Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hiperaktív a gyerekem fórum

Hiperaktív a gyerekem (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
1338. Cs.Zs.
2010. szept. 23. 14:41
Van egy hírem. Nekem végem. Ma hívott a titkárságvezető, aki elégedett velem, hogy beszél a főnökömmel, hogy ők mennek, a munkahelyről, de én maradhassak. A fönököm profilváltásra készül, nem biztos a munkahelyünk.
1337. Cs.Zs. (válaszként erre: 1336. - Cs.Zs.)
2010. szept. 23. 11:51
A Remeronról még tudnék mesélni, hogy mekkora egy rámálom arról leszokni.
1336. Cs.Zs. (válaszként erre: 1335. - Re87)
2010. szept. 23. 11:47
A Remeron úgyérzem egy életre tönkretette az agyamat. 1.5 évig szedtem, és szedése közben egyszercsak elkezdett sípolni a fejem. Azóta is sípol. ELMENNEK A JÓ BÜDÖS FRANCBA!! Kerületi pszichiáternél kezdtem, voltam neurologián is, a körzeti orvostól könyörögtem ki. A pszichiáter nem voltak hajlandó elküldeni CT-re. Abból ált a vizsgálat, hogy fogjam meg az orromat becsukott szemmel, és nyújtsam ki a kezemet, majd visszaküldött a pszichiáterhez. Ő sem küldött CT-re, így kerestünk egy olyat, aki elküld. Semmit nem mutatott ki. EEG sem. EKG-sem, pedig most is szúr a szívem. Voltam olyan pszichiátereknél is akik helyetesítettek. Egyik nagyon rondán nézett rám (Mert ugye mostmár beteg vagyok), másik elhagyatott velem bizonyos gyógyszert, harmadik felírt pluszba. Na most ez a pluszba felírt gyógyszer álmosító hatású, de csak kétszer hatott. Először amikor bevettem el is aludtam. Aztán szedtem, és semmi hatása. Aztán módosították este 1 egész szemre, azután nyomban egyszer elálmosodtam tőle, de úgy, hogy éjfélkor vettem be, reggel 4-5 körül felébredtem magamtól, majd 7-8 órára ólmos álmosság, és erőtlenség lett rajtam úrrá. Azóta nem hat semmit, de szedem. Olyan a szervezetem, hogy "megeszi" a gyógyszert. Szedek 3x1 Mg Xanaxot, (a doktornő el sem hitte, hogy van 1 Mg-os, de így örökölt meg engem), szedek 3x1 Rivotrilt, amit igazság szerint nem mindíg 3x1, mert 50 db-os kiszerelésben kapom egy hónapra (Ilyenekre is nekem kéne figyelnem). Szedek Reggel 1 antidepresszánst, már a sokadik félét, most jelenleg Citaprámot, szedek a fejfájásra fejsípolásra Nootropilt, és szedek Algopirynt. Ezeket receptre. Ezenkívűl magamtól szedek halolaj kapszulát, és néha ásványi anyag tartalmú pezsgőtablettát. Levelezek a Szendi Gáborral, de az sem sokat ér. Most azt írta térjek át paleoit táplálkozásra, mert valószínűleg az a bajom. Nem tudok. Például az érszüklet szerű tünetek miatt muszály kávéznom. Ez valószínűleg üti is a nyugtatókat. Mivel nem vet fel a pénz egészségtelenül táplálkozom, meleg étel például a McDonaldsból. Mert hús van benne, és meleg. Ugyanez a helyzet a büfés melegszendviccsel. Nagyon ritkán Smacket eszem. A párizsis zömléből meg a Kefírből néha elegem van, azért nem az az ízélmény. Ráadásul allergiás is vagyok, és néhány étel kicsinál. Főleg gyümölcsből. Csak egy példa: Kiwi. Amit mindíg megtudok enni, az a rántott sajt, meg tészták, amik aztán hízlalnak, és drágák.
1335. Re87 (válaszként erre: 1332. - Cs.Zs.)
2010. szept. 23. 08:34

Szia!

A Remeront ismerem,borzalmas gyógyszer,ha agyon ütnének se vennék be belőle egy szemet sem soha többet!

Szerintem keress egy jó pszichiátert és beszélgess vele sokat.Ha depressziós vagy(már pedig minden jel erre utal),akkor ő is sokat tud segíteni.Gyógyszert is tud felírni,ami a túlpörgést szabályozza.Meg segítene megbékélni magaddal,meg a világgal.Neurológián voltál már?Lehet az sem ártana.A SOTE-ra valószínű nagyon nehéz bekerülni.

1334. Cs.Zs.
2010. szept. 23. 07:00
Gyerekként az oviban, én voltam az első akit bevittem, sírtam ott egyedül az oviban. Majd ott álltam a kerítésnél, és vártam bőgve anyukámat. Egyszer csak kijelentettem magamnak, hogy felnőtt vagyok. Már akkor írigykedtem magamban, hogy másnak már akkor volt nője, az oviban. Persze a kisfiú 1 fejjel magasabb volt nálam, szőkésbarna hajú, és hozzánk képest túlfejlett. Aztán ahogy nőtt az értelmem felfogtam, hogy nagyon nagyok a családi konfliktusok. A kistesóm születése után pár évvel kiestem anyu szeretetéből. Őt máshogyan nevelték. Ő nem járt bölcsibe, nem a város másik végére vitték oviba hajnalban, és nem BM-es oviba járt, ahol engem téptek. Van is itt egy jó adag testvéri féltékenység. Ő jóbb képű volt nálam, szökésbarna göndör hajú, én meg egy kancsal, benyomodott fejű csúnya gyerek lettem 10 éves koromra. Az autógázolás egy rémálom volt, meghaltam egy pillanatra. Láttam magamat kívülről, meszzebről, aztán valahogyan visszatértem önmagamba, és rájöttem, hogy én fekszem ott. BORZASZTÓ VOLT UTÁNA. Akkor még úgy ahogyan szerettek. De amik utána történtek, az már egy rémálom.
1333. Cs.Zs.
2010. szept. 23. 06:33
Más dolog. Érszükület szerű tüneteket vélek felfedezni magamon. Van is a családban. Teljesen magam alatt vagyok.
1332. Cs.Zs.
2010. szept. 23. 06:15

Szia Re 87!


A SOTE-és hiperaktivitással ADHD-val foglalkozó szakember nem hitte el, hogy hiperaktív/ADHD-és vagyok. Sporttal küzdöttem ellene, naptárban írtam az időpontokat, rendet tartottam magam körül, és mindenre odafigyeltem. Erőltetve. Mindez fiatalon könnyen ment. Mostmár bagyon nehéz. Probléma az, hogy odaadtam neki a pszichiátria éáltal kiállított papírt, ami szerint szorongásos deprssziós vagyok. Mindez igaz. Így a lelki dolgokra helyezte a hangsúlyt, hosszú beszélgetés volt, és visszatanácsolt a pszichiáteremhez. Ettól függetlenül tényleg hiperaktív vagyok. Nem bírok megülni a fenekemen, mindíg csinálnom kell valamit, nem tudok sorban állni, és várni. Sokszor hűtöm magamat. Tizenéves koromban azért nem jelentkezett mert növésben voltam , ez fárasztotta a testem. Aztán már csak úgy tudtam aludni, hogy "kiütöttem " magamat". Hol sporttal, hol mással. Tényleg hiperaktív vagyok. Az agyam megállás nélkül pörög. Ráadásul van itt egy másik probléma, ami nekem nem jelentett problémát. Autizmus szerű tüneteim vannak. 118-as IQ-val. Aspergernek nevezik az ilyet. Ez számomra azt jelenti, hogy nagyon könnyen sajátítok el dolgokat, kreatív vagyok, és ügyes. Rendkívűl jól rajzolok, nagyon ügyesen kerékpározok, stb.. Ezért is tudtam kiválóan ellátni a munkámat. Mert ügyes vagyok. Nem öndícséret ez van. Ez a mai társadalomban írigységet szül. Az alvással problémáim vannak, meg a szeretet hiánnyal. Gyerekkorom óta szeretetre vágyok. Olyan testire. Ölelésre, szexre, simogatásra. Ez nem adatott meg, de erről a pszihiáternek, pszichiátereknek nem beszélek. Rengeteget sírtam életemben, túl érzékeny vagyok. Minden érzés erősebb bennem mint egy átlagemberben, vagy nem tudom kezelni ezeket az érzéseket. Nem tudok így élni, nagyon nehéz. Nem bírom ezt a fejsípolást amit egy Remeron nevű Antidepresszáns okozott. Nem bírom azt az idegfeszültséget, ami szó szerint le tud bénitani. Tegnap megint bejelntkeztem a Hiperaktív ambulanciára, ahonnan elutasítottak, megpróbéom meggyőzni a doktornőt, hogy valóban az is vagyok. CSak nehezen magy, mert nem látszik kívűlről. Önkontroll miatt. De belülről feszít, és eszi a testemet.

1331. Re87 (válaszként erre: 1324. - Cs.Zs.)
2010. szept. 22. 18:09

Szia!

A pszichiáter mit mondott?Olyan nincs,hogy nincs olyan orvos,aki foglalkozna veled.Alvászavarra jó szokott lenni a HOVA,nyugtalanságra meg próbálj meg valami vény nélkül kapható nyugtatót.Az ízületi bajoddal is menj el orvoshoz.

Ha igaz minden,amit leírtál,akkor keress valakit,aki segít,mert nem csoda,hogy ezeken nem tudod egyedül túl tenni magad.

1330. bozsika667 (válaszként erre: 1307. - Zs0618)
2010. szept. 22. 12:29
SZia!Hiperaktív figyelemzavaros gyermek után, nem jár kiemelt családi pótlék.Én már megkérdeztem a körzetünkhöz tartozó gyermekpszihiátrián.Tartósan beteg,vagy középsúlyos értelmi fogyatékosoknak adják.Szerinttük hip. nem betegség,hanem egy idegrendszeri másság.Nekem is van egy kilenc éves fiam. Ha szeretnél valamit kérdezni, nagyon szívesen válaszolok,és segítek ha tudok. Várom a te tapasztalataidat, a gyermeked viselkedéséről.
1329. bozsika667 (válaszként erre: 1320. - Hte23)
2010. szept. 22. 12:11

Szia, az én fiam is örökbefogadott.Másfél éves volt,amikor hozzánk került.Láttuk hogy,egész nap nem áll le, őrült hisztiket csinál,ajtókat úgy csapkodja majd kiesik a helyéről.Figyelmen kivül hagyott, minden figyelmeztettést, legyen az szép szó, vagy egy kis dorgálás. Az ovodai éveket végig sírtam,mert a fiam nem tudott kijönni a társaival.Az öntörvényű és nagy hangú volt. Az ovodában nem igazán foglalkoztatták,mert nem bírtak vele.Csak akkor volt együttműködő, ha kizárólag vele foglalkoztak.Elkerültünk a Nevelési Tanácsadóba, ott megállapították fokozottan hiperaktív.Most 9-éves lesz harmadikos,

speciális tagozaton. Rengeteg mindenen keresztül mentünk."gyógyszerek,fejlesztő,homeopátia,sport"

Ha szeretnél erről velem beszélgetni, akkor légyszives írj.Talán tudunk egymásnak segíteni.

1328. szg74
2010. szept. 22. 08:54
Szia.2x olvastam át amiket írtál.Teljesen levagyok döbbenve.Elsőkörben azt gondolom,magadban kell hinned,és bíznod.Meghoznod egy célt,számodra kedvezőt és elindulni afelé.Kell egy olyan környezeted létrehoznod ahol kitudsz kapcsolni,pihenni /először is agyilag,majd testileg/.Szerintem bennem is van hiperaktivitás én 36 vagyok,én tudatosan 2-3 nap őrült "hajtás" után pihenek pl vasalok és gondolkodom,vagy csak olvasok utánna már az alvás is könnyebb de ha nem megy veszek be 1 szem valeriánát és már az is jó hogy nem reszketek remegek (kezem,gyomrom).Mindíg azzal nyugtatom magam,hogy senki nem csinálja meg helyettem a munkát,megvár.NYUGI!!!!Tudatosan próbálj pihenni,gyűjts energiát és tiszta fejjel gondold át az életet.PERSZE EZ CSAK AZ ÉN VÉLEMÉNYEM!!!
1327. Cs.Zs. (válaszként erre: 1326. - Cs.Zs.)
2010. szept. 22. 07:11
Apám mindenki kitúrt ebből a lakásból, itt együtt éltünk nagyszülővel, nagybátyámmal. A tesóm ugyanilyen kakukkfika. Apám sakkozik, a tesóm pókerezik emberi kapcsolatokban is. Rohadt nagy szarban vagyok, és senkitől nem tudok segítséget kérni. Ezt látják, tudják, és ki is használják. A főnököm nem fizet, szarnak rám a munkahelyemen, hazudnak a volt barátok. Utálom már ezt az egészet.És utálok egyedül lenni is. Félek, fosok ettől az egésztől. Nincs 20 centis farkam, nem vagyok millomos sem. Apám állandóan mentőt akart hívni rám. Most is kórházba akar juttatni, a lakásomra fáj a foga. Anyagilag is átvert, több millóval. NEM BÍROM!!
1326. Cs.Zs. (válaszként erre: 1325. - Cs.Zs.)
2010. szept. 22. 06:54
Gyerekkorom óta betegnek titulálnak, és nem voltam az. De belebetegedtem ebbe az egészbe. Apám gyűlöli a gyerekeket. Eszméletlen dolgok folyak itthon. Hiába csináltam meg mindent amire kértek. Apám már olyanokat mond, hogy a gerincem miatt van ez az egész, anyám, hogy a fogam miatt. Ez mind nem igaz. Egyszerre csináltam a munkát, a sulit, és az edzést. 13 éves korom óta dolgozom. A doktornő azt mondja, hogy a fenekemen van még a tojáshéj. Ez egyáltalán nem igaz. Szükségem lenne phentető alvásra, meg hogy tudjak a fenekemen ülni. De nem megy. Egyszer aludtam jól életemben. Apám átbaszott. Gyerekkoromban nekivezetett egy villanyoszlopnak, lejáratott a családja előtt, szart rám mindíg. Most is félrebeszél.Anyámat a befolyása alá kerítette. Nagyon okos, és ravasz ember. Mint a tesóm. Tesóm belenyúl, ha fotó készül rólam, volt, hogy belekapott a kormányba ha vezettem, tönkretette az emberi kapcsolataimat, amelyik társaságba mentem oda jött Ő is. Rombolni. Anyu azt mondja, hogy 20 év alatt nem tudta megnevelni, mostmár nem tud vele mit kezdeni. Rendetlen, én meg szeretem a rendet. Tudom ezek lelki problémák, de ezen felül tényleg hiperaktív vagyok.
1325. Cs.Zs. (válaszként erre: 1324. - Cs.Zs.)
2010. szept. 22. 06:43
Már elrepesztették a csigolyámat, a tesómat védve, hasonló esetben bokatörést szenvedtem, a BM-es oviban téptek, az iskolában gyűlöltek, és úgyérzem sok helyre utánam szóltak. Valamit szednem kell, mert nem bírom, a sport már egyáltalán nem megy.
1324. Cs.Zs. (válaszként erre: 1323. - Baliko.gyongyi)
2010. szept. 22. 06:37
Kérlek segítsetek. Hiperaktív vagyok. Kapkodos, izgága, nem tudok csak erőltetve odafigyelni dolgokra. Nem tudok sorbanállni, várni. Mióta az eszemet tudom mozgok. Rengeteget. Futás, úszás, konditerem. 34 éves vagyok, és elkoptam. Kotyognak, és fájnak az ízűleteim. 2006 óta kezelnek szorongásos depresszióval.Tegnap voltam a SOTE felnőtkori ADHD ambulancián. Elutasítottak. Először a leki bajaimról kérdeztek, és én oda is adtam a papírt amit a pszichiáter állított ki. Elutasítottak, hogy nem vagyok hiperaktív, pedig az vagyok. Mit csináljak? Éget szúr fáj, nem tudok egészségesen aludni. Elutasítottak, mert beszéltem a dolgaimról. Nagyapám a kommunizmusban egy szemét volt, a Pintér volt a beosztottja. Ezeket mind elmondtam. Azokat is, hogy apám idegösszeroppanást kapott 18 éves koromban, anyukám akkor lett munkanélküli, a tesómat meg megtalálták gazemberek a környéken. A szerelmem akkor rakott ki. A tesómmal élek egy háztartásban nagyon rossz a viszony közöttünk, nem miattam. Ő az öcsém. A doktornő lelki bajnak állította be az egészet. Többször megtámadtak az utcán. Lehúzták a fékcsövet az autómról, leszorítottak robogóval, leszorítotak kocsival. A munkahelyemen soha nem tudtam megfelelni a munkámmal, pedig jól dolgozom. Cigány képem van, mert Kun vagyok, ezért kreol a bőröm. A depressziótól is barna. Ezzel is basztattak. A család egyik fele hívő, a másik fele volt kommunista. A szüleimmel soha nem értettem szót. Igen ezektől a dolgoktól depressziós vagyok. De mellette vagyok hiperaktív amitől szétégek, és nem tudok a fenekemen ülni, egészségesen aludni. Kérem valaki segítsen. Hogy oldjam meg?? Ilyet egy SOTE sem vállalt be.Lehalgatják a telefonomat, és a számítógépemet is. Paranojának hiszik. Politikusnak dolgozom. Igaz amit beszélek, nem paranoja. Mit csináljak? Valami homeopátiás csodaszer, vagy megbízható orvos, de magándokira nincsen pénzem. Lógok a levegőben, hiába jó munkám, és hiába 115-118 pont az IQ-m a MENSA Hungarica szerint. Gyerekoromban elgázoltak, azután nagyon rosszul lettem. Apám , meg a férfi öcsém az ellenségem lett. Ezek a lekki panaszok, ezért járok pszichológusoz, de nem mer a szemembe nézni, mint a több ember. Eltüntek a barátok, a nők, a jó kollégák. Ilyet nem mer felvállalni senki. SEGÍTSETEK mert nem szeretnék tolószékbe kerülni, leszedálva, zárt osztályra. Már idegi alapon néha lebénulok, volt már szívroham szerű tünetem, akkor sem kardiológiára vitt apám, hanem egyből pszichiátriára. 2000 szilveszterén megmérgeztek, az italomba kevertek valamit. Én ezt nem bírom. SEGÍTSETEK!!
1323. baliko.gyongyi (válaszként erre: 1322. - B0bdd86be1)
2010. szept. 17. 23:14

Mi már harmadikosok vagyunk, de amikor az elsőt kezdtük, 2 hét után otthagytuk a napközit. És remekül érzi így magát, hogy nem kell tanítás után ott maradni a suliban. Van egy kis szabadideje, és nyugodtan meg tud tanulni otthon.

Szerintem még örültek is neki, hogy csak fél napot van iskolában. A hiperaktív gyerek külön gond. Nekem már az első héten felajánlották, hogy legyen magántanuló. Na persze! Amúgy kitűnően tanul!

2010. szept. 17. 11:03

Sziasztok!


Az én fiam 6 és fél éves. Járt oviba, ahol már voltak gondok(mozgékonyság pl) de mivel szellemileg érett ezért javasolták a sulit. El is kezdtük, de már a harmadik napon kérdezték, hogy nevtanban voltunk e.Délelőtt nem igazán van probléma, inkább délután amikor már szabadabb és lazább a nap. Pénteken megyünk a vizsgálatra. Én most komolyan elgondolkoztam azon, hogy kiveszem a napköziből. Én itton vagyok és a délutánjaink remekül telnek . Egyedül egy gyerekkel tudom nekem könnyebb mint az iskolában a pedagógusoknak, de mielőtt beskatulyáznák rossz gyereknek, inkább ezt a magoldást választanám. Szerintetek ez jó döntés lenne? Esetleg valaki már meglépte ezt a lehetőséget?

Köszönöm előre is a tanácsaitokat!

1321. hte23 (válaszként erre: 1318. - Re87)
2010. szept. 12. 19:43
Nem tudom, nem láttam a külső Zagyvát, a belsőn semmi nem látszik.
1320. hte23
2010. szept. 12. 19:43

Az én fiam is született figyelemzavaros hiperaktiv.

Nála a figyelemzavar( az ezzel járó minden rossz) és a tulmozgás a jellemző. Egyébként örökbefogadott.

De akár tőlem is örökölhette volna.

Nekem nem erősek a tünetek, szerintem csak én érzem.

De homloklebeny problémám van nekem is.

A koffein viszont kifejezetten jó. Nálunk bevált. Cola ivás. Kávéval is kisérleteztem már, de az nem kell neki. Cukrot nagyon keveset(igaz van a colában is) Nutellát nagyon ritkán és a csoki is nagyon ritkán. De akkor én észreveszem a tünetek erősödését.

Nagyon fontos lenne nekik az érzelmi biztonság,(amivel most éppen bajban vagyunk) és a szeretgetés,ölelgetés, megerósités.


Szerintem nem betegség, csak egy más állapot.

De honnan tudjuk, hogy nem e mi vagyunk mások és ők a normálisak. (irtózom ettől a szótol)

1319. Re87 (válaszként erre: 1315. - Ncilány)
2010. szept. 12. 19:06
B1 vitamin,magnézium,omega3.Kevés cukor, szénhidrát,koffein....áááá,kezdek becsavarodni:D.
1318. Re87 (válaszként erre: 1316. - Hte23)
2010. szept. 12. 19:04
Milyen az árvíz helyzet Jászberényben?
1317. Re87 (válaszként erre: 1316. - Hte23)
2010. szept. 12. 19:03
Ááá,tényleg be lehet csavarodni ettől az egésztől.Már kismillió oldalt elolvastam erről az "állapotról","betegségről",a kezeléséről,de mindenhol mást írnak.A fiam tuti született hiperaktív.Mindenki kinevetett,amikor 2héttel előbb kezdtem el érezni a "normálisnál" a magzatmozgást.Erre pont egy pár hete olvastam,hogy jellemző a hiperaktív gyerekekre még születésük előtt is a túlmozgás.De a születésénél is voltak gondok,így a homloklebenye is sérülhetett.A minap azt olvastam,hogy a hiperaktívitás valójában betegség,mert ez egy kisfokú agyi diszfunkció.De annyira kicsi,hogy a legérzékenyebb műszerrel sem tudják kimutatni.Máshol meg azt írják,hogy nem betegség.Én minden esetre nem tekintem a gyereket betegnek,bár vannak dolgai...De ebből is látszik,hogy fogalmuk sincs az okosoknak,hogy mi ez az egész.
1316. hte23 (válaszként erre: 1315. - Ncilány)
2010. szept. 12. 13:23

A hiperaktivitást nagyos sok minden okozhatja.

Van amitől felerősödnek a tünetek és van ami esetleg csökkenti. Van "szerzett" és van születési. Van ami kinőhető és van ami nem. Ha a gyerekek és a szülők birják (fizikailag,lelkileg,anyagilag) akkor a legtöbben megtanulják viszonylag tünetmentessé tenni.

A boldogság fokozók (pl.csokoládé,nutella stba ) fokozzák a tüneteket.

Vannak vitaminok amik csökkentik. Sok a lehetőség, és minden gyerek más és más, minden ugymond "kezelés" más.

1315. Ncilány
2010. szept. 12. 09:50

Lenkei előadásba hallottam : B1 vitaminhiány is okozhat olyan tüneteket mint amiket a hiperkék produkálnak.

Volt olyan eset, miután ezt a vitamin hiánya rendeződött a gyermeknek, " megjavult ".

Mellesleg nehéz velük. ( persze én könnyen beszélek az enyém nagy, nem lakik már velünk, saját életét éli )

Szerintem szeretnek ők a középpontba lenni figyeljenek rá. lehet hogy egy színjátszó csoportba kéne lenniük.?

1314. Re87 (válaszként erre: 1313. - Szg74)
2010. szept. 11. 21:21
Nem szereti.Vagyis szereti,jól el van,ha ott vagyok,de ha otthagyom rögtön balhézik.
1313. szg74
2010. szept. 11. 19:56
Szia.Mi történt? Beni középsös ,pont most dicsekedttem ,hogy vele minden O.K.
1312. Re87
2010. szept. 11. 19:44

Sziasztok!

Nálatok hogy ment az oviba szoktatás?1hete járunk,de nagyon problémás:(.

1311. szg74
2010. szept. 11. 19:35
Itt péntek óta esik intenzíven,a kert már inkább tóhoz hasonlít.Képzeld az ovónénik elvannak ragadtatva mennyit fejlődött a nyáron Beni.Lekopogom eddig még nem volt verekedés,szótfogad,meghallgatja a mesét stb,remélem nem csak átmeneti állapot hanem így marad.Viszont a héten én kisírtam a szememet.Az ovónénik nem kapták meg a fiam PEDINTÉZETI szakvéleményét amin rajta van a diagnosztizált betegségeinek összes adata + hogy kötelező biztosítani az ovinak a logopédust és a gyógypedet /SNI-kettő gyerekként vehető figyelembe/ mentegetöznek hogy nem volt még ideje az ovi vezetőnek oda adni nekik.Mikor az ovi vezetővel beszéltem finoman próbálta elmondani,hogy csak a nagycsoportosokkal tud a logopédus foglalkozni,fiam meg ugye még középsös.De nem hagyom magam leszerelni,jövö héten megint "zaklatom" mert elvégre ami jár-az jár.Nagyon kivagyok már idegileg,minden fejlesztés privát alapon megy most Neki,őrületes pénzek.
1310. hte23
2010. szept. 11. 18:29

Remélem jót tesz majd az okositó torna. Biztosan lesz hatása.


Az esőt már én is unom. Csütörtökön a nálunk Berénybe a Jókai uton usztunk, állt a viz az uton.

1309. szg74
2010. szept. 11. 18:16

Sziasztok!Merre úsztok:)))?

Tegnap elkezdtük a TSMT tornát a Hösömel,hát mit mondjak?Sokan dicsérik,Neki nagyon tetszik.Kiváncsi leszek mikor "indul be" a tiszta duma korszak.Ha van valakinek ilyenféle tapasztalata,kérem írja le.Mellesleg elegünk van az esőből ki sem lehet menni a lakásból.

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook