Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Unokám akváriumot szeretne készíteni, tudnátok segíteni, hogy kezdjen neki lépésről-lépésre? fórum

Unokám akváriumot szeretne készíteni, tudnátok segíteni, hogy kezdjen neki lépésről-lépésre? (tudásbázis kérdés)


2010. febr. 6. 23:16

Most olvastam, hogy "lótó hasbőr".

Milyen fantáziadúsak az emberek! Lótó.. Látjátok, ilyet is lehet. Na, az már tényleges méretes tó! :)


Agyamra ment a fáradtság.. :)

17. zebracsikó (válaszként erre: 16. - Levendula6)
2010. febr. 6. 23:13

:))

várjuk:))

16. levendula6 (válaszként erre: 15. - Zebracsikó)
2010. febr. 6. 23:10
A szobában? Nem rossz ötlet.. Pár év múlva kreálunk egyet. Ha még itt lesztek, teszek fel képet.. :)
15. zebracsikó (válaszként erre: 14. - Levendula6)
2010. febr. 6. 23:06
az már tó :DDD
2010. febr. 6. 23:06
Akkor a 3000-es már automata. :))
2010. febr. 6. 23:05
minél nagyobb az akvárium, annál ritkábban kell pucoválni :)
12. levendula6 (válaszként erre: 11. - Mese)
2010. febr. 6. 23:04

:)


Nekünk 500as van. :)

11. mese (válaszként erre: 10. - Levendula6)
2010. febr. 6. 23:01
arra ln is kíváncsi lettem volna!:)az én kis 20 literes aranyhalas akváriumom mellett....:D
10. levendula6 (válaszként erre: 4. - Zebracsikó)
2010. febr. 6. 22:58
Húú, pedig úgy megnéztem volna azt a 3000l-es akváriumot! :)
2010. febr. 6. 22:55
vannak vízkezelő szerek, ma már többféle, de a legalapvetőbb a metilénkék (=fertőtlenítő) és az antiklór.
8. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Annaluca)
2010. febr. 6. 22:53

a vizet elő kell készíteni, lehjobb, ha áll 2-3 napot halak nélkül.

A növény nemcsak az esztétikum miatt fontos, hanem a víz flórájának kialakítása miatt is.

A halakat zacskóstul kell a vízbe tenni, majd úgy 15-20 perc múlva kiengedni őket.

A víz hőmérsékletét az adott halak igényeihez kell igazítani.

Ha kezdők vagytok, legjobb szerintem guppikkal kezdeni. Elég igénytelenek, könnyű a tartásuk, és szívesen szaporodnak :) Ráadásul elevenszülők, a szülés is érdekes lehet egy gyereknek.


A vitorlások elég érzékenyek, bár -kétségtelen- dekoratívak.

2010. febr. 6. 22:39

A lányom is belebolondult a halakba, így vett egy akváriumot, halakat, szűrőt, vízmelegítőt, kavicsot, hőmérőt és valami porcelán rejtekhelyet.

Egy kis boltban vásároltuk mindezt, és a bácsi nagyon lelkesen elmagyarázta, hogy mit hogyan kell csinálni, így én nem is néztem utána a dolgoknak.


Tegnap készítettük el az egészet, és ma reggelre elpusztult az egyik vitorlás, estére a másik, és a 3. sem éri meg a reggelt szerintem.


Az lehet gond, hogy nem raktuk bele zacskóstól a halakat az új vízbe, és vették át egymás hőmérsékletét?

Vagy felénk túl kemény és klóros a víz. Ezen esetleg segíthet, ha felforralt és lehűtött vizzel töltöm fel az akváriumot?


Most 26 C a víz, az jó nekik?


Én nem tudom milyen fajta halak vannak, mert nem is igazán érdekelt a dolog, de sajnálom a lánykámat, hiszen úgy zokogott a reggeli haláleset miatt. Ezért kérem a segítségeteket!


Jajj, és növény kell bele? Kb 30 l az akvárium.

6. zebracsikó (válaszként erre: 4. - Zebracsikó)
2009. dec. 13. 13:54

most olvasom, egy nullával többet írtam :DD

szóval 300 (háromszáz) literes van:))

2009. dec. 13. 13:24
Köszönöm a segítségedet.
2009. dec. 13. 12:09

természetesen víztisztító berendezés is kell.


Alapszabály:

Minél nagyobb az akvárium, annál kevesebbet kell takarítani.

Nekünk 3000 literes van, egy évben egyszer állunk neki a nagytakarításnak. Persze az algát néha le kell törölni az oldaláról.


A túletetéssel vigyázni kell, mert zavaros lesz a víz, ha sok a maradék kaja.

2009. dec. 13. 12:07

Ha csak berendezni szeretné a már meglévő akváriumot, akkor először vegye meg a kavicsot/homokot az aljára, jól mossa át addig,míg teljesen átlátszó nem lesz a vize. Annyit vegyen, amennyit az adott mérethez a boltban javasolnak.


Tegye az aljára, a hátsó rész felé kicsit vastagabbra hagyja, elöl meg lehet vékonyabb rétegben.

Ültesse bele a növényeket. (olyan növényeket vegyen, amelyeket nem eszik meg az a hal, amelyet bele szeretne telepíteni)

Óvatosan öntse fel vízzel, vékony sugárban az üveg oldalára csorgatva (ne keverje fel az alját)Kezelje vízkezelőszerrel-manapság sokat lehet már kapni-ezek beállítják a vízminőséget-

Hagyja egy napig állni halak nélkül, hogy beálljon avíz.

Közben a hőmérsékletet is szabályozni kell, ha olyan halakat szerene bele tenni amelyek melegebb vizet szeretnek (vízmelegítőt kell venni)

Vegye meg ahalakat, majd zacskóstul legalább negyed órára tegye bele őket a vízbe, hogy a zacskóban lévő víz és az akvárium vizének hőmérsélete kiegyenlítődjön. Aztán eressze be a halakat.

2009. dec. 13. 12:01

berendezni, vagy az üveget is ő maga akarja összeragasztani?

Ha az utóbbi, jobb, ha üvegessel csináltatja! Ha rosszul csinálja,akkor a víz nyomásától egyszercsak széteshet,és úszik a lakás.

2009. dec. 13. 10:50
Unokám akváriumot szeretne készíteni, tudnátok segíteni, hogy kezdjen neki lépésről-lépésre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook