Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hiperaktív a gyerekem fórum

Hiperaktív a gyerekem (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1638. BM Ria (válaszként erre: 1634. - Bársony)
2013. júl. 10. 19:28
szia 7-éves
1637. anya4005
2013. júl. 10. 08:25
Pontosan ettől tartok,és ezért vittem inkább szakemberhez: nem akarom,hogy azt mondják rossz,inkább tudjuk meg,ha hiperaktív,és akkor tudok szólni,hogy mi újság a gyerekkel,hátha akkor máshogy állnak a dologhoz. Oviban még szerencsénk is lesz,mert ismerős lesz az óvónénije. Ha meg csak elszúrtam a gyereket,akkor "tanítsanak meg" helyrehozni a hibám.
1636. Ncilány (válaszként erre: 1635. - Anya4005)
2013. júl. 10. 06:21

Húú igen tanácsot azt sokat kaptam én is. Csak azzal, mehettem a víz alá száradni..

Attól azért el kell vinni. Akkor nekünk az óvonők kezdeményezték.

Nálunk a suliba, állandóan belekotyogott az órába. Ha sokadszorra se hívta fel a tanár, pedig jelentkezett beszólt... ( oviba sose panaszkodtak, lenne baj. csak mikor isi előtti csoportos korában )

Mikor a tanár nem vette észre a társai beszólógattak. Nevével csúfolódtak. Amire nagyon harapott.

Ezt észrevették az oszitársak, és hergelték. Mikor már annyira zavarta az órát, telefonáltak, menyjek lrte, hazaküldték...

7. et már új isisbe, teljesen új helyen folytatta.

1635. anya4005 (válaszként erre: 1630. - BM Ria)
2013. júl. 10. 00:42

Jajj,ez ismerős! Éppen tegnap voltam a 3 éves fiammal pszichológusnál,mert kb így viselkedik,annyi különbséggel,hogy nem emelgeti az öccsét,mert lassan egy súlycsoportban vannak (16 hónapos a pici). Én is próbálom szépen,tőmondatokban elmagyarázni mi helytelen,de közben az a legfontosabb számára,hogy kimegyünk-e a kertbe. Néha úgy kihoz a sodromból,hogy amikor 20szor rászólok,hogy ne üsse,lökdösse,nyúzza az öccsét,a végén már úgy üvöltök,hogy én is megijedek. És mindegy mivel próbálom büntetni: leültetem,ráhúzok a seggére,elveszem a játékát... semmi nem használ. Mi pénteken újra megyünk a dokihoz,kiváncsi leszek,mi a véleménye. Amúgy a pszichológiai vizsgálatot neked kell kezdeményezned,nem kell beutaló. Rajtam kívűl a családban mindenki hiperaktivitásról beszél,szerintem csk a pici zavarta meg a nagy életét. Majd meglátjuk. Minden esetre neked is tanácsolom a szakember felkeresését,mert ha mást nem is,tanácsot biztos tud adni a gyerek kezelésére.

Egyébként sok türelmet kívánok nektek!

1634. Bársony (válaszként erre: 1630. - BM Ria)
2013. júl. 9. 23:11
Nem lehet, hogy autisztikus zavara van? Hány éves?
1633. Ncilány
2013. júl. 9. 22:51
Az a legkönnyebb, majd kinövi. Csak pár kapcsolat tönkrement már, mert nem tudtak megbírkózni a dolgokkal, problémákkal.
1632. BM Ria (válaszként erre: 1631. - Ncilány)
2013. júl. 9. 20:53

Pffff. Semmi sehol .

Sajnos már mindenhol voltam és nem tudnak segíteni azt mondják hogy majd kinövi....... :-(

1631. Ncilány
2013. júl. 8. 06:15
Családsegítő??
1630. BM Ria
2013. júl. 7. 18:44

sziasztok.

Ezt a levelem nagyon szomorúan írom meg, mert a fiam szépen lassan széttépi a családunkat.

Az egy éves húgát nem hagyja pihenni, rendszeresen piszkálja, nyaggatja, emelgeti miközben nem igazán bírja el és elejti, mint minap kint az utcán az aszfaltra!

A 16-éves fiam menekül itthonról mert csak veszekednek mert őt is nyúzza beszólogat neki. Este nem akar és nem is tud időben elaludni,23-24 órakor tud csak lenyugodni,elaludni így hát férjemmel nincs is semmi intim pillanatunk. Fegyelmezni képtelenség, normális szóból nem ért. Szobafogság alatt őrjöng és üvölt mint egy fába szorult féreg, és szétveri a berendezést. Már annyira kikészített bennünket hogy fontolgatjuk a válást hogy a kislány érzelmileg, pszichésen,se testileg ne sérüljön. Szeretem őt nagyon-nagyon az életemet is odaadnám érte de sajnos semmisegítséget nem kapok sehonnan. Se egy jó tanács. Szóval semmit!!!! Azért írom ezt ki hogy hátha ismerős valakinek ez a szitu vagy van jó tippje vagy valami.

1629. BM Ria
2013. júl. 6. 21:30

Sziasztok .

Nem tud valaki Hiperaktív 7-éves fiamnak valami kirándulást vagy tábort?

Ahol nem kell másnak lennie, ahol nem nézik ki mássága végett!!!!!4

1628. gabi.h
2013. jún. 28. 08:38
:-))) Örülök, h 'egymásra leltetek'!
1627. BM Ria
2013. jún. 27. 19:51

Szia Erika.

Nem is hiszem el hogy vagy :-) nagyon boldog lettem!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nem hiszed el de mi is itt lakunk a Fiumei utcában a pékség után egy pár száz méterre.... Nagyon örülök nektek!!!!!!!!!!!! Természetesen megismerkednénk veletek és ha így egymásra találtunk az már szupi. Privibe cseréljünk telószámos

2013. jún. 27. 19:38
A lényeg kimaradt.Mi is Szigethalmon lakunk,a Fiumei utcában az elején.
2013. jún. 27. 19:36
Ez szuper.Mi is van egy 11-éves nagyfiam ,és a neveltkéim.Viki ő egészséges,Niki ő hiperaktív,viselkedészavaros középsúlyos értelmi fogyatékos nem beszél(azért mindent megért)és Dávidom ő autista értelmi fogyatékos.Mi rendszeresen járunk bárhová,Campona,játszótér(nem a Szigethalmi)állatkert,télen múzeum.Ha elfogadtok minket szívesen megismerkednénk veletek és velünk bárhová eljöhettek ha van kedvetek.Igyekszem olyan programokat kitalálni ami azért sokba sem kerül de a gyerekeknek jó,lehet hogy "csak " egy séta a Margitszigeten ,vagy most hétvégén a gyerek szigetre készülünk.Erika
1624. BM Ria
2013. jún. 27. 15:45

Sziasztok.

Pest megyében élünk Szigethalmon.

1623. gabi.h (válaszként erre: 1621. - BM Ria)
2013. jún. 27. 09:15
Szia! Merre laktok? Az fontos info lehet. :-)
1622. Ncilány (válaszként erre: 1621. - BM Ria)
2013. jún. 27. 07:33

Közös kirándulás szerintem nagyon jó ötlet.

Ha a legközelebbi várost ide írod ahol laksz, ha csak 1 család akad aki vevő a kirándulás ötletedre, már megérte.

Tudom miről beszélsz, rohadt szar dolog mikor csupán az izgágább, több kérdést feltevő, stb dolgai miatt nem tudsz / tudtok, elmenni sehova.

Gondolom voltak próbálkozásaid ilyen téren, és talán belefáradtál..

Semmi sincs veszve! Kutakodj milyen kirándulni szerető, rendszeresen szokó társaság van..

Valami természetbarát egyesület féle csoportot keress.

1621. BM Ria
2013. jún. 26. 15:42

SZIASZTOK.

3-gyermekem van középső fiam 7-éves és ADHD.

Sajnos nem ismerek más ilyen szülőket a környéken. Sajnos nem járunk sehová ez végett mert minden honnak csak kinéznek minket, mert ő más.

Jó esne néha beszélgetni olyan szülőkkel akiknek gyermeke olyan mint az enyém.

Szívesen elmennék táborba vagy netán kirándulni vele ahol felszabadult tud lenni ahol nem lóg ki a sorból.......

Remélem mielőbb kapok válaszokat lehetőségeket. Köszi mindenkinek

1620. gabi.h
2013. jún. 24. 14:57
Sajnos a cukortartalmú innivalók mennek le szépen... E és B vitamint valamint C vitamint szinte folyamatosan szedjük. Azt mondta a pszichológus, hogy 6 éves kora előtt nem tud vele tesztet csináltatni. Októberben lesz hat éves. Ez azt jelenti, hogy a mostani szeptemberi tanévkezdés is valószinüleg horrorisztikus lesz... :-(
1619. Ncilány
2013. máj. 27. 13:59
Sok E.. B vitamin hiánya.. ( bocs ha írtam )
1618. Dodi44
2013. máj. 24. 03:40
talan, nezd meg mit iszik, eszik, mert a cukor tartamu italok, elelmiszerek is okozhatnak Hiperaktivsagot.
1617. gabi.h (válaszként erre: 1615. - Pacher22)
2013. máj. 23. 23:17
Megköszönöm, ha elküldöd a feladatsorokat. Tornázni egyébként is szeretünk!
1616. Ncilány
2013. máj. 22. 13:45

A tornával tuti nem ártotok a gyereknek...

Mert az " agyát is " megmozgatja, hisz az elmondás után csinálja.

Mai ésszel vele tornáznék....

1615. Pacher22 (válaszként erre: 1613. - Gabi.h)
2013. máj. 16. 14:55

Szia Gabi!

Nem tudom, hogy ezzel segítek e neked, de nekem a a 3 éves kisfiam hiperaktívitását TSMT tornával csillapítjuk, bár nálunk beszédfejlődési problémák, és autisztikus tünetek is vannak, de szerintem ez a torna nektek is segítene. Bár állítólag személyre szabott, de biztos ártani nem árt ez sem.

A korai fejlesztőben a szakértői bizotság tudna neked ebben segíteni. Bár én Miskolcon élek, itt ingyenesen megkaptuk ezt a fejlesztést (heti 6 órában), olvastam, hogy Bp-en elég húzos ára van...

Abban tudok segíteni, hogy a feladatsorokat el tudom küldeni, és otthon csináljátok.

Kell hozzá pár kellék, de az interneten olcsón meg lehet venni, én is onnan szereztem be.

1614. Ncilány
2013. máj. 5. 15:12

" rajzolj a lap bal alsó sarkától vonalat a lapon levő kör felső részéhez " ( melyik sarkából? hisz 2 van ) ;) bocs a viccért.

Vannak olyan képek hogy a szék alatt van egy játék, fölötte, mögötte is.

Talán a tájékozódás.. Meg hogy azok a pocakos betűk a " vonltól " jobbra vagy balra, illetve a vonalfelső felén van... P p b d...

Ha ezt hiányolják, akkor rajzoljatok. Akár egy krétával a betonra. Pl egy nyilat.

Számolásra is problémáztak ovis korába. 10 en belül pár nap alatt megtanult. Azt hiszem értette is amit mond.

Módjára is emlékszem, pedig a lány 25 lesz, tehát kb 18 éve volt.

Amit a konyhába használunk, tojás, hagyma, krumpli.

Konkrét példák ilyenek voltak : 3 tojás van csak itthon, de 8 ból akarok rántottát sütni, hányat kell vennem a boltba hogy meg legyen a 8 db?...

Vagy 2 X 10 db tartód van, az egyikbe csak 3 van, másik televan. Mennyit vegyek ki a másik dobozból hogy 8 legyen..

1613. gabi.h
2013. máj. 5. 10:14

Szülőkkel gyakorlatilag nem sok kapcsolatom van. Összesen 3 db-bal szoktam találkozni néha reggelente. Mert itt reggel fél8-kor még mi vagyunk az elsők vagy a másodikok a csoportban... És mivel délben elhozom.. tényleg alig ismerek valakit. Holnap felhívom az Eleven team-et megpróbálom náluk a tornát. Ők szakembernek mondják magukat, és nincsenek is elérhetetlen távolságban tőlünk. Remélem kifizethető lesz az ár is.

Volt fejlesztő pedagógussal felmérésen nemrégiben, ott az oviban. Megbeszélte velem a teszt eredményét, a feladatokat is. Abszolút olyanokat nem tudott a gyerkőc, amik egyébként itthon sem kerülnek szóba. (pl. rajzolj a lap bal alsó sarkától vonalat a lapon levő kör felső részéhez... - minek ilyen feladatokat csináltatni egy középsős gyerekkel???) A mozgássorokat azt mondta nagyszerűen végig tudta csinálni, még azokat is, ahol egyszerre több utasítást kellett egyszeri meghallgatás után követnie... Ő azt mondta nincs semmi gond, nem szorul semmilyen fejlesztésre, legfeljebb nem lesz gyöngyírása az iskolában. Mert az azért egyértelműen látszott, h nem szeret rajzolgatni.

1612. trapiti (válaszként erre: 1611. - Ncilány)
2013. máj. 4. 21:04
Hát ez a torna valóban "ártani nem használ...", a megfelelő torna viszont nagyon is sokat számít... de ahhoz hozzáértő szakember kell.
1611. Ncilány
2013. máj. 4. 20:55

Torna Pl térdemeleés, jobb kézzel bal térdet megérinteni, majd ellenkezőleg..

Indián szökdelés, az is jobb kéz a magasba, bal térd emel..

Elvittem én is valakihez aki ezt a tornát javasolta.

Több gyakorlatra nem emlékszem sajna.

Van egy nem saját mondás, ártani nem használ....

Kiültetésnél nem mindegy milyen szöveggel " löki ki a teremből ".

Szülőtársakkal milyen a viszonyod?

1610. gabi.h
2013. máj. 4. 16:00
Köszönöm mind a kettőtöknek a tanácsot. Egyetértek. Szakembert felkeressük, és még kihasználjuk az előttünk álló évet. Az ovi váltásban bizonytalan voltam, mert hát már 2 helyről utálják így ki a fiamat... Anyai ösztöneim azt súgják, h egy napot se tovább itt... De sajnos ezt így nem hiszem h meg tudom oldani :-( A 'kiültetés' valóban hasznos lehet, csak nem mindegy hogyan 'tálalja' az óvónö, űgy hogy gyere ülj ki, mert rossz voltál, csak akkor mehetsz vissza ha megígéred, h jól fogsz viselkedni (ma a játszón megígérte a gyermekem, h ő jól fog viselkedni: SOHA ilyen téma, és szavak köztünk nem merültek fel, nem nehéz kitalálni, honnan hozta haza:-() Vagy esetleg úgy, hogy gyere lihenj egy kicsit, mert látom nagyn leizzadtál /elfáradtál... amúgy eddig minden nap elhoztam őt délben, és el is hozom, mert nem tud az oviban délután elaludni. Viszont annyira szüksége van a délutáni pihenésre még, h így oldottam meg a dolgot. Egyedül vagyok vele, és gyakran én estére megyek vissza a másodállásomba dolgozni. Ilyenkor más vigyáz rá: van egy állandó, kedves fiatal lány vagy esetleg az anyukám. Nehezn viseli időnként azt is, h el kell menjek és este más teszi ágyba. Mert ha én fektetem le, akkor mindig összebújuk kicist és beszélgetünk kinek milyen napja volt...Lehetőséget adok neki arra, h kibeszélje sérelmeit. A Heim Pálban ismerek egy pszichológus-pszichiátert, voltam egyszer egy álatala tartott tanfolyamon. Nekem nagyon szimpatikus volt. A tornát is kipróbáljuk. Köszi, ha bármi eszetekbe jut még, írjatok.
1609. Aktucs
2013. máj. 3. 18:49

Óvónő szerint hiperaktív, de nem javasolja a szakembert??

Szerintem meg mihamarabb. Helyi nevelési tanácsadó minimum, a Heim Pált nem tudom milyen, én orvosi szempontból a Vadaskertre esküszöm, ők nagyon alaposak. Illetve már mondták a szakértői bizottságot. Ha írtok nekik, hogy kéritek a gyerek vizsgálatát, ezért meg azért, még suli előtt meg fogják nézni, a nagycsoportosok előre vannak véve.

Tessék verni az asztalt, mert senki nem fog magától segíteni, mindent ki kell harcolni.

De persze az is lehet, hogy semmi baja a gyereknek, csak kókler óvónővel hozott össze titeket a sors.

Egyébként hiperaktív gyereknél a leültetés tényleg jó hatású lehet, mert minél fáradtabb, annál jobban pörög.

Viszont az óvoda váltást én mindenképp javasolnám. Nagyon gyorsan tudja a gyerek lelkét rombolni az ellenséges környezet. :( Sajnos tapasztalat.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook