziasztok!


Ezer éve nem tudtam idejönni, mert hogy sikerült a fiúknak teljesen beilleszkedni az iskolában, amit Gerna javasolt. Nem hinnétek el, szuper! Pontosan azok miatt a körülmények miatt, amit Gerna leírt, egyik fiamnak sem kell szednie a Ritalint, amit viszont a nagy létszámú, "mezei" suliban mindenképpen muszáj lett volna. Tagja lettem az SZMK-nak is, mert annyira el vagyok ájulva attól, ahogy itt tanítanak. Szorobánt, furulyát, még illemtant is tanítanak nekik, képzeljétek, MINDEN NAP van alapozó terápia, mikrocsoportokban,és mindez a tantervbe beépítve, ingyen!!!! Természetesen vannak olyan gyerekek is, akik bizony csak Ritalinnal tudnak itt is létezni, de maximálisan odafigyelnek rájuk. Most, ha megengeditek, bemásolok egy meghívót, gyertek el, nézzétek meg. (ha tudjátok)

Gyermeknap lesz a Gyermekház Lakkozó utcai iskolájában!

Szeretettel várunk minden gyermeket és szüleit iskolánk gyermeknapi rendezvényére, amely

2010. június 5-én, szombaton 10-12h-ig tart a Gyermekház Általános Iskolában. IV. kerület, Lakkozó u. 1. szám alatt.

Nagyobbaknak lesz

Focibajnokság - fiúknak

és Kosárlabda bajnokság - lányoknak.

A felsősöknek nevezési határidő: 2010. június 3. A nevezés leadása: az iskola portáján, vagy Lukács Csaba testnevelő tanárnál akár személyesen, akár e-mailben: lukacsaba@mailbox.hu.

A kisebbeknek az alábbi programokat ajánljuk:

bábozás, bábkészítés

fejlesztő játékok

gyöngyfűzés

sóliszt gyurmázás

stratégiai játékok

homokvár építés

aszfaltrajz verseny

könyvjelző készítés

pattogatott kukorica fűzés

és sport vetélkedők.

Szülőknek és nagyszülőknek tanácsadás, fogadóóra fejlesztő- és gyógypedagógusok bevonásával.

A részvétel ingyenes, sok-sok szeretettel és hamubasült pogácsával várunk mindenkit!

Mi is ott leszünk a fiúkkal, nagyon készülnek már! :)

1266. gerna
2010. máj. 5. 20:31

Rövid példa egy működő alapítványi iskola honlapjáról:


"Pedagógus személye:


* döntő, rendkívül fontos alap

* közvetlenebb, személyesebb kapcsolat a diákokkal

* partneri viszony a gyerekekkel

* frusztráció mentes környezet

* az alsóbb évfolyamokon két pedagógus foglalkozik egy időben a gyerekekkel"

1265. gerna (válaszként erre: 1264. - Rasztapredátor)
2010. máj. 5. 19:48

A probléma lényege éppen az, hogy a hiperaktiv (és a többi - integráltan nevelt sajátos nevelési igényű, beilleszkedési, tanulási, magatartási zavarral küzdő tanulókkal viszonylag nagy létszámú osztályokban kell a pedagógusnak dolgoznia. Mint tudjuk, a legtöbb esetben pedagógiai asszisztens, fejlesztő pedagógus nélkül. Ezek az osztályok 25-30 fővel működnek. Így persze elképzelhető, hogy milyen "egyéni bánásmód, türelem, törődés" jut egy ún. problémás gyerekre.

Az országunkban (és MÁS, szerencsésebb adottságú tájakon) sikeresen működő iskolák persze mindezt 6-8, max 12 fős osztályokban, tanulócsoportokban oldják meg. Rengeteg plusz szakemberrel, akik között még a dietetikus és a gyermekpszichiáter is helyet kap. Merthogy csak így lehet! Felvilágosítjátok a népet a kiadványokkal, de sajna az alkalmazási lehetőség - ilyen körülmények között - hiányzik. Felejtsd már el ezt a gyógyszermizériát, mivel az igazi megoldás ennél sokkal komplexebb.

2010. máj. 5. 16:02

Kedves Gerna!


Az alapítványunknak nem profilja az iskola, óvoda működtetése. És nem is fogunk ilyet csinálni.

Mivel 15 éves tapasztalatunk van a pszichiátriákon történt visszaélésekkel kapcsolatban, így elkezdtünk azzal foglalkozni, hogy tájékoztassuk az embereket, még mielőtt valami probléma történik.

Foglalkozunk a szülők és pedagógusok tájékoztatásával is hiperaktivitás témájában. Ezért írtam a korábbi bejegyzést.

Ingyenesen biztosítjuk a kiadványainkat bárkinek, aki szeretné. Több szülővel is beszéltem már, akinek indokolatlanul fogták rá a gyerekére, hogy hiperaktív, és ha nem olvassa el a kiadványt, akkor most a gyereke kábítószer alapú gyógyszert szed 10 éves kora alatt. Szerintem nincs olyan szerető szülő a világon, aki hagyná, hogy kábítószert szedjen a gyereke. Csak el kell olvasni a Ritalin hivatalos leírását a gyógyszerkönyvben.

Vannak alternatívák, amikhez nem kell gyógyszert szedni. Sőt túl egyszerű is, de sokan kényelmesek és inkább úgy gondolják, hogy egy gyógyszert beadni nem olyan vészes. Pedig, ha tudná..... amit az orvos nem mondott el. Sőt olyan szülővel is beszéltem, akinek azt mondta az orvosa, hogy inkább nem mondja el a gyógyszer mellékhatásait, mert akkor nem adja be a gyereknek a tablettát.

Nem alapítványi óvodába és iskolába kell adni a gyereket ahhoz, hogy kezeljék a nem létező "hiperaktivitását", hanem kicsit törődni kell a gyerekkel. Ezt írja le a kiadvány, hogy hogyan lehet.

1263. gerna (válaszként erre: 1261. - Rasztapredátor)
2010. ápr. 24. 09:02
Majd akkor szóljál, ha az Alapítvány óvodát, iskolát is működtet, persze lehetőleg többet, mondjuk minden megyében és bp-i kerületben egyet-kettőt... ja és ne legyen drága :)
2010. ápr. 21. 14:18

tudtok ajánlani olyan cikket, riportot, bármi írást, vagy tesztet, ami alapján eldönthető-, h a 4évesem hiperkatív-e vagy eleven...

vagy mindneképp orvos kell hozzá? ha igen, hol kezdjük?

2010. ápr. 21. 14:06

Sziasztok!

Ajánlom nektek az alábbi kiadványt.


Az Állampolgári Bizottság az Emberi Jogokért Alapítvány kutatómunkája során feltárta, hogy

a hiperaktívnak, figyelemzavarosnak nevezett gyermekeknek adott pszichiátriai szerek számos mellékhatást és függőséget okozhatnak a gyerekeknél. Ha gyermeke „tanulási probléma” vagy „viselkedési zavar” miatt pszichiátriai szereket szed, és úgy érzi, hogy a gyermek állapota semmit sem változott, vagy rosszabbodott emiatt, keresse fel szervezetünket. Az alapítvány megjelentetett egy INGYENES tájékoztató kiadványt a hiperaktivitással kapcsolatban, melyet szívesen bocsát

az érintettek és a hiperaktív gyermekekkel foglalkozó személyek részére.



Állampolgári Bizottság az Emberi Jogokért Alapítvány

Cím: 1461 Budapest, Pf.: 182.

Telefon: 06 (1) 342-63-55

E-mail: info@cchr.hu

Weboldal: www.emberijogok.hu

2009. nov. 26. 18:43

Sziasztok!


Már rég jártam erre. Az én fiam most már másodikos. Matek versenyre készül. Hála az égnek mostanában nálunk nyugi van. Gyógyszerrel elvan a suliban, de itthon azért vannak vitáink. Meg a kistesójával nem nagyon jön ki. Igaz van köztük 5 és fél év. Ha olyan kedve van eljátszik vele, de ritkán. A szegény pici meg úgy imádja, menne mindenhova utána.

1259. 471a99eb9c (válaszként erre: 1258. - Sznebk2)
2009. nov. 7. 18:32

Köszi!

Jövőre lesz elsős a lányom, nagycsoportos a fiam, és kezdi a kicsi is az ovit. Sokat töröm a fejem, néha még jó ötleteim is vannak.

1258. Sznebk2 (válaszként erre: 1256. - 471a99eb9c)
2009. nov. 6. 20:23

Sziasztok!

Csak következetességgel. Az a kulcs. Meg sok-sok jó ötlet, aminek hirtelen kell kipattanni az agyunkból, szerintem ez a legfárasztóbb. Nekem most 7,5 évesek, most kezdtük az elsőt. :o)

Háááát, nem egyszerű! Kétszeres (négyszeres:) elsős anyukának lenni nagyon nehéz. Hát még nekik!Még csak 3 hónapja lesz, hogy elkezdtük a sulit, de annyi, de annyi történet gyűlt össze, hogy már lesz mit mesélni az unokáknak! :) (hajmeresztő)

1257. anyuca66
2009. nov. 5. 06:22
Agyagozás, papírmassé, valami kreatív...
1256. 471a99eb9c (válaszként erre: 1254. - Anyuca66)
2009. nov. 3. 14:23
Nagyon fárasztó. de imádom!Sokat töröm a fejem, hogyan tudom fegyelmezni, egyszer majd csak belerázódunk.
1255. lúdanyó
2009. nov. 2. 20:32

Mindig olvaslak benneteket!

Régebben irtam is csak már nem akartam ismételni önmagam.

Azért irok nekem van 2 hiperkém is 15 és 9 évesek.

Higgyétek el az évek múlásával javul a hejzet. Nekm is mondták hittem is meg nem is. De tapasztaltam igen javulnak!!:) Az én kicsim még promániás! is volt frankón állandóan figyelni kellett valakinek igy is felgyujtott ezt azt..Mára remélem azt is kinőte..:)

Kitartás nektek:)

1254. anyuca66 (válaszként erre: 1253. - 471a99eb9c)
2009. nov. 2. 19:52
5 felnőtt foglalkozna vele azt is kevésnek érezné...
1253. 471a99eb9c (válaszként erre: 1228. - Adhd)
2009. nov. 2. 17:15
Szia! Teljesen megértelek! Nekem még ovis a fiam, 4 éves, de már teljesen kiborít. Nem tudnak vele az oviban foglalkozni külön, együtt a többiekkel meg nem hajlandó. Itthon nagyon nehéz összeegyeztetni, mivel a másik két gyerek is igényli a foglalkozást, de Lacus csak azt akarja, hogy egyfolytában vele legyen foglalkozva, nem megy!
1252. anyuca66
2009. szept. 25. 20:04
Állitólag a bioptron lámpa is segít. Az biztos hogy nem a piros szín. Vitaminokkal hogy vagytok??
1251. mandella (válaszként erre: 1220. - Adhd)
2009. szept. 25. 16:40
Szia, végigolvastam a blogodat, sok hasonlóságot fedeztem fel az unokaöcsém és a fiad között. Ajánlottam nekik is a blogot. Sok sikert nektek!
1250. adhd (válaszként erre: 1249. - Baliko.gyongyi)
2009. szept. 14. 15:22

Szia!


Mi is úgy szedjük, hogy csak iskolai napokon. Eddig segít, tényleg nem tesz csodát, tehát ő ő marad, ami nagyon jó (hallottam olyan rémtörténeteket, hogy benyugtatózott zombikként viselkednek a Ritalint szedő gyerekek, ez persze nyilván hülyeség, de azért aggódtam, hogy milyen lesz). A délelőtti odafigyelésben segít, van már ötösünk, csillagunk, minden ceruza megvan, nem hagyott még el semmit, szóval a helyzet határozottan JOBB!

1249. baliko.gyongyi (válaszként erre: 1248. - Adhd)
2009. szept. 8. 14:00

Szia!


Mi már egy éve szedjük a Ritalint. Nagyon sokáig ellene voltam, de a végén be kellett látnom, hogy nincs más megoldás. És az iskolában nagyon sokat segített. Jobban oda tud figyelni, és nincs rá különösebb panasz. Azért csodát ne várjatok. Az enyém otthon ugyanúgy felesel, igaz csak délelőtt szedjük a gyógyszert. Tanítás után hazaviszem. De legalább nincsenek dührohamai folyamatosan. Ha jól emlékszem, a tavalyi év folyamán kétszer szóltak csak, mert verekedett és csúnyán beszélt. Az óvódában mindennapos volt, hogy hallgattam miatta. Hát ennyit segített a gyógyszer. De azért bevallom, ha megcsörren a telefonom, mindig görcsbe rándul a gyomrom, hogy nem miatta hívnak-e. De talán ez is elmúlik majd egyszer. Most másodikos, és olyan komoly nagy fiú lett. Már nyáron el mertem engedni a barátaival egyedül játszani. Eddig mindig felügyeltem, nehogy valami baj legyen, mert akkor persze mindig ő a hibás. De egész nyáron jól elvolt, pedig nyáron és szünetekben nem gyógyszerezünk, meg hétvégén sem, csak tanítás alatt. Kívánom, hogy nektek is segítsen. Meg persze egy jó tanító nénit vagy bácsit, aki tolerálja őt. (Habár a miénk sem egy főnyeremény, de azért elviseljük.)

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook