Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tudnál élni önellátó gazdálkodásban? fórum

Tudnál élni önellátó gazdálkodásban? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2019. nov. 10. 15:45
Tudnék de nem szeretnék
162. zizzzen
2019. nov. 7. 21:21

Önellátásra törekvőben igen.

(Nem 100% -os önellátás, mert olyan szinte lehetetlen, de amit tudok, pl zöldségek, gyümi...)


Lépni is szeretnék már, keresek helyet ehhez, ha tudsz egy megvehető bolygatatatlan, csendes, erdő melletti területet villannyal, kérlek értesíts.


zizzzenek<o>gmail<>com

161. petka
2014. aug. 14. 22:54
Nem biztos hogy tudnék, de nagyon szeretnék.
2014. aug. 14. 22:48
Persze
2013. dec. 26. 22:55
igen
2013. dec. 26. 22:10
talán
2013. febr. 8. 07:02

Állitólag el lesz törölve. Figyelni kell a híreket.

Tegnap reggel beszéltek róla, nem teljesen világos.. ( Kossuth rádió reggeli órákban, hangtárba talán érdemes kutakodni ) Biztosan azé mert vénülök..

2013. febr. 5. 11:18
Mit tudtok arról, hogy a konyhakert után is kell majd adót fizetni? :(
155. mamcili
2012. febr. 28. 22:51
panelben az önellátó gazdálkodás elég gázos, de lehet hogy belevágnék, ha az élet úgy hozná...
154. najudy
2012. febr. 28. 22:28

Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy újra indult a fórum, úgy látom pont nekem való. Remélem még most is figyeli valaki. Mi is egy tanyára költöztünk és az idén elhatároztam, hogy amit csak lehet magamnak termelek meg és nem a boltból fogom megvenni a rengeteg vegyszer miatt "gyönyörű" terményeket. Sok tervem van és örülnék, ha valaki ötleteket adna a további bővítéshez. Én inkább a kertben gondolkodom, már alig várom a tavaszt és baromfit szeretnék jó sokat az udvarra. Gondolkozunk keltelőn is, magunknak, a családnak és el is szeretnék adni napos csibéket.

153. Mobilházas (válaszként erre: 143. - Fenife)
2012. jan. 6. 15:40
Hány kecskével kezdtétek? Kicsikkel és összenőttetek a feladatokhoz vagy már vemhessel? A kecske tej szempontból (bár a húsát sem vetem meg, de eddig még csak 1-2 alkalommal jutottunk hozzá) sokat segítene a boltok elkerülésében. Kecskéket mindenképp szeretnénk, nem beszélve arról, hogy nagyon szeretjük a kecskesajtot. Miket készítesz a tejből?
152. Mobilházas (válaszként erre: 151. - Fenife)
2012. jan. 6. 15:35
Milyen a víztisztítótok? Nádgyökérzónás? Érdekelne, milyen elven működik. Szürke vízre gondoltál ugye?
151. Fenife (válaszként erre: 150. - Mobilházas)
2012. jan. 6. 12:36

Figyi! Velem egy nyelvet beszélsz. Én is (mi is) pont így teszünk.


Keressük a lehetőségeket, amit tudunk hasznosítunk, amit tudunk újra értelmezzük.


Az "önellátó gazdálkodás" csak azok számára jelent lemondásokkal teli nyomorgást aki annak akarja érezni.


Én igen is a természet csodáját, a saját magunk által előállított dolgok élvezetét értem ezalatt.


Valamelyik adón (azt hiszem az Ozonon) van a "Világ legzöldebb házai" igaz amerikai szintű, de pl. a bio víztisztító rendszerünk ötletét abból vettük.


A mobil házunk mellé idén szélkollektor kerül...ez is az önellátást, az infra struktúráról való fokozatos leválást segíti majd.

2012. jan. 6. 10:09
A téma címe itt egy kicsit megtévesztő lehet, mert sokan az önellátást a komfort nélküli, nyomorgós remeteélettel azonosíják sajnos. Nem pedig egy ügyesen működtetett paraszti gazdasággal. Nagyon jó videók vannak a bekesibio oldalon, azokból mazsolázhatok. A baromfitartásos videót nézem. Pl. ez a szalmaól nagyon tetszik. Volt is egy ilyen találkozó a Mátrában, ahol építettek egy ilyen típusú kunyhót. Na én ilyenmikre gondoltam. Hogy meg tudod nézni a folyamatot, és ha nem is használod fel amit láttál, kicsit tágul a világ, ha pedig van ambíció és hozzá tudsz jutni az alapanyagokhoz, akkor tudsz esetleg 1-1 kisebb ólat építeni.
149. Fenife (válaszként erre: 147. - Mobilházas)
2012. jan. 6. 09:21

A Duna tévén kora reggel szokott ilyen műsor lenni.


Persze tényleg sokat megtanulhatunk egymástól is, én például a sajtkészítést alapjait teljes egészében egy Hoxás felhasználótól és az ő általa ajánlott dolgokból tanulom.

2012. jan. 6. 08:44
Erősen gondolkozom, hogy indítok a témában egy új fórumot.
2012. jan. 6. 08:43
Hiszem azt, hogy a régi értékek szerint is lehet élhető módon élni. Szinte a semmiből kellene viszont kezdenem. Ugyan falusi lány vagyok, nem sokat értek a gazdálkodáshoz, állattenyésztéshez. Ne nevessetek ki, de szerintem jó lenne, ha lehetne azoktól tanulni, akik még a hagyományos módon tartanak állatokat (nem a tápos boltból veszik a "gyorsítót" itt pl. a hízó és nevelőtápokra gondolok), dolgozzák fel azokat a javakat amik az állatoktól és a kertből származnak. És még a ház körüli dolgok is ott vannak. Pl. szívesen megtanulnám, hogy kell tapasztani, kis udvari kemencét építeni, pl. nádtetőt csinálni.... és még tudnám sorolni végtelenségig. Vagy feldolgozás szinten hagyományosan aszalni, befőzni, tejterméket előállítani, disznót feldolgozni, füstölni.... stb. A neten pl. vannak ilyen "szolgáltatások", bár inkább a dunántúlon és számomra megfizethetetlen díjakkal. Biztosan meg lehetne szervezni, ha lennének hozzám hasonló érdeklődők. Főként, hogy a világ egyre rosszabb irányba halad, egyre drágább lesz minden és egyre gyengébb minőségű. A tyúkod biztosan nem emeli a tojás vagy a kecskéd a tejed áfáját, mikor reggel kimész hozzájuk :) És nekem a tanyáról nem a nyomor jut elsőként eszembe(amit pl. a tv-ben látunk, mert olyan tanyát ritkán mutatnak vagy nem is , ahol egészségesen, értékek szerint élnek, nem szenvednek hiányt alapvető dolgokban, de nem is pazarolják az engergiájukat fölösleges dolgokra, mert ezekben nincs "semmi érdekes" és hírértékük sincs.)
146. Karolinna (válaszként erre: 145. - Fenife)
2012. jan. 5. 19:46
Kell egy-két fiú is, hogy jobb kedve legyen a lányoknak :-)és úgy tűnik a gyarapodásra is szükség lesz...
145. Fenife
2012. jan. 5. 13:42

Sziasztok!


Na kezdődik a "roham". :-) Idén már a 3. sms-t kaptam, hogy mikor tudunk már újra kecske tejet hordani. :-))) Jól indul az év, remélem a lányok érzékelik a lehetőséget és idén is jól fognak tejelni nekünk.

144. Karolinna (válaszként erre: 143. - Fenife)
2012. jan. 2. 13:25

Ezek már nagyon komoly megvalósítások, nem csak tervek.


Mivel én a gazdálkodáshoz nem értek (annak is örülnék, ha a számunkra szükséges élelmiszert egyszer meg tudnám termelni :-) így interneten keresztül, vagy otthon végezhető egyéb munkában is gondolkodok. Biztosan meg lehet oldani.

143. Fenife (válaszként erre: 142. - Karolinna)
2012. jan. 2. 12:14

Nekünk van néhány kecskénk, a nyáron kezdtem kecske sajtokkal kisérletezgetni. Egyenlőre nagy sikere volt, többet is kerestek volna, mint amennyit készíteni tudtunk.


A másik aminek még keresletét látom, az a szárított/ aszalt gyümölcsökből készült kosarak. Ilyeneket csináltunk pl. pedagógus napra a tanároknak, akkor ebből is sokan kértek volna szülinapra...stb.

142. Karolinna (válaszként erre: 141. - Fenife)
2012. jan. 2. 11:51
A házikónk már megvan, most a felújításra (a lakhatóvá tételére) gyűjtögetünk, addig marad a Bp-i munka és álmodozás...:-) Most azon gondolkodok, hogy hogy lehet mellékes jövedelemhez jutni (pl.: biolekvár készítés...stb), ami az önellátó lét mellet hoz egy kis pénzt a konyhára. Ti is gondolkodtok valami hasonlóban?
141. Fenife (válaszként erre: 138. - Karolinna)
2012. jan. 2. 08:18

Sziasztok BUÉK!


Karolina! Nagyon egyet értek azzal amit írsz. Sajnos ma Mo.-on az önellátó próbálkozások vagy a teljes lemondással járnak ezzel remete létet előidézva, vagy az utóbbi "robot utáni próbálkozás". Sajna mi is ez utóbbi csoporthoz tartozunk még, de a célunk, hogy ha az anyagi részen túl vagyunk (már a telek és a ház megvan, az állatok gyarapodnak...) szóval, ha már tényleg el tudjuk látni magunkat és meg tudunk élni a 8 óra robot nékül is, akor usgyi...

140. Karolinna (válaszként erre: 139. - Mobilházas)
2012. jan. 1. 11:17

Neked is hasonló jókat 2012-ben.:-)


Te hogy kezdted el a változtatást?

2012. jan. 1. 09:58
Bízom benne, hogy újre beindul a téma két év szünet után! Mindenkinek egészségben, szeretetben, békességben, reményben gazdag új Esztendőt kívánok!
2011. dec. 31. 11:17

Köszi Zsákbamacska a jó témát! A hozzászólások is érdekesek. Az elmúlt időszakban én is sokat gondolkodtam az önálló élet lehetőségein.


Elsősorban a nyugat- és észak-európai ökofalvakat nézegettem az interneten. Nagyon jól működő példák vannak, bár ott teljesen máshogy gondolkodnak mint itthon. (A magyarországiak nem igazán sikeresek.) Ami tetszett a külföldi mintákban, hogy összefogásban, környezettudatosan gondolkodnak és nem a teljes lemondásról hanem a teljesebb életről szól a dolog. Azt látom, hogy pénz, akarat és a gondolkodásmód megváltoztatására együtt van szükség.


Pl.:

-nem gázt, hanem szél-napenergiát..stb használnak, ami pénz kérdés saját víztisztító rendszert építenek (ami viszont nem olyan költséges...)

-közösségben gondolkodnak (pl.: a gyesen lévő anyukák vigyáznak a többi gyerekre, 4 családnak van egy autója és együtt mennek munkába....stb) ez sem pénzkérdés...


A magyar realitás sajnos az, hogy akik elköltöztek "önellátó" vagy ökofalvakba, azok továbbra is min 8 órát dolgoznak + még 2-3 órát utazniuk is kell, így az életmódváltás nem tudott megvalósulni, ami a lényege lett volna a dolognak.


Sajnos a falvakban élők robotolnak x órát a munkahelyükön, hogy ki tudják fizetni az iskoláztatást, fűtést...stb és a "szabad idejükben" robotolnak a kertben, hogy enni is tudjanak...

137. Mobilházas (válaszként erre: 136. - Fenife)
2011. dec. 31. 10:09

Szia,


örülök, hogy mást is érdekel a téma! Hogyan kezdtétek? Úgy alakult az életünk, hogy változtatnunk kell, és nem szeretném újra ugyanúgy. Ki szeretném próbálni, amiről mindig csak álmodoztam.

136. Fenife (válaszként erre: 135. - Mobilházas)
2011. dec. 29. 20:19

Szió!


Engem elég komolyan érdekel, már sok dologban alakítgatjuk is a saját fenntertásunkat.


Igaz még gyerek cipőben járunk, de a Mobilházunk már meg van hozzá! :-))))

2011. dec. 26. 19:00
Érdekel még valakit ez az önellátós téma? Nem annyire végletesen, de egy kicsit mellőzném a fogyasztói társadalmat, ahol lehet! Nem azt mondom, hogy pénz nélkül, inkább multik, műanyag élelmiszerek meg kimondhatatlan összetevőkből álló kozmetikumok és tisztítószerek nélkül? Kicsit több munkával a konyhában és kevesebb és leginkább tudatos vásárlással? Fizetés felét elvivő rezsi nélkül (autonóm/passzív mobilházépítésen töröm közben a fejem)? Persze mindez kevés pénzből. És hozzá fenntartható életvitel, háztartás kialakításán. Szívesen beszélgetnék ötletekről, megoldásokról másokkal, akik bizonyos dolgokra már találtak megoldásokat!
134. ad65f28ec1 (válaszként erre: 131. - E988488e87)
2009. dec. 14. 21:44

Ábrándozni még szabad, és tényleg ingyen van. :D

Elég elvetni a magot, öntözni, kapálni, gazolni, trágyázni, és aztán tényleg csak a kezünket kell nyújatni érte. :D


Azt azért még hozzátenném, hogy a szárazság, a túl sok eső most is hatással van, aki a piacon vásárolja, az is érzi, aki maga termeli, az is. A jégeső is idén tönkrevert egy csomó házat, és leverte a veteményt.

Tehát ez mind, mind jelen van most is, de mellette még 8 órát le lehet húzni a munkahelyen, hogy legyen áram, plazmatévé, net, kocsi.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook