Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hiperaktív a gyerekem fórum

Hiperaktív a gyerekem (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
1308. hte23 (válaszként erre: 1307. - Zs0618)
2010. szept. 2. 21:04

Nem jár neki emelt családi pótlék. Ez biztos.

Ha járna, akkor én már kijártam volna.

1307. zs0618
2010. szept. 2. 19:03

Sziasztok!


Tudtok-e valamit arról, hogy 14 éves figyelemzavaros gyerek után jár-e emelt családi pótlék? Tartós betegségnek számít? És a hiperaktivitás? Ki tudja ezt megmondani? Pszichiáter? MÁK? Körzeti? Előre is köszi a segítséget. zs0618@gmail.com


B. Zsuzsa

1306. szg74 (válaszként erre: 1305. - Re87)
2010. aug. 27. 18:11
Szia.Ismerős.Nállunk ugyanez a helyzet,ha jön hozzánk valaki akkor az katasztrófa kb 15-20 percig az összes repertoárt előadja a műsorából,csak utánna vonul el.Képzeld el ezt úgy,hogy én még itthon is dolgozom,és folyamatosan jönnek az emberek hozzánk.A telefonálás is ugyanaez,álltalában a garázsba rohanok és ott is beülök az autóba úgy telefonálok,már nem egyszer voltam kínos helyzetben miatta miközben telefonáltam.Figyelj,tudom nem könnyű,ha nem figyelsz könnyen elszigetelődhetsz az emberektől a kicsi miatt /tapasztaltam,az emberek többsége nem tolerálja az ilyen tipusú gyermekeket,tudom miről beszélek/én a legtöbb családtagommal már csak köszönő viszonyba vagyok,mert nem értik mi történik nállunk.Egy pár barátom,főleg a velem egyidősek értik meg esetleg a helyzetet.Én hónapokon keresztül csak taktikákat dolgoztam ki az együttélésre,minden külön "találmányára"kidolgoztam persze segítséggel praktikákat,és még így is van amire nem tudok megoldást.Ne legyél depressziós,megérzi és rosszabb lessz,át kell alakítani az életeteket,ha valakik lemorzsolódnak emiatt mellőletek én azt mondom ne bánd.
1305. Re87 (válaszként erre: 1304. - Szg74)
2010. aug. 27. 16:52
Én is ha mondom neki,hogy megyünk valahova,akkor borzalmasan felpörög,nem bírom leállítani.Ha jön valaki hozzánk ugyan ez van.Nem lehet tőle beszélgetni sem.Ez miatt vagyok már depressziós,mert nem tudok beszélgetni senkivel.Ha telefonálok rögtön oda jön és elkezd üvölteni...
1304. szg74
2010. aug. 26. 17:39
Hát a társaságba járás,még nekünk sem megy.Pedig tudja mit illik és mit nem.Nem fél sehol,senkitől,sőt még jobban pörög idegenek előtt.Csak kis lépésekkel viszem társaságba,ezt úgy értem,hogy pld barátnőmékhez a "kirohanások"után minden nap vittem,mindíg egy dolgot elmondttam pld nem Te öntesz magadnak üdítőt várd ki még kapsz vagy kérjél,utánna,ha szét pakolod a játékokat/barátnőméknél/utánna rendet teszel stb.De minden nap csak egyet rágtam a fejébe több hónapig tartott.Ma ott tartunk hogy barátnőm szivesen vigyáz rá pedig 2 éves picivel van otthon sőt már aludtt is ott,minden baj nélkül.Viszont a lányom farsangján semmi praktikával nem bírtam vele,el kellett jönnünk,a zene a sokadalom teljesen kiakasztotta.Az unokatesóéknál 2 hiper gyerek van,ráadásul ott a szülök el sem ismerik hogy a gyerekekkel "baj" van,na oda sajnos nem járunk mert hárman VESZEDELMEK!!!!Ha csak hárman megyünk valahova (az apukája motor balesetben meghalt)pld állatkert,Tisza semmi baj nincs vele.
1303. Re87 (válaszként erre: 1302. - Szg74)
2010. aug. 26. 16:33

Szerintem elég sok embert érint ez a probléma.Csak valószínűleg nem is tudnak erről a "betegségről".Meg én tényleg nem vagyok az a tipus,aki foglalkozik más véleményével,de annyira fel tudnak dühíteni,amikor okoskodnak,hogy nincs ennek a gyereknek semmi baja,csak nincs megnevelve,satöbbi...Pedig hiába van nálunk drákói szigor(vagy legalábbis próbálkozom vele).Egyébként borzalmasan okos,ügyes(pár hónapos kora óta mondogatta a dokinő,hogy hónapokkal előbbre van a kortársainál),tisztelettudó,udvarias gyermek...amikor olyanja van.:)

Hát igen,ez a bébi kori pörgés,hát nem volt semmi.Nem mertem hasra fektetni ébren,mert félelmetes volt,ahogy már egy hónaposan próbálta emelni a fejét és nézelődni.Borzasztó türelmetlen baba volt(meg még most is az).Ráadásul csak ilyen "mű bimbóval"(nem jut eszembe a neve,azoknak kell,akiknek pici a mellbimbójuk) kellett szoptatnom,és mire abban megindult a tej...Hát sokat sírtam én is...Attól nem is beszélve,hogy sokszor veszélyes is,amit csinál.Jó párszor voltunk már a balesetin,volt olyan,hogy a mentő vitte el.Fél szemmel folyton Őt kell figyelnem.Ha más gyerekek közé megyünk az anyukáik csak nevetnek rajtam,mert nem értik,hogy az én gyerekemet egyszerűen nem szabad szem elől téveszteni.

Ti hogy vagytok a társasággal?Szoktatok eljárni a gyerekkel ide-oda?A fiam néha egész jól viselni,párszor már pizzázni is elvittük,de általában nem lehet Vele bírni.Ennek ellenére azért visszük folyton,bár ahogy olvasgatok a hiper gyerkőcökről ettől nem fog javulni.

1302. szg74 (válaszként erre: 1301. - Re87)
2010. aug. 26. 14:38
Szia.Ismerős,hogy bébinek is katasztrofális volt.Nekem Ő a második,szinte még 1 hónapos sem volt amikor már feltünt,hogy más,mindent azonnal akart szopizni,de száraz pelust azonnal mihelyt felébredtt,addig üvöltött.Mikor minden kész volt megnyugodott.Az árnyékokra,fényre csak úgy kapkodtta a kis fejét,a zenélő játékokra úgyszint.Ha a karomban ringattam majd kiugrott úgy feszengett.Amikor már tudott hasra fordulni,akkor szó szerint ketten kellettünk a tisztába tevéshez,mert mire elnyúltam a popsi törlőig az ágy másik végébe gurult.Pelenkázó asztalt már nem is mertem használni,mert le esett volna.A védőnőnek mikor szóltam kinevetett,azt mondtta inkább örüljek,hogy milyen mozgékony érdeklődő baba.Nállunk is ment az állathang,meg az üvöltözés,bő 1 hónap utánn leszoktattam azzal amit a gyógyped tanított.Ha hangoskodott szép halkan ,lassú beszéddel megkérdeztem tőlle: Tudod halkabban kicsim?De ezt mindíg módszeresen,le is szokott rólla,sőt most már Ő szól,ha valami hangos a közelében/nővére zenét hallgat/.A fantázia szók,nállunk is mentek arra nincs ötletem.Egyébként van egy másik módszerem is /gyógyped mutatta/amikor túlpörög akkor felkapom és nagyon lassan elkezdem simogatni a fejét és a hátát miközben halkan suttogok neki a fülecskéjébe,ez nagyon tuti,először meglepődik az első pár másodpercben aztán elernyed mint egy rongybaba.Na nekem most erre kb ennyi jut eszembe.Olyan jó beszélgetni,végre valaki aki érti,és tudja miről van szó.Jó,hogy nem vagyunk egyedül.
1301. Re87 (válaszként erre: 1299. - Szg74)
2010. aug. 26. 12:31
Kivizsgáláson nem voltunk.Februárban voltunk neurológián,teljesen más miatt.A dokinő meglátta a gyereket és az volt az első kérdése,hogy mit szed a gyerek.Mondtuk,hogy semmit.Ő akkor csak magnéziumot ajánlott a túlpörgésre.Persze sejtettük már előtte is,hogy hip.aktív.Már bébinek is katasztrófális volt:).A beszéd.Hát normális időben kezdett el beszélni.Csak hablatyol rengeteget.Van egy rokon kislány,aki fiatalabb.Ő még nem beszél rendesen és a fiam az ő rosszul kiejtett szavait veszi át.Nagyon tetszik neki,ahogy a kislány beszél:).Meg kitalál magának értelmetlen szavakat és hónapokig azokat hajtogatja egyfolytában.Szóval tudna ő nagyon szépen beszélni,csak nem akar.A másik meg,amitől frászt kapok az az,hogy mindenféle hangokat ad ki.Állathangoktól kezdve a céltalan üvöltözésig.Attól nagyon kész vagyok.Egyébként sem tud halkan beszélni,de amikor rohangál vagy játszik és egyszer csak elkezd üvölteni,hát az....
1300. hte23 (válaszként erre: 1288. - Szg74)
2010. aug. 25. 21:00

Nagyon felkapott az iskola. Az idén is 4 osztály inditottak.

Sportolnak. Saját jégpálya stb.


Az osztályok általában 25 fősek. Ez a max.

A tanitónők szinte mind jó, de vannak nagyon jók. Ennyire előre nem lehet tudni ki kap osztályt. A kisebbikem is odajár ( ő nem hiperke) most megy 4.-be.

A fejlesztés az, hogy hozzáértő tanitónők foglalkoznak a gyerekkel, egyenként az előirásoknak megfelelően. A tanitónők toleránsak. Szinte minden osztályban van 1-2 ilyen tipusu gyerek.

Nálunk Tomit megnézték előtte, és felvállalták.

Ő egyébként a MACI oviba járt 1 évet. Ők még nagyon sokat tudnak segiteni, Csak sajnos most már huzósabbak a dijak.

1299. szg74
2010. aug. 25. 19:23
szerintem nyomtasd ki Neki,ha van rá lehetőséged a beteg tájékoztatót,és kérd meg nézze meg az összetevőket,akkor tutira nem lessz gond,mégha nem is ismeri a gyógyszert.Ti amúgy voltatok már kivizsgálásokon?A beszédetek hogy alakul?
1298. Re87 (válaszként erre: 1296. - Szg74)
2010. aug. 25. 18:56
Szerintem is az lesz a legjobb,ha orvossal beszélek.Csak az a baj,hogy a gyerekorvosunk egy fiatal kezdő és bár biztosan tanult róla sok tapasztalata nincs a témában.Megnéztem azt a homeopátiás szert is,de azz írják,hogy vérnyomást is csökkent,azt nem nem tudom,hogy jó lenne-e a gyereknek.Az omega3-ra viszont mindenképp szüksége van a figyelemszóródás miatt.
1297. szg74
2010. aug. 25. 18:54

ja igen én is azzal kezdtem,hogy ovónénit " felvilágosítottam" bár a mi ovónénink vérprofi,mindíg azt mondja,hogy csak meg kell találni a kulcsot a gyerekhez,nagyon következetes,de egyben egy tyúkanyó tipus.

Ami a legfontosabb minden nap beszélgetek vele,hogy milyen napjuk volt,és én itthon aszerint "mosom az agyát " fiamnak,másképp nem lehet.Ennek csapat munkában kell mennie az ovónénivel.

1296. szg74
2010. aug. 25. 18:47
Figyu,kérdezd meg a dokitokat hogy ő mit javasol,nekünk nem volt semmi probléma,meg a gyerekneurológián is azt mondtták nem baj,sőt javasolt.Nem tudom Berénybe hol lehet kapni,én Jászkiséri vagyok,itt egy egyszerű kis patika van ha szólok hogy fogy,másnapra meghozatják.Hú az ovi:))))) Na az egy egész könyvet is megérne.Bennünket már a bölcsiből is úgymond megkértek ha ellenőrzés van ne menjünk,mert a fiamnak nem lehet parancsolni.Én kifejezetten kerestem ovónénit,bár ketten vannak nagyon nehéz volt elfogadnia hogy más is kérhet esetleg utasíthat mint anya.Szembe fordult ovónénivel,hogy Te nem vagy főnök,reggel 9 re már 7 gyerek jelentkezett hogy őket megverte Beni.Nállunk vannak nagy 6-7 éves gyerekek is a csoportban,na őket sem kímélte adott és kapott ahogy ovónéni mondta.Nagyon nehéz vele,ha valaki helyettesíti az ovónénijét az maga a pokol.Sokszor sírva hoztam haza /én sírtam/ Ő élvezi,és mellékesen imádják a gyerekek,mindenki barátja / a bohóckodása végett/.Már többször azt mondttam kész vége nem viszem oviba,mikor a verekedős korszakát élte,rendkivül szégyeltem magam,de mindíg meggyőztek a gyógypedek,meg az ovónéni,hogy muszály szocializálódnia.Pld a Gekkóban semmi gond nincs ott 3 vannak csoportban,olyan teljesítményt nyújt,hogy ájuldozunk néha a többi anyukával,meg a gyógypedjével.
1295. szg74
2010. aug. 25. 18:33
most jutott eszembe,hogy nagyon sokan javasolták,sőt az előttem szólók is dicsérték remélem jól írom a Sedatif PC-nevű homeopátiás tablettát,na azt már egész pici kortól is lehet adni a gyerkőcnek.csak hát mi az Espricóval kezdtük és eddig bejött.
1294. Re87 (válaszként erre: 1293. - Szg74)
2010. aug. 25. 18:26

Lehet rajzolni is azért nem szeret,mert a szemei mindég elkalandoznak.Néha tényleg olyanok,mintha nem tudnának parancsolni a saját testüknek.

Szóval először 12hétig 2szer 2szem?!Nem túl sok ez ahhoz képest,hogy nagyjából másfél évvel előbb kezdeném el adni neki?Jászberényben hol lehet ilyet kapni?

Oviban nálatok mi volt a helyzet?6ikán megyünk először és bár nagyon várom,de előre rettegek.Előre látom,hogy rengeteg baj lesz vele,és a pedagógusok nem fogják megérteni a problémát.Viszont a közösség már nagyon kell neki.De egyszerűen nem képes nyugodtan,egy helyben ülve enni,nem érdeklik a szabályok,nem fog szót fogadni.Már gondolkodom rajta,hogy kinyomtatok pár dolgot a hip.aktív gyerekekkel kapcsolatban,hogy az óvónéni olvassa el.Sajnos az a tapasztalat,hogy a pedagógusok hiába diplomásak,erről még sincs túl sok információjuk.

1293. szg74
2010. aug. 25. 18:14
inkább azt mondahatnám,hogy talán az öngátlásán vettem észre változást.már nem rohangál céltalanul,csak ha játszik akkor inpulzívabb,kevesebb a csata a 14 éves nővérével,nem üt rögtön.igen ha így nézem nyugodtabb.könnyebben marad feladathelyzetekben is,türelmesebb kivárja a sorát/persze nem a végtelenségig/,pont tegnap dicsértem agyon,a tesója tanszer vásárlását kb 1,5 óra az áruházban minden hiszti vergődés nélkül tűrte,nézelődött.Viszont a mai napig utál szinezni,már mindent kipróbáltunk az újjfestétől a marokrétán át mindent egyszerűen se rajzolni,se szinezni nem szeret a labdát pedig gyűlöli,mindig elejti,félre rúg / nem bírja a szemét a labdára fixálni/ nincs sikerélménye,na itt nem működik a türelme,ott hagy és kész
1292. Re87 (válaszként erre: 1290. - Szg74)
2010. aug. 25. 18:00
Nyugodtabb is tőle a gyerek?A túlmozgékonyságot is mérsékli??
1291. szg74 (válaszként erre: 1289. - Re87)
2010. aug. 25. 17:14
Mi szedjük tavaly óta,most 4 éves a fiam,kérdeztem én is dokinőt azt mondtta nem számít.
1290. szg74 (válaszként erre: 1287. - Re87)
2010. aug. 25. 17:12
ESPRICO= étrendkiegészítő ,koncentráció és figyelem fokozására.omega 3,omega 6,magnézium,cink.Dokinő szerint ez a legtisztább,legkoncentráltabb most a piacon.Reggel este 2 kapszula szétrágni,hősőm szerint fincsi narancsos.ezt kell kb 12 héten keresztül utánna napi 2 kb 3200 ft60 szem a patikában meghozzák ha nincs,én nem igazán hittem benne,de csak csupa pozitív tapasztalatom van mióta szedjük
1289. Re87 (válaszként erre: 1287. - Re87)
2010. aug. 25. 17:08
Gyorsan megnéztem.Ez nekünk eleve nem jó,mert 5éves kortól szabad csak szedni:(.
1288. szg74 (válaszként erre: 1282. - Hte23)
2010. aug. 25. 17:07

Köszönöm!!!Megnézem /megérdeklődöm/.Te esetleg tudnál pár szót mondani rólla?Mekkora volt az osztálylátszám?,tanárnénik?,mit takar az ,hogy fejlesztő?

Nagyon hálás vagyok a segítségedért.

1287. Re87 (válaszként erre: 1286. - Szg74)
2010. aug. 25. 17:06
Esprico az mi?
1286. szg74 (válaszként erre: 1283. - Re87)
2010. aug. 25. 17:04
Szia.Mi próbáltuk a halolajat,de nekünk túl sok mindent nem csinált/igaz nagyon sokféle van a piacon,különféle töménységben,vivőanyagokkal/.Nekünk az ESPRICO-t ajánlották fejlesztőben,és a gyermekneurológián is,nekünk az nagyon sokat segít,meg teaként citromfű teát iszunk.Annyit tudok mondani,hogy így a kettőt kombinálva nagyon sok a nyugodtt pillanatunk,amikor koncentrálva figyel a HŐSÖM,de még így is csak tyúklépésben haladunk a beszéd terén.
1285. Re87 (válaszként erre: 1284. - Hte23)
2010. aug. 25. 11:53

Hiperaktív gyermek a családban-a címe.

Jelentkezz,nem tudom ki tud beengedni.Nézed meg és írj neki privátban egy üzit.Úgy talán gyorsabban megy.

1284. hte23 (válaszként erre: 1283. - Re87)
2010. aug. 25. 11:44
Csatlakozhatnék a zárkörühöz?? Ha igen megadod a pontos nevet?
1283. Re87
2010. aug. 25. 11:15

Sziasztok!

Júj,de jó,hogy megtaláltam ezt a topicot:).Igaz van egy zártkörű klubunk hip.akitv gyerekes szülőknek,de itt úgy látom több tapasztalat cserélt "gazdát".:)Ráadásul én is Jászberény környéki vagyok:).

Szóval:A fiam 3éves,hiperaktív.Sokszor nem könnyű,sokszor nagyon nehéz.Ráadásul hamarosan egyedül fogok Vele maradni.Ő sem néz a szemembe,nagyon idegesítő.

A halolajat próbálta már itt valaki?Ő most azt szedi kb. 1hete.Állítólag nagyon jó.Reménykedem:).

1282. hte23 (válaszként erre: 1280. - Szg74)
2010. aug. 25. 11:02
A tanitóképző főiskola Gyakorló általános iskolája. Ott van a főiskola mellett.
1281. makkamikka (válaszként erre: 1261. - Rasztapredátor)
2010. aug. 25. 09:42

Miért kell ezt a szöveget évről évre bemásolni ide?

Látott már a hölgy hiperkét? Próbált már hiperkével mondjuk egy napot túlélni?

Miért szivom én ezen évről évre föl magam?:):):)

1280. szg74
2010. aug. 23. 23:38
Melyik ez a gyakorló?Még nem is hallottam rólla?Pedig Berénybe járunk a NEV-tanba,és még kérdeztem is,hogy tudnak-e javasolni esetleg valamilyen sulit,hiszen pont Ők ültették a fejembe a bogarat,hogy már jó elörre nézelődjek,érdeklődjek iskolák terén.Egy gyermek pszihológus foglalkozik ott "velem",logopédust úgy kapok tőlük jövőre heti 1X30 percre hogy a Szolnoki PED intézet írta szakvéleménybe hogy jár a fiamnak.Pedig privátban is elhordanám logopédushoz,de nem tudttak ajánlani Berénybe senkit.Amúgy gratulálok a fiadhoz,gondolom nem kis munka van benne,hogy idáig jutott.
1279. hte23 (válaszként erre: 1278. - Szg74)
2010. aug. 23. 23:24

Mi sima suliba. A gyakorlóba járt Berénybe.

Most a Liskába és 12.-es lesz.

A gyakorlóba van fejlesztés.

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook