Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vizeletben lévő értékek mérésénél mit jelent a 'ph'? fórum

Vizeletben lévő értékek mérésénél mit jelent a 'ph'? (tudásbázis kérdés)


27. f3454b066e (válaszként erre: 7. - 8509bb409c)
2011. nov. 14. 15:18

szia!

7.5 a határérték, szóval ez még jó!illetve van oldal ami azt irja hogy 8.5 a határ . szóval ne aggódj. attól is függ hogy mit iszol.én tegnap néztem 5.volt a ph-ám. mai nap .viszont 7.5 lett nekem is . de szó szerint a vizeletem mintha totál átlátszó lenne mint a víz. szóval még sárga szine sincs mert sokat ittam. és hát ha pl. sokat ittál és sokat pisilsz akkor lúgosabb a vizeleted, tehát az érték magasabb. ha reggel csinálod ezt a vizelet tesztet akkor tuti alacsonyabb még 5 alatt is lehet mert savas a reggeli vizelet.

26. Pirosalma (válaszként erre: 25. - Longlasting)
2009. dec. 31. 14:20

Szia!:-)


Igen, a lúgosítás ellen kevésbé hatékony a védekezés, mert kevésbé is fenyegeti a szervezetet. Tudunk azért ellene védekezni (a vese és a légzés kompenzáló hatása itt is működik, bár a mi esetünkben az előbbi a számottevő, de ha az ember lúgot iszik, akkor az az első, hogy a légzése lelassul), de kétségkívül a savasodás ellen jobban.

2009. dec. 31. 13:47
a 7 feletti érték azt jelenti, hogy a vizeleted lúgos. mostanában divatos a "lúgosítás", de nem szabad túlzásba vinni. a szervezetnek ugyanis van stratégiája a savasság kivédésére, Pirosalmának igaza van, az "elsavasodás" kizárt. a lúgosság azért veszélyes, mert ez ellen viszont a szervezet nem tud védekezni, ha jól tudom. szóval ne szedjünk mindenféle lúgosító vackot nyakló nélkül, bármennyire divatos.
24. Pirosalma (válaszként erre: 23. - 8509bb409c)
2009. dec. 31. 13:06

Szia, Eni!


Elnézést a késői válaszért!


A probiotikus készítmény nem valószínű, hogy ilyet okoz, a sárga gélben meg a teákban nem tudom, mi van. Azoknál elképzelhető, hogy a vizelet pH-ját nagyobb mértékben befolyásolják.

23. 8509bb409c (válaszként erre: 22. - Pirosalma)
2009. dec. 14. 13:39
Bocsi el kellett intéznem valamit:) Most iszom a második csomag teát, sárga gélt, és a probioticot. De kb. 3hónapig szeretném szedni a probioticot és fél évig a gélt, a teából csak ezt a kettőt.
22. Pirosalma (válaszként erre: 21. - 8509bb409c)
2009. dec. 14. 11:53
Pontosan milyen terméket szedtél?
2009. dec. 14. 11:50
3 hete szedem az FLP-s termékeket lehet az is befolyásolja?
20. Pirosalma (válaszként erre: 19. - 8509bb409c)
2009. dec. 14. 11:40
Éppen ez az érdekes, ugyanis a magas gyümölcs- és zöldségfogyasztás jár általában magas vizelet-pH-val.
19. 8509bb409c (válaszként erre: 14. - Pirosalma)
2009. dec. 14. 11:34

az a baj, hogy a munkámból kifolyólag nem tudok 'rendes' ebédet enni csak olyat amit reggelire szokás:( szóval tudom, hogy a táplálkozásom nagyon nincs rendben, de már csak 2hónapig fogok ezen a munkahelyen dolgozni azután pedig jobban odafigyelek majd az étkezésemre.

Egyébként déli gyümölcsöket már kerek 1 éve nem ettem az ekcémám miatt (volt ezzel kapcsolatban nemrég egy kérdésem) lehet ez is benne van a dologban.

2009. dec. 14. 11:02
Oké.
17. Pirosalma (válaszként erre: 16. - Erikkka)
2009. dec. 14. 11:01

Tudom, hogy kopiztad, olvastam már a szöveget.

A mondandóm lényege az volt, hogy attól még, hogy a sör pH-ja alacsonyabb, mint az előállítható legsavasabb vizeleté, az nem jelenti, hogy a vese nem tudja "kiválasztani a sört".

16. Erikkka (válaszként erre: 15. - Pirosalma)
2009. dec. 14. 10:59
Én csak bevágtam egy weboldalról ezeket a sorokat, ezért hiába cáfolsz, nem is igazán értem.
15. Pirosalma (válaszként erre: 8. - Erikkka)
2009. dec. 14. 10:52

"...a kávé és a sör pH-ja 4,0, azaz savasabb, mint a vese által produkált legsavasabb vizelet, amit még kiválasztani képes!!!"


Elnézést, hogy belepofázom, de szólnom kell, mert ez így hamis érvelés. Az igaz, hogy a vese legalacsonyabban 4,5-5 körüli pH-jú vizeletet tud kiválasztani, de ez nem azt jelenti, hogy ennél savasabb anyagok hidrogénionját ne tudná kiválasztani.

A vizeletben is vannak ún. pufferrendszerek, amik azt eredményezik, hogy a vizeletbe kiválasztott hidrogénionok szinte észrevétlenek maradnak, kötődnek a pufferrendszer megfelelő tagjaihoz, és így nem csökkentik a pH-t (pontosabban: minimálisan csökkentik).

Ebből kifolyólag a vizeletben sokkal több hidrogénion van kiürítve, mint amennyi a pH-ból és a vizelettérfogatból kiszámítható, ugyanis a pH csak a szabadon lévő hidrogénionokat veszi figyelembe, a kémiailag kötötteket nem.


"Ha a savszint túl magas, akkor a testünk nem lesz képes a savak kiválasztására, és vagy kénytelen elraktározni őket a testszövetekben (zsírszövet = elhízás!) vagy pedig semlegesíti őket." - a savak kiürítésére megvannak a megfelelő módszerek, a savasodást jól mérhető jelek kísérik: a vér sav-bázis paraméterei (pH, CO2, hidrogénkarbonát stb.) eltolódnak (valamelyik azonnal, valamelyik csak később), a légzés fokozódik, a vese ammóniaképzése (az ammónia "lúgos vegyület") szintén. Mindezek egy bizonyos szintig kompenzálni képesek a savasodást. "Savas táplálkozás"-sal gyakorlatilag lehetetlen olyan állapotot elérni, hogy savasodás alakuljon ki.

Az igaz, hogy ilyenkor a kalciummobilizáció és -ürítés nagyobb mértékű, ez tényleg probléma.

De a savak nem tárolódnak a zsírszövetben.

14. Pirosalma (válaszként erre: 4. - 8509bb409c)
2009. dec. 14. 10:42

Szia, Eni!


5 és 8 között jó a vizelet pH-ja, de a mi táplálkozási szokásaink mellett ritka a 8-hoz közeli.

Érdemes lesz erre figyelni, a túl magas vizelet-pH-t okozhatja valami nemkívánatos dolog is (fertőzés, veseprobléma, túl magas káliumbevitel - bár utóbbi nem jellemző).


A 7,5-ös pH még rendben van, de érdemes lesz időnként ránézni.


Hogyan táplálkozol? Miket szoktál enni?

13. 8509bb409c (válaszként erre: 12. - Huszka)
2009. dec. 14. 10:40
Köszi!:)
12. huszka
2009. dec. 14. 10:34
Szia...a 7,5-es pH vizeletben jó érték.
2009. dec. 14. 10:23
Minenkinek köszönöm a választ! Tényleg remélem, hogy ez még nem magas érték.
2009. dec. 14. 10:10

Lakmuszpapír vagy pH indikátorpapír segítségével bárki könnyen megmérheti szervezetének pH értékét. [A lakmusz zuzmókból készült színezék, melyet kifejezetten a savak és lúgok kimutatására használnak.]


A pH mérés többféle mélységgel és precizitással is végezhető. Az otthoni pH mérés legegyszerűbb formája a vizeleten, illetve a nyálon keresztüli pH érték megállapítása. Mindkettőre a felkelés utáni első mérés a legalkalmasabb. Ez azt jelenti, hogy ébredés után, mielőtt bármit ettünk vagy ittunk volna (beleértve a fogmosást vagy dohányzást is) a lakmuszpapír segítségével ellenőrizzük le a nyál, majd a reggeli első vizelet pH értékét.


Az indikátorpapíron egy színskála segítségével lehet majd megállapítani az aktuális pH értéket. Az optimális pH érték 7 és 8 között található. Amennyiben szervezetünk pH értéke rendszeresen 7 alatt van, tudjuk, hogy egészségünk megőrzésének szempontjából érdemes odafigyelnünk étkezésünkre, és a további savasodás elkerülése érdekében elő kell segítenünk a lúgosítás folyamatának beindítását; tartózkodnunk kell a savas ételektől és italoktól, és el kell kezdenünk bőséges mennyiségben fogyasztani zöld zöldségeket, alacsony cukortartalmú gyümölcsöket, valamint többszörösen telítetlen zsírsavakat.


A lakmuszpapír használatával házilag is kontrollálható a lúgosítás, a pH érték, az optimális pH egyensúly vagy sav bázis egyensúly fenntartása, s rendszeres odafigyeléssel elkerülhető a savasodás, a szervezet elsavasodása. A pH mérés végzéséhez használható lakmuszpapír vagy más néven pH indikátorpapír gyógynövény- vagy vitaminboltokban kapható.

2009. dec. 14. 10:06

[link]


Itt sok a válasz a kérdésedre, itt azt olvastam az egyikben, hogy nem magas még az eredményed.

2009. dec. 14. 10:05

Az anyagcsere folyamán a testünk folyamatosan savakat termel: szénsav, ecetsav, húgysav, tejsav, citromsav stb. A vesénk által kiválasztott vizelet pH értéke 4,8-7,5 között mozog. Csak megemlítem, hogy pl. a kávé és a sör pH-ja 4,0, azaz savasabb, mint a vese által produkált legsavasabb vizelet, amit még kiválasztani képes!!!


Ha a savszint túl magas, akkor a testünk nem lesz képes a savak kiválasztására, és vagy kénytelen elraktározni őket a testszövetekben (zsírszövet = elhízás!) vagy pedig semlegesíti őket. Az utóbbit viszont csak úgy tudja végrehajtani, hogy az ehhez szükséges ásványi anyagokat (pl. kalcium) a különféle szervekből, csontokból, fogakból választja ki. Így ez csontritkuláshoz, fogszuvasodáshoz vezet.

7. 8509bb409c (válaszként erre: 5. - Frutty)
2009. dec. 14. 10:02
egyébként nem érzem betegnek magam szóval nem is lenne okom orvoshoz menni, ezt a tesztet is csak kíváncsiságból vettem
6. 8509bb409c (válaszként erre: 5. - Frutty)
2009. dec. 14. 10:01
csak ha beteg vagyok, de még akkor sem végeznek komolyabb vizsgálatokat szóval felesleges is lenne mennem
2009. dec. 14. 09:59
orvoshoz nem jársz?
2009. dec. 14. 09:56
Gyógyszertárben vettem egy "tesztet" a vizeletben lévő értékek mérésére. Nem tudom a pontos nevét de kb.6 dolgot lehet vele lemérni. ilyen pl: a vér, a bilirubin, a ph és még néhány. Csak a ph-m nem volt jó, 5 a normál érték nekem pedig 7,5 lett ami szerintem elég magas ez mit jelent pontosan?
3. 4b6a2525df (válaszként erre: 2. - Frutty)
2009. dec. 14. 09:55
A pH a vizelet savasságát jelenti
2009. dec. 14. 09:53
cukor,és a vese müködését úgy tudom...
2009. dec. 14. 09:51
Vizeletben lévő értékek mérésénél mit jelent a 'ph'?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook